Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Darda Csabi válasza ZweiTiger (#249) üzenetére


Darda Csabi
tag

Hát a cpanel nagyon elfogadott és jól bevált, olyan, mint az iphone, amíg nincs vele nagy gondom, addig maradnék ezen, de köszönöm a tanácsot, ha egyszer mennem kell akkor legalább tudom merre érdemes próbálkozni. :)

(#252) Darda Csabi válasza cizella (#250) üzenetére


Darda Csabi
tag

Több probléma is lehet, például a domain név még nincs az új tárhelyre irányítva. Vagy a kliens beállításoknál kell helyesen beállítani a bejövő levelek kiszolgálóját. Ha javasolnak beállításokat a szolgáltatónál, akkor azokat érdees végig zongorázni, de mindezek előtt ellenőrizd, hogy a domain jó helyre mutat e.

(#253) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Ha érdekel valakit, akkor tudok kupon kódot küldeni, amivel kedvezményesen rendelhet tárhelyet a Tárhely.Eu-nál!

(#254) Fecogame


Fecogame
veterán

Tarhely.eu 5%-os kupon kód bármely rendelés esetén:

ingyenblog34

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#255) Nagytalp válasza Fecogame (#254) üzenetére


Nagytalp
senior tag

A tarhely.eu bekaphatja! Örülök, hogy otthagytam őket.

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#256) Fecogame válasza Nagytalp (#255) üzenetére


Fecogame
veterán

Miért? Kifejtenéd bővebben?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#257) Frenky89


Frenky89
őstag

Sziasztok!

Intrex-től költöztetném a weblapom, mert egyrészt béna a support, másrészt mindig előjön valamilyen anomália, és szerintem még drága is.

Tudtok ajánlani megbízható tárhelyszolgáltatót? Fontos lenne a megbízhatóság, a jó support és esetleg valamilyen mailing list támogatás. Helyigény nem nagy, pár száz MB bőven elegendő, nem kell több GB.

(#258) Memphis


Memphis
tag

Sziasztok!

engem is érdekelne kit javasoltok. most szeretnék tárhely szolgáltatást megrendelni, de még nem tudtam eldönteni kinél érdemes. egy mivel sok a kép meg az e-mail, egy 10 GB szerintem kéne.

Vélemény?

előre is köszi

Ha ma nulla CELSIUS fok van és holnap kétszer olyan hideg várható, hány CELSIUS fok lesz holnap? :D (bezártam a kiskaput)

(#259) Nagytalp válasza Fecogame (#256) üzenetére


Nagytalp
senior tag

Igen hosszú történet de lényegében webshop építésbe fogtam és az ő ajánlatuk alapján választottam osztott tárhelyet mert akkor fingom sem volt a VPS-ről. Persze csak kib@sztam az ablakon 30k-t és az egész használhatatlan volt és lassú. Még egy sima WP oldal betöltése is 10-20mp-et vett igénybe. Persze sok olyan dolog nem használható ami VPS-en igen. A szupport lesajnáló hangneme pedig kiveri nálam a biztosítékot! Nekik csak az a lényeg, hogy a seggük védve legyen és megindokolhassák a szolgáltatás hibátlanságát. A telefonos szupport értékelhetetlen az esetek 90%-ában.

Jelenleg szögre pontosan ennyit fizetek / év egy ugyanekkora tárhellyel rendelkező VPS-ért fix IP-címmel!!

[ Szerkesztve ]

Nvidia RTX és AMD RX videókártyák raktárról!

(#260) harusakura1


harusakura1
tag

Tudtok ajánlani olyan web hostingot amely a tárhely mellé tud biztosítani domaint és van lehetőség az áthozásra?

A hostinggal az elvárás annyi lenne, hogy legyen PHP, MySql, Phpmyadmin. Kis cégnek lesz a weboldal, csupán annyira kell, hogy jelen legyen az interneten és oda tudják irányítani az embereket.

Minden biznisz telefonon zajlik.

Továbbá kértek hírlevél funkciót, amely azt jelentené, hogy a napi e-mail kvóta ne 10 körül legyen, hanem valamilyen ésszerű értéknél.

Nem hátrány a magas uptime + a biztonsági mentés, de az utolsó nem olyan lényeges.

Mostani tárhelyszolgáltató akinél vannak olyan 20e-t kér évente a tárhelyért + domainért, tehát ennél jóval olcsóbb kellene, mert ez rablás :).

Megdobállak vadkörtével!

