Hirdetés
- Milyen mosógépet vegyek?
- Asszociációs játék. :)
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Öregszem
- Szólánc.
- POCO X6 PRO 5G VS Samsung Galaxy A54 - AnTuTu v10
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
Új hozzászólás Aktív témák
-
mr_ricsi
veterán
Nem kellett volna még 15 hozzászólást sem visszaolvasni:
[link]"Fogalmam se volt sok dologról, hogy mi micsoda"
A Toshiba álláspontja szerint aki nem boldogul a rendszertelepítéssel, az vegyen előtelepített gépet.Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!
-
Dhampir
félisten
Véleményem szerint azt használd, amit a Toshiba oldalán találsz, azzal biztosan működni fog.
(#10579) Krystal_s
Érdemes általános munkára olyan notit használni, amiben kizárólag integrált grafika található, mert más esetben a dedikált kártya fokozottabb melegedése miatt nagyobb lehet a meghibásodás esélye.
[ Szerkesztve ]
-
Balázs1986
addikt
Az AMD oldaláról le tudod tölteni a legfrisebb Catalyst drivert CCC-stől (gondolom 64bites rendszer van fent a 4Gb+1Gb RAM végett, úgyhogy azt linkeltem)
-
Balázs1986
addikt
13Q-val nálam most hétvégén jött ez elő, 1 alkalommal. Remélhetőleg nem lesz rendszeres a dolog.
Hozzátartozik, hogy SSD beszerzés miatt most friss rendszer fut, így driver-ek is a legfrissebbek. Lehet, hogy ott a gond, nem tudom. (Chipset és VGA gyártói oldalról van, mert azok jóval frissebbek, mint amit a Toshiba kitett. Chipset főleg az SSD megfelelő sebességű kezelése miatt kellett, hogy új legyen.) -
Janou
Topikgazda
-
Janou
Topikgazda
Hidd el csak bonyolultnak tűnik, de az nem. Hátul kikapod a csavarokat, felül billentyű kipattint illetve ha van felső panel akkor azt is. . Bill alatt szoktak lenni csavarok. Felső tálca levesz majd a zsanérokat kicsavarod lecsatlakoztatod a kábeleket is természetesen. Leveszed a kijelzőt. alaplapot kicsavarozod. Lehet kicsit kapkodva írtam le de érted, egyszerű. Meg nézz esetleg videós szétszerelést.
Kijelző hátulját pedig úgy tudod ÁLTALÁBAN leszedni, hogy belső oldalon vannak kis pontok amik általában le vannak fedve. Azok alatt vannak a csavarok. Ha kicsavartad őket, akkor pedig határozottan a káva alá benyúlsz körömmel a közepe felé és lepattintod. Onnan meg már egyszerű. -
Zoli133
addikt
1. tipp (anno sok bosszúságot okozott): nézd meg hány pines a vga csatlakozó sok esetben kispórolnak a középső sorból 1 szálat, ezen menne a monitor azonosítás.
2. Driver frissítés.Legroszabb esetben szerviz. Legalábbis hirtelen ezek jutnak eszembe.
"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."
-
Balázs1986
addikt
Nekem Q van, viszont barátnőmnek M. Az anyagminőség tényleg bőven várakozáson aluli mindkét modellnél.
A hőmérsékletre megoldás lehet egy pasztázás, barátnőmnek bevált. Majdnem elsírtam magam, amikor a gyári pasztát megláttam...pár hónapos volt, de mint ha gyurma lett volna. Azóta sem jégcsap, de annyira azért nem annyira meleg, hogy pad kelljen alá (gyanítom, hogy nála közrejátszik a "pléden-takarón tartom a laptopot" csajszokás is )
Az enyémet eddig 8 hónap alatt 1x pasztáztam újra, amikor nagytakarítást csináltam benne. Azóta sincs gondom. Bár, előtte sem igazán volt.
