Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) kilozsul válasza .DLL (#250) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Na még megpróbálok valami extrém éles szögből felülről egyet, aztán ha az sem akkor legközelebb meghajtok egy plexit félkör alakúra, aztán fúrok egy lyukat rá ahol belát az obi... :P

(#252) matyi012345 válasza kilozsul (#251) üzenetére


matyi012345
őstag

Ha eltalálod a szűkítő helyét akkor jónak kell lennie. Kapcsolj modellfényt és nézd az élőképet mikor jó.

(#253) matyi012345 válasza matyi012345 (#252) üzenetére


matyi012345
őstag

De amúgy azt is megpróbálhatod, hogy a tárgy fölé belógatsz egy boxot boom karral és szemből/oldalról nem raksz semmit.

(#254) kilozsul válasza matyi012345 (#253) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Modellfény nincs, mivel rendszervakuk vannak (mert a mobilitás miatt kompromisszumot kellett kötni), a boom karom pedig még nem jött meg. :( Az a baj, hogy fényes a felületük, és amint nincs a fény útjában az opál plexi, egyből tükröződik a fény.

(#255) .DLL válasza kilozsul (#254) üzenetére


.DLL
veterán

A set-up-ról tehetnél fel egy képet. ;)

(P.H.)

(#257) kilozsul válasza matyi012345 (#256) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Király képek! :) Ezekhez jöhetnének a világítási ábrák... :D

ON:

Tegnapi első borosüveg próba képem. Üveg hátulról átvillantva (80x80 softbox, előtte fehár opál plexi), cimke snoot-tal kivilágosítva. A problémáim, amikhez tanácsot szeretnék kérni:

-Amit hátulról villantok át, ott a két szélén nem lesz jól határolható él, mert a szembefény ott villanik ki erőteljesen. Mit tudok ezzel tenni?

-A snoot kicsit rávillant a cimkén kívüli részekre is. Ez szabályozható még jobban, vagy szokjam meg, hogy ezt PS-ben kell kiszednem?

Az üveg kupakján lévő fóliát túl sötétnek találom (mert ugye nem világítja meg semmi), erre ilyenkor mi a megoldás?

Természetesen szívesen veszek minden tanácsot, ötletet és kritikát! Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#258) matyi012345 válasza kilozsul (#257) üzenetére


matyi012345
őstag

Nekem is tetszenek ezek a képek azért is linkeltem, bár erre már sokan azt mondanák, hogy sok a PS de engem sosem zavart ha valaki bármit PS-ben old meg, ha a végeredmény szép. :)) Mondjuk világítani azért érdemes megtanulni mert ha mondjuk az ember 1 nap 500 képet kattog le a megrendelőnek akkor kigúvad a szeme mire megcsinálja Ps-ben, ha nem jó az alapanyag.

A snootnál a cimke a lényeg, az üvegbe mindig bele fog csillanni kis pontok formájában, azt ki kell venni utólag. A felső címke sötétségén könnyen tudsz javítani, ha egy fehér kis derítőkártyát vagy lapot beletükröztetsz. Ha ki van villantva a háttered akkor úgyis sok fény fog rá jutni, ha szemből vagy kicsit oldalról visszaderíted. Arra kell figyelni, hogy az üvegbe már ne menjen bele tehát tényleg a címke magasságában egy kis méretű kártyát kell használni rá. Az első kérdést azt nem igazán értem, de arra gondolsz hogy az opál plexi szélein átmenetes lesz a fény? ha raksz oda fekete kartonokat egy csipesszel azzal meg is oldottad. Egyébként szerintem mindent összevetve jó kép lett, ha utómunkával megcsinálod a hátteret tiszta fehérre, esetleg a tükröződésbe raksz egy kis fehér átmenetet az jót tenne neki, meg itt-ott egy kis tisztogatás az üvegen. Ez 5-10 perc munka maximum. Érdekes amúgy, hogy nagy területet villantottál ki mögötte, így a plexi fénye az üvegre mindkét oldalra tisztességes mértékben ráreflektált és így az üveg szélén lévő minimális sötét tónust kiütötted vele. Szerintem nem rossz megoldás és engem nem zavar a reflektlás így most.[link] Ilyesmi utómunkát gondolnék hozzá amúgy nagyjából.

