Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Eastman


Eastman
őstag

Вы изучали русский язык в школе?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#2) Darth_Revan


Darth_Revan
veterán

нет :)

[ Szerkesztve ]

(#3) efge válasza Eastman (#1) üzenetére


efge
aktív tag

nem emlekszem a könyvre, csak erre:
zajcsik pabegajcsik
:)

A tűzfal a gyengék menedéke! A bátrak IEt használnak!

(#4) Chosen


Chosen
addikt

Вы прыгнул в метро в 2033 :DDD

(#5) Palkó


Palkó
tag

Hogyne tanultam volna ! Igaz, hogy 1964-es születésemnél fogva, muszáj is volt.
A középiskolai orosztanárnőm szerint, nagy hibát követtem el, hogy nem érettségiztem belőle. Egy két dolog még rémlik, de orosz kiosztású billentyűzet híján, inkább nem erőltetném....

Annyi mindenhez nem értek, hogy az már sokoldalúságnak számít...

(#6) joshua7


joshua7
veterán

Igen. 86-ban kezdtem az általánost, 5 évig tanultam oroszul. Öcsém, aki egy évvel járt alattam, már csak 1 évig, 4. osztályban.

Semper Fi

(#7) Szólista


Szólista
senior tag

Sajna 8 évig tanultam,de minek? Ami megmaradt belöle,hogy 1-10ig elszámolok és 1 mondat.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#8) Eastman válasza efge (#3) üzenetére


Eastman
őstag

Liguska Kvakuska megvan? Fortocská? Malagyerc?

крокодил
жираф
ракета
...ezek stabilan mentek negyedikben az orosz órákon. :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#9) róbert gida


róbert gida
tag

4 évet általánosban 4 évet középiskolában :W .Persze semmit nem tudok már belőle csak ha megerőltetem magam talán még eltudok olvasni egy két dolgot és tízig számolni .

Az még megvan ,hogy "pacsemu tü placses" vagy "nyikto nye a cucvujet" :D

Nyugalom ,a hosszú élet ritka ! Ne igyál bele a medve sörébe!

(#10) Psychonaut


Psychonaut
addikt

Da.

(#11) 33as


33as
senior tag

Én is négy évet középsuliba, arra emlékszem, hogy mákom volt a tanárnővel mivel anyám barátnője volt és így elkerültem a bukást oroszból! ;]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#12) eziskamu válasza 33as (#11) üzenetére


eziskamu
addikt

1 évet, viszont nem sajnálom, bár én se emléxem már semmire, bár szimpibb volt a németnél :DDD Egy fokkal könnyebbek a főnévi nemek oroszban, mint a németben, ha jól rémlik.

(#13) Fortissimus válasza Szólista (#7) üzenetére


Fortissimus
őstag

en 6 evig tanultam, de mar nem tudnek egy mondatot osszerakni :B
viszont meg emlekszem hogy kellett jelenteni heteskent a tanarnonek :D

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#14) tildy válasza Eastman (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Da.
6 evet... :(((
Ja gavarju, tü gavarish, on/ana gavarit. Gye tü zsivjos, meg a minya za vut meg megvan..

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#15) Carlo009 válasza Fortissimus (#13) üzenetére


Carlo009
tag

Taváris ucsítyelnyicá nyikto nye át szúsztvujet! :DD

(#16) Szólista válasza Fortissimus (#13) üzenetére


Szólista
senior tag

Arra az 1 mondatra gondoltam. :D Carlo009 már le is irta.

Nem vagyok normális. Na és?!

(#17) Fortissimus válasza Szólista (#16) üzenetére


Fortissimus
őstag

:DD

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#18) Nowhereman válasza Fortissimus (#17) üzenetére


Nowhereman
őstag

Volt néhány év, de sajnos akárcsak a franciát folytonos gyakorlás híján lassan megkopik a tudásom. Pedig ha belegondolok, lehet, hogy az orosz nyelv tanulgatása nélkül az a szánalmasan kevés flört fele sem eset volna meg az életemben... (ужас!):(((

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#20) hossszú


hossszú
őstag

Tanultam-e oroszt? Inkább azt mondanám jártam orosz órára, 8 évig.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#21) leeate válasza Kalandor (#19) üzenetére


leeate
senior tag

Csak emelt szintnél!
Én szerencsére nem tanultam oroszt. Fiatal vagyok. Pedig általában szeretem a szláv nyelveket, de ez a keleti oroszos ág valahogy nem fekszik nekem.. annál inkább a déli.

Soha többet nem vitatkozom DSLR témában!!

(#22) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

na egy 10evel en is benevezek, de egy veszett szora sem emlexem belole

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#23) God Vazzeg


God Vazzeg
veterán

Da :K

(#24) Eastman válasza Kalandor (#19) üzenetére


Eastman
őstag

Én az úszó EB-n leptem meg az ukrán műugró lányokat a Szpásszíbá, pázsálusztá udvariassági formulával. :D Néztek nagyokat aztán mosolyogtak mint a vadalma.
A megnyitó előtti estén még kicsit zavartuk őket az edzésben a kamerák kiépítésével.

