Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) vgyuri


vgyuri
őstag

Gmail nem jó erre? Ha a létező email címeidet használnád, akkor Beállítások -> Fiókok és importálás -> E-mail küldése erről a címről -> Újabb e-mail-cím hozzáadása, utána a feladót át tudod állítani a bármelyik email címedre 1 kattintással.

Végtelen alias-t plusz jellel lehet megadni, pl. abc@gmail.com és abc+todo@gmail.com ugyanaz, de az a.b.c@gmail.com is megegyezik az ab.c@gmail.com-mal is.

Az is elég lenne, ha domain-t bérelnél minimális tárhellyel és a bejövő leveleket átirányítanád gmail-re, így bármi lehetne a kukac előtti szöveg, csak 1x kellene leellenőriztetni a gmail-lel hogy tényleg a tiéd.

[ Szerkesztve ]

(#652) Bici válasza vgyuri (#651) üzenetére


Bici
félisten

Eredetileg gmail volt, de egyre több a céges levél, amit nem szeretnék a google-re bízni.
Lehet, hogy fölösleges óvatosság, nem tudom, de csak akkor váltok vissza, ha nincs semmilyen más megoldás.

Ezen kívül a gmail-lel tudtommal már nem lehet megcsinálni azt, hogy egy másik domain nevében küldjön email-t.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#653) vgyuri válasza Bici (#652) üzenetére


vgyuri
őstag

Freemail-es email címmel most küldtem email-t gmail-ről, más domain-es küldés még megy. Más nagyobb szolgáltatóra sem bíznád a leveleket?

(#654) Bici válasza vgyuri (#653) üzenetére


Bici
félisten

Lehetöleg olyat szeretnék, aki nem reklámokból és/vagy az adatok eladásából él.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#655) macilaci78 válasza Bici (#652) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Nálunk a céges levelezést a google adja saját domainnel. Szeretjük, működik, és az ügyfélkörünket elnézve az adatbiztonság is fontos szerepet játszik.
Emellett google adwords-öt is használjuk.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#656) shield válasza Bandy82 (#649) üzenetére


shield
őstag

Van egy egyszerű oldalam, már fel is raktam hozzátok. Számomra bőven elég az 256MB. Tetszik, hogy elég gyorsan ment a feltöltés. Nem kellett félórát várni a nyomorult 80Mb feltöltéséhez.
Egy kis segítség a Stalker fanoknak.

S.T.A.L.K.E.R. és modok: http://users.atw.hu/stalkermods-hun -- http://www.shieldstalker.nhely.hu

(#657) zolko74 válasza Bandy82 (#647) üzenetére


zolko74
tag

SSL tanúsítvány hogyan működik nálatok? Mobilról kerestem a honlapon, de nem nagyon találtam, hogy mennyibe kerül.

(#658) Bici


Bici
félisten

Hali!

Tudok olyan tárhely szolgáltatót, ahol van sok GB-nyi email térhely és be lehet állítani szerver oldali szabályokat?

(#655) macilaci78: Gugli csak a végső esetben. :)

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#659) Bandy82 válasza zolko74 (#657) üzenetére


Bandy82
csendes újonc

Szia!

A Let's Encrypt teljesen ingyenes (van fizetős SSL is természetesen, de ezt már nagyon kevesen választják)
A beállítását egyelőre emailben lehet kérni, pik-pakk bekapcsoljuk. Épp most készül hozzá az ügyfélszolgálat is, de a jelenlegi működés miatt ennek a bekapcsolása nagyobb átalakítást igényel, hogy egyszerű maradjon az ügyfélszolgálat használata. Ez szerintem heteken belül elérhető is lesz.

A bekapcsolást követően a rendszerünk automatikusan újítja meg az SSL-t, így nem kézzel kell hosszabbítgatnod.

https://www.nethely.hu - Tárhely, Domain egyszerűen

(#660) zolko74 válasza Bandy82 (#659) üzenetére


zolko74
tag

Köszi! Megrendeltem!

