Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17600) Kalandor válasza Winne (#17595) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Sziasztok, kérünk titeket, hogy tartsátok be a kiírt szabályt és aszerint hirdessetek, tehát a hardveraprón adjátok fel a hirdetést, és azt hirdessétek.
Ez nagyon fontos a fennmaradásunk szempontjából, köszi!

Hozzászólások

(#14751) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Jár valaki uszodába? Esetleg használ valamelyikőtök mp3-as fülest úszás közben?

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#14752) Ygg


Ygg
senior tag

Eladó, fórumtársaknak kedvezménnyel:
Dell Optiplex 390

(#14753) VTom


VTom
veterán

Van pár eladó cuccom: Link
Szombathelyieknek kedvezmény ;)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14754) freaghill


freaghill
őstag

Szombathelyen merre találok marokcsavarhúzót?

(#14755) Anubris válasza freaghill (#14754) üzenetére


Anubris
őstag

Szerintem Akmé, Praktiker, Kozma stb boltokban mind kapni.

(#14756) VTom válasza freaghill (#14754) üzenetére


VTom
veterán

Meglazult a csavar a markodban? :)
Szerintem az Akménál, vagy a Hufbaunál biztosan van. Meg a Praktikerben is.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14757) freaghill


freaghill
őstag

:R

(#14758) cellpeti


cellpeti
veterán

Sziasztok. Van itt olyan ember aki dolgozik vagy dolgozott a Kozma Kft. - nél a Kötő utcában?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#14759) Anubris válasza cellpeti (#14758) üzenetére


Anubris
őstag

Egy lakatosnak a nevét tudom, hogy ott dolgozott és nemrég mondott fel.

(#14760) orion1025


orion1025
őstag

Nincs valakinél eladó mosogatógép keskeny, 45cm széles kivitelben?

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14761) net84 válasza orion1025 (#14760) üzenetére


net84
őstag

Mennyit keresgeltunk anno mi is ilyen szuk gepet. Mint kiderult, ezt IKEA konyhaszekreny kompatibilis mosogatogepnek is csufoljak. Sok valasztek nem volt, megvettuk az elso normalisabb es elfogadhato aru uj gepet.

Read only...

(#14762) VTom


VTom
veterán

Nincs valakinek elfekvőben hdd rögzítő gumitappancsa, alaplap rögzítő csavarja, meg efféle nyalánkságok?

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14763) orion1025 válasza net84 (#14761) üzenetére


orion1025
őstag

Sajnos igen, nem egyszerű.

Más. Van egy volt kollégám aki az ország másik végében lakik, mert muszáj volt haza költöznie. Igazából próbálok neki segíteni újra elhelyezkedni a városban, mert ügyes és nem hülye gyerek, csak az élet elbánt vele is. Mennyit lehet összekaparni az itteni gyárakban kezdőként? A szakmájában semmi esetre sem akar elhelyezkedni, mert lófaxt sem lehet vele keresni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14764) Anubris válasza orion1025 (#14763) üzenetére


Anubris
őstag

Lehet egy segédmunkásként építőiparban többen keresne, mint a gyárban 3 műszakban, csak figyelnie kell, hogy rendesen bejelentik-e. Meg ha látják, hogy ügyes lehet valami oktatásba is beíratnák.

Viszont sori dolgozóként meg lehet tud albérlet-támogatást szerezni, ha még létezik olyan, nem tudom, hogy most ezt megszüntették-e vagy sem.

(#14765) orion1025 válasza Anubris (#14764) üzenetére


orion1025
őstag

Van munkahely aminél van saját szállás, anno mi is csináltunk ilyet a céggel.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14766) freaghill válasza orion1025 (#14763) üzenetére


freaghill
őstag

Nyelvet beszél?

(#14767) Nordik


Nordik
őstag

Kőszeg mennyire élhető kisváros szerintetek? Ha fontos Szombathely közelsége.
Olcsóbbak a lakások mint itt és annyira messze sincs.

