Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) Lassú Víz válasza .DLL (#100) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Villanj körtéből inkább a szabályozható Szerintem.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#102) .DLL válasza Lassú Víz (#101) üzenetére


.DLL
veterán

Jah, ez sem rossz, láttam már valahol, de azt hittem ez az. :)

(P.H.)

(#103) mesehabbal


mesehabbal
tag

Sziasztok!

Szeretném elkezdeni a tárgyfotózást(először ismerkedés, aztán, később fizetős melók) és most bújom a webshopokat, fórumokat. Ezt a jó kis topikot ma találtam :R és gondoltam bedobok egy kis listát, amiket kinéztem. Mindenféle tanácsnak, okosságnak örülök, szóval kezdem az elejéről: valamiféle szettben gondolkodom, így ilyen cuccokat böngészek. Azon is megy a fejtörés, hogy villanó, vagy állófényes rendszer lenne a jó indulásnak és később? Okoskodásom szerint utóbbinál azonnal látom az eredményt, viszont 'villantani' sem árt megtanulni. A hozzáértők bombázzanak a javaslatokkal, hogy kinek mi a szimpatikus és miért? ui.: A helyzetet kicsit bonyolítja, hogy a vásárlás ajándékutalványból történik majd, így olyan helyeken nézelődöm elsődlegesen, melyek sodexo elfogadóhelyek. Mikrosatnál szívesen vásárolnám az induló cuccot, de készpénzes keretem nem lesz rá.

Tehát, ki mit venne, mit ajánlana?
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#104) cidalain válasza .DLL (#100) üzenetére


cidalain
veterán

Köszi.
Ahogy nézem, tényleg szimpibb a kompakt fénycsöves lámpa, ráadásul van hozzá diffúzor is, és ugyanannyi amiért a LED-est néztem. Állványt meg csinálunk hozzá, ahogy a LED refihez is csináltunk volna.
Nem gondoltam volna hogy ennyi pénzért már kapok kimondottan fotózáshoz való cuccot, azt hittem csak buheramegoldás van low budget mellett :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#105) Lassú Víz válasza .DLL (#102) üzenetére


Lassú Víz
őstag

Amit linkeltél az jobb cucc, ahogy az ára is mutatja. Szerintem megéri a különbséget.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#106) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Halihó Urak :R

Egy ösmerős "kislány" príma ékszereket gyárt mindenféle kivitelben és ezeket árulja is az interneten. Viszont amikor megtudta, hogy van fényképezőm azaz = a jó képekkel, (szerintük ez csak így megy) hogy mondjam már meg a tutit, hogy lehetne viszonylag normális képeket lőni a webshop számára az ékszerekről.

Az esetek 99%-ban fehér hátteret szeretne használni a kislány.

A kérdésem az lenne, hogy mit mondjak neki milyen felszerelést vegyen meg? Tárgyasztalt vagy tárgysátort? Illetve mivel világítsa meg az ékszert? Vaku villanj körte vagy folyamatos fényű lámpa? Az első kettőt mivel oldja majd ki ? (kompakt gépe van :) )

Szóval csak ennyi a kérdésem ;] :B Ja és persze mondanom sem kell de olcsó legyen :DDD

Segítségeteket előre is köszönöm :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#107) .DLL válasza mesehabbal (#103) üzenetére


.DLL
veterán

Azt hittem a listád a korábbi képeidet tartalmazza, hogy honnan szeretnél tovább fejlődni. :P

(#105) Lassú Víz: Így készletben softboxokkal, még nem is sokkal drágább, és a ledes modellfény nagyon szimpatikus!

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#108) mesehabbal


mesehabbal
tag

Nem nem. Némi cucc azért nem árt ahhoz, hogy elkezdjem.

Elvileg kapok pár hét múlva egy Led-es, állandófényes cuccot pár napra kipróbálásra. Kíváncsi vagyok nagyon.

(#109) matyi012345 válasza cidalain (#99) üzenetére


matyi012345
őstag

Mikrosatba néznék el és villanj körtéket vennék. Sátrat alap esetben nem ajánlanám, de ha ragaszkodsz hozzá akkor végülis vállalható fotókat lehet csinálni, webshophoz. Két 45-ös vagy a szabályozható körte elég fényt ad. Ha a plasztikus, jól látható és informatív fotó a lényeg akkor két oldalról rá lehet lőni a sátorra, viszont a tetejébe fekete kartont ragasztanék akkor is. Komolyabb fotókhoz viszont több kell, de ha elég ez akkor ok.

@mesehabbal:

Mennyit szánsz rá? Látom, hogy van 170.000-es kiszemelted is. Én annyiból a www.hasznaltvaku.com oldalról vennék 4 200-as walimex fejet, hozzájuk állványt, plusz fényformálókat. Ha 170-es keretet nézem akkor 50 marad a fényformálókra a fejek és az állványok után. Mindenképp vennék hozzájuk + összesen 4000-ért alapreflektort (4db) , két stripboxot, két szűkítőt, meg két softboxot is ha marad pénz. fekete, fehér plexik, háttér, áteresztőlap szettek és nagyjából kész is. Blazzeo minőségben elmarad, a Mikrosat és Walimex fejektől.

Johnyblue: Fehér háttérhez fehér plexi tökéletes, világításnak jó lenne a körte ha nagyon olcsó kell, de ha van rá még pénz akkor hobbi mini studio. Milyen kompakt? Ha nincs rajta papucs akkor a vakuját állítsa M-be és alufóliával terelje a fényét úgy, hogy a tárgyak helyzetétől ne legyen látható a vaku. Körték és a studióvakuk is rámennek.

[ Szerkesztve ]

(#110) mesehabbal válasza matyi012345 (#109) üzenetére


mesehabbal
tag

Mint írtam, erősen le lesz korlátolva, hogy hol tudok vásárolni. Sodexo utalványok a keret, úgy kb. 170 környékén. Azért linkeltem ebből a boltból, mert ez is utalvány elfogadóhely és már vásároltam tőlük korábban. Edigital, vagy Ebolt raktárán nincs ennyi féle cucc. Persze kisebb kiegészítőket (5-10k) később akár mikor tudok venni akáhol, az nem gond. Viszont most kapóra jön az utalványos lehetőség, mert ebből ez kezdő szettet meg tudnék venni egyben. Készpénzt most, ennyit nem szánnék semmire.

