Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker

Hozzászólások

(#4601) DeathAdder válasza HREH (#4600) üzenetére


DeathAdder
veterán

Tudnál segíteni hogyan? :)
code -> run shell... és utána ?

(#4602) kosturica


kosturica
őstag

Üdv!
Vettem egy Orvibo s20-as wifis konnektort! Hogy tudnám a taskerrel beállítani, hogy ha a töltöttség eléri a 100%-ot, kikapcsolja a z Orvibo-t?

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#4603) gery2123 válasza kosturica (#4602) üzenetére


gery2123
őstag

Hát ha van alkalmazás rá, és annak az alkalmazásnak van tasker beepulője akkor meg tudod csinálni. Ha nincs, akkor fogalmam nincs.

-- PSN_ID: GerY2123

(#4604) kosturica válasza gery2123 (#4603) üzenetére


kosturica
őstag

Régebben olvastam valahol, hogy simán megy. Van rá alkalmazás: wiwo, de nem tudom hogy kell beállítani!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#4605) gery2123 válasza kosturica (#4604) üzenetére


gery2123
őstag

Felraktam az appot. A taskeren belül biztos nem jelenik meg mint plugin, így ilyen töltő hiányában többet én sajnos nem tudok mondani. Hátha jön valaki akinek van hasonló, vagy már látott ilyet.
Vannak itt okosabbak is :D

-- PSN_ID: GerY2123

(#4606) kosturica válasza gery2123 (#4605) üzenetére


kosturica
őstag

OK! Köszi mindenesetre!

Xiaomi MI 5S Plus 6/128 GB Grey

(#4607) HREH válasza DeathAdder (#4601) üzenetére


HREH
Topikgazda

Persze :)
run shell - command: su -cn u:r:system_app:s0
svc data enable

Kikapcsolás ugyanez, csak természetesen disable-t írsz a végén.
Use Root-hoz pipa menjen.

[ Szerkesztve ]

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#4608) Geryke67


Geryke67
csendes tag

Sziasztok. Valaki leirná hogyan kell megcsinálni azt hogy ha kiirja hogy mondjuk 20% az aksi szint utána várjon 1percet mielött újra mondja. Ezzel a "wait" paranccsal nem jövök egyenesbe :(
Note4en pl android 5.0.1 pl nem kapcsolja ki itthon a mobilnetet... és a wifit se mindig kapcsolja be :(
Esetleg leirná valaki hogy csináljam meg hogy ha az itthoni wifijel megszűnt utána várjon 1percet és utána inditsa be a mobilnetem? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#4609) aprokaroka87 válasza Geryke67 (#4608) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

taskerral Android 5.0-tól rootolás nélkül te nem fogsz mobilnetet kapcsolgatni

Root esetén pl Secure Settings nevű app a barátod ebben is

(#4610) #79335424 válasza aprokaroka87 (#4609) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ez hardverfüggő. Ha a SOC saját API -kkal ad rá lehetőséget, akkor megodható. Lásd Mediatek és hozzá a Dual SIM Control pro app (ex. MTK Control), ami még Tasker plugin is.

[ Szerkesztve ]

(#4611) aprokaroka87 válasza #79335424 (#4610) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ja igen igaz

nállam a 2g/3g kapcsolás nem müxik pl

(#4612) DeathAdder válasza HREH (#4607) üzenetére


DeathAdder
veterán

És megy 6.0.1 -en a mobil data kapcsolgatás run shell action-ból root joggal!
Köszönöm szépen :R
Annyi hogy kellett egy wait parancsot tenni elé, mert másképp nem akarta.

Geryke67 - nekem note4 -nél 5.0.1 secure settings pluginnel ment a net kapcsolgatás :K

(#4613) HREH válasza DeathAdder (#4612) üzenetére


HREH
Topikgazda

Nincs mit :D
Ezt a Secure Settingst meg letörlöm, úgysem frissült már majdnem egy éve.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#4614) Geryke67 válasza aprokaroka87 (#4609) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Rootolt a telóm :) köszi... az 1perces várakozást hogy tudom beállitani? Csak úgy írjátok le hogy lépésenként :) köszi

(#4615) Geryke67 válasza DeathAdder (#4612) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Szia, leírnád hogy tudtad kapcsolni a netet? Mert nekem a secure settingssel se akar menni. Lépésröl lépésre leirnád?

(#4616) Bozek válasza Geryke67 (#4615) üzenetére


Bozek
nagyúr

(#4617) DeathAdder válasza Geryke67 (#4615) üzenetére


DeathAdder
veterán

Ha secure settings-el sem megy (nekem az még 5.0.1 -el ment) akkor a fenti link alapján, nekem csak úgy sikerült.