Az első komolyabb randim ált. isk. 7-ben egy lengyel lánnyal volt akivel ó, rosszul beszélgettünk. ...aztán mikor nem nagyon ment, inkább csókolóztunk. Végül felkínálta a kebleit. Éva nénire az orosztanárnőmre keveset gondoltam közben, de utólag hálás vagyok neki.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25) Petya25


Petya25
addikt

Én is tanultam 9 évig, akkor nem szerettem, de még sok szó ma is eszembe jut.
Hasznosabb lett volna inkább angolt tanulni, de hát ki tudhatta még akkor...

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#26) nyunyu


nyunyu
félisten

Nyet.

Igy vicces volt 2 hetes ceges moszkvai ut elotti este memorizalni, melyik hieroglifa milyen betut takar :DD
Mondjuk igy is eltevedtem cirill betus terkeppel a kezemben, mert a keruletben 12 utcat ugyanugy hivtak (csak a sorszam valtozott), ebbol a terkepen csak 7 volt feltuntetve, ami nekem kellett, az pont nem...

Ott osszeszedett szlav nyelvtudasomat felig lengyel haver lagzijan probaltam kamatoztatni, mikor a kovetkezo kor vodkat hangos nazdarovjeval probaltam felkonferalni, egybol le lettem a hurrogva, hogy ez fuj, oroszul van, lengyelben elmarad az elso szotag, es total mashol van a hangsuly...

Egyebkent a szlav nyelvek kozul a lengyel ut el a legjobban az orosztol, kb. 40%-at ertik csak.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#27) nyunyu válasza Petya25 (#25) üzenetére


nyunyu
félisten

Moszkvai utamon hajamra kenhettem az angol meg nemet nyelvvizsgamat, lakossag 95%-a csak oroszul beszel. (vagy bevandorlo, aztan meg ugy sem, de a kaukazusi kinezetuektol felnek, mint a tuztol, bar azokat a mindenhol jelenlevo jardok elobb viszik be igazoltatni...)

Igy kifejezetten vicces volt Lonely Planetbol olvasni, hogyan kene elvartyogni, hogy negy metrojegyet kerek, aztan nagy bociszemekkel nezni a penztarosra, hogy miert csak kettot ad, bezzeg a 40 rubelt elvette.
Aztan meg karomkodott, mint a vizfolyas, hogy feltartom a sort, kotrodjak onnan.

Utana jottem ra, hogy ott van tobbszor hasznalatos metrojegy is, aztan ket duplat adott...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#28) Nowhereman válasza nyunyu (#26) üzenetére


Nowhereman
őstag

a cseh és szlovák még jobban eltér, csak a lengyelek kissé ruszofóbak...
Különben érdekes, hogy a déli szláv nyelvek tényleg jobban hasonlítanak, mint a nyugatiak - bár az is tény, hogy náluk az oroszok a védelmező nagy pravoszláv testvér szerepét töltik be...

Utánam a kondenzcsik!

(#29) presbazsi válasza Eastman (#1) üzenetére


presbazsi
tag

Da.
8 év kőkemény orosz, hatodiktól dupla óraszámban. Emlékszem nyáron még naplót is kellet vezetni, hogy mi történt veled, merre nyaraltatok, mit csináltál...utáltam és minden évben a szokásos sztenderd mondatok kerültek a nyári naplóba :DDD Néha, néha eszembe jut még 1-2 szó, de a betűket már nem ismerem.

(#30) Eastman válasza presbazsi (#29) üzenetére


Eastman
őstag

Íme:

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#31) presbazsi válasza Eastman (#30) üzenetére


presbazsi
tag

"Szpaszíbá" :C

(#32) Eastman válasza presbazsi (#31) üzenetére


Eastman
őstag

"Pzsálusztá" :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#33) Bubu79 válasza Eastman (#32) üzenetére


Bubu79
addikt

Kolobok - egy orosz nyelvű kis újság neve, mely érdekes mellékletet tartalmazott: kék színű, átlátszó, hajlékony, már-már gumiszerű LP kislemezt, melyen az aktuális számban olvasható cikkekhez volt hanganyag :)

Fortocska - egy mesekönyv jellegű könyv, amiben a jóságos boszi főszereplésével, a nyugati mesék orosz átiratait lehetett olvasni - és még csak nem is voltak rosszak a sztorik :)

6 évig tanultam ( vagy inkább tanítottak? :DDD ) általános iskolában, orosz tagozatos osztályban - ami annyit jelentett, hogy emelt óraszámban :)

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#34) Eastman válasza Bubu79 (#33) üzenetére


Eastman
őstag

Igen, a форточкa - kis szellőzőablak az ablaktáblán. Nagy hidegben csak ezt nyitják ki.

...a könyv is itt van: [link] :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35) presbazsi


presbazsi
tag

Ezekre emlékszik még valaki? Mi ebből tanultunk anno. Sajnos csak ezt a kettőt találtam meg...egy kis nosztalgia :)(IMG:/dl /upc/2010-09/127074_foto_php_2.jpg)(/IMG)

[ Szerkesztve ]

(#36) presbazsi


presbazsi
tag

És a másik...

