Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) LamaCube válasza matyi012345 (#200) üzenetére


LamaCube
addikt

Most azon gondolkodom, hogy rendelek egy ilyet [link]. Annyiban kényelmesebb, hogy helyhiány miatt ezt összecsukhatom és nem foglal nagy helyet. A kartonokkal meg tudom szűkíteni.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#202) Crystalheart


Crystalheart
senior tag

Feladtam a tökfehér háttérrel való kísérletezést. A maximum, amit ki tudtam hozni az akasztókból, nem volt az igazi. Elkezdtem ősöreg (kb. 90-110 éves) kézimunka újságokat meg (azért nem annyira régi) szépirodalmi kiskönyveket pakolni az ékszerek alá, ezeknek a sárgás színe szerintem szép alap, meg poén a szöveg a háttérben. [link] Persze még csak próbálkozom, sokféle hátteret ki akarok próbálni, gyűrt lapot, követ, réztárgyakat, stb. (Necces, hogy a kőkori statívom nem fokozatmentesen állítható, hanem van három állása, egymástól vagy 40 centire. Nehéz megcsinálni a megfelelő beállítást.)

A fehér hátteres mizériát pedig meghagyom majd konkrétan a brosúrába kerülő darabokra, mert ilyen olcsó körülmények közt úgy tűnik, Photoshop kell hozzájuk.

(#203) mesehabbal


mesehabbal
tag

Jinbei strobe-ok kapcsán van valakinek valamilyen tapasztalata, infója?
[link]

Azért érdeklődöm felőle, mert van egy Mikrosat szett is, viszont azt áteresztő ernyőkkel adják és nem tudják variálni. Tehát az ernyők helyett nem lehet softboxokat kérni. Ha minden kötél szakad, veszek mellé kettőt, viszont a jinbeihez nem kéne. Ha jó a cucc...

Első körben két strobe-os szettet veszek mindenképp, mert obira is kell a pénz. Később veszek egy 600-as villanót is mellé majd. A két fényes leosztással is el leszek egy darabig.

(#204) matyi012345 válasza mesehabbal (#203) üzenetére


matyi012345
őstag

Egy barátom pont ezekről a vakukról érdeklődött nemrég a Mikrosatban, azt a választ kapta, hogy a Mikrosatos fejekhez hasonló megbízhatóságot és minőséget adnak. A leszabályozhatóságuk viszont 1/32 helyett 1/16-od ami neked gondot jelenthet kis DOF elérésénél, ha olyan kevés helyed van amit írtál.

(#205) matyi012345


matyi012345
őstag

[link]

[link]

Opál plexi ilyen háttérgradienst csinál keresztüllőve. Szűkítő griddel, pauszbetéttel. A címkefény magasan volt , ez a diagramból nem látszik. Többi nagyjából egyértelmű. A gép is természetesen szemből van csak elcsúszott a diagramon kicsit.

[ Szerkesztve ]

(#206) Telomanikus válasza matyi012345 (#205) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Nekem a címke sötétnek tűnik és egy kis élesítést elbírt volna. Háttér jó, de ennyit szórakozni vele ilyen tárgynál fölösleges, mert ezt ps-ben is meg lehet csinálni.

(#207) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Tudnátok ajánlani valami helyet ahol áteresztő lapot lehet venni (és nem az 5in1 verziót)? Esetleg linkkel együtt, mert lehet én vagyok ennyire láma de nem találok... :)

(#208) matyi012345 válasza Telomanikus (#206) üzenetére


matyi012345
őstag

"Háttér jó, de ennyit szórakozni vele ilyen tárgynál fölösleges, mert ezt ps-ben is meg lehet csinálni."

Ez így elég rossz hozzáállás. Ha valamit nem tudsz akkor próbáld megcsinálni és ne PS gradienst tegyél rá. Ennyi erővel megrajzolom AI-ban az egészet úgy ahogy nekem tetszik. A letükrözést is pontosan meg tudod rajzolni, úgy mintha háttérfény lenne? A végén kijön hogy inkább ajánlott megtanulni világítani. Arról nem is beszélve, hogy mit csinálsz ha 50 üveget kell megfotóznod egy nap. Amiket előtte felsoroltál max azok tartoznak bele abba ami szerintem egy egészséges utómunka, plusz azokon kívül leszedtem még a szöszöket a plexiről és a gradiens reflexiót warp-al helyreigazítottam, plusz méretezés stb.. Szóval inkább azt javaslom hogy világíts és ne photoshoppal csináld amit meg lehet csinálni egyébként is.

