Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7901) Fecdzo válasza WiZARD (#7898) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Höhö....ezek a hajózási társaságok most elég rottyon vannak, csakúgy mint a légitársaságok. Mondanám h lehetne benne fenekezni, de csak májusban fog kijönni a kövi gyorsjelentésük...iszonyú vola :D

fulekitrading.wordpress.com

(#7902) Fecdzo válasza attiati (#7899) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Háááát....nálam ez még nem bika piac... :)

Viszont az emelkedő trend meredekség még pozitív :)

fulekitrading.wordpress.com

(#7903) Fecdzo válasza Fecdzo (#7902) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha innen emelkedünk még 7%-ot (SPX) akkor sincs semmi baja a lefelé swingnek....azaz csak korrekciónak tekinthető (38-as). Nagyon nagy a vola és usa önmagához képest rettentő illikvid (intraday lyukasak a könyvek és többszörös a spread)....ezért is a nagy vola.

[ Szerkesztve ]

fulekitrading.wordpress.com

(#7904) Ferdzsoo válasza Fecdzo (#7903) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Egyenlőre megvolt a bounce, én viszont képtelen vagyok ilyen piacon kereskedni.. Ezek a 30-40 pontos tüskék engem kinyírnak.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7905) Fecdzo válasza Ferdzsoo (#7904) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem vagy vele egyedül. Elképesztő a vola minden piacon! A tágabb spreadek és a nagyobb slippage miatt pedig a költségek is magasabbak. :( ami további nehézségeket teremt az aktív tradereknek.

fulekitrading.wordpress.com

(#7906) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

Nassim Taleb tail risk alapja nagyot kaszált. 3000% felett...habár sztem ez inkább egyetlen pozi lehet a portfólióban. Annak az 1%-a is fincsi.

RenTec állítólag-7%ban csücsül. Számomra ez azért kicsit meglepő de sztem kihozzák jól majd az évet.

fulekitrading.wordpress.com

(#7907) Dzoli válasza Ferdzsoo (#7904) üzenetére


Dzoli
tag

Ennek ellenére most rohannak számlát nyitni átlagemberek. Szerintük "olcsó" minden, és most akarnak bevásárolni. Én kivettem a spekulációs tőkém nagy részét. Egy kisebb rész hagytam csak bent, amit nem sajnálnék, ha bedőlne a bróker.

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#7908) Fecdzo válasza Dzoli (#7907) üzenetére


Fecdzo
senior tag

jah....totál tipikus...különben jó nekik ha tudják h ilyen olcsó minden :))

fulekitrading.wordpress.com

(#7909) Fecdzo válasza Dzoli (#7907) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Mi az ott a chartodon? Davras box? :)

fulekitrading.wordpress.com

(#7910) Dzoli válasza Fecdzo (#7909) üzenetére


Dzoli
tag

Szemléltetem az R/R arányt. :D

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#7911) Fecdzo válasza Dzoli (#7910) üzenetére


Fecdzo
senior tag

zsír, zsír! :))

fulekitrading.wordpress.com

(#7912) forrest85 válasza Fecdzo (#7909) üzenetére


forrest85
senior tag

Ez a dArvas box ennyire használható indikátor lenne?

A futás csak azoknak való, akik nem elég intelligensek a TV nézéshez!

(#7913) Fecdzo válasza forrest85 (#7912) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Régen vetettem rá egy hosszabb pillantást, habár nem tradeltem az alapján. Kb oladlazásokat segít beazonosítani és az azokból való kitöréseket lehet tradelni. Hasznosabbnak találtam egy donchian csatornát.

Könyv is íródott a témában és asszem relative nagyobb tábora is volt. Csakúgy mint a teknősöknek. Kb hasonló a technika ha jól emlékszem. Szóval ha van trend akkor működik. Hol van trend? Hát részvényeken hosszabb távon...de talán oda vannak hatékonyabb technikák. Csak az én véleményem.

fulekitrading.wordpress.com

(#7914) Fecdzo válasza forrest85 (#7912) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Inkább overlay mint indikátor. Így fest:

fulekitrading.wordpress.com

(#7916) Fecdzo válasza aAron_ (#7915) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Jaja....ezt olvastam. Úúúútálooom a hírhajhász cikkeket. Legelőrször azt olvastam h -14%-ban vannak. Persze az a nemzetközi részvény alapjuk volt és nem a Medallion. A Medallion állítólag az egyik legjobb időszakát éli....és asszem 1989 óta továbbra sem lesz vesztő évük (díjak után sem!!!)