(#14768) Josi válasza VTom (#14762) üzenetére


Josi
aktív tag

Alaplap rögzítő csavar nem gond. (sürü vagy ritka menetes?)
De mi az a gumitappancs?

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#14769) Winne válasza Nordik (#14767) üzenetére


Winne
nagyúr

Szép kisváros, lehet sokat kirándulni, ha jó az idő, de én napi bejárásra csak akkor adnám a fejem, ha nincs más megoldás. :K

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14770) VTom válasza Josi (#14768) üzenetére


VTom
veterán

HDD rögzítő. Csak én hívtam tappancsnak. Ilyen:

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14771) Josi válasza VTom (#14770) üzenetére


Josi
aktív tag

Igy már tiszta.
Brand gépeknél szokott előfordulni.
Ilyent nem tudok adni, de csavart bármikor. :)

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#14772) orion1025 válasza freaghill (#14766) üzenetére


orion1025
őstag

Nem, ő egy "egyszerű" gyerek, de értelmes és okos, tehát nem egy tajparaszt emberről van szó. Jó ideig együtt dolgoztunk, így lettünk jó viszonyba, csak ő dobbantott a cégtől, mert minden hónapban volt egy kiszemelt baszogatott ember a főnök részéről, aztán neki annyi elég volt. Igaz nem sokkal később én következtem, de én a felmondásom nemes egyszerűséggel oda baxtam az asztalra, és volt hümm meg hámm, meg fizetést is emelek... Utána elment a Csercsics művekhez, de mivel semmi pénzt nem kapni ott, így ott is hagyta őket bő fél évvel később majd visszament a szüleihez a párjával.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14773) Nordik válasza orion1025 (#14772) üzenetére


Nordik
őstag

Mi a vegzettsege? :)

(#14774) orion1025 válasza Nordik (#14773) üzenetére


orion1025
őstag

Asztalos.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14775) mefistofeles válasza orion1025 (#14774) üzenetére

Mi a srác elképzelése? Gyárban sormunkásként nem sok a lóvé. 3-4 műszak 130-140 alap. Persze ha túlórázik akkor lehet jóval több is. Asztalosként olyan szar lenne a lóvé?
Műszaki, fúrós-faragós érzéke, gyakorlata van?

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14776) freaghill válasza orion1025 (#14772) üzenetére


freaghill
őstag

Akkor sajnos én nem tudok segíteni

(#14777) Nordik válasza mefistofeles (#14775) üzenetére


Nordik
őstag

Azért sormunkaskent is 180-200 megvan a legtöbb itteni gyárban 3 műszakban. plusz túlóra.

Sőt ha van egy kis műszaki érzéke előszeretettel képzik át akar forgacsolonak amivel azért jobban lehet keresni.

[ Szerkesztve ]

(#14778) CoolBoy323 válasza orion1025 (#14774) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Azt hittem ez az egyik legjobb szakma. Lehetetlen találni Pesten pl asztalost, aki jó, oda is ér, és nem arany áron dolgozik... Pl a fórumon winnerhun az asztalos, nagyon dicsérik, alsó hangon fél év várólista van nála.

Miért nem kezd el maszekolni a szakmájában?

