Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-08-03 11:06:38

LOGOUT.hu

Tomato firmware

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) Intruder2k5 válasza g0dl (#200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, jó... A filerendszer ext3, és mivel ebben a vasban van 256MB RAM, így a swap már nincs bekapcsolva, tehát tulajdonképpen alig van használva a pendrive!

(#202) Zol77


Zol77
aktív tag

Na megjött a routerem.
Azért tettem off-ba ezt a hsz-t,mert még nem tettem rá a tomato-t,de nagy valószínűséggel rá fog menni.
Még adok egy hetet a gyári felületnek,eddig meglepően jónak találom,amit akartam,azt be tudtam állítani.

Amit eddig kipróbáltam:
másolás ext3-as hhd-re smb-n (1db 700MB-os file)
PC -- > router 13.5MB
router -- > PC 5.5MB

FTP-n keresztül:
pc -- > router 7.5MB
router -- > pc 11.5MB

ugyanez a hdd, csak most ntfs-re formázva:
PC -- > router 18MB! , igen ntsf,és 18MB, nem elírás.
router -- > PC 7.8MB

FTP-n keresztül:
pc -- > router 9.5MB
router -- > pc 12.5MB

A gyári torrent kliens ami a routeren van, a transmission 2.21, amihez lehet csatlakozni mind a 2 ismert pc-s remote gui-val,teszi a dolgát szépen.

Nagyjából ennyi,annyi hiányosságot találtam,hogy a dlna szervernek nem tudok több mappát megmutatni.
Megkérdezi,melyik legyen az indexelt mappa,és heló. Viszont nálam egy dokkolóban van két hdd,azokon belül is több mappa,így ezzel nem tudtam mit kezdeni. Tomato-n meg lehet neki mutatni vajon többet is? Esetleg azt mondani,hogy ez+ez a hdd indexelt legyen és kész,függetlenül milyen mappák vannak rajta?

Z

(#203) Zol77


Zol77
aktív tag

Na,reggel még egy hetet adtam a gyári felületnek,estére meg már itt az ideje a tomato-nak :)

Intruder2k5 tudnál segíteni? Kicsit sok az info.
Belépek a letöltésbe itt: [link]
Ezen belül van egy N66U 64k , meg Nxx USB (többi értelemszerűen kilőve) ,meg mindegyikek belül az 5 firmware.
A 64k az mit takar? Kell az nekem? vagy elég a másik is? Az 5 firmware közül a legnagyobb az AIO (gondolom all in one-t akar lenni,nem értek hozzá) nekem ilyen pont jó lenne,felteszem és ott van minden,mint anno az 500gp-n.
Megpróbáltam rá is tölteni a routerre:
Leszedtem a firmware restoration toolt,router recovery módban,majd kiválasztom a firmware fájlt,és azt mondja a tool,hogy ez a firmware nem az asus n66u-hoz való. Itt nem nyomtam rá a folytatásra,gondoltam inkább megkérdezem. Itt tartok most. ja,meg közben leszedtem még az oldaladról az Upgrade Firmware toolt is,mert win7 64 bit-ről vagyok,és ahogy látom az is gond lehet.

(#204) Intruder2k5 válasza Zol77 (#203) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem használd a 64K-s verziót, ami egyébként az NVRAM méretére utal... Itt tárolja a beállításokat, és 32K esetén (ez az alapeset) ez esetleg kevésnek bizonyulhat, később átállni pedig csak úgy lehet már, ha minden beállítást újra állítgatsz, azaz reset-elni kell! Amúgy jól gondoltad, az AIO kell, és 7/64bit rendszeren inkább az Upgrade Firmware fog működni!

(#205) Zol77 válasza Intruder2k5 (#204) üzenetére


Zol77
aktív tag

Rendben,köszi!
Akkor nekiesek.
Még annyi,hogy ha az a tool is magyaráz,hogy nem erre a routerra való a firmware,akkor nyugodtan nyomjam,hogy tovább?
Gondolom ezzel a tool-al a gyári is visszatehető majd végszükség esetére.

(#206) Intruder2k5 válasza Zol77 (#205) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Persze, visszatehető... De a Tomato-ra már felmegy a gyári webes felületen is!

