Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Hát személy szerint a Tárhely.Eu-t és a Médiacentert tudom ajánlani, mind a kettő nagyon korrekt, mind az ügyfélszolgálat, mind a technikai support. Van több saját szerverük, a Tarhely.Eu-nak talán 100 körül. Érdemes a googleben rákeresni és az első oldalon válogatni, a google eléggé szűri ki kerülhet első oldalra.

(#202) Celithrandi válasza Fecogame (#199) üzenetére


Celithrandi
addikt

5%:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#203) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Persze, de az ember hogy keressen, google => beírom tárhely, és akkor elkezdtem nézegetni, hogy melyik a szimpatikus, melyik ad tobb mindent.
Vannak olyan összehasonlító oldalak ahol a különböző hosting cégeket foglalják és hasonlítják össze, bár ezeket nem tudom megítélni mi alapján adnak tanácsot az embernek, mert annyi szempont van. Nektek tapasztalat ilyen területen?

(#204) bencsikgab


bencsikgab
tag

Sziasztok!

fxhosting.hu

SMS tárhely, instant aktiválással.

Hátha valaki pont ilyet keresne.. :)

(#205) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Ezt az SMS aktiválást megmagyarázná nekem valaki?

(#206) club1 válasza Darda Csabi (#205) üzenetére


club1
veterán

Ha az a kérdésed, hogyan lehet tárhelyet sms-el aktiválni, a válasz marha egyszerű. Emelt díjas sms-el fizeted a tárhelyed bérleti díját. Ez pedig kétféleképpen működhet, emelt díjas sms fogadásával (ezt automatikusan lejárat előtt küldi a tárhely szolgáltatód), vagy emelt díjas számra sms küldésével (ez a ritkább fizetési megoldás).

(#207) bencsikgab válasza Darda Csabi (#205) üzenetére


bencsikgab
tag

Emelt díjas SMS küldésével tudod kifizetni a tárhelyet. (nem fogadásával!) A beérkezett SMS-t a rendszer kreditként jóváírja, majd ebből a kreditből tudod a díjbekérőt rendezni. Ezután a rendszer automatikusan létrehozza a megrendelt tárhelyet.

Az alapelv mindenhol hasonló, most kifejezetten az fxhosting rendszeréről írtam.

(#208) Darda Csabi válasza bencsikgab (#207) üzenetére


Darda Csabi
tag

Köszönöm, így teljesen érthető :))

(#209) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Egy weboldalnak szeretnék tárhelyt 500Mb körülbelül elég lesz. Első körben sima html weboldal pár képpel. Későbbiekben pedig joomla-ra átalakítás van tervben. Plusz hozzá egy .hu-s domainra is szükségem lenne. Első évben kb 5000Ft ből jó lenne kihozni.

xhu.hu -t néztem ezzel van valakinek esetleg tapasztalata?

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#210) Rodzser Mór


Rodzser Mór
senior tag

Helló!

Az xhu-t én is néztem, nem rossz a leírás alapján.

Amire ráakadtam keresés közepette: Bighost
A leírás alapján, elég sokat ad.

[ Szerkesztve ]

(#211) Bence01 válasza Rodzser Mór (#210) üzenetére


Bence01
tag

Hello,

Végül xhu lett. Korrekt azt kaptam amit írnak. Domain is megvolt 3 nap alatt. Cpanelen keresztül sok dolgot megengednek és jól is működik. Mindezeket pedig elég olcsón. Egyenlőre elégedett vagyok.

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#212) Celithrandi válasza Rodzser Mór (#210) üzenetére


Celithrandi
addikt

webparadicsom.hu azért olcsóbb és nem nyújt kevesebbet, ugyan úgy cpanel, csak nem kell mindenért plusszban fizetni.

[ Szerkesztve ]

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#213) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Mondjuk nem tudom, hogy vagytok vele, de a kos szolgáltatók an valahogy nem tudok megbízni, volt már gondom velük, igy átpartoltam a nagyobbakhoz, Tarhely.eu és Médiacenter, velük semmi gond nem volt, ha igen egyből megoldották, és segítettek. Nyilván nem annyira az olcsósága törekednek, nem is tudom vannak kicsi de megbizható tarhely és domain szolgáltatók? Lehetőleg olyan írjon akinek tapasztalata is van, és nem az egyik szolgáltató fórumos kollégája :)) Köszi!

(#214) zoli62


zoli62
addikt

Forpsi ki mit tud,, használja valaki?