[ Szerkesztve ]

(#259) LamaCube


LamaCube
addikt

Jó úton haladok a Hobbi vakustúdió eléréséhez. /na ezt nem a fotóim miatt írom/, hanem az asszony elkezdte a B-s vezetői tanfolyamot. Így nekem is jár valami... ;)
Addig is még mindig a 2 vaku és led lámpákkal szórakozom. Húsvétra hozta a nyuszi és megihletett, de sokáig nem bírtam és megittam. :)) Így utólag ehhez a színvilághoz valami más háttér kellett volna, de sajnos ez volt csak.

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#260) matyi012345 válasza LamaCube (#259) üzenetére


matyi012345
őstag

Amennyire jó irányt vettél fel a minimál villanykörtékkel, most annyira szúrtad el ezt a képet. Horizont ferde, háttérfénybe nem látok semmi átgondoltságot ami miatt nem jó az átvilágítás, hátsó címke fennmaradt ami szarvashiba, és ez a közelről fotózott torz perspektíva nem jön be. Távolabbról kellett volna 50-60mm környékén, vagy utólag kivágni ha ragaszkodsz az objektívhez. Címke derítésével is kellett volna még foglalkozni, ennél az üvegnél nem jó irány ez a fajta derítés mivel a két cimke nem párhuzamos, inkább egy nagy fehér kartonnal próbáltam volna visszaderíteni, a főfény oldaláról pedig a boxot közelebb rakni és a gradiens reflexióhoz az áteresztőt bevinni addig, hogy a képbe éppen ne lógjon bele. A softboxot meg addig maszkolni és állítani a szögét amíg már nem világítja teljesen végig a panelt csak minimálisan. Ha kiürült akkor tölts bele ételszínezékes vizet és ess neki gondolt át és állj neki újra mert ez egy nehezen fotózható üveg ami ennél nagyobb átgondoltságot kíván. ;) Ha ez a derítő nem jön be akkor még mindig ott a kompozit kép lehetősége, a két cimkét meglövöd tökéletesen semmi másra nem figyelve és utólag ráilleszted a képedre úgy, hogy természetes maradjon az összhatás.

Szerk: A horizont mégsem ferde, csak valamiért a kép jobb oldalán vastagabb a határ és azért tűnt úgy optikailag. Attól függetlenül azon is lehetne javítani.

[ Szerkesztve ]

(#261) LamaCube válasza matyi012345 (#260) üzenetére


LamaCube
addikt

Sajnos nem volt háttérfényem. Most relative csak azt próbáltam, hogy kivágtam egy kartont az üveg méretére és ragasztottam rá alufóliát, hogy az üveget hogyan világítja át. Még derítőim sincsenek, most rendeltem ebayről. :)
A vakuim se szabályozhatóak és ez elég nagy gond szerintem. Persze ez nem mentség akar lenni. :N Nem is gondoltam volna, hogy a hátsó címkét le kell venni. :N Innen is látszik, hogy se az elméleti tudásom se a hardveres rész nem az igazi, vagyis inkább a nullához közelít. A gyakorlati se sok. :)) Nagyon szépen köszönöm a részletes véleményezést, megint adtál sok olvasnivalót a témában, de ezért is szeretek ide is írni. :R :R :R De Lerajzolom, hogyan volt a beállítás. Nem nevetni :)

[ Szerkesztve ]

HyperCube< ModernWarfare 2 baráti kör >Az elv olyan mint a fing, tartja az ember, amíg bírja...

(#262) #74459392


#74459392
törölt tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, hogy az alább látható képen hogyan kerülhetném el, hogy a doboz jobb oldala ilyen fényes fehér legyen.

2 vaku, rajtuk softbox, az egyik balról/szemből, a másik nem teljesen fentről, döntve, lefele, jobbról.

(#263) #74459392 válasza #74459392 (#262) üzenetére


#74459392
törölt tag

...holnap megpróbálom valahogy fekete kartonokkal kiküszöbölni :)

(#264) matyi012345 válasza #74459392 (#263) üzenetére


matyi012345
őstag

Igen, ez a megoldás. A háttér reflektál egyébként rá, mivel fényforrásként működik ha megvillantod. Eszerint kell a kartont elhelyezned. :)

