Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-01-27 18:55:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#9551) korfa válasza ftamas0201 (#9549) üzenetére


korfa
aktív tag

Jelents hibát a csíkosság nem hiszem hogy digitális tulajdonság...

(#9552) ftamas0201 válasza korfa (#9551) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Hát nem digitális tulajdonság de mivel a scart se tud digitális jelet közvetíteni így azért jelentős a minőség romlás így esélyes. Hibát én nem jelentek mert mint említettem nem az enyém a szolgáltatás én max néha esténként nézem, azt kibírom, ha itthon lenne ilyen akkor már menne is a bejelentés :)
Ezeket a scart boxokat tényleg el kéne már süllyeszteni, főleg hogy a szolgáltatás része pár HD adó már ami persze kiírja hogy HD formátum nem támogatott és hang van kép nincs. Tök jó a HD csak ugye nézni nem lehet velük. :)

(#9553) emre33 válasza ftamas0201 (#9552) üzenetére


emre33
addikt

LCD TV, beépített DVB-C tunerrel, és nem kell BOX.
Ez a jó megoldás.

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#9554) ftamas0201 válasza emre33 (#9553) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Elhiheted ha az emberek megtehetnék Szívesen cserélnék le a készülékeket, és most lehet jönni hogy 70-80ér lehet venni már lapos tv-t, de miből szedje elő az ember ha nincs. Jó megoldás amit mondasz, csak életképtelen sok ember számára, mert amellett hogy tv-t vesz, van még azon kívül elég sok rezsi kevés pénzből (persze a kábeltv is azok közé tartozik a maga 10ezres nagyságrendű számláival).

(#9555) Dave1984 válasza emre33 (#9553) üzenetére


Dave1984
őstag

Még 2éves sincs az LG Lcd tv m akkor vettem 70ért! Nem gondolod.,hogy a Tarr genyasaga miatt megint kiadok ennyi pénzt! Upc DIRECT szó nélkül cserélte hdmis belterire mikor lecsereltem a crt tv-m!Ez a Tarrnal miert nem megy?!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#9556) Tutu7030 válasza Dave1984 (#9555) üzenetére


Tutu7030
veterán

A két éves lg-nek tudnia kell a dvb-c vételt!

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9557) szabogabor10 válasza Tutu7030 (#9556) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem biztos, hogy maga a TV típus is 2 éves...

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9558) Tutu7030 válasza szabogabor10 (#9557) üzenetére


Tutu7030
veterán

A 4 éves ld320 is tudta a dvb-c-t, csak a régiót kellett átállítani valamelyik skandináv országra.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9559) ftamas0201


ftamas0201
Topikgazda

Emberek, itt kicsit sem arról van szó hogy kinek milyen tv hány éves milyen tunerrel hanem hogy a tarr úgy hirdeti ezt az egészet hogy ad boxot és akkor nem kell semmi ilyesmit venni. És természetesen nekünk átlag embereknek mégis jobb max felügyeleti díjat kifizetni havonta 300ft-ot mint venni új készülékeket 100ezrekér. Ez fizikai képtelenség ezekből a fizetésekből. Persze tisztelet a kivételnek, van aki megteheti hát ez van, nem mindenki születik olyan helyre.
Viszont gondolkodjatok csak el, ott van az alap csomagban már az rtl 2, cool, film+ hd és a közszolgálatik meg a jó ég tudja még mi, annyira nem vizsgáltam át. Na most ha szerencsétlen emberkének van otthon egy boxa és ha már elő van fizetve az extra csomagig meg egy akármi digit csomagra, akkor már beszélünk nyugodtan majdnem hogy 10-12ezer ftos havidíjról. (kombiban is) Ennyiért nem jár még az a nyamvadt HD-s box?
Ez az én eszmefuttatásom, nekem lehet esni, viszont én így gondolom reálisnak ezt. :)

(#9560) Tutu7030 válasza ftamas0201 (#9559) üzenetére


Tutu7030
veterán

Tökéletesen igazad van! :K

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9561) Markizmark válasza ftamas0201 (#9559) üzenetére


Markizmark
addikt

Belőlem ez kettős érzést vált ki. Leírom miért.