Egészen elképesztő amit tolnak. :Y

fulekitrading.wordpress.com

(#7917) ham_


ham_
tag

Ugyanaz az instrumentum két különböző brókernél... ez így hogy? :)

(#7918) Fecdzo válasza ham_ (#7917) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Úgy, hogy az egyik a ma lejáró konti, míg a másik már az új front month.

fulekitrading.wordpress.com

(#7919) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

De ha már olaj. Történelmet írtunk Hölgyek/Urak! Én ilyet még nem láttam:

A májusi most lejáró kontraktusok NEGATÍV BID-OFFEREN FOROGNAK!!!!

fulekitrading.wordpress.com

(#7920) attiati válasza Fecdzo (#7919) üzenetére


attiati
veterán

senkisenem :)
mennyi volt blumin az alja?

(#7921) Fecdzo válasza attiati (#7920) üzenetére


Fecdzo
senior tag

-40,32.....elképesztő.....aztán vissza. Meglesz a minuszos settle is sztem. CME bemondta h megengedik...no komment...

fulekitrading.wordpress.com

(#7922) aAron_ válasza Fecdzo (#7921) üzenetére


aAron_
őstag

Ez így utólag elég flash crash szerűnek tűnik, nem? Mintha negatív tartományban eltűnt volna a likviditás, egyre többen kaptak volna margin call-t, pozíciók lettek kényszer likvidálva.

Abból ítélve, hogy mennyire visszapattant az árfolyam bottomhoz képest, nem a fundamentumok megváltozottságára eszméltek rá sokan, pl. hogy elfogyott a tároló kapacitás, csak a kezdetekben. (Persze lehet nem így volt, egész csak spekuláció részemről.)

What is your ikigai?

(#7923) attiati válasza aAron_ (#7922) üzenetére


attiati
veterán

szerintem is margin call, ez volt az első ötlet

viszont az látszik, hogy negatív ár mellett már hajlandóak elpakolni fizikailag is az olajat a májusi határidő tulajok, tehát megjöttek a fizikai vevők, visszarántották

de emiatt meg júniusra marad kevesebb tárazó és elkezdett zuhanni a júniusi

kvázi csak előrehozott vásárlások vannak és a későbbi határidőket borítják meg

a beesést az értékpapírosított olaj pozik okozták, a visszarántást meg a fizikai tulajok

nagy kérdés: a long pozikra pozitív swapot fizetnek negatív ár mellett? :D

(#7924) Fecdzo válasza aAron_ (#7922) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Hát vélhetően sok tényező együtt hozhatta ezt. Ugye a májusi lejárat omlott össze aminek az utolsó trade napja ma van. És mivel sokan gördülnek át a következő lejáratba, ehhez el kell adni a májusit és megvenni a júniusit.
A nevezetes USO etf is pénteken gördült át a júniusi lejáratra, ami további extra bearish nyomás. Aztán simán lehet h már short spekósok is voltak jó sokan, ezért is jöhetett a visszapattanás.

Érdekes h ugyebár a futures lejárat pillanatában egyenlőnek kéne lennie a Spottal. Namost a spot legutóbb mikor néztem 5-6 USD volt az összeomláskor. Csak ezzel annyi baj van h meg kell várnod a fizikai leszállítást. A raktárak fullon, úgyhogy hacsak nem a kertedbe raktározod el (ahova meg el kellene szállíttatnod!) nem tudsz mit kezdeni vele....

fulekitrading.wordpress.com

(#7925) Fecdzo válasza attiati (#7923) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Tuti volt margin call is....ilyen esések után sokan nullázódtak.

Vicces h -30-as árjegyzésnél is 15 kontraktusok forgotak a bid-offer oladlon. Persze a bid mindig csak 2-4 konti volt. Szóval iszonyú könnyen még lentebb lehetett tolni, akarva-akaratlan. :)

Höhö...pozitív swap :) jah....de jogos a kérdés :D

sztem kb úgy veszik h 0-át ér a pozid ha volt.

