Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#2551) dokar válasza orkester (#2550) üzenetére


dokar
addikt

jól tetted :R

a rohadt nyúlnak meg a qrva anyját, amiért meglátta a maci fülét :W

extra - SEXRay

(#2552) Timcsy


Timcsy
csendes tag

Jajj nagyon édes malacka a Gusztim is ugyanilyen tarka, ugyanezekkel a színekkel, csak nagyon rossz hogy meg kell váljak tőle :( :(
Én ezért nem adnám be a malackáimat állatker-be mert ott sajnos nem törődnek velük igazán :( Lehet a szürke malimnak is sikerült gazdit szerezni csak a válaszra várok...
De ha közületek bárki örökbefogadná s aki pesti az írhat még :)

(#2553) dokar válasza Timcsy (#2552) üzenetére


dokar
addikt

Az a szürke nagyon szép, a feleségem meg is jegyezte, hogy milyen jól mutatna a Szofi mellett.

extra - SEXRay

(#2554) Timcsy válasza dokar (#2553) üzenetére


Timcsy
csendes tag

Köszi. még gazdira vár...
Annyira selymes szőre van, nagyon szeretem simogatni :)
Ha valakinek kellene a malacka, szombaton utazom el s épp Pesten keresztül utazom, de holnap is jó lenne nekem... Csak információképpen írtam :)

(#2555) dokar válasza Timcsy (#2554) üzenetére


dokar
addikt

Sajnos mi már tele vagyunk macikkal, sőt, anno mi is el akartuk őket ajándékozni.

Hogy hívják őket?

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#2556) Timcsy válasza dokar (#2555) üzenetére


Timcsy
csendes tag

A szürke malacka Zénó, és Guszti a másik, ő teknőctarka ( fekete,fehér és világosbarna színű).

(#2557) ladybug


ladybug
őstag

Bogyó malackám ügyesen összeszedte magát. Újra gömbölyödik a kis pocija, és bizony megjött a kedve az utódnemzéshez is. Úgyhogy hamarosan szaporulat várható. :D

Ti férfiak soha semmit nem tudtok megtalálni. A teafű a gyógyszeres fiókban van egy kakaós dobozban, amire rá van írva, hogy só.

(#2558) orkester válasza Timcsy (#2556) üzenetére


orkester
senior tag

Zénót is befogadnám szívesen ha találnék Mo.-on ilyen építőanyagot. Mert 4 malinak már kevés a ketrec(ugyan általában szabadon vannak 20m2-en), főleg ha be is kell őket zárni több napra.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2559) Timcsy válasza orkester (#2558) üzenetére


Timcsy
csendes tag

De aranyos vagy :)
Kiderült a másik malackámnak mégsem lesz gazdija, tehát most két, 5 hónapos fiúcskának keresek gazdit :)

(#2560) dokar válasza orkester (#2558) üzenetére


dokar
addikt

neked is a szürke tetszik, mi? :)

extra - SEXRay

(#2561) orkester válasza dokar (#2560) üzenetére


orkester
senior tag

Szép a szürke nagyon, de a másik is aranyos, azért mondtam elsősorban őt, mert úgy volt, hogy a másiknak lesz gazdája.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2562) Timcsy válasza orkester (#2561) üzenetére


Timcsy
csendes tag

Igen úgy volt de az utolsó pillanatban meggondolta magát :(:(
A másik malackám,Guszti, háttérben a Zénóval :) :

...akik nagyon várják szerető gazdijukat :)

[ Szerkesztve ]

(#2563) Timcsy


Timcsy
csendes tag

... aki mégsem látszik, mert nem jelenítette meg a kép másik felét feltöltésnél.

(#2564) orkester válasza Timcsy (#2563) üzenetére


orkester
senior tag

[link] - itt látszik. ;)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2565) Timcsy válasza orkester (#2564) üzenetére


Timcsy
csendes tag

Ja,rendben :)

(#2566) dokar


dokar
addikt

ma vittem el a macikat (Pipe, Nina, Szofi) állatdokihoz, kaptak szurit atka ellen, még párszor vinnem kell őket. sivítottak, mint a malac. :D

extra - SEXRay

(#2567) nyilas10


nyilas10
csendes tag

Sziasztok!Már vagy háromszor megkérdezte,de senki se válaszol.Megpróbálom mégegyszer,hátha valaki lesz olyan kedves.Azt kérdezném,hogy titeket mennyi idő alatt szokottt meg a malackátok,és mit csináljak velük hogy hamarabb megbarátkozzanak?Mert mióta átkerültek a 2,5-szer nagyobb ketrecbe,megint olyan mintha elölről kezdeném,úgy félnek.Ja és ha kiveszem és lerakom a fekete pl. ma evett almát és répát is ott szó szerint ugrált köztük,aztán egyszer csak elkezdett élesen visítani.Ezt miért csinálta?MItől ilyedt meg hirtelen?

