Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#17600) Kalandor válasza Winne (#17595) üzenetére


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

(rögzített hsz)

Sziasztok, kérünk titeket, hogy tartsátok be a kiírt szabályt és aszerint hirdessetek, tehát a hardveraprón adjátok fel a hirdetést, és azt hirdessétek.
Ez nagyon fontos a fennmaradásunk szempontjából, köszi!

Hozzászólások

(#14351) CoolBoy323 válasza Anubris (#14349) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Az kicsi nekünk sajna :(

(#14352) EczkE


EczkE
addikt

Jo latni hogy aktiv a topik. :))

Bar egyik temahoz sem tudok hozzaszolni. :DDD

Asszem mindenféleképpen!

(#14354) CoolBoy323 válasza EczkE (#14352) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Akkor igyunk :))

(#14355) EczkE válasza CoolBoy323 (#14354) üzenetére


EczkE
addikt

Azt nelkulem kell megtennetek, nem vagyok a kozelben mar sajnos. :( :D

Asszem mindenféleképpen!

(#14356) orion1025 válasza Anubris (#14347) üzenetére


orion1025
őstag

Remélem nem olyan módon, mint az én főnököm, hogy "jó lesz az úgy" mentalitás van követve :O Nincs fölvétel munkásnak? ;]

EczkE:

Szomorú, pedig a telep visszavár!

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14357) Anubris válasza orion1025 (#14356) üzenetére


Anubris
őstag

Mivel nem eladásra szánjuk a lakásokat, hanem hosszú távon megtartjuk és bérbe adjuk, ezért mindent elkövetünk, hogy normális minőségben készüljenek el. De tény, hogy iszonyat nehéz manapság.
Mikor felkérsz valakit majd az alvállalkozó alvállalkozója jön stb stb...
De a generálkivitelező mellett van saját műszaki ellenőrünk is, illetve én is napi szinten többször megyek megnézni, hogy mi helyzet.
Nagyon durva rémtörténeteket hallani amúgy a városban, hogy milyen házak épülnek, még az olyanoknál is akik amúgy ezer éve a szakmában vannak és lenne is pénz rá bőven, hogy normális épületet húzzanak fel.
Nálunk szerencsére egy ukrán/román sincs. Romát talán 1-2-t ha láttam segédmunkásként, de eddig komolyabb gond senkivel sem volt és jelentősebb csúszások sincsenek.

Más:
Ilyen bőrülés ragasztó elengedésre van szaki a városban netalántán?

(#14358) orion1025 válasza Anubris (#14357) üzenetére


orion1025
őstag

Tudod miért vannak ezek a spórolások? Mert a legtöbb fővállalkozó egy pénzbaszó. Az én főnököm is az, páromé is, ezek már mániákus "gyűjtögetők", ami már inkább betegségbe ment át az évek alatt. Komolyan mondom neked, hogy 20Ft-on megy sokszor a baszakodás, miközben az az egy perces telefonálás többe került, nem még elmenni azért az anyagért a város másik végébe...

Más:
Kenedli Szabolcs
9700 Szombathely, Rumi út 147

[ Szerkesztve ]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14359) net84 válasza #45553408 (#14350) üzenetére


net84
őstag

En is ugy vettem, de nem itthon keszult. Ezert is aggodok a csere miatt. Nincs olyan, akire ra mernem bizni, illetve a folialevetel utan eddig mind polirozni, lakkozni akarta. Marad a csinald magad modszer.

Szoba kerult a mattosodas, lakk leperges kerdese. Hazi modszerrel, polirgep nelkul (nem vagyunk jo viszonyban) orvosolt mar valaki ilyen burat?

A zasszony autojara rafer a felujitas, de nem szorakoznek polirozassal es lakkozassal. Takaritas utan kapna egy UV szuros foliat es idenre teljesitettem az autofelujitasi normat :DDD .

Read only...

