Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) WN31RD válasza J.J. András (#99) üzenetére


WN31RD
addikt

''magyarán , akkor baszhatom az egészet Bálint ?? :(''
Sajnos minden valószínűség szerint igen. :(

Annyit esetleg megtehetsz, hogy az elérhetetlen file-okat tartalmazó partícióról csinálsz egy Ghost backupot, és talán 20 év múlva fel tudod majd törni a titkosítást. Ha előreláthatólag akkor még érni fognak valamit azok a file-ok, akkor ez az egyetlen dolog, aminek van értelme. Ha ennyi idő múlva már úgysem érdekelnének, akkor felejtsd el őket, ennyi volt.

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#102) J.J. András válasza WN31RD (#100) üzenetére


J.J. András
őstag

nem, ez a felhasználó már akkor is megvolt,mindig ezen a felhasználói néven jelentkezek be....

megnéztem, most is az a sokféle felhasználó van a könytárban, mint amit a 2#es hozzászólásban említettem:
1. J.J. András\Felhazsnálók
2. System
3. J.J. András\Rendszergazdák
4. Létrehozó Tulajdonos
5. GÉP NEVE\J.J. András -amit StupidMan hozatott velem létre.....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#103) J.J. András válasza WN31RD (#101) üzenetére


J.J. András
őstag

jó, kezdek megnyugodni már amúgy is.....
a Diplomámban nem lesznek bent azok a képek......
újra nekiállom írni.....és a terveket újra megrajzolom.....

Köszi Mindenkinek, és erősen ajánlom a magamfajta lúzereknek, ne nyúljanak olyanhoz, amit könnyű elbaszni......szóval ezt !

[Szerkesztve]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#104) bandiras2


bandiras2
senior tag

Vidd el valakihez, akinek van LINUXa. Bemountoljátok, és jönnek is az adatok. ŰA LINUX magasról tesz az NTFS jogokra, leolvas mindent, ami a winyódon van.
NTFS sel én is megjártam egyszer: Windows rakás után nem fértem hozzá 40 Gb SAJÁT anyagomhoz RENDSZERGAZDAKÉNT!!! Megoldás: Kisgépemre linux, kölcsönwinyóra kiírni mindent, fdisk...

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#105) WN31RD válasza bandiras2 (#104) üzenetére


WN31RD
addikt

Erre a problémára a Linux nem megoldás. Tényleg tesz az NTFS jogokra, csakhogy itt nem a jogokkal van baj, hanem a titkosítással. Ráadásul az NTFS-es titkosított file-okat a Linux NTFS drivere (sem az új, sem a régi) még akkor sem tudná elolvasni, ha meglennének a kulcsok, mert ez a funkció teljesen hiányzik belőle.

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#106) J.J. András válasza WN31RD (#105) üzenetére


J.J. András
őstag

akkor meg sem próbálom.....pedig már a Bandiras2 hozzászólásán majdnem felbuzdultam....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#107) WN31RD válasza J.J. András (#106) üzenetére


WN31RD
addikt

Ártani nem fog... csak haszna sem lesz (valószínűleg).

Ha esetleg nagyon elnéztél valamit (és nekünk is mindent következetesen rosszul magyaráztál, és erre mi sem jöttünk rá), és valójában mégis kizárólag a file elérési jogok hülyültek meg valahogyan, és igazából nincsenek is titkosítva azok a file-ok, akkor Linux alól elérhetőek lesznek.
Ha úgy gondolod, hogy a fenti sok ''ha''-ra van némi esély, akkor megpróbálhatod a Linuxot, de nagyon ne reménykedj.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#108) J.J. András válasza WN31RD (#107) üzenetére


J.J. András
őstag

hát azért az biztos hogy annyit nem értek a byte-ok nyelvén mint TE, vagy XCOM, de olvsani magyarul még csak tudok....:)) szóval én csak azt írtam le, amit csináltam, és az oprendszer által felajánlott lehetőségeket, egy-egy művelet végrehajtásakor......
-szóval, úgy gondolom sok a ''ha'' !:) -nem baj, ha lesz valaki a koliban, akinek van LINUXA, gyorsan átfutok hozzá, és bedugom neki a vinyót.....:C ;]

na, a hülyeség....az megy, látod ?