(#2568) Timcsy válasza nyilas10 (#2567) üzenetére


Timcsy
csendes tag

Nyilas :)

Nem vagyok nagy szakértő sajnos, én is nemrég vagyok malactulajdonos, ez az oldal nagyon jó és hasznos, a fórumban nagyon hamar válaszolnak neked kifejezetten tengerimalacokhoz értő, és tengerimalactulajdonos gazdik :)
[link]

Remélem itt választ kapsz a kérdéseidre, vagy pedig ezen a fórumon is remélem tudnak segíteni neked :)

(#2569) nyilas10


nyilas10
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a választ Timcsy.Valószínűleg megtalálom a választ.(remélem)

(#2570) Timcsy válasza nyilas10 (#2569) üzenetére


Timcsy
csendes tag

Szia!Örülök neki h ezzel is segíthettem, csak annyi kell hogy regisztrálsz az oldalra, és nekem is az tetszett hogy nagyon hamar válaszolt valaki a problémára :)

Ja s annyit szeretnék még hogy sikerült ma szerető gazdit találni a két kismalackámnak.

(#2571) malacok.hu válasza nyilas10 (#2567) üzenetére


malacok.hu
csendes tag

szia,

első körben, ha van ház a ketrecben, vedd ki. Az, hogy mennyi idő alatt szokja meg a gazdát, változó, malacon belül is több személyiség van (mondjuk 2 hónap és fél év között van az az idő, amikor megszelidül a mali). 2 malacnál a barátkozás függ az életkortól és attól, hogy melyik milyen típus, ha két főnökösködő típust fogtál ki, akkor nehezebben fog menni. Az élesen visítás reagálás valamire, amire vár, pl. kaja, vagy ha megjössz, és hallja, vagy zacskózörgés (azt hiszi, kaját kap), tehát ezt így nem tudom megmondani, miért csinálta. Ez nem ijedtség, ha megijednek, akkor spuriznak egyet, aztán megdermednek, míg el nem múlik a veszély - ezt pl. hirtelen mozdulat után szokták csinálni.

Bálint
www.malacok.hu
--------------------------------

Bálint - www.malacok.hu

(#2572) nyilas10


nyilas10
csendes tag

Köszi a váaszokat.
Timcsy:nagyon tetszik az oldal.
Malacok.hu:Köszi a választ,de akkor megnyugodhatok hogy nem kínjában csinálta ezt?Mert nagyon rosszul esett mert azt hittem hogy ennyire rosszul érzi magát,ezért vissza is tettem,és nagyon szomorú voltam.
Ma egész ügyesek voltak.Megálltak,hagyták hogy simizzem,megették a répa adagjukat az ölemben és nem visított a fekete akit egyébként Mazsolának hívok.Egyébként nagyon kíváncsi.Ma is csak úgy ment felfedezni,csak még nem merem elengedni,így meg nem olyan jó hogy közbe fogom.Le is akartam vágni a körmüket,csak olyan aranyosak voltak ma,nem volt szívem.Meg félek is tőle,lehet hogy nem is én fogom,mert még soha se láttam élőbe és fekete is a körmük,csak pár fehér van közte.

(#2573) nyilas10


nyilas10
csendes tag

Most is olyan édesen kinyúltak.Imádom amikor pihennek,persze máskor is de ilyenkor zabálnivalóak.

(#2574) nyilas10


nyilas10
csendes tag

Sziasztok!Tegnap az egyik malim,Dió riszálta a seggét és közben berregett.Akkor bizti külön neműek?Mert a boltban azt mondták két lány,de miután Mazsola egyszer megpróbált felmászni Dióra(de ő nem hagyta),mi is átnéztük őket.Dió tutira lány mindkettőnk szerint,de Mazsola szerintem kicsit másabb,de a másik nézegető szerint Mazsola is lány.

(#2575) Sárpac válasza Timcsy (#2562) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Szia!
Engem lehet, hogy érdekelne a kis tarkabarka. Nagyon hasonlít a volt malackámra.
Anyummal le kell zsíroznom a dolgot, jó helye volt a volt malacomnak is több mint 9évet élt velünk!:)

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#2576) Timcsy válasza Sárpac (#2575) üzenetére


Timcsy
csendes tag

Szia, már sikerült gazdit találnom nekik, de köszi hogy írtál!
Ha valaki esetleg szeretne örökbefogadni tengerimalackákat, [ezt] az oldalt ajánlom. :)

nyilas10, nekem a fiú malackáim csinálták ezt, kurrogtak egymásra s közben egymásnak riszálták a feneküket. Ez természetesen a dominancia jele,el kell dőljön ki az úr :) /ilyenkor volt hogy egymásra is másztak,kergetőztek/
Bár nemtudom a nőstényeknél is így zajlik-e...

