Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#294) Loha válasza Cardinella (#276) üzenetére


Loha
veterán

mennyiben változtatja meg az életed, ha ez a sumér dolog igaz (lenne)? Számít ez bármit is?


Az én életemet semmennyire nem változtatja meg, de sokkal szivesebben olvasom mint a Csillagok Háboruját vagy vmi hasonlót... :U
Nem egy csávó állítja sem a Sumér, sem a nibiros dolgot és mégis szinte nulla visszhangja van az egésznek, tehát itt nem hiszem, hogy botránykeltésről lenne szó, mert semmilyen botrány nincs jelenleg.

Nem a jelenlegi helyzetben kellene jobbá tenni az itthoni életet, erkölcsi normákat, élhetőbbé tenni a városainkat, stb.-stb.-stb.?


Ehhez az emberek gondolkodását kellene megváltoztatni, ami pedig (ahogy ez a topik is mutatja) szinte lehetetlen. Meg különben is az embernek(akinek van rá igénye) kicsit ki kell szakadnia a hétköznapokból, és szabadjára engednie a fantáziáját, nekem pl. jól esik... :)

Sumérokról jelenleg nagyon keveset tudunk, mert a legtöbb lelet a mai Irak terültén van, de az tudjuk, hogy eszméletlen sokat tudtak a naprendszerről. Tudták, hogy bolygók és csillagok vannak és nem lámpások az égen, tudták, hogy a föld gömbölyű stb, késöbb a sumérok leszármazottai a Babilóniaik alkották meg a 60részre oszott percet és másodpercet, vmint a 360fokos szögfelosztást is. Szóval szerintem megérdemelnek egy kis figyelmet.


[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.