(#265) #74459392


#74459392
törölt tag

Hát nemigazán sikerült. Beraktam egy fekete lapot a doboz elé, úgy az eleje is jobb lett, viszont oldalra nem tudom úgy elhelyezni, hogy a teljes oldalát "lefedje". A másik meg az, hogy mindez "hiába" mert a fehér háttér miatt a doboz aljára visszavetül a fény, így az fakóbb, mint a doboz többi része. Hiába a fekete papír.
A doboz oldalára visszatérve, gondolom azért ilyen fényes, mert a vakukkal akarom kiégetni teljesen a hátteret. Ha gyengébbre veszem, úgy már elfogadhatóbb a helyzet, csak nem lesz teljesen fehér háttér. De a doboz alja akkor is fakóbb marad.
Most arra gondoltam, polárszűrővel lehetne két képből összerakni. De ez az ötlet sem tetszik, mert minél kevesebb ps-el akarok egyszerű, teljesen fehér hátteres képeket készíteni.
Ötlet? :)

(#266) #74459392


#74459392
törölt tag

Már annyiszor megnéztem, hogy nem tudom eldönteni, zavaró-e, hogy a jobb oldal fényesebb.
Itt annyi történt, hogy bal előre beraktam egy fekete kartont, ezzel a doboz eleje szebb lett, jobb oldalra nem raktam semmit, mert nem tudtam úgy beállítani a kartont, hogy az az egész jobb oldalra hatással legyen. Holnap ezt azért még újra próbálom. Levettem mindkét vaku erejét, így nem égett ki a háttér teljesen, szürkésebb lett.
Ps-ben levelsben állítottam, így tökéletes fehér lett a háttér. Végül is ennyi ps még belefér termékenként :)

szerk: itt most nem foglalkoztam a cukorkák szép elrendezésével, kifejezetten csak a fények beállításával kísérleteztem

[ Szerkesztve ]

(#267) matyi012345 válasza #74459392 (#266) üzenetére


matyi012345
őstag

Ez már sokkal jobb, kicsit világosabb de nem vészes. Érdekes, hogy nem sikerült a kartonos dolog, nekem ez általában bejön, bár hozzá kell tennem hogy én mindig akkora felületen fotózok amekkora éppen kell mivel ezzel ezen problémák megelőzhetőek. Üvegen pl. sokszor előjönnek "ál-élfények" alul és két oldalt, mivel az alap és a háttér is fényforrásként működik ha meg van világítva. Ahogy elnézem azért Te nem spórolsz a kivágással sem és így elég nagy a lehetősége az ebből adódó reflexióknak. Egyébként Photigy-be is régebben töltött fel egy srác képet hasonló problémával, csak Ő egy tégelyt fotózott. Ott is azt javasoltam, hogy a felesleges részeket a háttérből kartonozza le fekete kartonnal vagy bármilyen minimálisan fényvisszaverő anyaggal, vagy használjon kisebb hátteret és végül neki bejött a dolog. Eleje is szebb, ha annyira előhozod amennyire csak lehet. Távolról világítást összeállítani meg ilyet kitalálni amúgy eléggé nehéz, de azért nem lehetetlen. Egyébként így innen nézve egy kis curves még ráférne, sötétebb tónusokból kicsi vissza, közepesen világosakra kicsi plusz, kontrasztosabb lenne. És ez nem helyi dolog tehát egy automatizált folyamatot be tudsz rá állítani tehát konkrétan nincs vele munka, csak egyszer, ha nagyon hasonlóak a tárgyak. De aztán lehet hogy nekem fáradt a szemem mert egész nap a monitort kuksolom :D :B

[ Szerkesztve ]

(#268) #74459392 válasza matyi012345 (#267) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nem nagyon utomunkaztam, szoval siman mehet ra meg ez-az. :) a vagas a dof miatt van, igy is mar f14, 85os obival (apsc). A hatter valoban adott, 60 szeles 130 hosszu, sokfele meretu termek van. Na de holnap lefotozom az egesz cuccot egyben, ugy egyszerubb, mint leiirni :)
Azert nem hoztam elorebb, mert szeretnék némi feher eloteret (ps-ben az se sok ido, de ha nem muszaj, nem foglalkoznek vele) illetve sokszor valamit be is tennek az eloterbe, mint a fenti kepen

[ Szerkesztve ]

(#269) matyi012345 válasza #74459392 (#268) üzenetére


matyi012345
őstag

Gondoltam, hogy nagy a háttér. Most kipróbáltam itthon gyorsan egy dobozon és nekem bejött. Persze így könnyebb, távolról már nem annyira. Az is megoldás lehet még, hogy csak a jobb oldali vakun veszel lejjebb kicsit, bár gondolom ezt próbáltad.

