Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) LamaCube válasza .DLL (#150) üzenetére


LamaCube
addikt

Köszi! :R
A kettő között az a különbség, hogy a tablet-on levettem a fényerőt és kicsit messzebbről is világítottam. Ki akartam próbálni, hogy zsírpapírt teszek a kijelző elé, de vészesen villogott az akku ikon a vázon, de mindenképpen kísérletezem még.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#152) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Sziasztok! Én is ékszereket fotóznék. Nem egyszerű, mert alig pénzből kell megoldanom.

Egy Sony A3000 masina áll rendelkezésre, egy 18-55 kitobi, egy szomszédtól kölcsönkapott őskövület lowend imbolygó statív (de ezt kiküszöbölöm késleltetett fotózással), két talán 500 W-os halogén reflektor (ez volt itthon), meg egy sufnituning, IKEA szennyestartóból készített fehér doboz, amire még rá kellett terítenem egy fehér lepedőt is, mert a halogén lámpák fénye túl erős árnyékot vetett. A gond, hogy elég lapos képek készülnek így, és a háttér sem lesz elég fehér. A nyersanyagból is hiába próbálok rendeset kihozni, csak photoshopos machinációval tudnék fehér hátteret csikarni, de úgy gondolom, az sem az igazi, és aránytalanul sok munkával járna.

Több ezer termékről van szó, változatos színekben, változatos méretben. Vannak fülbevalók és karkötők, amelyek kisebbek és kicsit felülről kell fotózni, és vannak láncok is, amiket távolabbról, kevésbé felülről, valami ékszertartó nyakon. (Bővebben, borzasztó kompaktgépes fotókkal ITT.)

Láttam olyan tutorialt a YT-on, ahol a fotós egy plasztikon fotózott és a háttérben távolabb megvilágított egy fehér lapot, de ha én ugyanezt üveggel próbálom, mindenképp lesz tükörkép, és az egyik lámpát is be kell áldoznom. Gondoltam arra, hogy esetleg LED-sorból készíthetnék egy lámpát, valahogy úgy, mint ebben a leírásban: LINK, és ezzel világíthatnám meg a hátteret. Bár helyszűkén is vagyok, mert az egész hóbelevanc egy emeletes ágy alsó szintjére van beépítve (ide tudtam felszerelni a lámpákat), és ha az ágybetétet ki is veszem, a talaj csak 60 centi mélyen van, a hátsó fal pedig 70 centi messze. Mondjuk nekem nincs bajom azzal a pici árnyékkal, ami marad, legalább életszerűbb, de a háttér nem elég fehér, ám ha az expozíciót, a zársebességet vagy az ISO-t állítom is, hogy világosabb legyen, az ezüst színű részek kiégnek. (A rekeszt nem tudom állítani, különben homályos lesz valahol, ami egy merev tárgynál vagy kajánál jól is mutathat, de egy textil ékszernél zavaró. Focus stackingre nincs igazán lehetőség.) Szóval ilyen spártai körülmények közt ilyen fotók készülnek, amivel természetesen nem vagyok megelégedve. (Pedig ezt már megpróbáltam Lightroomban is javítani, de hát abban is kezdő vagyok. És esküszöm, rendes fotó esetén könnyebb dolga van az embernek.)

rekesz F22 (a mélységélesség miatt), zárseb 1/2 mp, ISO 200 (Alap kép nagyjából: Link)

Mit javasoltok, mi volna a legolcsóbb dolog, amivel némileg javíthatnék a képen - és nem igényel órás photoshopolást? Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#153) matyi012345 válasza Crystalheart (#152) üzenetére


matyi012345
őstag

Ebben az esetben én inkább plasztikus világítással próbálkoznék, 45-60°-ban rakd le a lámpákat mindenféle fényformáló és egyéb nélkül viszonylag távolra (min 1 méter) , esetleg ha tudod akkor árnyékold le őket. Így egyik a másik árnyékát ki fogja ütni, ha pontosan állítod be őket. Azért lesz szürke mert a gép fénymérőjére támaszkodsz ami mint minden fénymérő csak a 18%-os középszürkére mér rá. Plusz 0,7-1 lépést emelj rá arra amit a gép mond. Így a fehér közelebb lesz a fehérhez. Ha kész akkor húzógasd be őket LR-be és az első képen állítsd be a kép gradációs görbéjét úgy, hogy a fehér fehér legyen de ne égjen ki, a fekete és középtónusok pedig szépen kiemelkedjenek, legyen részletes, de ne fátyolos. Ha az első kész akkor jó esetben minden képre nyomsz egy previous-t és kész vagy, PS-t nem is kell nyitnod. Persze ha kell retus akkor igen, de ha ügyelsz a tiszta lapra és ékszerre akkor nem kell.