[Szerkesztve]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#109) demagóg válasza bandiras2 (#104) üzenetére


demagóg
aktív tag

Csak ezért kár más oprendszer alá tenni. Akár LINUX alá is. Elég ha NT alatt saját tulajdonba veszed a mappákat. Vagy lehet használni valamilyen multi platformos file managert. Pl. ''Captain Nemo''. A hozzáférési jogok kikerülésére sok módszer van. De mint itt már igen sokszor elhangzott, sajnálatos példánkban nem erről van szó. Az elkódolt tartalmú állományok tartalma kulcs nélkül nem állítható vissza. Semmilyen oprendszer alatt. De ezt már tényleg igazán sokan leírták. Ha nem hiszed, próbáld ki. De ne a fontos állományaidon. Mert innen valóban nincs visszaút.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#110) J.J. András válasza demagóg (#109) üzenetére


J.J. András
őstag

épp ezt próbálgattam visszaadni, kifejteni Bálintnak, hogy smemi esély itt, mert az a sok ''ha'' , amit írt, az nem ha, hanem a valóság, tehát esélyem az nincs....

de ennek ellenére (írtam), mivel nem hiszek a byte-oknak igazából sohasem,mivel számomra ezek kézzel nehezen megfogható dolgok (más orientáltságú mérnök leszek) én csak azt hiszek, amit kézzel kiszámolok, vagy empirikusan jutok hozzá az adott információhoz (tapasztalok)....

de azért köszönöm.....értem megerősítésed célját......köszi, csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#111) J.J. András


J.J. András
őstag

figyu X-COM......kaptam egy olyan progit, ami elvileg vissza tud állítani minden fájlt, ami törölve volt a vinyóról, és ha fizikailag abba a szektorba, vagy clusterbe nem írtak bele azóta semmit.....

na, lefutattam egy ilyen SCANt vele (EasyRecovery v5.12 Pro) és abban a J.J. András/ApplicationData/Microsoft/Crypt/RSA könyvtárban amit te megadtál egyszer, elvileg most talált valamit....ha megpróbálom visszaállítani (ez csak egy külön partócióra való lementést jelent ezen programban), akkor tudok vele mit kezdeni ? -meg honnét tudom, hogy ez nem a mostani kulcsom-e ?
meg ...? meg még nem tudom mit akartam kérdezni, de eszembe jut majd....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#112) X-COM válasza J.J. András (#111) üzenetére


X-COM
nagyúr

próbáld meg, veszíteni nem veszthetsz, elromlani nem fog semmi

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#113) J.J. András válasza X-COM (#112) üzenetére


J.J. András
őstag

és még annyit,nem indtottam el addig, míg nem írtál..:)
szóval csak ez az egyetlen könyvtár , ahol ez a kulcs másolva van, avgy az egész C:\ futassam végig a Recoveryt ?

jah, meg másik probléma, a mostani C:\......Crypto\RSA könyvtárban van egy kulcs ''b77092e4cc5574ffc2293069821c024f_6d924f1d-102e-4304-8e93-ee2dfabb28c4''

és ennek csak az elejét látom a Recovery programban , meg a végét, mert rövidítva van, de ez így teljesen egyforma a jelenlegi C:\....Crypto\RSA könyvtárban talált bejegyzéssel.....
attól még lehet más, vagy jó ?

