Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) X-COM válasza Rickenstein (#150) üzenetére


X-COM
nagyúr

mondom,
nem lehet feltörni.
remélem érthető voltam ebben a rövid mondatban.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#152) Rickenstein válasza X-COM (#151) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Nem az ellen szóllottam, hogy fel lehet, vagy nem lehet. Csak azt nem értettem, hogy ha login jelszó feltöréséről szóló eszmefuttatásért megrovás jár, akkor a fájl titkosítás feltörésről szóló vitáért miért nem szólnak a moderátorok? Kapíse? Szvsz. szerint mind a kettő a hackelés kategórába tartozik. Ami a moderátorok szerint WAREZ tevékenység! Habár, azzal kapcsolatban is lehetne vitatkozni, hogy mit hívunk warezolásnak. Szerintem leginkább az illegális cuccok használatát/másolását/terjesztését, program crackelést stb. Na mindegy. Felesleges vitázni. A villanyt csak ott lehet felkapcsolni, ahol van kapcsoló is...

PS C:\>_

(#153) X-COM válasza Rickenstein (#152) üzenetére


X-COM
nagyúr

úgy látom nem egészen érted ezt az efs-t

efs feltörésére nincs mód, a fájlokat vissza lehet nyerni, de csak akkor, ha a

1.rendszergazda kreált erre valamilyen recovery agent-et, tehát felkészült arra, hogy valamikor titkosított fájlokat kell visszaállítani, rendszerösszeomlás esetén.

2.a felhasználó lementi a tanúsítványát és odaadja Neked

3.valamilyen EFS recovery program segítségével, ha rendelkezésre áll a felhasználó eredeti profilja és tudjuk is a felhasználó nevét/jelszavát.

Egy esetben ki lehet kerülni ezeket a bizalmi viszonyokat, ha valaki az általad a másik topicban felhozott módszerek segítségével admin jogosultságokat szerez és feltöri a felhasználó jelszavát.
Tehát az EFS fájlokhoz történő jogosulatlan hozzáférés nem lehetséges pusztán a visszaállításához szükséges infok tudatában, hanem kellennek hozzá azok a rendszertörési módok, amiket hirdettél ama topicban.

[Szerkesztve]

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#154) Rickenstein válasza X-COM (#153) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Úgylátom elbeszélünk egymás mellett... Mint mondottam, nem az volt a mondandóm lényege, hogy fel lehet-e törni a Wingyógy féle fájltitkosítást, vagy nem lehet. Na mindegy...

PS C:\>_

(#155) X-COM válasza Rickenstein (#154) üzenetére


X-COM
nagyúr

ebben a topicban nem volt semmi másról szó, mint lehetséges visszaállítási lehetőségekről.
amik egy része a microsoft hivatalos oldalain is megtalálható ellentétben azzal, hogy hogyan törjem meg a számítógép felhasználói adatbázisát.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#156) sh4d0w válasza Rickenstein (#152) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Rick: egyetértek Veled: a villanyt tényleg csak ott lehet felkapcsolni, ahol van kapcsoló is; ha nem vágod, mi a különbség egy rendszer feltörése - ahol nyilván nem véletlenül nem vagy admin -, vagy egy titkosítás esetleges ''megtörése'' közben, mert béna voltál és elkefélted a fontos állományaidat, akkor ez nem Neked való téma...

https://www.coreinfinity.tech

(#157) Rickenstein válasza sh4d0w (#156) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Valóban az eredeti témaindító hozzászólás az volt, hogyan férjünk hozzá - nem admin jogosultsággal - más felhasználó cuccaihoz, de a végére már csak annyi maradt belőle, hogy ha valaki balf*sz módjára elhagyja az admin jelszavát, akkor hogy tud belépni a SAJÁT rendszerébe, túlságosan nagy furmányosságok nélkül (pl.: rendszerújratelepítés v. winyó kivétel.)

Tehát itt most simán annyi a kérdés, hogy - SAJÁT rendszerbe bejutás vs. SAJÁT titkosított fájlokhoz való hozzájutás -, melyik a hackelés?