Nézzük az előfizető szemszögéből:
Jó fej a tarr, hogy újabban ad nem HD csomagba is HD csatikat (közszolg., RTL3 HD meg nem tudom mit). De ha már ezeket adja akkor cserélje már ki a boxomat is. Különben olyan, mintha nem adott volna semmit.
"nesze semmi fogd meg jól"

Na most nézzük a szolgáltató szemszögéből:
"nézd már... Adok nekik hd csatit és elkezdenek sírni, hogy adjak hd boxot is, eszem megáll"

Remélem értitek mit akarok ezzel mondani. Nem tudom kinek van igaza.
Nálunk van 2 digitális tuneres tv meg egy analóg lapos. Box nincs, így csak analóg műsor megy azon a tv-n. Viszont már így is 15k a havidíj, +500 pénz nem sok ha az arányokat nézzük, de amúgy sok. Szerintem. Ugyanakkor meg ennyi pénzért már járhatna minden jó alapból.

A másik gondolatom az (Bár nagyon nem akarok senki zsebében turkálni), hogy aki szinte létminimumon van, az ne fizessen elő 15k-s élvezeti cikkre. Ez olyan mint amikor bálna merci áll a garzon lakás parkolójában. Aki pedig nem minimumon él az szánja rá a pénzt a 60k-s tvre. Ez 4 havi számla. Ennyiért is van full hd dvb tuneres tv. Lehet, hogy nem samsung vagy lg, de egy Orion kijön ebből.
Nem szeretnék senkit megbántani, de biztos sikerült.

[ Szerkesztve ]

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#9562) green_army78 válasza Markizmark (#9561) üzenetére


green_army78
tag

jogos.
és ugye ott van alternativának pl. egy digi műholdas 2700 Ft-ért 9 HD csatornával, hűséggel ingyen HD box-szal.

(#9563) green_army78 válasza ftamas0201 (#9559) üzenetére


green_army78
tag

minden felfogás kérdése, van egy lg lcd tv/monitorom, hd ready 5 éves, meg egy samsung crt nagyképernyős tévém 9 éves, megtehetném, de elvből nem veszik addig újat, mig le nem döglik valamelyik.
ha kimúlnak, akkor persze olyat veszek, ami dvb-c, dvb-t, full hd stb.
de addig nem.
hd ready-hez megkérdeztem, hogy előfizetek digitális csomagra, adnak-e hd boxot, a válasz nem volt,
igy nem is kell.

(#9564) Markizmark válasza green_army78 (#9563) üzenetére


Markizmark
addikt

Alapból jár 1 box ha nincs olyan tv-d. Gondolom ha HD-ra fizetsz elő akkor azt adnak eleve, nem?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#9565) Dave1984 válasza Markizmark (#9564) üzenetére


Dave1984
őstag

Itt az a baj csak akkor adnak hd-s boxot ha hd csomagra is elofizetsz!De azt nem képesek a tarrnal felfogni,hogy itt nem feltétlen a hd képesség a fontos hanem a hdmi kimenet!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#9566) HIJ válasza Markizmark (#9564) üzenetére


HIJ
őstag

Ezzel az a baj, hogy a platina mix is tartalmaz most már 5-6 HD csatornát. Ha ezen az elvi vonalon maradunk, akkor már ahhoz is járna a HD box...

Bár hálisten ez a téma engem nem érint...

(#9567) ftamas0201 válasza Markizmark (#9561) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Szerintem nem sértődik meg senki ha kinyilvánítjuk a saját véleményünket, ezért van a fórum :) Van több nézet, persze, de ahogy most az imént írja HIJ kolléga is, vajon ezentúl ez a box kérdés hogy lesz majd az új előfizetőknél. Mert tényleg már mindenhova oda van csempészve pár HD csatorna és ha épp régebbi LCD nincs dvb-c (nekem is van egy itthon boxal) viszont nézné az ember a hd csatornákat, sokkal élvezhetőbb. Megoszlanak a nézetek, ezzel semmi baj nincs, én is leírtam a véleményem, a Tiedben is van igazság egyértelműen, de hát erről amúgy se mi döntünk hanem a Drága szolgáltatónk :)

green_army78
Lehet te megtehetnéd, de sokan nem, így van felfogás kérdése. :) Van aki a hitelt is felvenné egy tv miatt, én biztosan nem, de van aki. :) Szoval nagyon sok véglet létezik és én is azt mondom amúgy hogyha egy módom van rá, nem is akarom lecserélni a tv-ket mert minek, jók azok teljesen. Amíg tönkre nem mennek nem lesz csere.