Szerk: A kép végső méretére rákérdeztél? Érdemes LR exportálásnál beállítani JPEG konverziónál. Ha facebookra kell akkor 1MP elég. Ehhez a kis mérethez pedig f22 is túlzás, csak az időd megy vele, ránézésre f8-f11 elég lenne annál a képnél amit linkeltél. Ismerősöm amikor szemüvegeket fotózott akkor használt f22 2mp-t és elejétől a végéig éles volt kicsi utólagos kivágással, pedig annak komoly térbeli kiterjedése van.

[ Szerkesztve ]

(#154) Crystalheart válasza matyi012345 (#153) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Köszönöm. Fényképezésben is amatőr vagyok egyelőre (tudom, jóval kezdem, de ez a követelmény), meg ez nem is egy teljes értékű DSLR, hanem egy DSLR vázas félkompakt MILC. Szóval az elején egyenest sárga képeket csináltam, aztán rájöttem, hogy az egyik menü mélyén be lehet lőni a színhőmérsékletet, a fehér lapra mutatva és megnyomva a gombot. 2600 K-t észlelt a gép, így már valósághűbbek lettek a színek.

Gondolom, a fénymérésnél arra gondolsz, hogy toljak rá még 0,7-1-et az expozícióra... Jól gondolom? Csakhogy én eddig úgy vettem észre, hogy ahol tudom a rekeszt és a zársebességet is állítani, ott az expozíciót nem, és viszont, a világosságot a zársebességgel és az ISO-val tudom állítani. De még ki kell ismernem ezt a gépet, mindenesetre ezt nem erre találták ki, de ez adatott.

MOD: Majd kipróbálom f22 alatti értékkel is, de én úgy vettem észre, hogy ott már mintha homályosodna. Nem tudom, az objektív tulajdonságai mennyire befolyásolják ezt, de ez nem is makroobjektív.

[ Szerkesztve ]

(#155) matyi012345 válasza Crystalheart (#154) üzenetére


matyi012345
őstag

Úgy gondoltam, hogy záridővel utána mész. A fénymérő M módba is működik, úgy állítsd be az expót hogy a fehér lapra +0,7-1-en legyen a skála. Mindenképp M módba fotózzál, azonos értékekkel. A gép és az objektív is teljesen jó, A MILC felépítés semmit nem befolyásol, itt inkább előny.

(#156) .DLL válasza Crystalheart (#154) üzenetére


.DLL
veterán

500W-os refi? Az jól fűthet abban a kis szobában, nameg az áram számlának is odatesz. Bár tény, hogy ez a legolcsóbb, de ha a záridő nem probléma akkor talán kisebb is elég lenne. Illetve energiatakarékos fénycsővel ötödakkora teljesítmény is elég.
Én két darab plafonra való 60*60cm-es lámpát vettem (mint egy "fénytabló") darabja kevesebb, mint 7e Ft volt (plusz bele csövek), ezekkel ilyen képeket lőttem pl. Link (galéria, kattintásra teljes méret) Nem egy nagy durranás, igaz csak apróhirdetésbe kellett, de talán egy átlag webshop szintjét megütné.
Az egyik tabló felül volt, szemben a kamerával (a TV tetejére raktam :Đ ) ez egy kis élfényt is adott a tárgyaknak és az asztalnak pedig egy átmenetes fényfoltot, amiben kirajzolódik a tárgy sziluettje is (igaz ékszerrel még nem próbálkoztam, egy lapos nyakláncnál pl. nem jönne elő annyira) a másik tabló oldalt volt egy székre állítva. Derítés jobbról: borotválkozó tükör.

