Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  SJCAM M20 ActionCam (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Kroni1


Kroni1
veterán

Már kapható az SJCAM eddigi legkisebb akciókamerája az M20, mely specifikációja és 119$-os kezdőára alapján bíztatónak tűnik.

The SJCAM M20 is SJCAM’s smallest action camera to date. Weighing in at just 55 grams the M20 truly has a miniature form factor. But do not be fooled by the M20’s small size. The camera is one of SJCAM’s most feature robust products ever. Powered by a NTK96660 processor, the M20 takes vivid pictures, and awesome 2,5K videos, via its Sony IMX206 16 mega pixel sensor. Other hot features include Gyro stabilization for smoothing out the bumps when shooting high definition video, adjustable FOV, fish-eye correction function, and quick start recording, Instant AV-out, underwater mode, double file back-up record, MP4 & MOV video support, and JPG & RAW picture output. Moreover, M20 is the first SJCAM camera to support a bluetooth remote controller*.

SJCAM M20 Hot-Spots:
– 16.35mp Sony IMX206 sensor
– 4K* @ 24fps (2880*2160) *4K is interpolated, 2K(2560 x 1440)30fps / 1080P(1920 x 1080) 60fps / 720P(1280 x 720)120fps, WVGA@240fps (Slow Mo)
– Built-in Gyro Anti-shake Stabilization Sensor (Hardware)
– Slow Motion: -2X, -4X, -8X
– Adjustable Wide-Angle View Lens – Adjust between wide, medium, narrow
– 1.5 inch LCD Screen
– RAW for taking photos
– Anti fish-eye mode
– FPV Mode
– Time lapse Video / Picture Record
– Burst Mode – Take up to 3 pictures per second (for rapid shutter action)
– Latest NTK96660 Novatek CPU
– AV-Out – Instant AV-out supported
– Underwater Record mode
– Dashcam mode
– Motion Detection
– HDMI-out – Real-Time Video Record
– Android & iOS Wireless mobile connection via Wi-Fi – preview / shoot videos & pictures remotely – Easy-to-Share via SJCAM Zone App

SJCAM M20 Specifications:
LCD 1.5” LTPS Screen
Image Sensor 16.35 Mega Pixel Sony IMX206
Image resolution: 16 Mega Pixel (4608*3456)/ 12 Mega Pixel (4032*3024)/10 Mega Pixel(3648*2736) / 8 Mega Pixel (3264*2448)/5 Mega Pixel (2592*1944)
3 MP(2048*1536)/ 2MHD(1920*1080)/ VGA(640*480)/ 1.3MP(1280*960)
Video resolution 4K (2880*2160) @ 24fps (Interpolated), 2K (2560*1440)@ 30FPS
1080P(1920*1080)@ 60FPS, 720P (1280 x 720) @ 120FPS, WVGA @ 240fps (Slo-Mo)
Default resolution Video:1080P / Picture:4032*3024
Video format(s): MP4 or MOV / Image format(s): JPG or RAW
Waterproof Up to 30 meters (need waterproof case)
Lens Adjustable wide-angle fish-eye lens Adjust between Wide Medium Narrow
Memory Slot for Micro SD card up to 32 GB *Selected 64gb & 128gb Cards (Class 10)
OSD languages: English / French / German / Spanish / Italian / Portuguese / Japanese/ Chinese / Russian / Korean / Czech / Slovak / Hungarian / Danish / Dutch / Turkish
Connections USB 2.0 , HDMI (HDMI Certified)
Battery life: up to 80 minutes (1080P) *Charge life Depends on Gyro + Wifi Settings
Power: Removable 900mAh Battery
Dimensions L*W*H: 1.58×0.903×2.124in / 40.14×37.18×48.00mm
Weight 50.5 grams (without batteries), 55.5g with batteries
Available in 7 colors: Black, White, Silver, Yellow, Blue, Gold, Red
Applications: Extreme Sports, Outdoor Sports Activities, FPV, Biking , Dashcam, Diving, Home security

[ Szerkesztve ]

(#2) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Motorozáshoz ezt vegyem vagy másik Sjcam-et ? 4000 vagy 5000

(#3) Kroni1 válasza Khaosz55 (#2) üzenetére


Kroni1
veterán

Én a távirányító miatt és a kisebb méret miatt ezt javasolnám inkább. Sisakon is kevésbé lóg ki, könnyebb is, és nem kell elengedni a kormányt ha akarsz fotózni, vagy videót inditani, a kormányra felrögzited a távirányítót és kész, sokkal kényelmesebb. Tudásra a 4000-nél sokkal jobb, szerintem az 5000 Elite szintjén van kb. és nem mellesleg árban sem drágább nála!

