Hirdetés
- LordAthis: RETRÓnia - RETRÓ Mánia - Úton van hozzám egy csodás történelmi darab!
- Lalikiraly: Kinek milyen setupja van?
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Szólánc.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- GoodSpeed: KLINTHOLM 3 fiókos fekete, acél, zárható kiegészítő elem
- f(x)=exp(x): A laposföld elmebaj: Vissza a jövőbe!
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Meggyi001: Kórházi ellátás: kuka vagy finom?
-
LOGOUT
TP-Link WR1043ND - N450 router
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
ggaben1
#8994
üzenetére
Csak az a baj, hogy ez nem két partíciónak látja, hanem két külön HDD-nek. A lemezek azonosítók kiosztása úgy néz ki, hogy az első lemez kapja az sda nevet, a második az sdb-t, és így tovább... A partíciók ezen belül pedig úgy alakulnak, hogy az első lemez, tehát az sda első partíciója lesz az sda1, a második az sda2. A második lemezen úgyszintén, sdb1 az első partíció, és sdb2 a második. Mivel neked sda és sdb lemez jelenik meg, ez így elvileg két külön HDD, mellesleg a kettő azonos mappába van mountolva (/jffs), és teljesen azonos rajtuk a foglalt terület mennyisége is. Tudom, hogy ez valójában nem így van, bizonyára valami "anomália", de minden esetre érdekes. Normális esetben lenne egy sda1, és egy sda2 eszközöd.
szerk.:
OK! Sokáig írtam, de most már itt hagyom, hátha még jó lesz valakinek...
-
ggaben1
tag
válasz
ggaben1
#8994
üzenetére
Lecsúsztam a szerkesztésről.
Megoldottam a több merevelemez kérdését úgy hogy USB támogatás kikapcs-reboot-USB be és így már csak egy SDA-t lát. Ezek szerint ha valamiér kihuzom a vinyot és ujra bedugom akkor azt új lemezként csatolja fel.Így már ment a
hdparm -S 15 /dev/sda parancs is.Remélem jó is lesz, mert amúgy a vinyó is tudná saját magát kapcsolgatni ami win alól működött is de itt a routeren még sosem kapcsolta le magát tétlenség esetén.
Új hozzászólás Aktív témák
- Telekom mobilszolgáltatások
- World of Tanks - OFF topic
- Házimozi belépő szinten
- Hardcore café
- PlayStation 5
- Villanyszerelés
- LordAthis: RETRÓnia - RETRÓ Mánia - Úton van hozzám egy csodás történelmi darab!
- Samsung Galaxy Note10 és Note10+ duplateszt
- Elemlámpa, zseblámpa
- „Új mérce az Android világában” – Kezünkben a Vivo X300 és X300 Pro
- További aktív témák...
- Dell Precision 5560 i7-11850H FHD+ 100%sRGB 32GB 1000GB Nvidia Quadro T1200 1 év teljeskörű gar!
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3747, 100% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! 32GB(4x8GB) G.Skill Trident Z RGB 4000MHz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- LG 42LX330C 42" LED-backlit LCD TV - Full HD
- ÚJ Microsoft Surface Laptop 7 13.8" 2K - 120Hz Érintő - Snapdragon X Elite - 16GB - 512GB-2 év gari
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő

vargalex