Próbáld meg a halogén reflektorok fénycsóváját leszűkíteni, mint a filmes lámpák "barn door"-ja csak valami hőálló anyag legyen :D Kis talpas tükrökkel amúgy nagyon jól lehet fényt dobni olyan helyekre ahova kell, viszonylag szűk nyílásszöggel (de mondom kis ékszeren még nem próbáltam)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#157) Crystalheart válasza .DLL (#156) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Ha a két lámpa egy óráig menne (de ékszerenként ugye csak 1-2 percig megy) az az amortizációt nem számítva ugye 38 Ft, nem vág a földhöz, de most ezekkel kell megoldanom, fillér sincs másra. Most játszom a lámpák helyezgetésével matyi012345 útmutatása alapján, de korlátozottak itt is a lehetőségeim... :D Szerelnem kell. A reflektorok nagyon felforrósodnak, úgyhogy oda kell figyelnem, nehogy megolvadjon vagy meggyulladjon valami. (A 15-17 fokos szobában meg sem érzem különben, csak közvetlen közelben meleg.)

Még arra is gondoltam, hogy esetleg megpróbálom megfordítani a lámpákat, és egy-egy lepedőről visszaverni a fényt, a szennyesboxot meg kivenni.

Végül úgyis kénytelen leszek Photoshoppal kifehéríteni a hátteret tökéletes fehérre - szeretnék prospektust/brosúrát is készíteni -, de minél közelebb van a kiindulási kép ahhoz, annál jobb lesz a végeredmény. Az elején még fontolgattam, hogy majd minden tárgy alá beteszek külön dekorációs alapot, szép lapokat, anyagokat, amit találok, de aztán belegondoltam, hogy nem tudnék 3000 fajtát kitalálni, meg az a brosúrába nem is oké, így majd csak néhány esetén csinálom úgy is, a többség fehéren kell.

Köszönöm mindkettőtöknek, próbálkozom. Majd mutatom, mi sikerült. :)

(#158) mesehabbal válasza matyi012345 (#111) üzenetére


mesehabbal
tag

Szia!

Nemrég beszéltük, hogy milyen kezdő szettet vegyek. Az lett a vége, hogy két 600-as fej, plusz boxok. Viszont a kérdésem az ezzel kapcsolatban, hogy a 'végső cél' az, hogy 3 fejjel tudjak világítani a témára? Költői továbbgondolása a kérdésnek: 2 600-as fejre épülő világítás, összehasonlítva mondjuk 2db. 320-as és egy 600-as fejből álló összeállítással? Melyikkel járok jobban? Gondolom érdemes egyből a 3 fényes cuccba seggest ugrani.

Például: [link]
Ez egy 'picit' drágább, mint amiről korábban beszéltünk, de talán megoldom... Ha vannak ennek kapcsán vélemények, javaslatok, ne kíméljen senki. Mindenképp szeretnék egy olyan szettel kezdeni, amivel kevésbé vagyok bekorlátozva és költeni sem kell rá nagyobb összeget az elkövetkező 1-2+ évben.

A fenti szett kapcsán még lenne egy olyan kérdés is, hogy azzal az egy rádiós kioldóval, amit adnak hozzá, azzal mindegyik vakut lehet vezérelni, vagy kell még 3 vevő is?

(#159) matyi012345 válasza mesehabbal (#158) üzenetére


matyi012345
őstag

Ez a kit szerintem semmiképpen nem éri meg. Ha megnézed az árakat, a 2*320-as 169e. 2*320+600 274e. Ez 105eFT különbség . 2*320+ egy darab 600-as walimex a hasznaltvaku-ról. plusz állvány 169+46+15 ~230e és akkor a fényformálókat magad választhatod meg hozzá 44e értékben (Ez a mikrosatban 2 box minimum, plusz marad szűkítőre is bőven vagy stripboxra) . Tudom, hogy van utalványod, de gondolom az is véges. A 274e-s kit csak akkor jó opció ha az egészet állod utalványból. Ez azért is lenne jó, mert ilyen oktoboxoknak meg áteresztőernyőnek amit adnak hozzá, nem sok értelme van ebben a témában, egyedül az az egy szál box amit használhatnál értelmesen. 120-as okto csak kényelmetlen és feleslegesen nagy és a formája miatt sem erre lett kitalálva. A 135e-s kittel járnál még jól, akkor is több különbözet maradna fényformálókra. De nem tudom mennyit állsz utalványból...

szerk: 1 adó-vevő kell.

