Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) kraftxld válasza AS (#200) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Maga a doksi kér jelszót megnyitáskor vagy csak a rendszer?

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#202) kraftxld válasza hdmi (#199) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Sehogyan nem állítható vissza.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#203) novoszath


novoszath
senior tag

hi all

nekem olyan problémam van hogy korlatoztam a jogokat a vinyom hoz es ujra huztam a rendszert es most nem tok hozza ferni a vinyohoz

azt szeretnem kerdezni hogy tudnam ezt kikapcsolni hogy következöleg ne legyen ilyen probléma?

köv. rendszer ujra huzas soran lassam a vinyot rendesen

Sürgös lenne a segítseg

köszönöm elöre is

Üdv :novi

PSN ID: NOVADA1988 Az élet egy sz@r játék de Qurva jó a grafikája!! Nokia Lumia 640XL, Lumia 650 Windows Phone 10. Xiaomi Mi Max 2, Redmi Note7, Poco X3 NFC, Oneplus Nord 2 5G, Samsung Z fold 2

(#204) kraftxld válasza novoszath (#203) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Titkositottad (zold, kornyezetbarat fileok? :D) vagy csak siman nem fersz hozza a korabbi dokumentumok mappahoz?
Amugy ez by design ilyen, vedd sajat tulajdonba a mappat, szerintem itt korabban mar leirtam hogyan kell, de az xp topikban legalabb otszor, es aztan lathatsz minden file-t, es hozza is ferhetsz.
Ha titkositva volt, es ujratelepitettel, valamint nincs mentesed a korabbi rendszerrol vagy az EFS keyrol, akkor buko a dolog.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#205) ArpiCBR


ArpiCBR
csendes tag

Sziasztok!

Na én is beleestem ebbe a titkosításos csapdába. De ha megtudom hogy ki titkosította, na az tudni fog róla....

A jelenlegi helyzet, hogy van egy csomó titkosított fájl. Reinstall, és már csak voltak képek. Nem férek hozzá.
Végigolvastam a topicot.
Megszereztem az elcomsoft progiját, fullosan.

A kérdésem pedig az lenne, hogy volt-e valaki akinek sikerült ezzel feloldani a titkosítást? Ha igen akkor hogyan csinálta?

Előre is köszi a segítséget mindenkitől!!!

(#206) kraftxld válasza ArpiCBR (#205) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ha nincs mentés a korábbi rendszerről akkor az elcomsoft cuccal is bukó van. Esetleg megtalálhatja a korábbi OS romjai között a kulcsot, de nagyon kicsi rá a lehetőség.

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#207) kraftxld válasza kraftxld (#206) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Megnéztem az új elcomsoft cuccot, én még anno a régivel próbálgattam a dolgokat.
Két lehetőséged van:
1, Ha van mentésed a korábbi Windows-ról, akkor visszatöltöd egy virtuális gépbe, kiexportálod a titkosításhoz használt tanusítványt, és az elcomsoft cuccba betöltöd a tanusítványt, majd decrypt-eled a file-okat. Alternatív módszerként pass-through disk-nek berakhatod a titkosított file-okat tartalmazó partíciót és megpróbálhatod megnyitni a virtuális gépbe betöltött OS-ből.
2, Ha nincs mentésed, akkor AZONNAL kapcsold ki a géped, és rakd át a vinyót egy másikba. Arra telepítsd az elcomsoft cuccot, és a szektor alapú kereséssel még van egy kis halovány esély, hogy a korábbi win EFS kulcsait megtalálja. Beírod neki a hozzá tartozó felhasználó nevét és jelszavát, majd ezzel vissza tudod fejteni a titkosított file-okat.

