Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Kedves Mindenki!

Remélem nem csak én kedvelem sokunk közül a színházat, ezért szeretnék róla beszélgetni.Jöhetnek kedvenc darabok, ajánlók, kritikák, és bármi, ami színházzal kapcsolatos.

Nálam Az Operaház Fantomja viszi a pálmát eddig, de ez már kisgyermek korom óta.

Remélem életképes lesz a topic, várok mindenkit szeretettel :))

Stimpy

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#2) sasa311 válasza Stimpy (#1) üzenetére


sasa311
veterán

1., Musicalak :)
2., Modern vígjátékok
Amúgy meg egy full-amatőr hobbi színjátszókörben is vagyok. Baromi tehetségtelen vagyok, de legalább élvezem :DDD

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#3) Stimpy válasza sasa311 (#2) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Az tök jó lehet, ki tudja, egyszer még befuthatsz :D
Musical-eket én is csípem, vígjátékra meg bármikor vevő vagyok.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#4) sasa311 válasza Stimpy (#3) üzenetére


sasa311
veterán

befutni max. a wc-be tudok 2 üveg koviubi + 1 L tej után ;]
Nagyon komoly dolgokat még nem adtunk elő, volt egy saját írás (ógörög dráma-paródia) az kb 50 perces volt, aztán volt egy Moliere: Tudós nők (lerövidítve) kb 1:10 perc és most egy saját írás megy épp... Szerintem király lesz, az egyetlen baja, hogy csak ''házon belül'' lesz érthető (poénok miatt)

remélem még idetalál valaki, jó kis totyik lehet ez :))

Es mondd, a passzatszelet szemelyesen fingtad, vagy csak iranyitottal?

(#5) Stimpy válasza sasa311 (#4) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Én is remélem, hogy idetévednek páran a harvrkupacok közül.
Saját kis sikereitekről is várok beszámolót, ez csak még érdekesebbé és változatosabbá teheti a topicot.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#6) GombócArtúr


GombócArtúr
senior tag

Vígszinházban voltunk tavaly viszonylag sűrűn.
Érdekes hogy a szereplők eszméletlen jól játszanak -Hegyi Barbara hangját és a szerepeit imádom - viszont egyik előadás sem volt olyan hűdemarhajóledöbbentő.

A sok hűhó semmiért tele volt pajzán lerágott csont szóviccekkel, kissé hatásvadásznak tartom emiatt, a Nóra szimplán nagyon unalmas volt... ettől függetlenül tényleg nagyon profin játszanak bennük.

Az egyetlen ami tettszett, a Made In Hungária a Pesti Színházban.

asszem ándergránd helyekre vagy performanszokra kellene járninkább.

A legjobb amit valaha láttam, az a deák tér mellett egy kis utcában egy kis kamaraszínházban volt, talán ha max 80-100an fértünk ott el ott. Egy családról szólt akiknek minden tagját rászedett egy nő aki beférkőzött a bizalmukba, a feleségnek sármos férjet ''szerez'' a nagypapa füves cigarettákat vesz tőle stb...

marhajó volt, azt a helyet felkeresem még, az tuti! :)

[Szerkesztve]

''Ha meghalok, az angyalok, a dossziém láttán, fejüket csóválják hogy bizony, ez csúnya látvány.''

(#7) Stimpy válasza GombócArtúr (#6) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Igazad van, néha egy-egy rosszabbul sikerült darab a kedvét szegi az embereknek.A kamara színházakat tök csípem, új és sohanemhallottamróla darabokat is látni, egyszer láttam egy színésztanoncok által írt, rendezett és előadott darabot, aminek sajnos nem emlékszem pontosan a címére ( :B ) , de nagyon jó volt, megnézném még egyszer szívesen.

Tavaly láttam a Bárka színházban a Rómeó és Júliát egy átdolgozott formában, mindenkinek csak ajánlani tudom, profi munka.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#8) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Ennyire nem érdekel senkit a színház? Meló-gyúrás-tv-sex-alvás és kész? Semmi művelődés? Szomorú vagyok!!!