(#209) Telomanikus válasza matyi012345 (#208) üzenetére


Telomanikus
senior tag

Persze, hogy amit el lehet azt el kell követni a fotózáskor :U , de itt egy képről volt szó és nem 50-ről. A tükröződés meg, ha pont szemből fotózod akkor a legkevesebb megcsinálni. Na mondjuk nem ez volt a lényegesebb a hozzászólásomban, ezt csak úgy megemlíteni szántam.

[ Szerkesztve ]

(#210) matyi012345 válasza Telomanikus (#209) üzenetére


matyi012345
őstag

Értem, csak én meg pont amiatt töltöttem fel. Azthittem látszik rajta hogy egy amúgy nyers képről van szó. Szóval az a hátteres PS-es dolog azért mélyen érintett :))

[ Szerkesztve ]

(#211) .DLL válasza matyi012345 (#205) üzenetére


.DLL
veterán

Amúgy egyre jobbak a diagram ábráid! :R

Rá-PS-eltem (bocsánat) a címkére, tényleg jobb lett kivilágosítva. Ha erősebben megvillantottad volna az problémát okozott volna valahol a képen?

(P.H.)

(#212) matyi012345 válasza .DLL (#211) üzenetére


matyi012345
őstag

Sylights-ban rakom össze, ott nagyon jól lehet :R

Lenne változás, a gradiens reflexió máshogy jelenne meg amit viszont én szeretek egy kicsit gyengébben megjeleníteni, szerintem így nem vonja el a figyelmet. A címke derítőfényét pedig külön nem vihetem feljebb mert természetellenes lenne ha világosabb lenne a címke mint a főfény felőli oldalon. Más változás nem történne. [link] Itt van róla a feldolgozásom, most feldobtam flickr-re.

(#213) LamaCube válasza matyi012345 (#205) üzenetére


LamaCube
addikt

Nem vagyok mérvadó és nem is számít a véleményem, de nekem tetszik. Főleg az, hogy meg is mutatod, hogy milyen világítással érted el. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#214) .DLL válasza matyi012345 (#212) üzenetére


.DLL
veterán

Nem, a gradiens jó, így tényleg kellemes az összhatás (kollégám azt monda megkívánt egy kis bort) csak a címkére gondoltam. De látom a végleges verzióban már világosabb a címke, így már teljesen jó (esetleg egy kis plusz kontraszt szelektíven a címkére?). De azért jó sok változás történt még, pl. az üvegen átvilágító vöröses árnyalat nem kívánatos?

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#215) matyi012345 válasza .DLL (#214) üzenetére


matyi012345
őstag

Igen, az a háttérfény átütése ami ugye felvette a bor színét, azokat kivettem meg még pár apróság történt ( élfényt pl kicsit kihúztam, gradiens reflexiót is kiegyengettem, felső címkére is kicsit rávert a főcímke derítője így azt is, címke világosítás, szöszök).

Lamacube:

Miért ne számítana? mindenkié számít :) Örülök, hogy tetszik.

[ Szerkesztve ]

(#216) bercsi


bercsi
aktív tag

Sziasztok!

Ezekkel a tárgyfotós sátrakkal van valakinek tapasztalata?
[Url=http://m.ebay.com/itm/381052737925?nav=SEARCH[/URL]

Nem profi munkára kellene (makettek és azok munkafázisainak fotózására).
Úgy tervezem ha jó, hogy 3db lámpával világítanám meg, 5500 vagy 6500K-s égőkkel.

[ Szerkesztve ]

(#217) matyi012345 válasza bercsi (#216) üzenetére


matyi012345
őstag

Többször is volt szó erről, pontosabban szinte az egész topik a világítással foglalkozik. Én nem ajánlom, de ha nem szeretnél többet költeni rá akkor ennyiért tény hogy nincs jobb.

(#218) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!

