Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9701) ftamas0201 válasza mastodon (#9696) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Egyik haver épp most vett egy hete ugyanilyen típust, semmi gondja nincs a tarros adással. (Analog extra előfizetése van viszont a tarrnál ugye van ez hogy digitálisba lehet fogni az analog adást az erre alkalmas készülékekkel így neki is a digitálisat hangoltuk be és tökéletesen megy) Az EPG-ből való rögzítés pedig már a TV nehézségeibe ütközik és nem a szolgáltatásba, Az LG TV topicba ezt kivesézik hogy a merevlemezre hogy rögzíti az adást, én nem látom értelmét rögzíteni. (LG 42LM620S tulaj vagyok ezért tudom. Állítólag csak azt tudja rögzíteni mindegyik LG tv amelyik csatornát nézed. Közbe nem tudsz másik csatornát nézni mert akkor megszünteti a rögzítést. Viszont mondjuk ha van műholdasod akkor azt tudod nézni mivel másik csatlakozóra (tunerra) van az kötve)

(#9702) szabogabor10 válasza mastodon (#9696) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nekem is ilyen van. Tökéletes, EPG-ből vehetsz fel, de az adásokat csak a TV-n nézheted vissza. Viszont előny, hogy nem formázza meg a merevlemezeket, mellette mást is tárolhatsz rajta. Egyébként még soha nem volt gond a modulkezeléssel, elég gyorsan vált csatit is. Mivel single tuneres TV, egyszerre csak egy adást rögzíthetsz és nézhetsz, ahogy előttem ftamas0201 is írta.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9703) mastodon válasza szabogabor10 (#9702) üzenetére


mastodon
aktív tag

Köszönöm! :) Milyen pendrive-ot érdemes venni? (méret és sebesség)
Jól tudom, hogy több tuneres médaboxot nem ad a Tarr Kft.? Hogyan lehet megoldani Tarr-éknál a mást nézek, mint veszek kérdést?

(#9704) Tutu7030 válasza mastodon (#9703) üzenetére


Tutu7030
veterán

Régebben, amikor még boxot használtam (intek), lehetett másik műsort rögzíteni, az éppen nézett mellett.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9705) szabogabor10 válasza mastodon (#9703) üzenetére


szabogabor10
veterán

igazából én külső 1 TB-os 5400 RPM-es Toshiba külső merevlemezt használok, ezzel tökéletes, soha nincs akadozás. Pendrive-ok terén nincs tapasztalatom felvételekkel kapcsolatban.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9706) nfeco22 válasza szabogabor10 (#9702) üzenetére


nfeco22
csendes tag

Nekem Samsung UE40F6400 van, szoftveres modositassal(samygo) es megfelelo progival atmentheto a felvett musor pc-re. Ha beallitom elore a felvetelt, a tv bekapcsol(kepet-hangot nem ad), felvesz, ahogy vege felvetel leall es tv off. Nekem csak egy 8gigas tdk pendriveom van benne amire felveszek, eddig megoldottam vele, mondjuk hd csatirol nem tul hosszu musorra eleg csak. A csatornavaltassal kapcsolatban meg bar furcsa, mert ebbe is tudtommal 1tuner van, megis van hogy nem kapcsol el mikor kiirja hogy felvetel lesz xy idopontba, es fel is veszi, es nem is kapcsol el. Viszont ez megformazza valami xfat formatumra a pent.

(#9707) sch_a válasza mastodon (#9703) üzenetére


sch_a
addikt

Úgy tudom az LG TV-k pendrive-ra egyáltalán nem tudnak rögzíteni. Legalábbis régebben így volt. Nem tudom, hogy ez változott-e az újabb típusoknál, de érdemes utánanézni, mielőtt vennél.

(#9708) farkas-j válasza nfeco22 (#9706) üzenetére


farkas-j
őstag

" A csatornavaltassal kapcsolatban meg bar furcsa, mert ebbe is tudtommal 1tuner van, megis van hogy nem kapcsol el mikor kiirja hogy felvetel lesz xy idopontba, es fel is veszi, es nem is kapcsol el."
Ez akkor fordulhat elő, ha a nézett műsor és a rögzített műsor egy MUX-on (azaz egy csatornán, egy frekvencián) van.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#9709) 1egaly


1egaly
aktív tag

Lassan itt van március,lejár az 1 év várom az új "akciós" kínálatot ,nem látom hogy mozdulnának...
Tudtok esetleg vmi friss pletykát???

(#9710) HIJ válasza 1egaly (#9709) üzenetére


HIJ
őstag

Március 5. körül szoktak kijönni az új csomagokkal. Remélem kicsit átdolgozzák a digitális/analóg árakat. Ideje lenne már egyszerűsíteni és egy csomagba pakolni a platinát és az extra analóg csatornákat, nem pedig + pénzért árulni...

(#9711) mizu válasza HIJ (#9710) üzenetére


mizu
aktív tag

+1! Duplázhatnának, bár az is kevés. (sebességben)

▫️ PH! FAN ▫️

(#9712) green_army78 válasza 1egaly (#9709) üzenetére


green_army78
tag

Köszönjük levelét!