Egy kategória-e vagy sem?

...és ha igen, akkor itt miért szabad tárgyalni az egyiket és miért nem szabad másik topikban a másikat?

Kapíse?

PS C:\>_

(#158) sh4d0w válasza Rickenstein (#157) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

volna egy igen nagy bajom !!!!
volt egy Sulis könyvtáram, amiben az összes eddig dolgozatom, házim tárolva volt......
mondom, mielőtt kiírom CDre titkosítom, és az tutti úgy.....
de most nem tudok egyetlen egy dokumnetumot sem megnyitni.....és hiába csinálom vissza az írásvédettség-megszűntetést, és a fájlok archiválását, nem tesz semmit, ugyan úgy marad, az összes tervem, dokumentumom olvashatatlan.....

NAGYON SÜRGŐS LENNE, segítsetek....


Mutasd, hogy ebben hol van szó arról, hogy más cuccaihoz akarok hozzáférni...? Tudod mit? Ne mutasd, mert több szót felesleges vesztegetni erre - az általad felvetett - témára. Azt gondolom továbbá, hogy az ilyen kérdéseidet tedd fel egy modnak, vagy házigazdának és majd ők felhomályosítanak.

https://www.coreinfinity.tech

(#159) Rickenstein válasza sh4d0w (#158) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Most vagy én nem fogalmazok érthetően, vagy te nem tudsz olvasni. Mindegy. Hanyagoljuk a témát...

PS C:\>_

(#160) WN31RD


WN31RD
addikt

vondoom bezárt topicja ([link]) helyett itt válaszolok neki:

Ezt a topicot érdemes végigolvasnod, valószínűleg sok kérdésre választ kapsz, és tisztáz néhány dolgot a fejedben. Az alapján amit leírtál, valószínűsíthető, hogy a titkosításhoz használt kulcsok és az adataid sértetlenek, tehát valamilyen EFS recovery programmal vissza tudnál nyerni mindent. Ehhez persze az kell, hogy ne nyúlj a Windowst illetve az adatokat tartalmazó partíció(k)hoz, és emlékezz a korábbi windowsos jelszavadra.

Jó tanácsként annyit teszek még hozzá az eredeti topicban elhangzottakhoz, hogy körültekintő telepítés, beállítások és használat nélkül a titkosítás legfeljebb az adataid védelmének az illuzióját teremtheti meg. Ahol egy - feltehetően rendszergazdai jogokkal netezgető - barátnő valami Windows témával tönkrevághatja a rendszert, ott nincs biztonság, mert egy vírus vagy féreg is megtehetné ugyanezt, és akár el is lophatja az adataidat, mert amíg be van jelentkezve a felhasználó, addig azok hozzáférhetőek. Stb. Nem ragozom tovább, lényeg az, hogy ne fáradj a titkosítással addig, amíg ezeket az alapvető hiányosságokat nem küszöbölted ki (ez pedig nem lesz egyszerű menet).

Ha a továbbiakban is titkosítás alkalmazása mellett döntesz, akkor a Windows beépített titkosítása helyett ajánlom inkább a TrueCrypt-et (nyílt forrású, ingyenesen használható program, PH!-s topic: [link], honlap: [link]), két okból: Először is, ''bolondbiztosabb'', ezzel lényegesen nehezebb olyan csapdahelyzetbe kerülni, mint a Windows beépített titkosítása esetében, mert a titkosított konténerek önálló egészet alkotnak, nincs szükség semmilyen külön file vagy kulcs lementésére ahhoz, hogy hozzáférj az adataidhoz, mindig csak a következő egyszerű kérdés lesz döntő: Emlékszel a jelszóra vagy nem? Másodszor pedig, ellentétben a Windows beépített titkosító rendszerével, ez egy nyílt forrású program, megfelelő szakértelem birtokában megbizonyosodhatsz róla, hogy nem építettek bele hátsó kapukat, és biztos lehetsz benne, hogy nem egy olyan ember átnézte már, akik nyilvánosságra hozták volna, ha bármi gyanúsat találnak.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#161) moonman válasza WN31RD (#160) üzenetére


moonman
titán

gondolom épp lopás ellen akarta levédeni, amire kitalálták a titkosítást. más kérdés, hogy nincs a kulcsról biztonsági másolat, ezzel megoldható a windows-elszállásból eredő accessdenied.

a truecrypt valóban jobb, hiszen simán feltörhető, ami a windows titkosításáról nem mondható el, mert nem tartalmazza magát a kulcsot.

amúgy az utolsó mondatról név nélkül is rád ismertem volna.

