Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17600) Kalandor válasza Winne (#17595) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Sziasztok, kérünk titeket, hogy tartsátok be a kiírt szabályt és aszerint hirdessetek, tehát a hardveraprón adjátok fel a hirdetést, és azt hirdessétek.
Ez nagyon fontos a fennmaradásunk szempontjából, köszi!

Hozzászólások

(#10001) Ygg


Ygg
senior tag

Eladó

+ egy HP PSC 2210 multifunkciós.
Tinta kifogyott, nyomtató, fax, scanner, fénymásoló egyben, megy rendben minden funkció.
Pár karc van rajta, ennyi az összes gondja.

17" LCD monitor

Érdekel cserére/vételre:
Nagy vázas bicikli, min 22", vagy 56 cm, de inkább nagyobb.
Lehetőleg 28" kerék.
Női is lehet.

(#10002) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítségre lenne szükségem újfent.
Be szeretnék minden win7-es gépen kapcsolni policyból egy windows szolgáltatást, melyet helyileg rendszergazdaként vezérlőpult, programok, Windows szolgáltatások be és kikapcsolása alatt található, esetemben a Nyomtató és dokumentumszolgáltatások alatt az LDP-nyomtatószolgáltatást. És nem szeretnék midnen gépen végig menni csupán kiszórni sokkal egyszerűbbnek ígérkezik.

Köszi előre is!

(#10003) ReJim


ReJim
őstag

valakinek esetleg nincs tapasztalata mikrotik router beállításával?

</end.?>

(#10004) ReJim válasza ReJim (#10003) üzenetére


ReJim
őstag

addig eljutottam, hogy az ether1-en van dhcp kliens, ether 2 -3 bridge-be van, és a bridge-nek van dhcp szervere. működik is, csak nem tudom hogy a az ether1-et (ez a wan) hogyan hozzam össze a lan-nal :S

</end.?>

(#10005) EczkE válasza ReJim (#10004) üzenetére


EczkE
addikt

Próbáld itt. ;)

Asszem mindenféleképpen!

(#10006) ReJim válasza EczkE (#10005) üzenetére


ReJim
őstag

közben sikerült megoldanom... :)

</end.?>

(#10007) EczkE válasza ReJim (#10006) üzenetére


EczkE
addikt

:R

Asszem mindenféleképpen!

(#10008) fesii válasza Diezel (#10000) üzenetére


fesii
aktív tag

Szia
Van egy babetta ami amugy suzuki de nekem babetta. Kb 15éve nem ment Kb 2éve még a dugattyu nem volt beragadva amikor utoljára próbáltam.. Ezek után is érdekel? :)

(#10009) orion1025 válasza fesii (#10008) üzenetére


orion1025
őstag

Az durva szerkezet, mert ha az ember belepisál egy keveset, még azzal is elmegy 500km-t ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10010) beci


beci
őstag

Ebay-ről szokott valaki rendelni?
Ezt a cipőt néztem,elvileg a posta ingyenes ugye?
[link]
Még sosem rendeltem innen,valaki segíthetne infókkal.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#10011) EczkE válasza beci (#10010) üzenetére


EczkE
addikt

Itt segítenek a rendelésben. :)

Asszem mindenféleképpen!

(#10012) beci válasza EczkE (#10011) üzenetére


beci
őstag

Köszi.:)

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#10013) EczkE válasza beci (#10012) üzenetére


EczkE
addikt

:R

Asszem mindenféleképpen!

(#10014) ReJim válasza beci (#10010) üzenetére


ReJim
őstag

35 USD a szállítás

</end.?>

(#10015) Diezel válasza fesii (#10008) üzenetére


Diezel
csendes tag

a kérdés az hogy eladni akarod, vagy megszabadulni tőle?:D

"Ha ellenségeid lőtávolságon belül vannak, akkor te is./Az élet attól szép, hogy barmi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik."