A múltkori homemade szívószálas méhsejtrácsos kókálmányom után nekiálltam egy Avonos dobozból sofboxot készíteni rendszervakuhoz. Még a felfogatáson ügyködöm, mert elég labilis. :) Bár készítettem vele egy borosüveges képet, de nem nagyon akarom rombolni a topik képeit vele, ezért félve linkelem. Még plexiket nem szereztem, ezért a háttér egy fekete bőrfotel támlája volt és egy üvegasztal az alja. Jobb oldalról volt a "softbox" 3/4-e kitakarva, talán élfénynek szerettem volna :D . Alulról meg egy méhsejtrácsos vakuval megvilágítva. Arra rájöttem, hogy 2 vaku kevés a tudásom még kevesebb. Persze hobbizgatni szórakozgatni jó buli volt.
A linkre csak saját felelősségre katt, talán minimálnak elmegy :)
[link]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#219) LamaCube válasza LamaCube (#218) üzenetére


LamaCube
addikt

A sofbox meg lemaradt :)

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#220) .DLL válasza LamaCube (#218) üzenetére


.DLL
veterán

Igen, hát ez annyira sejtelmes így, hogy az üvegből nem látszik szinte semmi. :D De a címkét elég jól sikerült megvillantani a méhsejtráccsal! ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#221) matyi012345 válasza LamaCube (#218) üzenetére


matyi012345
őstag

Jól néz ki, miből csináltad a villanófelületet? Még 1 olcsóbb vakuszett és teljesen jó cuccod lesz hobbizásra szerintem.

(#222) LamaCube válasza matyi012345 (#221) üzenetére


LamaCube
addikt

:R Egy avonos doboz belülről 45°-ban beleragasztva terelőlapokkal azon alufólia és sima háztartási sütőpapír/zsírpapír /egykutya/ a "fényszórója". Rendszervaku a fólia felé fordítva. Egyébként nem nagy 29x40cm-es. Igen kell még egy vaku és egy softbox és jól el fogok szórakozni szerintem is. :K Szerinted valami olcsó stúdióvaku, ami tudja a slave funkciót jó lenne vagy valami slaves rendszervaku is elég lenne?

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#223) matyi012345 válasza LamaCube (#222) üzenetére


matyi012345
őstag

ez lenne jó

Modellfényesek, elég jól szabályozhatóak és elég erősek is. Rendszervakuval én nem szivatnám magam. :) És ezekre a vakukra mindenféle átalakító nélkül felmennek a 9,5 universal cuccok, tehát pl szűkítő, alaprefi, barn dooros méhsejt cucc, különböző soft és stripboxok..ebayről egy szűktő méhsejttel 3500 körül van hozzá pl. de van hozzá bowens adapter is, ha befektetsz rá akkor aztán tényleg kinyílik a világ..csak a nagyobb fényformálókkal nem árt vigyázni azért 120ws-nél. Bár ha nincs környezeti fény akkor rádobsz egy 4x multipopot és 2*480ws lesz belőle ha nem mozog a fotóalany.

(#224) LamaCube válasza matyi012345 (#223) üzenetére


LamaCube
addikt

Nem is rossz ajánlat. :)) Az asszonypajtás biztosan "örülne", de majd kitalálok neki valami kompenzációt. ;)
Ellenben kevés a helyem, majdnem mindig át kellene rendeznem a fél szobát, persze ez nem akadályoz. :R
Egyébként a 2 rendszervakummal ki tudnám egészíteni pl. háttérfénynek és pl. címkefénynek ezt a szettet?. A boxokat meg élfényeknek és különböző megvilágításnak használnám.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#225) matyi012345 válasza LamaCube (#224) üzenetére


matyi012345
őstag

Ki tudod egészíteni minden gond nélkül. :) Kioldással sincs gond, ezekbe van slave funkció alapból, tehát ha bármelyik vaku villan akkor már mennek is rá a nagyok egyből minden kábel és külön kioldó nélkül.

(#226) LamaCube válasza matyi012345 (#225) üzenetére


LamaCube
addikt

Az szuper, mert a 2 rendszervakumhoz megmaradna a rádiós kioldó és a stúdió mehetne slave-be. Na már csak az asszonyt kell meggyőznöm :DDD Mindig azt mondja, hogy ez a fotózás csak a pénzt viszi és mennyire igaza van :K Na, de szoktam mondani, hogy mégis jobb, mint ha kocsmába járnék... :))

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#227) .DLL válasza LamaCube (#226) üzenetére


.DLL
veterán

Ez mennyire így van! :K És itt legalább esztétikus érték teremtődik! :D Van olyan téma amit szívesen látna az asszony a falon? Készíts 1-2 olyan képet, és ha kiteszi mindig emlékeztetni fogja, hogy mégiscsak jó vétel volt a fotós cucc. ;D

(P.H.)