[Szerkesztve]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#114) X-COM válasza J.J. András (#113) üzenetére


X-COM
nagyúr

elég a kulcs könyvtárára (szerintem), de komoly esély van rá, hogy ''ráírogattál'' már

mostantól offline vagyok... :)

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#115) J.J. András válasza X-COM (#114) üzenetére


J.J. András
őstag

oks, értem azért köszi, az előző válaszba beleírtam még.....

csőváz

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#116) WN31RD válasza J.J. András (#111) üzenetére


WN31RD
addikt

Ha azzal a programmal nem jársz sikerrel, megpróbálhatod még a GetDataBack for NTFS-t is, hátha... De megint csak azt mondom, hogy nagyon ne reménykedj.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#117) demagóg válasza WN31RD (#116) üzenetére


demagóg
aktív tag

Tényleg nem vagyok halálmadár. De sajnos semmi esélye. Az említett progi a többi adatmentő progihoz hasonlóan csak a felület állományait igyekszik visszaállítani úgy, ahogy az esetleges adminisztráció sérülés előtt az elérhető volt. Jelen esetben a kódolt állapot volt az utolsó. Nem hinném (de nem láttam, ezért nem tudom), hogy a felületen van még nyoma a kódolatlan (nem titkosított) állománynak. Persze azért meg kell próbálni, de az esélyről én is azt mondom, amit Te. Egy nagyon halvány reménysugár lehet egy jellegzetes fájltöredékre rákeresni a felületen. De szerintem a rendszer a titkosítatlan állományra, annak területére helyezte vissza a már titkosított állományokat. Egy keresést azért megérhet.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#118) WN31RD válasza demagóg (#117) üzenetére


WN31RD
addikt

Persze... De nem is a titkosított file-okat próbálja meg visszaszedni vele, annak tényleg nem lenne semmi értelme, hanem a titkosításhoz használt kulcsot.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#119) rdi


rdi
veterán

És az XP titkosítást nem lehet feltörni?
nincs program, ami alkalmas ilyesmire?

Fej! Tor! Potroh!

(#120) J.J. András válasza WN31RD (#118) üzenetére


J.J. András
őstag

jó, megpróbálom azt is.....
amit a Recovery Pro-val találtam kulcsot, szerintem az dettó ugyanaz így fájlnévre legalább is, mint ami most van.....(de azért el van mentve)

felülírattam vele a mostani kulcsot tartalmazó fájlt, de semmi eredménye nem volt....most még kipróbálom azt, hogy felülíratom megint a kulcsot, és akkro nyomok X-COM által ajánlott programmal egy Decryptot.....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#121) amargo válasza J.J. András (#111) üzenetére


amargo
addikt

hi
probáld ki ezt a progit, Drive Rescue itt nem kell külön másfele mentegetni.. eléggé jó, progi eddig én ezt használtam, de amit írtál te lehet jobb.
amargo

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#122) lesaux válasza J.J. András (#120) üzenetére


lesaux
veterán

Válaszolt már a Kürt?

(#123) J.J. András válasza lesaux (#122) üzenetére


J.J. András
őstag

természetesen...:)
igaz Pisti ?:))

de ha figyelmesen elolvastad volna az össezs megnyilatkozót, kiderült volna, hogy van itt egy ''arc'' :) , aki ott dolgozik, és nyomon követte , mit szenvedtem ....
természetesen segítőkészek voltak.....nagyon korrekten...

azt hiszem ezt nyugodtan hozzásfűzhetem, ugye Pisti ?(bocs, hogy utolsó e-mailre nem válaszoltam még)

nem akartam személyeskedni sem feléd Lesaux, sem feléd kedves Kürt-tag....

csőváz

[Szerkesztve]

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#124) lesaux válasza J.J. András (#123) üzenetére


lesaux
veterán

Nem olvastam végig a topicot, a kulcsokhoz én már kevés vagyok. Mennyit kért a Kürt?

(#125) J.J. András válasza lesaux (#124) üzenetére


J.J. András
őstag

nem tudom hogy szabad-e ez ügyben nyilatkoznom, de ismétlem, hogy kellemesen csalódtam a cégben......teljesen korrektek voltak (de azt hiszem én is normálisan reagáltam le a dolgokat)
az árról azért nem merek most így konkrétan nyilatkozni, mert nem akarok üzleti titkot sérteni.....

de illetékest megkérdezem, vagy nyilatkozik hatályos időn belül ő......így jó ?