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#9) kypre válasza Stimpy (#8) üzenetére


kypre
tag

na...azért ne hírtelenkedjünk... ;)

Amit mostanában láttunk és hihetetlen jó volt, az: Örkény Színházban a Mácsai Pállal, az Azt meséld el Pista! Örkény összest.
Zseniális a darab, nagyokat nevettünk, és ámultunk, és Mácsai lazán az évszázad színészi alakítások közül megalkotta az egyik legjobbat. :R

Egyszemélyes darab, hiszen, mintha Örkény lenne, mesél, és mégis olyan klubb hangulatot teremt, mintha csak ketten lennétek az egész színházban, mintha hozzád beszélne.
Szóval, tudom ajánlani mindenkinek, aki szereti Örkényt, és szereti a jó darabokat.

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#10) Stimpy válasza kypre (#9) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Az ötlet tetszik, imádom Örkényt :R A legjobb érzés volt, amikor érettségin Őt húztam....öröm volt érettségizni így.Van egy olyan érzésem, hogy meg kell tekintenem a darabot.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#11) ilba


ilba
tag

A kaposvári Csiky Gergely Színház ''tálalásában'' a Csak egy szög című darab viszi a pálmát nálam. [link]
Másodjára is új volt, de sajnos harmadik alkalom már nem lesz.

A második -tőlem meglepő módon- a Rómeó és Júlia (Operett Színház). Élőben még a sokat kritizált dalok (zeneszerzés) is nagyon jók, nem is beszélve a színpadtechnikáról...

Amúgy még régebben sokat látogattam a Szkénét, és nagyon élveztem.

(#12) Stimpy válasza ilba (#11) üzenetére


Stimpy
aktív tag

A Rómeó és Júlia nekem nem tetszik magyarul, mert szerintem borzalmas a szöveg.Túl ''szlenges'', nem illik ehhez a darabhoz egyáltalán.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#13) kypre válasza Stimpy (#12) üzenetére


kypre
tag


szerintem még mindíg jobb remake mint a dikábriós rettenet :U

...és igen, nézd meg az Örkény darabot, nagyon nagyon ajánlom!!!! Tényleg nagyon jóóóó :Y :))

Tiszta város leszünk, ma is gerlét eszünk!

(#14) Stimpy válasza kypre (#13) üzenetére


Stimpy
aktív tag

dikábriónál minden jobb.....de nekem akkor sem tetszik.Egy klasszikust így elrontani....pedig már láttam olyan feldolgozását is , amit állva tapsoltam meg, annyira jó volt.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#15) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Majdnem elfelejtettem megemlíteni egy tavaly látott darabot :

-a Szent Iván éji álomról volna szó, amit öcsém és az iskolatársai adtak elő, a magyar tanárnőjük rendezésében.Marha jó kis előadás volt, elfogultság nélkül állíthatom, hogy nagyon jól játszottak a srácok, pedig nem szini tanodába járnak.Remélem idén is előadnak valamit.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#16) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Ajánlom mindenki figyelmébe : [link] , hátha megjön a kedvetek a színházhoz, nagyon jó program.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#17) XSiGma válasza Stimpy (#16) üzenetére


XSiGma
aktív tag

upp a topiknak :DDD
én is szeretek színházba járni,de sajnos csak néha-néha jutok el odáig.
mostanában ezeket láttam
Tévedések vígjátéka
A modell
Sárga liliom
nagyon tetszettek,mondjuk a modell egy cseppet kortárs-szerű szerintem,de jó
:DD

(#18) Stimpy válasza XSiGma (#17) üzenetére


Stimpy
aktív tag

A tévedések vígjátéka nagyon jó, a másik kettőhöz még nem volt szerencsém.Néhány cseppet megoszthatnál itt, mert ha tetszenek, meg is tekintem őket, ha tudom.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#19) XSiGma válasza Stimpy (#18) üzenetére