(#162) WN31RD válasza moonman (#161) üzenetére


WN31RD
addikt

''gondolom épp lopás ellen akarta levédeni''
Ez alapján: ''[...] le voltak titkosítva. Mert le kellett. Bizalmas, állandó net stb.'' nem úgy tűnik számomra, hogy kizárólag fizikai lopás ellen akart védekezni, de lehetséges, hogy félreértem.

''más kérdés, hogy nincs a kulcsról biztonsági másolat, ezzel megoldható a windows-elszállásból eredő accessdenied.''
Természetesen ha lenne biztonsági másolata (vagy recovery agent), akkor nem lenne gond, csak sajnos kevesen gondolnak erre.

''truecrypt valóban jobb, hiszen simán feltörhető''
Ezt legyél szíves részletesebben kifejteni, megindokolni.

A TrueCrypt konténer az adatok titkosításhoz használt kulcsot a jelszóval titkosított formában tartalmazza. Ez (egyebek mellett) azért szükséges, hogy a jelszót a konténer újrakódolása nélkül meg lehessen változtatni. Ha a jelszó könnyen kitalálható (bruteforce-olható), akkor természetesen ez probléma lehet, de ugyanez a probléma jelentkezik az EFS-nél is, feltéve, hogy a titkosításhoz használt kulcs elérhető helyen van.

Egyébként, ha figyelmesen elolvasod, amit írtam, kiderül, hogy én nem azt állítottam, hogy a TrueCrypt ''jobb'' lenne, hanem két szempontot kiragadva ajánlottam a TrueCrypt-et. Szakmailag kevésbé felkészült illetve figyelmetlenebb felhasználóknak véleményem szerint mindenképpen előnyösebb, hogy nem kell a kulcs mentésével külön foglalkozniuk. A második szempontot nem úgy tűnik, hogy bővebben ki kellene fejtenem (nem is állt szándékomban, inkább csak megemlíteni akartam), hiszen jól ismered. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#163) moonman válasza WN31RD (#162) üzenetére


moonman
titán

nem ismerem annyira, de ami magában tárolja a kulcsot is, azzal sokkal könnyebb dolga van a feltörőnek, mint egy olyan titkosításnál, ahol külön tanúsítvány kell a megnyitáshoz.
amúgy most, hogy nézegetem a manualját, nem mondanám, hogy szakmailag kevésbé felkészült, és figyelmetlenebb embereknek való...
amúgy énszerintem egy nem felkészült user ne titkosítson egyáltalán, mert csak szívás lesz belőle.

(#164) WN31RD válasza moonman (#163) üzenetére


WN31RD
addikt

''Ami magában tárolja a kulcsot'', annál ugyanazon file-ban van a kulcs titkosítva plusz a titkosított adat, az EFS esetében pedig ezek külön helyeken vannak (az kulcs SAM-ban és a user profle-ban, a titkosított adat pedig akárhol). Magát a ''feltörést'' önmagában egyik módszer sem teszi nehezebbé vagy könnyebbé, bár az utóbbinak annyi előnye tényleg van, hogy adott esetben akár nehezebb lehet megszerezni a jelszóval titkosított kulcsot, amely gyenge jelszó esetében (de csak akkor!) megkönnyíti a titkosítás feltörését.

Továbbra is várom a ''a truecrypt [...] simán feltörhető'' állítás megindoklását vagy visszavonását (ne vezessük félre a népet).