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#126) lesaux válasza J.J. András (#125) üzenetére


lesaux
veterán

Jó, persze. Meg valamit írhatnál ennek a menetéről is. Azt hallottam pl., hogy 50.000 Ft-ért vizsgálják meg a lemezt, és ebben még nincs semmire garancia.
Igaz ez?

(#127) demagóg válasza J.J. András (#125) üzenetére


demagóg
aktív tag

Gondolom nem különösebben érdekli őket. Az árlistájuk meg szerintem nem titkos.

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#128) lesaux válasza lesaux (#126) üzenetére


lesaux
veterán

Közben ellátogattam a honlapjukra: Bővebben: link
Nem olcsó. :U

(#129) WN31RD válasza J.J. András (#123) üzenetére


WN31RD
addikt

Ártól függetlenül... Mit mondtak, mit tudnak csinálni az adataiddal? Engem inkább ez érdekelne.

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#130) J.J. András válasza WN31RD (#129) üzenetére


J.J. András
őstag

hát ugyanazt, csak kicsit profibban , mint itt amiket leírtatok, de hát egyfizikai másolaton kísérleteznének.....de mondták, hogy pár % az esélye, hogy azon SiD kulcs nélkül, vissza tudják állítani....

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#131) WN31RD válasza J.J. András (#130) üzenetére


WN31RD
addikt

''de mondták, hogy pár % az esélye, hogy azon SiD kulcs nélkül, vissza tudják állítani....''
Kulcs nélkül pár % esély? Ez elég hihetetlenül hangzik... :F
Talán pár százalék az esélye, hogy megtalálják a kulcsot, és annak segítségével vissza tudják állítani a file-okat.

Szerk.: Vagy esetleg, hogy találnak korábbi időkből származó kódolatlan részeket a file-okból. De ennek inkább tized %-os esélyt adnék, igaz, ilyesmiben nem vagyok szakértő.

Szerk. #2: Valószínűleg a fentiekre vagy valami hasonlóra gondoltak ők is. :)

[Szerkesztve]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#132) demagóg válasza WN31RD (#131) üzenetére


demagóg
aktív tag

Igen, talán ez még elképzelhető. Esetleg a felületen lehetne még régebbi maradványok között matatni. Vagy kulcs, vagy a még kódolatlan fájlok esetleges maradványai.
Abban már nem hiszek, hogy a felülírt területek átírás elötti állapotából bármilyen mágneses infó legyen. A mai vinyóknál ez kamu (, de mégis árulnak ilyen progikat jópénzért).

-De ez hogy lehet? ... Tegnap még működött! ...

(#133) et4lon


et4lon
csendes tag

Én is ugyanebben a cipőben járok viszont van egy pár fájl ami kódoltan és kódolatlanul is meg van.
Ezzel lehet vmit teni?

(#134) moonman


moonman
titán

titkosítás tiltása

Bővebben: link

(#135) ollie válasza lesaux (#128) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Hehe, egyik haverom egy számtek boltban dolgozik. Nekik tönkrement egy vinyójuk, amin nagyon fontos adatok voltak. Elvitették a Kürttel, de úgy hozták vissza, hogy nem tudják megmenteni az adatokat, és hoztak egy számlát valami 80k-ról (ez évekkel ezelőtt volt). Aztán a haver ott a csávó előtt (aki visszahozta), beletette a rossz vinyót egy gépbe, ráeresztette a scandisket, és ez után minden adatot vissza lehetett olvasni... A Kürtös csávó meg csak pislogott. :U

***

(#136) moonman válasza ollie (#135) üzenetére


moonman
titán

hát nemtom, efs-sel szerintem ők sem tudnak sokmindent kezdeni.