Nem vagyok rá büszke de én is belenyúltam. De nem volt nagy a pozi...így a 34% veszteség is csak -1%-ot jelentett. :) Persze ez még 21 usd körül volt....dühös is voltam mert pont arra számítottam h megegyezik az OPEC. Ugrott is az ár 20%-ot persze nem zártam... :) fene a greedet....

fulekitrading.wordpress.com

(#7926) Dzoli


Dzoli
tag

Érdekes volt. Eltávolodnak a fizikai termékek árai a határidős jegyzésektől. Aztán majd ha a likviditás is eltűnik alóluk, akkor fog csak mindenki nagyot nézni. :D

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#7927) Fecdzo


Fecdzo
senior tag

....ilyet....a tegnapi settlementre meglett a 10,01-es ár spot ár...pfff :D

Persze máris küldik le a többi lejáratot is...

fulekitrading.wordpress.com

(#7928) Fecdzo válasza Fecdzo (#7927) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Nem is lehetett kibírni margóval....kb CHF esemény....tuti jönnek megint a peres esetek és bróker bedőlések....

fulekitrading.wordpress.com

(#7929) Sub-S válasza Fecdzo (#7924) üzenetére


Sub-S
senior tag

"A nevezetes USO etf is pénteken gördült át a júniusi lejáratra"

:N Mindig korábban történik meg nem csak néhány nappal a lejárat előtt, illetve nem is egy napon teszik.
Vagy amire esetleg gondolsz júniusi az csak 20%.

[ Szerkesztve ]

(#7930) Fecdzo válasza Sub-S (#7929) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Igen a júniusira gondoltam. Kicsit félreértelmeztem a bloomberges headlinet, igazad van.

Megnéztem az összetételét. Április 10 és 15 között gördült át teljesen a júniusira az összes másjusiból. Viszont 22.-én már a júniusiból is szinte teljesen átgördült a júliusiba. Illetve már augusztusiban is van pozija. Mindezt 1 nap alatt tette...21-ről 22-re.

Na jó, így neki nulla köze volt a negatív árakra. :)

fulekitrading.wordpress.com

(#7931) animatrix11


animatrix11
őstag

Sziasztok!

Kb 10 éve nem fogalkoztam tőzsfével, szeretnék újra belevágni?
Milyen brókercéget tudtok ajánlani 300-500x tőkeáttétel?
Miolyen oldalakról lehet naprakész infokat szereni a jelenlegi helyzetről, mi várható stb
Melyik platform megy most?

Köszönöm!

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#7932) aAron_ válasza animatrix11 (#7931) üzenetére


aAron_
őstag

Nem foglalkozom ilyennel, de tudtommal a jelenlegi ESMA restriction alapján 30x-os tőkeáttétel a maximum megengedett retail ügyfeleknek EU-s brókereknél. (Lehet már eltörölték?)

Egyébként nem tudom mi a célod, de ekkora tőkeáttétellel ne várj mást, mintha kaszinóba mennél. Pláne, ha hírek alapján akarsz kereskedni, aminek semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#7933) animatrix11 válasza aAron_ (#7932) üzenetére


animatrix11
őstag

Rendben minek van értelme? Nagy mozgások vannak most pl arany ,olaj, ilyesmival szeretnék kereskedni, nyiván nincs sok tőke ezért kell a nagy tőkeáttét, ha esetleg lesz belőle haszon, akkor jóval kevesebb is elég,
Megbízható céget keresek, hallotam olanokról régen hogy nem fizették ki stb

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#7934) aAron_ válasza animatrix11 (#7933) üzenetére


aAron_
őstag

Attól függ, mi a célod. Ha befektetésnek keresel jobb lehetőséget, mint pl. magyar állampapírok, akkor egy globálisan diverzifikált indexkövető ETF, befalap portfólió. Ha profi akarsz lenni, végezz el valamilyen pénzügy-matematikai, statisztikus képzést, majd tölts el a befektetési szektorban jó pár évet. Ha meg csak szórakozásból csinálnád, akkor mindegy.

What is your ikigai?