(#10016) beci válasza ReJim (#10014) üzenetére


beci
őstag

Köszi,közben felhomályosíottak.:)
Igy már nem éri meg.:(

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#10017) Iomega válasza beci (#10016) üzenetére


Iomega
őstag

Meg az új vámszabályoknak megfelelően, szerintem valamennyi vámot is kellett volna fizetni.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10018) orion1025 válasza Iomega (#10017) üzenetére


orion1025
őstag

Vámot csak bizonyos érték felett kell, igaz az sem kevés pluszba.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#10019) Iomega válasza orion1025 (#10018) üzenetére


Iomega
őstag

Nem rég volt erről szó, bagatel összeg után is vámolnak, ha nem az EU-n belül vásárolsz valamit.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10020) v-paci válasza Iomega (#10019) üzenetére


v-paci
aktív tag

150 € érték alatt nincs vám, csak áfa és annak is van valami alsó határa, ami alatt értelemszerűen nem foglalkoznak vele, hiszen többe kerülne az egész eljárás, mint amennyit be lehet szedni rajta.

Szerk: Íme Kalandor összefoglalója

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#10021) Iomega válasza v-paci (#10020) üzenetére


Iomega
őstag

Ahogy fentebb írtam, a vámmentesség összegének határa változott. ;)

"Az EU tagországaiból érkező küldemények vámszempontból belföldi küldeménynek számítanak, azokat a Magyar Postának nem kell a vámhivatalnak bemutatni, ezért vámmentesen kerülnek a címzett részére továbbításra. Az EU vámterületén kívülről érkező küldemények esetében kereskedelmi forgalomban 22 euró értékig vám- és áfa-mentes a küldemény. 22 euró felett a küldemény vám és ÁFA köteles, a vámot a kereskedelmi vámtarifa vámtételével kell kiszabni."

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10022) runner 125 válasza v-paci (#10020) üzenetére


runner 125
nagyúr

Eu-n belül nincs vám és plusz Áfa.

Külföldről meg Gift-ként feladatni a csomagot, és akkor átmegy a vámon, én évek óta így csinálom, eddig nem bontottak ki egy csomagom sem, hála ég. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10023) v-paci válasza Iomega (#10021) üzenetére


v-paci
aktív tag

Az vicces, mert akkor a NAV-nál sincsenek képben, ugyanis tegnapelőtt kérdeztem utána ennek, mivel szándékoztam volna vásárolni egy órát, és még mindig életben van/volt a 150 € értékhatár, de ebbe beleszámítják a csomagküldés (szolgáltatás) díját is, tehát megvannak a szokásos nonszensz magyar okosságok.

Hovatovább nem hinném, hogy az a 2,5-7% vám marginális pluszköltség lenne a 27% áfa mellett. Szóval parttalan társaloghatunk, de szerintem a vám nem oszt, nem szoroz ;)

@runner: na ne mondd, ki gondolná :R :P

[ Szerkesztve ]

"Mi kalandvágyból itthon maradtunk."

(#10024) Iomega válasza v-paci (#10023) üzenetére


Iomega
őstag

A lényeg, hogy lassan, ha egy pólót rendelnél EU-n kívülről, már arra is kivetnek vámot. :(
Magyarország, így szeretlek!

"2012.09.07.
Az ajándék után is fizetni kell

Az utóbbi időben rendkívüli mértékben megnövekedett a postai forgalomban beérkezett áruk mennyisége. A Nemzeti Adó- és Vámhivatal Repülőtéri Igazgatósága ebben az évben már több mint 12 ezer esetben végzett vám és/vagy adófizetéssel járó vámkezelést a postai forgalomban.

Az Európai Unión kívülről (pl. USA, Kína) érkező árukat vámkezeltetni szükséges. Ezt általában a szállító posta kérelmezi a címzett nevében. A vámkezeléskor a vámhatóság vizsgálja a beérkezett áruk értékét is. Amennyiben a megadott áruérték valóságával kapcsolatban kétség merül fel, úgy a vámhatóság további okmányokat, bizonyítékokat kérhet a reális áruérték megállapítása érdekében.