(#4) Khaosz55 válasza Kroni1 (#3) üzenetére


Khaosz55
addikt

Mikor fog megjelenni ? Mikortól lesz kapható?

(#5) Kroni1 válasza Khaosz55 (#4) üzenetére


Kroni1
veterán

Már kapható sok kínai oldalon, pl. everbuying, gearbest, vagy banggood-on is, de itthon is rendelhető pl. itt.

(#6) Kroni1


Kroni1
veterán

Azt hiszem nincs szégyenkeznivalója képminőségben:

TimeLapse Video

Motoros Video

Spanyol Teszt

Promo Teszt

A motoros videókat a youtube köztudottan nem igazán komálja a sebesség miatt, de még az is egész élvezhető..

(#7) Khaosz55 válasza Kroni1 (#6) üzenetére


Khaosz55
addikt

De kár hogy piros nincs... Fekete nem pusztul meg a melegben amikor süti a nap. Eléggé felforrósodhat.

(#8) Kroni1 válasza Khaosz55 (#7) üzenetére


Kroni1
veterán

Meleg ellen talán a fehér a legjobb, de amugy van piros is: [link]

Sőt sztem ha az extremshop-ot megkérdezed lehet, hogy tudnak neked eleve pirosat rendelni...

(#9) Lord Lion


Lord Lion
csendes tag

Szuper ez a masina! Olyan kicsi, hogy úgy kell keresgélnem, melyik zsebembe tettem :D
Most hétvégén egy esküvőn használtam (ez az első akciókamerám). Full HD/60 fps, egy hirtelen beletett Class 10-es memkari. A felvételek kicsit szaggatnak, mi lehet a gond? Kevés a Class 10?

(#10) Kroni1 válasza Lord Lion (#9) üzenetére


Kroni1
veterán

Melyik FW van rajta? Nem lehet hogy amin nézed az nem bírja lejátszani??! Nekem nem akadozik, cl10 elvileg elég kell h legyen..

[ Szerkesztve ]

(#11) Lord Lion válasza Kroni1 (#10) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

Zsír új, 1.2.3-as firmware, 2016 május 20-i dátummal. A PC-m erős középmezőnybeli, ott biztosan nincs gond. Ha csak a VLC Media Player MP4 lejátszójával nincs valami probléma, bár a VLC mindig frissíti önmagát. Este megnézem más lejátszóval is.
Az SJCAM Magyarországnál is azt mondták vásárláskor, hogy a Class 10 elég a FullHD-hez. Azt nem tudom, hogy a 60fps-hez is elég gyors-e.

(#12) Kroni1 válasza Lord Lion (#11) üzenetére


Kroni1
veterán

Érdekes. Ugy tűnik akkor valami lesz azzal a kártyával ha a gép okés, de elvileg egy valós class10-es kártya nem lehet gond még ennél nagyobb bitrátáju kamerához sem. Simán vinnie kéne a 60fps-t. Esetleg próbálj ki egy másik cl10 karit ha van rá lehetőséged.

(#13) Lord Lion válasza Lord Lion (#11) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

Olvasom, hogy 60fps-t csak tényleg gyors akciók felvételéhez érdemes használni, 30 fps-nél 2x annyi fény jut egy-egy képkockára, ami jobb pl. az indoor vagy a low-light felvételekhez.
Amúgy máshol is írják ezt a "nem elég gyors a géped" dolgot. Igaz, egy 2009-es hsz-t olvastam :)

(#14) Lord Lion válasza Kroni1 (#12) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

OK! Egy nagy eséllyel nem hamis Maxell C10 van benne most.

(#15) Kroni1 válasza Lord Lion (#13) üzenetére


Kroni1
veterán

Hát ez egy akciókamera, ugyhogy szerintem érdemes 60fps-el videózni. Én nem vettem észre, hogy szebb lenne a kép vagy hogy több fény jutna vagy szebb képe lenne 30fps esetén. Szerintem életszerűbb a 60fps-el felvett anyag még akkor is ha nincs gyors mozgás. Amúgy nálam semmi baja nincs egy 64GB-os kártyával a 1080@60fps fájloknak, azzal is eléggé világos, és szép képe van a videóknak.