(#228) matyi012345 válasza LamaCube (#226) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha később vállalsz vele munkát akkor hozhat pénzt. Csinálj az asszonnyal közös képet szép homogén háttérrel a studios cuccokkal és ajándékozd neki keretben vagy kulcstartóval, vagy akármi. Már nem is fog piszkálni :DD

(#229) LamaCube


LamaCube
addikt

:D
Köszi az ötleteket srácok! :R Sajnos eléggé önkritikusak vagyunk, így saját magunkról biztosan nem teszünk ki képet. Viszont régóta szeretné elkezdeni az autós jogsit. Ez lehet egy jó kompromisszum lenne :)

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#230) LamaCube válasza matyi012345 (#205) üzenetére


LamaCube
addikt

Tudnál nekem pontos típust írni, hogy a palack alatt és a háttér milyen plexi és kb. mekkorák. Jövőhéten el szeretnék menni egy plexivel foglalkozó boltba és rendelnék. Vízcseppfotózáshoz is jó lenne.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#231) matyi012345 válasza LamaCube (#230) üzenetére


matyi012345
őstag

amin van az fekete plexi, a hatter pedig amit irtam t55 opal plexi. targy meretetol fugg hogy mekkora kell, ez az uveg 30x30 ason volt. ha feleslegesen nagy akkor csak utba van. vegyel kisebb-nagyobb darabokat.

(#232) LamaCube válasza matyi012345 (#231) üzenetére


LamaCube
addikt

:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#233) gaben75 válasza matyi012345 (#231) üzenetére


gaben75
tag

Szia,

Tudnál linkelni valami oldalt ahol lehet venni, és nem arany árban mérik?
Esetleg nagyjából felsorolni egy "kezdő kit-et"?
Köszönöm :R

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#234) matyi012345 válasza gaben75 (#233) üzenetére


matyi012345
őstag

Mármint egy plexi "kezdő kit-et"? :) Ez kizárólag az általad fotózott tárgyaktól függ. Kisebb-nagyobb poharak és üvegek, informatikai kütyük mint pl egér, kártyaolvasó, parfümök, stb.. 30*30 - 40*40. Nagyobb tárgyak, pl nyomtató, laptop, monitorok, esetleg csendélet kompozíciók több tárggyal, stb 70*100 már kényelmes és általában "van benne tartalék", tudsz vele hosszú tükröződést is csinálni ha úgy alakul. Érdemes lehet még kis méretű ékszerekhez külön venni egy 15*15 - 20*20-as táblát, de igazából egy 30*30-as ezt még kiváltja. Nekem a 30*30-as méret egyébként jól bevált, kényelmes, tartja magát ha csak középen támasztom alá. A nagyobbakat már érdemes asztalra téve használni mert nem tartja meg magát lehajlás nélkül. Vastagsága pedig minél vastagabb annál jobban tartja magát, 3mm már egész jó. Innotern-nél szoktam venni, gyorsak és jól dolgoznak, lehet hogy van olcsóbb is de sokkal olcsóbb nem hiszem és nekem közel van. 30*30-asat 1000FT-ért szoktam venni náluk.

(#235) gaben75 válasza matyi012345 (#234) üzenetére


gaben75
tag

Köszönöm, :R

Igen valami ilyen választ vártam.

Köszönöm még egyszer, szerintem ez másnak is hasznos lesz.

Intel i5-3570 @3,4 GHz,8 GB DDR3 MEMORY,SHUTTLE XPC, SAMSUNG 840 120 GB SSD, SAMSUNG HD103SJ SATA, HKC 24"

(#236) .DLL válasza gaben75 (#235) üzenetére


.DLL
veterán

+1 És nem is vészes az ára!

(P.H.)

(#237) matyi012345 válasza .DLL (#236) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem olyan vészes. 10e körül megvan a nagy és a kicsi is.

(#238) LamaCube válasza matyi012345 (#234) üzenetére


LamaCube
addikt

Ez nagy segítség! :R Egyébként mennyire használódnak el, gondolom a fekete gyorsabban karcolódik. Bár, ha odafigyel az ember, akkor lehet időállóbb is.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#239) matyi012345 válasza LamaCube (#238) üzenetére


matyi012345
őstag

Sajnos könnyen karcos lesz, szinte elkerülhetetlen. Én úgy szoktam tisztítani, hogy fotózás előtt lemosom róla a port mindenféle dörzsölés vagy egyéb nélkül csap vagy zuhany alatt, max akkor segítek rá ha valami ragadósabb kosz van rajta. Utána szárazra törlöm ruhazsepivel de erre jó a mikroszálas kendő vagy bármilyen szemüvegtisztító, de ne konyhai törlő vagy pzs legyen. Így is karcolódik de pár hónapig jó. Ami jó benne hogy két oldala használható, amíg az egyik használódik addig a másikat lehet fóliázva hagyni.