(#14361) orion1025 válasza net84 (#14359) üzenetére


orion1025
őstag

Az én Zasszonyom 3M műanyag polírozó kendővel suvickolta a fényszórókat, mert angel eye van a vasba "faragva", csak sajnos műanyag búrás. Egyik helyi polírozós bácsika viszont azt mondta, 2000Ft-ba megoldja mindkettő polírozását, így mondtam neki, hogy ne küzdjön a kis kendőjével...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14362) CoolBoy323 válasza EczkE (#14355) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

Skype? :DD

(#14363) freaghill válasza orion1025 (#14361) üzenetére


freaghill
őstag

A bácsika még dolgozik, elérhető? :)

(#14364) EczkE válasza CoolBoy323 (#14362) üzenetére


EczkE
addikt

Veszek sort vagy atmegyek a szemkozti pubba. :DD

Asszem mindenféleképpen!

(#14365) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Nem tudtok véletlenül egy megbízható, korrekt költöztetőt a megyében? Szhely - Bük között kellene...

(#14366) orion1025 válasza freaghill (#14363) üzenetére


orion1025
őstag

Varázs-Garázs 2000, Kismarton utca.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14367) net84 válasza #45553408 (#14360) üzenetére


net84
őstag

Koszonom!
Ezzel mar en is talalkoztam, de eddig nem lattam bent fantaziat. Most akkor kiprobalom.

Read only...

(#14368) freaghill válasza orion1025 (#14366) üzenetére


freaghill
őstag

:R

(#14369) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Szombathelyen vagy a megyében tudtok jó szabászt akinél minőségi anyagokból lehet öltönyt készíteni?

(#14370) VTom válasza Anubris (#14369) üzenetére


VTom
veterán

Gábor szabóság a Mátyás király úton.
Én anno nála csináltattam, nagyon profi a srác, cés árban is baromi jó volt, csak ahogy hallottam, azóta kicsit elszálltak az árai.
Egy próbát megér.

Esetleg a Styl boltot megpróbálhatod a family centerben, szerintem átszabást ott is vállalnak, ha valamelyik felpróbált öltönyön kicsit módosítani kell.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14371) orion1025 válasza VTom (#14370) üzenetére


orion1025
őstag

Én is nála csináltattam anno, messze a piaci ár alatt dolgozott és korrektül.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14372) Anubris válasza VTom (#14370) üzenetére


Anubris
őstag

Köszi, meg fogom nézni, szerintem szalagavatóra a suli vele csináltatott öltönyöket, ez mondjuk már 10 éve volt, persze azok olcsó holmik voltak.

(#14373) Winne


Winne
nagyúr

Szombathely, MediaMarkt, kiárusítás:

Toshiba 2.5"-os 1TB-os hdd 7.000 Ft.
Logitech G5330 vezeték nélküli 7.1-es headset 20.000 Ft.
Rapoo 155399 kx mehanikus billentyűzet 9.999 Ft.
Gyári iPad Mini 4 tokok, 9.7" Pro hátlap, Wacom digitális rajztáblák.

Hétvégi akciók a készlet erejéig, ha valakinek kell valami.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#14374) VTom válasza Winne (#14373) üzenetére


VTom
veterán

A HDD árat durvállom.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14375) freaghill


freaghill
őstag

Csináltam egy ilyet. Összegzi ezt az egy hetet mióta ideköltöztem. :)

[ Szerkesztve ]

(#14376) BaLee válasza freaghill (#14375) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Még lesz pár ilyen. :DDD

(#14377) Killer01


Killer01
őstag

Kell valakinek dobozos bontatlan i7-7700K processzor 103 ezerért? Gariban kaptam csak nem tudtam kivárni még megjött, így most felesleges...

(#14378) freaghill


freaghill
őstag

Tudom, hogy nem olyan rég volt téma, de gumist keresek, aki délután 5-kor is tudna fogadni, mert csak úgy szabadulok melóból. Kit ajánlanátok? Vagy hétvégén próbálkozzak inkább?