[ Szerkesztve ]

(#2577) nyilas10


nyilas10
csendes tag

Köszi a választ.Szerintem is csak a dominancia jele lehet,mert többször is megnéztem,és szerintem mindkettő lány, más szerint is a családban.

(#2578) malacok.hu válasza nyilas10 (#2577) üzenetére


malacok.hu
csendes tag

szia,

a lányok 16-18 naponta ovulálnak, szóval akkor "kívánósak", ekkor mindenkire berregnek. Sőt, van, aki továbbmegy és rámászik a másik lányra, mintha fiú lenne...

Bálint
www.malacok.hu
--------------------------------

Bálint - www.malacok.hu

(#2579) parandroid válasza nyilas10 (#2574) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

"Mazsola szerintem kicsit másabb"

Ez lesz a titok nyitja. Szerintem toleráld a 'másságát', ha ez nekik így jó, az a lényeg, hogy kisdisznók nem lesznek az aktusból.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#2580) nyilas10


nyilas10
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a választ.Egyébként március elején jön egy harmadik mali is,természetesen ő is lány lesz.Azért lesz három,mert mióta megláttam azt a malackát,nagyon szeretném,és most a gazdijának el kell adnia.Az egyémeket meg úgy megszerettem,nincs szívem eladni egyiket sem.Így lesz három.Csinálok szintet és majd sokat kiengedem őket.

itt ő(az abesszín lesz az enyém) van a régi társával,lett is 4 malackája most születtek január végén,akik mellesleg eladóak.Itt lehet megnézni őket: http://www.dreamforest.ini.hu/

(#2581) nyilas10


nyilas10
csendes tag

Szerintetek elég lesz 3 malinak egy 87,5x50-es ketrec?Csinálnék szintet is,de nagyon akarom mind a hármat,külön ketrecbe meg nem akarom rakni,mert egyébként van még egy 60x40-es üres ketrec,de ne tudom összenyitni,mert nincs hely.

(#2582) orkester válasza nyilas10 (#2581) üzenetére


orkester
senior tag

Emelettel és sűrű kiengedéssel szerintem elég(lány malacoknál). Persze mindig lehetne nagyobb is.:)

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2583) malacok.hu válasza nyilas10 (#2580) üzenetére


malacok.hu
csendes tag

szia,

nagyon szép mali.
Egy szakmai dolog: abesszin csak abesszin hím és abesszin nőstény párosításából "jöhet ki", a mali a képen egy rozettás kedvenc (szóval több-kevesebb forgója van szabálytalanul a testén).

Bálint
-----------

Bálint - www.malacok.hu

(#2584) malacok.hu válasza nyilas10 (#2581) üzenetére


malacok.hu
csendes tag

szia,

2 malactól 100 x 50-es ketrec javasolt + egy szint is jól jöhet. Ekkor kb. 4-5 naponta kell őket takarítani és kényelmesen elférnek.

Bálint
----------

Bálint - www.malacok.hu

(#2585) nyilas10


nyilas10
csendes tag

Szia!Most is 4-5 naponta szoktam takarítani,ezzel nem lesz gond.Akkor jó,nagyon örülök hogy el fognak férni. :DD
Malacok.hu:Köszi a dícséretet.Akkor ez se fajtiszta?Nem baj,csak gondoltam rá,mert a másik malija fajtiszta,és most vágott bele egy fajtiszta tenyészetbe,ezért is adja el,mert csak simaszőrűeket akar tenyészteni.
De ez semmin se változtat,ugyanúgy szeretném még mindig,és valószínűleg el is érem(meghírdetek pár dolgot,és abból megveszem).

Búcsúzóul még egy kép Lilyről.Köszi a segítséget,alig várom hogy elhozzam őt is. :DD
A többiekről is raknék,de most gondok vannak a kicsinyítéssel,ezeket pedig a honlapról szedtem le,ezért alapból kisebbek.

(#2586) dokar válasza nyilas10 (#2585) üzenetére


dokar
addikt

szép malac, este én is rakok fel képeket. :)

extra - SEXRay

(#2587) orkester válasza nyilas10 (#2585) üzenetére


orkester
senior tag

Ez tényleg nagyon aranyos malac. :K

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#2588) dokar


dokar
addikt

Mérés eredménye:

Pipe: 1062g

Szofi: 903g

Nina: 889g

[ Szerkesztve ]

extra - SEXRay

(#2589) dokar


dokar
addikt

Kaptak megint injekció a macik. Szofi ismét parádézott a dokinál. Szép szoprán. :)

extra - SEXRay

(#2590) malacok.hu válasza dokar (#2589) üzenetére


malacok.hu
csendes tag

szia,

jó súlyba vannak, esetleg az első malinál látok súlyfelesleget.
Miért kapnak injekciót?