Amúgy nem feltétlenül akarom a legdrágábbat csupán beszórtam ezt is, hogy aki ért hozzá, az tudjon válogatni; és mondhassa, hogy ő mindenképp ezt venné, vagy nem fontos ennyiért kezdésnek, vagy nemtom.:D

[ Szerkesztve ]

(#111) matyi012345 válasza mesehabbal (#110) üzenetére


matyi012345
őstag

Hát ha mindenképp innen kell akkor a 135.000-es 2*320-as szettet venném, viszont akkor is kellenek még boxok. A másikba ami 170.000 van 1 db viszont az még mindig nem éri meg a különbözetet. Ernyőt nem jellemző használni erre a témára szóval tényleg elég kötött. De legalább lenne két tuti fej, plusz állvány hozzá. Később meg tudsz még venni akkor cuccokat. Mikrosatba már régóta akciósak a Basic boxok, én is nemrégen vettem onnan 40*180-ast, de a 60*90 és 80*120 is jó minőségű cucc lehet. 60*90-es box griddel 10e. Abból plusz kettő szerintem mindenképp megéri. :)) Ebayről a szűkítő aprópénz, talán 3e. Ez már egész jó szett lenne. Később meg kiegészíted KP-ra Walimexekkel. Azok alá nem adnám ha már két ilyen jó fejjel kezdenél akkor egy Blazzeoval csak szenvednél. Egy 200-as Walimex fej 20e és meglepően jó minőségű :)

Szóval akkor kezdésnek 135.000 (utalvány) lenne a két fej állványokkal, ernyőkkel, boxokra meg egy szűkítőre meg plusz 23e KP kéne. Ha kettőt nagyon kevésnek érzed az elején akkor max kihúzni egy villanj körte szett addig amíg a Walimexekre nem akarsz pénzt kiadni. Én így csinálnám.

Most látom, hogy lehet kapni itt külön fejet. Meg kéne velük beszélni hogy a 320-asok helyett 600-asokat kérsz a különbözetért. +40 és akkor ellőtted az utalványokat, már ha másra nem kell.

[ Szerkesztve ]

(#112) cidalain válasza matyi012345 (#109) üzenetére


cidalain
veterán

Koszi.
A satorra azert gondoltam, mert a cegnel nem nagyon rendelkezunk fotozasra alkalmas helyszinnel. mindenhol gepek, iroasztalok, polcos szekrenyek vannak. Egy ilyen satrat meg bedobok a targyaloban az asztalra, es kesz a "muterem".
Tetszenek ezek a villanos cuccok, de nem tul gyakorlottkent fazok toluk kicsit...
Ket allando lampaval, talan egyszerubb dolgunk lenne, vagy rosszul gondolom?

Neztem a LH-85 tipusu lampat masik boltban dupla szettben + 2 db alvannyal 47-ert.
Meger ket lampaallvany 9e Ft pluszpenzt?
Ez a tipus jo beleposzintnek tunik, radasul megfizetheto...

Ui: Semmikeppen nem profi megoldas kell. Webre akarunk csak termekfotokat normalis/izleses minosegben, es nagyjabol azonos megjelenessel, hogyha fel evvel kesobb ujabb termekeket gyartunk, akkor hasonlo fotok keszulhessenek ugyanarrol is, mint korabban - a vezetosegnek eddig az is megfelelt ha egy termek az iroasztalon lett lefotozva... Na ennel szeretnek 2 fokkal kulturaltabb megoldast :)

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#113) matyi012345 válasza cidalain (#112) üzenetére


matyi012345
őstag

47-ért semmiképpen nem éri meg, mert annyiért vannak 2*120-asok a Mikrosatnál boxxal és állvánnyal együtt, meg azthiszem már kioldót is adnak hozzá. És attól nem kell tartanod hogy villanófény mert modellfényesek, tehát látod amit fotózol, olyan lesz a kép is. Világít a softbox amíg beállítod a fényeket. Folyamatos fény az szívás szerintem mert a villanóhoz képest pár extrém esetet leszámítva gyenge, így könnyebben beleszól a képbe a környezeti fény is, plusz melegedik és sokat fogyaszt. Villanóvakuval leszeded a záridődet 1/125-re és a környezeti fénytől már nem kell tartanod. 100iso-n f22-f32 simán megvan amúgy ezzel a szettel. [link] Persze nem kell annyi mindig, de kis kütyüknél néha egyszerűbb az f22 vagy szűkebb rekesz és ha nem kell nagy kép akkor nem számít a diffrakció, viszont cserébe tuti hogy éles a teljes cucc.

[ Szerkesztve ]

(#114) cidalain válasza matyi012345 (#113) üzenetére


cidalain
veterán

de a kioldót nem tudom rákötni a bridge gépre, mert azon nincs vakupapucs.
a szinkroncsatlakozót meg nem tudom mi, nem tudom van e rajta olyan.
ez a része ez nekem kicsit homályos, hogy hogyan fog ez nekem akkor villanni amikor fotózok :)

ui, most látom hogy a gép vakujától is el tud villanni ez. az hogy egy beállított helyzetre rávillantok a géppel is az nem fog bezavarni a fényviszonyokba? a fotózni kívánt műszerek fényes fém felületűek, tartok tőle hogy így a gép vakuja vissza fog csillogni a terméken...

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#115) matyi012345 válasza cidalain (#114) üzenetére


matyi012345
őstag

Nem fog, pont pár hsz-el feljebb írtam róla. Írányítsd el a fényét alufóliával vagy bármivel. M mód-ban működnie kell a vakunak különben az elővillanásra fognak rámenni a stúdióvakuk.

