Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:06:27

LOGOUT.hu

Synology routerek

RT6600ax (2022) / MR2200ac (2018) / RT2600ac (2017) / RT1900ac (2015)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4701) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok,
OpenVPN-ben lenne szükségem segítségre. A helyi tartományunk 192.168.5.0 az openvpn alapból 172.22.0.0/24-et állít be. A helyi hálózaton lévő szervert kellene elérni ami a 192.168.5.10, de nem érjük el, mert nem egyezik az ip tartomány és minden synology vpn (pptp/l2tp) enged olyan opciót, hogy a helyi hálózat legyen az ip tartománya a vpnnek, de az openvpn az nem...át lehet-e ezt állítani valamilyen trükkel?
A másik kérdés, hogy site-to-site vpnnél l2tp-t be lehet-e valahogy állítani, mert csak ipsec-et látok.
A segítséget előre is köszönöm! :R

What else?

(#4702) Multibit válasza ATM_automata (#4701) üzenetére


Multibit
veterán

Látom, még mindig nem kaptál választ. Mostanában WireGUard VPN-t használok, de korábban OpenVPN használatakor valami lyesmire volt szükség ahhoz, amit szeretnél. A szerver config fájlba beírod:
push "route 192.168.5.0 255.255.255.0"

Remélem, jól emlékszem.

(#4703) ATM_automata válasza Multibit (#4702) üzenetére


ATM_automata
őstag

Jah...inkább az offtopic témák a menők erre felé, a szakmai kérdések nem túl izgik. :R

[ Szerkesztve ]

What else?

(#4704) gyugyo79 válasza ATM_automata (#4703) üzenetére


gyugyo79
addikt

Akkor offolok egy kicsit ;)
Kijelentesz egy butaságot
"A helyi hálózaton lévő szervert kellene elérni ami a 192.168.5.10, de nem érjük el, mert nem egyezik az ip tartomány"
Ami után nálam már válaszra sem érdemes a hozzászólás.

De javaslatom az van. Fizessen meg a cég egy normális informatikust, aki beállít mindent ahogy kell. (Nála lehet reklamálni míg itt vicces ...) Csak jelzem azt hogy rendesen beállított hálózat esetén a VPN hálózat IP címe bármilyen belső hálózatos IP lehet attól még el lehet érni egy másik belső hálózatos IP tartományban lévő gépet. Jellemzően nem használjuk ugyan azt az IP tartományt a kettőnek mivel semmi jelentősége csak hibát generálhat ha egyezik a kettő pld. a DHCP kiszolgálótól függetlenül megkaphat egy VPN -es gép egy már a hálózaton jelenlévő gép ip címét így ütközést generálva a hálózaton amire becsatlakozik .

Szóval lehet, hogy csak a hülye, hülyén feltett kérdésekre nincs válasz az mellet, hogy az offtopic a menő ...

[ Szerkesztve ]

(#4705) Semin


Semin
senior tag

Kicsit kutakodtam a hivatalos oldalon, mert bővíteni akarom a RT6600ax hatótávolságát, mesh hálózat létrehozásával.

Ha jól értelmezem a hivatalos oldalon leírtakat, [link] amennyiben vezeték nélküli backhaul-t szeretnék akkor csak a WRX560 jöhet szóba bővítésnek. (vagy másik 6600 nyilván)

A "vezetékmenetes" mesh mennyire járható út Synology esetén?

[ Szerkesztve ]

(#4706) hkari válasza Semin (#4705) üzenetére


hkari
őstag

A végén a táblázat szerint ezek jók: RT6600ax, WRX560, RT2600ac, MR2200ac

(#4707) Semin válasza hkari (#4706) üzenetére


Semin
senior tag

Az MR2200ac és az RT2600ac csak vezetékesen lehet mesh nem?

(#4708) hkari válasza Semin (#4707) üzenetére


hkari
őstag

Én nem látok ilyen megkötést, annyit ír hogy Additional Wi-Fi Point (RT6600ax, WRX560, RT2600ac, MR2200ac)

Szerintem max AC-n megy akkor ha AC-t raksz mellé nem?

(#4709) ATM_automata válasza Semin (#4707) üzenetére


ATM_automata
őstag

Bár csak MR2200-al teszteltem, de ott megkérdezi amikor a másik MR2200-at akarod csatlakoztatni, hogy vezetékkel vagy vezeték nélkül akarod, szóval ott mind a két opció elérhető.

What else?