(#240) LamaCube válasza matyi012345 (#239) üzenetére


LamaCube
addikt

Értem. :R
Végül is érthető a karcolódás. Gondolom azért az apró felületi karcokat még ki lehet ps-el szedni, bár a tükröződés miatt lehet macerás.

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#241) matyi012345


matyi012345
őstag

[Egy kis érdekesség]

[ Szerkesztve ]

(#242) LamaCube válasza matyi012345 (#241) üzenetére


LamaCube
addikt

"Fényfestés" tűzzel? :Y Jó ötlet. :K

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#243) LamaCube


LamaCube
addikt

Na vettem egy fehér opál plexit meg feketét. Még az ajánlott stúdióvakuk nincsenek meg, mert az asszonnyal nehéz egyezkedni. /most befizettük neki a B kategóriás jogsi tanfolyamát, így pozícióba hoztam magam :D /

Borosüvegen nem is próbálkoztam, hanem csak szórakozgattam egy izzóval. Láthatóan rosszul lőttem be a függőlegességét és még ez lenne a legkevesebb hibája.
Dark
Light

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#244) .DLL válasza matyi012345 (#241) üzenetére


.DLL
veterán

Whoa, szupper! :Y

(P.H.)

(#245) matyi012345 válasza LamaCube (#243) üzenetére


matyi012345
őstag

Akkor jó utat az asszonynak! :)) :D

Elsőre nagyon jók, finomságokra figyelj, nagyon maszatos a körte ami az első képen kijön, és a plexin is vannak foltok elég sok helyen. Horizont vízszinteése.. Érdemes a plexin átmenni a végső kép elkészítése előtt portörlés céljából. Az elsőben egyébként és több fantáziát látnék, másodikon már túl erős a háttérfény. De szuper lesz ez, próbálj ki többféle színezőfóliát, más megvilágításokat, különböző képpen elhelyezni a háttérfényt, körtét, stb..de jó úton haladsz ;)

(#246) LamaCube válasza matyi012345 (#245) üzenetére


LamaCube
addikt

:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#247) kilozsul


kilozsul
aktív tag

Sziasztok!

Kérdésem lenne :) Festékspray-ket fotózok, és adódott egy olyan problémám, hogy középen, függőlegesen mindig marad egy sötétebb sávom. A felállás úgy néz ki, hogy egy széles asztal két szélén van 1-1 80x80-as softbox amik oldalról villantják meg a fekete kartonon lévő spray-t, a karton két szélén bedig van 1-1 opál plexi, hogy a fényforrások tükröződését kiszedje. (Bármilyen más megoldással becsillanik a spray fényes felülete. Próbáltam távol vinni, több szögből, stb...) Így viszont szemből egy sávban nem kap annyi fényt és így marad egy sötét csík. ha a plexik felém eső éleit összezárom, és csak annyi helyet hagyok, hogy az optika átlásson közöttük, akkor a sötét sáv elvékonyodik, de ugye teljesen nem szűnik meg. Valahol meg azért mégis csak be kell fotózni oda... :DDD Próbáltam felülről egy derítőlapot is betenni, de nem veszi ki az sem. Lenne valami ötletetek? :F

(#248) .DLL válasza kilozsul (#247) üzenetére


.DLL
veterán

Itt ugye a cél, hogy a címke rész, és a felirat láthatósága javuljon, felülről egy szűkítővel vagy szűk méhsejtráccsal be kéne villantani középre, a sötét részre; vagy ha nem vészes mértékű a sötétedés, akkor RAW-ból simán ki lehet világosítani a kellő mértékben.

(P.H.)

(#249) kilozsul válasza .DLL (#248) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Szűvítővel próbáltam felülről, de mint mondtam megcsillanik... :(

(#250) .DLL válasza kilozsul (#249) üzenetére


.DLL
veterán

Az fura :Y pedig megfelelő szögből lőve pont az a lényeg, hogy ne az objektív felé tükröződjön a fényforrás; olyan távolra/magasra kell tenni, hogy ne látszódjon a flakonon.

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.