(#16) Danex


Danex
addikt

Úton az M20, GearBest-en kuponnal 92$ volt
plusz 2 akksi

Hozzá SD kártya (Samsung EVO 32GB )

Octopus tripod + selfie stick

Szerintetek van még valami ami szükséges lehet? 32GB-os kártyán gondolkozom ,hogy mennyire lesz elég, de azt itthon is tudok venni, illetve még külső töltőt nem találtam hozzá.

Már találtam azt is [link], akkor majd még lehet ezt is hozzácsapom.

[ Szerkesztve ]

(#17) Lord Lion válasza Danex (#16) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

Nyílt vízi használathoz vettem: bója

(#18) Danex válasza Lord Lion (#17) üzenetére


Danex
addikt

Gondolkoztam rajta, ha a balatonon használnák, de végül arra jutottam, hogy vízbeugráshoz a szelfiestick azon kötelezően a csuklóra kötni a madzagjával vagy ha mondjuk a csúszdához rögzítem a tripoddal akkor meg azt csak meglehet eléggé húzni... vagy tényleg 450Ft-ért megvenni [link] és rákötni a tripodra, hogy ha véletlen beleesne.

Majd még meglátom :U

[ Szerkesztve ]

(#19) Lord Lion válasza Danex (#18) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

Tengeri snorkelezésnél jöhet jól, ha olyan mélység van alattad, hogy onnan csak búvár tudná felhozni, ha leejted (vagy valami gond lenne a csuklópánttal).

(#20) Kroni1 válasza Lord Lion (#19) üzenetére


Kroni1
veterán

Próbáltad már a vizállo tokban vizbe tenni az M20-ast?! Az sj4000 uszik a viz tetején, ez meg könnyebb nála, sztem ez is fennmarad, és nem merül el..

(#21) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok!
Már itt is van az első összehasonlító videó az új SJCAM M20-as kamerával!
M20-as kamera az 5000x elite az 5000+ és a 4000+ ellen :D
https://www.youtube.com/watch?v=2aWeUiuJ-Cs
További videókat tesztvideókat itt találtok:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLMTVhCtNTiC_iwBSErMLv1lpQ6VnAIIQL

(#22) Kroni1 válasza szuper94 (#21) üzenetére


Kroni1
veterán

Nagyon szuper videó, köszönjük! :R

Ahogy elnézem, az M20 elég szépen vizsgázott, kb. az Elite-el egykutya..
Neked mi volt az első benyomásod, szubjektív tapasztalataid róla? Hozza a nagyobb előd képminőségét, vagy talán egy kicsit az elite-nek szebb a képe? Hogy látod? (a másik kettőnél én egyértelműen jobbnak látom, sőt néhol mintha még az Elite-nél is több részlet látszana.. Ha így van akkor brutál jó kis kamera ezen az áron!)

[ Szerkesztve ]

(#23) szuper94 válasza Kroni1 (#22) üzenetére


szuper94
tag

Az első benyomás nagyon pozitív. Képminőségben nagyon hasonló az elite hez. Még biztos fognak rajta javítani is úgyhogy kiváncsian várom az update eket.
A két kamera között fenyképezésben érzem nagyon a fejlődést. Szép részletes képeket lehet csinálni és ott van a raw is 🙂

(#24) Lord Lion válasza Kroni1 (#20) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

Még nem próbáltam víz alatt, így a bóját sem.

Ellenben beigazolódott, hogy a szaggatásban a VLC Player volt a ludas. Windows Media Player-rel simán megy.

(#25) Kroni1 válasza Lord Lion (#24) üzenetére


Kroni1
veterán

Örülök neki!

(#26) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Már ki is jött egy firmware frissítés!

M20 firmware update - newest version

Modified on: Tue, 14 Jun, 2016 at 9:26 AM

The newest firmware files can be found in the attachment.

The firmware files currently available are:

NEW! SJCAM_M20_Firmware_v1.2.4

Change log for v1.2.4 (Translated by Mr.Peter Wang):

1. Modify the blurred screen problem when function as webcam on Windows system
2. Improve battery life
3. Add Thai language

(#27) OccsE


OccsE
aktív tag

Az SJCamHD oldalon nem irja, hogy tudna a 720p / 120fps-t.
Most akkor tudja vagy nem?

mas: erkezik valami visszajelzes a taviranyitora, hogy valoban elindult mondjuk a felvetel? vagy elkeszult a fenykep?
Illetve ez a tavfiranyito jar hozza vagy meg kell kulon venni?