Ha nincs mentés és nem talál az elcomsoft cucc kulcsot a régi rendszerből, akkor sajnos bukta a dolog, shift+del-t a file-oknak.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#208) patakocska


patakocska
csendes tag

sziasztok!
nem tudom, hogy jo helyen erdeklodok-e, mindenhova irok mostanaban, de szuksegem lenne egy kis segitsegre.
mivel mostanaban kezdtem egyaltalan gepezni, letoltogetni a netrol, olyan problemam van, hogy a merevlemezemen nem talalok 68GB-tot. letotottem egy dvd konvertalo progit a szoftverbazisbol,kiprobaltam, nem jott be, letoroltem, majd utana a c meghajto egyik mappa (sajat felhasznalo mappam, vannak benne progik, zenek filmek, kepek) ikonjahoz rakott egy lakatot. mikor kijelolom, kiirja, hogy 40GB adatot tartalmaz, amikor pedig megnyitom a tulajdonsagait mar 108GB van benne.
szeretnem a segitsegeteket kerni,mert azt az infot kaptam, hogy esetleg titkositva lett valamilyen file, de en nem tudok rola, az biztos, hogy irasvedett lett a mappa amelyikben eltuntek a GB-ok, de nem tudom leszedni rola az intezovelsem a total commanderrel sem. windows7, explorer enterprice van, nem ertek hozza,de segitseg kellene. elore is koszonom

(#209) assan666


assan666
csendes tag

Hello Sajna kicsit nagyon elnéztem valamit. következő a sztori. Barátnőm elrejtett egy szöveges file t aztán letömörítette és rámásolta nekem a mobil vinyómra. újra lett telepítve a gépe. És most nem tudjuk megnyitni a tömörített mappát. Hogyan tudok jogosultságot vagy hozáférési jogot keríteni?

(#210) Fire/SOUL/CD válasza assan666 (#209) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem írtad milyen OS-t használsz
Vista/W7
XP
(Feltételezem a saját tulajdonba vételre van szükséged)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#211) Sirsz


Sirsz
csendes tag

Sziasztok!

Legyetek szivesek segíteni mert kivagyok idegileg !
Párom gépén WinXP alatt titkosításra került egy mappa amiben az összes dokumentuma és minden egyebe tárolva volt.
Nos ez a gép feladta a harcot és végérvényesen tönkrement. A lényeg hogy bár ismerem a rendszergazda nevet/jelszót mivel egy új gépbe került át a vinyó nem férek hozzá az adatokhoz. Én sajnos nem vagyok akkora guru hogy ezt a problémát IQból önállóan tudjam orvosolni ezért legyetek szivesek segítsetek hogy ezen dokumentumokhoz újra hozzá tudjunk férni.
Nagyon fontos lenne!

Segítségeteket előre is nagyon köszönöm!

-Gábor-

(#212) kraftxld válasza Sirsz (#211) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Vagy a korábban említett elcomsoft EFS recovery programmal visszaállítod a file-t, vagy mondjuk az egész régi gépet konvertálod virtuális géppé, ahol elindítod majd visszanyered a file-okat.
Hirtelen ez a két legegyszerűbb mód, de mindenképp csinálj a vinyóról egy image mentést bármelyik művelet megkezdése elött.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#213) Sirsz válasza kraftxld (#212) üzenetére


Sirsz
csendes tag

Köszönöm a segítséged!

Szép napot-estét !!

(#214) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok!

Egy olyan problémám lenne, hogy újratelepítettem a windows 7-et, mindent szépen le is mentettem a C-ről ami még kell. Egy WinMend Folder Hidden nevű mappa titkosító szoftvert használok, ami titkosított egy mappát a másik partíción, és a formatálás úgy történt meg, hogy a másik partíción lévő mappa titkosítva maradt. Most újra feltettem a programot de az érintetlen partíción lévő titkosított mappát nem látja. Mit tehetnék, hogy újra hozzáférjek a láthatatlan adathoz?

Válaszotokat és segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv,
Csaba

(#215) zakoss


zakoss
tag

Sziasztok!
Egy érdekes kérdéssel fordulnék hozzátok nem tudom hogy valaki ütközött-e már ilyen hibába!

A gépemen két partíció működik C(op.rendszer) és D(adataim).
Újratelepítés után egy D partíción egy mappa ZÖLD lett a benne lévő össze tartalommal együtt.
Itt egy kép róla.

ui.: olvastam róla, hogy valamiféle titkosítás van rajta. ha átmásolom egy fat meghajtóra azt mondták leveszi a titkosítást de nem tudtam mivel nem engedi átmásolni sem.