(#14779) orion1025 válasza CoolBoy323 (#14778) üzenetére


orion1025
őstag

Az asztalos szakma egy vicc, legalábbis ebben a megyében. Én már bánom, hogy annak tanultam+faipari technkikusra is jártam, mert segédmunkásként fél napot fekvéssel töltve is haza tudok vinni 200-at, míg a szakmámban 160-170 körül, és akkor vessük össze a felelősséget, mint tényezőt... Az előző munkahelyemen mindenesként többet kerestem mint asztalosként, és még élveztem is, mert az ember nem egy műhelyben lesegetett, hanem ügyfelekkel foglalkozott, rögtönözni kellett, folyamatosan változott a munkakörnyezet, de még azt a pénzt is keveselltem érte amit kaptam, ezért hagytam ott több év után. Várólista meg kinél nincs? Asztalosoknál is átlag 2-3 hónap, de lassan már egy autószerelő is másfél hónap.... Tehát nincs ebben semmi különleges, ismerek olyan karosszériást, akinél több mint egy év a várólista, de építési vállalkozót is, akinél majd két és fél év már be van táblázva. Igazából már jó pár éve gondolkodtam egy gyárba züllésen, de nekem speciel nincs gyomrom az ottani környezethez meg emberekhez, a folyamatos áskálódáshoz meg hajtáshoz a semmiért. Persze ott is vannak jobb helyek, de egy név vagy a sok közül, míg egy kis cégnél, mint az előző munkahelyem, fél év alatt a senkiből én lettem a cég egyik oszlopos tagja.

Maszekolni asztalosként meg esélytelen, mert drága beruházás, meg annyit nem is termel vissza, hogy az embernek megérje görcsölni rajta. Én inkább nepperkednék, ott jobban dől a lé...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14780) Winne


Winne
nagyúr

Arról tudtok valamit mondani, hogy ha vesz az ember egy telket, amin nincs közmű, de az utcában van, ott a házig kiépítést, vagy a telekre behúzást stb hogy és milyen ársávban kell elképzelni?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14781) mefistofeles válasza Nordik (#14777) üzenetére

Nettó 180-200? Mondj már pár ilyen helyet...... 50 túlóráavl esetleg.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14782) Nordik válasza mefistofeles (#14781) üzenetére


Nordik
őstag

Epcos, Luk, Delphi mondjuk. Vannak barátok akik ott dolgoznak és ez alatt nem nagyon keresnek.

Egy jó cimborám lukba 240 körül megkap, plusz túlóra és betanított munka. Párja epcosos túlóra nélkül neki is megvan a 190-200. És még jöjjön rá 10-20ezer cafeteria meg egyéb kedvezmények.

Ne gondold, hogy a multik olyan szarul fizetnek. :)

A garantált bérminimum már 130 nettó. Ha csak ennyivel veszik fel és erre még rájön a muszakpotlek, ki is jönnek ezek az összegek. Tudni illik multiknal az éjszakás pótlék se a kötelező 30%, hanem 40-50.

[ Szerkesztve ]

(#14783) mefistofeles válasza Nordik (#14782) üzenetére

Ha te mondod....... Mondjuk én a "barátok ott dolgoznak" témában már koppantam párszor...
LUK-ban 240-ezret túlóra nélkül,? mesélj még..... Ami tuti, hogy ő nem szerelő....
Epcosban 5 évet dolgoztam és nem betanított munkásként. Akik ott vannak még azok átkozzák rendesen... szóval ha nem első kézből mondod akkor ne hidj el mindent...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14784) orion1025 válasza Winne (#14780) üzenetére


orion1025
őstag

Drága........ Nekem az 50cm csatornára 240000Ft-ot mondtak. Még jó, hogy a családban van illetékes, így 10000Ft-ból meg is lett. Szóval egy üres telek drága móka.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14785) Winne válasza orion1025 (#14784) üzenetére


Winne
nagyúr

Na ez nem egy jó hír. :(

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14786) CoolBoy323 válasza orion1025 (#14779) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Ezt nem hittem volna... Miért nem költözik akkor el? Nekem jót tett (fizumnak) a nyugatra költözés.

Mondjuk ezen a vidéken tényleg több a faipar...

Esetleg winnerhun-nál is megér egy kérdést, h kell e neki segéd...

(#14787) VTom válasza Winne (#14780) üzenetére


VTom
veterán

Négyzetméter ára van a közművesítésnek. A végén mérettől függően pár milliót kell rápattintani. :(

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14788) Winne válasza VTom (#14787) üzenetére


Winne
nagyúr

Szomorú dolog ez. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14789) VTom válasza Winne (#14788) üzenetére


VTom
veterán

Az egyébként. Mi köze van két csonk meg pár vezeték beásásának a telek sarkába a telek méretéhez?
sohasem értettem.
De ha nagy nehezen ösze tudod kuporgatni a telekre valót, akkor fizesd ki a gatyádat is a semmire (közművesítés négyzetméterára, illeték, tulajdoni lap, stb.)

