Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#224) snakekiller2 válasza Loha (#223) üzenetére


snakekiller2
csendes tag

Tehát ha a cikk megfelel a valóságnak akkor a litvánok és a magyarok ősei közösek, az megmagyarázná azt, hogy miért hasonlóan bonyolult a nyelvük a miénkhez.

Igen továbbra is..., amit írtál nem volt cáfolat.


Hasonlóan bonyolult, ám nyelvtanilag, szerkezetileg erősen eltér. (álmosan nagyhirtelennyében: Névelő hiánya például) Egyébként nem a szankszrit rokonának, hanem nyelvészet szempontjából ahhoz mérhető fontosságú nyelvnek tartják.

(az alig 3millió főt számláló csöppnyi országban három-négy erősen eltérő nyelvjárás él a mai napig)
Ezzel meg nem tudom mit akartál, attól hogy most nem világhatalom, attól még lehetett fejlett kúltúrájuk, sok ezer évvel ezelött...


Hát pont ez az, hogy nem volt... bocsánat ha félreérthető voltam, azt próbáltam rossz módon érzékeltetni, hogy az országon belül sem volt olyan népességvándorlás, ''információcsere'', ami egy viszonylag homogén, nemzeti nyelv megtermetéséhez szükséges, ehelyett erősen (az országon belül is) elszigetelt és széttagolt, a kereszténységre, írásbeliségre későn, (az európai nemzetek közül legutoljára) és nehézkesen megtért, így kultúrálisan mondhatni erősen elmaradott nemzet volt a litván nagyon sokáig.

[Szerkesztve]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.