Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) matyi012345 válasza kilozsul (#50) üzenetére


matyi012345
őstag

Szia!

Egy akváriumba akasztottam bele fejjel lefelé úgy, hogy az alja éppen hogy kiállt a vízből. Arra a pontra pedig vizet öntöttem. :)

(#52) kilozsul válasza matyi012345 (#51) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Fantáziában nincs hiány :) Azt hiszem, hogy amint sikerült vázat cserélnem, a következő beruházásom obi helyett vaku és softbox lesz... :D

(#53) matyi012345 válasza kilozsul (#52) üzenetére


matyi012345
őstag

Milyen vázad és obid van most?

(#54) kilozsul válasza matyi012345 (#53) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Nikon D60 (D7100 lesz valószínűleg) +18-85, fix50 1.8, 55-200 + Cullmann Magnesit állvány (Vakum most csak egy YN468II, de télen lehet beszerzek két nagy vakut is)

(#55) matyi012345 válasza kilozsul (#54) üzenetére


matyi012345
őstag

D60 ról ha érzed a hiányosságokat akkor tényleg érdemes váltani, ezen a területen főleg az élőkép lehet nagy segítség, meg azért nagyobb részletességet is elérhetsz vele. 18-85 nincs, de gondolom 16-85-öt akartál írni. Az untig elég, nem kell jobb nála szerintem, főleg ha van mellette egy fényerősöd más témákra.

Más: feltettem az utómunkázott képet közvetlenül a régi mellé, egy kicsit fenthagyom a másikat is összehasonlítási alapnak.

(#56) kilozsul válasza matyi012345 (#55) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Jogos. 16-85, nincs előttem, mert csak akkor használom ha a nagylátó vége kell. Egyébként szerintem az 50-es jó a legtöbb ilyen tárgy jellegű témára is.

szerk.: Hova tetted a retus nélkülit? :)

[ Szerkesztve ]

(#57) matyi012345 válasza kilozsul (#56) üzenetére


matyi012345
őstag

[link]

Egymás mellett van a kettő :)

Jó lenne a fix 50, de 50 néha rövid lehet a kisebb tárgyakhoz, a perspektíva miatt, illetve a közepontja kérdéses.

[ Szerkesztve ]

(#58) netzoli


netzoli
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni. A téma a tárgyfotózás lenne. Pontosabban saját alkatrészeket szeretnék fényképezni jó minőségben. Ezeknek a méretei 40 cm-nél nem nagyobbak. Ahol készítem a képeket nincs sok természetes fény, így szükségem lenne jó megvilágításra és egyebekre is. Saját készítésű 'fotósátrat' próbáltam már használni. Ami nem volt rossz, de nem az igazi. Illetve tervezek venni valami jobb gépet is hozzá.

Ha valaki tudna segíteni, nagyon hálás lennék.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#59) #74459392


#74459392
törölt tag

Ma egy kicsit próbálgattam a vakut.

Van egy pár hiba a képen, de engem most az érdekelne, hogyan lehetne megoldani, hogy ne tükröződjön vissza az asztal az óráról. Csak egy fényforrásom van, és derítőlap.
Igazából ugyanez a gondom a tárgysátorban is, hogy ha műanyag átlátszó dobozt fotózok, ami meg van töltve valamivel, akkor a doboz alja fakóbb lesz, a fehér asztal (papír) miatt.

(#60) #74459392


#74459392
törölt tag

(#61) matyi012345 válasza netzoli (#58) üzenetére


matyi012345
őstag

Szia!

