Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-25 19:00:23

LOGOUT.hu

Ez a topik a S.T.A.L.K.E.R. Shadow Of Chernobyl játék két ingyenes módjával (StalkerSoup és Narodnaya Solyanka Cumulative Pack 2) és honosításával foglalkozik.
FIGYELEM!
A StalkerSoup fejlesztés alatt álló játék, ezért hibák adódhatnak!
A végleges verzióra még várni kell
(TALÁN SOHA NEM JÖN EL AZ A NAP!).

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Aarpok


Aarpok
őstag

Zónában gazdag Boldog Karácsonyt minden S.T.A.L.K.E.R. -nek ;)

Аарпок

(#4152) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Boldog Karácsonyt S.T.A.L.K.E.R.-ek! Ne feledjétek, ha egy fenyőfa zölden világít az semmi jót nem jelent a Zónában! :D

Samsung S23 Ultra 12/512

(#4154) hubai38


hubai38
aktív tag

Kellemes karácsonyi ünnepeket minden kedves fórum társamnak!

(#4155) Aarpok


Aarpok
őstag

Аарпок

(#4156) Dhampir


Dhampir
félisten

BOLDOG ÚJ ESZTENDŐT!

(#4157) Gery D.


Gery D.
Topikgazda

Boldog Új Évet Mindenkinek!

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4158) Kinsiinoo


Kinsiinoo
senior tag

Boldog Új Évet Kívánok minden kedves Stalker társamnak!

[ Szerkesztve ]

Samsung S23 Ultra 12/512

(#4159) hubai38


hubai38
aktív tag

Boldog új évet mindenkinek.

(#4160) Gery D.


Gery D.
Topikgazda

Ugyan nem a Stalker ezen módjához kapcsolódik, de aki várja a Stalker2-t, annak érdekes lehet a következő két link.

Stalker2 térkép
Képek és lehetséges sztori

A StalkerSoup-ról egyelőre friss híreket nem tudok. Az SS fórumon még mindig a 17-es a legfrissebb verzió.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4161) hubai38 válasza Gery D. (#4160) üzenetére


hubai38
aktív tag

Köszönöm szépen hogy fölhívtad a figyelmem,én személy szeint Heg a Zsoldos történetét vinném tovább.

Nem volt tiszta számomra mi is történt a korházba,végén ott voltak zombiskodtak vagy mi fenne.De mitörtént a Zsoldossal.

[ Szerkesztve ]

(#4162) Gery D. válasza hubai38 (#4161) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Kisült az agya az Erőműben, csak ő belehalt, Strelok meg nem. Csak Strelok az emlékeit vesztette el.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4163) Aarpok válasza Gery D. (#4160) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen a főverzió 17-nél tart viszont a microupdate már a 8-nál van.

Аарпок

(#4164) Gery D. válasza Aarpok (#4163) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Üdv Aarpok!

A főverzióra gondoltam. :) De akkor átírom az összefoglalóban a számot, köszi.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4165) Aarpok válasza Gery D. (#4164) üzenetére


Aarpok
őstag

Helló!

Már 9 -nél vannak bocsi most néztem az előbb volt frissítés.

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#4166) Gery D. válasza Aarpok (#4165) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Akkor átírom 9-re. :)
Nem nagyon követem most a mod alakulását. Nem tudom, mikorra várható egy újabb fő verzió, meg hogy mennyire lett kibővítve azóta. Fórumra ránéztem, de nem látok rá utalást. Ha 9 után nem 18 lesz, hanem 17.10, akkor hozzáigazítom a frodítást.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4167) Aarpok válasza Gery D. (#4166) üzenetére


Aarpok
őstag

Mostanság én sem mivel a sima 17-el nem értem a végéig. Most eszembe jutott és rányomtam a frissítésre. Az remek lenne ha frissítenéd a magyarítást hozzá. ;)

Аарпок

(#4168) Gery D. válasza Aarpok (#4167) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Lehet, hogy ma megcsinálom akkor a 9-hez.

Na, nem egyszerű, a 17-es alap verziót update-eli 17.16-ig, aztán letöltött egy install pakkot, amiről 17.17-re update-el. :)

Update: Érdekes, hogy 17-es install után nem akar frissíteni, viszont a játékon belül nekem is 9-et ír.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4169) Gery D. válasza Gery D. (#4168) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Elég sok változás van a fájlokban. Az egyik script fájl fordítanivalóját átrakták a text mappába. Ez nem 5 perces munka lesz.

