Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#48201) Rick4 válasza userZ (#48196) üzenetére


Rick4
félisten

Vegyél a hátadra egy 20 kilós kutyakajás zsákot. Erőnlétben is jobb leszel, plusz ha jön valamelyik és támad, dobsz neki belőle és futsz. Ráadásul minél többet dobsz, annál gyorsabban tudsz futni. :D
Viccet félretéve: [link]

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48202) Polemius


Polemius
aktív tag

Ultrahangos kutyariasztó működhet éppen.
Csakhogy:
- nem biztos, hogy az adott kutya is elsomfordál, akár épp agresszívebb is lehet tőle.
- mivel elemmel működik, biztosan a legrosszabbkor merül le - és még csak nem is hallod, hogy nem szól :s
- vannak süket kutyák, vannak fajták amiknél ez kimondottan gyakori.

Szerintem akkor már "hangspray". Lehet kapni igen hangos (bőven 100 dB feletti) éles hangú eszközöket, ezek gázzal működnek és még figyelemfelkeltőek is. Valamint nem csak négylábú agresszorok ellen lehet jó. Persze süket kutyára ez sem hat.
(Nem összetévesztendő a focimeccseken látható palackos gázzal működő kürttel!)

Gáz(/paprika-)spray már hatékonyabb, csak mint írták fentebb, a gázfelhő szélben kétélű fegyver. Persze vannak szűk sugárban működő vagy habot/folyadékot spriccelő változatok, de ezek közös jellemzője, hogy gyakorlatlanul, stresszhelyzetben nehéz vele eltalálni a célpont fejét.

Esetleg lehet vinni sétára vadászgörényt, az elég veszélyes tud lenni, hogy a legnagyobb kutyát is elrettentse és vegyi fegyvere is van. :D

Szerk:
Esetleg erős fényű stoboszkópos (taktikai) zseblámpa?

[ Szerkesztve ]

(#48203) LordVader80 válasza userZ (#48199) üzenetére


LordVader80
senior tag

szélben nem lehet normálisan futni, szóval pisztoly :K

May The Force Be With You!

(#48204) userZ válasza Rick4 (#48201) üzenetére


userZ
tag

Valószínű egy agresszív, habzó szájú kutya majd megszlídül pár falat kutyatáptól :))
egyébként az erőnlétemmel nincs baj. :D

Polemius: Erről a hangsprayről nem hallottam még, de majd utánanézek.

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#48205) userZ válasza userZ (#48204) üzenetére


userZ
tag

Á most, hogy jobban belegondolok, az a leghatásosabb, legolcsóbb ha gyorsabban futok mint az eb :DD

[ Szerkesztve ]

Stop the Earth, I want to get off!

(#48206) Rawulf válasza Attix82 (#48192) üzenetére


Rawulf
őstag

Attix82 : íbéj :P

"Please state the nature of the medical emergency."

(#48207) Rick4 válasza Polemius (#48202) üzenetére


Rick4
félisten

Akkor marad utolsó esélyként a tüzelő szukakutya futtatása futásként. :K

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48208) SirRasor válasza userZ (#48196) üzenetére


SirRasor
őstag

Én is ilyen voltam, amíg meg nem ismertem a páromat, aki oda van az állatokért, és azóta picit máshogy közelítek hozzájuk!

1. kutyariasztóról már írtak, hogy hatástalan
2. a kutya alapból nem támad, és ha szeretettel fordulsz hozzá, akkor nem is fog
3. a szemébe nem szabad nézni, mert akkor támadhat (agresszió, mint az orkoknál :DD)
4. ha vicsorogva támad feléd, akkor arra számít, hogy elfutsz és levadász. Sose fordíts ilyenkor neki hátat, illetve ha kitalálsz neki egy nevet, és elkezded hívogatni és örömtelien menni felé, akkor nem fogja tudni mire vélni a dolgot és inkább elszalad.

Ezzel kb mindent lefedtem, kivéve a falkát. Ha falkában vannak, akkor vagy sz@rban, mert akkor egymást hergelik és a fentiek közül csak a hátrálás segít, hogy sose fordítasz nekik hátat. Ilyen esetekre paprika spray kell! És az, ami nem sugárban nyomja, hanem szórja, mert azzal több kutyát el tudsz kapni.