(#661) Darda Csabi


Darda Csabi
tag

Sziasztok, csak tapasztalat:
Most lesz 5 éve, hogy a Tárhely.Eu-nál vagyok elégedett ügyfélként, közel 15 weboldallal most már, több domainnel, fizetős (Comodo) és ingyenes (Lets Encrypt) SSL-ekkel, VPS-t időszakos jelleggel (kiemelkedőbb kampányok idején) kipróbáltam, nagyon jól szuperált, tudom nem a legolcsóbb, de nincs rájuk panasz, mindig elérem őket (még ünnep napokon is...) szóval csak ajánlani tudom.

Van egy partneri kupon kódom, ha valaki rendelne tőlük akkor 5% kedvezményt kap tárhely és SSL árból:
https://tarhely.eu/ugyfeladmin/aff.php?aff=1379
KUPON09C8643C0

Üdv mindenkinek,

Csabi

(#662) tobias88888 válasza Bandy82 (#659) üzenetére


tobias88888
őstag

Azt azért nem ártana hozzátenni, hogy hiába ingyenes, nálatok ingyenesen nem lehet bekapcsoltatni mert betelt a 20as limit az nhely webcímhez. Köszi a segítséget, jó hogy az elején informáltatok róla...

Szóval hiába ingyenes, a nethely-en ingyen nem tudod bekapcsoltatni csak ha veszel egy domain-t (meg persze sajnos a legtöbb ingyenes oldalon sem, de attól még ne vezessétek félre az ide betérőket, hogy pick pack bekapcsoljátok ingyen a nethelyes domainhez :) )

[ Szerkesztve ]

(#663) zolko74 válasza tobias88888 (#662) üzenetére


zolko74
tag

Na erre kíváncsi vagyok... Ma vittünk át egy domaint-t, mert megnyugtató választ kaptam itt a fórumon. :Y

(#664) Bandy82 válasza tobias88888 (#662) üzenetére


Bandy82
csendes újonc

Kedves tobias88888!

A kérdésre, amelyre zolko74-nek válaszoltam, sehol nem szerepelt benne, hogy ingyenes domainhez akar SSL-t. Talán az én hibám, hogy miután azt kérdezte mennyibe kerül, fel sem merült bennem, hogy ingyenes domainre szeretne fizetős SSL-t.

A nálunk ingyenesen kérhető .nhely.hu, .probaljaki.hu, .webtelek.hu, .szakdolgozat.net stb. domainekhez azért nem tudunk ingyenes Let's Encrypt SSL szolgáltatást biztosítani, mert a Let's Encrypt sajnos domain nevenként maximum 20 db-ot enged. Ez nem a mi korlátunk, hanem a Let's Encrypt-é.
Jelenleg több, mint 7000 db ingyenes domaint igényeltek nálunk, a 20db sajnos nem elég mindenkinek.

Amennyiben továbbra is úgy érzed, hogy félre lettél vezetve, kérlek írd meg, hogy mely szöveg vezetett félre a weboldalunkon vagy bármely más hozzászólásomban és a szöveget azonnal korrigálni fogom.

https://www.nethely.hu - Tárhely, Domain egyszerűen

(#665) tobias88888 válasza Bandy82 (#664) üzenetére


tobias88888
őstag

Mondjuk pár hozzászólással feljebb:
"A Let's Encrypt teljesen ingyenes (van fizetős SSL is természetesen, de ezt már nagyon kevesen választják)
A beállítását egyelőre emailben lehet kérni, pik-pakk bekapcsoljuk."

Ide nem ártott volna odaírnod, hogy csak abban az esetben, amennyiben előfizettél valahol máshol egy domain-ra, különben félrevezető :) (amint látod nem csak engem tévesztett meg a dolog...)