(#215) Darda Csabi válasza zoli62 (#214) üzenetére


Darda Csabi
tag

Forpsi nem rossz de nem is a legjobb, sok ismerősöm van aki onnan jött el.
Annyira nem személyre szabott az ügyfélszolgálat, meg a rugalmasság, ami rontja a hírnevüket.
Ahogy írtam nekem a Tárhely.Eu nagyon bejött, de Médiacenter sem rossz, őket tényleg tudom ajánlani.
Érdemes körülnézni még, de nem érdemes a nagyon olcsó mini szolgáltatókat választani mert nagyon meg lehet szívni... tapasztalat, bár ismerek olyat is akinek meg az tetszik :)

(#216) zoli62 válasza Darda Csabi (#215) üzenetére


zoli62
addikt

Én most tesztelem a VPS szolgáltatást a Forpsinál. Te próbáltad?

(#217) Darda Csabi válasza zoli62 (#216) üzenetére


Darda Csabi
tag

Szia, nem, de érdekel, hogy mik a tapasztalatok, nem csak a VPS-ről, hanem úgy a szolgáltatóról is, eddig sok jót nem hallottam ezért is érdekel. VPS-re kértél előre telepített programot (Windows, Linux, cPanel) vagy saját fejlesztéssel teszteled?

(#218) Bici


Bici
félisten

Sziasztok!

Email szolgáltatót keresek.

Olyat keresek, ami ingyenes, vagy atom olcsó.
Fizetős akkor lehet, ha webtárhely is van hozzá (300GB, PHP, MySQL, sok aldomain, stb.).

Van 2-3 domain-ünk, és van webtárhelyünk, de email terén jelenleg a google apps-nál ragadtunk, ami nem tesz jót a lelkemnek.
Nem tárolunk szuper titkos információkat, de azért szeretnénk, ha csak azok olvasnák a leveleket, akikre tartozik... :U

Amire szükségünk van:

- sok térhely (5+ GB)
- jó sok email alias (10+ /email)
- szabályok, szűrők, stb.
- nagyon faja webmail felület (nem akarunk pop3-azni)
- a gmail beszélgetés-szerű elrendezéséhez hasonló jól jönne

A tárhely lehet megosztott (pl. 20-30 GB az összes fiókhoz összesen).
Első körben a zoho email szolgáltatását néztem ki, de kicsit tartok az ilyenektől, mert pl. az ingyenes csomagot elég gyakran variálják, így kevésbé bízom meg benne.

Mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#219) zoli62 válasza Darda Csabi (#217) üzenetére


zoli62
addikt

Előre telepített linuxot illetve windows szervert használtam. Egy 3000 Ft-os utalvány közel egy hónapra elég, mivel óradíjat számláznak,és windows esetén úgynevezett low cost megoldással is használhatod, azaz ha lekapcsolod a gépet, nem fizetsz érte, csak az ip-ért, és a hdd-ért azt hiszem. A supporttól egyszer kérdeztem, és gyorsan tudtak válaszolni. Vannak datacenterek, ahol elhelyezheted a virtuálisgépeidet. Egyébként itt [link] és itt [link] bővebben tudsz olvasni a szolgáltatásokról. Az adatközpontokról pedig itt. [link]

(#220) Darda Csabi válasza zoli62 (#219) üzenetére


Darda Csabi
tag

Thanks, megnézegetem!

(#221) Darda Csabi válasza Bici (#218) üzenetére


Darda Csabi
tag

Ha valaki ilyen paraméterekkel talál ingyenes vagy nagyon olcsó szolgáltatót, akkor engem is érdekelne, bár én még mindig szkeptikus vagyok az ingyenes szolgáltatókkal, valahogy az ilyeneknél ráfizetés lesz a vége :W

(#222) Bici válasza Darda Csabi (#221) üzenetére


Bici
félisten

Egyelőre a Zoho mail ingyenes verziója tűnik befutónak. Nem találtam jobbat.
Gondoltam arra, hogy vadászok egy olyan tárhely szolgáltatót, ahol sok email tárhelyet adnak, és oda költöztetem a weboldalt is.
Viszont az eddigi 4 szolgáltatóból 4 esetén előre le kellett foglalni a postafiókok számára a tárhelyet. No, ezt utálom. Semmi kedvem még ennek állítgatásával pöcsölni. Kivéve, ha anniyra sokat adnak, hogy nagyon sokat be tudok állítani egy-egy fióknak. Van több olyan kolléga, aki sosem töröl és már ~3 GB-nál tart pár év alatt.

Csak ugyebár, nem biztos, hogy erre ki akarok adni 12-15 + áfát.
Nem nagy összeg, csak egyelőre spórolási üzemmódban vagyok. Az előző srác úgy döntötte csődbe a még nem is létező céget, hogy előre elköltött 2 évi működési költséget, mert ez meg az "feltétlenül kell".

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#223) Darda Csabi válasza Bici (#222) üzenetére


Darda Csabi
tag

Nekem a tarhely.eu-nál úgy van, hogy ha létrehozom az e-mail címet akkor a tarhely kereten belül korlátlanul használhatom azt levelezésre, ha beállítok egy limitet, akkor jelez a telítettség előtt a rendszer, ha ne, akkor akar 5gb-ra is felmehetek nem okoz gondot. Hátránya ha betelik a tarhely, akkor leáll minden...pontosabban a levelezés :Y

(#224) 008anita


008anita
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani olcsó, megbízható tárhelyet? Elég kezdő vagyok a témában.
Egy drupalban megvalósított egyszerű, pár lapból és néhány képből álló kis cég weboldalához kellene.
Valahol például ajánlották ezt
Erről esetleg tudnátok véleményt mondani? De bármi más ajánlatot, tanácsot szívesen fogadok.

(#225) Darda Csabi válasza 008anita (#224) üzenetére


Darda Csabi
tag

Olcsónak olcsó, elég nagy a választék, de nincs nagy híre a neten.
Én a következőket szoktam megvizsgálni választás előtt:
- cPanel admin felület
- legyen biztonsági mentés, lehetőleg minél több
- domain dns szerkesztési lehetőség
- PhP Manager
- elérhető ügyfélszolgálat
- 99,9%-os rendelkezésre állás
- legyen jó híre, ez azért fontos, mert sok kis cég van jó designal megcsinált honlappal, jónak tűnő szolgltatással, azonban mögötte egy nagyobb cég van, így a kisebb cég lényegében "csak" viszonteladó, tehát nem közvetlen a kapcsolat a valódi szolgáltatóval.

(#226) 008anita válasza Darda Csabi (#225) üzenetére


008anita
csendes tag

Köszi a tanácsokat :) esetleg konkrét példát is tudnál mondani?

(#227) Darda Csabi válasza 008anita (#226) üzenetére


Darda Csabi
tag

Persze, csak nem akartam reklámozni, mert azt nem kimondottan szeretik, de azért ha már kérdezed leírom, a Tarhely.eu, illetve a Médiacenter akiknél tárhelyet bérlek, mind a kettő nagyon korrekt, nagy múltal rendelkező cég, akik díjazzák a hűséget, és rendkívül ügyfél központú a szolgáltatás. Nem a legolcsóbbak, de mondjuk nekem nem is az volt az első szempont. Sikeres választást!

(#228) 008anita válasza Darda Csabi (#227) üzenetére


008anita
csendes tag

Köszi! :) Megnéztem őket és felmerült bennem még egy kérdés: a Drupal tárhely és a "sima" tárhely mennyiben különbözik egymástól? Azt látom, hogy elméletileg egyszerűbb meg jobb meg stb, de úgy valójában mennyire van ennek jelentősége?

(#229) Atomantiii válasza 008anita (#226) üzenetére


Atomantiii
őstag

Én náluk vagyok vagy 3 éve, ha bármilyen problémám volt mindig sikerült segítséget kapnom vagy e-mailban vagy telefonon is akár. Van többféle csomag, cpanel elérhetőség stb.

(#230) sqpp


sqpp
őstag

Tudom ajánlani a hostinger.hu -t :)
Ingyenes 2 GB tárhelyet kinál, ingyenes domaint és még sok mást :)

(#231) Darda Csabi válasza 008anita (#228) üzenetére


Darda Csabi
tag

Szia, lényegében az a különbség, hogy a Drupal tárhelyen előre telepítenek neked egy Drupal alapú CMS weboldalt, ha megadod a scripteket. De egyébként a cPanel felületről néhány kattintással tudod Te is telepíteni ezeket, ezért jó a cPanel felület, de az ügyfél szolgalatosok is segítenek benne :-) tapasztalat :-) Sok sikert a döntéshez!

(#232) Darda Csabi válasza Atomantiii (#229) üzenetére


Darda Csabi
tag

Csak azt nem találtam mióta vannak a piacon? A két általam ajánlott szolgáltató már tobb éve jelen vannak, nekem ez biztonság érzetet ad, van több tárhely összehasonlítós honlap, ahol szintén ajánlják őket.

(#233) 008anita válasza Darda Csabi (#231) üzenetére


008anita
csendes tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget! :R
Azóta van még egy, amiről jókat mondtak (tapasztalatból is), és ahogy látom az általad említett listán is rajta van. Erről vélemény?

(#234) Darda Csabi válasza 008anita (#233) üzenetére


Darda Csabi
tag

Hallottam már róluk, nem tudom milyen régóta vannak piacon, nem találtam erre vonatkozó infókat az oldalon, de a honlapjukon alapján korrektnek tűnnek. Úgyhogy velük kapcsolatban nincs tapasztalatom, se pozitív se negatív :)

(#235) CharlieDrop válasza 008anita (#233) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Hello, nem tudom aktuális-e
Két domainünk van náluk, jó a support, jó a rendelkezésre állás, saját smtp, minden klaffol, sajnos hírleveleket nem lehet küldeni tömegével ezért egy harmadik domainre mást keresek.

Még nem találtam meg melyik lenne jó.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#236) Darda Csabi válasza CharlieDrop (#235) üzenetére


Darda Csabi
tag

A Tárhely.eu-nál elég sokat lehet küldeni, most megnéztem és óránként 3000 db-ot, napi 10000 db-ot, havi 50000 db-ot lehet küldeni, én ezt az értéket még soha nem értem el olyan magas.

(#237) Kriszkrosz


Kriszkrosz
csendes tag

Sziasztok! Én a Tárhely.eu -nál voltam eddig, most fogok váltani. Nem ajánlanám senkinek. Extrémen lassú és nagyon körülményes a segítségnyújtás. Utóbbi időben egyre akadozó email szolgáltatással. Sajnos nem engedhetem meg magamnak, hogy pl. az emailek valamilyen oknál fogva ne vagy csak sokkal később (4-5 óra múlva) érkezzenek.
Úgyhogy most egy megbízhatóbb szolgáltatót keresek.

[ Szerkesztve ]

üdv: k.

(#238) club1 válasza Kriszkrosz (#237) üzenetére


club1
veterán

Nekünk ott működik az egyik webáruházunk, igaz, csak néhány 10 milliós forgalommal. De még nem tapasztaltunk e-mail kimaradást...

(#239) Fecogame válasza Kriszkrosz (#237) üzenetére


Fecogame
veterán

Nekem is itt van az oldalam ( ingyenblog.hu, ~10ezer bloggal ), de még semmi hasonlót nem tapasztaltam.

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#240) Kriszkrosz


Kriszkrosz
csendes tag

Szó szerint idézek egy tárhely.eu ügyfélszolgálati választ:

"Elnézését kérjük, a levelezést újraindítottuk.
Sajnos a Plesk és a WIndows és a levelezés nem minidg működik úgy együtt ahogy kellene, a teljes frissítések, amik javíthatnák, azok pedig annyi változással járnak az oldalak részére, hogy nagyobb gond lenne belőle. Így megpróbáljuk a lehető legjobb és legstabilabb állapotot megtartani."

Örülök, ha másnak működik, de sajnos nekem több negatív tapasztalatom volt az utóbbi hónapokban.

[ Szerkesztve ]

üdv: k.

(#241) 008anita válasza CharlieDrop (#235) üzenetére


008anita
csendes tag

Igen még mindig aktuális. Örömmel olvasom, hogy a hírlevelet leszámítva minden megfelelő, arra pedig egyébként sincs szükségem. Köszi, hogy megosztottad a véleményed. :)

(#242) ZweiTiger


ZweiTiger
tag

Nem önreklámozás céljából viszont... feszt azt látom , hogy a hazai webtárhely árak 10 ezer felett vagy ha alatt akkor nagyon szűkös körettel érkeznek.

Valaki tudja miért? Persze részben érthető... de azért néha ijesztő.

A legijesztőbb rész az is , hogy a panel , vagy a technológia elég elavult... Mégis elkérnek 10-20 ezret / évente.

Egyik SSD tárhelyszolgáltató 10 ezer/év /1 GB / kirakta az online rendelkezésre állásukat.. havi átlagra lebontva 80% körül volt. Kérem valaki magyarázza meg , hogy mi kerül itt ennyibe, ilyen uptime-al.

Én speciál szeretnék egy újat mutatni a magyar piacnak....

Ki meri kipróbálni.. mert van 30 nap ingyen :)

http://spaceweb.hu/

[ Szerkesztve ]

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#243) Darda Csabi válasza Kriszkrosz (#240) üzenetére


Darda Csabi
tag

Nekem ha problémám volt, mindig meg tudtunk egyezni velük, mindig készségesek és nagyvonalúak voltak, mindenre gyorsan reagáltak és konstruktívan még a késő esti órákban is. Több ismerősöm van náluk és eddig nem nagyon volt panasz, azért ők elég nagyok és profik, szerintem ha meg van benned az együttmáködési szándék még segítenek is. Emellett van bővítési vagy költözési lehetőség is, akár VPS-re, szerverre, ugyanis ha jól láttam már azt is biztosítanak. Én óvatos vagyok a váltásokkal, de Te tudod, szerencsére van miből választani, kérdés, hogy megéri e. Sokszor tapasztaltam, hogy a túlzsúfolt szerverek mindig problémát okoznak. Azért is választottam a tárhely.eu-t mert ott erre nagyon figyelnek (idézem: "Maximálisan csak 199 (!) Ügyfél kerülhet egy szerverre.").

(#244) Darda Csabi válasza ZweiTiger (#242) üzenetére


Darda Csabi
tag

Az SSD winchesterek elég drágák voltak, talán most kezdtek el olcsóbban elérhetővé válni, ezért szerintem az áruk is ennek megfelelően csökkenni fog, pontosítva, az ssd tárhelyek ára is ennek megfelelően fog csökkenni a jövőben. Azért ki lehet fogni olcsó szolgáltatókat, azonban sokszor azok meg nem tudják biztosítani a kellő hátteret, így az ember rosszabbul jár, mint egy közepes vagy jobb szolgáltatónál való tárhely bérléssel.

(#245) ZweiTiger válasza Darda Csabi (#243) üzenetére


ZweiTiger
tag

199/felhasználó/szerver Sajnos ezt te el is hiszed...?

Matekozzunk egyet! Szervergép berakása havi 15 ezer forint. Licenszek havi 10 ezer forint kb , vagy több. Karbantartások + fejlesztések stb...

Hát 199 ügyfél/szerver nem nagyon éri meg...

Necces!

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#246) ZweiTiger válasza Darda Csabi (#244) üzenetére


ZweiTiger
tag

Így van. Én ezért vagyok úgy , hogy először ruházok be nagyobb összeggel , hogy az ügyfél minőséget kaphasson.

500GB-os samsung evo 840 50 ezer forint 5 év garival.

Azért ez már nem rossz , nem? Xeon E-5 et alá , meg ECC memóriát aztán hagy repüljön! :)

---
Amúgy te ismered az InterWorxot?

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#247) Darda Csabi válasza ZweiTiger (#245) üzenetére


Darda Csabi
tag

Hát lehet, hogy én vagyok naív, de itt azt írják, hogy közjegyzővel is hitelesítve van (http://tarhely.eu/aszf.php), az tény, hogy nekem eddig nem volt gond így a gyorsaságot illetően, pedig osztott szerveren vagyok.

(#248) Darda Csabi válasza ZweiTiger (#246) üzenetére


Darda Csabi
tag

Nem nem ismerem, tudnum kéne róla egysmást? Minden hasznos információnak örülök :)

(#249) ZweiTiger válasza Darda Csabi (#248) üzenetére


ZweiTiger
tag

Mi ezt a panelt használjuk: http://www.interworx.com/

Tud magyar nyelven is , és nagyon szép , biztonságos. iPhoneról is simán menedzselhető

Csekkold le :)

Vagy ha gyakorlatba szeretnéd látni csak igényelj egy próba tárhelyet , hogy leteszteld.

Vagy te a cPanelt szoktad meg? Ez amúgy mérföldekkel jobb , csak kevésbé ismert sajnos.

5GB SSD Webtárhely / CloudLinux / Directadmin / 10000/év bruttó http://spaceweb.hu/ - MINDEN KORLÁTLAN! -

(#250) cizella


cizella
csendes tag

Sziasztok, gyors segítséget szeretnék kérni.
A tárhelyszolgáltató sajnos nem elérhető (majdnem egy órát vártam a chatvonalra 1 perces becsült várakozási idővel, végül 4-kor kidobott a rendszer, bizonyára záróra miatt), de nagyon fontos lenne minél gyorsabban megoldani a problémát: teljesen friss megrendelés, beléptem a postafiókokba, a próbalevelek rendben kimentek, de a bejövő levelek nem érkeztek meg, kétféle szolgáltatótól indítottam néhányat. (Nem csak egyszerűen nem találom őket, az átirányítás sem lépett működésbe.) Mi lehet ennek az oka, és megoldható-e a szolgáltató közreműködése nélkül valahogy?

"A későn megjött ész olyan, mintha meg se jött volna."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.