Bálint
-----------

Bálint - www.malacok.hu

(#2591) dokar válasza malacok.hu (#2590) üzenetére


dokar
addikt

bőratka miatt kapják :)

extra - SEXRay

(#2592) malacok.hu válasza dokar (#2591) üzenetére


malacok.hu
csendes tag

Próbáltátok már az SH-Rhodemectint? Atka ellen van, elég hatásos, heti egyszer 3 csepp a malira 3 héten át, és eltűnik az atka.

Bálint - www.malacok.hu

(#2593) D.Orion válasza malacok.hu (#2590) üzenetére


D.Orion
veterán

Súlyfelesleg? :DD Nekem a kis vörös nőstény szülés után úgy meghízott, hogy meg se állt 1280gramm-ig. Most már másfél év alatt nagy nehezen redukáltam kb. 1kg-ra. De még most is sonkák vannak rajta, viszont soha nem érem utol ha futni támad kedve. :)) Egyszerűen úgy vettem észre, hogy így érzi jól magát. Enni nem kap annyit, hogy elhízzon tőle, némelyik malacnak ilyen a testalkata, mint az embereknél.

[ Szerkesztve ]

(#2594) malacok.hu válasza D.Orion (#2593) üzenetére


malacok.hu
csendes tag

szia,

persze igazad van, nálunk is vannak extrém esetek (kedvenc malacoknál Speedy 1310-ről indult, most 1120-nál járunk, de még van mit leadnia). MOndjuk a súly főként a gazdin múlik, hogy miből mennyit ad neki. Szüléseknél nagyon kockázatos tényező, ha a leendő anya túlsúlyos, ezért áll rá a szemem, hogy csak úgy ledagizok bárkit kép alapján... :)

Bálint - www.malacok.hu

(#2595) wwenigma


wwenigma
Jómunkásember

Egy kerdesem lenne. Mitol varasodhat a malac orra? Este, vagy holnap dobok képeket, ez már a második alkalom az elmúlt 3-4 hónapban, hogy csúnya lett neki.... :((

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#2596) malacok.hu válasza wwenigma (#2595) üzenetére


malacok.hu
csendes tag

szia,

legyengült immunrendszer, amitől a mali beatkásodik - ez általában a fülénél és az orrán jön elő elsőként, sebes börfelület, mert plusszban még vakarja is. Én a helyedben felkeresnék egy állatotvost, vagy vennék SH-Rhodomectint és kezelném a malit (amennyiben biztosan atka) - hetente egyszer 2 csepp a füle mögé, egy a tarkójára, éps 3 hét múlva elmúlik az atka.

Bálint
------------

Bálint - www.malacok.hu

(#2597) dokar válasza malacok.hu (#2596) üzenetére


dokar
addikt

a malacaimnak rohadt erős immunrendszere van, az állatdoki szerint minden malacban benne van a lehetőség az atkásodásra és a tetvességre. jól tartott malacoknál ha egyszer kijön és elmúlik, utána már többet nem fog újra jelentkezni a tünet.

extra - SEXRay

(#2598) malacok.hu válasza dokar (#2597) üzenetére


malacok.hu
csendes tag

szia,

igazad van, sőt, az atka minden maliban jelen van, rejtetten, csak ha megjelenik, akkor kell "lekezelni", de természetesen nem öljük meg az összes atkát ezzel.
Azért kell valami okának lennie, hogy előjön (nálunk legalábbis szokott), mondjuk egy leszült anyánál, aki sok kicsit szoptat és legyengül az immunrendszere, vagy valakit másik csoportba szoktatunk és az elején félősebb, kevesebbet eszik, vagy akát rossz minőségű forgácstól vagy szénától is kijöhet...
Persze, ez legyen a legnagyobb baja a malinak, kb. 3 hét és teljesen elmúlik, akár atka, akár más élősködő.

Bálint
--------------

[ Szerkesztve ]

Bálint - www.malacok.hu

(#2599) dokar válasza malacok.hu (#2598) üzenetére


dokar
addikt

a héten betanítottam az egyik tengerimalacot (Pipét), hogy lábszagra harapjon. :D
ha zokniban odatartod a lábad és büdös, akkor odakap. igaz, csak jelzésértékű a dolog, de akkor is jópofa.

extra - SEXRay

(#2600) D.Orion


D.Orion
veterán

Reggeli egy kis tornával :)
1 2 3 4 5

Az akvárium 34 cm magas :K

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.