(#137) ollie válasza moonman (#136) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Mi az az efs?

***

(#138) moonman válasza ollie (#137) üzenetére


moonman
titán

hát erről szól a topic. titkosítás. (encrypting file system)

(#139) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Tomoty-nak a másik topicból:
hát ezt sajnos bebuktad. A doksiknak búcsút inthetsz.. :(

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#140) Zebu


Zebu
addikt

Nálunk ugyanez a gond a melóhelyen. EFS van az összes laptopon és ha megfekszik a gépe, hiába az NTFS read, az adatok bukó......

Bár most mondta a főnököm, hogy van egy olyan módszer, hogy mellételepítesz egy XP-t a vinyóra és Recovery agenttel meg tudod csinálni.

Kicsit utána nézek....

(#141) ateteny válasza J.J. András (#1) üzenetére


ateteny
csendes tag

Próbáltad már a Getdata Back-et???:DDD

(#142) Rickenstein válasza ateteny (#141) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Elég vicces, hogy engem megfenyítettek warezolásért, mert azon merengtem, hogyan lehet hozzáférni az egész renszerhez, ha az ember elhagyja a login-jelszavát. Itt meg semmi. Ki érti ezt? :(

[Szerkesztve]

PS C:\>_

(#143) moonman válasza Rickenstein (#142) üzenetére


moonman
titán

mert itt nem az egész rendszerhez akarsz hozzáférni, hanem a saját titkosított állományaidhoz, másik gépen. teccikéteni.

(#144) sh4d0w válasza ateteny (#141) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Megnézted a dátumot, milyen hozzászólásra válaszoltál? Mellesleg: ha eltitkosította a file-okat és nem exportálta a kulcsot, majd újrarakta a rendszert, akkor a titkosított dolgoknak konyec... Asszem Moonman oldaláról le lehet tölteni azt a kis ''segédet'', ami letiltja az Encryptálás megjelenítését.

[Szerkesztve]

https://www.coreinfinity.tech

(#145) Rickenstein válasza moonman (#143) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Hmm. De a titkosított állományaimhoz is úgy tudok, ha belépek a rendszerbe, nem? Monnyuk nincs telepítő CD-m csak egy legósztolt rencerpartícióm. Viszont vmilyen lúzerség miatt, pont a visszagósztolandó partición vannak filék. TE MIT TENNÉL? :DD Ja: tegyük fel hogy havereknek sincs winygyógy CD-jük..

PS C:\>_

(#146) sh4d0w válasza Rickenstein (#145) üzenetére


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Maradjunk annyiban, hogy vannak olyan fórumok is, ahol ilyen információkhoz hozzájuthatsz, de ez nem az... :)

https://www.coreinfinity.tech

(#147) Rickenstein válasza sh4d0w (#146) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Végülis mind a kettő a hackelés kategórába tartozik. Na de mindegy. Mostmár tudjuk, hogy az egyik warezolás a másik meg nem :F

PS C:\>_

(#148) moonman válasza Rickenstein (#145) üzenetére


moonman
titán

velem ilyen nem fordulhat elő.

(#149) X-COM


X-COM
nagyúr

maradjunk annyiban, hogy a titkosított fájlokat nem lehet megtörni, mindenképpen szükség van a kulcsra amivel titkosítva voltak, vagy valamilyen recovery agent-re.

így nem összehasonlítható azzal, hogy valaki egy gépen akar magának olyan jogokat, hogy a többi felhasználó dokumentumait érje el, vagy éppen a hálózati rendszergazda tudtán kívül, admin jogosultságokat szerezzen rajta.

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#150) Rickenstein válasza X-COM (#149) üzenetére


Rickenstein
senior tag

Persze, hogy nem összehasonlítható. Azzal nincs is semmi baj, ha titkosított fájlokat (esetleg másokét) akarsz feltörni. Az ilyen teljesen megengett. Naigen. :O

PS C:\>_

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.