XSiGma
aktív tag

most mondjam el miről szólnak?akkor már nempoén :DDD :D
egyébként a sárga liliom ilyen történelmi dolog ha jól emlékszem(kb fél éve láttam),de tele van híresebbnél-híresebb színészekkel ;] ,minden szempontból 5
a modell meg mint írtam elég modern-style,de jónak jó,a történet elgondolkodtató...
:DD

[Szerkesztve]

(#20) Stimpy válasza XSiGma (#19) üzenetére


Stimpy
aktív tag

Na jó, igazad van, nem lenne jó előre tudni.......ha lesz alkalmam , megnézem és eldöntöm, hogy jó-e.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#21) brownus


brownus
veterán

Ajánlom IV. Henrik-et a Radnótiban: [link]

a köv. ez lesz: Shopping and fucking [link]

(#22) bLaCkDoGoNe


bLaCkDoGoNe
veterán

Legutoljára a Kaktusz Virágát néztük a Játékszínben. Nagyon tetszett, nem is tudtam arról, hogy Szulák Andrea ilyen jó színész. (Azokat az arcokat nem is említem, amiket Reviczky Gábor vágott, majd meghaltam néha a nevetéstől.)

A Caveman is jó volt (Belvárosi Színház), de az még tavalyi élmény. Ami még tetszett (bár szintén nagyon régiek) az a Kern-Koltai-féle Balfácánt Vacsorára és még sokkalsokkalrégebbről a Miniszter Félrelép.

Ebből leszűrhető, hogy én főként a vígjátékokat kedvelem.

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#23) brownus


brownus
veterán

ajánljatok vmit:) ki mit nézett mostanában?

(#24) BeBe


BeBe
csendes tag

Én ma fogom nézni az 'A Bunda' című darabot a Nemzeti-ben. Látta már valaki?

Ööö... Izé...

(#25) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Jóreggelt emberek !

Most értem haza az arénából, megnéztem az 56 csepp vér című darabot.Meg kell hagyni nagyon jó volt, néha megdöbbentően jó.
A közönséget viszont sajnos itt sem lehetett ''leválogatni'', sok oda nem illő emberke is eljött, de minek?
Mivel sajna csak pénteken meg ma volt előadás, így aki nem tudott eljönni, az nézze majd meg tv-ben, vagy dvd-n, mert nagyon jó.

Üdw : Stimpy

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#26) Stimpy


Stimpy
aktív tag

Javítom magam, kicsit elnéztem a dolgot....lesz még előadás, a péntek-vasárnap az ősbemutatóra érvényes.
Érdemes tehát megnézni a darabot, ne riasszon el senkit az aréna akkusztika-mentessége.

Tegnap beállított hozzám egy Tyrannosaurus Rex és Hamlet. Volt nagy dinóm-dánom!

(#27) brownus


brownus
veterán

ez milyen lehet, látta vki? csak azért kérdem mert a filmjeit nem szeretem (1-2 kivétellel)

-> Woody Allen: New York-i komédiák - Vidam Szinpad.

(#28) brownus válasza brownus (#27) üzenetére


brownus
veterán

a káromkodós topikban már sírtam, de most bódottá van:)

mert dec. 11-re a jegyárusító hölgy szerzett két jegyet a shoping&fucking-ra, guut

megírom, tetszett-e , és milyen volt.