Gondolom valami azonosítót keres az fw-ben, ami csak a gyáriban van, ezért mondja, hogy az nem firmware!

[ Szerkesztve ]

(#207) Zol77 válasza Intruder2k5 (#206) üzenetére


Zol77
aktív tag

jelentem,a router már félig éledezik/vagy félig halott :)
Na szóval,azt írta a firmware upgrade tool,hogy sikeres,a feltöltés. oké,restart,majd bejött ez az oldal: [link]
Gondoltam itt már úgy is mindegy,és innen betallóztam a tomatot.
Felment,restart semmi. Beraktam most a restoration toolba egy xp-s gépen a tomatot,felment,restart semmi.
Azaz hogy a routeren látszik,hogy ujraindul,wifik bekapcsolnak,meg a telefonon látom is a tomato ssid-t,de már a pcről se jön be semmi a 192.168.1.1-re. Ha nyomok egy ipconfig -allt, akkor az alapértelmezett átjáróhoz semmi sincs írva. Itt tartok. Mindjárt megpróbálom most a gyárit a saját toolall visszarakni. Vagy estleg egyéb ötleted van?

[ Szerkesztve ]

(#208) Intruder2k5 válasza Zol77 (#207) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyomj neki reset-et! Áram alatt, 10mp...

[ Szerkesztve ]

(#209) Zol77 válasza Intruder2k5 (#208) üzenetére


Zol77
aktív tag

megtörtént de semmi.
Visszatettem a gyárit,jelenség ugyanez,nincs átjáró ip,de ott segített a 10mp-s reset,rögtön bejött az admin felület.
Tomato megint vissza,restart,nincs átjáró ip,de a tomato ssid megint ott van wifin,10mp-es reset megint nem segít,
ugyanúgy elérhetetlen a router felülete.

Szerintem visszateszem a gyárit,az legalább megy.

(#210) Intruder2k5 válasza Zol77 (#209) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor tedd fel ezt, ezt láttam már működni személyesen RT-N66U-n!

tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-100-AIO.trx

[ Szerkesztve ]

(#211) Zol77 válasza Intruder2k5 (#210) üzenetére


Zol77
aktív tag

Megtörtént!

Ez egyből jó lett!
Felment,restartolt,és már ott is volt az admin felület.
Érdekes.
Esetleg most már innen a tomato alól próbáljam meg szerinted a webes felületen az újabbat feltenni?
Vagy azt hagyjam inkább,amíg nem jön újabb?

(#212) Intruder2k5 válasza Zol77 (#211) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ahogy gondolod... Esetleg próbálkozhatsz a 32KB-os változattal is!

tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-102-AIO.trx

(#213) Zol77 válasza Intruder2k5 (#212) üzenetére


Zol77
aktív tag

Köszi a segítséget!
Sikeresen felment az 1.0 webes felületről az 1.02-es Tomato,így megnéztem milyen sebességet produkál.
Az alábbi sebességeket ezzel a verzióval mértem:
tomato-K26USB-1.28.RT-N5x-MIPSR2-102-AIO-64K

NTFS SMB
PC -> router: 3MB
router -> PC: 24MB

NTFS FTP
PC -> router: 2.5MB
router -> PC: 7.2MB

EXT3 SMB
PC -> router: 14MB
router -> PC: 7.3MB

EXT3 FTP
PC -> router: 11.5MB
router -> PC: 9MB

[ Szerkesztve ]

(#214) Intruder2k5 válasza Zol77 (#213) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az igazat megvallva, én kicsit többre gondoltam... NTFS mondjuk nem érdekel, de ext3 mellett az a ~7MB/sec nem sok!

(#215) akom válasza Zol77 (#213) üzenetére


akom
senior tag

Ezek kábelen mért sebességek, vagy wifi-n?