Az Európai Unión kívül élő magánszemélytől magyar magánszemélynek küldött küldeményeket 45 euró értékig vámmentesség illeti meg. Ezen érték fölött már vám és adófizetési kötelezettség keletkezik és az áruk vámkezelését egyedileg kell kérelmezni. Az áru értéke alatt azt kell érteni, amelyért az adott áru a gyártótól, a boltban, stb. megvásárolható. Önmagában az ajándékozás ténye nem alapozza meg a vámmentességet! Egy példán keresztül bemutatva: egy USA-ban élő személy új számítógépet küld ajándékba magyar rokonának és az áru értékeként 39 USD-t tüntet fel. Az áruvizsgálatot végző pénzügyőr az interneten megtalálja az ilyen típusú számítógépet, ahol eladási árként 249 USD szerepel. Ebben az esetben a vámhatóság vámérték vizsgálatot kezdeményez a tényleges áruérték megállapítása érdekében. Amennyiben bebizonyosodik a 249 USD érték, úgy ezen összeg után kell a vámot és az általános forgalmi adót fizetni.

A magánszemélyek által az interneten megrendelt és az Európai Unión kívülről érkező áru is vámeljárás alá kerül. Ilyen esetekben 22 euró áruértékig nem keletkezik fizetési kötelezettség. Ezen értékhatár fölött az árukat már egyedileg vámkezeltetni kell, amely vám és adófizetési kötelezettséggel jár.

További információk a Nemzeti Adó- és Vámhivatal honlapján (http://nav.gov.hu) érhetők el."

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10025) BaLee válasza Iomega (#10024) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

"A lényeg, hogy lassan, ha egy pólót rendelnél EU-n kívülről, már arra is kivetnek vámot. :("

Ilyet csak az ír aki elhisz mindent amit a hírekben olvas.

Saccra kb. 100 csomagot rendeltem már külföldről (EU-n kívülről) ezek közül 1-et vámoltak meg, amikor 3 airsoft fegyver-t rendeltünk együtt aminek darabja a csomagnak 8-10 kiló volt, hossza meg 1,5-2m.
A lényeg, hogy a 45€ (vagy 22€)-s határba elég sok minden belefér...

Bár az a része is igaz, hogy önmagában az, hogy giftként küldenek neked egy csomagot és kis értéket írnak rá nem feltétlenül véd meg attól, hogy ne nyissák ki és ha gyanúsnak ítélik ne kérjék be a fizetésről a számla másolatát.

(#10026) Iomega válasza Iomega (#10024) üzenetére


Iomega
őstag

Balee: Tévedés, én pont ritkán hiszem el azt, amiket közölnek a magyar média által.
"A lényeg, hogy lassan, ha egy pólót rendelnél EU-n kívülről, már arra is kivetnek vámot. :("

Ezt csak úgy általánosságból írtam, mivel MO.-on élő ember, sajnos sok mindent feltételezhet.

22-45 euro, az neked olyan összeg, amibe sok minden belefér? Apróságok talán. 100 vásárolt tételt meghaladja, csak az Ebay-en vásárolt termékek száma+ Amazon, és egyéb nemzetközi oldalak, ahonnan nagy ritkán rendelek csak, a magyar rendeléseimet nem is említem. Így hát, van némi tapasztalatom a külföldi rendeléseket illetően. ;)
Történetesen, ami miatt elkezdtünk erről írni, az egy USA-ból behozni kívánt cipő, aminek a vételára, alsó hangon több mint 100 USD + erre rájön a vám, és áfa. Már ez nem fér bele a 22-45 eurós értékhatárba, pedig csak egy cipőről beszélünk.