(#29) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Na ugy laccik mar cska ne kelle a offtotyikokba irni a beszamoloimat:- )))
Akkor mileiott ide raknam a regiekt, mar felteve ha megtanalaom:- ))) jojjon a tegna est:

Madach: Paratlan Paros [link]
a szokasos klissekre epilve egy egyaltaln nem klises darab, Szeredneyi ismetetne fantorpikus es lehngeerlo volt, elvzet volt nezni ahogy egymast is cseszegetik a szineszek es megprobalkaj hujjere rohogtetni amasikat, ez bizony jo parszor sikerutl is, amit ok is es mi is nagyon elveztuk!!!!!!!:- )))
Minenkinek nagyon tudom ajanlani easzt a vigjatekot!!!:- )))

udv

neduddki

p.s. hijjaba nem kedvelm a vidamszinpad keneylmesz szekeit aszem celba vesszuk az elso reszt: - )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#30) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Idorendben kicsit visszabb /nehany hete/ ferdultunk meg a
Vidam szinpad: Legenylakas c. vigjatekan [link]
Hat tanusag sajnanos az elodas nem votl tul jo ahhoz hogy ne vegyuk eszre a kenyelmetlen es nyikorgo szekeket, habar Oroszlan Szonnya teljesitmenyen teljesen oda voltam, nagyon jo jaccot, de a legzsenilaisabban ,egis csak Papp Janos hozta -sajnalato smodon - ifencsak rovidke szerepet.
Az elso felido igencsak lapoas unalmas es hosszura sikeredett amin szerencsere a 2 felvonasra nemi javulas mutatkoztt. Sajsnoa a darab mindkepp sablonos /vagy cska oreg vagyok???:- )))/ neha brillians jatekkal.
hat igazat megvalva csak felttelens analaott.

udv

neduddki

p.s. pegig azok a szekekn a Makrancos holgy nem tunt keneylemetlennek de aerol majd kesobb:- )))

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#31) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

Ismetelnet elerkeztunk ev vegenhez, es jo szokas szeritn a Jaszarkoszllasi Gorbe Janos Szinkor megtartja ezevi bemutatojat: En es a kisocsem cimu darabot a mai esten.
Remenyent fejemz ki hogy hpzzak a sozkasos lendulete es jop hangulatot:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#32) brownus válasza brownus (#28) üzenetére


brownus
veterán

ilyen a mai világ!? semmi nem érdekli az embereket (fiatalabbakat) csak a drog, a pénz és a sex? és már az is mindegy, hogy férfi vagy nő az illető csak legyen egy üres lyuk?

szóval ez egy igen provokatív előadás (volt).
én is elpirultam pár alkalommal... még jó, hogy setét volt a kisteremben. de akit érdekel, és érdemes megnézni mert az előadás jól volt felépítve; az élő kisérő zene nagyon tetszett (V. Eszter, és zongora&dob), videóvetítés a monológok alatt, fények, stb...

többet nem akarok írni mert lelőném a poénokat, ha kíváncsi vagy részletekre mert nem tudod eldönteni, hogy megnézd-e akkor mesélek:) szerk: egy jehovas sztem agyonhalt volna :D

(viszont alföldiék amit ugye elmeséltek, hogy milyen egy kurva ez a mai világ... erre hétvégenként meg ott ül a heti hetesben, meg a tv nemtommég milyen műsoraiban! szal no comment. most színész az ember vagy tv-sztár, nem?)


[Szerkesztve]

(#33) brownus válasza brownus (#27) üzenetére


brownus
veterán

ezt február 26.-án nézzük meg, majd röviden jellemzem milyen volt:) remélem jobb mint a filmjei :D

(#34) Kicker


Kicker
senior tag

csütörtökön láttam a Grease-t, nem kell bemutatnom senkinek, a Sziget Színház előadásában, hát kuuuuurva jó volt, abszolut pesszimistaként ültem le, az első 2 percben majdnem kimentem, de végülis kajak élveztem nagyon jó előadás volt, aki nem látta, hajrá, nézze meg! :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#35) Gh0sT


Gh0sT
addikt

De jó, hogy van ilyen topik! :D

Mi idén kezdtünk el aktívabban járni és eddig három darabon vagyunk túl. Pont most pénteken néztük meg a Körúti Színházban Az ajándék gésa – Teaház az augusztusi holdhoz című darabot. Eddig ez volt a leglepukkantabb színház, amiben voltunk, de az előadás mindenért kárpótolt.