[ Szerkesztve ]

(#216) Zol77 válasza Intruder2k5 (#214) üzenetére


Zol77
aktív tag

Valóban nem sok,főleg ahhoz képest,hogy a múlt héten volt nálam egy TP-Link 3600-os,
ami EXT4-re 14MB-al írt,meg 12MB-al olvasott smb-n.
(és kevesebb mint fele annyiba került,mint az Asus)

(#217) Zol77 válasza akom (#215) üzenetére


Zol77
aktív tag

Csak kábel. Wifivel nem foglalkozok. Egyedül csak a telefon megy wifiről,minden más kábelen lóg itthon.

(#218) Intruder2k5 válasza Zol77 (#216) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk nekem TP-LINK akkor sem kellene, ha 25MB/sec-et tudna! :)

(#219) 0519


0519
senior tag

hogyan tudok amerikai IP címet beállítani a routeren?

böngészőben be tudok állítani amerikai proxyt, de jobb lenne, ha már a routerben meg tudnám ezt csinálni.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#220) Intruder2k5 válasza 0519 (#219) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem sehogy! Esetleg használhatod a TOR Project-et, és akkor proxy-n keresztül fogsz netezni, de jóval lassabban, és az is lehet, hogy kínai címmel... Persze ha mákod van, még lehet amerikai is!

[ Szerkesztve ]

(#221) 0519


0519
senior tag

Köszi, de ez nem az igazi.

''Vígan ülünk tort azok fölött akik ellenünk törtek'' -Addams family

(#222) #79335424


#79335424
törölt tag

Sziasztok!
Kérek egy kis útbaigazítást! Tegnap a Shibby -féle biget telepítettem egy Linksys E3000 -re. Nem találom a menüben, hogy hol lehet átírni az admint, illetve esetleg további felhasználókat hozzáadni. A jelszót átírtam, de a névre nem találom a lehetőséget.

(#223) akom válasza #79335424 (#222) üzenetére


akom
senior tag

Basic -> Identification
Multi-user nincs.

(#224) #79335424 válasza akom (#223) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszi! Ezt megtaláltam, csak nem gondoltam, hogy itt kéne matatni. Legfelül a router neve. Alatta a Hostname. Eddig ez unknown volt. Ide beírtam a nevet. A domain üres. Save, majd kilép, böngészőben töröl, majd belép ( ne ). De továbbra is csak adminnal enged be. Rosszul csináltam valamit, vagy kéne egy reboot is?

(#225) Intruder2k5 válasza #79335424 (#224) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A login nevet nem lehet módosítani! Mi több, az admin csak a webes felületen működik, de SSH-ba már csak a root névvel tudsz belépni! Mivel utóbbi működik mindenhol, így célszerű azt megszokni...

(#226) #79335424 válasza Intruder2k5 (#225) üzenetére


#79335424
törölt tag

Világos. Köszönöm!

(#227) golya87


golya87
őstag

Hello

Tervezek venni a napokban egy RT-N66U routert. Természetesen :DD Tomato-t tervezek rátenni. A kérdésem az lenne, hogy viszonylag egyszerű használat mellett (2 vezetékes VLAN, Guest Wlan, tűzfal) létezhet bármi féle hátrányom a 32kb-os NVramból? Tudom hogy az újabb firmware-eknél már megoldotta Shibby a 64kb-os NVram-ot. Ez elegendő, vagy van ezen a téren bármi különbség az AC és az N-es verzió között?

Lenne még egy másik kérdésem: E mellé a router mellé egy másik lakásba, amihez kábellel csatlakozok kellene nekem egy másik router két funkcióval. Viszonylag erős N-es AP-ként, valamint az IP tv-t és a Smart Tv-t is ő látná el tartalommal. Mit ajánlotok?

Köszönöm a segítséget!

(#228) Intruder2k5 válasza golya87 (#227) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Azért ki lehet jönni 32K-ból is... Van ismerős aki olyannal használja!

(#229) golya87 válasza Intruder2k5 (#228) üzenetére


golya87
őstag

Akkor számomra home use esetén eléggé e-penis dolognak tűnik.