Változó, hogy mihez milyen világítás kell, szerintem 3-4 vakuval már nem érhet meglepetés. Egyszerű fehér hátteres képeket akarsz? Ezekhez kéne még pár fényformáló is, pl softboxok (kb 50*70), szűkítő, stripbox, alapref. méhsejttel ( de ez ritkán kell, inkább ételfotóknál kell néha, tárgynál nem). Stripboxra van egy olcsó megoldás, veszel egy 50*70-es (B2) fekete vastag kartont és csipesszel felcsíped a boxodra a megfelelő mértékű kitakarással, így csinálhatsz pl 30*70, 25*70 stb...stripboxot. Ezeken felül kellenek még áteresztőlapok, lehetőleg különböző méretben, ezekkel tudsz csinálni gradiens tükröződést különböző módokon. Alapnak ha fehér hátteret akarsz tükröződéssel akkor fehér plexi, ha feket alapot szeretnél tükröződéssel akkor fekete plexi, ha nem szeretnél tükröződést csak minimális árnyékot vagy azt sem akkor egyszerű fehér lap is jó lehet a megfelelő méretben. Az anyagok felületére figyelj, maradjon anyagszerű, a feliratok láthatóak legyenek. Vakuk teljesítményével kapcsolatban pedig annyi hogy szinte bármilyen vaku jó, Mikrosatba lehet kapni a 2*120-as mini studió szettet, kezdésnek jó és kapsz hozzá két boxot, két állványt, stb...mellé vehetsz egy villanj körte szettet, és egyéb kiegészítőket még amik kellenek.

Kayaman:

Annyira tedd az asztal szélére a tárgyat, amennyire csak tudod, úgy nem fog beletükröződni.

(#62) netzoli válasza matyi012345 (#61) üzenetére


netzoli
tag

Szia!

Köszönöm a válaszod. Ha nem gond, akkor még kérdeznék tőled majd pár dolgot.

Notebook DC és USB aljzatok >>> www.dcjack.hu <<<

(#63) matyi012345 válasza netzoli (#62) üzenetére


matyi012345
őstag

Rendben!

Nincs mit.

[ Szerkesztve ]

(#64) matyi012345 válasza matyi012345 (#63) üzenetére


matyi012345
őstag

Hozok egy képet, nem teljesen tárgyfotó de van rajta tárgy és műtermi : [link]

főfény: beauty dish
derítő: softbox
élfény: stripbox

Lényegében orr árnyék világítás, viszonylag lágy karakterrel.

(#65) matyi012345 válasza matyi012345 (#64) üzenetére


matyi012345
őstag

[link]

Nem egy "hajjdejó" kép, de érdekessége hogy zseblámpával és színezőfóliával készült.

(#66) psycroptic


psycroptic
őstag

Üdv-Üdv!

Szerintetek ezzel mekkora az a maximum felület amit még kényelmesen be lehet világítani? Mondjuk a viszonyítási alap legyen az emberi test: pl. félalakos portrét még bír vagy az már sok neki? :R

PSNID: Tomy83PS

(#67) matyi012345 válasza psycroptic (#66) üzenetére


matyi012345
őstag

Előszedtem a körtémet kipróbáltam ezzel a boxxal és lazán villantja a félalakot. iso200 f18, viszont a kis boxot nem ajánlanám félalakra, inkább egy brolly vagy egy 60x90-es box kéne, de ha megveszed őket akkor kitapasztalod úgyis majd idővel.

(#68) psycroptic válasza matyi012345 (#67) üzenetére


psycroptic
őstag

Van itthon 90*90-es softboxom(ez lenne a fő) ezt a kettőt az 50*70-es méretével csak kiegészítőnek használnám. Szóval a körte elég fényt ad az egyikre rárakom a 90*90-est, ezek után már csak elegendő hely kell a fényerősség szabályozásához... :DDD
Köszi a választ!

PSNID: Tomy83PS

(#69) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Ételfotókat szoktatok készíteni? Milyen megvilágítást érdemes ezekhez alkalmazni? Mert ilyenkor már természetes megvilágításról nem nagyon lehet szó...

(#70) .DLL válasza kilozsul (#69) üzenetére


.DLL
veterán

Miért ne lehetne? Vannak akik kiviszik a szabadba, ok ez nyilván nem a legszofisztikáltabb világítási konfiguráció, de ha jók a fények, talál az ember egy szép napsugarat, ami olyan mintha szűkítővel vakuznál, akkor kint is lehet szép, ízléses (ízletes) fotókat lőni. Nembeszólve arról, hogy a természetes fény spektruma a legteljesebb. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#71) kilozsul válasza .DLL (#70) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Hát ezzel decemberben nem sokra fogok menni, ha este 6 körül kell odamennem valahova kaját fotózni... :DDD

Akkor úgy kérdezem: Ha mesterséges világítás, akkor milyen és milyen irányból? Gondolom felülről lenne a legjobb...