[ Szerkesztve ]

(#160) mesehabbal válasza matyi012345 (#159) üzenetére


mesehabbal
tag

Még számolgatok, hogy menyni lesz az annyi. Lehet, hogy többet rá tudok szánni... Kíváncsiságból elkezdtem darabonként összerakni egy szettet a 220volt választékából. 2db. 320-as és 1db. 600-as stúdióvaku. 3 állvány táskával, plusz 3 softbox és 3 vevő. Ez eddig 337.000k. Enynit biztosan nem tudok rá költeni. Szerintem 300k alatt még rendben lenne egy szett.

Plusz Makro obit is vennem kell.

Egyébként erősen ajánlott 3 fényt használni, vagy elég a 2 is? Másik, amit nem vágok ezek a vevők, meg kioldók. Lehet, túlmisztifikálom, de lényegében egy vakuhoz kell 3 vevő és a gépre egy kioldó? Vagy a Mikrosatok infra érzékelősek, így másik vaku fényére is elvillannak, így csak egy vevő, meg egy adó kell?

[ Szerkesztve ]

(#161) mesehabbal válasza mesehabbal (#160) üzenetére


mesehabbal
tag

Jah és amúgy nemtom mennyire lényeges, de a világítás beállítására nincs egy szabad szobám, szóval max. egy asztalnyi méretű területen kell majd ügyködnöm, esetleg plusz max. 1-2nm, de akkor már sokat mondtam. szóval így is él, hogy ajánlott a 600Ws + 2db. 320-as villanó?

(#162) matyi012345 válasza mesehabbal (#161) üzenetére


matyi012345
őstag

1adó és 1 vevő kell, a vakuk elvillannak egymásra. Olyan kis területre gondod lesz a leszabályozhatósággal, szerintem eleve szerezz be ND fóliákat is, vagy ND szűrőt. egy asztalnyi területen ~1000 Ws-el saccra a 90-es rekesz meglehetne 100 iso-n :D

(#163) mesehabbal válasza matyi012345 (#162) üzenetére


mesehabbal
tag

Ezért gondoltam, hogy valami nem stimmel... Basszus, 600, 800 meg 1000ws-es pilácsokat használnak nagyob stúdiókban, portrézáshoz, egész alakos fotókhoz. Ennél, a két 300 és a 600-as villanó tulajdonképp már nem sokkal kevesebb. Még tán az kiderül, hogy, bár eddig a majd 400k-s cuccokat nézegettem, de bőven elég lenne az 50k-s villanjkörte szett.:D

[ Szerkesztve ]

(#164) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Fénysátorba háttérnek mit ajánlotok? Eddig kartont használtam, de nem valami jó. Ahol meghajlik ott nagyon csúnyán becsillan, meg maga a karton felülete sem igazán egyszínű, inkább foltos. Megjártam már pár boltot pesten de csak ilyeneket találtam. Nem vakukat használok hanem folyamatos világítást ha ez számít valamit. Sima egyszínű kéne, fekete vagy fehér.

[ Szerkesztve ]

(#165) matyi012345 válasza HollyBoni (#164) üzenetére


matyi012345
őstag

Tudsz linkelni képet? Fekete plexi alap + fekete karton ha sötét alapú képet akarsz, fehér plexi pedig ha fehéret. De a világítás is fontos. Valójában ha jól kezeled a fényeket és az árnyékolókat akkor a fehér felületből is tudsz feketét csinálni, csak a fényeket kell kontrollálni. Ami sátorban elég nehéz..

mesehabbal: Ez igaz, de azért ne a körtét, azzal még jobban szívnál :D. Igazából csak ez az utalványos dolog ami nagyon köt..amúgy lehetne jobbat kitalálni de így nehézkes.

[ Szerkesztve ]

(#166) HollyBoni válasza matyi012345 (#165) üzenetére


HollyBoni
veterán

Világítani is meg kéne tanulni, az biztos. :))

Egy kép ahol látszik az ív, meg az is hogy foltos: [link]

Egy kép ahol nem, itt alulexponáltam és még kicsit utómunkánál is visszahúztam, de nem jön ki annyira a fa: [link]

Ezeket a képeket már az oldalról linkeltem be ahol fent vannak, ott agyon vannak tömörítve 700kb-ra akkor még jobban kijön a karton foltossága.

Ezt a plexi + karton dolgot viszont nem értem, hogy gondoltad?