(#230) #79335424


#79335424
törölt tag

Ismét tanácsot szeretnék kérni, csak most kicsit bonyolultabb a helyzet. Sajnos, sakkoznom kell a sávszélességgel, mert többen vagyunk és 160KB/s van összesen ( tudom, hogy vicc, de nem fejleszthető a hálózat ). Szóval egy NAS -sal töltök le. Azt szeretném, hogy megkapja a teljes sávszélességet, de alacsony prioritással. Vagyis ha valaki ( ismeretlen IP ) akár lanon, akár wifin csatlakozik, akkor csökkentse le a NAS letöltésének a sávszélességét. A svédcsavar ott van, hogy a NAS egyéb feladatokat is ellát közben. Tehát csak a letöltést végző pyload -ot kéne korlátozni. Van valakinek ötlete, hogyan lehetne ezt megoldani?

(#231) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha valakit érint esetleg, nyitottam egy RT-N66U topikot!

(#232) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A WOL t bele lehet tenni vhogy a LOG ba?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#233) golya87


golya87
őstag

Hello

Kicsit informálódni szeretnék QoS ügyben. Addig világos, hogy priorizálást, sávszélesség limiteket állíthatok így be vele Tomato-n. De az nem volt világos számomra az asusrouterforum-on olvasottak alapján, hogy van-e lehetőség dinamikus szabályozást beállítani? Ezalatt azt értem, hogy ha nem használok semmit, akkor a torrent maximális sebességet használ, de mihelyst elkezdek skype-olni, vagy játszani, akkor ezek kapják a fő prioritást és a torrent csak annyit használjon ami neki jut. Természetesen mindezt egy általam előre meghatározott prioritási lista alapján.

A tomato tűzfalának konfigurálásához tudnátok küldeni egy guide-ot?

Köszönöm a segítséget!

(#234) Intruder2k5 válasza golya87 (#233) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem tudok ilyen lehetőségekről!

(#235) golya87 válasza Intruder2k5 (#234) üzenetére


golya87
őstag

Kár, pedig én már úgy kitaláltam. :D

(#236) #79335424 válasza Intruder2k5 (#234) üzenetére


#79335424
törölt tag

Puff neki! Próbálom a routerem menüje és az első posztban lévő Tomato firmware magyarul alapján összerakni a fejemben a QOS Basic Settings, Classification és a Bandwidth limitter összefüggéseit. Nem könnyű lecke, ráadásul a Shibby -féle verzióban kicsit másképp vannak a dolgok. Eddig úgy éreztem, látom a fényt az alagút végén. De ha ezt a priorizációt nem lehet vele megcsinálni, akkor számomra értelmetlenné vált az általam elképzelt összefüggés rendszer.

(#237) Intruder2k5 válasza #79335424 (#236) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kettő között nem igazán van összefüggés!

A QoS-ben tudsz portonként (is) korlátozni, akár egy IP címen belül is, de az fix lesz, a megadott osztálynak megfelelő sebességtől sosem fog többet kapni az adott kliens, függetlenül a hálózaton jelenlévő többi, vagy nem jelenlévő, többi munkaállomástól!

A BW Limiter viszont képes a valós priorizálásra a gépek közt, meg lehet adni egy "garantált minimumot" mindegyiknek, és egy maximális keretértéket is! Előbbiek összege nem lehet több az összes gép vonatkozásában, mint a teljes sávszélességed, így azt minden körülmények közt biztosítani tudja majd a router, utóbbit pedig csak akkor, ha van szabad kapacitás, és valamely kliens éppen nem veszi igénye a neki fenntartott kvótát! De mindezt csak IP vagy MAC cím alapján lehet megoldani, port vonatkozásában nem!

Véleményem szerint már ezek is meglehetősen összetett lehetőségek, és nem soho routerre jellemző kategória! Ha neked ettől több kell, akkor minimum egy router board kell neked, a router os-el biztosan megoldható, ha be tudod állítani!

[ Szerkesztve ]

(#238) #79335424 válasza Intruder2k5 (#237) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm, ez értékes infó. A példánál maradva ezt nem lehet osztály alapon priorizálni? Vagyis a torrent az P2P osztály, a skype pedig VOIP. Ha megjelenik egy VOIP osztályú sávszélesség igény, akkor azt nem tudja a P2P osztály fölé helyezni annak a sávszélességnek a terhére? Ez így lehet akár klienstől független is. Ha erre nem képes, akkor tulajdonképp mire való az osztályok priorizálása és mi értelme bármilyen százalékos ( ami egy változó ) meghatározásnak? Bocsánat, ha szakmailag butaságot írok, csak próbálok rátalálni a logikai fonálra.

