Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Melly válasza RAM (#448) üzenetére


Melly
csendes tag

Szeretem az enyém még mindig él megszólalást.A malac ugyanugy nem ehet krumplit ahogy a kutya sem.Nem tudja a gyomruk rendesen lebontani és elpusztulhat.A malac simán bélelzárodásban elmegy 1 perc alatt.
Én sem ragaszkodom a szakkönyvekhez etetésben, de nem sodrom szándékosan bajba vagy halálba öket.
Nem NEM ehetnek krumplit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Egy ember története aki szörnyű bűnökre ragadtatta magát, holott akkora szíve volt, hogy az egész világ belefért volna.

(#452) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Tegnap megint megfürdettem Karamellát, egyelőre a legjobb korpásodás elleni samponként reklámozott samponnal enyhítem viszketését. Eddig 4x fürdettem meg vele, és a vállán visszanőtt a szőr és a combján is sűrűsödik a bundája, de még mindig ideges a viszketés miatt, viszont már nem harapdálja magát.
Az étvágya továbbra is kiváló. :) Nagyon jó fej. Imádja a családom. Tegnap elszabadult a ketrece takarítása során, aztán meg le-föl kocogott a szobában és közben motyorászott. Lehet, hogy magányos. Szerintetek, vegyek mellé egy lányt? De akkor beindul a kis cocó áldás...

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#453) rlazol válasza Algieba (#452) üzenetére


rlazol
addikt

ne. jól elvan 1edül is.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#454) Melly válasza Algieba (#452) üzenetére


Melly
csendes tag

Nem!A malac nem érzi jol magát egyedül.
HA nem akarsz kicsiket vegyél mellé 1 másik hímet.1 babát hogy tutira elfogadja.

Egy ember története aki szörnyű bűnökre ragadtatta magát, holott akkora szíve volt, hogy az egész világ belefért volna.

(#455) Lina


Lina
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy kérdésem: ha kiveszem a malacot, és leteszem, nem akar szaladgálni. Csak ül és néz. Szerintetek mit kéne tennem hogy futkosson?

(#456) Lina


Lina
csendes tag

Készítettem egy honlapot, aki gondolja nézze meg!
www.gportal.hu/portal/wrcoca

(#457) Algieba válasza Lina (#455) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Semmi különöset nem kell tenni, el kel menni tőle egy néhány méternyire, hogy egymagában legyen, utána már a felfedező kedve meg fogja mozdítani.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#458) Lina


Lina
csendes tag

Köszi a segítséget! És szerintetek tényleg igaz hogy mellőzni kell a magok adását? Egy másik fórumon ezt olvastam, állítólag sok mali meg is fullad a magoktól. És az is érdekelne, hogy van-e köztetek olyan aki szokta a malacát sétáltatni? Én vettem az enyémnek egy hámot, de meg se moccan benne. Le az udvarra meg nem merem vinni, mert félek hogy elszökik.
Aki tud segíteni azt kérem hogy segítsen! :O
Köszi előre is!

(#459) Algieba válasza Lina (#458) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A cocóm vegyes magkeveréket kap, ez a fő eledele a gyümölcsökön és zöldségeken és lucernán kívül. Van benne napraforgó, tökmag, kukorica, búza, zab és lucerna granulátum. Minden állatom ezt kapja, a vitakraft dobozos kajájával etetem már évek óta az összes rágcsálómat. És eddig egyik sem fulladt meg.
Sétáltatni még egyiket sem vittem. Úgy legelték mindig a jó kis tyúkhurt, hogy rájuk borítottam egy szellős gyümölcszállító ládát.
Mazsolát, az első malacomat viszont szabadon is el lehetett engedni, azonnal a bejárati ajtó felé rohant, be a biztonságos lakásba. :D
A malac látszólag passzív jószág, mert ha egyszer felfedezte, hogy szabad a pálya, nagyon gyorsan nekiiramodik. A gazdi meg futkoshat utána.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#460) Lina