''egy nem felkészült user ne titkosítson egyáltalán''
Ebben egyetértünk, de ha már mindenképpen titkosít, akkor szerintem valamivel kisebb kockázatot vállal, ha olyan szoftvert használ, amelynél nem kell a kulcsok mentésével külön foglalkoznia, ezért hívtam fel a figyelmet a TrueCrypt-re.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#165) moonman válasza WN31RD (#164) üzenetére


moonman
titán

brútforszal feltörhető és ezt a manualja is megemlíti. hacsak nem használsz kulcsfájlt, akkor meg ugyanott vagy...

(#166) WN31RD válasza moonman (#165) üzenetére


WN31RD
addikt

Brute force-szal minden feltörhető elvileg (az OTP-t kivéve), még az EFS által alkalmazott algoritmusok is (függetlenül attól, hogy ezt a dokumentációja megemlíti-e). Hogy gyakorlatilag sikeres lesz-e egy brute force támadás, az sok dologtól függ. A TrueCrypt doksijában azt írják, hogy a jelszó minőségét javíthatja a kulcsfile, ezáltal megnehezítve a brute force támadást (de csakis abban az esetben ha a kulcsfile nem elérhető). Elvileg lehetetlenné azonban a kulcsfile sem teszi a brute force-ot, és megfelelő erősségű jelszó mellett még nehezebbé sem.

''a truecrypt [...] simán feltörhető''
Még mindig várom, hogy ezt alátámaszd vagy visszavond...

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#167) vondoom


vondoom
csendes tag

A témánál maradva!

Sajnos nem igazán találtam hasznos infót. A windowst nem lehet belőni semmiféle csökkentett módban. Ezért másik winyora felraktam egy winxpt. Természetesen nem lehet hozzáférni az állományokhoz. :(

Látom a régi winxpt, mappákat, mindent. Hogyan lehetne kititkositani? A kulcsot valahogy kinyerni a régiből, hozzáadni az uj xphez. Van rá esély vagy csak igyak 10 kávét, gyújtsak rá 100 cigire és igyam le magan?


Thx

Von Doom

(#168) WN31RD válasza vondoom (#167) üzenetére


WN31RD
addikt

Van rá reális esély, méghozzá - mint azt említettem - pl. EFS recovery programok segítségével. Ezekről is szó volt már ebben a topicban, legyél szíves figyelmesen végigolvasni. (Az ilyen programok jellemzően fizetősek, és ez persze jellemzően ''megoldható'' probléma, de feltört változatot vagy egyéb illegális dolgot ne kérj a fórumon, mert itt ha akarnánk sem segíthetnénk.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#169) moonman válasza vondoom (#167) üzenetére


moonman
titán

ha nem készült recovery agent az előző rendszeren, akkor marad a recovery program, amint az többször le lett írva.

(#170) moonman válasza WN31RD (#166) üzenetére


moonman
titán

igazából csak kíváncsi voltam, hogyan reagálsz, ha elkezdem ugyanazt visszafelé elsütögetni, amit Te szoktál a beépített vagy MS módszerekről.
nem megbízható, nem nyílt forrású és különben is kémkedik... emlékszünk még a wma-mp3 vitára?

igen, nem törhető fel könnyebben, hacsak nem gyenge a jelszó.

(#171) WN31RD válasza moonman (#170) üzenetére


WN31RD
addikt

(Én nem szoktam - főleg nem kísérletképpen - valótlanságot állítani, amit aztán szakmai indokok alapján vissza kell vonjak. Bizonyos dolgok szubjektívebb, mondhatni ''politikai'', megítélésében eltérő álláspontot képviselünk, de az egészen más tészta, nem kellene ide keverni.)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#172) vondoom válasza WN31RD (#171) üzenetére


vondoom
csendes tag

SIKERÜLT visszanyerni a titkosított adatokat.

