Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#13) matyi012345 válasza phaseOne (#12) üzenetére


matyi012345
őstag

Nagyon örülök neki, hogy idecsábítottalak, megtisztelő amit írsz :)

Kiindulásnak szerintem egész jó képet csináltál, két dolgot vennék észre:

Az egyik a háttérfény lenne ami szerintem egy kicsit rendezetlen. Ezen PS-ben cseppfolyósítással lehet javítani, de érdemes már a nyers képen kialakítani ami mindenképp pontosabb lesz és később nincs vele munka. Érdemes alapvetően egy kör alakból kiindulni és a tárgytól függővé tenni, például mint a te tárgyad is magasabb, akkor egy függőlegesen elnyújtott ovális háttérfény menne hozzá szerintem leginkább. Fekvő tárgynál fektetett ovális alak, stb...Persze ízlés kérdése is, ha valaki épp ellenkezőleg csinálja és a végső kép esztétikailag szép lesz tőle, akkor lehet. Másik ami még a háttérfényhez tartozik az a tónusátmenet: a kép a (rendezői) jobb oldalon sokkal sötétebb tónust vesz fel mint a bal oldalon, ezt utólag LR-ben még a RAW fájlnál egy átmenetes szűrővel könnyen lehet korrigálni, szerintem érdemes úgy kialakítani a háttérfényt hogy az egész képet ne foglalja el világos és középtónusokkal, hanem a kép szélén már vegyen fel egy sötétebb árnyalatot.

A másik dolog a világítás lenne, a tárgy testén még jó is lenne ez a fajta világítás, viszont a kupak nem az igazi, úgy kéne kialakítani, hogy a felirat egyértelműen látszon, még az esetleges tónuskülönbségek ellenére is. Jó lenne, ha az egyik fényed gradiens reflexió lenne, így nem lenne olyan nagy a tónusváltás, a másik pedig egy szélesebb de gyengébb fény lenne, akár egy négyzet alapú derítőlap vagy valami más megoldás. Kupakfényen gondolkoznék még (felső élfény) , bár ahhoz egy kicsit lentebbi szögből kéne fotózni hogy igazán indokolt legyen, és a háttérfény is még viszonylag világos tónussal jelenik meg a kupaknál, viszont a feliratnak lehet hogy jót tenne. Ezt sem csinálnám erős fénnyel, inkább csak egy ezüst lap kéne a tárgy fölé, nagyjából 45-60 fokban az alaphoz képest és a kamerához közelebb. Így összességében informatívabb lenne a kép a felirat miatt.

Egyébként örülök ennek a képnek mert jól igazolja ez is a fenti állításomat a háttér és az alap szétválasztásáról. :)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.