(#666) Rolly


Rolly
veterán

Kit ajánlotok tárhely szolgáltatónak? A jelenlegi szolgáltatóm lassan havi rendszerességgel kifut az ioból és nem nagyon megy a szerver környezett frissítése sem ... :( még php7sincs ... :(

Ami fontos lenne postgres adatbázis, mert a rendszerünk azt támogatja illetve több kisebb domainünk is van. Jelenleg nincs rajtuk még oldal de tervezzük és a csőben vannak. Ami még fontos, hogy gyors szerver kellene :)

(#667) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Ha az itteni fórumot olvasod, akkor nagyjából a tarhely.eu - nethely.hu - mikrovps.hu -t fogják ajánlani, mint jó szolgáltatók.
Én újfent beküldök most egy szavazatot a tarhely.eu-nak.

(#668) Rolly válasza zeorsdfd (#667) üzenetére


Rolly
veterán

esetleg opciós lenne reseller tárhely mert van pár ügyfelünk akinek szolgáltatunk jelenleg és ők nekünk fizetnek mi meg a jelenlegi tárhely szolgáltatónak.

(#669) Pikkolo^^ válasza Bici (#658) üzenetére


Pikkolo^^
addikt

Engem is ez érdekelne, csak céges szinten, weblap nem szükséges. A nagy tárhely miatt valszeg a mikrovps lesz, jó árban is van.

szerk: amint látom nincsen exchange :(

[ Szerkesztve ]

(#670) Fecogame


Fecogame
veterán

Tarhely.eu 5%-os kupon kód nagyjából mindenre:

KUPON9701E5075

Szívesen :)

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#671) Gerisz válasza Fecogame (#670) üzenetére


Gerisz
addikt

Köszi! :R

(#672) zeorsdfd


zeorsdfd
senior tag

Itt is van egy másik tarhely.eu-s kupon;) 5%

KUPON28ABE74CD

(#673) Rolly


Rolly
veterán

úgy látszik mindenhol beindult a kuponeső ... velem egy ilyen jött szembe:
Propulsion.hu péntek 13 akció
Elvileg holnap 13% kedvezmény a tárhelyekre: 0EOZBXHR73

(#674) Viktor7676


Viktor7676
újonc

Magyar és külföldi tárhely szolgáltatók bemutatása itt:

Tárhelyek

(#675) hemaka válasza Viktor7676 (#674) üzenetére


hemaka
nagyúr

Lenne meg mit bele irni, az ar nyilvan fontos, de...
maximum fajl meret, darab, php verziok, memoria/cpu limitek, miket lehet futtatni, ssh-ssl-ftp tamogatas stb.
Hiaba ad olcson tarhelyet valaki, ha kozben romma van korlatozva. Ezert lenne erdemes egy reszletesebb osszehasonlito tablazatot csinalni, ahol a fentebb emlitettek is szerepelnek. :)

Ininettel van valakinek tapasztalata? Kaptam toluk egy mailt, hogy nezzek be hozzajuk, feltunoen olcsok... 40GB 12roppoert? Erdekes. :D

[ Szerkesztve ]

(#676) Viktor7676 válasza hemaka (#675) üzenetére


Viktor7676
újonc

Maximálisan egyetértek veled! Remélem hamarosan lesz összehasonlító táblázat és részletesebb!

(#677) _adaml21_


_adaml21_
őstag

Sziasztok!

Kis, kétfős cégnek szeretnék létrehozni egy Wordpresses weboldalt, és levelezést, saját domain-el.
Ami fontos lenne, egy egyszerűbb bemutatkozó weboldal pár elérhetőséggel, referenciával (ezt lehetőleg személyesen én készíteném Wordpressel), illetve pár e-mail cím.

Ami a legfontosabb, hogy a levelezés az 100%-osan megbízható legyen, ne vesszenek el levelek illetvei csatolmányai, és ne dobáljon leveleket spam-be (és az általam küldött levelet se dobja másnál spam-be). Pillanatnyilag egyetlen e-mail címre lenne szükség (jakab.gipsz@xyzkft.hu), pár hónapon belül 1, esetleg 2 e-mail cím kellene még. A rendelkezésre állás és a megbízhatóság miatt Microsoft Exchange-re gondoltam, ezt hogyan lehetne megoldani?