(#116) cidalain válasza matyi012345 (#115) üzenetére


cidalain
veterán

ezt az m modot megnezem holnap.
Na ez folias trukk tetszik, megeri kerdezni :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#117) Lassú Víz válasza cidalain (#114) üzenetére


Lassú Víz
őstag

"de a kioldót nem tudom rákötni a bridge gépre, mert azon nincs vakupapucs.
a szinkroncsatlakozót meg nem tudom mi, nem tudom van e rajta olyan."

Kizárt. Félprofi, profi gépeken van. Ha nincs vakupapucs a gépeden, akkor 99,9%, hogy szinkron csatlakozód sincs.

A mérnökkel már egy órája vitatkozol valamin, mire rájössz, hogy ő ezt élvezi.

(#118) JohnyBlue válasza matyi012345 (#109) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Johnyblue: Fehér háttérhez fehér plexi tökéletes, világításnak jó lenne a körte ha nagyon olcsó kell, de ha van rá még pénz akkor hobbi mini studio. Milyen kompakt? Ha nincs rajta papucs akkor a vakuját állítsa M-be és alufóliával terelje a fényét úgy, hogy a tárgyak helyzetétől ne legyen látható a vaku. Körték és a studióvakuk is rámennek.

A fehér háttér jelenleg egy fehér molinó (amire szoktak a nyomdák nyomtatni)
Jól gondolom, hogy a fehér plexire kell majd rakni az ékszert ? :B

Világításnak ez vagy ez majd a kislány eldönti.

A vakuletakarást és a tanácsaidat és az M módot meg köszikuszmakszimusz :K :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#119) cidalain válasza Lassú Víz (#117) üzenetére


cidalain
veterán

Akkor ami nekünk van az nem félprofi :)
Hogy ne vaktában lövöldözzünk Fujifilm S1800 a gép típusa.
Nem találtam a vakunál M módot (csak kikapcsolt, vörösszem, erőteljes lehetőság van), így csak dupla villantást tud...

Nyilván lehet azt mondani hogy akkor rakjak össze egy egyszerű stúdiót, meg vegyek egy új fotógépet is, de költséghatékony megoldás kellene, nem vérprofi. (Azt elég nehezen tolnám le most a főnök torkán, hogy vegyünk stúdiólámpákat 50-ért, sátrat 30-ért, és még vegyünk egy belépőszíntű DSLR-t is 150-ért, csak azért hogy a műszerkép háttere ne az íróasztal legyen...)

Akkor átsruktúrálva a feladatot:
Jó lenne valami olyan megoldás, ami a már meglévő eszközzel vállalható termékfotózást tesz lehetővé.
A termékfotókat nem kiállításra szánom, hanem Gipsz Jakab internetezőnek, aki nem ért a fotóművészethez, (sőt mi sem, akik készítenénk a képet), de a termékfotóink ízlésesen mutassák be a termékeket, ne kelljen fotónként fél nap utómunka.

Tudom, hogy ez olyan kívánság, hogy ettől egy fotózásban valamennyire jártas emberke a haját haját tépné, hogy ez így nem jön össze, ennek ellenére mégis szeretnék előrelépni a témában.
Tehát fotógép most adott, cseréje ennek max akkor ha ez tönkremegy.

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#120) .DLL válasza cidalain (#119) üzenetére


.DLL
veterán

Szerintem akkor legyen állandó fényű lámpa szett, plusz állvány a gép alá, és akkor nem gond a záridő.
2x85W vagy 4x32W szerintem bőven elég lesz nektek. ;)

(P.H.)

(#121) matyi012345 válasza JohnyBlue (#118) üzenetére


matyi012345
őstag

Igen, arra kéne rátenni. feketét is ajánlom egyébként, de ahhoz kicsit összetettebb világítás kéne akkor. Plexi méreténél fontos az ékszerek mérete, a feleslegesen nagy plexi csak hátrány a világításnál. Szűkítőt még lőnék egyet ebayról, bármelyiket is választja. A körtéhez hosszabbra kell majd benne cserélni a csavarokat. Sokkal jobb a 2*120-as szett, pénz kérdése melyiket választja. ;) Modellfény hiánya a legfájóbb a körtéknél szerintem, a fix fényhez még lehet alkalmazkodni. Ha a körtét veszi akkor is boxos kiszerelés legyen mindenképp. Szűkítő + grid kombóval egy fehér anyagra rávilágítással (legegyszerűbb a fehér A0 lap) szép kör alakú átmenetes fényt lehet létrehozni, ami a fekete plexire letükrözve nagyon szép. Másik vakuval meg plasztikusan meg lehet világítani az ékszert, jól kimaszkolva a boxot.

Nincs mit, igazi home made cucc :DDD szerencsére azon az elven vagyok, hogy a kép legyen jó, az út meg addig olyan amilyen, persze világítani kell tudni. Van olyan ismerősöm aki beszólt hogy miért élőképezek a kereső a profi. Nem kértem el a levezetést, hogy attól miben lesz jobb a kép. Szerintem besült volna ;]

Cidalain:
Utolsó megoldás a gépen M mód, hosszú záridő és az exponálás közben elvillantani a vakukat, viszont ez azzal jár, hogy a környezeti fényt ki kell zárni. Ez viszont gondolom nem kivitelezhető, úgyhogy inkább én is DLL megoldására szavaznék.

(#122) cidalain válasza matyi012345 (#121) üzenetére


cidalain
veterán

Köszönöm mindkettőtöknek :)

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#123) mesehabbal válasza matyi012345 (#111) üzenetére


mesehabbal
tag

Szia!

Erre gondoltál?
[link]
És ebből a fejből kettő, a fenti, csomagban lévők helyett:
[link]
+2 box.
Ezen felül pedig sátor és még egyéb más cuccok, amiket más kommentekben leírtatok. Jónak tűnik. Köszi az infót!

Láma kérdés: a fenti szettet összehasonlítva mondjuk egy 2x45-ös, villanjkörtével -már ha szabad ilyet,- mekkora az ugrás minőségben, használhatóságban, tartósságban? Mert ugye az ár különbözet már elég jelentős. Gondolom, hogy azért érezhető, hisz nem véletlenül olcsóbb az egyik, míg drágább a másik, csak érdekel.