Engem nem kell győzködni, de a vámhatóságot sem kell, mert kiszabja a vámot, és lehet fizetni.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10027) BaLee válasza Iomega (#10026) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

A cipőnél ok hogy ez a helyzet, csak azt az egy mondatod ragadtam ki. :)
Bár ha ott megírja az eladónak, hogy írjon rá kisebb összeget akkor szerintem az is simán átjönne. Igazából a legtöbb Ebay-es eladónak mindegy mit ír rá...

Mondjuk drágább műszaki cikket vagy ruhát én nem rendelnék EU-n kívülről, Kínából a minőség miatt (bár tudom, hogy már minden kínai) USA-ból meg azért mert szállítással, áfával és vámmal már nem sok minden éri meg ezen kívül viszont nem nagyon volt olyan rendelésem ami ne fért volna bele 45€ nagyságrendbe. Volt mondjuk 5-10 ilyen de az említetteken kívül minden bejött.

Sőt, ismerősöm rendelt már két kínai tabletet, az bőven meghaladta az említett keretet, de mákja volt, mert nem nyitották ki, rá volt írva kisebb érték + gift így átjött simán.

Szóval egy kicsit szerencsejáték ez az egész dolog.
Biztosra (jó, talán az sem 100%) csak azt fogja meg a vám amin rajt van a rendes érték és meghaladja az említett összeget...

Ami extra kib*szás az az, hogy ilyenkor a termék értéke+szállítás-ra együtt megy rá az áfa és esetlegesen a vám.

(#10028) Iomega válasza BaLee (#10027) üzenetére


Iomega
őstag

"Szóval egy kicsit szerencsejáték ez az egész dolog." :K

Ez csak úgy:

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10029) krups8


krups8
tag

Sziasztóók! Erős VGA-t keresek, hátha valakinél akad eladó! 5850 lenne a célom. :)

(#10030) Iomega


Iomega
őstag

Munkalehetőség érdekelne, ha valaki tud valamit, nagyon örülnék egy pü-nek ez ügyben. :R

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10031) EczkE válasza Iomega (#10030) üzenetére


EczkE
addikt

Ezzel én is így vagyok. :D :(

Asszem mindenféleképpen!

(#10032) Iomega válasza EczkE (#10031) üzenetére


Iomega
őstag

Akkor sorstársak vagyunk. :) :U

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10033) EczkE válasza Iomega (#10032) üzenetére


EczkE
addikt

Úgy tűnik. Vajon mennyi PÜ-vel árasztanak el minket? ;] :D

Asszem mindenféleképpen!

(#10034) krups8


krups8
tag

Attól függ milyen meló. Keresnek embereket a Ságába Sárvárra. 3 müszak, betanított, véres, zsíros, de nekem is jó lesz. :)

(#10035) EczkE válasza krups8 (#10034) üzenetére


EczkE
addikt

Azt inkább kihagyom. :D

Asszem mindenféleképpen!

(#10036) Iomega válasza krups8 (#10034) üzenetére


Iomega
őstag

Azt én is kihagyom, de köszi, hogy írtad! :R

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10037) runner 125 válasza Iomega (#10030) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem ártana kissé bővebben kifejteni, mert ez így elég tág. :)
Iskolák, kor, megcélzott területek.

Munkaügyi központi honlapján s elég sok lehetőség közül lehet csemegézni, de nem szégyen feladni hirdetéseket sem.
(aprod, jofogas, expressz, itt, stb.)