(#72) #74459392 válasza kilozsul (#71) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nem igazán foglalkoztam ezzel a témával (még), de ezt elolvastam, szerintem jó ötleteket ad: link

(#73) matyi012345 válasza kilozsul (#71) üzenetére


matyi012345
őstag

Egy étel legtöbbször az ellenfénytől tud legjobban életre kelni, de az étel jellegétől nagyon sok minden függ. Alapból egy ellenfény plusz derítés már nem ad rossz eredményt, de pl húsokhoz az olaj megcsillanásához egy alapref méhsejttel nagyon jó lehet. Igazából nincs ultimate recept, minden ételhez más megvilágítás a legjobb. De egy ellenfény plusz derítésből ki lehet indulni legtöbbször szerintem.

(#74) psycroptic


psycroptic
őstag

Első próbálkozás a villanj körte szettel:

Kuka? Elfogadható? Javítani való a következő képelés alkalmával?

PSNID: Tomy83PS

(#75) matyi012345 válasza psycroptic (#74) üzenetére


matyi012345
őstag

Elsőre szerintem nem rossz, de azért elég sok finomítani való van rajta. Jó lenne ha a fényeket máshogy építenéd fel, indulj ki egy élfény-derítés-gradiens reflexióból és ezeket alkalmazd. Persze nem feltétlenül egyszerre mindet és lehet néha ezt a fajta világítást is alkalmazni, de elég unalmas. Nagyjából olyan így kétoldalról megvillantva mint amikor portrénál ugyanígy lerakják a két boxot és igazolványképet készítenek, egy normális világítású portré helyett. Lehet olyat is, hogy két élfényt ráraksz a két oldalára, a szöveg miatt meg egy harmadik vakuval snoottal megvillantod és azt a pár fénypöttyöt amit okoz kiveszed utólag. Ha meg kevés a vakud akkor ott a tranziens világítás hosszúzárral sötét helyen, vagy két expóból. Ezen kívül nekem itt már kicsit túl mosott az alap-háttér határa és magukkal a fényekkel is valami fura, töredezettek, de ezen amúgy PS-ben lehet segíteni. Háttér lehetne kicsit átmenetesebb, vagy teljesen fehér, ez most átmenetes és a sima egytónusú fehér között van valahol ami egyébként az üveg szélére egy szürke tónusú csíkot rak élfényként.

Elsőre szerintem mindent összevetve nem rossz, fényekre kell rágyúrni és akkor jobb lesz. ;)

(#76) psycroptic válasza matyi012345 (#75) üzenetére


psycroptic
őstag

:R

PSNID: Tomy83PS

(#77) .DLL válasza psycroptic (#74) üzenetére


.DLL
veterán

Az üveg szélén tükröződnek a helyiség dolgai, ami kicsit zavaró, egy élfénnyel pl. eltüntetjhető, mindenesetre a tükröződésekre figyelj, ha kell egy fekete vásznat vagy kartont lógass abba az irányba, hogy inkább az (ne) látszódjon, mint a szoba. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#78) psycroptic válasza .DLL (#77) üzenetére


psycroptic
őstag

Na erre nem is gondoltam. Köszi a tippet.

PSNID: Tomy83PS

(#79) matyi012345


matyi012345
őstag

[link]

Lőttem ma egy citromos képet, négy kép van egymás mellé rakva.

Bal felső: szűkítő
jobb felső: szűkítő + stripbox
bal alsó: szűkítő + gradiens reflexió + stripbox
jobb alsó: szűkítő + 2 stripbox + derítés (szűkítő rálőve egy áteresztőlapra)

Gondolom egyértelmű, hogy melyik honnan így nem csináltam diagramot. :)

(#81) tailor válasza matyi012345 (#80) üzenetére


tailor
őstag

Ügyes. Régi igazság, hogy a fény és a látásmód számít, nem az eszköz...