(#261) bencsikgab válasza harusakura1 (#260) üzenetére


bencsikgab
tag

Szia!

Mekkora tárhelyre lenne szükséged?
1GB villámgyors SSD tárhelyet éves díjfizetés esetén 6000Ft-ért adunk, óránként 100db email küldése engedélyezett a szerverről, ha ez kevés lenne, egyedi igények alapján feljebb lehet vinni ezt a limitet.

(#262) harusakura1 válasza bencsikgab (#261) üzenetére


harusakura1
tag

Szia

150mb mar boven eleg. Az email kvota boven jo. Tovabbitom a megrendelonek az ajanlatot es majd eldontjuk. PM-et irok majd!

Megdobállak vadkörtével!

(#263) Darda Csabi válasza harusakura1 (#260) üzenetére


Darda Csabi
tag

Nekem abszolút pozitív a tapasztalatom Tárhely.eu-val, egy probléma megoldáshoz mindig szükség van mind a két oldalra. Nekem is volt gond, és nem volt probléma soha a megoldással. Az meg, hogy a telefonos ügyfélszolgálat 90%-ban értékelhetetlen... Akkor ilyen erővel a t-mobile meg a többi szolgáltatóé is az, mert nem tudták megjavítani a készülékemet egy telefonbeszélgetés alatt vagy még sorolhatnám... Szerver problémákkal kapcsolatban is segítőkészek, nyilván erre meg vannak az embereik. Sokaknál megfordultam de sehol nem tapasztaltam ennyire ügyfélbarát kiszolgálást, mint náluk. A részemről csak ennyit tettem hozzá! Mindenkinek sikerekben gazdag új évet kívánok!!! :DD

(#264) Darda Csabi válasza bencsikgab (#261) üzenetére


Darda Csabi
tag

Találtam egy weboldalt, ahol össze lehet hasonlítani a szolgáltatókat, ha még nem döntöttél, akár segíthet is a választásban: http://tarhely-szolgaltatok.com/

(#265) tigyijanos


tigyijanos
csendes tag

Üdv,

Ingyenes tárhelyszolgáltatás, 100, vagy 499MB tárhely, korlátlan adatforgalom.

Magam csinálom, bérelt cloud szerveren, így biztosított a folyamatos üzemelése. A megrendelő űrlapnál demó-t is lehet nézegetni. Joomla, Wordpress, vagy phpBB autómata telepítését tudja a rendszer.

A külső felület nem teljesen, de a control panel teljesen magyar. (tud magyarul is)

Debian rendszeren üzemel, PHP 5.4, van SQL, webmail, webes fájlkezelő, stb...

A két ingyenes csomag között annyi különbség is van még, hogy a kis csomagban kis reklám jelenik meg a felhasználó weboldalán, a nagy csomagban pedig nagy reklám. (ez tekinthető meg a demó-ban)

Az oldal: http://twebhosting.tk

A regisztráció pár másodperc. A rendszer ugyan generál aldomaint a tárhely eléréséhez, de WP, Joomla stb esetén mindenképp javaslok egy domaint is. Ha más nem, akkor .tk domaint, azt 1-2 órán belül aktiválják...

(#266) Livius


Livius
őstag

Hello!
Egy .hu domaint szeretnék regisztrálni majd, cégnévre. Első kérdésem az lenne, hogy ha cégre regisztrálom, és nem magánszemélyre, az majd ad-e valami előnyt vagy hátrányt a későbbiekben valamihez?

Eddig nézegettem pár szolgáltatót, soknál most a .hu regisztrálás 2 évre majdnem 50%-al olcsóbb mint szokott lenni. Elsőre egy webtárhelyet is szeretnék majd a .hu domain-hez, max 1GB-osat, és fontos hogy a PHP-t is tudja majd, valamint később ha kell, akkor valami Drupal és hozzá hasonló oldalakat lehessen rá rakni. És persze az is fontos lenne, hogy a szolgáltató valami jól használható admin felületet adjon a tárhelyhez.

Ezeket találtam:
http://www.rackhost.hu/
http://ininet.hu/
http://www.mikrovps.hu/
http://www.webparadicsom.hu/

Második kérdésem az tehát, hogy ezekhez a feltételekhez a találtjaimból van-e valakinek tapasztalata vagy ajánlata?