Amúgy egy ilyen házi cuccban fotózok: [link]

Tudom, nagyon low budget. :) (És kupi is van)

[ Szerkesztve ]

(#167) HollyBoni válasza HollyBoni (#166) üzenetére


HollyBoni
veterán

Világítással kapcsolatban is jöhetnének tippek. Most két halogén izzós lámpa van ami látszik is a képen, occsó vót és lehet őket tekergetni akárhogy. Ennek esetleg lenne valami low budget alternatívája, amivel jobb eredményt tudnék elérni?

(#168) matyi012345 válasza HollyBoni (#166) üzenetére


matyi012345
őstag

Túl közel van a karton azért ilyen, plusz nincs árnyékolva sem :) Ha azt akarom hogy fekete legyen a hátterem akkor fogok egy nagy méretű fekete kartont és elrakom olyan távolra, amennyire tudom a látószögemnek megfelelően. Alapnak pedig fekete plexit használok így lesz egy szép szimpla tükröződésem, nem lesz horizont, plusz a fekete az tényleg fekete lesz. Ha elég távol van a háttér akkor árnyékolni sem kell. [link] Ha meg van háttérfény, vagy a linkelt képen pl tűz, akkor kijön a horizont is.

A harmadik linket nem tudom megnézni, de ha sátor akkor látatlanba is azt mondom, hogy inkább vegyél fekete és fehér plexitáblákat és egy külön fekete és fehér hátteret. Ha ekkorák a tárgyaid akkor 70*100-as karton első körben elég lesz.

(#169) HollyBoni válasza matyi012345 (#168) üzenetére


HollyBoni
veterán

Na ez jó kis kép, bár én nem szeretném hogy tükröződjon alul. Ezen a képen a háttér milyen távol volt a plexitől? Az árnyékolás alatt mit értesz?

Fény "sátram"

[ Szerkesztve ]

(#170) matyi012345 válasza HollyBoni (#169) üzenetére


matyi012345
őstag

Valami mindig lesz alatta...ha nem akarsz tükröződést akkor mit teszel alá? A levegőbe nem lóghat. Ebben a sátorban nagyon nehéz távolra rakni vagy árnyékolni. Árnyékolás alatt azt értem, hogy a fényformáló mellé beraksz egy nem átlátszó anyagot, mondjuk egy fekete kartont ami nem enged fényt a háttérre. De ez sátorban szinte kizárt. :(

(#171) HollyBoni válasza matyi012345 (#170) üzenetére


HollyBoni
veterán

Lefújok egy plexit matt feketére pl. Azokhoz amiket fotózok szerintem nagyon nem megy a tükröződés.

[ Szerkesztve ]

(#172) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Néha, ha igen sötét a tárgy, már egészen sikerül fehér hátteret produkálni. Kicsit alulexponáltam és LR-ban mikor felhúztam, szépen kifehéredett a háttér jelentős része. (A világosabb dolgok még nem mennek, különösen ha fehéret kellene fehéren fotóznom, de az ekrü is necces.) 1000 Ft befektetéssel azért nem olyan gáz.

A fém részek még eléggé kiégtek, azokat a területeket külön kellett Adjustment Brush-sal szerkeszteni.

(PS-t mág nem láttak, kósza szöszöket majd le kell szedni.)

(#173) matyi012345 válasza Crystalheart (#172) üzenetére


matyi012345
őstag

Ezek sokkal jobbak mint amiket elsőre linkeltél. Próbáld meg, hogy kiválogatod a dolgokat és a sötéteket, világosabbakat külön fotózod. Úgy mehet LR-ben mindre ugyanaz amit beállítottál, esetleg ha végigfutott a tulajdonságok másolása akkor a végén átnézed. A tone curve menüpontot nézd meg, azokon még variálnék. csúcsfények körül ráhúznék, úgy az árnyék szebb lenne, és ráemelnék kicsit a sötétekre is mert így a felső ékszer közepe kicsit részlettelen. Clarity is mehet még bőven mindkettőre.