Azért érdekes ez a hűtés-anomália a két gépnél, mert az M-ben és a Q-ban elvileg ugyanaz a hűtés, ugyanaz a VGA, és bár a procik modellszáma (i3-2350m ill. i5-2450m) nem, de a csíkszélességük és max. TDP-jük szintén egyezik (ráadásul az i5-ben van turbo, amit használok is).[ Szerkesztve ]
-
Balázs1986
addikt
Az a baj, hogy a tisztítás nem szeretet kérdése, hanem bajmegelőzés. Ezt az átlag user-nek is meg kell értenie. Az, hogy magának csinálja meg, vagy szervizelteti, az más kérdés.
Én sem akarom rátukmálni staker-re a Toshibát, sőt, az anyagminőség-gondot meg is erősítettem 2 példánnyal is. Neked akartam tanácsot adni a tiszít(tat)ással kapcsolatban, mert láttam belülről a gépet, és tudom, mennyire hanyagul oldották meg gyárilag a pasztázást.
Por meg -mivel légkeringető rendszerről beszélünk- menthetetlenül belekerül. Az, hogy barátnőm ráadásul takarón is használja, már csak hab a tortán.[ Szerkesztve ]
-
Balázs1986
addikt
Én sem ajánlottam. Írtam az anyagminőséget, és azt is, hogy a gyári paszta gány. Ebből azért kiderülhet, hogy szerintem sem normális az, hogy 2-3 hónap után pasztázni kell.
1 év után viszont teljesen normális. Sőt, én fél évnél többet sose hagyok fent pasztát, akármennyire is normális minőségű volt az előző kenés. Filléres befektetés, cserébe minden működőképes marad.
A te eseted viszont nem normális / nem normális kérdése. Egyszerűen meg kell csinálni / csináltatni, ha nem akarsz hosszú távon bajt.Janou: Ha garanciás, és megmondod, hogy te kifújtad, de továbbra is melegszik, tehát garantáltan a gyárilag kent paszta van olyan szinten, hogy normális működést befolyásoló állapotot jelent, akkor meg kell, hogy csinálják.
Vagy, az MSI-nél anno meg lehetett tenni, hogy felhívod a hivatalos szervizt, elmondod a problémát, és bontási engedélyt kérsz. Nem tudom, Toshibánál (meg úgy egyáltalán, az utóbbi egy évben bármely márkánál) működik-e még ez, de meg lehet próbálni.
Ha egyik megoldás sem tetszik a tulajnak, vagy nem kivitelezhető, akkor még mindig lehet keresni egy személyt, aki garantáltan ért hozzá, és megcsinálja észrevehetetlenül (értsd: nincs matricázva csavarhely, és van normális csavarhúzó). Magam és a környezetem részére mondjuk ez a pont kerül az 1. helyre egyszerűség és időtakarékosság végett, de itt, a fórumon ajánlani garanciás gépekre nyilván nem fogom.[ Szerkesztve ]
-
Balázs1986
addikt
Szia!
Nem nagy művészet a BIOS csere ezeken a laptopokon.
A Toshiba support honlapján keress rá a modelledre, szedd le a legfrissebb BIOS-t tartalmazó .zip fájlt. A laptopon csomagold ki, egy .exe lesz elvileg az eredmény.
Akksi legyen viszonylag jól feltöltve, ugyanakkor a gép legyen tápra kötve (emlékeim szerint ezek nélkül nem is enged frissíteni a program). Ha van valami futó folyamatod ami terheli a gépet, azt zárd be. Ha ez megvan, simán Win alatt rendszergazdaként indítsd el a .exe fájlt, Start (vagy Flash, vagy valami ilyesmi) gombra katt, és szépen megcsinál mindent magától.Szerk.: ennél a modellnél az állandó venti zúgás nem jelent jót, mindenképp takarít(ta)sd ki, és egyúttal pasztacsere is ajánlott.