Nem kellett hozzá EFS recovery progi. Leírom mert hátha lúzerkedik még valaki. Megpróbáltam frissíteni a hibás WinXPt de sajnos a telepítő lefagyott amikor az eszközöket telepítette... Sebaj, felraktam egy másik XPt (WINXP mappába a változatosság kedvéért). Uj XPben a mappa beálíításainál kapcsold ki az Egyszerű fájlmegosztást. Majd menj a titkosított mappára, jobb klikk, Megosztás és biztonság majd Biztonság fül. Nagy valószínűséggel neked is lesz ott egy Ismeretlen fiók. Majd hozzáadás gomb, ahová beírod a windows-os felhasználónevedet. Majd OK és teljes jogú felhasználóvá teszed magad. Most kattints a Speciális gombra majd a Tulajdonos fül, ott a felhasználónevedre és lent pipáld be azt, hogy ''A tulajdonos cseréje az altárolókon és objektumokon is'' ! Miután leOKézod katt az IGENre és máris visszakaptad az adataidat! :Y

:D :)) :D

Von Doom

(#173) moonman válasza vondoom (#172) üzenetére


moonman
titán

hát bameg!

arról volt szó, hogy titkosítottad, nem arról, hogy fájlrendszer-jogosultságok vannak. anyám

[Szerkesztve]

(#174) vondoom válasza moonman (#173) üzenetére


vondoom
csendes tag

Lehet, hogy a hiba az én készülékemben van. De saccperkb azt csináltam anno, hogy a dokumentumok mappán jobb klikk, speciális, Tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében.

Nálam ezt azt jelenti, hogy titkosított. Amikor felraktam az EFS Recovery agentet akkor az felismerte a titkosított adatot de nem tudott mit kezdeni vele mert ugye nem találta meg a kulcsot hozzá és akkor jelentkezett be msnbe egyik haverom és Ő mondta, hogy így kell mert neki is volt nemrég egy reinstall...

Hát nemtom...


Ennyire bamba lennék, hogy nemtom megkülönböztetni a fájlrendszer-jogosultságot a titkosítástól?! :F

Von Doom

(#175) moonman válasza vondoom (#174) üzenetére


moonman
titán

de amit Te leírtál, az simán egy személyes mappa, amihez az új rendszerből nem lehet hozzáférni, csak ha rendszergazdaként tulajdonba veszed.
efs-el titkosított adatokat ezzel a módszerrel szerintem nem tudsz visszanyerni, ahhoz az eredeti userprofil kell, mert ez már egy ''másik'' rendszer, aminek semmi köze az előzőhöz.
szóval itt valami kavarás van.

[Szerkesztve]

(#176) szjoci


szjoci
őstag

Sziasztok! Sajnálatos módon és is úgy jártam mint topiknyitó sorstársam, és mindez lámaságom és hozzá nem értésem miatt... Titkosítani akartam egy könyvtárat, és véletlenül pillantottam meg ezt a ''tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében'' kapcsolót... Na - gondoltam magamban - ez jó lesz nekem, de mivel (számomra) láthatólag nem csinált semmit a fájlokkal nem is foglalkoztam vele, elfelejtődött hogy piszkáltam. Most újraraktam a windowst és nem tudom megnyitni a könyvtárban lévő fájlokat... :O

Végigolvastam a témát, most már legalább tudom mit csináltam... :(((


[Szerkesztve]

(#177) Zebu


Zebu
addikt

egy kis EFS info:
[link]

(#178) Bici


Bici
félisten

Hali Moonman!

Adtál nékem egy linket, ahol szépen le van írva, hogy hogy kell a titkosítást megszűntetni. Igen ám, de nekem nem jelenik meg sem a biztonság fül a mappánál, sem pedig az ''egyszerű fájlmegosztás használata'' az explorerben.

Ezzel mit lehet kezdeni?
Köszi!

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#179) Fauszt válasza Bici (#178) üzenetére


Fauszt
senior tag

vezérlőpult -> mappa beállításai -> nézet fülön szedd ki a pipát az ''egyszerű fájlmegosztás használata (ajánlott)'' résznél...

(#180) Bici válasza Fauszt (#179) üzenetére


Bici
félisten

Hali!

Azt nem írtam, hogy angol windózom van. :)

A ''Hide protected operating system files (recommended)''-re gondolsz??

Mert ''file sharing''-ről szó sincs, a view-ban...