(#4710) Semin válasza ATM_automata (#4709) üzenetére


Semin
senior tag

AC-AC esetén biztosan megy a vezeték nélküli mesh, csak itt ugye AX-hez csatlakozik AC. Bőven elég lenne az AC sebessége is, de nem akarok kábelt húzni a két router közé

(#4711) levior


levior
csendes tag

SRM probléma

Infóként linkelek egy aktuális helyzetet, hogy aki esetleg hasonlóan járt, mint jómagam is, ne máshol keresse a problémát hanem jelentse. Állítólag neki hozzáféréssel megoldották. Én 2 napja léptem a supporttal kapcsolatba, tegnap kértek a hálózatról egy kis infót, azóta csend van.
Nem ment fel automatikusan a legutolsó (év eleji) update, helyhiány miatt, SD-ről sem sikerült, majd reset után nem teljesen működőképes az RT2600 SRM-je. Nem lehet updatelni, nem listázza a divájszokat, nem látja az MR2200at, stb.

https://community.synology.com/enu/forum/2/post/158300

(#4712) Semin


Semin
senior tag

@ATM_automata, hkari :
Vettem egy MR2200-at, és tökéletesen megy vezeték nélkül is. (igazatok volt én tévedtem)
Gondolom AC a max, de ez nekem bőven elég, mert úgyis csak a 2.4Ghz-es sávot használom (kliens nem tud 5Ghz-et).

A beüzemelés faék egyszerű, pont ahogy elvértam, next -->next-->next-->done.
Jelenleg SRM 1.3.1 9346 Update3 van rajta, sanda gyanúm hogy frissítette beállítás közben.

Köszi mindenkinek a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#4713) felho001


felho001
tag

Sziasztok jött frissítés az RT2600-hoz de még mindig az 1.2 7-es updated dobja fel pedig már több 1.3 is kijött rá ez miért van? még ne tegyük fel az 1-3-at rá?

Felhő

(#4714) Ano válasza felho001 (#4713) üzenetére


Ano
őstag

kb fél éve adtam el a 2600AC-t de előtte feltettem rá az 1.3-at ... emlékeim szerint azt manuálisan kellett és szerintem utána fel fogja ajánlani az 1.3-as frissítéseket is.

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4715) Kendek válasza felho001 (#4713) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

De, most már nyugodtan frissíthetsz, ha szeretnél. Amennyiben nem dobja fel, akkor tudod manuálisan is telepíteni:
1.3.1-9346 (with Update 1)
utána
1.3.1-9346-3

<-ƘƘ->

(#4716) ATM_automata válasza felho001 (#4713) üzenetére


ATM_automata
őstag

Saját tapasztalatom szerint (1db 2600AC + 10db 2200AC) nem frissül automatikusan 1.2-ről 1.3-ra egyik eszköz sem. Nekem legalábbis semmilyen módon nem sikerült az, hogy felajánlja. Ráadásul a synology support oldalán is van egy erre szolgáló online tool ami segít a verzió váltásban és ott le is írja, hogy ha 1.2.xxx verziód van akkor töltsd le a megfelelő 1.3-at és manuálisan tudod feltenni. Nálam egyik eszköz esetében sem volt fennakadás a frissítés során, pedig volt olyan is, amit remote frissítettem és nem helyi hálón. Számomra a legjobb újítás amit hozott az 1.3 a VLAN kezelés, kár, hogy a 2200-as esetében már nem fért bele a fejlesztőnek 4 LAN port...így viszonylag korlátozottá válik az eszköz használhatósága...

[ Szerkesztve ]

What else?

(#4717) kulu22 válasza ATM_automata (#4716) üzenetére


kulu22
aktív tag

Kellett utána valamit bütykölni, vagy gond nélkül átvitt minden beállítást? Site-to-site VPN-t használok, jó lenne ha nem kellene utólag állítgatni semmit hogy rendesen működjön.

(#4718) Semin válasza ATM_automata (#4716) üzenetére


Semin
senior tag

Nekem az az érzésem, hogy a 2200AC-t alapvetően egy mesh node-nak szánták, de valahogy router lett belőle :)
Én pl egyetlen LAN portját sem használom ki, de nyilván ez felhasználó függő

(#4719) ATM_automata válasza kulu22 (#4717) üzenetére


ATM_automata
őstag

Sima VPN-t használok csak. Ott nem volt semmi gond. Site2site VPN-t nem használok.

What else?