Nekem úgy van beállítva hogy amikor wifi connected X,Y routerre (otthon) akkor a mobil data kapcsoljon ki, vagyis new task->code->run shell és a command alá beírom svc data disable, root jog pipa. Ha ez megvolt akkor a task elé be kellett szúrnom egy wait parancsot is, mert egyébként nem akarta kikapcsolni, tehát + -> task -> wait és itt 2 mp -et állítottam be neki.
Aztán a wifi connected X, Y routerre értelemszerűen egy exit task, csak svc data enable, root jog pipa és előtte ugyanúgy egy wait parancs.

Wifit én nem szoktam kapcsolgatni, de lehet cell near alapján pl.

[ Szerkesztve ]

(#4618) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

üdv!
Egy elég nagy feladatot tervezek taskerral.

mivel én gyakran vagyok operaminiből így a prohardver hsz szerkesztés tudása nagyon korlátolt,kimerül annyiban hogy "off topic" de pl a linkesitést csak úgy tudom megoldani ha a link neve dolgokban megfelelő helyre teszem a dolgokat ugyebár.

ezt pl megszeretném úgy oldani adott egy felület aminek első sora az url címet tartalmazza,a második pedig a link neve...
majd egy "gomb" nyomás és az ph hozzászolás kompatibilis legyen.

az első probléma az az hogy van-e arra valami mód hogy a [L: utánni részt szerkesszem csak..tehát a [L: rész mindig állandó.

Várom az ötleket! :)

(#4619) Geryke67 válasza DeathAdder (#4617) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Köszönöm ma letesztelem! A linket is és amit itt írtál azt is!
Még egyszer köszi :)

(#4620) Geryke67 válasza Bozek (#4616) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Ez a link megoldotta hatalmas köszönet!!!!!!!!!!!

(#4621) Geryke67


Geryke67
csendes tag

Ehhez a RUN SHELL-hez létezik valami irás ami azt tartalmazza, hogy milyen parancssorral mit lehet be illetve kikapcsolni?
Pl a Tunein rádiót ki? Mert új task -> apps -> kill paranccsal nem kapcsolja ki :(

(#4622) #79335424 válasza Geryke67 (#4621) üzenetére


#79335424
törölt tag

A parancsokhoz számtalan leírás van, mivel Linux shellparancsokról van szó. Sokat közűlük alapból nem tartalmaz az Android, de busybox segítségével ezek is működhetnek (pl. grep, fdisk symlink). Hogy a készüléken mit, hol és hogyan kell kapcsolniuk, az viszont egyedi. Ez a mobilnet kapcsolás lehet, hogy teljesen más parancsot igényel, mondjuk, egy dual SIM telón. Szóval, ez még csak nem is Android, hanem készülék (gyártó) specifikus.

(#4623) Geryke67 válasza #79335424 (#4622) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Köszönöm! Sajnos nemigen értek ezzekhez :( ráadásul az angol tudásom is több mint foghijas. Nem lehet leforditani magyarra esetleg a progit? Szeretnék pl egy olyat hogy ha munka módba van a tasker( amit gps koordináta és wifi ssid alapján csinál) akkor ujjlenyomat zár legyen rajta és ha piszkálják csináljon az első kamerával képet.
Ezt pl hogy lehet megcsinálni? Gondolom aki megcsinálta letudná írni lépésröl lépésre mint egy hüe gyereknek :)

(#4624) Geryke67


Geryke67
csendes tag

Vagy pl hogy hétköznap 8tól du5ig óránként mondja be az időt.....

(#4625) Bozek válasza Geryke67 (#4623) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha magyarul szeretnéd megoldani, arra ott az E-Robot. Somatom bővebb felvilágosítást is tud adni ez ügyben. :)

(#4626) Geryke67 válasza Bozek (#4625) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Próbáltam. De a felét se tudja mint a tasker :)

(#4627) haliho0 válasza Geryke67 (#4626) üzenetére


haliho0
tag

Ez pont nem igaz. Gyakorlatilag, mindent tud, amit a Tasker, sokszor sokkal egyszrűbben (pl. naptárkezelés), és amit mégsem tudna, csak kérned kell, és a következő verzióban általában benne is lesz.