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#181) moonman válasza Bici (#178) üzenetére


moonman
titán

XP Home?

(#182) Bici válasza moonman (#181) üzenetére


Bici
félisten

Igen, angol XP home. gyárilag SP1, de rá van rakva az SP2.

És eredetileg is ez volt fent.

[Szerkesztve]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#183) moonman válasza Bici (#182) üzenetére


moonman
titán

abban nincs is security fül. vagy goto csökkentett mód és lesz, vagy [link]

(#184) Bici válasza moonman (#183) üzenetére


Bici
félisten

Sajna nem műxik... :(
A linkről letöltöttem a progit, meg is jelent a security fül, elvégeztem a szükséges beállításokat, de mégsem tudok hozzáférni a file-okhoz... :((
Csökkentett módban sem. :(

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#185) moonman válasza Bici (#184) üzenetére


moonman
titán

navárjunk, ezek EFS-el titkosított fájlok vagy simán NTFS-jogosultságokról van szó?

(#186) Bici válasza moonman (#185) üzenetére


Bici
félisten

Na, ehhez én nem értek, de az tuti, hogy semmi különöset nem csináltam az előző windózzal.
Felraktam, és használtam. Nem az SP2 tűzfala kavar be valamit??
Az számít, hogy a meghajtó indexelés ki volt kapcsolva?? (az egyébként micsoda?)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#187) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Up..

Nemrég Windows Vista rendszeren kellemes meglepetés ért:

Indulás után óriási buborék és ikon figyelmeztetett az óra mellett a titkosító tanusítvány ill. kulcsom kimentéséről, nehogy hozzáférhetetlenné váljanak filejaim, ha elvész, vagy mesérül az eredeti tanusítvány és kulcs.

Végre. Ideje volt ezt a figyelmeztetést beépíteni az új win-be!

Ezenkívül mindez menedzselhető a felhasználói fiókból is.

Idézet a win saját súgójából:
''A titkosítás feltöréséhez nem állnak rendelkezésre nyilvánosan elérhető források.''

Ez érdekelne, szerintetek akkor mégiscsak lehet valami megoldás? ;-) Most muszáj volt beleírni ezt a nyavajás nyilvánosan szót? :D

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#188) Nita18


Nita18
csendes tag

Sziasztok nekem annyi gondom lenne h egy játékot kiírtam egy dvd-re és crackelni kéne de nemtudom mert írásvédett a fájl és kiszedni se tudom,
lécci segítsetek

(#189) kraftxld válasza Nita18 (#188) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Alapelvek?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#190) Nita18 válasza kraftxld (#189) üzenetére


Nita18
csendes tag

??????

(#191) VladimirR válasza Nita18 (#188) üzenetére


VladimirR
nagyúr

arra probalt celozni, hogy a forum alapelvei (szabalyzata) tiltja a crack-elessel kapcsolatos segitsegkerest, segitsegnyujtast es hasonlokat (aki megszegi, annak 5-10 eveig tarto kotel altali halal a buntetese)

(#192) HunWolf


HunWolf
csendes tag

Üdvözletem!

A probléma hasonló, csak nem nekem, hanem a főnököm gépén.
Anno igen sok dokumentációt állított össze, legfőképp terveket.

Megkért segítsek ez ügyben, hogy használhatók legyenek azok az állományok...

A probléma a következő:

domaines windows van fent, ugyanis céges hálózat.

A fájlok titkosítva vannak és annak ellenére, hogy jogosultsága megvan az xxx\domain főnökömnek, nem fér hozzá és nem is törölheti a titkosítást.
Mikor a Rendszergazda\EZ A GÉP névvel bejelentkeztem, akkor sem módosíthattam.

Elvileg a rendszergazdánk sem tudta megoldani ezt a problémát.
Pedig a Rendszergazda\domain -nel működnie kellene véleményem szerint.

A főnök gépe nem lett újratelepítve azóta.

Milyen megoldást javasoltok?

