Hirdetés

2024. június 3., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1101) charlie_hu válasza Tanisz (#1100) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Webtárhely csomagjaink (nem a cpanel-es) esetén van Németországi szerver. Mivel van ingyenes tárhely, ki is tudod próbálni.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#1102) zeorsdfd válasza charlie_hu (#1101) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Most nézem ezt a awh.hu-t, mitől ilyen olcsó? A végén még odaköltözöm. Amúgy milyen a gyorsasága?

[ Szerkesztve ]

(#1103) charlie_hu válasza zeorsdfd (#1102) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Van ingyenes tarhely meg 14 napos elallas is, ki tudod probalni.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#1104) Gabócza válasza charlie_hu (#1103) üzenetére


Gabócza
senior tag

Van esetleg olyan szerveretek, ami régebbi, 5.6-os PHP-t is támogat?

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1105) charlie_hu válasza Gabócza (#1104) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

cPaneleseket elérhető PHP5, 7 és 8 is.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#1106) Gabócza válasza charlie_hu (#1105) üzenetére


Gabócza
senior tag

Köszi, szuper.

Nothing Phone (1) | Xiaomi Watch S1

(#1107) RZozo válasza charlie_hu (#1103) üzenetére


RZozo
aktív tag

Tényleg jó árak ezek. Lehet, hogy teszek egy próbát

(#1108) Multibit


Multibit
veterán

Használja valaki a pCloud-ot? Tapasztalatok vele kapcsolatban?
Kinőttem a 200 GB-os Google tárhelyemet, helyette keresek alternatívát. 500 GB-os megfelelne, de a gugli nem ad ekkorát.

(#1109) hkari válasza Multibit (#1108) üzenetére


hkari
őstag

Én használtam, és szerettem is. Nem fogsz benne csalódni.

(#1110) Multibit válasza hkari (#1109) üzenetére


Multibit
veterán

:R

(#1111) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Van egy ingyenes tárhelyem az "atw.hu" -nál, de külföldről nem érhető el az ftp.
Nem találok más lehetőséget a tartalom kezelésre.
Van erre valami megoldás, hogy külföldről is kezelhessem?

(#1112) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Dotrollt nem ajánlom, lassan 10 év alatt ezt nem sikerült orvosolniuk: [link] Azért egészen hajmeresztő, hogy több másodpercet kell várni egy sima elementoros wordpress oldalra, és gondolom a potenciális ügyfeleim megunják és elég hamar lelépnek. Külön ciki ez úgy, hogy wordpress fejlesztéssel szeretnék foglalkozni hosszú távon. Sybell-re mondják manapság, hogy jó wordpresshez. Ha ez lejár, akkor oda viszem át az oldalt vagy még hamarabb.

Buliban hasznos! =]

(#1113) bencsikgab válasza inf3rno (#1112) üzenetére


bencsikgab
tag

Ez azért nem ilyen egyoldalú probléma, egy nem optimalizált / rosszul optimalizált Wordpress alá rakhatsz akármennyi erőforrást és szerveroldali szoftvert, lassú lesz.

Több éven keresztül ezer darab feletti Wordpress oldalnak biztosítottunk hardveres és szoftveres hátteret. A tapasztalat az volt, hogy az oldalak egy kisebb része villámgyors volt, a többi pedig átlagos vagy átlag alatti sebességgel töltött be. Az egyetlen különbség, hogy a gyors oldalakat olyan sitebuilder (nem fejlesztő) csinálta aki értette is, hogy mit miért csinál.

[ Szerkesztve ]

(#1114) inf3rno válasza bencsikgab (#1113) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Optimalizálásra tudnál ajánlani tutorialt, ami bevált? Illetve van valamilyen checklist Wordpress sebességi problémák megtalálására, esetleg plugin, ami teszteli és kiírja őket?

Amiért szerintem mégis egyoldalú vagy legalább részben az, hogy van, hogy 10 másodperc a betöltési idő admin oldalon, van, hogy 1 másodperc, ami azért elég nagy kilengés, és nincs rá triviális magyarázat. Illetve a linkelt weblaboros leírásnál alap wordpresst használnak plugin nélkül, és azzal is ugyanúgy jelentkezett a probléma. Akár tesztelni is tudom, hogy felteszek egy subdomainre egy alap wordpresst, aztán mi lesz, de valszeg ugyanez.

Buliban hasznos! =]

(#1115) inf3rno


inf3rno
nagyúr

-

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1116) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mértem kicsit Dotrollon
cpanel, SSD, 15GB, Plus csomag
PHP 7.4, opcode cache enabled, Firefox.

Echo 150msec,
phpinfo 250msec,
friss Wordpress telepítés 250msec-1.75s alatt hozza le a kezdőoldalt,
Wordfence telepítéssel 600msec-3s,
alap Wordpress oldal Elementorral 0.5s-10s, főleg az első betöltés a lassú.

Talán optimalizálható valami vállalható sebességre, mindenesetre alapból nagyon lassúnak tűnik a tárhely. Kimondottan gáz, hogy nem egyenletesen rossz minden letöltés, hanem az első tart 5-10s-ig, ha várok néhány percet, szóval aki először nézi meg az oldalt, az fullba kapja ezt a fantasztikus user experience-t.

Esetleg tudnátok mérni máshol is? Sybell kimondottan érdekel, hogy milyen értékeket produkál.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1117) inf3rno válasza inf3rno (#1116) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Meg tudom azt is erősíteni, amit mások írtak, hogy az első betöltésre nagyon lassú, 5-10s optimalizálatlan oldalnál, utána meg hirtelen 0.5sec lesz, de bármi is gyorsít rajta, elfelejti fél perc alatt, tehát UX szempontból katasztrófális. Admin oldalaknál általában rá lehet tenni egy kettes szorzót a töltési időre.

Összefoglalva a Dotrollt nagyon nem ajánlom Wordpress oldalakhoz. Ami állítólag jó az a Sybell, oda fogok átmenni hamarosan ezt a tárhelyet meg meghagyom hobbi projekteknek amíg kifut a két év. Arra talán még jó.

Buliban hasznos! =]

(#1118) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Mai dotrollos gtmetrix adat, igazából már nincs mit hozzáfűznöm...

Buliban hasznos! =]

(#1119) inf3rno válasza inf3rno (#1118) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Beszéltem az ügyfélszolgálattal, azt mondják, hogy átrakják nekem másik szerverre. Meglátjuk, hogy attól megoldódik e a probléma.

Közben megnéztem a Sybell ingyenes próba verzióját, eddig minden betöltése 250-350msec között van egy üres Wordpress oldalra Wordfence-el, úgyhogy engem megvettek, ha költöznöm kell.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#1120) inf3rno válasza inf3rno (#1119) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Úgy néz ki maradok a Dotrollnál, átrakták másik webszerverre a weboldalt, most jó. Sajnos gtmetrix-et nem tudok csinálni, mert elfogyott a kvótám. Első betöltésre 1 másodperc körüli időt produkál, a többire 12msec (gondolom cache-ből megy). Szóval aki ilyesmivel küzdene a Dotrollnál, az mindenképp írjon a supportnak, elég gyorsak és egy csomó felesleges idegeskedést meg lehet spórolni vele.

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.