Szóval ha nagyon parázol kutya miatt, akkor vegyél sprayt, de nem fog gondot okozni. Spray jó emberek ellen is, szóval best buy :DD

EDIT: olyan erővel nyomja a cuccot, hogy csak nagyonerős szembeszélnél jön vissza. Youtuben lehet nézni videókat a működéséről.

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#48209) userZ válasza SirRasor (#48208) üzenetére


userZ
tag

Írtál jó dolgokat, de azért nyugodtabb vagyok, ha a töltésen van nálam valami riasztó kütyü, arra az esetre ha a szeretet önmagában nem hatná meg az agresszív kutyust. :D

Stop the Earth, I want to get off!

(#48210) CSorBA válasza userZ (#48209) üzenetére


CSorBA
őstag

Vagy fussatok ti is falkában :D Ha szerencséd van, mást kezd el üldözni :D

(#48211) userZ válasza CSorBA (#48210) üzenetére


userZ
tag

ja, vagy egy egész falka kutyával megyek tutni, ha véletlen másik kutya falkával akadunk össze, ők lerendezik egymás közt a problémákat én meg lelépek :D

Stop the Earth, I want to get off!

(#48212) tisn válasza userZ (#48196) üzenetére


tisn
addikt

Ovatosan, eccer az algyoi mol kutak kornyeki szervizuton kergetett meg ket nagy dog, szerintem megdontottem a sebessegrekordomat bringaval...

(#48213) tisn válasza tisn (#48212) üzenetére


tisn
addikt

Szoval elfutni remenytelen szerintem, olyan 40-es tempoig tartottak a sebesseget.

(#48214) totya694 válasza tisn (#48213) üzenetére


totya694
őstag

Tudnak azok többet is :K

Üdv:Attila

(#48215) SirRasor


SirRasor
őstag

Aki ért esetleg Androidhoz: Arra keres megoldást az egyik kolléga, hogy:

"Rootolás nélkül speaker hangerejét megemelni", merthogy alapból túl halk a készülék max hangerőn is, tehát afölé kéne menni.

Make Love not war!

(#48216) pmheros válasza SirRasor (#48215) üzenetére


pmheros
senior tag

nem lehet hogy azért lőtték be a hangerejét alacsonyra gyárilag hogy ne torzítson a kis hangszórója ?

nem vagyok tökéletes

(#48217) SirRasor válasza pmheros (#48216) üzenetére


SirRasor
őstag

Passz. Lehet. De nekem, mint informatikusnak meg kell oldani ezt a problémát :DD Persze Murphy szerint is a leghatékonyabb problémamegoldás megkeresni azt, aki megoldja helyettem :DDD

Make Love not war!

(#48218) MaciG


MaciG
addikt

Van olyan oldal ahol meg lehet nézni, hogy a közeljövőben milyen fejlesztések (útépítések) lesznek? Konkrétan az érdekelne, hogy a Derkovits fasor, Makai út kereszteződésébe építenek-e körforgalmat, és ha igen mikor kezdik. Mert van aki azt mondja igen, és van aki azt ,hogy nem.

BANZAII

(#48219) Denniss válasza totya694 (#48165) üzenetére


Denniss
tag

Wahhahha!
Hát a postákon sajnos mindíg ez a helyzet.
Valamiért sokkal jobb nekik otthon lekörmölni a cuccost mint a panelba felbiccegni a 10-re :) .

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#48220) Denniss válasza Rolly (#48160) üzenetére


Denniss
tag

Ja. Évente 50 000-et fizetek nekik.
Ha csak egy napot véletlen kihagyok akkor 12000 vagy 26 már? És nincs apelláta, kíméletlenül megpróbálják behajtani. Ezért az évi kisebb vagyonért jómóltkor jöttem
40 km-t 5 és 40 km/h sebeséggel . Mondjuk ez még nem is fájdalmas annyira, de időre mentem (vóna) és sehova nem tellett egy táblára hogy itt lépésbe tucc menni te kocsog, mennyé le a sima 5-ösre! Na ez a bunkó parasztság. Véleményem szerint a az autópályakezelő ezzel szerződést szegett, és vissza kéne adja automatikusan a pénzem. :DD Csakhogy ez magyarisztán.