[ Szerkesztve ]

(#9568) green_army78 válasza Dave1984 (#9565) üzenetére


green_army78
tag

meg az extrára...
és már 7000 Ft-nál tartunk internet nélkül...

(#9569) Markizmark válasza Dave1984 (#9565) üzenetére


Markizmark
addikt

És mi a helyzet abban az esetben, ha nekem van 1 analóg és 2 digitális TV-m, 2 CI modul+kártyával? nekem nem járna egy box az analóg tv miatt?

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#9570) green_army78 válasza Markizmark (#9569) üzenetére


green_army78
tag

járni jár, de nem jut.. :))

(#9571) Markizmark válasza green_army78 (#9570) üzenetére


Markizmark
addikt

Szóval ha bemegyek, megkérdezem, akkor azt mondják jár egy ingyen, de nincs? :D

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#9572) HIJ válasza Markizmark (#9571) üzenetére


HIJ
őstag

Simán adnak boxot. Csak a kártyának kell a felügyeleti díját fizetni...

szerk: Már ha digitális előfizetésről beszélünk...

[ Szerkesztve ]

(#9573) Markizmark válasza HIJ (#9572) üzenetére


Markizmark
addikt

Arról arról.
Van analóg extra + platina mix + hd csomag. Meg 2 digitális tv + 1 analóg. Analóghoz kéne a box.

Mérnökök nélkül a tudomány csak filozófia.

(#9574) vacs


vacs
veterán

CI kártyával nem tudom nézni a Discovery-t (és a Viasat 6-ot), de más működik (Zala/Lenti). Másnál is van ilyen hiba?

(^)(>.<)(^)

(#9575) emre33


emre33
addikt

NAT GEO WILD HD

Hang van, kép kódolt, órák óta.

Másnál is?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#9576) nyalifali válasza emre33 (#9575) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Igen, itt is ezen az egy csatornán.

VaNmIT

(#9577) szabogabor10 válasza emre33 (#9575) üzenetére


szabogabor10
veterán

Itt se megy.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9578) Cimbooora


Cimbooora
aktív tag

Sziasztok!
Megszeretném kérdezni, hogy szerintetek miért nem tudom behozni az új LG tv-men aa Duna HD, Duna World HD, M1 HD, M2 HD adásokat illetve, ezek az adások sima csatornaként sem jönnek be digitális adásba.
Találkozott már valaki ilyen jelenséggel?
Válaszaitokat előre köszönöm!

(#9579) nyalifali válasza Cimbooora (#9578) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Szia, manuális/kézi hangolásnál add hozzá a 176 és 184 MHz-et és akkor lekeresi.
Valószínű a TV-d magasabb kezdőfrekit favorizál, jelen esetben 314-et ha pl van Viasat3-ad.

Ui:
Symbole rate: 6875
Modulácio: 256QAM

[ Szerkesztve ]

VaNmIT

(#9580) HIJ válasza nyalifali (#9579) üzenetére


HIJ
őstag

Igen, így van. Az LG -nél előfordul...

(#9581) Cimbooora válasza nyalifali (#9579) üzenetére


Cimbooora
aktív tag

Valóban!
Köszönöm!

(#9582) Tutu7030 válasza HIJ (#9580) üzenetére


Tutu7030
veterán

Meg némelyik samunál is.

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#9583) meke11 válasza Cimbooora (#9581) üzenetére


meke11
aktív tag

Válaszd a hálózati keresést.

(#9584) szabogabor10 válasza Cimbooora (#9578) üzenetére


szabogabor10
veterán

Látom közben megoldódott, de máskor a hálózati keresést válaszd, és írd be kezdőfrekinek a 176000 kHz-et. Nekem is LG-m van, és így mindig megtalálja az összes csatit.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#9585) DaddyGood


DaddyGood
tag

Sziasztok!
Másnál is előfordul, hogyha fut a torrent kliens (uTorrent), akkor nem lehet böngészni? Egyszerűen nem hozza be a weblapokat egyik böngésző sem. Nagyon bosszantó, mert a T-Com-os hálózaton nem tapasztaltam ilyet.