(#4720) ATM_automata válasza Semin (#4718) üzenetére


ATM_automata
őstag

Igen, sanszos. Csak ugye erősebb és drágább mint az 1900-as volt és ugyan azt tudta vagy még többet is. Szerintem ezt a routert vonalat kicsit rosszul kezeli a synology. Simán lehetne egy olyan termékük amivel agyonverik a piacot, mert a szoftver jó, aki nem akar a mikrotik felülettel szenvedni de jobbat akar mint egy Asus annak ideális. Simán lenne benne több is mint amit most tud a szoftver, de őrült drága. A 2200 best buy lenne ha lenne rajta pár switch port amit lehetne VLAN-ozni.

What else?

(#4721) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Van egy érdekes észrevételem, nem tudom valaki belefutott már rajtam kívül. Eddig csak UPC/Vodafone modemmel jött elő. Jellemzően ott is a fekete Hitronnal. 3 különböző telephelyen is belefutottam már az ország különböző pontjain a hibába, szóval nem helyi hiba lesz,

Látszólag elmegy a net, a quickconnect id-n keresztül nem lehet elérni a routert meg a helyi hálózat is lehal, nem jön be semmilyen weboldal. IP alapján viszont be lehet lépni távolról a routerekbe. Belépés után azt látom, hogy kap ip-t és gatewayt is a szolgáltatótól, de DNS-t nem. Egyszerűen elmegy a DNS IP....modem és router restart után jellemzően újra kiosztja a Upc központ. Most próbából beállítottam a Google DNSt manuálisan az egyik routerben, így nyilván egyből jó is lett. Misztikus...

What else?

(#4722) hkari válasza ATM_automata (#4721) üzenetére


hkari
őstag

Nagyon sok ügyfelünknél is előfordul ez. A Voda annyi sebből vérzik mint az országunk vezetése, nem véletlen vették meg szerintem ;] Lassan eljutok odáig hogy nem vállalok Vodás ügyfelet. Amikor 2 hetente frissítenek valamit és konkrétan resetelődik a csodaboxuk, azt kicsit nehéz nekik elmagyarázni, hogy most miért is kell kiszállást fizetniük.

[ Szerkesztve ]

(#4723) ATM_automata válasza hkari (#4722) üzenetére


ATM_automata
őstag

Nem mondom, hogy örülök, de akkor nem csak én szívok vele. Az a baj, hogy legutóbb már a voda ügyfél szolgálattal se tudtam megértetni, hogy mi a baj ezzel. Annyit mondott a nő, hogy ő a központi rendszerünkben azt látja, hogy a modem switch módban van, őt az nem érdekli, hogy én be tudok lépni a webes felületére és állítom, hogy routerbe visszaállt mert frissítették...nem volt hajlandó újra rá küldeni a konfigot. Egy szóval én is kivagyok tőlük.

What else?

(#4724) hkari válasza ATM_automata (#4723) üzenetére


hkari
őstag

Sajnos ugyan ez a tapasztalat. Egyszerűen nem érti meg az ügyfélszolgálat hogy miért baj az ha eltűnnek a port forwardok. A hivatalos állas pont az hogy ez nem történet meg, de a tapasztalat az hogy egy vodás ügyfélhez néha 2 hetente kell kimenni, néha fél évente, de tök random resetelődnek az eszközök. Most már sok rögzítő és egyéb eszköz szerencsére ki tudja magát NAT-olni, de így is van baj bőven. :(

(#4725) Ano válasza ATM_automata (#4721) üzenetére


Ano
őstag

Nálam is Vodafone van de az ilyen szürkés dobos verzió és itt is vannak anomáliák amit én úgy oldottam meg, hogy ráraktam egy programozható dugaljt és minden nap hajnali 3:00kor elveszi az áramot majd 3:01-kor visszakapcsolja.
A nagyobb gebaszok úgy tűnik megszűntek ezzel a kis "workaround"-dal :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#4726) felho001 válasza ATM_automata (#4716) üzenetére


felho001
tag

@kendek sziasztok köszi mindkettőtöknek a válasz akkor ha megy zökkenőmentesen felrakom manuálisan az 1.3-at.

Felhő

(#4727) ATM_automata válasza felho001 (#4726) üzenetére


ATM_automata
őstag

Na, siker?

What else?

(#4728) felho001 válasza ATM_automata (#4727) üzenetére


felho001
tag

még nem csináltam meg mert nem volt időm.

Felhő

(#4729) szapeboy


szapeboy
tag

Sziasztok!

RT2600ac routerhez létezik bármilyen kapcsolási rajz, ilyesmi? Sajnos teljesen halott, bekapcsolásnál felvillan a wan1 wan2 zölden, a lan 2,3,4 narancssárgán és ennyi (külföldi fórumokon találkoztam már hasonló hibajelenséggel, de megoldás még sehol nincs rá sajnos). Vagy esetleg valaki meg tudja mérni egy működő routeren a tekercseken (L1-L2...)lévő feszültségeket? Gyanítom, hogy ott lesz a probléma. UART log természetesen üres, addig el sem jut az eszköz.