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#48221) Denniss válasza Luighi (#48158) üzenetére


Denniss
tag

Olaszok vannak apukám, olaszok. Úgy vezetnek fiat tipóval hogy ráállnak az elválasztó szaggatott csíkra, és ha megpróbálsz előzni akkor szemétláda vagy! :D

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#48222) Denniss válasza ben800 (#48157) üzenetére


Denniss
tag

Lehet, mérföldekkel arrébb az ájfón is jobb lett volna.

Ha azt hallod hogy a GPS vétel megszűnt, az nem azt jelenti hogy már nem árulják a boltokban... "Ajánlom hogy nagyon csöndbe maradj, mert rossz lóra tettél szert!" by MrSutyerák

(#48223) veze


veze
őstag

a Szabadkai uti Lidl parkolójában mit építenek olyan bőszen?

(#48224) maláj


maláj
őstag

valakinek nincs esetleg elfekvőben 10m utp kábele RJ45-ös dugókkal a végein ??? :)

(#48225) sss válasza maláj (#48224) üzenetére


sss
senior tag

Minden a matekon múlik.:)

(#48226) skopy


skopy
tag

Tudtok róla valamit, hogy valami autó verseny lesz szegeden a rakparton ?

Az akasztott embert, még az ág is húzza.

(#48227) maláj válasza sss (#48225) üzenetére


maláj
őstag

most vagy túl késő van vagy én nem értem a dolgot :F :U :)

(#48228) sss válasza maláj (#48227) üzenetére


sss
senior tag

Úgyértem mennyit szánnál rá? Sztem van itthon elfekvőben ilyen kábelem, meg dugók is, szal megoldható.

(#48229) LordVader80 válasza skopy (#48226) üzenetére


LordVader80
senior tag

azt hiszem oldtimer felvonulás lesz
ezzel kevertem

[ Szerkesztve ]

May The Force Be With You!

(#48230) hodigy válasza Polemius (#48202) üzenetére


hodigy
csendes tag

ultrahangos kutyariasztóval óvatosan, agresszívebb is lehet a kutya tőle...

Írj emailt, a privátot sokszor nem látom...

(#48231) Rolly válasza Denniss (#48220) üzenetére


Rolly
veterán

Nem gond, majd bevezetik az elektronikus útdíjat és az évi 50.000 Ft jó ha elég lesz 5-10 útra :(

(#48232) kalmarattila


kalmarattila
csendes tag

Tud erről valaki valamit: http://hackerspaces.org/wiki/Hackerspace_Szeged

Nemtudom felvenni senkivel a kapcsolatot, mert nincs megadva még egy e-mailcím se...

Jó lenne ha Szegeden is lenne hackerspace, jó közel van, össze tudnánk dolgozni a zentai hackerspace-el: http://www.facebook.com/pages/Hackerspace-Zenta/227838217229881

(#48233) userZ válasza hodigy (#48230) üzenetére


userZ
tag

végül vettem egy gázsprayt, mindenféle állatra (kutya, ember) tökéletes. :D

Stop the Earth, I want to get off!

(#48234) ben800 válasza Denniss (#48222) üzenetére


ben800
aktív tag

Igazándiból azt mondta hogy már unalmas volt+egy csomó dolgot nem lehetett vele megcsinálni amit egy normál telefonnal lásd mms+az itunes is idegesítette hogy mindent azzal kell csinálni.És a kamerája egyenlő volt a 0-val.+Az apple megszabott 1 csomó dolgot hogy másik csengőhangért fizetni kellet meg avi-t nem játszott le.

(#48235) Rommel6600 válasza MaciG (#48218) üzenetére


Rommel6600
őstag

Nincs, illetve van de nincs, illetve én nem tudok mást. A tömköz projektre ott az Ujpalyan.hu, de a nagyprojekt már kb végetért szóval kapufa.