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14790) Winne válasza VTom (#14789) üzenetére


Winne
nagyúr

Pont ezek miatt nem tudom mi lenne a kevésbé fájó megoldás, "szerencsére" még nem most fogok beleugrani, van időm meggondolni, de a régi ház és felújítás, de nem jó az elrendezés, régi ház és bontás, új építés, telek és közművesítés, majd építés, csok vagy nem csok, hány gyerek, stb stb, sok itt a kérdés, amivel az egész életemet befolyásolom. :)

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14791) VTom válasza Winne (#14790) üzenetére


VTom
veterán

Ha rám hallgatsz, akkor most semmi ilyesmibe nem vágsz bele.
Mi 2017-ben építkeztünk, mindennel mázlink volt, mert amint beépítették, felment az ára. Brutálisat drágult minden azóta. Ráadásul mindenkitől azt hallom, aki építkezik, hogy midnen csúszik. A környékünkön kb. 8 család szeretett volna beköltözni tavaly decemberig, azt hiszem kettőnek sikerült. A többiek kb. sehol sem tartanak még.
Várni kell még ezzel.

[ Szerkesztve ]

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14792) Ygg válasza mefistofeles (#14783) üzenetére


Ygg
senior tag

200k-t simán megkapsz bármelyik multiban négy műszakban, nem 50 túlórával kezdő gépkezelő/operátorként.
Első kézből tudom.
Felmentek az órabérek, munkaerőhiány van. Más kérdés, hogy így sem sok, mert az árak is.
Schottban pl.: 1270 Ft a kezdő órabér febr 1-től.

(#14793) mefistofeles válasza Ygg (#14792) üzenetére

Most erre mondjam azt, hogy egy ilyen helyen dolgozok, nem gépkezelőként? Nálam "elsőbb" kézből max. egy gépkezelő mesélhetne...
Ez olyan mint mikor évekig mindenki leszopkodta a LUK fizetéseket. Azt az apróságot nem tették hozzá, hogy gyakorlatilag minden hétvégén túlóráznak, úgy jött ki a nagy összeg. Voltam felvételi interjún a LUK-ban pár éve, (ráadásul hátszéllel). mikor előadták az ajánlatukat, kiröhögtem őket.... hát ennyit az elsőkézről...

nem kötekedni akarok, sőt én örülnék a legjobban ha úgy lenne mint mondjátok de a személyes tapasztalataim messze nem ezt mutatják...... persze kivéve ha bruttóban beszéltek az összegekről....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14794) Nordik válasza Ygg (#14792) üzenetére


Nordik
őstag

Bevallom én se nagyon hallok mást. Nem tudom, hogy mennyi az elképzelése a forumtarsnak, de manapság már a garantált bérminimum se rossz ezt mind követik a multik. És akiktől hallom és ott dolgoznak hát nem élnek olyan rosszul.

Egy benzinkutas, egy autómosó stb is megkap 160-170 körül. Vendeglatosok 1000-1200 nettó oraberbe vannak. Egy ejjel-nappal gyárban dolgozó miért ne kaphatna 180-200at.
Szerencsére nem kell ilyen helyen dolgoznom, de azért az elmúlt 1-2 évbe jelentősen nőttek a fizetések.