Ahogy látom, beszállt egy új tag is a moddolásba. Egy fájlt mindenesetre optimizálta, elvileg. :)

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4170) Aarpok válasza Gery D. (#4168) üzenetére


Aarpok
őstag

Én a beépített frissítéskezelőjét használva kaptam ezt a 9-es számot.Megnéztem a játék főkönyvtárában van egy gamedata.dbv1 fájl ami 44,5MB. Viszont a technos gyerek mega oldalán az Latest Patch mappában van ugyan ilyen nevű fájl viszont 584KB -os :F

update: ezt a 584-t bemásolva már 0017-t ír :F

[ Szerkesztve ]

Аарпок

(#4171) Gery D. válasza Aarpok (#4170) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

A beépített az igazi, a megás oldala elavult.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4172) Aarpok válasza Gery D. (#4171) üzenetére


Aarpok
őstag

Oké és akkor ezek szerint a 9-s szám lesz az igazi nem pedig a 17-s.

Аарпок

(#4173) Gery D. válasza Aarpok (#4172) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Hát, a 17-es a fő verzió és a 9-es a minipatch. Vagyis így néz ki: 1.1.0.0.1.7.9

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4174) Aarpok válasza Gery D. (#4173) üzenetére


Aarpok
őstag

Igen mivel a beépített frissítő nem talál újabbat ezért ahogy mondod 17-s főverzió szám 9-s minipatch-el.

Аарпок

(#4175) Gery D. válasza Aarpok (#4174) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Kusza itt már az egész. :)
De ma nem állok neki a fordításnak, majd máskor. Több idő és türelem kell ehhez, hogy most mit hova kell majd rakni.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4176) Aarpok válasza Gery D. (#4175) üzenetére


Aarpok
őstag

Rendben :K

Аарпок

(#4177) FeketePok


FeketePok
tag

Sziasztok 2-3 evvel ezelott ketszer is nekifutottam ennek a modnak soha nem tudtam azt a rohadt barlangos allom palyat vegicsinalni,most ujra nekifognek de semmi kedvem ujra vegiszenvedni azt a szart tehat a keresem az lenne :nem tudna valaki adni egy a barlangi kaland utani mentest? Elore is koszonom.Ja es meg valami honnan lehetne azt a Sensut fele modositast letolteni mert a megadott link nem mukodik.

[ Szerkesztve ]

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#4178) Gery D. válasza FeketePok (#4177) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Melyik moddal játszol? Azt azért jó lenne tudni. Ez a Topic a Souppal és az NS-sel egyaránt foglalkozik.

Valóban, nem él már a link sajna. Próbálj privátba kérni egy linket Sensut-tól.

Lehet, én is ráírok és elkérem a könnyítést és felrakom az én tárhelyemre.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4179) FeketePok válasza Gery D. (#4178) üzenetére


FeketePok
tag

Bocs a suketsegemert a Souppal jatszanek

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#4180) Gery D. válasza FeketePok (#4179) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

A Soup-hoz nincs játékkönnyítés.

Egyébként melyik Barlangos küldetésre gondolsz? Ami az elején is van?

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4181) FeketePok válasza Gery D. (#4180) üzenetére


FeketePok
tag

OK koszi a vallaszt Igen az amelyik az elejen van amikor megiszod a doki gyogyszeret es meg kell keresd a banyaszt

[ Szerkesztve ]

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#4182) Gery D. válasza FeketePok (#4181) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

OLyan rész több is van, amikor el kell menni a bányába. Vagy rögtön az elején akadtál el?

Megnéztem, nincs a gépemen most mentés. Nem is játszottam vele jó rég.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4183) FeketePok válasza Gery D. (#4182) üzenetére


FeketePok
tag

Sajnos szegyenszemre az elejen akadtam el :-( na de mindegy ha nem jatszom SS-ot akkor les OGSE azzal meg ugysem probalkoztam.

[ Szerkesztve ]

egyes idiotak szerint:az Intel a CPU-k BMW-je

(#4185) Gery D. válasza Sensut (#4184) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Köszi Sensut!

Felraktam a tárhelyemre is, egy külön mappába, úgy hogy most már két helyről is tölthető.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4186) Gery D.


Gery D.
Topikgazda

A HBO csinált a Chernobyl-i katasztrófáról egy minisorozatot. Érdemes megnézni. Nagyon jól visszaadja a valódi történetet.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4187) Sensut válasza Gery D. (#4186) üzenetére


Sensut
őstag

2x néztem végig, tényleg jó. Különben erről már beszéltünk a többi Stalker topikban.