Állandó fényű cuccokról van valami tapasztalat?

Egyébként még macro obi kapcsán is kérek majd szakvéleményt, mert az is kell még. Itt ki mit szeret, mi az általános? Érdemes prime obikat nézegetni, vagy megfelelnek a zoomos, nem fix blendés cuccok, nem feltétlenül a legolcsóbb kategóriából?

[ Szerkesztve ]

(#124) JohnyBlue válasza matyi012345 (#121) üzenetére


JohnyBlue
őstag

Nagyon szépen köszönöm a kislány nevében is :B :K :B :R

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#125) matyi012345 válasza mesehabbal (#123) üzenetére


matyi012345
őstag

Igen, így gondoltam. Semmi értelme összehasonlítani. :) Más világ egyszerűen. Folyamatossal nekem nincs, van ismerősöm aki régen dolgozott fotoizzóval alapdeszkásra, szerinte megváltás a villanó, pedig neki kellett a fényerő f45-64 rekeszeknél, de 500-as Henselekkel is megoldott mindent, ha kellett akkor multipoppal de nem volt gond.

(#126) mesehabbal válasza matyi012345 (#125) üzenetére


mesehabbal
tag

Pár hét múlva, röpke hétvégére kapok kölcsön egy ledes folyamatos szettet. Majd írok róla. Mivel eddig villanóval sem volt dolgom, így az első élmények, benyomások nekem a folymamatos kapcsán lesznek. :)

Ismerős azt mondja, neki jobban bejön, mert egyből látja mi a helyzet, nem kell lőnie 2-3 próbát.

[ Szerkesztve ]

(#127) matyi012345 válasza mesehabbal (#126) üzenetére


matyi012345
őstag

Modellfénnyel is ugyanazt látná, fénymérő pedig tized rekeszre kiméri egyből a villanót ;)

(#128) kojak007


kojak007
tag

Üdv mindenkinek!

Hű dejó, hogy rátaláltam erre a topicra! Nagyon hasznos és pont az én kérdéskörömbe vágó témát feszeget... :C A jóIsten megáldjon a topic indítása miatt :R

Nos én is vmi hasonló cipóben járok, tárgyfotózás bevállalása előtt állok, szintén ismerősnek, szintén webshop minőségben gondolkodva. Kicsiny különbséggel, hogy itt 2000 körüli termékről van szó, persze ütemezve csöpögtetve..

Mivel a tárgyfotózásban még szűz lennék kérdéseim lennének ha szabad e... :DDD

Meglévő apparát: 3x300Ws vakuk, 2db 70x100 box, alap reflektorok, plusz egy rendszervaku
Kb már-már összeállt a kép az egyéb szükséges beszerzendő elemekre, de kérlek javítsatok rajta ha láttok bakikat benne:

Ötletek orosz Alex mester bácsitól (photigy.com):
plexi lapok beszerzése fekete és fehér verzióban is, de honnan érdemes és mekkora méretben milyen lemez vastagsággal? A termékek táplálék kiegészítők, biocuccosok, ergo kis tárgyak a max méret kb egy 1l-es flakon lesz. Hol van a legolcsóbb forrás kishazánkban a plexi alap?

másik nagy kérdőjel, az a bizonyos SAVAGE TRANSLUM áteresztő műanyagszerű háttér, diffuzor/gradiens előállítására is és reflex fényre is alkalmas műanyag lemez, amit Koloskov bá javall több videojában is. USA-ban még emészthető áron van 90 USD körül az 5m-es roll, de idehaza ez már kb 27eFt-körül jönne ki ami hát eléggé borsos.. Ti mit ajánlanátok, mit használtok ennek helyettesítésére, ami emészthetőbb árban beszerezhető. Mikrosatnál azt mondták nincs ilyenük..de azt javasolták, hogy guglizzak és hamar rá lehet lelni nem feltétlenül fotós boltok kínálatában ilyen termékre... van erre már meglelt kiváltó forrás magyarhonból valakinek?

Még gondolkodnék két stripboxban úgy kb 90-120cm-es magassággal, de elsőre vszínű fekete kartonos betakarás lesz a meglévő boxokon. Ugye, hogy megúszhatom a csíkboxokat?
A nagy vakukból kettő lenne csíkboxal diffuzorokkal két oldalon élfény/gradiens generálásra, a rendszervaku lenne a háttérfény megvilágítására, a harmadik 300Ws-es ágyú meg boomon snoottal front vagy felül világító lenne, tárgy és kompozció függvényében.

Még egy kérdésem lenne, mert gondoltam fröccsenő mozgó víz kimerevítésére is. Ugye jól gondolom, hogy villanási időben 1/2000s kevés lesz ahhoz, mert elmosódott éleket fogok kapni?

Segítő javaslataitokat előre is köszönöm.

Matyi am. szerinted mennyi idős mutatvány lehet 2000 termék befotózása? Mert nekem lövésem sincs, bár nincs konkrét határidő hál Istennek, különben nem is vállaltam volna, meg amúgy is több etapokban fognak érkezni a termékek. Én úgy gondoltam, hogy először csinálnék egy csoportokra bontást, a kb azonos méretű formájú tükröződésű termékekre hoznék össze egy egy alapbeállítást és akkor meg mehetne a darálás, hisz katalógus fotózásról beszélünk webre (fehér háttérrel 1 kép front, 1 kép hátoldali cimke), nem kell 2000 kreatív fancy élmény képet összehozni (max happy endnek csinálnék 5-10 kreatív kompozíciót is pl. itt gondoltam fröccsenő víz/tej fotókra). Még az árban sem egyeztünk meg mert nem tudtam tapasztalat/időráfordítás hiányában konkrétat mondani, de ha akár ebben is lenne javaslatod, h mi a reális ár/termék amiért ezt pl. Te vállalnád, akkor azt nagyon megköszönném márcsak támpotntnak is segítség lenne.