Szívesen várom a tanácsokat, leírásokat, viszonylag ismeretlenül mozgok ebben a világban.

Köszönöm előre is a válaszokat!

(#678) charlie_hu válasza _adaml21_ (#677) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Veszel egy szervert és felraksz rá exchanget :)

Ha olyan funkciókat keresel, akkor meg Office 365 kell neked: https://products.office.com/hu-hu/business/office-365-business

8,8 EUR / ho / postafiók (+áfa), bár ebbe kapsz office licencet is.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#679) _adaml21_ válasza charlie_hu (#678) üzenetére


_adaml21_
őstag

Én is az Office 365-re gondoltam, erre nem tértem ki részletesen.
Kérdésem arra irányulna, hogy ha veszek egy domaint, és egy tárhelyt, akkor alapvetően milyen e-mail fiókot/szolgáltatást tudok igénybe venni? Illetve az Exchange milyen extra szolgáltatást nyújtana, és lehetne-e ezt párhuzamosan (tehát mondjuk veszek a nethely.hu-n egy domaint - xyzkft.hu - , meg egy tárhelyet, amin létrehozok egy xyzkft.hu weblapot, valamint Exchange-el egy email címet létrehozni, jakab.gipsz@xyzkft.hu?

Köszi!

(#680) charlie_hu válasza _adaml21_ (#679) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Bármit, az, hogy a weboldal hol van, hol regisztráltad a domain nevet és hol van a levelezés tök független dolgok.

Pl. ha nálunk megveszed a domain nevedet, adunk egy 256 MBájtos cPanel tárhelyet ami bőven elegendő a weboldaladhaz és ezen kívül csak az O365-öt kell megvenned. (esetleg nézd meg a G megoldását, a legolcsobb csomag ott csak 4 eur)

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#681) hemaka válasza charlie_hu (#680) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szia.

Szeretnek nalatok egy korlatlan tarhelyet nem sokara, ha kesz az oldalam. Kepek lennenek rajta tarolva eleg tetemes mennyisegben. Van barmilyen file db korlatozas es ha igen, mennyi?

(#682) charlie_hu válasza hemaka (#681) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Technikai limitáció nincs, az ÁSZF-ben van egy 100 ezres fájl limit.

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#683) hemaka válasza charlie_hu (#682) üzenetére


hemaka
nagyúr

Annak elegnek kell lennie, koszi.

(#684) Rolly válasza charlie_hu (#682) üzenetére


Rolly
veterán

De akkor valojaban2 nem korlátlan ha jól értem... Cirka 30-40 giga körül lehet átlagos felhasznalassal... Sőt a levelezés fajljai alapján meg akár kevesebb is...

(#685) charlie_hu válasza Rolly (#684) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

A korlátlan ételfogyasztás sem korlátlan, úgy hívják, hogy fair use.

Ha felraksz 100e 5 egás képet, akkor 500 giga, ha 100e 1 kbájtos fájlt, akkor 97 mega...

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#686) zeorsdfd válasza Rolly (#684) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

És persze ebből lejön a használt weboldal, ami egy Joomla esetén alapból 10 ezer inode-al jár (file és adatbázis) és ha elkezd cachelni akkor mindjárt 50 ezer lesz. Láttam már weboldalt, ami 400 ezres filehasználattal bírt, csak a verziókövetés és cache (teljesen gáz) beállításai miatt.