(#14379) orion1025 válasza freaghill (#14378) üzenetére


orion1025
őstag

Nincs mese, szabadságot kell kivenned, én is csak úgy tudok intézkedni. :DDD Itt így megy, semmi nincs nyitva 4 után...

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#14380) Anubris válasza freaghill (#14378) üzenetére


Anubris
őstag

Esetleg valamelyik kicsi nincs szombaton is nyitva?
Pl a Pöszt Gumi
Cím: 9700 Szombathely 11-es Huszár út 194
Mobiltelefon: 20/9836460

Nincs vele tapasztalatom, csak pár ismerős tudom, hogy vitte ide az autóját.

(#14381) mefistofeles

Valakinek nincs elfekvőben egy olcsó lga 1150-es alaplapja?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14382) Geri89 válasza Anubris (#14380) üzenetére


Geri89
aktív tag

Néhány éve én is gumiztattam itt.. Pár hete vittem ide egy defektes kereket. Már félig-meddig teljesen be van zárva az üzlet. A mester (aki egyébként már régen nyugdíjas korosztály), mondta, hogy már csak kisebb dolgokat vállal be (pl. a defektet megcsinálta), mert már nem bírja a lába.. Úgy rémlik, hogy már a cégérek nagy része is le volt szerelve.. :U

Google-ban ilyet találtam, akik (elvileg) 18:00-ig vannak nyitva: 300km/h Gumi- és Futóműszervíz Kft. Szombathely, Rumi út 10, (tapasztalatom nincs velük, csak keresgéltem..)

[ Szerkesztve ]

(#14383) net84 válasza freaghill (#14378) üzenetére


net84
őstag

nemethgumi.hu
Normal esetben 17:00-ig vannak nyitva. Ha megkezdodik a szezon, 18-19 orai idopontjaik is vannak. Mondjuk amikor megindul a nep (altalaban az elso fagy vagy latyakos havazas masnapjan), akkor a protekcios idopont is ritka.

Read only...

(#14384) syC válasza Geri89 (#14382) üzenetére


syC
addikt

300km/h-nál egyik ismerősömet csúnyán átvágták ...

(#14385) freaghill


freaghill
őstag

Köszi srácok! :R

(#14386) Josi válasza syC (#14384) üzenetére


Josi
aktív tag

Esetleg részletek?
Ha valaki véletlenül mégis menne, mire figyeljen.

[ Szerkesztve ]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#14387) Anubris


Anubris
őstag

Szombathelyen a Rozetta dísz-stukó bolt még létezik?
Neten írnak Főtér 19 meg Thököly utca 46-ot, de tudtommal a tulajok elváltak és nem tudom a Vasvári üzemen kívül Szhelyen van-e még boltjuk.

(#14388) VTom válasza Anubris (#14387) üzenetére


VTom
veterán

Őket nem ismerem, de mi a Gadeko-nál vettünk stukkókat.

Everybody has a plan until they get punched in the mouth.

(#14389) mefistofeles

Skacok! Nagy a baj! Platformot akartam cserélni AMD-ről Intelre és vettem egy lga 1150-es lapot és egy I3 4170 procit. Össze dobtam a gépet és minden kafa volt... egy ideig. utána villámcsapás szerű hirtelenséggel leállt a gép (mint ha elvágták volna a tápkábelt kb.) Kis pihi után újra bekapcsolható de egyre rövidebbek a működési idők, Négyszer kapcsoltam be és először ment úgy 2 órát, aztán kb. felet, este 5 percet, ma reggel pedig alig kezdtek felpörögni a ventik kész volt. Alaplapra vagy procira gondolok de sajnos csak amd-s gépeim vannak és sehol nem tudom letesztelni őket más konfigban. Nincs valaki aki egy órácskára feldobna egy I3-at tesztelésre? Persze nem kérem ingyen....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14390) Anubris válasza mefistofeles (#14389) üzenetére


Anubris
őstag

Nem értek nagyon hozzá, de a táppal nem lehet gond?