Az a két út nem keresztezi egymást, úgyhogy aki azt mondja, hogy ott nem lesz körforgalom annak van igaza. A két legközelebbi pontjuk vagy 700m szóval elég nagy körforgó kéne oda :DDD
Viccet félretéve, te a Thököly-Szőregi út keresztezésére gondolsz (Thököly-Szőregi-Makai, hogy pontos legyek). A helyzet az, hogy ide tényleg terveztek egyet de nem tudom mi van most vele. Biztosat én sem tudok mondani. Amikor el akarták kezdeni, az M43as miatt halasztották el az építkezést. Aztán tovább csúszott az M43as átadása (megtiltották az építkezést), illetve a válság is átvariálta a dolgokat (egy benzinkutat és egy áruházat építeni akaró cégnek kellene megépítenie két önkormányzati telekért cserébe, illetve később majd egy másik körforgót is a diófa utca magasságában). De ez a körforgós megállapodás az önki és a cég között 2008-9es azóta meg ugye történt egy s más. Szvsz nem lesz belőle semmi, akkora a csend körülötte, a benzinkút és az áruház körül is. Arról meg nem tudok, hogy más felállásban történne ott egy kapavágás is. Szőregen a téren már épül a körforgalom, szóval már ez is épülhetne de nem épül...

(#48236) ch003067


ch003067
addikt

Sziasztok !

Lenne egy komplett ( 1,5) GOLF ütő szettem, tartóval együtt.

20 darabból áll.

[ Szerkesztve ]

(#48237) CSorBA


CSorBA
őstag

Eladó egy TP-Link wifis router: TL-WR542G
Tavasszal vásárolt, még elvileg 2,5 év gari bobához.
ár: 4000Ft

(#48238) Rick4 válasza CSorBA (#48237) üzenetére


Rick4
félisten

Ezekre 5 év gari van. :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48239) CSorBA válasza Rick4 (#48238) üzenetére


CSorBA
őstag

Akkor annyival :D Köszi :)
(nincs nálam jelenleg a számlája, azért nem tudom pontosan)

(#48240) Attix82 válasza Rick4 (#48238) üzenetére


Attix82
őstag

Annyi amennyit ad a kisker, de ez maximálisan igen 5 év ezekre.

(#48241) Rick4 válasza Attix82 (#48240) üzenetére


Rick4
félisten

A kiskert meg lehet kerülni gond nélkül. Persze nem egy 4K-s router az, amivel erre az útra kell lépni.. :K
Az egyébként korrekt, ha 5 év garival kapja, és 3-mal adja tovább? Vinyóknál is csinálnak ilyen mókát..

[ Szerkesztve ]

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48242) Attix82 válasza Rick4 (#48241) üzenetére


Attix82
őstag

Sok üzlet meg cég nevet is változtat, hogy ne kelljen a garival foglalkozni :)

(#48243) Rick4 válasza Attix82 (#48242) üzenetére


Rick4
félisten

Na de a garanciára kötelezett kisker cég jogutódja ezeket a kötelezettségeket is örökli... :U

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

(#48244) bitpork válasza Rick4 (#48243) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amennyiben jogutód....

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#48245) Attix82 válasza Rick4 (#48243) üzenetére


Attix82
őstag

De nem lesz jogutód :)

(#48246) Rolly válasza Rick4 (#48241) üzenetére


Rolly
veterán

IDC-nél volt asszem, hogy a gyári 3 év garis samu vinyókra 1 év garit adtak alapból és + 2000-3000 Ft-ért adták hozzá "plusz" garit

(#48247) Ted_Beneky válasza ch003067 (#48236) üzenetére


Ted_Beneky
senior tag

userZ@: Na, ez pont jó a harapós kutya ellen :)

Csillagkaput a Csillag térre!

(#48248) ben800 válasza Attix82 (#48242) üzenetére


ben800
aktív tag

pl:idc:)
Haverom ott diákmunkázott és voltak olyan garis cuccok amikkel 2 hét után kezdtek csak foglalkozni miközben ott porosodtak a polcon,és nem volt semmi dolguk:D

(#48249) ch003067 válasza Ted_Beneky (#48247) üzenetére


ch003067
addikt

Zombik ellen a legjobb :DDD

(#48250) Rick4 válasza Rolly (#48246) üzenetére


Rick4
félisten

De csak annak aki úgy vette. De 1 évvel jó áron volt, ha többet akartál, többet adtál. Megvolt a választás lehetősége.

Samsung 49" monitorok eladók: https://hardverapro.hu/apro/samsung_49_32_9-es_monitor_elado_meg_2_honap_papir/friss.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.