[ Szerkesztve ]
-
-
SteveL
aktív tag
Win 8.1-re ráfrissítéssel tulajdonképpen megy minden a Toshiba Satellite C50-A-1JQ laptopomon, néhány előre telepített, és sohasem használt Toshibás szoftver kivételével. Nem tudom (és tulajdonképpen erre vonatkozott a korábbi kérdésem is), hogy friss telepítésnél a drivereket leszedné-e a Win 10, vagy nekem kellene összevadásznom. A Toshiba honlapján csak 8.1-es driverek vannak.
(#13693) Janou
Köszi a válasz.
-
-
Janou
Topikgazda
-
ufonauta
aktív tag
Igazándiból csak kísérletezgetek. Mivel úgyis újratelepítés alatt van a gép rászánok egy kis időt, hátha tudok rajta kicsit gyorsítani. Nekem egy kicsit lomhának tűnik. Mint írtam a melóhelyi gépre kénytelen voltam 32 bitest rakni (mert a videodigitalizálóhoz és más régebbi hardverhez nincs 64 bites driver) és valahogy az sokkal fürgébb. Pedig szerintem gyengébb a hardverkiépítése, mint a laposnak. Igaz a laposban egy noname (Intenso) SSD van, a melóhelyiben megy egy Kingston, de nem gondolnám, hogy a két SSD között ennyi a különbség. A lapos a 4Gíga RAM-ból így is csak 3,8-at lát, ha felteszem a 32 bitest, akkor 3,5-öt fog látni úgyhogy sokat nem vesztenék vele, de talán fürgébb lenne. Lehet ám, hogy semennyivel nem lesz fürgébb, de egy próbát megér.
-
ufonauta
aktív tag
Mikor megvettem a lapost, akkor természetesen a HDD-re telepítettem a Wint. Az SSD csak kicsit később került bele. És persze még az Intenso SSD-vel is sokkal gyorsabb, mint a HDD-vel. Csak az a macskabajsznyi gondolkodás, ami a melóhelyi gépen nincs az otthonin pedig megvan, az zavar engem. Azt el tudom képzelni viszont, hogy nem a 32 és 64 bit közötti különbség, hanem a két SSD közötti különbség adja a lassabb érzést a gyengébb SSD kárára.
Végülis ez már csak elméleti kérdés. És most már sokkal inkább bosszant, hogy nem tudom bebootoltatni a 32 bites telepítővel. A 64 bitessel bootol, a 32 bitessel nem. Már arra gondolok, hogy az UEFI nem engedi, de nem tudom, hogy mit kéne beállítani (sok mindent nem lehet) rajta, mert már mindent próbáltam.[ Szerkesztve ]
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Asus VivoBook Max X541UVK , i5-7200U, 8GB DDR4, 120 GB SSD, Intel + NVIDIA GeForce GPU
- HP 15s-fq2000 laptop 15.6", i5-1165G7/16GB/512GB SSD, WIN11 Pro
- DELL Latitude 5400 14" // I5 8-GEN // 8GB DDR4 // 120GB SSD // WIN10 // MAGYAR BILLENTYŰZET
- DELL Latitude 7390 13,3" // I5 8-GEN // 8GB DDR4 // 120GB SSD // WIN10 // MAGYAR BILLENTYŰZET
- Asus ZenBook Flip 13-UX36EA, I7-1165G7, 16GB DDR4, 256GB NVME, 1ÉV GARI, ÁFÁS SZÁMLA
- HP 650 i5 laptop 8gb DDR3/SSD/15,6" FULL HD , dupla VGA - posta is
- DELL Latitude 5590 (Core i7-8650U / 16GB / 512GB / 15,6" FullHD IPS) Szép állapot, ÁFA-s szla
- Thinkpad E14 Gen2 14" FHD IPS i7-1165G7 Iris Xe G7 16GB 256GB NVMe magyar
- 17" HP ProBook 470 G5 (Core i5-8g / 16GB / 120GB/ 17,3" FullHD IPS/ GeForce 930MX 2GB) ÁFA gar
- Egyszerű használatra laptopok eladóak
Állásajánlatok
Cég: HC Pointer Kft.
Város: Pécs
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest