Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Intruder2k5 válasza Lalee (#550) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, lehet... De alul is megadhatsz egyedi mappát a user-nek, és akkor az adott mappa ahhoz a bejelentkezési névhez lesz csatolva!

(#552) Lalee válasza Intruder2k5 (#551) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ha visszateszem a hdd-t akkor az majd működik tovább? Visszakapcsolom az automountot és ha eltünt akkor bemásolom a Run after mounting: és Run before unmounting mezőbe az adatokat?

Melyik képlopót használod? Tetszik ez a nagy nyíl. :)

[ Szerkesztve ]

(#553) Intruder2k5 válasza Lalee (#552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Elvileg ha mindent visszaállítasz az eredeti állapotba, akkor menni fog tovább!

A képlopó a PrtSc gomb (Print Screen), a nyíl pedig Photoshop-al kerül rá...

(#554) Lalee válasza Intruder2k5 (#553) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ezt az elérési utat beillesztettem oda ahova a Te képeden a zöld nyíl van. A Filezilla rögtön megnyitotta. Szerintem ez így nekem jó. Ha visszateszem a hdd-t akkor innen töröljem amit most beillesztettem?

(#555) Intruder2k5 válasza Lalee (#554) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem kell törölni, semmi bajt nem csinál, csak ha éppen HDD van felkötve, akkor ez nem fog működni!

(#556) Lalee válasza Intruder2k5 (#555) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm megint a sok segítséget. :R :R Biztos nem az egyszerűbb megoldást választottam, de ez a csere-bere nem minden nap lesz úgysem. Tehát ha most megadom az ismerősnek a no-ip-s ftp címem és a pendrive csatlakoztatva van akkor ő le tudja tölteni amit felraktam. Ha viszont a hdd van csatlakoztatva akkor már nem tudja megnyitni? Vagy cserélgessem a jelszót? Vagy inkább a pendrive elérhető legyen jelszó nélkül a hdd meg védve?

(#557) Zol77 válasza stafff71 (#546) üzenetére


Zol77
aktív tag

Erre a célra a legjobb app az ES Explorer,sokat próbáltam már de ez volt a befutó. Látni látja szinte minden fájlkezeleő a megosztott hdd-t,de ha ezzel a fájlkezelővel tallózod be,akkor a hd filmek is folyamatosak,szépen nézhetőek.
Letöltöd a merketről, (ingyenes)
indítás után lesz 2 oktató féle gombnyomás,ezen túl lépsz,majd:
- menü / show tabs
ezután fent megjelenik a LOCAL,LAN,FTP,NET
-rákattolsz a LAN-ra, majd majd Search gomb
ezután elkezdi keresni a hálózaton található eszközöket,majd ha megtalálta a routert,simán rákattolsz,
felhasználó név,jelszó megadása,és már látod is a megosztást.
- Ha LAN fülnél nem a keresésre nyomsz,hanem a New gombra,akkor el is tudod menteni a hozzáférést,
és mindig látni fogod a LAN fül alatt. Mentéskor meg kell adnod a következőket:
- IP cím,felhasználónév/jelszó,meg a kapcsolat nevét,hogy milyen néven lásd a listában.

Ha FTP-n szeretnél kapcsolódni,átváltasz fönt az FTP fülre,majd new gomb,és szépen kitöltöd a hozzáférés adatait,mint a lan megosztásnál.

(#558) Lalee válasza Lalee (#556) üzenetére


Lalee
aktív tag

Azért, hogy valami üröm is legyen az örömben. Böngészőbő nyitottam meg az ftp címet. Szépen be is jött a pendrive tartalma. 3 mappa van rajta. Az egyiket megnyitottam majd rákattintottam az "Ugrás a szülőkönyvtárba", de nem ugrott. :) Csak gondolkodott és nem sokára kiírta, hogy időtúllépés miatt nem elérhető. Utána már hiába írtam be újra a linket csak a hibaüzenet jött. A számítógépről akár TC-vel, akár Filezillával viszont továbbra is elérhető volt. Egy idő után újra megpróbáltam és most simán működik. Zenét hallgattam, képet nézegettem a pendriveról böngészőből. Ki érti ezt?

(#559) Intruder2k5 válasza Lalee (#558) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én lehet, hogy értem... Van egy olyan beállítás az FTP Server oldalon, hogy Limit Connection Attempts! Na most, ha ez aktív, és a megadott időn belül (alapesetben 60mp), a megadottnál többször (alapesetben 3 próbálkozás) jelentkezel be, akkor kitilt az időlimit lejártáig! Ez a feltörés elleni védelem miatt van így, de Anonymous hozzáférés esetén semmi értelme nincs!

(#560) stafff71 válasza Zol77 (#557) üzenetére


stafff71
tag

Köszönöm a segítséget,
Pontosan ez az amit kerestem, megtalált minden meghajtót, látja az összes partíciót, viszont a full HD filmek lejátszása akadozik, nem tudom hogy ez a lejátszó hibája, vagy a wifi túl gyenge.
Ha lenne valami bevált lejátszó app, ami viszi a HD-t az talán segítene, de ha a wifi miatt van nem tudom mit tehetnék.

(#561) Lalee válasza Intruder2k5 (#559) üzenetére


Lalee
aktív tag

Biztos az lesz, mert megint beléptem, de már vissza nem engedett. A Filezillából töltöttem fel képeket és utána a böngészőből léptem be, de vissza már nem. Ha jól tudom nekem nem Anonymous hozzáférésem van mert rendeltem hozzá felhasználónevet és jelszót. Nem is enged enélkül belépni. Ki lehet kapcsolni vagy módosítani ezt az idő limitet?
Látom, vegyem ki a pipát?

[ Szerkesztve ]

(#562) nOvOp


nOvOp
senior tag

Érdemes használni a DLNA servert? Vagy ugyanazt érem el ha hálózatról tallózom ki a filmet? Itt elsősorban arra gondolok, hogy hálózatról nézném a filmet, de közben mondjuk menne a torrent a routeren.
(asus n10u --> asus o!play r1)
Vagyis a DLNA előnyben fogja részesíteni a "film nézést", mint a torrentet és esetleg ez által nem fog akadozni? Vagy tökmindegy?

(#563) Intruder2k5 válasza Lalee (#561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, kikapcsolni is lehet, és módosítani is!

(#564) Intruder2k5 válasza nOvOp (#562) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár én nem használom, de kétlem, hogy lenne efféle priorizálás...

(#565) Lalee válasza Intruder2k5 (#563) üzenetére


Lalee
aktív tag

Köszönöm. Lassan összejön a karton sör. :)

(#566) nOvOp válasza Intruder2k5 (#564) üzenetére


nOvOp
senior tag

akkor végül is mindegy hogy tallózom ki....

(#567) Lalee válasza Intruder2k5 (#555) üzenetére


Lalee
aktív tag

Most visszaraktam a hdd-t, automount visszakapcsolva és megy minden. Kivéve az ftp elérést. Az FTP Servernél alul ahol előzőleg a pendrive elérési útja volt beírva azt töröltem és már az ftp is látja a hdd-t. Azt hiszem adok a pendrivenak külön jelszót és akkor talán nem kell állandóan az elérési utat beírni. Ez járható?

(#568) Intruder2k5 válasza Lalee (#567) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mármint mi az, hogy adsz neki külön jelszót? Ezt úgy érted, hogy létrehozol egy külön felhasználót, akinek a pendrive útvonalát adod meg?

(#569) Lalee válasza Intruder2k5 (#568) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ott ahol a zöld nyíllal jelölted [link] mikor a pendrive volt odaírtam az elérési útját. Most, hogy visszaraktam a hdd-t ezt töröltem, de a mező elején a felhasználó név és a jelszó nem változott. Arra gondoltam, hogy ide beírok egy új sorban új nevet és jelszót és a pendrive élérési útját. Mikor éppen melyik van csatlakoztatva az csak megtalálja. :)

(#570) Intruder2k5 válasza Lalee (#569) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát hajrá, írd be! :)

(#571) Lalee válasza Intruder2k5 (#570) üzenetére


Lalee
aktív tag

Jó-jó, de működik? :)

(#572) Intruder2k5 válasza Lalee (#571) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, működik!

(#573) Zol77 válasza stafff71 (#560) üzenetére


Zol77
aktív tag

Örülök,hogy bevált az app.
A többit meg elküldtem privátban.

(#574) Lalee válasza Intruder2k5 (#572) üzenetére


Lalee
aktív tag

Hála Neked egy pár napos használat után jó vételnek tűnik ez a router. Mit lehetne még kicsikarni belőle? :)

(#575) Intruder2k5 válasza Lalee (#574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát még ha nem bonyolítanád így túl a dolgokat! :)

Amúgy rengeteg dolgot ki lehet csikarni belőle, van sok telepíthető csomag, csak ötlet kell, és némi hozzáértés! Épp most volt szó a másik topikban a PXE Boot Server-ről, de van aki webkamerát köt rá, hogy ezzel figyelje mondjuk a télen üresen álló nyaralóját, de használható a munkahelyi internet korlátozásainak kikerülésére is SSH Tunnel-el, etc...

(#576) Lalee válasza Intruder2k5 (#575) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ezeket én már nem tudnám kihasználni. Nagyon bonyolítottam? Én meg azt hittem, hogy milyen logikus vagyok. :D Sajnos nem ismerem a lehetőségeket és ezért csak tapogatózok.

(#577) Intruder2k5 válasza Lalee (#576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jó persze, én most megint arra gondoltam, amit mondtam már délután is, hogy vsz felesleges ez az egész meghajtó cserélgetés, mikor a HDD mindenre jó lenne!

(#578) Lalee válasza Intruder2k5 (#577) üzenetére


Lalee
aktív tag

Majd lehet, hogy meglépem. Talán veszek egy nagyobb hdd-t, mert ez a 30 GB-os nem biztos, hogy mindenre elég. Bár ha a torrentet már nem kell seedelni akkor átmásolom az asztali gépre és innen törlöm. Na megint elszaladt a nap. :) Jó éjszakát!

(#579) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! A ruTorrentben van lehetőség a Tracker frissítésére? Megy a feltöltés folyamatosan, de a torrent oldalon a profilomnál stopped van és a frissítésnél 1 óra. PC-n a uTorrentet használom és ott van olyan, hogy tracker frissítése.
A másik, néha olyan nehezen akar megnyílni a ruTorrent, valamikor meg sem nyílik, csak forog a jelző.

[ Szerkesztve ]

(#580) Intruder2k5 válasza Lalee (#579) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudok róla, de majd átvált az idővel... Emiatt ne aggódj! Esetleg nyomj egy torrent leállítást, és indítást, akkor frissít!

[ Szerkesztve ]

(#581) Lalee válasza Intruder2k5 (#580) üzenetére


Lalee
aktív tag

Ez segített, de lehet, hogy náluk volt valami. A torrent beállításoknál bepipáltam a DHT hálózat engedését, mert úgy emlékszem a PC-n így volt. Ez jó vagy nem jó? :)

[ Szerkesztve ]

(#582) Intruder2k5 válasza Lalee (#581) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, szokott ilyet csinálni az nCore! :)

(#583) Lalee


Lalee
aktív tag

Sziasztok! Az reális, hogy a routerhez csatlakoztatott hdd ledje és a router USB ledje villog mikor nincs semmi torrentezés?

(#584) nOvOp


nOvOp
senior tag

B.Ú.É.K. Mindenkinek!
Extplorer-ben hol tudom beállítani, hogy mi legyen a gyökér könyvtár? Mert most jelenleg a protected és a webftp látszik csak.

(#585) Intruder2k5 válasza nOvOp (#584) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

BUÉK!

(#586) nOvOp válasza Intruder2k5 (#585) üzenetére


nOvOp
senior tag

köszönöm, sikerült :)

(#587) nOvOp válasza Intruder2k5 (#585) üzenetére


nOvOp
senior tag

Van esetleg egyszerűbb módja annak, hogy az USB egyik partíciójáról a másikra másoljak úgy, hogy a PC nem kell hozzá? Illetve csak addig, amíg elindítom a másolásokat. Gondoltam, hogy estére úgy hagyom, reggelig átmásolja.(csak ne kelljen hozzá a pc-t bekapcsolva hagyni)

(#588) Intruder2k5 válasza nOvOp (#587) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van, screen-ben kell futtatni az mc-t, akkor bezárhatod a PuTTY-ot, és megy tovább a másolás! Tehát PuTTY-ba...

screen
mc

Elindítod a másolást, majd ezt követően CTRL+A, utána D, és PuTTY bezár!

[ Szerkesztve ]

(#589) nOvOp válasza Intruder2k5 (#588) üzenetére


nOvOp
senior tag

Remek, köszönöm.
És akkor olyat is lehet, hogy egyszerre többet indítok el? Mert látom van olyan, hogy a háttérben is másolhatok. Csak nem tudom, hogy ez gondot okoz-e a routernek. Persze akkor már nem használnám másra...

(#590) Intruder2k5 válasza nOvOp (#589) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Gondolom rohadt lassú lesz a másolás is, ezen kívül semmi!

(#591) kavarc


kavarc
aktív tag

Sziasztok!

Asus RT-15U -ra szeretnék Tomato fw-t telepíteni. Mivel új vagyok a témában ezért lenne néhány kérdésem.
Intruder2k5 kollégától már kaptam is tanácsot, hogy melyiket lenne érdemes.
Szeretnék tisztában lenni vele, hogy pl. a shibby féle verziókban pontosan mit jelentenek az egyes rövidítések?
Példámnál maradva, tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-104-******.trx, ahol a *-ok helyén a következő rövidítések vannak:
AIO
BIG-VPN
BT-VPN
Mega-VPN
Nocat-VPN
Tor-VPN
VPN

Ezek milyen csomagokat takarnak a valóságban?
Tudom majd a forgalmat korlátozni/szabályozni IP címekre?
Néhány képen láttam, hogy ASUS logós a fw felső része. Ezt hogyan lehet beállítani? Ez persze nem olyan fontos, csak mégis szebben néz ki. :)
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#592) StSanya válasza kavarc (#591) üzenetére


StSanya
őstag

Visszafelé haladva a kérdéseidben, az ASUS logóst az Administration ->Web Admin -> Color Scheme-ben választhatod ki. Tudod majd szabályozni.