[ Szerkesztve ]

(#270) .DLL válasza #74459392 (#262) üzenetére


.DLL
veterán

Arra a felületre tekints úgy mint egy tükör! Ha síktükör lenne ott, és egy lézer pointer-rel a kamera mellől belevilágítanál, akkor a háttéren megjelenő piros pont mutatná, hogy "mit lát a tükör", tehát hova kell tenni a fekete kartont, hogy a fehér háttér helyett a feketeséget lássa (a kamera). Szerintem ez a dobozzal is működik, van annyira fényes a felülete, hogy a pointer vörös fénye a háttér megfelelő részére tükröződik, na oda tedd a feketét, ne a tárgy elé. ;)

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#271) #74459392


#74459392
törölt tag

Na készítettem pár fotót gyorsan.

Itt mindkét vaku 1/4.

Itt 1/8-1/8

Itt 1/8 - 1/16

Itt 1/8 - 1/16, bal elől fekete karton, ami most nem tűnt jó ötletnek, a doboz jobb lett, a cukorkák túl sötétek :)

Itt 1/8 - 1/16, bal oldalt elől a fekete karton maradt és bekerült jobboldalra is egy, aminek nem is tudom lett-e bármi hatása, kicsit messzire raktam, közelebbre téve nagyon betakart és sok árnyékot vetett a táblára

és a beállításról:

és az utolsó kép, ps-ben levels állítása után teljesen fehér háttérrel.

látszik, hogy a doboz szembelevő oldala alul más színű, mint felül, illetve az oldala is más
ezeket szeretném valahogy egységessé tenni
és sokszor bekerül a kibontott cukor a doboz elé, tehát nem csökkenthetem drasztikusan a hátteret

szerk: most se nagyon rendezgettem el a cukorkákat, és a doboz se legjobban van... :)

[ Szerkesztve ]

(#272) .DLL válasza #74459392 (#271) üzenetére


.DLL
veterán

A jobb oldali karton így nem veszi ki a tükröződést. :N

(P.H.)

(#273) #74459392 válasza .DLL (#272) üzenetére


#74459392
törölt tag

de a bal sem :/
csak részben. a doboz alja világosabb marad bárhogyan helyezem el

[ Szerkesztve ]

(#274) matyi012345 válasza #74459392 (#271) üzenetére


matyi012345
őstag

Azok a kartonok nem sokat számítanak így. A jobb oldali lényegében semmit. Az a baj, hogy ahol az van, onnan egyébként sem jönne fény a dobozra. Ahhoz hogy a fény visszatükröződjön kell egy felület, ott pedig egyébként sincs semmi, ahogy elnézem inkább csak a vakut árnyékolja. Másik pedig, hogy a vakukat meg kéne emelni, főleg a jobb vakut minimum 40 centivel. Így a legerősebb fényt az asztalod kapja, aminek nem kéne és ez is okozza ezt a dolgot ami a probléma. Ha van boom karod akkor azon kéne fölé belógatni a boxot, úgy, hogy teljesen lefelé nézzen és a tárgy fölött legyen úgy, hogy kicsit elé belóg. Ha nincs akkor is meg kéne emelni a boxokat és jobban dönteni, ha ez még mindig nem elég akkor a boxot kell kimaszkolni kartonnal, úgy hogy feleslegesen ne világítson oda ahova nem kéne. Ha fölé be tudnád lógatni egyből meglennél vele szerintem. Jó lenne ugye egy modellfény, azzal percek alatt be lehet állítani mindent, így nehezebb.

(#275) #74459392 válasza matyi012345 (#274) üzenetére


#74459392
törölt tag

van boom kar, mindjárt meg is próbálom. (elsőre azzal rémes(ebb) lett, azért nem is erőltettem)
de a jobb oldal honnan kapja utána, derítsek?

(#276) matyi012345 válasza #74459392 (#275) üzenetére


matyi012345
őstag

A boom kar softboxát engedd be fölé és hozd előrébb kicsit előrébb, ne teljesen a tárgy fölött legyen. Utána annak megfelelően hogy mennyit fordítottál a dobozon, hozd egy kicsit balra. Először így lődd meg, utána meglátod mi kell még. Jobbról lehet majd deríteni kicsit egy megemelt softboxal.