(#4628) gery2123 válasza Geryke67 (#4623) üzenetére


gery2123
őstag

Én ilyet csináltam anno, secure Setting kell hozzá csak.
Plusz nekem volt egy olyan is, hogy ha 3x rossz kódot ad meg, akkor csináljon képet és küldje el egy megadott email címre GPS koordinátákkal együtt.
Ujjlenyomat nem tudom, hogy megy e, mert az nekem nincs. A többiben ha gondolod tudok segíteni, de van erre konkrét app is a playen szerintem.

-- PSN_ID: GerY2123

(#4629) Geryke67 válasza gery2123 (#4628) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Köszönöm ha segítesz :) secure settings van, és root is.
Megtennéd hogy úgy írod le: secure settings -> pl kamera -> stb..... köszönöm :)
Tehát lépésröl lépésre :) KÖSZÖNÖM!!!!

[ Szerkesztve ]

(#4630) #79335424 válasza Bozek (#4625) üzenetére


#79335424
törölt tag

Magyar nyelvű menü segítségével eljuthat addig, hogy a Robot lefuttatja neki a megadott parancsot. De, magához a parancshoz nincs köze a Robotnak, vagy a Taskernek. Azt nem lehet lefordítani. Egy mkdir helyett, nem írhat kk -t (készits könyvtárat), vagy cp helyett, m -met (copy=másol). Ez parancssor, nem GUI. A Linux parancsoknak és az Android fájlkezelésének a megismeréséhez viszont vannak Magyar nyelvű tananyagok.

(#4631) Geryke67


Geryke67
csendes tag

run shell - command: su -cn u:r:system_app:s0
svc data enable

Ugyan ilyen paranccsal szeretném a wifit kapcsolgatni, ahhoz mit irjak be?

(#4632) Geryke67


Geryke67
csendes tag

Boldog Karácsonyt a tagoknak is :)

(#4633) Geryke67


Geryke67
csendes tag

B.U.É.K.

(#4634) the_pimp válasza Geryke67 (#4633) üzenetére


the_pimp
senior tag

Sziasztok,

Van esetleg valaki aki oneplus 2 készüléken használja taskert?

Buék!

(#4635) Musaka válasza the_pimp (#4634) üzenetére


Musaka
senior tag

Mit szeretnél vele automatizálni?

(#4636) #79335424 válasza Musaka (#4635) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ha jól sejtem, akkor hardvergombot szeretne remapolni. Önmagában E-Robottal ilyet nem lehet. Én is kíváncsi lennék arra, hogy Tasker -rel lehet -e külső alkalmazás nélkül.

(#4637) aprokaroka87 válasza #79335424 (#4636) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

mi is az a remap?
mert olvastam már párszor,de nem tudom mi

(#4638) Geryke67


Geryke67
csendes tag

run shell - command: su -cn u:r:system_app:s0
svc data enable
Ugyan ilyen paranccsal szeretném a wifit kapcsolgatni, ahhoz mit irjak be?

Tudja valaki? Köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

(#4639) #79335424 válasza aprokaroka87 (#4637) üzenetére


#79335424
törölt tag

A remap az, amikor egy gomb funkcióját átprogramozod. Pl. fizikai billentyűzeten felcseréled az í -t a 0 -val (tipikus példa Apple billentyűzetek "droidosításához"). Vagy, a telód kamera gombja ne a kamerát működtesse, hanem vmi mást. Az O+2 -n van vmi dedikált hardvergomb, amihez más funkciót szeretne rendelni.

Geryke67:
Még itt tartasz? Nem vagy túl kreatív. Írd be csak azt, hogy svc és megkapod, hogy miket tud kapcsolni! Ott lesz a wifi is. Aztán ird be, hogy svc wifi és megkapod a használható kapcsolóit!

[ Szerkesztve ]

(#4640) slice14


slice14
veterán

Sziasztok van egy kis gond a telefonom hangszorójával, hol szól hol nem. Nem igazán bíznám rá az ébresztést. Sajnos a hifi-men nincs óra, így ébreszteni sem tud. De van egy ccaudio rádugva, és arra gondoltam hogy írok egy ébresztőt tasker-ben. Még nem csináltam hasonlót, főleg hogy cast-oltatni tasker-rel. Megvan az auto share és a cast is. Arra gondoltam hogy naptár bejegyzés alapján nézné meg hogy kell e ébreszteni, viszont jó volna ha előző nap este nézné meg a másnapi eseményt.

Várom a tippeket. Addig meg próbálkozom.

B.U.É.K.

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4641) Bozek válasza #79335424 (#4636) üzenetére


Bozek
nagyúr

Szerintem Tasker-el se lehet. De ott van az AutoInput, azzal már azt csinálsz, amit akarsz. Megoldható, hogy megmaradjon az eredeti funkciója is, de az is, hogy csak az automatizáló kapja meg az információt, hogy melyik gombot nyomtad meg.