(#129) matyi012345 válasza kojak007 (#128) üzenetére


matyi012345
őstag

Üdv a topikban! :)

3*300 az már elég jó cucc, lehet vele dolgozni rendesen. Plexilapokból fehér és fekete teljesen jó, amúgy ez azért kell mert ezekben szimpla a tükröződés mivel nem átlátszóak így a legvékonyabb is elég. Én az Innotern-nél szoktam venni, árban verhetetlenek ha nem kérsz nyugtát. ;] ;) Savage translum azért jó mert hátulról átütve is lehet vele gradienst csinálni szépen, viszont ha rávilágítással is kiegyezel amit esetleg kicsit kényelmetlenebb létrehozni akkor már bővül a kör. Sima A0 fehér lap pl tökéletes, csak a boxok flagezésére figyelj ha szép háttérgradienst akarsz, a boomos long short nem fog belemenni. Egyébként B&H-n nézz körbe, ha jól emlékszem ott van olcsóbban translum, ha mindenképp hátulról átütőset akarsz. Érdemes még a fehér PVC fóliát kipróbálni átütésre, az jóval olcsóbb. Stripboxot szerintem is megúszhatod, bőven ki tudod maszkolni a boxokat ekkora teljesítmény mellett és pontosabb is. Gradiens reflexiónál jobb is ha különböző mértékben maszkolsz, mint hogy egy stripboxxal lövöd meg. Fröccsenéshez IGBT vezérelt vaku kell, különben be fog mozdulni. Rendszervaku egynek jó, esetleg kérsz kölcsön még egy rendszervakut arra az időre amíg a splash fotókat lenyomod. Stúdió vakuk elvéreznek splashnél mert konditöltéssel variálják a teljesítményt, nem idővel szabályoznak. Nem szeretnélek befolyásolni azzal, hogy a saját áraimat leírom de ne legyél olcsó jános ;) Hogy mennyi idő az rengeteg dologtól függ, ha nincs sok utómunka csak lövés és mehet is akkor gyorsan megvan, de ehhez tényleg tudni kéne, hogy milyen cuccok. Amik bosszúságot tudnak még okozni : figyelj a szenzorkoszra, legyen otthon tartalék : villanócső, biztosíték, beállítóégő, nem árt ha van két vázad mert sosem lehet tudni, első pár elkészült képet ellenőrizd gépen 1/1-be és utána told tovább, persze nem tudom milyen géped van milyen kijelzővel, de én akkor vagyok nyugodt. Hosszabb távú munkánál ha ezekre figyelsz akkor nem érhet sok meglepetés.

Rendszervakura milyen fényformálód van? Háttérgradienshez legjobb (szerintem) a snoot, de kell bele grid és méretre vágott pauszpapír plusz opcionálisan szinezőfólia. A pausz legyen elöl és szűkítsd tovább az egészet méretre vágott kartonnal vagy bármivel. Ezzel olyan gradiens hozható létre, hogy a PS gradiens eszköze is megirigyelheti ;) Aztán lehet még más módokon de nekem ez nagyon bejön. [link] Ez mai még nyers képem, ez ezzel a módszerrel készült. 5 féle méretben van tovább szűkítő kartonom. Mondjuk azt aláírom, hogy ehhez kell teljesítmény de kivitelezhető és rugalmas.

Egyébként egy ismerősöm megfeküdt a határidővel nem olyan régen egy 1200 képes történetnél és 3 hetet kért rá amiből 5 lett. Ebből ki lehet indulni, én napi 60-70 képet merek bevállalni úgy, hogy nincs túl sok utómunka. Nemrég volt egy olyan munkám ahol 42 kép kellett, de át kell színezni minden képen a dobozokat fehérről aranyra PS-ben. délután 3 kor álltam neki és 9-re végeztem vele. Persze volt szünet, nem vagyok robot. :)

[ Szerkesztve ]

(#130) kojak007 válasza matyi012345 (#129) üzenetére


kojak007
tag

Hát nagyon szépen köszönöm a részletes reakciót.

igen én is így éreztem hogy IGBT lehet a megoldás... a Mikrosat Flash-Mob-jai tudjnák ezt az igényt kielégíteni... vagy egy jó Broncolor/Profoto :P... de a Mikrosat ára is 165k a 600Ws-ért most nem bejövős, majd talán később...

Lehet akkor nyelek egyet és beruházok egy ilyen Savage-re... a BH-n is ugyanez a savage 89 USD, de néztem hogy kb még 100USD míg ideér kishazánkba és akkor még ha a NAV bácsi bevámolja és megáfáztatja akkor lehet 50k-ba állok meg...BH sztem úgy lehet ócsóó ha van kint span és megveszi neked, és elküldi postán, vagy ép jön haza és magával hozza.

Hát rendszervakura nem sok, de pont tavaly év végén ruháztam be egy ilyen fényformáló szettre a kickstarteren, aminek január február környékén kell megérkeznie

Magmod
MAGMOD 2 COMPLETE KIT 1 db
MagSnoot 1 db
MagGrip 1 db
MagGel-2 Slot Kit 1 db
Creative Gel Set 1db

uh lesz benne snoot is, sphere-rel lágy gradienst lehet majd csinálni (sztem háttérnek vagy ez vagy a snoot), de grid is lesz benne, meg lehet beléjük tenni korrekciós és kreatív fóliákat is.

Eeeezt viszont nem igazán értem :P

"Háttérgradienshez legjobb (szerintem) a snoot, de kell bele grid és méretre vágott pauszpapír plusz opcionálisan szinezőfólia. A pausz legyen elöl és szűkítsd tovább az egészet méretre vágott kartonnal vagy bármivel. Ezzel olyan gradiens hozható létre, hogy a PS gradiens eszköze is megirigyelheti ;) Aztán lehet még más módokon de nekem ez nagyon bejön. [link] Ez mai még nyers képem, ez ezzel a módszerrel készült. 5 féle méretben van tovább szűkítő kartonom. Mondjuk azt aláírom, hogy ehhez kell teljesítmény de kivitelezhető és rugalmas."