(#277) #74459392 válasza matyi012345 (#276) üzenetére


#74459392
törölt tag

Na ezt már csak utána olvastam :)
Megpróbáltam, de így a csomagolásokon fénycsíkok lettek.
A derítés nem igazán ment, próbáltam pár centiről, döntve, függőlegesen, de nem lett szép a doboz oldala :/
Lehet kicsit nagyok a boxok (80x80, 100x80) de hát ez van...
Ha előre hozom a fenti boxot, mi marad a háttérre? (kellene egy 3. vaku, de az most nem lesz...)

(#278) matyi012345 válasza #74459392 (#277) üzenetére


matyi012345
őstag

Most telefonról nem tudom érdemben megnézni de megint középen van a dobozés asztal emiatt beletükröz az oldalába természetesen fehéren, mivel meg van világítva. Ha csak a kivágáshoz szükséges helyet hagyod jobb oldalon akkor jobb lenne. Ha hazaérek kipróbálom bár már tegnap kipróbáltam és nekem sikerült. És a cukrot ettől még elé rakhatod, lesz neki hely.

[ Szerkesztve ]

(#279) #74459392 válasza matyi012345 (#278) üzenetére


#74459392
törölt tag

Most arra gondoltam, csinálok egy kisebb emelvényt erre a meglévő tárgyasztalra és vágok különböző méretű merev fehér lapokat, az adott doboznak megfelelő méretűt, és arra rakom a dobozt. Így talán nem tükröződik annyi fehér vissza. (Csak így meg annak a kisebb lapnak a szélei fognak látszódni. Lehet valami merevebb átlátszó plexi kellene, és úgy megemelve a dobozt a tárgyasztaltól.)
De az is megoldás lehet, hogy megemelem valamivel a dobozt (ami nem látszik és kicsit fentről is fotózóm), és a cukrot meg külön fotózom :)
Mindenesetre így felső box állással nem tetszik a csomagolásokon megcsillanó fény, illetve valamiért nem tudom úgy deríteni a doboz jobb oldalát, hogy az szép legyen.

(#280) .DLL válasza #74459392 (#279) üzenetére


.DLL
veterán

A lézerpointer-es megoldást kipróbáltad? :))

[ Szerkesztve ]

(P.H.)

(#281) #74459392 válasza .DLL (#280) üzenetére


#74459392
törölt tag

Nem, mert egyelore nem tudtam szerezni. De a feher alaprol mindenkepp felverodik a feher feny a doboz aljara, azt max ugy tudnam ha kozvetlen a doboz melle rakom a fekete kartont.
Ilyesmire gondoltam amugy: https://m.youtube.com/watch?v=boD3zQUg5e4

[ Szerkesztve ]

(#282) #74459392 válasza #74459392 (#281) üzenetére


#74459392
törölt tag

Na úgy fest, megvan a megoldás. Kipróbáltam azt, amit egyel feljebb linkeltem videót, és így működik a dolog.
De ez csak tényleg próba volt, mivel nincsen 3 fényforrásom.

Ha a hátteret megfelelő távolságba helyezem, akkor nem verődik annyira vissza a tárgyra a fehér fény, hogy bezavarjon.
Valamivel nagyobb háttér kell majd (szerintem egy fehér lepedőt fogok kifeszíteni), illetve vastagabb plexi, mert meghajlik a tárgy alatt és ennél vannak nagyobb és nehezebb dolgok is. Mondjuk max. 2-2.5 kg, de az nem túl nagy méretű, tehát lehet közel az alátámasztás. Ehhez milyen vastagságút ajánlotok? Bp-en hol érdemes ilyet venni? (teljesen átlátszó)

Szóval így teljesen kiég a háttér (nem volt elég nagy a háttér, alulra nem jutott már, illetve rendszervaku nem elég erős 1/1-ben sem, azért maradt hely, ahol nem égett ki teljesen) nem kell ps-ben bajlódni, és így normálisan lehet foglalkozni csak a tárgy megvilágításával.
Viszont ezzel sem vagyok teljesen elégedett, mert még mindig nem ugyanolyan a doboz alja és teteje. (oldalát most nem nézem, az egy vakuval simán jó lett volna) A sparks feliraton látszik, hogy az alja valamivel szürkébb. Most meg a plexi verődik vissza rá? Vagy mi van?:)
Ezen a képen csak 1 rendszervakuval villantottam balról, jobbról derítés, de az nem elég hatékony szerintem. Kell a két fényforrás a tárgyra.
Szóval most azon agyalok, hogy a vastagabb plexin kívül még be kell szereznem egy studióvakut is, ami elég erős a háttér kivillantásához. Így maradna 2 rendszervakum a tárgyra.
Mit ajánlotok? (olcsó kategória :) )