A későbbiekben szeretném azt a lehetőséget is, hogy esetleg egy teljesen saját szerverre belehessen állítani a domain címet, így érdekelne még az is, hogy mely szolgáltatónál lehet ezeket beállíani, és mik lennének ezek a paraméterek. pl: [link]

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#267) TomMusic


TomMusic
őstag

Sziasztok!
A Hostinger.hu-ról mik a tapasztalatok (az ingyenes részét nézve)? A "000webhost.com" ajánlotta emailben, szóval annál akkor nem hinném hogy jobb. Ráadásul a webhostnál már kétszer szállt el a teljes tárhelyem tartalma, igaz mire számítson az ember ha ingyenes..
Illetve a hostingernél mennyi idő múlva törlik a tárhely tartalmát, ha nem lépek be? Mert a webhostnál 2-3 hónap múlva törölték, persze újra lehetett aktiváltatni, de a tartalma nem maradt meg. És még emailt se küldtek, csak lestem, hogy eltűnt minden. De nem hibáztatom őket érte, hiszen nem került pénzbe, csak rosszul esett..
Szóval ez a hostinger milyen lehet?

Állítólag az egyetemen töltött évek a legszebbek. Ezért a képzési időt próbálom a lehető leghosszabbra nyújtani.

(#268) Formaster


Formaster
addikt

Üdv! Érdeklődnék mik a tapasztalatok GoDaddy-vel vagy FatCow hostingal manapság. Régebben láttam sok csalódást, ezekkel mi a helyzet manapság? Esetleg ti mit ajánlotok hasonló árakon?

(#269) tarhelyman válasza Darda Csabi (#201) üzenetére


tarhelyman
csendes tag

Igen, szerintem is az első oldalt érdemes válogatni a google-ban. Én is így jutottam el a www.dima.hu-hoz pár évvel ezelőtt. Nem bántam meg, árat sem emeltek azóta :)))) :DD

(#270) honda 1993


honda 1993
senior tag

Sziasztok.

A Tarhelypark.hu n rendeltek meg a tarhely 1000 csomagot (1000 mb)
Rengeteg html fájl van az oldalamon és még sokat javítgatom az oldalam ,majd pedig időnként felülírom a tárhelyen lévő fájlokat hogy lássam, hogy áll az oldal.

Van esetleg valami sunyiság a tárhelypark szolgáltatásában?

Mint pl előre meg van szabva hogy maximum hányszor lehet másolni FTP -n keresztül a tárhelyemre, stb.

Illetve gondolom ha én mindíg felülírom a tárhelyen lévő fájlokat, akkor nyílván semmivel sem foglal több helyett mint azelőtt ugye?

XD alias IKSZDé

(#271) _ak_ válasza honda 1993 (#270) üzenetére


_ak_
addikt

Bár nincs velük tapasztalatom, de abban biztos vagyok, hogy az FTP használatát ilyen módon nem korlátozzák.
A szerkesztett HTML állományok meg, nyilván ha hozzáírsz a kódhoz, akkor több helyet fognak foglalni, de itt max pár KB-ról beszélünk, tehát ez teljesen elhanyagolható.

Rengeteg html fájlod van? Felhagytál a PHP-val? ;]

Let's begin, de gozaimasu!

(#272) honda 1993 válasza _ak_ (#271) üzenetére


honda 1993
senior tag

A PHP-ról annyit hogy jobban átgondoltam az oldalam és inkább egy egyszerűbb hírportál szerűség lesz.
Php pedig nem lesz benne
Ezt amúgy azért kérdezted mert php-val meg lehet oldani kevesebb html fájl használatával a dolgot?

Bár az én esetemben szerintem nem lehetséges mert.... Hát nem tudom megfogalmazni hogy miért... :D

[ Szerkesztve ]

XD alias IKSZDé

(#273) hazalaca válasza Livius (#266) üzenetére


hazalaca
csendes tag

Az, hogy a .hu domain tulajdonosa ki, nem befolyásolja a működését. Cégnévre írva persze a te neved rejtve marad a whois oldalakon, így védve van a személyed.
.hu-t csak 2 évre lehet elsőre regisztrálni.
Szerintem olyan szolgáltatót érdeme választani, ahol cpanel van, és tudod telepíteni a cms-t te magad. A fentebb említett tárhely.eu-nál tuti ez van, utánaolvastam, ha már ennyit írtak róla az okosok ;)
Ráadásul egész jó tudásbázis cikk gyűjteményük van az általad említett témákban. Sajnos nincs tapasztalatom az általad felsorolt szolgáltatókkal, szerintem ahol van lehetőség tesztelni ingyenesen, ott például érdemes regisztrálnod.