Ha valakinek valami féle információja van erről a dologról előre is köszönöm! Fontosak lennének az adatok

[ Szerkesztve ]

(#216) janos1988


janos1988
addikt

Ha valamit Total Commanderrel titkosítottam (vagy 10 éve), de a jelszóról - szó szerint - fingom sincs már, mik a lehetőségeim? Illetve ugyanez tömörített fájlnál, zip.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#217) pavesy


pavesy
csendes tag

Üdv! Hölgyek - Urak

Tehát a kérdés illetve a probléma a következő:

Van egy 20gigás ata 2.5"-os noti hdd-m (nem egy hatalmas vinyó, de a célnak megfelel) amit ha beteszek a gépbe, és bekapcsolom a laptopot, bootolásnál kér egy hdd kódot, amit nem tudok kinyitni, biosba be tudok lépni, de ott nincs beálítva "hdd security", tehát maga a vinyó van levédve..(gondolom)
Win telepítő lemeznél a telepítő nem látja a vinyót, a lekódolás miatt...

A kérdés a következő: Lehetséges-e a kód eltakarítása a vinyóról, hogy használható legyen, és ha igen, akkor milyen módon?(asztali gépre rátudom kötni, mert van hozzá átalakítóm 2.5" ról 3.5" ra)
Szervízbe nem szeretném vinni, mert kb 3-4 ezret mondtak a feloldására, annyit meg nem ér az egész, de nekem mégis fontos lenne ez a merevlemez, hiszen netezésre tökéletesen elég.

a srác akitől vettem a vinyót, (kemény 500ft) ezt használta a gépében előtte!

Elmondása szerint a vinyó úgy "kódolódott" le, hogy mikor kivette a gépéből a bios elemet, mert csinált egy cmos clear-t és utána visszatette, már nem indult a vinyón lévő rendszer, mert kódot kért bootolásnál :F :Y

HA valaki tudna mondani valami használható infót, azt megköszönném!

(#218) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Hátha itt tud vki segíteni [link]

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#219) C. s.


C. s.
addikt

Sziasztok!

Az előző gépemen telepítettem a Sandboxie-t, most új gép van, és fontos volna a régi Sanboxie-ban rekedt fájlokat kibányászni. Ez sajnos nem egyszerű, mert valahogy titkosította őket, azt hiszi, nincs jogom elérni a dolgaimat. Ja, és a régi gép már nem gép... Béke poraira, csak a HDD maradt működő oprendszer nélkül.

(#220) C. s. válasza C. s. (#219) üzenetére


C. s.
addikt

Benéz ide néha valaki? :)

(#221) bugizozi válasza C. s. (#220) üzenetére


bugizozi
őstag

úgy néz ki nemnagyon :(

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#222) Doky586 válasza bugizozi (#218) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

"indításnál kéri a bitlocker jelszót amit persze nem tud.."
És mi a gond? Törli a teljes lemezt majd újratelepít mindent...

(#223) bugizozi válasza Doky586 (#222) üzenetére


bugizozi
őstag

És az ilyen tableteket, hogy lehet újratelepíteni? :B
van hozzá usb átalakító és pendrive-ról?

:R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#224) Doky586 válasza bugizozi (#223) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog

Kézikönyv 46.oldal? (Minden eltávolítása és a Windows újratelepítése)..?

(#225) bugizozi válasza Doky586 (#224) üzenetére


bugizozi
őstag

Nem tudom, hogy odáig eljut e így hogy nem tudja a jelszót, majd megnézem, mindenesetre nem akarok eltérni a topic témájától, köszi a helpet :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#226) C. s. válasza C. s. (#220) üzenetére


C. s.
addikt

Hát, akkor így jártam...

(#227) NorbertoEco


NorbertoEco
tag

Sziasztok!

Adott egy Lenovo SSD ami le van jelszavazva. Erre szerintetek van valami megoldás? Nem számít ha az adatok is törlődnek, de persze ha megmaradnak az sem egy utolsó szempont. Lényegében az a fontos, hogy újra egy teljes értékű adattároló legyen.

Előre köszönöm a segítségeteket.
Üdv.

Kérsz egy falat falat? Szólt a falat faló, fa ló.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.