(#283) matyi012345 válasza #74459392 (#282) üzenetére


matyi012345
őstag

Most így hogy hátrébb vitted a hátteret megoldottad az alap problémát, hogy a túl nagy háttér fényforrásként működve beletükröződött a dobozba ami jó. Ezt a módszert ismerem, van rá két víztiszta plexi lapom de az a gond, hogy így az árnyékok eltűnnek. Lényegében lóg a levegőbe az egész. Ha ez nem gond akkor jó lehet így is. Innotern-nél szoktam plexit venni mert még aznap megcsinálják akár ha kéred, olcsó vaku meg a hasznaltvaku.com-on van.

(#284) #74459392 válasza matyi012345 (#283) üzenetére


#74459392
törölt tag

Köszi a lelőhely tippeket! :)
Ezt az egészet nagy rohanásban próbáltam csak ki ma reggel, nem volt sok időm kísérletezni, hogyan tudnám egységessé varázsolni a doboz minden pontját. Nem tudod mitől lehet, hogy még mindig nem ugyanolyan a doboz alja és teteje? :F
Kifejezetten ez kell nekem, hogy ne legyen árnyék. Ezt akartam elérni.
(Vannak olyan tárgyak is, amiket egy hátérre kell elhelyezzek, ki kell vágjam őket. Viszont így megspórolhatom a kivágási időt, amit eddig pen tool-al csináltam. Igaz, az a legprecízebb, de jobb szeretném csak pár kattintással elintézni a dolgot, főleg, hogy vannak igen kacifántos cuccok is :) )
Persze lesz majd ahol kell árnyék. Valószínűleg ez a leválasztott háttér lesz a megoldás mindenre :) Csak annyi, hogy nem egy átlátszó plexire rakom, hanem egy fehér valamire. A hátteret kidurrantom, a tárgyat így nem kell agyon vakuzni, lehet így nem is verődik annyira fel a tábláról a fehér a dobozra, mint eddig, és így árnyék is lesz.
Szóval ha jól sejtem, ezzel a leválasztott háttérrel mind a teljes háttér eltüntetés, mind az árnyékos megoldás is sikerülhet.

[ Szerkesztve ]

(#285) #74459392 válasza matyi012345 (#283) üzenetére


#74459392
törölt tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy hány wattos vakut érdemes ehhez beszerezni?
Jelenleg úgy van, hogy van 2db yongnuo rf603-as rádiós kioldóm, egyik a vázon, másik az egyik rendszervakun. A másik rendszervaku yongnuo 560iv beépített vevős.
Létezik olyan studió vaku, amiben van ilyen beépített vevő? Vagy szinkronkábellel kell ezt megoldani?

(#286) matyi012345 válasza #74459392 (#285) üzenetére


matyi012345
őstag

Ár értékben a VC400 a legjobb. VE sorozat a vakucsövön süti ki magát ha lejjebb veszed a teljesítményt ami nem szerencsés és nincs poti sincs rajtuk ami miatt kenyelmetlebb kezelni. 600-as már nen ér annyi plusz pénzt de a vc400 az best buy. Ha meg mindenképp olcsót akarsz és hajlandó vagy kompromisszumot kötni akkor VE200 is elég.

szerk: masik vakujaid fényére elvillan mindegyik.

[ Szerkesztve ]

(#287) #74459392


#74459392
törölt tag

Hát még mindig rágódom a studió vaku dolgon. Sajnos nem olcsó és még egy jobbféle állvány is kellene hozzá, ami elbírja. Pluszba még szereznem kellene vastag plexit is.
Így még mindig afelé hajlok, hogy valahogy a meglévő dolgokból kellene összehoznom jól a képeket.

Kísérleteztem ismét egyet, ilyen beállításokkal:

Tulajdonképpen annyi történt, hogy a doboz oldalával párhuzamosra állítottam a boxokat. Így szerintem elég tűrhető eredményt értem el, a hátteret leszámítva. Még mindig Fini saprks! :)

Így a doboz szembelevő oldalán az alja és a teteje is ugyanolyan lett, az oldala kicsit még eltérő, de ez lehet az én hibám, szerintem ez is megoldható, csak már nem vacakoltam tovább.