(#274) rennah


rennah
újonc

Valaki nem tud valamit A Megacp-s 3in1 Hosting cégről? Nekünk 1 hete nem válaszolnak, telefont nem veszik fel, egy másik fórumon írta valaki ők már 2 hete nem érik el őket. Nagyon gáz, hogy nem jelzik sehogysem hogy nem elérhetőek. Már csak arra tudok gondolni hogy baleset érte őket...

(#275) rennah válasza rennah (#274) üzenetére


rennah
újonc

Végre sikerült, felvették a telefont. :)

(#276) Fecogame


Fecogame
veterán

Új, működő tarhely.eu kupon kód, 5%-os kedvezmény:

KUPON9701E5075

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#277) Feralheart


Feralheart
tag

Sziasztok. Nem tudom, hogy a kérdés idevaló-e, de a következő hosting szolgáltatóról mi a véleményetek?
http://www.hostinger.hu/tarhely
Wordpressre lenne használva

(#278) bencsikgab válasza Feralheart (#277) üzenetére


bencsikgab
tag

Szia!

Tipikus példája a 1000000+1 ügyfelet egy gépre halmozó cégeknek, ha ránézel a facebook oldalukra, akad egy-két negatív komment.

(#279) Feralheart válasza bencsikgab (#278) üzenetére


Feralheart
tag

És te melyiket ajánlod? :)

(#282) zeorsdfd válasza Feralheart (#277) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

A hostinger.hu ingyenesen sztem eléggé sokat nyújt, amibe néhány belassulás is simán belefér. Csak akkor törölnek weboldalt, ha inaktív és nem jelezted az erre rákérdező, automatikus levelükben, hogy megtartanád.
A korlátlan tárhely nekem nagyon jól jön tesztszerverként, tehát fizettem is nekik. Voltak hibák, de 1-5 nap alatt minden megoldódott...viszont ez is kicsit lassú.

(#283) Darda Csabi válasza Feralheart (#279) üzenetére


Darda Csabi
tag

Tárhely.eu-t is ajánlom, 3 éve vagyok náluk, eddig mindent gyorsan és minőségi módon intéztek.
Ha valakinek segítség akkor kedvezményesen tud náluk tárhelyet rendelni az alábbi linken és kupon kódommal:
https://tarhely.eu/ugyfeladmin/aff.php?aff=1379
Kuponkód:KUPON09C8643C0

(#284) Vivib


Vivib
újonc

Sziasztok!

egy asztalos cég számara szeretnek honlapot kesziteni wordpress-szel. (kisforgalmu honalp) Tudnatok nekem tárhely szolgáltatót ajánlani légyszi? Sydneyben lakom, innen szerkeszteném - a honlap Magyarországon lenne és az ügyfelek is magyarok.

Nagyon köszönöm a segitseget!!!!

(#285) sqpp válasza Vivib (#284) üzenetére


sqpp
őstag

Kedves Vivib,

Hamarosan indítok egy ingyenes tárhelyszolgáltatást, ahol nagyon kis limitek lesznek, illetve hivatalos cpanel-el lesz elérhető. Körülbelül ezekre lehet számítani majd:

- 10GB tárhely
- Végtelen adatforgalom
- cPanel
- PHP és MySQL támogatás kisebb limitekkel.
- PERL
- CGI
- Python
- Zend Opt
- IonCube
- Shell (ez fizetős lesz)
- Portok (az alapvetőken kívül a többi fizetős lesz)
- Cron Munkák
- 5 Email fiók
- 5 Aldomain

Illetve ezeket a limiteket, mint email fiók, tárhely még lehet majd növelni a Premium támogatással.

Ha érdekel írj privátot!: )

(#286) Fecogame válasza sqpp (#285) üzenetére


Fecogame
veterán

Reklám lesz az ingyenes tárhelyen? Saját domaint hozzá lehet rendelni?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#287) sqpp válasza Fecogame (#286) üzenetére


sqpp
őstag

Nem lesz reklám és természetesen igen.

(#288) sqpp


sqpp
őstag

Lesz ingyenes aldomain is természetesen. De ez még 1 hét kb :) Nem sokára vásárlom a dedikált szerót.

Profitom nem hiszem, hogy lesz belőle, de tapasztalat szerzés szempontjából tökéletes a munkámhoz.