(#9586) HIJ válasza DaddyGood (#9585) üzenetére


HIJ
őstag

Hat ez erdekes, mert nalam nincs ilyen. Esetleg korlatozd a feltoltest... A T-comnal milyen elofizetesed volt, adsl? Mert pont annal szokott ilyen lenni.

(#9587) DaddyGood válasza HIJ (#9586) üzenetére


DaddyGood
tag

Próbáltam már korlátozni a feltöltést, de ha megy a kliens, akkor egyszerűen megáll minden. Igen, a T-Com-nál adsl-em volt.

(#9588) Gubek-Einste válasza DaddyGood (#9587) üzenetére

Nem elég a sebességet korlátozni, a kapcsolat számot is kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#9589) DaddyGood válasza Gubek-Einste (#9588) üzenetére


DaddyGood
tag

120/10 Mbites netem van, az uTorrentben van egy sebességkalauz, azt lefuttattam és aszerint állítottam be a kapcsolatokat.

(#9590) HIJ válasza DaddyGood (#9589) üzenetére


HIJ
őstag

Az osszes kapcsolatot korlatozd le pl 100 -ra. Tuti hogy a tarrnal vagy :) ? En nemtudok 120/10 es csomagrol. Vagy ez mar az emelt partos csomag?

[ Szerkesztve ]

(#9591) korcsi válasza HIJ (#9590) üzenetére


korcsi
veterán

Gondolom az. Már december óta elérhető.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#9592) DaddyGood válasza HIJ (#9590) üzenetére


DaddyGood
tag

Már a kapcsolatok lekorlátozását is próbáltam, de nem segített. El nem tudom képzelni, hogy mi lehet a gond, mert nem ma kezdtem a torrentezést, de ilyennel még nem találkoztam. Igaz, eddig végig T-Com-os voltam. Igen, ez már az emelt PART-os csomag, most váltottam néhány napja.

(#9593) nyalifali válasza DaddyGood (#9592) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Amikor fut a torrented párhuzamosan másik gép/mobilon működik a net kábelen/wifin?

VaNmIT

(#9594) DaddyGood válasza nyalifali (#9593) üzenetére


DaddyGood
tag

Igen, egy laptop wi-fin tökéletesen működik.

(#9595) nyalifali válasza DaddyGood (#9594) üzenetére


nyalifali
aktív tag

T-Com-ból nem maradtak beállítási mizériák?
ADSL telefonos kapcsolat, automatikus kapcsolat vagy bármi?
Amúgy a torrenteden ilyenkor van fel/le irányú aktív forgalom?

VaNmIT

(#9596) ftamas0201 válasza DaddyGood (#9592) üzenetére


ftamas0201
Topikgazda

Ilyen nekem is volt az új verziójú utorrentel, 2.2.1-el tökéletesen megy minden, az új verziós (3 felett azt hiszem) a procimat is agyon húzta mind a négy magot mindig mikor kapcsolódtak hozzám.

Jó döntés volt a tarrtól ez a 3as HD bedobása, a kék emberkéket sokkal jobb volt HD-ban nézni a coolon :D

(#9597) DaddyGood válasza nyalifali (#9595) üzenetére


DaddyGood
tag

Azzal kezdtem, hogy formáztam a C-t és újra telepítettem a win7-et, pont ezért. Igen, van torrent forgalom. Ha leállítom a torrenteket, akkor helyreáll a rend.

(#9598) DaddyGood válasza ftamas0201 (#9596) üzenetére


DaddyGood
tag

Erre már én is gondoltam és én is a 2.2.1-est használom.

(#9599) nyalifali válasza DaddyGood (#9597) üzenetére


nyalifali
aktív tag

Ha fut a torrent a böngésződ pontosan milyen hibát válaszol? Alternatív böngészőn is?

cmd:
ping átjáró.ip válaszol?
ping 91.146.167.222 <-- DNS válaszol?
ping index.hu <--névfelold?

VaNmIT

(#9600) DaddyGood válasza nyalifali (#9599) üzenetére


DaddyGood
tag

"Ez a weboldal nem érhető el" Ezt írja a böngésző. Alapértelmezett átjáró és a DNS pingre válaszol, de a konkrét weboldalra (index.hu) nem. Arra gyanakszom, hogy valami névfeloldási probléma van. Már próbáltam másik DNS szervert (google, open dns) is beállítani, de az sem segített.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.