(#14795) Ygg válasza mefistofeles (#14793) üzenetére


Ygg
senior tag

No offense, de!
Pár éve...most most van...
Az elmúlt két-három évben iszonyú sokat változott a munkaerőpiac.
Nem védeni akarom, de legalább kijött a nagy összeg, és meg is kapták, nem az ingyen túlóráztatás és csicskáztatás, mint sokszor sok kicsinél.
Sajnos az operátor beosztásokkal együtt jár a min 3 műszak, inkább 4, és a műszakrend miatti kötelező túlórák.
Megértelek, én sem csinálnám. Valaki meg jól elvan vele, bírja (hozzátenném, már a két múűszak is bizonyítottan egészségrontó).
Nekem is volt olyan haverom, aki semmi pénzért nem dolgozna ott, mert jobban szereti az építőipart, mert neki senki ne mondja meg, mikor mehet ki cigizni, stb.
20 éve dolgozom különböző multiknál. S láttam kis cégeket, jó
párat..Ne haragudj, de magyarázhatod nekem, a saját tapasztalatomnak és szememnek fogok hinni.
S igen, láttam olyat is, amikor jól átb@szták felvételkor ígéretekkel a szerencsétlent, s csak utólag derültek ki dolgok. Etikátlan, s vissza is üt.
De kicsit eltértem a témától.
Az eredeti kérdésre a válasz az, hogy ennyi igenis megkereshető.
Meg nagyon forrong most amúgy is ez a téma...lehetne még sokáig elemezni, sajnos nagy bajok vannak.

[ Szerkesztve ]

(#14796) mefistofeles válasza Nordik (#14794) üzenetére

Ott van a probléma, hogy "elképzelésed" neked van, én konkrétan tudom, mert ilyen helyen dolgozok...
de hagyjuk is, legyen igazatok...

...részemről a téma lezárva...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14797) Nordik válasza mefistofeles (#14796) üzenetére


Nordik
őstag

Én csak azt nem értem miért van dugig autóval minden multi parkolója? Olyan rosszul menne mindenkinek? :) Nyilván 150bol vagy kevesebb fizubol nem telne mindenkinek autóra család mellett.

Ez csak egy észrevétel az előzőekhez, nem is vitázni akarok. :)

[ Szerkesztve ]

(#14798) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A multiknál tavaly nagyon megnyomták a fizikai dolgozók bérét, és idén sem kaptak kevés emelést. A szellemi dolgozók nem kaptak annyit, mert nekik már alapból sem volt olyan rossz fizetésük (itthoni viszonyokhoz képest).
Szerintem amúgy durva, hogy friss diplomásként kiesve az iskolapadból bruttó 400-450es fizetésekkel kapkodnak érted a multik mondjuk gépész, vagy minőség biztosítási mérnökként. Persze örülnék a dolognak, ha ez tendencia lenne, csak sokszor a 10+ éves tapasztalattal ott dolgozók bére meg nem követi ezt. Ilyenkor szoktak sokan váltani és az új helyen egy jó 30-50%-al nagyobb fizuval kezdeni.

(#14799) Geri89 válasza BaLee (#14798) üzenetére


Geri89
aktív tag

2015-ben kezdtem helyi multinál, Közlekedésmérnök végzettséggel (logisztika szakiránnyal), pályakezdőként, mérnöki pozícióban bruttó 260-al.. (erre még jött rá havi 6e kafetéria, ill. vmennyi mozgóbér, br 300 körül voltam hónapra leosztva.). Előtte voltam egy másik multinál is interjún, ott br. 250-et ajánlottak. 2016 elején volt emelés, azt hiszem 3-4% körül..

Azóta már nem multinál vagyok, nem tudom, hogy mennyit változott a dolog.. :U

[ Szerkesztve ]

(#14800) Anubris válasza Geri89 (#14799) üzenetére


Anubris
őstag

Én is 2015-ben kezdtem multinál pü elemzőként a megyében másfél évig dolgoztam, aztán kezdtem a vállalkozósdit.
Bruttó 320 volt a kezdőm, (de mindenkinek, aki HR, gépészmérnök stb volt az is kezdőként ott annyit kapott), aztán próbaidő lejárta után 10% emelést adtak, volt még caf + teljesítménybónusz. Másfél év után talán 370 vagy 380 volt az alapbérem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.