Tudnál erről képet küldeni hogy néz ki? Elöl? mármint villanó-pausz (mint egy fólia aztán a snoot? amit kartonból csináltál? Mutass máán ilyen saját készítésű ötleteket fotón ha nem liszenszelt persze :)

akkor most kicsit megnyugodtam, mert én kb azt mondtam a srácnak hogy ha gördülékenyen hozza a termékeket akkor kb márc-április-ra reális

én árban ilyen 200-300 Ft/termékre gondoltam, legalább annyit segíts kérlek, hogy ez sok/kevés/reális? Kért árat profi cégtől és ők 2M-t mondtak rá szummában.

(#131) matyi012345 válasza kojak007 (#130) üzenetére


matyi012345
őstag

Ez is jó, van is róla kép ahol MagGrid-el fotóznak, elég gyenge minőségben tették fel a képet de ahogy elnézem azzal elég jó gradienst lehet csinálni. Csináltam két gyors képet szemléltetés képpen.

[link]

[link]

Szerintem elég jó megoldás, akkor a legpontosabb ha az egész végébe teszel még egy kör alakú dolgot, mondjuk egy másik szűkítő kupakját vagy akármit. Itt most a képeken nem volt benne semmi és így is ilyen. Photigy-be a facebook csoportba is benne vagy? Vannak fent jó diagramok, ott szinte mindenki a translumos cuccal csinálja a hátteret, szerintem annyival nem jobb, ha pontosan flagelsz és világítasz ( nem úgy ahogy én most a gyors képnél) akkor el lehet érni ugyanazt vele és jóval olcsóbb. Lépj be ha még nem vagy bent, nagyon jó csoport. ;)

200 az nagyon kevés, 300 is csak akkor ha jó ismerős, 400 a reális összeg érte. De Te döntöd el, nem akarom hogy emiatt elveszítsd a munkát és ha ismerősnek csinálod akkor nagyon érzékeny az ár kérdése. Barátnak meg egyenesen veszélyes bármilyen ajánlatot is tenni mert a kapcsolatotokra is rá mehet. Ezért nem szeretek fotózni se családnak, se barátoknak. 400/képnél 1,6MFT-re jön ki, az reális. Még a 2M is reálisnak mondható de az már a felső határa szerintem.

(#132) kojak007 válasza matyi012345 (#131) üzenetére


kojak007
tag

már be is léptem... köszi a tippet

most már értem, tehát snoot utána grid majd fólia (ha kell) és végül pausz majd kupak és a kupakra még ráhúzni olyan hosszú karton hosszabítást hogy meglegyen a kívánt átmérő.

köszi a képet.

nekem a 400/termék az 800eFt-ra jön ki. Vagy Te úgy gondolkodtál, hogy 2 kép/termék?
áhh a 2M-ra dobott egy hátast, és nem azért mert sóher, hanem mert egyszerűen nincs ekkora keret rá. Induló vállalkozás. Amennyire lehet segítek is neki ebben. Meg tényleg nincs tapasztalatom a tárgyfotózásban ez a projekt lesz a tanuló időszak. Nem kérhetek annyit vagy közel annyit mint egy 10 év tapasztalattal rendelkező mester. Meg annyiért ő sem tudna belemenni. De legalább már látom, hogy kb milyen árkategóriában mozognak ezek, amikor majd az ember tán elér egy bizonyos nívót, mint pl. Te

majd sztem az lesz a legnagyobb kihívás, hogy a legtöbb termék fehér műanyag doboz, tégely stb. és ez ne olvadjon bele a fehér háttérbe, de ne is legyen nagyon szürkés a tárgy se.

hát nagyon szépen köszönöm a részletes segítséged Matyi! Majd lehet még becsekkolok pár demo képpel, ha belekezdünk a projektbe, egy kis elemezgetésre megkritizálni, amiből szintén sokat lehet tanulni, persze ha szabad e :)

(#133) matyi012345 válasza kojak007 (#132) üzenetére


matyi012345
őstag

Én úgy gondoltam, hogy két kép/termék mert feljebb azt írtad, hogy fehér háttérrel egy front és egy kép hátoldali címke, plusz a végén pár reklámkép. Akkor a háttérgradienses képek igazából csak ott kellenének és a többi fehér háttér? Amiatt akkor nem érdemes beruházni a translumra, max a pvc fóliát érdemes kipróbálni, de a rávillantás is jó. Akkor viszont 2000 képért a 2 milliós ajánlat az sok. Főleg, hogy ez nagy mennyiség amire azért illik kedvezőbb árat felkínálni. Nagy nívóm nekem sincs :( , szinte alig ismernek viszont fotóztam már több megrendelőnek így volt alkalmam kitapasztalni szinte minden nyűgöt-bajt ami a megrendelővel kapcsolatos lehet. Sajnos a technika az egy dolog, meg a képek jó kivitelése is, viszont a megrendelő az egy külön történet tud lenni néha. Volt, hogy nem kértek utómunkát, hanem csak a RAW-okat. Másik kedvencem a "színezd át a dobozokat utólag mert nincs olyan dobozunk, ma viszem, lehet hogy kések és még ma kellenének a képek." :W Ez mindent vitt, de megcsináltam. Sajnos az emberek nagy többsége nincs tisztában azzal, hogy a képeket nem csak lefotózni kell, hanem fényeket kell beállítani hozzájuk és utómunka is szinte minden képpel van valamennyi.

Nem lesz szürke a fehér háttérrel, viszont az ilyesmi képelhez én boom-on inkább egy boxot lógatnék be, plusz egy vakut betennék a háttérnek, hátulra pedig flageket raknék hogy a fehér háttér képen kívüli része ne csináljon élfényt a tárgy két oldalára. A boxot pedig a megfelelő mértékben lehet maszkolni. Így ha jól állítod be a fényeket és jó az expó akkor minimális utómunkát és szép plasztikus, informatív képeket kapsz. Ezt lehet még fokozni, ha nagyobb fehér kartonokat raksz be a gép mellé mindkét oldalra. Ja és ilyenkor nézd a hisztogramot, hogy hol tart a fehér.