(#687) hemaka válasza zeorsdfd (#686) üzenetére


hemaka
nagyúr

Akinek azert 500k filehosting kell, vegyen egy HP Gen8-at es tegye be a bixbe havi 8ruppoert, csodak nincsenek. :D

Most egyelore beleasom magam, excelbe kigyujtom melyik mennyiert mit ad, aztan meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

(#688) macilaci78 válasza Rolly (#684) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Gondolom, kiugróan nagy darabszám, vagy méret esetén rálesnek előtte, miből is tevődik össze. Például irdatlan sok doksi vs irdatlan sok rendszerfájl.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#689) flash7


flash7
tag

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyre írok, de kérlek titeket, ha téves akkor irányírtsatok át a megfelelő topic-ba :-)

A munkahelyemen a következő dologra keressük a megoldást:
- a termékről amiket forgalmazunk mi biztosítjuk a brossúrákat, termékfotókat stb a viszonteladóinknak,
- jelenleg ezek elküldésére a kolléganőm a nagy csatolmányokat kezelni képes fájlküldőket használja (pl mammutmail stb.)
- ezt a módszert szeretnénk lecserélni olyanra, hogy az adott mennyiségű adatot (kb 200-300MB) online elérjék a partnereink (link ismeretében),
- lehessen könyvtárstuktúrát kialakítani (logók brossúrák, termékfotók külön-külön mappákban...),
- jelszóval legyen védve a hozzáférés, (itt nem kell minden viszonteladónak külön jelszó, akár mindenkinek lehet ugyanaz. De lehet erre nincs is szükség, ha csak link birtokában érik el a fájlokat)
- a partnerek ne tudjanak törölni és, módosítani, csak letölteni.

Erre milyen ingyenes és fizetős megoldások vannak? A lényeg, hogy egyszerűen kezelhető és beállítható legyen.

Segítségetek előre is köszönöm. :R

Üdv,
flash7

[ Szerkesztve ]

(#690) charlie_hu válasza flash7 (#689) üzenetére


charlie_hu
aktív tag

Google Drive?

Tárhely, domain, webszolgáltatások - https://www.awh.hu

(#691) macilaci78 válasza flash7 (#689) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én is a google szolgáltatását javaslom.
Feltöltöd a háttértárról egy az egyben könyvtárastól a dolgokat, beállítod, hogy csak a link birtokában lehessen hozzáférni és körbeküldöd a linket a partnereknek.

Sajnos csak google accounttal rendelkező e-mailcímekkel tudod megosztani, jelszóval védeni ezt. Esetleg még jelszóval védett tömörített fájlok. Bárki hozzáfér, de csak a jelszó birtokában lehet kicsomagolni.

pop3 és imap segítségével a céges levelezést is leszinkronizálja, a gmail felületéről egyből tudod kezelni az új hozzáférési kéréseket.

Másik lehetőség egy egyszerű honlap, ami több felhasználót is tud kezelni. Felhasználók regisztrálnak, az admin küldi ki a megerősítő e-mailt. Felhasználónként meg külön-külön adsz jogosultságot az egyes bejegyzésekhez, egy-egy bejegyzés külön fájl, vagy fájlcsoport.
Ehhez ugye kell egy domain. Ha van már egy, akkor átirányítással egy aldomainre át lehet tenni, pl a domainetek valahol üzemeltetne a cegnev.hu, egy másik honlapon meg üzemel egy cegnev.hu/letoltesek, vagy letoltesek.cegnev.hu

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#692) zeorsdfd válasza flash7 (#689) üzenetére


zeorsdfd
senior tag

a Onedrive se rossz, ráadásul ellentétben a google drive-al működik az asztali szinkronizáló progi, így a feltöltést nem kell külön "intézni" elég csak megfelelő mappába tenni.

(#693) Gdi


Gdi
senior tag

Sziasztok!

Szerverplex-ről mi az általános tapasztalat/vélemény? (Vagy ha általánost senki nem tud, akkor személyes.)

Eddig más szolgáltatónál béreltem openVZ-ket, de szerverplex kedvező árú KVM-je felkeltette az érdeklődésem.