(#4642) aprokaroka87 válasza Bozek (#4641) üzenetére


aprokaroka87
nagyúr

ahhoz hogy az müködjön szerintem nagyon komolyan a rendszerbe kell nyúlni

ugyebár arra van mód hogy pl a hangerő gombok felélesszék a képernyőt...valahogy ezen kellene elindulni

(#4643) #79335424 válasza Bozek (#4641) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nekem nem gond, Xposed Additions pro -val bármelyik gombot át tudom variálni és mivel parancsikon indítást is meg lehet adni műveletként, így a Robottal is összehangolható. Csak kíváncsi voltam, hogy a Tasker önállóan képes lenne -e rá. De, sejtettem, hogy nem.

Használom az Autoinputot, de nem kedvelem. Sztem nem jó módszer az, hogy a kijelző műveleteit felső rétegen keresztül érzékeli. Alsó, kernel szintű rétegen keresztül kellene (getevent parancs), ahonnan maga az OS is kapja az infót.

[ Szerkesztve ]

(#4644) Bozek válasza #79335424 (#4643) üzenetére


Bozek
nagyúr

Hogy érted pontosan ezt a felső réteget? Valószínűleg valami OS szintű lekérés is van benne, mert különben honnan tudná, hogy például a hatodik menüpontra kell kattintania. Márpedig ez is működik benne. Meg ugyebár a hardveres gombokat is érzékeli.

(#4645) #79335424 válasza Bozek (#4644) üzenetére


#79335424
törölt tag

Úgy értem, hogy a kijelzőn történő érintés monitorozásához egy átlátszó, floating felületet húz a kijelzőre és ezen keresztül érzékeli a bevitelt. Ezzel az a probléma, hogy a vele azonos szintű, azaz más alkalmazások floating felületein végrehajtott beviteleket nem tudja érzékelni. Pedig, megoldható lenne, ha a saját, floating rétege helyett, a kernel által érzékelt bevitelt használná. Én belefogtam és van is rá egy félkész, de ígéretes projectem. Sajnos, a csiszolgatásához kevés a tudásom. Az igazság az, hogy ez a félkész állapot sem jöhetett volna létre Headless fórumtársunk hathatós támogatása nélkül.

(#4646) slice14


slice14
veterán

Szerintetek az autocast miért nem látja a ccaudio-t? A cc2 a 2.4ghz-n lóg, a ccaudio meg 5ghz-n. Ill. átállítottam az audiot 2.4-re és akkor sem látja.
Ötlet?

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#4647) Geryke67 válasza #79335424 (#4639) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Igen mivel pontos leirás nélkül nem merek belepiszkálni.... írtad hogy irjam be sv wifi.... na de hová? Nem úgy születtem hogy tudom... ezért kérdezek :)

(#4648) the_pimp válasza Musaka (#4635) üzenetére


the_pimp
senior tag

Igazából arra lennék kíváncsi, hogy olvastam hogy a hangüzemmód gombokat újra lehet kalibrálni.
Próbálta valaki?

(#4649) #79335424 válasza Geryke67 (#4647) üzenetére


#79335424
törölt tag

Na, itt az alap probléma. A Tasker nem a kezdő szint. A terminálparancsok meg pláne nem. Hogy van merszed egyáltalán belefogni alapismeretek nélkül? Írtuk már korábban, hogy tanulmányozd az Android és a Linux fájl és jogosultságkezelését és terminál parancsait. Ezeket a készüléken Android Terminal Emulator -ban tudod használni. Az egyik vélemény jut eszembe:
"Ha nem tudod, hogy mire való, akkor hidd el, hogy nincs rá szükséged!"

[ Szerkesztve ]

(#4650) Geryke67 válasza #79335424 (#4649) üzenetére


Geryke67
csendes tag

Egyszerűen :) ezeket a parancsokat nem tudom, de ezen kívül ami kellett megcsináltam. Csakhogy 5.0.1. a net és wifi kapcsolgatás nem működik már :( erre az 1re lenne csak szükségem.... ha leirnád azt amit bekéne hozzá irjak a RUN SHELL-be megköszönném. Az előző segitő a net kapcsolgatás parancsát leirta. Bemásoltam és jó lett.... :) ezért kértem a wifi be és kikapcsolás kódját...
Ha segitenél megköszönném

Útvonal

Fórumok  »  Mobilalkalmazások  »  Tasker
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.