- Út a Korea turistaparadicsomba, amiről talán még sosem hallottál: Csedzsu-sziget
- Perplexity Pro AI képszerkesztési limit -egy képgenerátor függő tapasztalatai
- iPadOS 26 A Liquid Glass varázsa
- Adattár lemez előkészítése távlati Windows telepítéshez
- Jelszóvédett IBM Thinkpad R50e működőképessé tétele.
- sh4d0w: Árnyékos sarok
- GoodSpeed: Bye PET Palack, hello SodaStream
- sziku69: Szólánc.
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- bambano: Bambanő háza tája
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- eBay-es kütyük kis pénzért
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
Kean_Sorbo
őstag
válasz
tooolz #45390 üzenetére
Hagyd így, nem kell tovább görcsölni. Ez egy tökéletes beállítás, mind Vcore mind hőmérsékletek terén.
Auto-n meg a magasabb fogyasztás miatt leszabályzott a lap (TDP keret), ezért jobb a manuális beállítás. Nem fogyaszt feleslegesen, nem melegszik stb., tehát minden téren ez a tartósabb megoldás.
-
Kean_Sorbo
őstag
válasz
tooolz #45388 üzenetére
AVX2-es (0.6.5) LinX alatt láttad volna a különbséget, de az már a processzor teljes kapacitását használja.
A Vcore-t pedig offset-tel érdemes megkeresni (ami általában kisebb mint a VID), nem pedig automata beállítással, ahol annyit ad a lap amennyit ő kigondol. Egyértelműen a manuálisan megkeresett maximális Vcore a legkíméletesebb megoldás. Valamint offset esetén az LLC-t közepes szintre ajánlott állítani, így az IDLE vcore sem lesz nagyon alacsony.
-
Kean_Sorbo
őstag
válasz
tooolz #45379 üzenetére
Sajnos ezek a topikok sokszor elmozdulnak a magamutogatás és nagyzolás felé, ezen nem tudunk változtatni.
Így megnézve a számokat, szerintem jók az értékek (legalábbis a 6-os sorozathoz viszonyítva). Nagyon mást nem is kell állítani.
Egyet viszont nem láttam, a TDP limit kitolását. Ezt a Shor/Long duration menüben tudod állítani, aminek 200-at adhatsz.Szerintem a tuning meg addig mehet, amíg hűteni bírod (persze ésszerű Vcore mellet, ami 1.3 volt körül van), azt meg hogy hol a vége, majd megmutatja a processzor.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Intel Core i7-12700KF 12-Core 2.7GHz LGA1700 Box (25M Cache, up to 5.00 GHz) Processzor
- AMD Ryzen 7 7800X3D - Új, 3 év garancia - Eladó!
- AMD Ryzen 7 5700X processzor eladó /Garanciás/
- Amd ryzen 5950x + Msi x570s carbon wifi + Team Group 8Pack Edition 32GB samsung b die .
- Intel Core Ultra 9 285K 24-Core 3.7GHz LGA1851
- PlayStation Network (PSN) ajándékkártyák, feltöltőkártyák áron alul!
- Apple iPhone 16 128GB,Újszerű,Kábel,12 hónap garanciával
- Lenovo ThinkPad dokkolók: USB-C 40A9/ 40AY/ 40AS/ Thunderbolt 3 40AC/ Hybrid USB-C DisplayLink 40AF
- HP EliteBook 830 G8 i5-1135G7 16GB 512GB 1 év garancia
- Apple iPhone 13 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest