Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) 8nemesis8 válasza dragon1993 (#749) üzenetére


8nemesis8
veterán

Weboldalak kiszolgálására, ebből 1 valamivel nagyobb látogatószámú, többi elenyésző!
Levelezések kiszolgálása és kb. ezekere kellene!
Fontos a megbízhatóság, rendelkezésreállás és napi backup!

Köszi a linket!

[ Szerkesztve ]

(#752) 8nemesis8 válasza zeorsdfd (#750) üzenetére


8nemesis8
veterán

Már van náluk egy ideje, de csak a frissebb szervereken, a régiekre még fejlesztik! Ez tuti, mert több tárhelyem is van náluk és pont tegnap futottam bele ebbe, hogy egy régebbin nem tudom ezt megtenni, míg a másik tárhelyen, igen!

(#753) Mattb


Mattb
senior tag

Digitalhost.hu?
Tapasztalata velük van valakinek?
WP-3000 csomagot néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#754) zeorsdfd válasza Mattb (#753) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Digitalhost hálózati kapacitás: 1Gbit
(csak példa) tarhely.eu: 120Gbit
Digitalhost szerverek száma: 3..ebből egy SSD
(csak példa) tarhely.eu szerverek száma: 250..mind SSD

(#755) Mattb válasza zeorsdfd (#754) üzenetére


Mattb
senior tag

meggyőztetek.. :C
Annyiban érek még segítséget, hogy az 500 megás tárhely elég lenne egy kisbb webshopnak?

[ Szerkesztve ]

(#756) Vix64 válasza zeorsdfd (#754) üzenetére


Vix64
csendes tag

Nem is értem, hogy ki hiszi el ezeket a túlzásokat.

Aki kicsit is otthon van a témában, az tudja, hogy egy szerverteremben külön uplink van a UPC, Telekom, Digi, stb. felé is.
Ezeket összeadni nagy hiba, viszont tény, hogy marketing oldalról nagyon jól fest.
Az alábbi szöveget is az ő oldalukon olvasom: "Szerverenként akár 1 Gbps közvetlen BIX kapcsolat", azaz mit ér a 120Gbit, ha a gépekhez max 1-1Gbit jut el? És még egy gondolat..250db szerverre 120Gbit
, az átlagosan 0,5Gbit/gép.

Lehet, hogy tévedek, de nekik nem tisztán SSD-s gépeik vannak, hanem SSD-vel gyorsított gépeik, ami nagyon nem ugyan az!! Ha a fájlokat nem SSD-ről szedi, csak SSD-re swapel a szerver, az inkább csak ciki, sem mint előny.

Nem akarok negatív reklámot senkinek, de rengeteg ismerősöm hagyta ott a tarhely.eu-t az elmúlt évben és az ár egyáltalán nem volt fontos számukra, nem az olcsóság volt az indok.

(#757) Mattb


Mattb
senior tag

Mennyi idő szokott lenni míg aktiválódik vagy bejegyződik a domain? Mert egy ideje már aktiváltam.

(#758) 8nemesis8 válasza Vix64 (#756) üzenetére


8nemesis8
veterán

Mire váltottak, amin meg is vannak elégedve!?
Igazán kíváncsi lennék rá!

(#759) dragon1993 válasza Mattb (#743) üzenetére


dragon1993
őstag

Nekem van egy tippem, hogy nem fogsz kártya adatokat kezelni hanem valami fizetési szolgáltató fogja intézni ezt a részt (paypal, barion) és csak "visszaszól" az oldaladnak, hogy fizetve.

A tárhely.eu-nál így nézz ki elvileg a szerverterem: [link]
A rackforestnél meg így: [link]

[ Szerkesztve ]

(#760) Shodan válasza dragon1993 (#759) üzenetére


Shodan
addikt

Uhh hát ez elég gáz.Én vmi dataplex szintűt képzeltem el, ha jól olvastam ott is van valamilyük. De ez 0 ahhoz képest.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#761) dragon1993 válasza Shodan (#760) üzenetére


dragon1993
őstag

2011. novemberi a videó, de szerintem is nagyon gáz... :(

(#762) zeorsdfd válasza Vix64 (#756) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

--

[ Szerkesztve ]

(#763) bencsikgab válasza Vix64 (#756) üzenetére


bencsikgab
tag

120Gbit? Persze, legfeljebb belső hálón, a BIX gerincre kizárt. [link] A Google elbújhatna a 60Gbitjével.. :)

[ Szerkesztve ]

(#764) Mattb válasza Mattb (#757) üzenetére


Mattb
senior tag

Órák? Napok?
Ilyenkorra már azt hittem rég a wp-t bővölöm :D

[ Szerkesztve ]

(#765) zeorsdfd válasza bencsikgab (#763) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Najó, azér' lassítsunk ezzel a "tarhely.eu húdegáz" szöveggel. 20 weboldalam van ott, amiket egyéb megbízhatatlan helyekről hoztam át és itt használok óriási megelégedéssel. Az egyik legnépszerűbb magyar szolgáltató valahogy mégis. Semmi kedvem költözgetni.

A tréfát félretéve érdekelne, hogyan lehetne egy szolgáltató megbízhatóságát-jóságát objektíve mérni sőt összehasonlítani. Az hogy a "haverom szerint sz*r" meg "csak reklám az egész duma" az nem elég objektív.

(#766) zeorsdfd válasza Mattb (#764) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A fizetés beérkezése után egy-két óra alatt már menni szokott, de hivatalosan 48 óra. A WP-el viszont már előbb foglalkozhatsz, csak nem a domainnevén keresztül elérve, hanem a szolgáltató által adott ideiglenes címen keresztül....

(#767) bencsikgab válasza zeorsdfd (#765) üzenetére


bencsikgab
tag

Uptime, átlagos betöltődési sebesség,stb.. Ez most csak egy pár dolog és az uptime kivételével nem is lehet pontosan mérni, mert egy-egy mérés között is előfordulhat átlagosan 30% különbség is.

Szépe Viktor nem kevés munkával összeállított egy ilyen táblázatot, ahol egy adott kód lefutási idejét mérte meg a kiszolgálókon. Persze van még rengeteg más faktor is ami szóba jöhet a szolgáltató kiválasztásánál, de ez lehet egy jó támpont. [link]

[ Szerkesztve ]

(#768) Mattb válasza zeorsdfd (#766) üzenetére


Mattb
senior tag

[link]
Itt rákeresve "Műszaki hibát ír"
Ez normális?

(#769) Shodan válasza dragon1993 (#761) üzenetére


Shodan
addikt

Ja hogy 2011, akkor nem szóltam. Persze nyilván ezer dologtól függ a megbízhatóság. Csak kicsit elhűltem hogy egy dexion salgó polcra van felpakolva 60 codegen ház egy szobában.Azóta ez gondolom már nem így van.

@RaptureZ fasza link, köszi

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#770) Vix64 válasza dragon1993 (#759) üzenetére


Vix64
csendes tag

Már a Rackforest terme sem így néz ki. Oldalanként bővült még 4-4db rack szekrénnyel :)
Ez a Victor Hugo utcai termük.

(#771) dragon1993 válasza Shodan (#769) üzenetére


dragon1993
őstag

Jó lenne látni a mostani termüket is.

(#772) Vix64 válasza dragon1993 (#771) üzenetére


Vix64
csendes tag

Én úgy gondolom, hogy ha a szervertermére büszke lehet egy ilyen szolgáltató, akkor az egyben jó reklám is lehet számukra.
Így ha bármilyen változás történt volna a szervertermükben, akkor azt is azonnal frissítették volna a weboldalon és nem csak a főoldalt frissítik.

"Mint sehol máshol: Maximum 199 tárhely 1 szerveren!
24 GB Memória
összesen 8 mag és 3 Ghz-es Intel processzor"

Ez alapján én nem asszociálok szerver processzorra, továbbá sem dual vagy quad channel-es memória kezelésre, amit szerverekben általában ki szoktak azért használni.

De ha ezek az információk már nem relevánsak, akkor az az ő hibájuk, hogy nem frissítik az oldalon.

(#773) Mattb válasza Mattb (#768) üzenetére


Mattb
senior tag

Átváltott "A .. domain név regisztrációja folyamatban van."

Melyik állapotban tudom élesben lekezdeni a munkát?

(#774) bencsikgab válasza Mattb (#773) üzenetére


bencsikgab
tag

"Feltételes használati státusz"-ban már fogod tudni használni. Általában ez 1-2 munkanap alatt megvan.

(#775) Mattb válasza bencsikgab (#774) üzenetére


Mattb
senior tag

Köszönöm.

(#776) Mattb válasza Mattb (#775) üzenetére


Mattb
senior tag

Kitől kérhetek egy kis segítséget létrehozásban, privátban? cPanelhez :B

(#777) Shodan válasza Vix64 (#772) üzenetére


Shodan
addikt

Hát nem nagyon lehet fotózni az ilyen helyeken. Lehet hogy nincs is bejárási engedélyük.

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#778) Vix64 válasza Shodan (#777) üzenetére


Vix64
csendes tag

Az elég kellemetlen, ha nincs bejárási engedélyük a saját szervertermükbe :)

(#779) onestepp


onestepp
újonc

Sziasztok.

Gondoltam megosztom a tapasztalataimat, egy jó pár napja nézegettem a tárhelyeket, itt is megnéztem egy pár ajánlást, de egyik sem jött be igazán. Google-ban találtam a hosthing.eu-ra. Van náluk próbaidőszak. Pont valami ilyesmit kerestem, hogy ki tudjam próbálni a tárhelyet, mielőtt fizetnem kellene. Megrendeltem a 7napos próbatárhelyet amihez kaptam egy trial.hosthing.eu-s aldomaint, mindezt pár percen belül. Emailben megkaptam minden hozzáférést. Cpanel, domain, ideiglenes tárhely ami csak kell, ahhoz hogy eltudjam kezdeni feltölteni a weboldalam. Az SSL már az aldomainre is be volt állítva!! Szerintem meg is rendelem tőlük. Havi 890 Ft-t egyáltalán nem a világvége, ráadásul most adnak 10%-k kedvezményt minden tárhelyből, amit a weboldalon lévő kuponkóddal lehet aktiválni úgyláttam. De megrendelésnél ki fog derülni. Addig is mindenkinek sok szerencsét! :)

(#780) bencsikgab válasza onestepp (#779) üzenetére


bencsikgab
tag

Írhattad volna azt is, hogy a saját szolgáltatód. :N

(#781) Lala6 válasza bencsikgab (#780) üzenetére


Lala6
őstag

Ez a tipikus, hogyan nézzük hülyének a fórumozókat. Nem lett volna korrektebb kiírni, hogy nálunk ez van... ennyibe kerül, és itt a kupon hozzá... :((

(#782) Mattb válasza Lala6 (#781) üzenetére


Mattb
senior tag

Miből szűrtétek le? :D A mostani reg és az 1 poszt?

(#783) zeorsdfd válasza Lala6 (#781) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Én azért nem érzem olyan rettenetesnek ezt a reklámgyanús posztot. Sőt, még csak ki se tette a kuponkódot, amit itt sokan megtesznek(pl én is, mert kapok érte kedvezményt ugye). Sztem nem "tipikus" és nem "nézi hülyének a fórumozókat".

(#784) noaa


noaa
csendes tag

Sziasztok!

Olyan magyar szolgáltatót keresek, ahol lehetőség van virtuális desktop környezet bérlésére, lehetőleg Win 7-10
Tud valaki ilyet? Hosszas keresgélés után nem találtam, csak windows szerver verziót. A cél az lenne, hogy legyen egy megbízható 24/7-ben elérhető asztali környezetem.

Köszi előre is a segítséget,
Noaa

[ Szerkesztve ]

(#785) dragon1993 válasza noaa (#784) üzenetére


dragon1993
őstag

A Windows Servernél van asztal, a helyedben olyan szolgáltatás keresnék ahol lehet saját ISO-t használni.

(#786) Heimdallr75 válasza noaa (#784) üzenetére


Heimdallr75
őstag

Szia,

dekstophoz (win) én őt ajánlom régi megbízható forumtárs https://hardverapro.hu/apro/windows_vps_1

الغريبة في هذا الكوكب

(#787) noaa


noaa
csendes tag

Köszi! Teszek vele egy próbát.

@dragon1993 Ezt úgy lehet elképzelni? Lenne egy hypervisor szerűség, ahová saját iso-t lehet telepíteni? Vagy win szerver, ahová valahogy feltöltök egy saját VM-et és úgy futtatom pl virtualbox-al vagy vm ware-vel? Mennyivel növelheti ez meg az erőforrás igényt?

Ha valakinek van még ötlet magyar VPS szolgáltatóra, kérem küldje el.

[ Szerkesztve ]

(#788) dragon1993 válasza noaa (#787) üzenetére


dragon1993
őstag

Hypervisor szerűségként képzeld.
Admin felületen fel tudod tallózni a saját ISO-d.

Esetleg még szóba jöhet az OVH VPS SSD, ahol alapból nem lehet WIN-t telepíteni, de ehhez hasonló módszerrel ott is megy.

(#789) htc07


htc07
addikt

Sziasztok,

Olyan tárhelyet keresek, ahol:
-fut PHP
-futhat óránként egy CRON
-50+ mb tárhely

egy sima json outputot kellene logolnia

ha ingyenes, az sem hátrány. ;] :R

[ Szerkesztve ]

(#790) Bandy82 válasza htc07 (#789) üzenetére


Bandy82
csendes újonc

Szia, nethely.hu

https://www.nethely.hu - Tárhely, Domain egyszerűen

(#791) htc07 válasza Bandy82 (#790) üzenetére


htc07
addikt

nincs cron :N

(#792) dragon1993 válasza htc07 (#791) üzenetére


dragon1993
őstag

Hívd be urlből. [link]

[ Szerkesztve ]

(#793) Vix64 válasza htc07 (#791) üzenetére


Vix64
csendes tag

de van cron :K

(#794) htc07 válasza Vix64 (#793) üzenetére


htc07
addikt

-----------

(#792) dragon1993 köszi, kipróbálom

[ Szerkesztve ]

(#795) Vix64 válasza htc07 (#794) üzenetére


Vix64
csendes tag

"ha ingyenes, az sem hátrány." - bocs, de én ebből arra asszociáltam, hogy nem előkövetelmény, hogy ingyenes legyen.

(#796) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Van valamilyen tárhelyszolgáltató összehasonlítás valahol? 2 web hosztolására keresek tárhelyet, az egyik sima wordpress, a másik pedig egy kisebb webshop lenne woocommerce alapon.

Az egyik ismerősöm a domaincentert ajánlotta. Esetleg ti tudtok valamit, ami alternatíva lehet megbízhatóság-gyorsaság, esetleg ár terén?

Köszönettel:
Yush

(#797) Mattb válasza Yushchenko (#796) üzenetére


Mattb
senior tag

rackforest ?

(#798) Yushchenko válasza Mattb (#797) üzenetére


Yushchenko
őstag

Nagyon jó referenciáik vannak. Lehetséges, hogy ők lennének a legjobb ár/érték arányba?

(#799) Vix64 válasza Yushchenko (#798) üzenetére


Vix64
csendes tag

Ha nem jelent gondot a tárhelyeik korlátai (pl. az 1Gb-os tárhelyen nem éred el a havi 200gb adatforgalmat, vagy nem használsz 7.x-es php-t), akkor jó választás lehet a rackforest is.

(#800) zeorsdfd válasza Vix64 (#799) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Nálam az emailküldés limit miatt esik ki:-(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.