Köszönöm.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#4730) Kendek válasza szapeboy (#4729) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Ez a hibajelenség sajnos nem szokatlan. Ha tippelni kellene ilyenkor, akkor szerintem az eMMC chip adja meg magát, tekintve, hogy viszonylag kicsi méretű, de hatalmas mennyiségű írás történik rajta. Az évek alatt simán összejöhet az a pár terabájt amit bír. Ráadásul még a TRIM sem aktív, pedig támogatná, és a SWAP fájl is ide van priorizálva.
Valószínűleg nem lehet vele túl sok mindent kezdeni. Kapcsolási rajzról, illetve egyéb segédletről nem tudok.

<-ƘƘ->

(#4731) Multibit válasza Kendek (#4730) üzenetére


Multibit
veterán

Az a baj, hogy a gyártók fillérb….k :((( Itt most nem konkrétan a Synologyra gondolok, ez minden konzumer eszköz gyártójára igaz. Egy időben, pl. bizonyos Ubiquiti modellekben hullottak a háttértárként alkalmazott pendrive-ok :Y Ha ekkora az írásterhelés, tisztességes háttértár kéne a routerbe. Azért is hanyagolom egy ideje a konzumer vonalat, hogy ezt én tartsam kézben. Nálam is nagy az írásterhelés, ráadásul a háttértár termálstabilitása is megkívánja a jó választást. Legalábbis, ha hosszútávra tervez az ember.

(#4732) szapeboy válasza Kendek (#4730) üzenetére


szapeboy
tag

Én úgy olvastam, hogy eMMC hiba esetén az UART log elérhető és kb. ezt írja:

"U-Boot 2012.07-gc4831b0 [local,local] (Jan 08 2019 - 15:34:16)
smem ram ptable found: ver: 0 len: 5
DRAM: 491 MiB
NAND: ipq_nand: unknown NAND device manufacturer: ff device: ff
ipq_nand: failed to identify device
SF: Detected MX25U6435F with page size 4 KiB, total 8 MiB
ipq_spi: page_size: 0x100, sector_size: 0x1000, size: 0x800000
8 MiB
MMC:"

Nálam olyan, mintha nem lenne elég valamelyik vonalon a feszültség az induláshoz, ezért még log sincs sajnos.

A router egy áramszünet után adta meg magát. Tápegység jó, másik táppal és labortápról is ezt csinálja, 0.13A az áramfelvétele, semmi több.

[ Szerkesztve ]

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#4733) Kendek válasza szapeboy (#4732) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Akkor ott valószínűleg tényleg más pukkanhatott el. Ha szemrevételezéssel nem látni semmit (égésnyom, stb.), akkor esetleg ki lehet méregetni (nem tudom, hogy van-e biztosíték), meg a gyanús alkatrészeket sorban cserélgetni, de ez elég macerás. :(

<-ƘƘ->

(#4734) szapeboy válasza Kendek (#4733) üzenetére


szapeboy
tag

A szemrevételezésen túl vagyok, mikroszkóppal, HDMI monitoron végignéztem, semmi. Biztosítékok jók, ezért gyanakszom az egyik vonalra, mert megvan az 5V, a 3.3V, az 1.8V és van egy rész, ahol csak 1.08 volt jön ki és az gyanús. Azt hittem, hogy a procihoz megy és jóvanazúgy', de nem. Ezért kellenének egy működő, vagy eMMC hibás router értékei. :)Nyilván senki nem fog egy jót szétszedni, nem is várom el. Esetleg egy kapcsolási rajz is jól tudna esni, de nyilván az esélytelen. Synology supportról pedig inkább nem is ejtek szót. :)

Apropó, valahol sorozatszám alapján rá lehet keresni, hogy milyen idős lehet az eszköz?

Köszi.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#4735) Kendek válasza szapeboy (#4734) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

Gondolom a support utána tud nézni, és meg tudja mondani, hogy mikor gyárthatták. De ha arra számítasz, hogy talán még garanciális lehet, akkor a számlát vagy a jótállási jegyet kellene előkeríteni hozzá.

Ha magad szeretnél utánajárni, akkor valószínűleg a legjobb esélyed akkor van, ha veszel egy működő router-t. De arra figyelni kell, hogy vannak különböző hardver revíziói az RT2600ac-nek, és ki tudja, hogy hol vannak eltérések.