(#174) .DLL válasza Crystalheart (#172) üzenetére


.DLL
veterán

Nekem ez a totálisan fehér egybefüggő háttér nem jön be, de elehet hogy így illeszkedik az oldal dizájnjába, nem tudom, mindenesetre sehol egy támpont, sehol egy kapaszkodó a szemnek, ami segítene betájolni, mintha tejben úszna. Nem bántásként, mint mondtam lehet hogy ez a koncepció, szóval ez egyelőre csak egy erős magánvélemény.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#175) Crystalheart válasza .DLL (#174) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Arra gyúrok most, hogy prospektust, brosúrát és hasonlót tudjak szerkeszteni, ahhoz mindenképp kell a fehér háttér. Különösen, ha esküvői témájú verzió is lesz. A másik, hogy vagy minden ékszerhez merőben másféle színű hátteret használok, vagy egységesnek kell lennie. Az egységességet fehéren kívül nehezen tudnám elérni, mert az ékszer színhűségére kell koncentrálnom, a hátteret meg talán külön kellene szerkesztenem, ami a textil-anyag miatt nehézkes volna. És a lehetőségeim is korlátozottak, nem tudok akármilyen helyen és profi géppel fotózni.

Szóval még én sem igazán tudom, mit-hogyan, de próbálkozom.

matyi012345: Köszönöm, kipróbálom.

(#176) .DLL válasza Crystalheart (#175) üzenetére


.DLL
veterán

Nyugi, nem a profi gépen van a hangsúly, ezt nem is mondtam. :)
A háttér lehet egységesen fehér minden képnél, de attól még nem kell faltól falig mindenhol 100% fehérnek lennie.
Némi árnyék, egy kis alap. Érdekes módon feketében nem találom annyira zavarónak, ha nincs támpont a tárgy(ak) körül (lásd fenti példa HollyBoni esete) (ezzel nem azt akarom mondani, hogy változtasd meg a koncepciót feketére!)

Valahogy plasztikusabb világítás kellene, ahol a textúrák, formák, vastagság, anyag, jobban kijönnek. l. tudnál házilag méhsejt rácsot és szűkítőt készíteni a reflektorokra? Nomeg jöhetne egy "werk" fotó is, hogy hogyan is van most az összeállításod. Tudom, hogy no money ezért csak akkor tudunk segíteni, ha látjuk, hogy mi van, és mit tudsz még megcsinálni hozzá

(P.H.)

(#177) LamaCube válasza .DLL (#176) üzenetére


LamaCube
addikt

Éppen most nézegettem ezeket a házi megoldásokat. :K Rendszervakura csinálnék én is ilyen méhsejtrácsot. Muszáj feketének lennie a szívószálnak vagy, mint pár videón láttam mindegy milyen színű?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#178) .DLL válasza LamaCube (#177) üzenetére


.DLL
veterán

Ha pl. fehér lenne, akkor egy kis fény aura menne a célterület mellé is, szórná a fényt oldalra is, nem tudnád úgy kontrollálni, ahogy azt kellene. Inkább fekete, és ha kell készíts többféle nyitásszögű rácsot.

(P.H.)

(#179) LamaCube válasza .DLL (#178) üzenetére


LamaCube
addikt

Sejtettem, hogy fekete kell. :K A nyitásszögön mit értesz. Bocs, hogy ilyen tudatlan vagyok. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#180) .DLL válasza LamaCube (#179) üzenetére


.DLL
veterán

Minél hosszabb és szűkebb csövekből áll a rács, annál kisebb szögben engedi a fényt kijutni, minél nagyobb átmérőjűek a lyukak, annál szélesebb szögben szór. Vízsugárral is el lehet képzelni.
A szűkítő (snoot) pedig egy darab nagy cső, de ennek a szája is lehet különböző átmérőjű, tulajdonképpen csak a felesleges területekre nem engedi a fényt jutni, de nem lágyít rajta.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#181) LamaCube válasza .DLL (#180) üzenetére


LamaCube
addikt

Értem :K Nagyon szépen köszönöm! Akkor vadászom a fekete szívószálat. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#182) Crystalheart válasza .DLL (#176) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Nincs nagy cucc, egymással szemben 2 db, 500 W halogén reflektor, köztük egy IKEA szennyestartó oldalra döntve, azon egy darab lepedő még. Gondolkodtam, hogyan tudnám távolabbról világítani, de mindez a tenyérnyi hálószobában van, számítógép, szekrénysor meg emeletes ágy mellett (vagyis benne az ágyban), és nem jutottam előre.

Magára a reflektorra én félnék bármit is rátenni, még a tartó fémlemez is forró. Azon mofondíroztam, hogy talán ha csinálnék ilyen sok száz ledes fényforrásokat LED-csíkokból, mint a DIY filmes lámpák, vajon hogy muzsikálna... Tavasszal úgyis kell majd forgatni, két legyet üthetnék egy csapásra.