(#239) PonPon


PonPon
senior tag

Halihó, a hálózatos fórumban nem tudtak sajna nem tudtak segíteni, talán ti:)

tomato rt-n16
egy kis routing segítség kéne. Két VLAN van felvéve a különböző portokra:
192.168.40.0/24
192.168.30.0/28

Így néz ki routing tábla (wan ip-t kisatíroztam):

192.168.30.0/28 -ban van nekem egy gépem (fix IP: 192.168.30.12), innét szeretnék elérni a másik VLAN-bol egy eszközt 192.168.40.4-es ip-vel.

Milyen static route-ot kellene felvennem?

(#240) Intruder2k5 válasza #79335424 (#238) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha egy p2p alkalmazásnak, ami esetenként több ezer kapcsolati szálon dolgozik, lehetővé teszed a sávszélesség 100%-os kihasználását, akkor nincs az a QoS, ami azt vissza fogja lassítani Neked, ha bejön egy kapcsolati szálon mondjuk egy SkyPE hívás! A lentebbi képen látható QoS az eredeti Tomato-s beállítás, mivel én nem is használom, így nem is nyúltam hozzá! Ezen is jól láthatod, hogy a p2p alkalmazások kaptak 30-50% sávszélességet, és kész! Ez így működik jól, így van kitalálva, az csak idea, hogy egy full sebességen futó 1000-es nagyságrendű kapcsolattömeget kordában tartasz bármivel is! Akinek ez nem felel meg, az tartsa féken az öcsköst, hogy ne töltögessen annyit, és nem kell a QoS-el küzdenie!

(#241) #79335424 válasza Intruder2k5 (#240) üzenetére


#79335424
törölt tag

Köszönöm! Nincs öcskös, és nem vagyok elégedetlenkedő. Jó nekem ez a router, csak meg akartam érteni, mi, mire való benne. A Bandwidth limitter -rel sztem menni fog, azzal már többé - kevésbé sikerrel próbálkoztam. Sajnos, arról egy szó sincs abban a leírásban. Gondolom, ez a lehetőség nincs, vagy akkor még nem volt az eredeti Tomato -ban.

(#242) Intruder2k5 válasza #79335424 (#241) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szívesen!

Igen, az eredeti Tomato-ban sok minden nincs, többek közt USB támogatás se, mint az az About menüben jól látható is, a legtöbbünk által használt Shibby féle verzió egy halom modder munkáját tartalmazza összesítve!

[ Szerkesztve ]

(#243) #79335424 válasza Intruder2k5 (#242) üzenetére


#79335424
törölt tag

Közben találtam egy leírást hozzá.
Tomato Bandwidth Limiter User Manual
Azt hiszem, fogok vele boldogulni, de azért jó lenne Magyarul is egy ilyen. Sajnos, nekem a nyelv és szakmai tudásom is kevés hozzá.

(#244) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Milyen paranccsal tudom kilisitázni a forward olt portokat?
ssh ból.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#245) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#244) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

iptables -L

(#246) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#245) üzenetére


DonThomasino
veterán

Tuti? mert nem csinál semmit.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#247) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#245) üzenetére


DonThomasino
veterán

Jó lett, de csak nagy "L" el.
Valahogy nem úgy látom vagy nem annyit mint a web es felületen.
Hogy tudok beállítani egy plusz port fw öt?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#248) DonThomasino válasza DonThomasino (#247) üzenetére


DonThomasino
veterán

A webes elérést lehet ki be kapcsolni SSH n keresztül?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#249) Intruder2k5 válasza DonThomasino (#247) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Jó lett, de csak nagy "L" el."

Miért? Szerinted én mit írtam?

[ Szerkesztve ]

(#250) DonThomasino válasza Intruder2k5 (#249) üzenetére


DonThomasino
veterán

Én rontottam el. :R
A port állításra van ötleted ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Tomato firmware
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.