Májusra van valakinek valami ajánlója?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#36) Gh0sT válasza Gh0sT (#35) üzenetére


Gh0sT
addikt

Ok, akkor júniusra? :)

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#37) brownus válasza Gh0sT (#36) üzenetére


brownus
veterán

mi tervezzük az édeskettes hármasban-t (madách) vagy az ahogy tetszik-et (józsef). most nézem a vígszínház műsorát is, a cseresznyéskert is jó lehet.

(#38) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Jövő szombaton megyünk a Naplegendára, utána hétfőn meg az Anconai szerelmesekre. Végre... már hiányzott a kultúra. :) Majd beszámolok.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#39) brownus


brownus
veterán

pár hete megnéztük a a vágy villamosát a bp-i kamaraszínházban, Eszenyi Enikő fantasztikus volt, term. mindenki jó volt, pindroch is jól játszotta a szerencsétlen hülyét, a mama kedvencét.

viszont tegnap óriási élményben volt részem, még nem voltam a nemzetiben, és belülről még szebb. a hangtechnika fenomenális :R , istenem ha az összes moziban így szólnának a filmek, akkor elégedettebb lennék. na jó, elég az, de ezek után....a mester és margaritát néztük meg, és lehengerlő volt, a színészek kurva jók voltak, a hang, a zenei bejátszások, a kivetítők, minden passzolt egymáshoz. aki ezt így kitalálta..., ha csak a rendező ötlete volt akkor minden tiszteletem az övé! akit érdekel nézze meg, már csak a jelmezeken is jól fog szórakozni! egy bajom volt, hogy volt szünet, észre se vettem, hogy eltelt másfél óra, lenyomhatták volna egyben is:)

(#40) brownus válasza neduddki (#30) üzenetére


brownus
veterán

a köv. ez lesz amit megtekintünk, ma viszont harold és maude-ra viszem el a jobbikfelemet mert ma neve napja van.

nem nagyon jön fel a topik.... nincs mit beírni vagy nem jártok színházba?

(#41) brownus válasza brownus (#40) üzenetére


brownus
veterán

na, ez a harold és maude egy aranyos darab. ennyi. a színészek jók voltak maude egy bájos, aranyos hölgy. a darab tele életbölcsességekkel, közhelyekkel. de nem bántam, hogy ezt választottam.

viszont a sok tolakodós öregnyanya, meg puncik akik elénk furakodtak, jönnek magukba színi a kútúrát, de basszák meg paraszt mind....
a végén mi jártunk jól, mert a legfelső sorban ültünk, tök jól láttunk mindent

(#42) brownus


brownus
veterán

04.22.én menünk erre: GÖRCS
A Görögök Összes Regéi és Cselekedetei :)

(#43) bandus válasza brownus (#42) üzenetére


bandus
veterán

sírvaröhögős :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#44) brownus válasza bandus (#43) üzenetére


brownus
veterán

akkor jó, ilyenre számítottam:)

(#45) Diego!


Diego!
senior tag

Up a topiknak...még csak most találtam rá :B

Imádom a színházat...

2 hete voltunk, A kölyök c. musical-en...nagyon jó volt.

Hippolyt, a lakáj-t látta valaki?

(#46) No-kia


No-kia
őstag

vkinek nincs szüksége 10000ft-os interticket színházjegy utalványra? mondjuk 7K ért

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#47) Gh0sT válasza No-kia (#46) üzenetére


Gh0sT
addikt

Meddig használható fel?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#48) No-kia válasza Gh0sT (#47) üzenetére


No-kia
őstag

november 21

Nokia 500 | Ford Sierra 2.0i | Dell N5010

(#49) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Színházi szereplőknél mit jelent az "e.h."?

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#50) brownus


brownus
veterán

tegnap a nemzetiben: a park. a szünetben hazamentünk.... nem is érdemel több szót...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.