Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Balage700


Balage700
tag

Tervezek venni egy komolyabb fényképezőgépet, a mostani 40k-s Samsung helyett. Szeretnék jó fotós lenni, de csupán hobbiból csinálom, lehet egy nap majd profi lehetek. :))
Szóval a következő két gépet néztem ki magamnak:
Sony Alpha SLT-A58K + 18-55mm
SONY DSCHX400VB.CE3

Ez a két gép hasonló árban van, elég jó videó és képfelvételeket tud, normális optikájuk van. A Sony alpha mellet az a plusz, hogy cserélhető az objektíve. A profik mit gondolnak erről? :R

(#2) Tin_Shield válasza Balage700 (#1) üzenetére


Tin_Shield
őstag

Ha komolyabb fényképezőt szeretnél a HX400V-t gyorsan verd ki fejedből...
Itt egyébként össze tudod hasonlítani a két gép (jpg) képminőségét Comparometer
(gépek kiválaszt, egyforma képek kiválaszt (képaláírásokra figyel!), képekre kattint a nagyításhoz, szörnyülködik)

[ Szerkesztve ]

(#3) Balage700 válasza Tin_Shield (#2) üzenetére


Balage700
tag

Köszi, ez hasznos kis weboldal. :C
Közben találtam egy Nikon D5100 DSLR-t ami hasonló árban van. Ránagyítva képekre sokkal jobb minőséget produkál, mint a Sony és kellemesebb a színei is. WUT? Pedig csak 16 Mpixel a Nikon szenzora... :Y

(#4) Tin_Shield válasza Balage700 (#3) üzenetére


Tin_Shield
őstag

A D5100 (egyébként Sony ;) ) szenzora nagyon rendben van, a Fuji X(-A/M/E) gépeket érdemes még megnézni, szvsz ők hozták ki a legtöbbet a 16 MP-ből. Az újabb 24-es szenzorok legalább ilyen jók, főleg 16-ra visszaméretezve.
Szerintem valami 100e alatti használt cuccal érdemes belevágni. Ha kiderül, hogy nem jön be a fotózás, akkor minimális bukóval túl lehet adni az egészen. Ha pedig bejön, odáig fejlődsz, hogy kinövöd, akkor is. Minimális bukóval elpasszolod, és célirányosan továbblépsz. Gyakorlatilag bármelyik gyártó 2010 utáni modelljével bátran el lehet indulni, sokáig nem a felszerelés lesz a szűk keresztmerszet :) . És mindenképpen szerezz be valami szakirodalmat, magától ugyanis baromira nem fog működni a dolog, csak ha megtanulod, megérted és alkalmazni is tudod az alapokat.
Egyébként van szaktopik, ezt pedig hagyd elsüllyedni. Vagy még inkább zárasd be.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.