Szóval így már tetszik a doboz, viszont nem tetszik a háttér és a ronda árnyékok. (Nem baj ha van árnyék, de ezek szerintem nem a legjobbak.)
Gondolkozom, hogyan oldhatnám meg, hogy fehér legyen a háttér. Ha egy harmadik vakuval megvillantom a hátteret, attól tartok, hogy csak mögötte lenne teljesen fehér, a doboz előtt és körülötte maradna szürke. Ha feljebb emelem a boxokat és lefele döntöm, akkor ugyan fehérebb lesz a doboz körül, de vissza is verődik a doboz aljára, oldalára, így azok más árnyalatúak lesznek.
Már kezdem kicsit unni igazából. Már azon vagyok, hogy jó lesz ez így ahogy most van, és körbevágom a tárgyakat, ahogy eddig is tettem. A bonyolultabbakat - amik általában kisebbek, cukrok kis csomagolásban, vagy mint pl. ez a Sparks kiöntve a zacsijából - pedig úgy fotózva, hogy közben törekedve a minél fehérebb háttérre. Utána kis PS babrálás és meg is van a tökéletes fehér háttér.
Ez megy is, viszont a dobozt és a kiöntött cukrokat a végén egy képre kell helyeznem, az meg hülyén néz ki, ha a cukroknak van árnyéka, a doboznak meg nincsen, mert az körbevágott. Cukrot nem vagyok hajlandó körbevágni, és árnyékot sem :D Tehát a megoldás az lenne, ha a dobozt is le tudnám minél fehérebb háttérrel kapni.
De az az ami még mindig nem megoldott... :F

(#288) rockyka


rockyka
tag

Sziasztok!

A munkahelyemen rám bízták azt a feladatot, hogy a webáruházunkba készítsek fotókat a termékeinkről. Fotós előképzettségem nulla, így nem egyszerű a helyzetem. Eszközöket vehetek a fotózáshoz, de azt is nekem kellene kitalálnom és beadnom rá az igényt, hogy mikre lenne szükségem.

(Eszközeink: Nikon D5100as gép 18-55m-es objektívvel, fotóállvány, 3db állítható studióvaku, rádiós vaku távkioldó, 2 db softbox, 1 db 120x120as tárgysátor)

Ennyi elegendő lehet egy viszonylag normális webáruházfotó elkészítéséhez? A gépen miket kellene beállítgatni és a lámpákat hogyan kellene elhelyezgetnem? Elnézést ha valamelyik eszközt rosszul neveztem meg, kb. egy hete volt először fényképezőgép a kezemben, így tulajdonképpen semmit nem tudok a mesterségről...

(#289) matyi012345 válasza rockyka (#288) üzenetére


matyi012345
őstag

Milyen termékek? Ehhez a területhez rengeteg apró kiegészítőre, és nagy tapasztalatra van szükség. tapasztalat nélkül nincs rá sok esély, hogy webshop minőségű képeket tudsz majd készíteni. Én ezzel foglalkozom és sokszor volt olyan ügyfelem aki otthon megpróbálta, aztán a végén rájött, hogy ez nehezebb mint elsőre tűnt és inkább szakemberre bízná. Emellett rengeteg idő, a rosszul sikerült kép pedig vevőriasztóként működik. Ha a topikban visszaolvasol akkor sokat tanulhatsz erről.

(#290) rockyka válasza matyi012345 (#289) üzenetére


rockyka
tag

Tükrös felületű, fém házas erősítők. Egyszer állítólag fotósra bízták a dolgot, jók is lettek a képek, de aztán valamiért úgy döntöttek, hogy inkább házon belül kell megoldani a dolgot... A fórumot végigolvastam, az ott leírtakat majd megpróbálom alkalmazni.

(#291) kilozsul válasza rockyka (#290) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Tükrös felületű? Akkor az különösen izgalmas meló lesz... :D Teljesen osztom amit Matyi mondott, de persze értjük, hogy ez a feladat, ha tudunk segítünk. Milyen eszközök állnak rendelkezésre a munkához?