<-ƘƘ->

(#4736) rsf válasza szapeboy (#4734) üzenetére


rsf
senior tag

A nyákon és az összes integrált áramkörön megtalálod a gyártási évet és hetet. Ezzel elég jól be lehet lőni hogy mikor rakták össze a gyárban a routert.
Az alkatrészekre nem jellemző hogy évekre/hónapokra bespajzolná a gyártó. Persze egy bolt polcán ettől még várakozhatott a termék hónapokat.
De kiindulási alapnak elég lehet ennyi is.
Üdv.

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#4737) szapeboy válasza rsf (#4736) üzenetére


szapeboy
tag

Köszönöm!

Sajnos sehol semmilyen dátumra utaló jelet nem találtam, annyi, hogy rev. 1.5 az alaplap.

Csak az a nő foglalt, akin fekszenek!

(#4738) Semin


Semin
senior tag

Vajon hogyan tolerálja a 2200AC ha egy fürdőszobába kerül a szárítógép fölé egy polcra?

Meglehetősen gyakran van abban a helységben nyáron 40C. A páratartalom nem annyira gáz de hőt kapna rendesen ... valakinek van hasonló tapasztalata?

(#4739) Kendek válasza Semin (#4738) üzenetére


Kendek
MODERÁTOR

A hivatalos hardvertelepítési útmutató szerint 5-40˚C környezeti hőmérsékletet bír. Direkt napfényt ne kapjon, vagyis ablakon keresztül se, akkor talán nem lesz vele gond.

<-ƘƘ->

(#4740) Semin válasza Kendek (#4739) üzenetére


Semin
senior tag

A környéken nincs ablak, xal az nem játszik. Rápróbálok, meglátjuk meddig bírja :)

(#4741) dugomc


dugomc
tag

Sziasztok. A 6600ax routernél ha rá van csatlakoztatva külső hattértár akkor milyen letöltési sebességet tud a router? Köszönöm aki válaszol. :R

(#4742) Semin válasza dugomc (#4741) üzenetére


Semin
senior tag

Mármint a csatlakoztatott eszköz írási sebeségére gondolsz?

(#4743) Semin válasza Semin (#4742) üzenetére


Semin
senior tag

Megyek dolgozni így inkább bedodom, mas ha nem ez a kérdés akkor hagyd figyelmen kívül:
Gyorsan csináltam egy tesztet egy 1GB-os tesztfájlal:

Olvasás:

Írás:

(#4744) rsf válasza Semin (#4738) üzenetére


rsf
senior tag

Nálam egy RT1900ac 5éve van a padláson a csupasz cserép alatt egy gerendára fejjel lefelé felszerelve. Nyáron +40C télen -5C és még most is megy igaz már szigetelt a padlástér. 1 éve
Még folynak a munkálatok fent ezért még nem raktam fel az AX-es utódját. :)

[ Szerkesztve ]

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#4745) Semin válasza rsf (#4744) üzenetére


Semin
senior tag

Jó tudni, hogy bírja :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#4746) dugomc válasza Semin (#4742) üzenetére


dugomc
tag

A csatlakoztatott eszköz torrent letöltési sebességére :R

(#4747) Semin válasza dugomc (#4746) üzenetére


Semin
senior tag

Onnan nem tudok konkrét példát mutatni, mert sosem jön olyan gyorsan ami a csatlakoztatott meghajtó-esetemben SSD- írási maximumához közelítene. ~18-20MB/s-et láttam talán max. (A teszt alapján jóval többet tudna.) A netem tudna stabilan 45+MB/s-et is, mert Steamről ennyivel szoktam tölteni.

(#4748) dugomc válasza Semin (#4747) üzenetére


dugomc
tag

A 2600as tud olyan 18mb-ot kaptam képet. Gondolnám erősebb hardver akkor jobb letöltés. Azért érdekel mert vacilálok a 2 között.

(#4749) hkari válasza dugomc (#4748) üzenetére


hkari
őstag

A különbségből kb tudsz venni egy nast, ami mindenben jobb lesz mint egy routerre dugott tárhely. Ez inkább szükségmegoldás szerintem.

(#4750) Semin válasza dugomc (#4748) üzenetére


Semin
senior tag

Holnap ha gondolod konkrétan megnézem.

@hkari
Én egy kicsit visszafelé gondolkodtam.
Anno volt egy syno NAS-om, de a funkciói negyedét ha kihasználtam. Ezért eladtam, és vettem egy bikább routert ami lefedte az igényeim. Nyilván ez egyéni preferencia kérdése.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.