(#7935) Ferdzsoo válasza animatrix11 (#7933) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Én a helyedben tartózkodnék mindkettőtöl.
Óriási tőkeáttét, és nagy kilengések/mozgások. :DDD

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7936) Fandango válasza animatrix11 (#7931) üzenetére


Fandango
veterán

10 évvel ezelőtt milyen sikerrel tőzsdéztél? Mert ilyen kérdéssel sorral indítani, nem sok jóra utal.
Arany még hagyján, de olaj, na az az igazán lábon lövés szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#7937) animatrix11


animatrix11
őstag

Én hirekre kereskedtem, illetve a devizápárok, index mozgását shortoltaml, longoltam, 100k-ból csináltam 1,4m-t ez a rekord, nyilván azt elbuktam, ezért kellenek az infók
pl az olaj meg fog indulni felfelé, amint az jenkik ismét kitódulnak az utcára,
Kérdéseimre még mindenig nem kaptam választ
Vannak oldalak ahol az usa hireit lehet nyomonkövetni, illetve biztos vannak olyan oloalak ahol naprakész infók vannak a piaci helyzetről
Igen régen hasznáűltam az mt4 és hasnoló platformokat, ezért érdeklődöm

Nem ez a főállásom, nem akarok hosszútávra befektetni

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#7938) Ferdzsoo válasza animatrix11 (#7937) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

És belevetted a 3. dolgot is, "hírekre kereskedsz". Az nem tűnt fel hogy a hírek a chartoktól jönnek?
Természetesen ettől függetlenül sok sikert és kitartást kívánok hozzá! :R

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#7939) Dzoli válasza animatrix11 (#7937) üzenetére


Dzoli
tag

A jelenlegi helyzet a következő:
EU-s brókereknél a lakossági kategória tőkeáttétele max: 1:30 (devizákra) a többi termékre még ettől is kevesebb.
Szakmai státuszt és magasabb tőkeáttételt csak szigorú feltételekkel és nagyon sok pénzhez adnak.
Mehetsz EU-n kívülre, valami szabályozatlan brókerhez, aki meg jó eséllyel sose fog kifizetni.
Olaj: Szinte minden CFD brókernél CLOSE ONLY, kereskedni nem lehet, és akkora swapja van, hogy képtelenség hosszabb távra tartani. Vagy a decemberi határidőhöz kötötték az árat, ami meg most alig mozog. :D
Arany. Mivel elvált egymástól a fizikai arany, és a határidős kereskedés ára, amiatt hogy hiánycikk az arany, hasonlóan reménytelen CFD-vel kereskedni.
Sok sikert! :DDD

https://forexklub.hu /Tőzsde, CFD, Forex kereskedés/

(#7940) Fandango válasza animatrix11 (#7937) üzenetére


Fandango
veterán

Oldalak:
Yahoo Finance, Morningstar, investing.com, Seeking Alpha, Marketwatch, Bloomberg, Financial Times

(#7941) Fecdzo válasza animatrix11 (#7937) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Légy óvatos! A vételi és eladási oldalak közötti különbözetek sok helyen szélesek. Illetve komoly slippage érhet ha hírbe veszel bele a mai vérzivataros időkben.

Ami 10 éve működött manapság azt új és több tényező nehezíti.

Szép az akkori teljesítményed, de óvatosan kezeld azt a sikert. KOMOLY szakmabeliek a hírekre való kereskedést szerencsejátéknak tartják, ahogy azt már fentebb írták páran.

Csak okosan!

fulekitrading.wordpress.com

(#7942) Fecdzo válasza animatrix11 (#7933) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Az olajhoz még annyit nem volt a földön vélhetően olyas valaki aki 10 usd felettről kitudta volna ülni a -40 USD-s alját (igen MINUSZ) mert margin stop out...

fulekitrading.wordpress.com

(#7943) Mateosz


Mateosz
aktív tag

Sziasztok!
(most találtam rá erre a topicra)

Röviden: Milyen platformot ajánlotok? Interactive Brokert használ valaki?

Fontos szempontok:
- ne legyen túl drága
- ott lehet-e tartani a pénzt likviden?
- tud-e market és limit megbízáson kívül mást is?
- tud-e több napra érvényes vétel és eladási megbízást?