(#193) kraftxld válasza HunWolf (#192) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Azzal a tartományi taggal kellene bejelentkezni a gépre akinek van backup joga, ő elvileg olvashatja (mentheti) az EFS-es file-okat is.
Ha meg így sem megy akkor:
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#194) HunWolf válasza kraftxld (#193) üzenetére


HunWolf
csendes tag

Mivel magam nem vagyok a terület szakértője, ezért megkérdezném.

1. Kiválasztottam egy nem fontos fájlt, és ráadtam a titkosítást, majd le is tudtam venni, ezek szerint NEKEM\domain van jogosultságom le is venni?

2. Ebből kiindulva a főnököm, aki maga rakta rá, most miért nem tudja levenni?

3. A backup jogosultság mit takar és a backup jogosultságot hol tudom megnézni, ebben nem vagyok jártas.

4. A megadott Trial verziós EFS backup programnak milyen korlátozásai vannak?
(angol tudásom gyenge)

(#195) HunWolf


HunWolf
csendes tag

Nem lehet, hogy szerver oldalon egy felhasználó a nevétől függetlenül megváltozhatnak paraméterei és a gépen levő

KOVÁCSBÉLA\domain

majd

KOVÁCSBÉLA\domain

tulajdonképpen már nem ugyanaz? Ehhez végképp nem értek. Egyszóval, mintha az otthoni gépemen, a windows újratelepítésével már nem ugyanaz a felhasználó vagyok, mint előtte.

Pl.: szerver frissítés, vagy beállítások stb

[ Szerkesztve ]

(#196) kraftxld válasza HunWolf (#194) üzenetére


kraftxld
nagyúr

1, Annak a felhasználónak, (valamint a recovery agentnek + a másik felhasználóhoz importált megfelelő efs cert-el) van jogosultsága levenni a titkosítást aki titkosította.

2, Jó kérdés, látni kellene a helyzetet, hogy mondjon rá valamit az ember.

3, A Backup Operators tartományi csoport tagja.

4, A triallal csak megtekinteni tudod, hogy mit fog visszaállítani.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#197) kraftxld válasza HunWolf (#195) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha törlik és újra létrehozzák akkor nem, mert a SID változik.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#198) HunWolf válasza kraftxld (#197) üzenetére


HunWolf
csendes tag

Köszönöm és utánanézek!

(#199) hdmi


hdmi
tag

Sziasztok, hozzáértő segítségét szeretném kérni az alábbi problémával kapcsolatban:

Egy ismerős megkért, hogy telepítsem újra a számítógépén az XP-t. Mindössze 3 mappa volt, amit meg kellett menteni, a többi adat nem volt érdekes. A 3 mappát egy hordozható Samsung HDD-re minden gond nélkül átmásoltam, semmiféle hibaüzenet nem volt. A számítógépen 4 logikai meghajtó volt, de a tulaj megkért, hogy csak 3 logikai meghajtó legyen. Újrahúztam a gépet ennek megfelelően és felraktam az XP Home-ot. Ezután vissza akartam másolni a 3 mappát a számítógépre, ebből kettőt visszarakott, a harmadikat nem, mert mint kiderült, a harmadik mappa titkosítva lett. A mappa neve zöld színű, s ha jobb klikkel bemegyek a mappa tulajdonságaiba, akkor látom, hogy a Speciális fül mögött, a tartalom titkosítása az adatvédelem érdekében be van pipálva. Az lenne a kérdésem, hogy hogy tudom megszüntetni a titkosítást, mert ahol a pipa van, az szürke színű, és nem enged hozzáférni, hogy kipipáljam. Hogyan állíthatók vissza az adatok?

a pénz nem boldogit, csak amit veszel belőle

(#200) AS


AS
félisten

Sziasztok, probléma az hogy XP is rendszeren vannak a jelszavas dokumentumok, de nem tudom megnyitni, Tudom a jelszót és felhasználó nevet? Ernyi elég? Van valami program aamivel megtudom nyitni... fontos dolgok voltak rajta vagyis vannak...

Segítsetek.

Nubia Red Magic 8 Pro Realme GT 2 Pro , Samsung Galaxy Tab S6, Samsung Watch Active 2

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.