[ Szerkesztve ]

(#183) .DLL válasza Crystalheart (#182) üzenetére


.DLL
veterán

Csak valami normális színspektrumú LED-et vegyél, akkor jó lesz.

Már régebben is láttam kirakatokban ilyen halott fényű kékes fehér led megvilágítást, azt várták tőle, hogy az ékszerek brilliánsként fognak szikrázni, de a csillogás elmaradt, szürke volt az egész.
Azóta persze fejlődtek a ledek, pl. most átadtak pár új villamosmegállót nálunk, a fedett megállórészen szintén led-szalag az esti világítás, és élénkek a ruhák, az embereknek van arcszíne, örömmel láttam mindezt. Szóval jó LED kell.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#184) Crystalheart válasza .DLL (#183) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Hol keressek? :D Olvastam ám olyat, hogy megvették a LED-et, aztán a megadottnál hidegebb volt a fénye. Az ideális a szórt napfényt imitáló természetes volna, gondolom.

Különben egy ilyen led-panelnek milyen árnyéka van? A sok száz fényforrás eleve szórt árnyékot eredményez, vagy még erre is kell rásegítés?

(#185) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Hajh, az ékszerek ezüst színű alkatrészei lehetetlen kihívásnak tűnnek. (A múltkori kitűző épp azért sikerülhetett jobban, mert nincs ezüst színű akasztója, ami van, az meg nem vékony és könnyen lehetett külön szerkeszteni.) Amikor az ékszer fekete-sötét textil részei kiválóan látszanak, az ezüst részek egyszerűen kiégnek; de amikor még látszanak, akkor max. 90-95%-os a fehér. A fülbevaló akasztója ráadásul olyan vékony és kicsi és olyan sok síkja van, hogy a köré pakolt fekete felületeket csak részben veri vissza, valamely része mindenképp kiég. Ennek a megoldására mutatta a fényképész a youtube-on, az AKELstudio csatornáján a plexis trükköt, de az azért komolyabb rákészülést és befektetést kíván, és elsősorban helyet, ami nekem nincs...

Baromira nem szeretném PS-ban egyenként körbevágni az ezüst részeket több ezer ékszernél...

[ Szerkesztve ]

(#186) matyi012345 válasza Crystalheart (#185) üzenetére


matyi012345
őstag

3000 ékszernél meg fogsz őrülni ha minden ilyenre figyelsz. Világítsd be plasztikusan két oldalról fentről mintha reproznál és mehet a darálás. Vagy tabletop: kihúzol fentre egy fehér PVC fóliát, (1,4x1 méter 1000ft kb egy nyomdaipari boltban) és azt a két refivel keresztül lövöd.

(#187) Crystalheart válasza matyi012345 (#186) üzenetére


Crystalheart
senior tag

Kénytelen vagyok erre figyelni, mert minden egyes ékszer ilyen szisztémájú - ráadásul a többség fekete -, tehát ha egy rossz, a többi is rossz. Nem fotózhatom az összeset félig eltűnő akasztóval, vagy homályos szürkén.

Most hirtelen pár tucat (vagy tán százas nagyságrendű) darabot kellene lefotózni, amikről még gagyi fotók sincsenek, hogy meglegyen a dokumentálás is. Az eddigiek ledarálása az év folyamán lesz. Mindenesetre már napi szinten kapom a magamét, hogy miért nem haladok...

(#188) .DLL válasza Crystalheart (#187) üzenetére


.DLL
veterán

Mindenesetre próbáld megcsinálni azokat a változtatásokat, javaslatokat amiket a héten írtunk, főként Matyi, és lássuk mi sül ki belőle. ;) A megrendelő meg legyen türelmesebb, 0 Ft-ból ne várjon gyorsan csodát. (mennyire igaz, hogy az idő is pénz)

(P.H.)

(#189) Crystalheart válasza .DLL (#188) üzenetére


Crystalheart
senior tag

A "megrendelő" az édesanyám, akinél élek. Nincs lacafaca, apelláta, meg egyebek. :DDD

A helyem nagyon szűkös, már elég sok lehetséges variációt kipróbáltam, ami itt kiépíthető, de az a fránya ezüst... az mindig bekavar. (Csak a nappaliban és ebben a kis szobácskában van fűtés. A nappaliban van egy papagáj, ami fél perc alatt intézné el az egész berendezést, így csak ez a szoba marad, 3-4 m2 járófelülettel.) Még próbálkozom ide-oda feltett fekete lapokkal. Rá kell jönnöm, melyik elrendezés mellett lesz a legjobb az akasztó.