(#14391) mefistofeles válasza Anubris (#14390) üzenetére

Én is féltem ettől de mivel nem tudtam mit csinálni, visszaraktam az amd-s lapot és procit és most hibátlan. Szóval táp kilőve. Proci vagy lap de én a lapot mondanám....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14392) freaghill válasza mefistofeles (#14391) üzenetére


freaghill
őstag

Attól még szerintem lehet a táp. AMD-s konfiggal nem eszik kevesebbet a gép? Mert el tudom képzelni, hogy Intel-lel eszik többet és amikor túlhajtod a tápot, lehal minden.

(#14393) mefistofeles válasza freaghill (#14392) üzenetére

Az AMD régebbi modelljei, sokkal többet fogyasztanak mint a hasonló, korú, teljesítményű intelek.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14394) syC válasza mefistofeles (#14389) üzenetére


syC
addikt

Nem lehet hogy túlmelegedik a proci? Intel magától kikapcsol. Magyarázná, az egyre rövidebb működési intervallumokat, hogy egyre langyosabbról éri el újra a Tjmax értéket. Nézd meg egy diagnosztikai progival, vagy fogd meg a cpu bordát.

(#14395) Cathfaern válasza syC (#14394) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Ha rosszul van fent a hűtő, akkor a borda tapizás nem sokat ér.

(#14396) syC válasza Cathfaern (#14395) üzenetére


syC
addikt

"Nézd meg egy diagnosztikai progival" - kötekedünk, vagy segítünk?

(#14397) Cathfaern válasza syC (#14396) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Segítünk. Gondoltam ne fussuk le azt a kört, hogy megfogja a bordát, nem túl forró, beírja a fórumra, megírjuk neki, hogy akkor nézze meg diagnosztikai progival is, hátha nincs jól fent a hűtő :)

(#14398) syC válasza mefistofeles (#14393) üzenetére


syC
addikt

(#14397) Cathfaern: :R

Esetleg még azt leírhatnád, hogy mit csinálsz a géppel, aminek hatására kikapcsol. Lehet érdemesebb lenne egy prime95 smallfft tesztet ráküldeni. Ha nincs/szar a hűtés, 5-10 mp-en belül lekapcsoltatja a gépet.

[ Szerkesztve ]

(#14399) mefistofeles

Köszi srácok a sok tippet. Haladjunk sorjában. A pro it és a hűtőt is én raktam a lapba, odafigyelve és természetesen újrapaszázva. A hűtő tuti a helyén volt. A proci, memória nem volt meleg. Semmiféle diagnosztikát nem futtatok, mert ahogy írtam, ma már csak kb. 1 sec időre kapcsolt be, tutin kihült állapotban indítva. Innen kezdve nem volt más választásom, mint visszapakolni az amd procit, lapot. Így délelőtt három órát nyúztam, mindenféle gond nélkül. Ja és mikor megált, semmiféle igénybevétel nem volt, frissen telepített linuxot állítgattam éppen. Most azért próbálom valahol a procit lepróbáltatnk, hogy kiderüljön, ő vagy a lap a bibis.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#14400) net84 válasza mefistofeles (#14399) üzenetére


net84
őstag

Beindul-leall utan egybol tudod ujra inditani vagy csak aramtalanitas / kis ido eltelte utan?
Milyen konfig pontosan (lap, tap es sallangok tipusa)? Egyes tipusoknal a venti felporgetes es egybol leallas hw hibat/elegtelen tapellatast jelent. Meginditja a rendszert, "latja" a hibat es egybol behuzza a feket.
Nem zarom ki az alaplap es/vagy proci hibat, de ez lehet meg mas is (fuggetlenul attol, hogy a masik lap+proci felallasba megy minden).

Read only...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.