Lina
csendes tag

Értem és köszi. Én Pepés magot adok a malimnak, meg sok zöldséget, vizet ugyanis nem iszik. Szoktam még jutalomfalatokat is adni neki, de nem igazán eszi meg. Ezenkívül gyógyfüves szénát adok. Remélem megfelően etetem. És a körömvágást hogy oldod meg? :F

(#461) Algieba válasza Lina (#460) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Vizet adok a malacomnak, ugyanis iszik. Egy rozsdamentes itatóedénye van a ketrecében.
A szénát is imádja, de a friss lucernát is nagyon szereti.
A körömvágás egyszerű, ki kell használni a passzív hangulatát. Óvatosan a térdemre rakom cocót, majd egyenként előhúzom a lábikóit a teste alól, és némi ügyeskedés után körömcsiptetővel levágom a túlnőtt körmöket. Türelmesnek kell lenni, óvatosan csinálni és a malac szinte észre sem veszi, hogy mi történik vele.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#462) Lina


Lina
csendes tag

Hát sajna az én cocikámnak elég macerás levágni a körmeit. Hiába nyugtatom meg vagy adok jutalmat, nem engedi hogy megfogjam a lábait. Mindig rúg. De azért majd próbálkozom. :)

(#463) EGOKA válasza Lina (#462) üzenetére


EGOKA
tag

Tekerd egy törülközőbe, hogy ne lássa mit csinálsz, meg fog nyugodni.

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#464) Lina


Lina
csendes tag

Hát ez sehogy se akar összejönni :O Ma kivittem a malacot az udvarra, hogy mozogjon egy kicsit. Rátettem a hámot, letettem a fűbe és azonnal el akart szökni. Kirángatta magát a hámból és majdnem meglógott. Éppen hogy csak utána tudtam kapni. Nem is tudom mi lett volna ha nem tudom megfogni..... :( Kiraktam a szobába is, de csak ül. Mondjátok meg, ilyenkor mit lehet tenni????

[Szerkesztve]

(#465) EGOKA válasza Lina (#464) üzenetére


EGOKA
tag

Szerintem hagyd nyugiba, kell vagy 10 perc, mire megszokja az ismeretlen helyet.

Amúgy az sem árt, ha erre a 10 percre olyan helyre teszed, ahová be tud bújni. Fűtőtest alá, szék alá, ilyesmi. Aztán elindul. Bár nekem 2 van, együtt bátrabbak, ha az egyik elindul, a másik ott a sarkába. Már ismerik a szobát, így egyedül is el mernek már indulni, de már rég óta itt vannak (7 hónap), volt idejük megszokni. :)

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#466) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Karamella már első nap kilógott a ládából, ezért került ketrecbe. De ha teheti, akkor ellóg, és le-föl kocog a szobában.
Tegnap a kutya megpróbált kapcsolatot létesíteni vele, a cocó kíváncsian a ketrec belső oldalához nyomta az orrát és motyogott a bajsza alatt. Aztán rájött, hogy a kutya nem haver, hiába nyöszög neki Babszem.
Imádom a cocót, de túl jól sikerült a hízókúrája, most már bizony testes. Hogyan foghatom vissza feneketlen étvágyát, mit adjak neki, hogy tele legyen a hasa, minden tápanyagot megkapjon, de ne gyarapodjon tovább?

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#467) Lina


Lina
csendes tag

Szerintem zöldségek közül paprikát érdemes adni a malinak. Abban van a legtöbb C-vitamin az összes zöldség közül. Magot pedig többször kevesebbet adj neki és akkor mégse egyszerre terheli meg magát és ha kiengeded, le tudja mászkálni.
Sajna 2 malit nem tudok tartani, mert ezt a malit is alig akarták megengedni. De maximálisan jól van tartva minden szempontból. Naponta több órát foglalkozok vele. Meg ha 2-en lennének, engem le se ....... Szóval hiába van egyedül, nem unatkozik. Persze én nem helyettesíthetek egy mali társat. Nalunk nincs mi alá elbújnia, mert az előszobába nincs semmi. De ha a fürdőbe rakom, akkor is csak ül. Lassan már 1 éve van velem, ugyhogy már megszokhatta volna a környezetet. Fura egy malac :DDD

(#468) Algieba válasza Lina (#467) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Minden cocónak megvan a maga kis lelkivilága. :) Karamella igazi mácsó, tudja, mit akar.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#469) rlazol válasza Lina (#458) üzenetére


rlazol
addikt

Szia!