(bocs, ha túl láma vagyok, szívesen veszem, ha kijavítotok, elmagyaráztok valamit, vagy linkeltek anyagot, az angol megy, de az összes szakszót magyarul se ismerem :) )

Hosszabban, és a tapasztalataim:
Én január óta próbálgatom a szárnyaim. Elsősorban Tesla miatt, de képbe került más is (Microsoft, Amazon, stb...).
Utánanéztem, hogy hol lenne érdemes számlát nyitni, és végül a Degironál kötöttem ki (magyar számlára olcsó utalni, ingyen kiutalnak, olcsó US részvényeket adni-venni).
Szóval annak, aki megveszi és sokáig tartja, annak jó.

Pár hátránya már az elején volt (tisztában voltam vele):
Ha munkaidőben beutalsz, csak másnap írják jóvá. Kiutalás 4-20 nap is lehet. De a legbosszantóbb, hogy valami dinka EU-s vagy magyar szabályra hivatkozva nem lehet bent tartani likviden a pénzt 48 óránál tovább. Automatikusan kiutalják, brrrr.

Amiben csalódtam: Nem tudtam shortolni. (megfelelési tesztek pipa, margin pipa, akkor miért nem?). Részvényt adni-venni csak limit és market utasítással tudtam, és csak aznapra lehetett megadni.

A COVID 19 nagy vola idején többször volt teljesen elérhetetlen a kereskedés (nem tudom más platform is járt-e így).
Azóta pedig egy csomó részvény ára 15 perces késleltetéssel van kiírva (persze jó pénzért megveheted az élő adatot, de miért fizetnék azért, amit a google ingyen mutat élőben). Szóval ezek szerint kell nekik a pénz, és ilyenért is lehúznák a nem hozzáértőt... (és se vagyok expert, de erre még én is rájöttem...)

*** Be prepared! ***

(#7944) Fecdzo válasza Mateosz (#7943) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Szia!

Interactive Brokersnel jobbat nem fogsz találni ezt boritekolhatod. Olyan order típusok is vannak amelyek komoly utánajárást igényelnek. Egy trading platformokkal is összekötheted pl Ninjatrader vagy Amibroker...

Részvényt shortolni csak akkor fogsz tudni ha valaki kölcsönadja neked (jellemzően a brókercég intézi a hatterben). Van olyan h nincs és olyan is h az extrém mozgások miatt korlátozzák a shortokat. Még S&P 500 index futurest se lehetett márciusban shortolni! Vagy ha a brókercég megoldja szokott lenni extra díja (értékpapír kolcson).

Kiutálás pár munkanapnál hosszabb nem lehetne. IB eseten meg az USD is hazaért nekem 2 nap alatt. Pláne ha megadod a bankód levelező bánjad USD utalás eseten.

Van barmi módszer ami alapján térdelsz?

fulekitrading.wordpress.com

(#7945) WiZARD válasza Fecdzo (#7944) üzenetére


WiZARD
addikt

IBKR-nél forint átutalás 1-2 órán belül elérhető volt a számlámon mostanában.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7946) WiZARD válasza WiZARD (#7900) üzenetére


WiZARD
addikt

Hát nem volt odébb az alja, sőt konkrétan előző nap volt ahhoz képest, amikor ezt írtam :DDD (SP500)

TSLA - SP500 témáról mit gondoltok?
Létezhet ilyen tőzsdei esemény, amit minden kocabefektető "tud"/vár és nyer is rajta? :F

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7947) Fecdzo válasza WiZARD (#7946) üzenetére


Fecdzo
senior tag

Ha mindenki tud róla, akkor már bennecsücsül és már előtte meg van a mozgás...ha az esemény biztos, akkor abban tuti nem marad már alfa, ha bizonytalan akkor még lehet benne...

fulekitrading.wordpress.com

(#7948) WiZARD válasza Fecdzo (#7947) üzenetére


WiZARD
addikt

Én is így gondolom.
Bár némi bizonytalanság adott, hogy tényleg bekerül-e az SP500ba. Hisz bár a feltételeket teljesíti, azért az nem garancia.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#7949) Sub-S válasza WiZARD (#7948) üzenetére


Sub-S
senior tag

Egyelőre nem. :)

(#7950) WiZARD válasza Sub-S (#7949) üzenetére


WiZARD
addikt

Igen, úgy tűnik bejött a papírforma. (Az átlag kocabefektető és a tuti infója)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.