(#82) kiskaktusz


kiskaktusz
addikt

[link] :)

"Don't try to understand women... ...women understand women and they hate each other."

(#83) matyi012345 válasza kiskaktusz (#82) üzenetére


matyi012345
őstag

Pont tegnap néztem, de elfelejtettem linkelni :B :D Egyébként egyre kevesebb helyen látom a 10/08/35 beállítást ami az órafotó alapja. Ennyire kikopott volna ez a hagyomány? Bár ez a 3/40 még tetszik is.

(#84) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Na úgy néz ki, hogy kaptam egy tárgyfotós feladatot. :) Egy élelmiszer nagyker termékeit kellene befotózni a webshophoz és promóciós kiadványokhoz. A termékek elég változatosak a fagyasztott krumplitól a sajtokon át a konzervekig. Kb. 400 terméket kellene meglőni, szóval az idő is fontos faktor, bár a minőségnek nyilván nem kell elérnie egy Omega óra promo fotó minőségét. :DDD

A kérdés az lenne, hogy min (asztal, sátor) és milyen fénybeállításokkal lenne érdemes fotózni jelen esetben? rendelkezésre álló fények (tervben): Egy rendszervaku, állványon mondjuk ernyővel és egy stúdióvaku szintén állványon, és mondjuk softbox-szal. Ti hogy állnátok neki? :)

Szerk: Azt kifelejtettem, de a háttérnél nyilván a körbevághatóság lenne a fő cél, nem a szép környezet.

[ Szerkesztve ]

(#85) matyi012345 válasza kilozsul (#84) üzenetére


matyi012345
őstag

Nincs ultimate recept, mindenhez más világítás illik a legjobban. Ha termékfotó kell akkor ügyelj rá, hogy a lehető legtöbb információt tartalmazza (pont szemből) és minden olvasható legyen, ne legyenek kemény szélű fények, inkább közvetett, plasztikus fényeid legyenek, tehát ne tükröztesd bele a fényformálókat. Ha átlátszó üveg lesz akkor a hátsó címkét mindig szedd le és hátulról világítsd át, szemből pedig deríts vissza a címkének fentről plasztikusan. Konzervet vagy szemből fotózd úgy, hogy a teteje ne látszódjon, de ha akarod láttatni akkor kell egy derítő a tetejéhez amit mögé raksz, ez akár egy fehér lap is lehet. Fagyasztott krumplival meg a sajttal nem hiszem, hogy gond lesz, azokat egyszerű világítani.

(#86) matyi012345


matyi012345
őstag

kép

diagram

Egyvakus világítás. Valójában egy 17-es alaprefi volt fent a vakun, de azt nem találtam sylights-ban és fekete plexin volt a pohár.

(#87) kilozsul válasza matyi012345 (#86) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Az egyik fényformáló ernyő lesz, azt hogy állítsam be indirekt módon? Vagy csak vigyem hátrébb? Hátsó világítást hogy oldom meg, hogy ne látszódjon pl az üvegben?

(#88) matyi012345 válasza kilozsul (#87) üzenetére


matyi012345
őstag

Feljebb emeled az enyőt és kész is. Hátsó világításnál ilyenre gondoltam.

(#89) .DLL válasza matyi012345 (#88) üzenetére


.DLL
veterán

De utálom amikor letiltják a wp-kontentek hotlinkelését. :((( (magyarán a kép nem jelenik meg)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#90) matyi012345 válasza .DLL (#89) üzenetére


matyi012345
őstag

Nálam megjelenik, nem tudom mi a baj :( www.koloskov.com oldalon megtalálható amúgy. A " Le Sin" üveg, három féle világításban is fentvan. portfolió/still life

(#91) kilozsul válasza matyi012345 (#88) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Köszi! Ígérem majd beszámolok az eredményekről! :)

Szerk: És nem garantálom, hogy addig még nem rohangálok ide tanácsért, hajtépve... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92) matyi012345 válasza kilozsul (#91) üzenetére


matyi012345
őstag

Azért elég bátor vagy így elvállalni egy 400 képes fotózást két vakuval meg két fényformálóval :DDD Nekem 6 vakum van és nem tudom mennyi fényformálóm és most mondom azt, hogy jöhet bármi. De remélem sikerül :))