Gyere a képekkel, mindenkinek az a jó ha pörög a topik, látunk képeket, ötletelünk, segítünk és tanulunk ;)

[ Szerkesztve ]

(#134) kilozsul válasza matyi012345 (#133) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Hol is kezdjem... :) Tegnap nekifeküdtem kicsit gyakorolni a tárgyfotózást. Bár a fényeim, fényformálóim még nincsenek meg, de rendszervakuval, lámpákkal, derítővel nekifeküdtem a gyakorlásnak, hogy a fények irányát. tükrödőzéseket, háttérvilágítást próbálgassam picit. Felmerült bennem egy csomó kérdés:

- A tárgylemezt érdemes alulról megvilágítani az esetleges árnyékok "elűzésére"?
- A fókuszt manuálisan érdemes beállítani? Mert több esetben volt gondom, hogy az állványon megfelelően beállított fényképezőnél nem a megfelelő helyre fókuszált, és problémás így fókuszt venni a tárgy megfelelő részén. (pl. áttetsző részeknél tud tévedni a fókusz)
- A vakura rakott szűkítőt melyik fényhatás elérésére használjuk (és főleg hogyan)?
- Visszaverő lapot említetted egyszer, hogy Mikrosatnál szerezted, de én egyszerűen nem találom, tudnál dobni egy linket?
-Minden fényt állványról használtok? Mert ugye a vakuk, fényformálók beszerzése csak egy dolog, de egy boom-os állvány közel egy rendes vaku ára, és anélkül felső világítást néha bajos összehozni.

Jó lenne egy kezdő hozzászólást összerakni az alapfogalmakból, eszközökből és alapbeállításokról. Rengeteget segítene. :)

Nálam már így is van pár söröd... :D

(#135) matyi012345 válasza kilozsul (#134) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha jól világítasz akkor nem lesznek árnyékok, pontosabban tudod őket kontrollálni. Nem ajánlom amúgy átvilágítani, bár azt nem írtad hogy milyen anyagra gondolsz. Inkább egy háttérfényt próbálj meg csinálni ami letükröz a plexire [link] Ez pl fekete plexi és ovális gradiens van letükrözve. (snoot + grid + pausz továbbszűkítve boom karon, fehér kartonra rávilágítva, másik vaku fénye pedig árnyékolva) [link] Ez fehér plexi, ami felett egy 200-as oktobox volt 1/1 beletükröztetve felette plusz még két vaku.

Fókuszt mindig manuálisan állíts, felesleges az AF.

Szűkítőt sokféle módon lehet használni, pl. fehér kartonra rávilágítással, pausz, grid betéttel háttérgradienst tudsz vele letükrözni vagy simán létrehozni, amit úgy tudsz kontrollálni ha a megfelelő mértékben tovább szűkíted. Azon kívül jó még plasztikus világításra, pl címkét megvilágíthatod vele fentről az üvegen és akkor a másik oldalon sem lesz sötét ( ha pl. gradiens reflexió+élfény párost alkalmazol és a címke így nem lesz eléggé jól látható.) Utólag az üvegből a pöttyöt ki tudod venni ha rátükrözött. Ha kiveszed belőle a gridet akkor tudsz vele egy szimpla kört világítani ami bármire jó lehet, ezen kívül jó még hajfénynek, kemény ellenfénynek, díszfénynek.

[link]

Én állványokat használok, boom kar ebayen egész olcsó, csak a dollár miatt most lehet hogy várnék vele. Amúgy itthon 9K körül szokott lenni. Nem olcsók az állványok, főleg a jók, de sajnos kell. Nem árt ha légcsillapításos, nagy terpesztésű, masszív. Mikrosatnál amiket lehet kapni azok egész jók, pl a Medium. De állványt olcsón tudsz venni szintén ebayről.

Tervezek írni egy hosszabb cikket amiben szó lesz minden témához kapcsolódó dologról, annak a hivatkozását majd be lehet szúrni, kb 100-150 oldalas lesz (vagy majd kiderül :D ) de még jó pár hónap mire a végére érek. És szinte még el se kezdtem :DDD :B

Sört nem szeretem de a csokit azt igen :D amúgy meg erre van a fórum :))

(#136) kilozsul válasza matyi012345 (#135) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Tárgyfotó level 1 :D

Nem szúr szíven rögtön, először meghallgatja mivel csináltam... :DDD

-2 db 3mm-es opál plexi
-2 db ikeás kislámpa (élfények, ebből az egyik előtt pausz)
-1 db rendszervaku (háttér)

Tehát szemből, felülről semmiféle egyéb világításom nem volt. Valójában csak a fények elhelyezkedését gyakorolgattam, de nem bírtam ki, hogy ne tegyem be mit bénáztam... :)

(Többire reagálok holnap.)

[ Szerkesztve ]

(#137) matyi012345 válasza kilozsul (#136) üzenetére


matyi012345
őstag

A jobb oldali fényed egész jó egynek, de a hiányzó részt kipótolhatnád. Most amíg a fényformálóid meg a vakujaid nem jönnek meg addig eléggé kötött a dolog, gradienst így nem is lehet csinálni, vagyis elég nehéz. Amin viszont fények nélkül is javíthatnál az az, hogy a feliratot középre teszed. Másik, hogy amíg a fényekkel babrálsz addig csak félig töltsd a poharat. Ha megvannak a fények akkor egyik kezed a kioldón, másik az üvegen és töltöd...jól döntsd meg, ne túl lassan és amikor szép fent a hab (legalább a pohár szintje felett van) akkor üveg el és nyomod a gombot. Shutterstockon írd be hogy "glass of beer" vagy "glass of beer gradient", nézegess képeket és lehet ötletelni belőle. Ha linkelsz képet megmondom, hogy hogyan készült pontosan ha az segítség. :)) Persze lopni nem kell, de ötletelni, kiragadni egy részét a dolognak azt lehet ha tetszik valami.