(#4188) Gery D. válasza Sensut (#4187) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Hát én csak ezt figyelem:)

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4189) Aarpok válasza Sensut (#4187) üzenetére


Aarpok
őstag

Magam is nézem a sorozatot és tényleg jó.

Аарпок

(#4190) Gery D.


Gery D.
Topikgazda

18-as verzió tölthető a Megáról. Fordítás hozzáigazítása hamarosan.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4191) Aarpok válasza Gery D. (#4190) üzenetére


Aarpok
őstag

Ha kész lesz nekiugrok újra a 17-s nem volt sikeres nem is tudtam befejezni :O

Аарпок

(#4192) Gery D. válasza Aarpok (#4191) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Ma remélem befejezem a frissítést melóban. De ezen a héten biztos. A macerás fájlokat már átnéztem, úgy hogy csak a változásokat kell megnéznem a fájlokban, amik inkább szövegjavítások, de az a fordításom szempontjából lényegtelen. Úgy hogy szerintem gyorsan megleszek vele.

A tárhelyemen fent vannak a 18-asban a fájlok. Szerintem azzal már menni fog. A text mappa maradt csak.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4193) Gery D.


Gery D.
Topikgazda

Nem biztos, hogy a mai napon befejezem a fájlok átnézését. Ami lényeges, hogy egy tiszta gamedata mappába másolja bele mindenki a fordítást, így a legegyszerűbb. Szóval, a régebbi fordítást teljesen törölni kell és ezután bemásolni a 18.2-est.
Így inkább mindenki várja meg, amíg teljesen befejezem.
Pár dolog javítva lett, ami miatt rossz lehetett a 17-es verzió.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4194) Gery D. válasza Gery D. (#4193) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Tölthető a 18.2-es verzió. A játékon belül még mindig a 17.9-et fogja írni, ez ne zavarjon meg senkit.

Ha bármilyen hiba keletkezik, egy log fájl bemásolása jól jöhet.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4195) Dhampir


Dhampir
félisten

Sziasztok!

Melyik játék ajánlott; a StalkerSoup vagy a Narodnaya Solyanka?
Mi a különbség?

(#4196) Gery D. válasza Dhampir (#4195) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Egy ideig az NS és a Soup ugyanaz volt a Halott Városig. Majd jött az NS CP2, (későbbiekben NS) és ki lett bővítve. A Soup és az NS a Halott Város után saját történetet kaptak. A Soupban ZEP dokumentumokat kell gyűjtögetni egy halom új pályán, míg az NS a COP pályákon folytatódik.
Kb ennyi a különbség pályákat és történetet illetően.

Személyes tapasztalat alapján a nehézséget illetően a Soup kevés idegbetegeskedéssel végigvihető a Halott Városig, már ha nem bugos a játék és megakadsz emiatt.
Az NS viszont Extrém nehézségű, de Sensut csinált egy könnyítést, amiről az összefoglalóban is olvashatsz.

[ Szerkesztve ]

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4197) Dhampir válasza Gery D. (#4196) üzenetére


Dhampir
félisten

Köszönöm szépen! :R

Ugye, ha nem tévedek, a Shadow of Chernobyl játék mappájába kell bemásolni a gamedata fájlokat?
Vagyis csak az alapjátékkal működik?

[ Szerkesztve ]

(#4198) Gery D. válasza Dhampir (#4197) üzenetére


Gery D.
Topikgazda

Az alapjáték nem kell. Olvasd el az Összefoglalót, ott minden le van írva.

Fordítási munkáim: Hivatalos: Project Zomboid. Nem hivatalos: StalkerSoup & NS-CP2, Surviving-The Aftermath. Atom RPG. Nem PC fordítás: This War Of Mine Társasjáték. Infó PM-ben.

(#4199) Dhampir válasza Gery D. (#4198) üzenetére


Dhampir
félisten

Hű, pedig annak az elolvasásával kezdtem, mielőtt kérdést tettem volna fel, de átsiklottam fölötte. :B

Valóban:

Mivel a mod tartalmazza az eredeti SOC játékot is, ezért az nem szükséges hozzá!

Jól kezdődik:

[ Szerkesztve ]

(#4200) Dhampir válasza Dhampir (#4199) üzenetére


Dhampir
félisten

Végül figyelmen kívül hagytam a figyelmeztetést (remélem, hogy nem lesz gond :U), most már települ szépen. :)

Egyébként átvizsgáltam a setup fájlt futtatás előtt, de a Defender nem talált semmi rosszat benne.

Újabb akadály, nincsen fsgame.ltx file:

[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.