Ilyen csomagok vannak:

K24 – Kernel 2.4 – ND builds, MIPSR1 – for older Linksys WRT54 series, Asus WL500GP and Dlink DIR-320

K26 – Kernel 2.6, MIPSR2 – newer routers like RT-N16, E2000, E3000, E4200 (without 5GHz), WNR3500Lv1 etc. Older MIPSR1 routers are also supported

K26RT-N – MIPSR2 – special builds for E4200, RT-N10U, RT-N12B1/C1, RT-N15U, RT-N53, RT-N66U, WNR3500Lv2 and newer Linksys E-series routers

A K24 és K26 a felhasznált linux kernelt jelöli. A 2.4-es kisebb, gyorsabb, viszont csak a régebbi MIPS1-et tudja, a 2.6-os picivel nagyobb, több hardvert kezel, és tudja a MIPS2-et is. (MIPS)

A többi rövidítés pedig a beépített featurokra utal, de nekem az a véleményem, hogy a kevesebb néha több... :)
Én általában az adott routerre elérhető legkisebb méretű firmet szoktam javasolni, kivéve, ha ténylegesen kell VPN, IPv6 stb.

"Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

(#593) kavarc válasza StSanya (#592) üzenetére


kavarc
aktív tag

Szia!

Köszi az infókat!
Sikerült feltennem a legújabb shibby file firmware-t.
Rengeteg beállítási lehetőség van... nincs erről valamilyen leírás, hogy mi micsoda? (akár angolul is)
Egyelőre az alap dolgokat állítottam be. Azt vettem észre, hogy pl sebességteszteken a feltöltési sebesség a mérés felénél jelentősen visszaesik a régi routerrel mért sebességekhez képest. Ezen valamilyen hiba, vagy beállítás kérdése?
köszi

(#594) Intruder2k5 válasza kavarc (#593) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nem minden funkció van benne, mert már nem mai írás, de azért valamire jó...

Tomato firmware magyarul

Ezen kívül meg Google is elég sokat segít! :)

[ Szerkesztve ]

(#595) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Amennyiben az extplorerben szeretnék megosztani mappát, hogy távolról hozzáférjenek, de csak megosztott mappához, akkor miket kell beállítanom?

(#596) Intruder2k5 válasza nOvOp (#595) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Erre miért nem használsz FTP-t? Az extplorer nem túl jó ötlet, mert ahhoz ki kell adnod a lighttpd jelszavát, mivel a védett mappán belül van! Ha ez nem gond, akkor létrehozol egy új user-t, beállítod neki a mappát, és ennyi! Esetleg átrakhatod az egész extplorer-t, a szabadon elérhető részbe... De szerintem ehhez FTP kellene inkább!

(#597) nOvOp válasza Intruder2k5 (#596) üzenetére


nOvOp
senior tag

igaz... köszi :)

(#598) tlala


tlala
addikt

Sziasztok,

Netgear WNR3500L v1-es routerem van, 1 PC, 1 Popcorn lejátszó torrenttel és a WIFI-n a laptopok, telók mennek rajta a családban..
Tudnátok ajánlani egy firmware-t hozzá?
Amit szeretnék még, hogy a HP1010-es nyomtatómat tudjam használni az USB kimeneten, ne kelljen bekapcsolni a PC-t (amin amúgy is kínlódás a nyomtató, mert a Win7 64bit-hez nincs normális driver...)
Most 10 Mbites Matáv ADSL-en nyomom, de szeretnék hamarosan átállni 40 Mbites kábelre.

Köszi előre is.

(#599) Intruder2k5 válasza tlala (#598) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én EZT ajánlom, de a dolog azért nem ilyen egyszerű, mert mindettől függetlenül a nyomtató drivert továbbra is a kliensekre kell telepítened!

(#600) tlala válasza Intruder2k5 (#599) üzenetére


tlala
addikt

XP alatt már használtam anno egy Toastman frimware-rel, ott elég egyszerű volt, csak a printer tulajdonságaiban kellett valahová beírni az IP címet - meg persze átdugni a routerbe a printer USB kábelét.
Az alap problémám az, hogy nincs normális driver Win7 64bit alá az amúgy remek HP1010-es nyomtatómhoz...
Ezt próbáltam volna kikerülni, de akkor ez sem járható igazán, hisz ugyanott vagyok.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.