Magok - mindenképpen kell valamennyi, a zöldség-gyümölcs önmagában nem tartalmaz mindent. Kisállatboltoban találsz bőven. Mivel sok bennük a kukorica, hízásra hajlamosítanak, csínján. Megfulaldni tőlük? Még nem hallottam ilyet, de bizonyára előforsult már. :( De szerintem a gyári malac tápok túl nagyok ehhez. Ne adj neki kanárieleséget és kész.

Paprika - nem javasolt. Van egy vékony, hártyás hámja ez is magakadhat, na és annak aztán tényleg pici, veszélyes magva van.

Séta - tedd rá a hámot, tedd le egy csendes rétre egy bokor alká és vegyél elő egy könyvet. Kell egy kis idő, akíg el mer indulni. Megijed minden váratlan dologtól. Lalásban se csak ukkmukkfukk tedd ki a padlóra, hanem valami búvóhelyre tedd (szekrény alá stb) és biztosits neki nyugalmat.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#470) Melly válasza rlazol (#469) üzenetére


Melly
csendes tag

SÉta: Van olyan malackám akinek 3 hétbe is beletelt mig a kerten végig mert menni....csak türelem.

Egy ember története aki szörnyű bűnökre ragadtatta magát, holott akkora szíve volt, hogy az egész világ belefért volna.

(#471) Lina


Lina
csendes tag

Csak tudjátok az a gond, hogy ahogy lerakom a fűbe, rögtön el akar szaladni. Kibújt a hámból és ha nem kapom el, akkor ma már nem lenne malacom. Nem merem csak úgy otthagyni a fűben, egy fa alatt, de talán ha ölbe veszem és megsimizem elötte, nem lesz bolond. :DDD
Mint mondtam az előszobában nem tudom se radiátor, se szekrény alá betenni, mert nekünk nincs ilyesmi ott. Szobába meg nem vihetem, mert ott padlószőnyeg van, ráadásul a szekrény plafontól a földig ér, nincs alja, a radiátor meg magasan van. Tehát elbújni nem tudna. A paprikára visszatérve, én nem adok a malacnak ugy paprikát hogy benne van a mag, levágok egy szeletet és ha van benne mag vagy ér, azt kivágom. Szerintem ettől nem tudna megfulladni.

(#472) Lina


Lina
csendes tag

És ha malac, már megszokta a kerti sétát, nem szökik el?

(#473) Retekegér


Retekegér
HARDVERAPRÓD

Remélem nem nagy pofátlanság :B [link]

<< Heimdal >>

(#474) Lina


Lina
csendes tag

Miért nem írtok??? :O

(#475) Algieba válasza Lina (#474) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Nincs biztosíték arra, hogy a malac egyszer csak nem szalad el. A cocó a saját feje után megy.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#476) Lina


Lina
csendes tag

Hát én inkább maradok a benti szabadon engedésnél. Még véletlenül se szeretném hogy elszökjön a malacom. Annyit nem ér a dolog. Ugylátszik az én malacom nem szeret mászkálni, csak ülni. Minek erőltessem ha nem akar szaladgálni???!!! Ez van sajna. Majd egyszer csak elindul magától. Remélem :U