PS: Egyébként meg öröm és bódottság, hogy újraéled a topik, amúgy is jönnek a sötét téli napok és tárgyfotóba fojtom a bánatomat. :DDD

(#292) rockyka válasza kilozsul (#291) üzenetére


rockyka
tag

Én is jobban örülnék neki ha profi csinálná a képeket, mert amik általam fognak készülni azok eléggé felemásak lesznek... Na mindegy, ez a feladat, ezt kell szeretni..

Eszközeink: Nikon D5100as gép 18-55m-es objektívvel, fotóállvány, 3db állítható studióvaku, rádiós vaku távkioldó, 2 db softbox, 1 db 120x120as tárgysátor

(#293) rockyka válasza kilozsul (#291) üzenetére


rockyka
tag

Elég szörnyű a helyzet. Már az élességállításnál bajban voltam. A hátteret majd kivasalom. Az ISO-t, rekeszértéket, zársebességet addig állítgattam, mígnem valami feltűnt a képen. A tárgy a sátor belsejében van és két oldalról kapja a fényt a vakuktól. Maga a szoba szinte teljesen sötét.

[ Szerkesztve ]

(#294) matyi012345 válasza rockyka (#293) üzenetére


matyi012345
őstag

Fehér plexit dobj be alá, és más szögből próbáld. Elfektetném, szögbe állítanám ügyelve a feliratokra. 1 softbox közel helyezve párhuzamosan a hangszóróra, másikkal mehet szemből a derítés, harmadikkal mehet a fehér háttér. Háttérre fekete kartont csípni a felesleges területre, hogy ne csináljon felesleges élfényeket a tárgyon.

iso 100 legyen, kivéve ha a vakuk gyengék, akkor emeld. Záridő nem kell, ha jól tudsz szinkronizálni akkor 1/125 és kész. Rekeszeléshez tudni kell a végső felbontást. Alapból f11 még jó eredményt ad, de ha 800*600 kell akkor utólag úgyis akkora leméretezésen esik át a kép, hogy az f22 is jó minőséget biztosít. Ha nagy kép kell akkor valószínűleg stackelned kell.

[link]

Ilyesmi szögből lenne szerencsésebb.

Ebből a szögből megvilágítani se lehet túl jól.

(#295) rockyka válasza matyi012345 (#294) üzenetére


rockyka
tag

Fehér plexit akartam rendelni (Colorama Colormatt 100 x 130 cm Super White PVC), de sehol se lehet kapni jelenleg. Bármilyen plexi jó lenne? Egyébként a tárgysátorhoz kapott fehér hátteret raktam alá hirtelen, amit majd kivasalok, ha szereztem egy vasalót.

(#296) matyi012345 válasza rockyka (#295) üzenetére


matyi012345
őstag

Innotern-nél szoktam venni a plexiket, bármilyen fehér plexi jó.

(#297) rockyka válasza matyi012345 (#294) üzenetére


rockyka
tag

Egyelőre ilyesmi sikeredett. Talán lehetne világosabb. A visszatükröződő fények esetén mit kell figyelni, mi számít szépnek? (A háttér kérdés még nem oldódott meg, mint látható... :P)

[ Szerkesztve ]

(#298) kilozsul válasza rockyka (#297) üzenetére


kilozsul
aktív tag

Ohh, hát sokkal jobban el vagy eresztve eszközökkel, mint azt az első hsz-ed alapján gondoltam. :)

Matyi leírta a lényeget, lehet próbálgatni a dolgot. Plexit tudsz venni szerintem a legközelebbi dekoros cégnél is akik világító táblákkal is foglalkoznak. Sőt a tárgysátor belsejéhez szükséges méretben lehet, hogy a kezedbe nyomnak valami maradékot ingyen. A helyedben megpróbálnék egy fényes fekete plexit is, talán egy kicsit jobb lessz a tükröződése. (azt viszont valószínűleg rendelned kell már)

PS: A képeket szerintem kicsit alulexponáltad. Manual módban fotózol?

[ Szerkesztve ]

(#299) rockyka válasza kilozsul (#298) üzenetére


rockyka
tag

Igen, manual módban nyomkodom a gépet. Épp a fényeket próbálom jobbra balra helyezgetni. Úgy sejtem hogy nem árt ha mindegyiket feltekerem maxra, mert egyébként kicsit sötét a kép

(#300) rockyka válasza kilozsul (#298) üzenetére


rockyka
tag

A plexit csak a tárgy alá kell tenni és a hátteret külön kezelni?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.