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#694) Vix64 válasza Gdi (#693) üzenetére


Vix64
csendes tag

Szia, konkrét tapasztalatom nincs velük, de az oldalukat elnézve nagyon gyanús, ahogyan ügyeltek arra, hogy konkrét információt ne osszanak meg a hardverről.

pl. webhostingot egy ismeretlen 2x4 magos xeon cpu-val és 16gb rammal szerelt gépről adnak,
Szerver bérlés: Xeon L5530 (4x2,4Ghz+HT, Turbo Freq: 2,66Ghz , 16GB ram, 2x500GB HDD) - ez a processzor 2009-ben került a boltokba.
Ha ezt adják 15 ezerért havonta, akkor gondolhatod, hogy mit fogsz kapni 990 Ft-ért.

Ha egyáltalán nincs szükséged nagy teljesítményre, akkor még lehet jó választás egy ilyen VPS..

(#695) Gdi válasza Vix64 (#694) üzenetére


Gdi
senior tag

KVM-nél azt írják:
"- HP brand szerverek
- Intel E7, 4x 8-10 magos CPU!
- DDR3 ECC hibajavító memória (max. 2TB)
- HP SAS 6G 10K HDD, Hardveres RAID10"

... szóval egészen szerver szerű szaga van.

Teljesítmény nem kell nagy, jelenleg is van olyan amit i7 950-en hostolnak a jelenlegi szolgáltatómnál, 1mag töredékére 368MB rammal, 50Mbiten.

Levelezőkiszolgáló, webkiszolgáló, openvpn, voip szerverek, remote backup... szóval semmi számításigényes nincs. inkább tárhely/sávszél/válaszidő a fontosabb.

Persze a technikai háttér mellett a megbízhatóság érdekelne.
Illetve mennyire normális a support.

[ Szerkesztve ]

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#696) wwhy


wwhy
veterán

5GB körüli tárhelyet keresek, korlátlan domainnek (na jó, 15 körül), egyéni, bemutatkozó oldalak; +
3 pici webshop, amely forgalma (sajnos) elenyésző. Jelenleg Fiberhostnál vagyok, az oldalak elérési sebessége, főleg az FTP feltöltés, nem nagyon lassú (-nak tűnik).

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#697) Vix64 válasza Gdi (#695) üzenetére


Vix64
csendes tag

Igazad van, ez elkerülte a figyelmemet, a KVM-nél jobb a helyzet, mint gondoltam.
Nekem volt szerencsém hasonló CPU-khoz és azt kell hogy mondjam, hogy igen keményen eljárt már fölöttük az idő.

Ha minimális a levél forgalom, illetve kevésbé számít, hogy a webszerver milyen sebességgel dolgozza fel a bejövő kéréseket, akkor ár/érték arányban lehet, hogy jó választás lesz.
Egy dolgot nem tudtam náluk értelmezni: Heti full backup. Heti 1x mentenek?

(#698) Torry


Torry
addikt

Sziasztok!

Valószínűleg nagyon alap a kérdés, de kérlek segítsetek.
A symbol ügyviteli rendszer adatbázisát szeretném FTP-re rakni, ha minden igaz Firebird-t használ.

Ehhez nekem milyen FTP-t kell bérelnem?
Van esetleg ph olvasók által ajánlott szolgáltató?

Köszi,
P

(#699) Gdi válasza Torry (#698) üzenetére


Gdi
senior tag

Ezt mindenképpen valami titkosított csatornán (VPN) keresztül végezd :)
Mindenképpen kell "kinti" FTP neki?

''Milliárdnyi meggyilkolt csillag sikolya elhal az éj békéjében, és a kétségbeesésnek csak néhány, törékeny, kőbevésett szó áll ellen.''

(#700) Torry válasza Gdi (#699) üzenetére


Torry
addikt

Nem feltétlen, csak szeretném elérni kintről is.
Abban gondolkoztam, hogy fix ip-re előfizetek és valami NAS vagy rasberry pi egy SSD-vel.

Aztán könnyen lehet, hogy marad a teljesen lokál megoldás.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.