Hajrá.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#10038) fesii


fesii
aktív tag

Mi a helyzet akkor ha jelenleg dolgozom,de se a bér se a munkakör nem az életcélom? Munkáltatók általában ezt hogy fogadják?
Nem vesszük fel neki van munkája, vagy ez kitartó ember célokkal felvesszük?
A másik nagy pekh nálam, hogy 8-5-ig dolgozom na így nehéz odamenni bármelyik állásinterjúra is. :(

(#10039) Iomega válasza runner 125 (#10037) üzenetére


Iomega
őstag

Azért nem írtam konkrétumot, mert úgy gondoltam, hogy jöhet bármi lehetőség, ötlet, és majd abból a számomra megfelelőt úgyis ki tudom választani a végzettségeimhez, és gyakorlati tudásomhoz mérten. Ehhez annyi kell, hogy aki erre jár, és valamit tud, akkor megírhatja pü-ben. :)

A Munkaügyi Központ oldalán folyamatosan figyelem az álláshirdetéseket, meg egyéb más ilyen jellegű oldalakat.
Azért köszönöm a tippeket! :R

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10040) Ygg válasza fesii (#10038) üzenetére


Ygg
senior tag

1. Google a barátod...pl. itt találsz tippeket, hogy add elő.
[link]
2. Szabi!

(#10041) net84 válasza Iomega (#10039) üzenetére


net84
őstag

Huh!
Értem én, hogy könnyebb mazsolázgatni a felkínáltakból, de szerinted mennyi fog befutni? Abból mennyi lesz az értelmes?

Talán egyszerűbb lenne, és mások is könnyebben tudnak ajánlani bármit is, ha annyit azért elárulnál, hogy milyen területen keresel munkát, milyen tapasztalattal rendelkezel, esetleg mihez/mire van végzettséged.

fesii - munkáltatója válogatja, hogyan viszonyul egy ilyen helyzethez. "Eladhatod" magad úgy is, hogy pozitívan jöjj ki a váltás okát illetően. Ez elengedhetetlen! Ehhez praktikus ötleteket találsz a neten...
Munkát lehet keresni munkaidőn kívül is, igaz nehezebb. Az viszont elengedhetetlen, hogy napközben fel tudd venni a telefont, tudj egyeztetni. Aztán egy komolyabb munkalehetőség reményében egy nap szabadságot lehet kivenni.

Én is úgy váltottam, hogy az előző munkahelyemen az utolsó pillanatig elhúztam a felmondást. Az új munkahelyen pedig már minden elő volt készítve hetekkel korábban. Annyi szerencsém volt, hogy az új munkaadóm a saját cégem lett.

[ Szerkesztve ]

Read only...

(#10042) Iomega válasza net84 (#10041) üzenetére


Iomega
őstag

Ment PÜ.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#10043) Ygg


Ygg
senior tag

Eladó, illetve keresek

+ eladó: Olcsó netező konfig

Keresek: esetleg bicikli mellett nagy robogó/moci is szóba jöhet, amin elférek.
Rendszámos is.

(#10044) beci


beci
őstag

Ha innen valakit érdekel valami,szóljon.:)
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#10045) krups8 válasza beci (#10044) üzenetére


krups8
tag

A Cooler Master venti kellene! Irok PM-t!

[ Szerkesztve ]

(#10046) Diezel


Diezel
csendes tag

Eladó Abit NF7-S2G alaplap +AMD Sempron 2800+ (SDA2800UT3D)

SD ram 64mb,128mb,256mb!

"Ha ellenségeid lőtávolságon belül vannak, akkor te is./Az élet attól szép, hogy barmi megtörténhet. És attól szar, hogy meg is történik."

(#10047) krups8


krups8
tag

Levi's gatyára nincs valakinek tippje hol lehet olcsón?

(#10048) BossBoss válasza krups8 (#10047) üzenetére


BossBoss
őstag

Ebay

(#10049) krups8 válasza BossBoss (#10048) üzenetére


krups8
tag

Helyben kellene, mert vaterán látok, csak hát próba. Mert van olyan 34-esem ami feljön, meg olyan is ami nem.

(#10050) Iomega válasza krups8 (#10047) üzenetére


Iomega
őstag

A Family Centerben, azon belül a Hervisben van több fajta Levi's, női-férfi modellek egyaránt. Az árakat nem tudom, de szerintem olcsóbb, mint egy Levi's boltban.

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.