Tájékoztatjuk, hogy kombi csomagjaink összetételét nem kívánjuk változtatni.

közben tudakozódtam.

(#9713) mizu válasza green_army78 (#9712) üzenetére


mizu
aktív tag

Kamu. Érdekükben áll nem megmondani.

▫️ PH! FAN ▫️

(#9714) ThuG4LifE válasza green_army78 (#9712) üzenetére


ThuG4LifE
senior tag

Összetételét írták, akkor emelés még lehet. :)

''I'm seein nuttin' but my dreams comin' true while I'm starin' at the world through my rearview ...'' RIP 2Pac

(#9715) green_army78 válasza ThuG4LifE (#9714) üzenetére


green_army78
tag

ha az egyes alapcsomagok és internet árak nem változnak, akkor valószínűsíthető hogy a kombi árak sem.
lefele :))

(#9716) mizu válasza ThuG4LifE (#9714) üzenetére


mizu
aktív tag

Akkor sem fogják megmondani. :N

▫️ PH! FAN ▫️

(#9717) Tutu7030 válasza ThuG4LifE (#9714) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ár emelés? ;] :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9718) Gyula válasza szabogabor10 (#9702) üzenetére


Gyula
csendes tag

Nekem ugyan Samsung TV-m van, de megoldottam, bár kicsit luxusnak tűnik.
Közvetlenül csatlakozik a TV-hez 1 CI modul, és kábelen 1 HD-s TARR-os box is.
Így ki lehet használni a TV-n a PIP funkciót.
Csatlakoztatva van még 1 db. 32 Gigás PEN-DRIVE is állandóra, amire azért bőven fér még HD-s minőségben is.
Így bármikor tudok felvenni a TV-ről, és közben a boxon keresztül bármi mást is nézni.
Sőt olyan is lehet pl.: Nézem egyszerre PIP-en keresztül a SPORT1-et és a DIGISPORT1-et, és közben veszi fel a PEN-DRIVE-ra a DIGISPORT2-őt. (A 2 DIGISPORT HD egy frekin van)
Arról nem is beszélve hogy egyszerre 2 műsort is tudsz felvenni ha akarsz, a TARR-os boxra is lehet csatlakoztatni PEN-DRIVE-ot, vagy vinyót. Bár erre még nem volt szükségem.

(#9719) nfeco22 válasza farkas-j (#9708) üzenetére


nfeco22
csendes tag

Nagyon koszi az infot, mondjuk sose kockaztattam, es atkapcsoltam manualisan, de akkor ezek szerint felveszi. Ezt jo tudni :)

(#9720) mastodon válasza Gyula (#9718) üzenetére


mastodon
aktív tag

Melyik boxod van? Milyen típus?

(#9722) jani04


jani04
aktív tag

Sziasztok.Szüleim és a testvérem lakik Tolna megyében.Én a fővárosban.Nekem most Digi van nekik meg mi más lehetne mint a Tarr.Tiszta kőkor az enyémhez képest.Mind a szolgáltatás minősége mind az ára.Nem is lenne gond ha lenne alternatíva.Gyanítom akkor a Tarr éhen halna.Nesze neked 21 század......

[ Szerkesztve ]

(#9723) Zozzant válasza jani04 (#9722) üzenetére


Zozzant
addikt

A 21. század valahol ITT kezdődik, nem a digi-nél. Majd pár évtized múlva:)

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#9724) Tutu7030 válasza Zozzant (#9723) üzenetére


Tutu7030
veterán

Ez nekünk még kb 100 évig csak sci-fi. :DDD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9725) green_army78


green_army78
tag

tegnap megkaptam levélben is a kombi ajánlatot, ugyanaz mint ami a honlapon van. a tavalyi hűségeshez némi emelés.
azt írják márciustól lehet akciósan kiscsomagokat rendelni
(gondolom szintén a honlapon lévő árakkal:)

(#9726) jani04 válasza Zozzant (#9723) üzenetére


jani04
aktív tag

Egy szóval sem írtam,hogy a digi-nél kezdődik a 21 század.Azt írtam,hogy a Tarr egy rakás szar pl a digihez képest és ha lenne más alternatíva gondban lenne ez a tákolmány.

(#9727) kabelmania27 válasza jani04 (#9726) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Tarrhoz képest az Invitel kőkorszakinak számít max 10/2 docsis2 kábelnet és analóg tévé.

(#9728) mlinus válasza Zozzant (#9723) üzenetére


mlinus
őstag

miért is pár évtized? a digi 1000/100-at ad, a világ egyik legprofitálóbb cége pedig 1000/1000-et. ráadásul drágább. nem érzem olyan marha nagy lemaradásnak.

[ Szerkesztve ]

(#9729) Gedeon31 válasza mlinus (#9728) üzenetére


Gedeon31
addikt

A Digi hány városban adja azt? :U Hány faluba fog az eljutni :D

(#9730) kabelmania27 válasza Gedeon31 (#9729) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Általában nagyvárosban, Budapest környékén pesti oldalon van jelen egyes településeken.