[ Szerkesztve ]

(#37) Carlo009


Carlo009
tag

Ez nagyon érdekes,hogy szinte senki nem emlékszik a nyelvre,pedig évekig tanulták.
Aki ma Angolt tanul az iskolában az ugyanúgy elfelejti majd évek múlva azt a nyelvet?

(#38) presbazsi válasza Carlo009 (#37) üzenetére


presbazsi
tag

Ez valóban érdekes...így visszaemlékezve én inkább erőltetettnek éreztem alsóban ezt az egész orosz nyelvtanulást, épp hogy megtanulsz írni, olvasni erre behozzák az oroszt mint idegen nyelvet, új betűk, egy teljesen más világ, stb.... Középiskolában németet, technikumban angolt tanultam, ma is megy mindkettő úgy ahogy, pedig nem ma volt...

(#39) Bubu79 válasza Carlo009 (#37) üzenetére


Bubu79
addikt

Attól függ mennyire használod az adott nyelvet.

Amikor nekünk tanították, már leginkább nyűgnek éreztük - sokan már akkor németül, angolul tanultak, attól függően, hogy milyen iskolában kezdtek. A legtöbb helyen a rendszerváltás után sorra küldték el az orosztanárokat más nyelvet is tanulni, hogy legyen miből választani a szülőknek.

Az akkori orosztanárom angolul tanult amikor minket kezdett tanítani, de ugye egy új nyelv elsajátítása nem három perc...

Az angolt azért inkább használhatja az ember a mindennapokban - sok az angol nyelvű műsor a TV-ben, internet szerte belebotlani angol infókba jóformán mindenről, de gyakori a német is. Használhatóbbnak tűnik ilyen szempontból, bár az is igaz, hogy cirill betűs oldalak is akadnak szép számmal, rengeteg tartalommal.

Amit nem használ az ember, azt az agy elrejti jó mélyre, vagy kiselejtezi, ezért lehet, hogy alig hagyott a többségben nyomot a sok év nyelvtanulás is.

"In the mist | dark figures move and twist | was all this for real | or just some kind of hell | 6-6-6 the Number of the Beast | Hell and fire was spawned to be released" - Iron Maiden: The Number of the Beast

(#40) Fortissimus


Fortissimus
őstag

volt valami ujsag, asszem Kolobok-nak hivtak, ha jol emlekszem meg egy kek szinu lemezt is adtak hozza :)
(de lehet keverem valamivel)

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#41) Eastman válasza Fortissimus (#40) üzenetére


Eastman
őstag

[link] ;)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#42) Fortissimus válasza Eastman (#41) üzenetére


Fortissimus
őstag

oops, atsiklottam felette, de legalabb jol emlekeztem :)

[ Szerkesztve ]

''He who controls the spice, controls the universe''.........¡ buenas nochesssssss! Kényes bugyli,komisz kinyírt levágják Boci baja az is itt lett elvág… GIGGITY! Az élet nem habostorta...

(#43) ABnormal


ABnormal
őstag

én is ott voltam az oroszórákon... "ocseny harosaja pagoda" :D erre ki emlékszik még?

(#44) Eastman válasza ABnormal (#43) üzenetére


Eastman
őstag

Málágyerc! :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#45) jpm


jpm
senior tag

6 évig tanultam/tanították :D
olvasni még tudom, köszönhetően ukrajna közelségének. Megérteni már kevésbé :D
Szívesen megtanulnám.

(#46) hoby36


hoby36
senior tag

da

A logikában semmi sem véletlen!

(#47) (ÉN)közPONT


(ÉN)közPONT
senior tag

Régen...

Bár most aki nagyon vágja az Oroszt az megélhet belőle mint tolmács :D csak nehogy egy olyan Vologyának fordítson aki ..bizonyos üzletekbe hasít :D

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#48) presbazsi válasza (ÉN)közPONT (#47) üzenetére


presbazsi
tag

"Eta nye sutka" :DD

(#49) (ÉN)közPONT válasza presbazsi (#48) üzenetére


(ÉN)közPONT
senior tag

őőőőő ?
Nemkérek hagymát a hamburgerbe :DDD

Rocker ... Gibson Les Paul Classic Custom 2008 Black

(#50) dunc


dunc
nagyúr

Igen sajnos 4 évet,illetve csak 3.5 felet,mert fel lettem(tünk) mentve 8 . ba már a második félévbe....Utáltam kegyetlenül a nyelvet is és a rendszert is....És a gusztustalan orosztanárnőt is ,aki szerint az orosz a legszebb nyelv :Y (hazaáruló) a rubel erösebb volt a dollárnál,és a szovjetunióba nincs bűnözés.... :C Sajnos nem Angolt tanultunk,mert más volt a politika...
Grrrr szóval nekem rossz emlékeim vannak. :F :F :F

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.