[ Szerkesztve ]

(#190) LamaCube


LamaCube
addikt

Ma beszereztem fekete szívószálat, fotókartont, filcet, ragasztót, hogy elkészítsem a két vakumhoz a homemade méhsejtrácsot. A "működését" a másik méhsejtrácsos vakuval világítottam meg Azt még nem tudom, mire fogom használni, de egy kis barkácsolásnak jó volt. A következő projektem egy softbox lesz /az is minek? :D / azt majd kiderül mire lesz jó.
Íme az eredmény /nem nevet :N / :

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#191) matyi012345 válasza LamaCube (#190) üzenetére


matyi012345
őstag

Hajfénynek jó ez a cucc :D vagy hát igazából arra amire használod. Én ha a hátteret átvilágítással csinálom ott is kell a grid. Üveghez is jó, ha a végigfuttatott fényeid kevesek akkor fentről le tudod lőni a fényét a címkére.

(#192) LamaCube válasza matyi012345 (#191) üzenetére


LamaCube
addikt

Boros/sörösüvegre gondolsz ? Tehát, ha jól értem ez háttérfénynek átvilágítva egy pl. plexin vagy a tárgy felett elhelyezve érdemes használni?

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#193) matyi012345 válasza LamaCube (#192) üzenetére


matyi012345
őstag

Háttérnek is jó, de akkor csinálj olyat ami kör alakú. Fehér PVC-n, pauszon vagy translum diffusion panelen lehet átvilágítani. Sörös/boros üvegre is, meg ami hasonló. Igazából bármire amit plasztikusan akarsz megvilágítani.

(#194) LamaCube válasza matyi012345 (#193) üzenetére


LamaCube
addikt

Értem. :R Viszont ez is kör alakú fényt formál. Vagy mégsem olyan, mint a tényleges kör? Mondjuk van bőven szívószálam :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#195) matyi012345 válasza LamaCube (#194) üzenetére


matyi012345
őstag

Jónak tűnik végülis, bár a közepe nem az igazi. Milyen hosszúak a szívószálak?

[ Szerkesztve ]

(#196) LamaCube válasza matyi012345 (#195) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen a közepénél van egy kis sávosodás. Az egyik 3.5 cm a másik 5cm.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#197) .DLL válasza LamaCube (#190) üzenetére


.DLL
veterán

Na, ez faszabaró! :C Asszem én is készítek egy hasonlót. Bár kéne nagyobb is videós világításhoz.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#198) matyi012345 válasza matyi012345 (#195) üzenetére


matyi012345
őstag

Jó hosszúra hagytad :DD jó kis cuccok ezek. Softboxot én úgy csináltam régen, hogy méretre vágtam kartonokat és alufóliával kibéleltem őket, a villanófelület meg zsírpapír volt. Nem volt rossz igazából. Stripboxot a műfenyőm dobozából gyártottam :)) Jó dolgokat lehet csinálni otthon, ha az ember tudja mit akar akkor el lehet érni majdnem ugyanazt amit gyári cuccokkal.

(#199) LamaCube válasza matyi012345 (#198) üzenetére


LamaCube
addikt

Igen, már utánanéztem és van hozzá mindenem. A következő hétvégén, ha lesz időm, akkor meg is csinálom. :R

Úgy láttam, hogy a közepére a vakuval szemben is ragasztanak egy alufóliát, ami gondolom visszaveri a fényt egyenletesen az oldallapokra. vagy ez hülyeség? Mekkorát érdemes egyébként csinálni? 40x50cm már használható lenne szerinted? Bár tudom ez felhasználás függő.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#200) matyi012345 válasza LamaCube (#199) üzenetére


matyi012345
őstag

Mindenhol ragaszd ki, én is kiragasztottam szemben és mellette is. Felhasználásfüggő, én elször 20*70-es csíkboxokat csináltam, aztán csak utána a szoftboxot, az olyan 50*50-es volt. Stripboxot én jobban szerettem. Ha csinálsz egy nagy boxot, mondjuk 50*70 vagy amekkorát tudsz akkor abból fekete kartonnal tudsz kimaszkolni, úgy kapsz stripboxot.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.