(#9731) jani04 válasza kabelmania27 (#9727) üzenetére


jani04
aktív tag

Akkor minden oké......Van a Tarrnál is szarabb. :C

(#9732) kabelmania27 válasza jani04 (#9731) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Van:D
Tarrnál van 10Megabit feletti netcsomag és dvb-c hd adás még ha nem is alacsony havidíjjal de van...

[ Szerkesztve ]

(#9733) Gedeon31 válasza kabelmania27 (#9730) üzenetére


Gedeon31
addikt

Ezt eddig is tudtam , de látom nem érezted az iróniát az írásomban. :)

(#9734) kabelmania27 válasza Gedeon31 (#9733) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

De, miután válaszoltam leesett:D
Tarr egész jó szintű szolgáltatást ad, Pr telekomnak hasonló szolgáltatási területe van nem ad mindenhol dvb-c adást és 8/1freki miatt sokszor lassú a net.

[ Szerkesztve ]

(#9735) Televan74 válasza jani04 (#9731) üzenetére


Televan74
nagyúr

Van ám.Invitel csodákra képes! Kis falumban,kicsiny utcám végén már csak 3,5Mbittel jött a net.És a Digi -nek a tányérosa is egy csuda volt.Max két tv,ha többet szerettél volna az még egy szerződés/előfizetés.Kösz többet nem.Tudom hogy nem olcsó a Tarr, de az UPC,DIGI sokszor be sem teszi kis településekre a lábát.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9736) mlinus válasza Gedeon31 (#9729) üzenetére


mlinus
őstag

És ez hogy jön ide? A google fiber USA-n belűl kb 3 városban szolgáltat jelenleg, és ott se teljesen lefedve.

(#9737) Gedeon31 válasza mlinus (#9736) üzenetére


Gedeon31
addikt

Pár városban adja azt a Digi amit írtál ,az szerinted nem lemaradás?

(#9738) jani04 válasza Gedeon31 (#9737) üzenetére


jani04
aktív tag

Szerintem a kis falvakban már akkor földhöz vernék a feneküket ha elérhető lenne a Digi 100-as csomagja kábelen vagy legalább ilyen kaliberű szolgáltatás bárkitől.

(#9739) mlinus válasza Gedeon31 (#9737) üzenetére


mlinus
őstag

lemaradva? mihez? a google fiber 3 városban szolgáltat egyelőre, úgy hogy a világ egyik legprofitálóbb cége van mögötte. a digi romániában és magyarországon a főbb városokban ad 1 gigabitet.

(#9740) kabelmania27 válasza jani04 (#9738) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Kistelepülésen/városba már az is jólenne ha 10Megabitnél gyorsabb net és hd adás lenne.

(#9741) axton válasza Gedeon31 (#9737) üzenetére


axton
tag

Latom a szovegertelmezes nem az erosseged :/

(#9742) Gedeon31 válasza axton (#9741) üzenetére


Gedeon31
addikt

Neked sem úgy látom amit írok nem világos :D

kabelmania27 ebben tökéletesen igazad van.

[ Szerkesztve ]

(#9743) kabelmania27 válasza Gedeon31 (#9742) üzenetére


kabelmania27
Topikgazda

Jaja, 100Mbit feletti csomag hiány nem a legnagyobb probléma, 10-40 Megabit is teljesen elég csak stabil legyen csúcsidőben, annak semmi értelme nincs hogy kiadják a 120-ast és csúcsidőben lelassul az egész akkor inkább adjanak ki 60-at de az megvan. Pr-nál hiába adják ki a 60-as csomagot 20-as sem stabil.
CMTS konfiguráció és a node terület nagysága a lényeges.

[ Szerkesztve ]

(#9744) mizu válasza kabelmania27 (#9743) üzenetére


mizu
aktív tag

T-home - 120 Mbit/s-ból 10-et garantál. Watafak

▫️ PH! FAN ▫️

(#9745) Televan74 válasza mizu (#9744) üzenetére


Televan74
nagyúr

Akkor már inkább a Tarr 40Mbit amiből 20Mbit a garantált. :)
Mondjuk én még 35Mbit alatt nem jártam amikor volt.

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9746) mizu válasza Televan74 (#9745) üzenetére


mizu
aktív tag

10 alatt - kombiban

▫️ PH! FAN ▫️

(#9747) Zozzant válasza jani04 (#9726) üzenetére


Zozzant
addikt

EZ a Balkán, tökmindegy digi vagy nem digi, de végülis szart a szarral is össze lehet hasonlítani. Amerika meg mondjon le phejj.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/guga/az_utolso_kivansag.html

(#9748) mizu válasza Zozzant (#9747) üzenetére


mizu
aktív tag

Szart a Tarral? :))

▫️ PH! FAN ▫️

(#9749) szabogabor10 válasza Zozzant (#9747) üzenetére


szabogabor10
veterán

Azért erős túlzás, hogy a Digi szar...csak azért, mert nem gigabit a feltöltés? :U
Ennyi erővel meg egész Európa balkán, mert mi még kifejezetten jól állunk optikai lefedettségben. Ha nem elég, költözz az imádott usákiádba.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9750) jani04 válasza szabogabor10 (#9749) üzenetére


jani04
aktív tag

+1

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.