(#289) club1 válasza sqpp (#288) üzenetére


club1
veterán

Remélem azért nem fogod a topicot folyamatosan a saját szolgáltatásod reklámozására használni. Épp elég egy-két hozzászólásban leírni, hogy miért a saját tárhely-szolgáltatásodat javaslod...

(#290) sqpp válasza club1 (#289) üzenetére


sqpp
őstag

Az a munkahelyem és össz vissz 1x reklámoztam, azt sem direkt... Erről logouton még nem írtam, hisz pár napos ötlet! :)

[ Szerkesztve ]

(#291) zeorsdfd válasza sqpp (#285) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

Ennek van valami köze az aláírásodban szereplő hostinger.hu-hoz?

(#292) sqpp válasza zeorsdfd (#291) üzenetére


sqpp
őstag

Nem, ott csak dolgozom. Ez teljesen más forrásból lesz :) Ott csak domaint fogok regisztrálni akciósan.

[ Szerkesztve ]

(#293) D@ny7


D@ny7
aktív tag

Sziasztok!
Nem tudom mennyire él még ez a topik, de felteszem a kérdésem, hátha kapok érdemleges választ :)

Van egy honlap amit üzemeltetek és lejár a szerződés a tárhelyszolgáltatóval, de nem náluk szeretném tovább üzemeltetni a honlapot., különböző problémák miatt.
Az első kérdésem az lenne, hogy tudtok-e megbízható tárhelyszolgáltatót a következő kritériumokkal:
Tárhely mérete: 10-15 GB
Elhelyezhető domain-ek száma: legalább 2 db
Aldomainek: lehetőleg korlátlan
Adatforgalom: korlátlan, nagy sávszélességű elérés
E-mail postafiók száma: korlátlan
E-mail postafiókok mérete: korlátlan
Webmail: legyen
Spam és vírusszűrés: legyen
POP3, SMTP, IMAP elérés: legyen
Webes admin felületek: legyenek
FTP szerver: legyen
PhpMyAdmin: legyen
PHP futtatási lehetőség: legyen
MYSQL adatbázis száma: korlátlan
Egyéni hibaoldalak: legyenek
Egyéni htaccess: legyen
Biztonsági mentés:legyen
Biztonsági beállítások: legyenek
Autómatikus adatmentés: legalább havi
webstatisztika: legyen
99% rendelkezésre állás: legyen
Ügyfélszolgálat: minnél jobb legyen
CMS rendszereket támogassa (esetünkben Wordpress)
Éves díja: 15-20 ezer forint, ingyenes tárhely nem jöhet szóba

A másik pedig, hogy valaki gyakorlottabb emberke elmondhatná, hogy mire érdemes odafigyelni tárhelyszolgáltató váltáskor. Na meg a másik kérdés, hogy ilyenkor a Domain nevet is át kell regisztrálni?

(#294) VeryByte válasza D@ny7 (#293) üzenetére


VeryByte
őstag

Ezekkel a feltételekkel ennyi pénzért szerintem nem nagyon fogsz találni....

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#295) charlie_hu válasza D@ny7 (#293) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Ez esetleg?

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#296) D@ny7 válasza VeryByte (#294) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Sajnos a költségvetést nem én csinálom.

Ez a Mikro VPS elsőre nem is rossz, de majd böngészem az oldalukat köszi :)

(#297) hazalaca válasza D@ny7 (#296) üzenetére


hazalaca
csendes tag

Mostanában fedeztem fel, számomra újféle vps (ún. cloud vps):
https://tarhely.eu/cloud-vps.php
apptelepítővel olyasmi mint egy cpanel

(#298) D@ny7 válasza hazalaca (#297) üzenetére


D@ny7
aktív tag

Néztem a tárhely.eu szolgáltatót, de azért köszi :)
Már tárgytalan az egész. Ellenjavanlatom ellenére, meghosszabbították a jelenlegi tárhelyet.
Ha énnekem kellett volna döntenem tuti mentem volna, de mint irtam, nem én csinálom a költségvetést.

(#299) lockdown90


lockdown90
senior tag

szerintem a kulfoldi tarhelyek sokszor gyorsabbak mint 1-2 magyar szolgaltato tarhelyei :))
sot nevetseges aron vannak a magyar tarhelyek, nagyok sok lehuzassal...

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070S

(#300) Fecogame válasza lockdown90 (#299) üzenetére


Fecogame
veterán

Mérted is, vagy csak hasraütés-szerűen mondod?

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.