(#93) kilozsul válasza matyi012345 (#92) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Természetesen nem gondoltam túl magam! Egyszerűen arról van szó, hogy egy barátom a "megrendelő", tehát ha újra kell valamit tervezni, akkor nincs beéégés. Ha viszont a végére összejön és jó a végeredmény, akkor csak erről fog tudni mindenki. :D

(#94) matyi012345 válasza kilozsul (#93) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha van idő újratervezni, meg ismerős akkor nem lehet nagy gond. :))

Közbe hozok egy képet, hogy ne csak pofázzak mindig :D

Nincs ps-es körbevágás meg ilyenek, levels contrast van nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#95) matyi012345 válasza matyi012345 (#94) üzenetére


matyi012345
őstag

album

Igazából egy sorozat, ezt mind ma csináltam, egész délutános elfoglaltság volt. Ha valakit érdekel bármelyiknek a diagramja akkor megcsinálom és/vagy elmondom hogyan készült.

(#96) .DLL


.DLL
veterán

Gah! Egyik sem érhető el nyíltan, első a webnode-ba kér bejelentkezést, második a fácsebúkba... :(

(P.H.)

(#97) matyi012345 válasza .DLL (#96) üzenetére


matyi012345
őstag

Hát ezt nem értem. A webnodeos link nem kérhet elvileg, a Facebook az lehet, nem tudom mert nem vagyok egy nagy facebook zsonglőr sajnos. :DD

[link]

Ez Flickr-en van, ennek jónak kell lennie. Csak azért is megoldom már. :)

(#98) .DLL válasza matyi012345 (#97) üzenetére


.DLL
veterán

Köszi! :R
FlickR mindig bejön és oda regisztrálva is vagyok. ^^

Érdekes mind! DSC_4540-et el tudnám képzelni úgy is, hogy van bennük valami konyak féle, különböző magasságban. :)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#99) cidalain


cidalain
veterán

Üdv.

Időszakos termékfotózáshoz szeretnék környezetet kialakítani pénztárcabarát módon.
A termékek stúdiófotózására sokszor nincs lehetőség időhiányában, így házon belül kellene tudni megoldani úgy hogy a végeredmény ízléses, vállalható minőségű legyen, és weben is meg tudjuk jeleníteni egységesen a termékeket.

Az elképzelésem:
-80×80×80-as fehér fotósátor: ilyesmi
-2 db 30W-os LED reflektor: ilyesmi

Állítható fényképező állvány már van, "fényképezőgép" is adott egy Fuji Bridge gép, de olykor egy Canon EOS DSLR is bevethető lenne...

Nem az a cél hogy olyan fotók legyenek mintha egy profi fotós készítette volna, hanem inkább hogy kulturált és egységes legyen a termékfotó galériánk, a műszerek ne az asztalra ledobva legyenek fotózva. A beállítások hasonlók legyenek, akkor is ha a két termék fotózása között több hónap is eltelhet. Havi 1-2 terméket fotóznánk csak, egyszerre sosem megoldható a teljes termékpaletta (ezért is kizárt a stúdiófotóztatás profival)...

Jófelé kapizsgálok hogy egy olyan linkelt sátorral, és két reflektorral egy közel egyforma fotózós környezetet létre tudok hozni? Vélemény?

Kell egyáltalán 30W-os reflektor, vagy elég a 20-as is? Vagy hagyjam a ledet és legyen inkább halogén?

Köszi

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#100) .DLL válasza cidalain (#99) üzenetére


.DLL
veterán

Ezeknek a kínai reflektoroknak néha borzalmas, halott a fényszíne... Van jó LED, de nem ennyiért. Modern kompakt fénycsövek már jobban állnak ez ügyben, és kb hasonló a hatásfokuk.
Sőt vannak kifejezettek képkészítéshez valók is, de akár vehettek két Villanjkörte szettet is.
Érdemes a Mikrosat-hoz benézni, egész olcsón kínálnak hobbi megoldásokat. [link1] [link2]

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.