(#138) nesa válasza kilozsul (#136) üzenetére


nesa
veterán

Tul sok van a poharba, egyszeruen nem elegans.

(#140) LamaCube


LamaCube
addikt

Sziasztok!

Csak tesztfotónak indult egy objektív miatt és úgy is kezelem. Viszont .DLL kolléga átirányított ide, hogy talán kaphatnék rá véleményt, segítséget stb. Egy valami az 1000 hiba közül , ami szúrja a szemem, hogy a tükröződésnél miért van szellemkép?
Leírom, hogyan csináltam. Egy barna üveges dohányzóasztal lapjára alulról ráragasztottam egy fekete kartont. Erre helyeztem az órát. Háttérnek megint egy fekete karton volt ívben meghajlítva. Bal oldalról egy kék karton, jobb oldalról egy fehér fénymásolópapír. Jobb oldalról kapott függönyön keresztül természetes fényt. A tetején duplán hajtott zsírpapír. Mindezt kb. egy 30x30 területen elhelyezkedő tákolmánynak tudnám leírni. :)
Alulról egy ledes lámpát rávetítettem /a két lábfejemmel tartottam-na az asszony és a gyerek kb. akkor kezdett nézni úgy, mintha nem lennék agyilag tiszta :) /, egy fehér tálcára és annak a fényét vetítettem a számlap felé. Így exponáltam időzítővel és tartottam 25 mp-ig a fényformálókat. :) De legalább le lehet olvasni az exposzámot. :K

Átolvastam egyébként a topikot és nagyon tetszik. Elgondolkodtam én is már annyiszor a villanjkörte szettben és amit olvastam, hogy a modellfényes lenne a jobb választás. Ha jól értem a modellfénnyel látom azt, hogy hogyan néz ki az kép? Biztosan jó lenne, mert nem kellene "huszonmásodperces" záridőkkel bajlódnom.
Bocsánat a hosszúságért és lehet nem is volt érthető. :R

Jah a képet majdnem elfelejtettem: [link]
Ez nekem jobban tetszik elhelyezésben, de sajnos tükröződött a számlap:[link]

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#141) matyi012345 válasza LamaCube (#140) üzenetére


matyi012345
őstag

Azért van szellemkép mert az üvegben és a víztiszta plexiben dupla tükröződés alakul ki, mivel két optikai közegváltás történik. Miért kék kartont használtál? Ez eléggé elszínezte az órát. Az a gond ezzel a hosszú zárral, hogy a másodperc mutatónak is megvan a helye az órafotón ami pedig ha ezt a 10/10 beállítást használod akkor 35MP, így az kivitelezhetetlen. Jobbak a modellfényes vakuk mindenképp, a szabályozható teljesítmény miatt is :)

(#142) LamaCube válasza matyi012345 (#141) üzenetére


LamaCube
addikt

Értem, már azt hittem valami az objektívvel van.
Miért kéket? Hát konkrétan én sem tudom. :N Volt szép világosszürkém lehet az lett volna jobb. :K
A hosszú zár, azért volt, mert semmi fényem nem volt és tényleg csak obi teszt volt. A pöcköt nem akartam kihúzva hagyni, mert 2 mm-re elállt. Az elemet meg szerszám hiányában nem vettem ki.
Van két vakum rádiós kioldóval, gondolom azokkal ilyen esetekben nem sokra megyek, főleg, hogy nincs semmilyen fényformálóm.
:R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#143) matyi012345 válasza LamaCube (#142) üzenetére


matyi012345
őstag

fényformáló nélkül nem sokra, de ha csinálsz hozzá akkor többre mész vele. Pauszpapírból és kartonból pl. lehet stripboxot, softboxot, szűkítőt építeni.

(#144) LamaCube válasza matyi012345 (#143) üzenetére


LamaCube
addikt

Értem. Utánanézek, mit hogyan. Ilyenkor a téli, esős napokon jól el szórakozom az ilyen dolgokkal. :R

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#145) .DLL válasza LamaCube (#142) üzenetére


.DLL
veterán

Modellező fény.
Azon gondolkodtam, hogy kukázni kéne vateráról vagy akárhonnan két régi, akár üzemképtelen, de megfelelő méretű vakut párszáz forintért (hasonlót mint a rendszervakud) és építeni belőle modellfényt. Az elektronikát kiszerelni, és egy vagy több, jó erős ledet beszerelni a helyére; a reflektor maradhat és persze a fresnel-lencse is kell az elején, a cél hogy olyan jellegű fény lépjen ki az elején amit a rendszervakun is be lehet állítani.
Ezzel aztán lehet állítgatni a fényeket, fényformálókat, majd ha megvan a "set up" kicserélni a rendes villanóra, és reménykedni, hogy a kíván hatást éred el. :D

(P.H.)

(#146) LamaCube válasza .DLL (#145) üzenetére


LamaCube
addikt

Hát, ha alapszinten értenék az elektronikához, akkor talán, de így valószínűleg csak agyonvágatnám magam a kondival. :D

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#147) matyi012345 válasza .DLL (#145) üzenetére


matyi012345
őstag

Egyszerűbb ha rendelsz pár fókuszálható fényű combosabb LED lámpát nem? Bár jó szórakozás lehet :))

(#148) .DLL válasza matyi012345 (#147) üzenetére


.DLL
veterán

Nem tudom, hogy azok ugyan úgy viselkednének-e a rendszervakuhoz készített fényformálókkal, de ha igen, akkor az úgy valóban egyszerűbb!

(P.H.)

(#149) LamaCube


LamaCube
addikt

Itt az oldalon olvastam a "fényfestéses" módszerről, de sajnos akkum lemerülőben volt és nem tudtam sokat kísérletezni vele. :(
[link]
[link]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#150) .DLL válasza LamaCube (#149) üzenetére


.DLL
veterán

WoW!!! :Y Nem tudom de nekem nagyon tetszenek, nem is tudnék választani :D

A kövek textúrája és élénksége az elsőn jobban tetszik. A másodikon pedig a színvilág és az óra fényei tetszenek jobban.

(P.H.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.