(#477) Algieba válasza Lina (#476) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Van egy trükk. Ne etesd a ketrecében, hanem a szobában tegyél le neki ennivalót. A hasa meg fogja mozdítani. Meg aztán csak egyszer döbbenjen rá, hogy szabad a pálya, lesz nagy futkosás, alig bírod majd elkapni. Hogy nekem miféle barikádrendszert kell csinálnom, amikor be akarom fogni a cocómat... Nagyon ravasz, nagyon gyors, úgy kell sarokba szorítanom és lecsapnom rá. Egyébként jó fej malac, csak éppen igazi pasi malac, menne a saját kedve szerint szabadon.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#478) EGOKA válasza Algieba (#477) üzenetére


EGOKA
tag

Az enyémek is pont ilyenek. Bár, amikor már megunták a futkosát, picit könnyebb elkapni őket. Igazából csak az egyiket. A másik még akkor is élvezi a szabadságot. Mindkettő igazi egyéniség, és természetesen nem hallgatnak senkire. :)

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#479) Botee17


Botee17
tag

2 Hete született 3kismalacom :D. Nagyon jófejek :). Az egyik Dezsőke, a másik Dezsőke a harmadik Pedig Rudíííí :DD.

(#480) Salak válasza Botee17 (#479) üzenetére


Salak
tag

és ki az anyuka? :D

"Winners never quit and quitters never win."

(#481) Botee17 válasza Salak (#480) üzenetére


Botee17
tag

Áfonya :D

(#483) eXodus


eXodus
őstag

[link]

A gyilkos fogazat. :DDD

(#484) Melly válasza Kalandor (#482) üzenetére


Melly
csendes tag

????

Egy ember története aki szörnyű bűnökre ragadtatta magát, holott akkora szíve volt, hogy az egész világ belefért volna.

(#487) Retekegér válasza Kalandor (#486) üzenetére


Retekegér
HARDVERAPRÓD

A ketrecbe azért befér ;)

<< Heimdal >>

(#488) EGOKA


EGOKA
tag

Na, a fiaim veszekednek. :(

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#490) qestion válasza Botee17 (#479) üzenetére


qestion
aktív tag

Dezsőke és Dezsőke???
:))

[Szerkesztve]

a pálya

(#491) Lina


Lina
csendes tag

Elindult a malacom!!!! Végre!!!!! :C :C :C :C

(#492) EGOKA válasza Lina (#491) üzenetére


EGOKA
tag

Látod, csak ki kellett várni, most meg már nem fogod utolérni. :D

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#493) Algieba válasza Kalandor (#486) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Jaj, ez nagyon édes!!!

Ma láttam az állatkereskedésben babacocókat. Kellene egyet vennem Karamella mellé.
A fehér, szürke félhosszú szőrű nagyon csinoska. Megvegyem? Csak éppen lány.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#494) Melly válasza Algieba (#493) üzenetére


Melly
csendes tag

Nálam ez a pici hím coca gazdit keres...(ólcsón).
[kép]

Egy ember története aki szörnyű bűnökre ragadtatta magát, holott akkora szíve volt, hogy az egész világ belefért volna.

(#495) Lina


Lina
csendes tag

Hát tényleg nehéz megfogni. Szerintetek az mit jelent ha a malac össze-vissza szaladgál, közben magyaráz és ugrál?

(#497) EGOKA


EGOKA
tag

Fú Melly, ez édes. :)

Sajnos itt bunyó lenne a lányért. :(

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

(#498) Melly válasza EGOKA (#497) üzenetére


Melly
csendes tag

Fiu...

Egy ember története aki szörnyű bűnökre ragadtatta magát, holott akkora szíve volt, hogy az egész világ belefért volna.

(#499) Algieba válasza Lina (#495) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Na, mi megmondtuk, hogy ez lesz. :D
Egyébként az örömét fejezi ki. Az enyém is motyog az orra alatt, amikor kint van.
Nagyon szeretem a cocókat, így jövő héten, miután túl vagyunk a ház rendezésén, új malacot hozok Karamella mellé. :DD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#500) EGOKA válasza Melly (#498) üzenetére


EGOKA
tag

Bocsi, írtad, tök zizi vagyok mostanában. :D

Persze megvan rá az okom...

http://megmentesreerdemeshelyek.blogspot.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.