[ Szerkesztve ]

(#28) Kroni1 válasza OccsE (#27) üzenetére


Kroni1
veterán

Tudja a 120fps-t,távirányító nem jár alapból de van olyan szett amiben bennevan. Nincs visszajelzés, csak felvillan egy led a távirányítón, abból tudod hogy elvégezte a műveletet.

(#29) Danex


Danex
addikt

FullHD/60FPS mekkora helyet foglal 1 perc videóanyag? :F

(#30) OccsE


OccsE
aktív tag

Ha valak M20 vasarlason gondolkozik, akkor a Banggood-on meg 2 napig $109 akciosan meg lehet venni.
Ha valakinek vannak pontjai, akkor le lehet menni az arral $92 ig!!!

De siessetek mert mar csak fekete van (14db) valamint sarga (15db)... Amit kiir az oldal (94db) nincs frissitve!!!

[ Szerkesztve ]

(#31) Danex válasza OccsE (#30) üzenetére


Danex
addikt

GearBesten kuponnal lehetett 93$-ra levinni pontok nélkül ezért is rendeltem ezt az 5000X helyett (mint egyik érv).

(#32) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Megvettem a M20.
első akciókamerám így van 1-2 kérdésem. Mov-ban vagy mp4-ben rögzítsem a felvételeket ?

A másik meg lehetséges wifivel kapcsolódni okos tv-hez. Gondolom ehhez kevés lenne a wifgi jelátvitel, de akkor mire lehet a wifit használni benne ?

(#33) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Fura nekem nem csinálja meg a Firmware upgradet. Pedig úgy csinálom ahogy azt a hivatalos oldal írja. Igaz a win 7 nem fat 32 formáz hanem fat x-re

(#34) Kroni1 válasza Khaosz55 (#33) üzenetére


Kroni1
veterán

Azért nem frissit, csak fat32-ben megy. Tedd fel az SD formattert, azzal menni fog.

Amugy MP4-ben videózz..

(#35) Khaosz55 válasza Kroni1 (#34) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ok köszi sikerült

(#36) Khaosz55


Khaosz55
addikt

A következő beállítások mire jók?
FOV: off, Wide, Middle , Narrow
WDR: on, off

A distortion correction érdemes bekapcsolni ?

Illetve milyen program ajánlotta videók szerkesztésére ?

(#37) Kroni1 válasza Khaosz55 (#36) üzenetére


Kroni1
veterán

A FOV a látószöget állitja. De ha csinálsz három videót látod, hogy mi a különbség, érdemes off-on hagyni.

WDR- Wide dinamic range, nem sok különbséget látok, inkább off. (HDR szerűség)

Distorsion-t be lehet kapcsolni, de én offon hagyom, programmal utólag is csökkenthető a torzítás.

Ha nincs tapasztalatod, akkor valami egyszerűbb progival kéne kezdeni, nem tudom. A Vegas talán nem olyan bonyolult. Én a Premiere Pro-val kezdtem, az elég nehéz elsőre, és kell hozzá sok turtorialt nézni hogy megértsd, de sztem az egyik legjobb progi, igy megérte szenvedni vele, legalább azt tanultam meg elsőnek amit így hosszútávon tudok használni..

[ Szerkesztve ]

(#38) Lord Lion


Lord Lion
csendes tag

Szeretném felvenni a mai éjszakai égboltot timelapse-ként, nagy tripod állványon lesz a vízálló tokban, felfelé irányítva. Egy 16GB-os memkari van bent. Milyen felbontásban érdemes ezt tennem, milyen fps-sel és hány mp-et állítsak be, hogy ráférjen? Az a cél, hogy az egész éjszaka (kb. 10 óra) mondjuk max. 5-6 percbe beleférjen.

(#39) Kroni1 válasza Lord Lion (#38) üzenetére


Kroni1
veterán

Sztem kérdezd meg az 5000x elite topicban, ott van aki mar csinált ilyet, itt sztem még nem igazán..

(#40) Danex válasza Lord Lion (#38) üzenetére


Danex
addikt

csinálsz egy fotót megnézed mekkora helyet foglal el és szorzol osztol :U

Adott hány perces videót akarsz, adott mekkora időintervallumot akarsz felvenni és ,hogy mennyi helyed van.

A videónál 6perchez, 30fps-el 180kép kell neked.

Ehhez 200s-enként kell csinálnod 1 képet (10 órás átfogó felvételhez)

Innentől kezdve már a helyigény a döntő, hogy elfér-e 180 kép. 60 fps-nél logikusan 360 képnek kell elég helynek lennie.

Plusz az áramról is gondoskodj szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#41) Lord Lion


Lord Lion
csendes tag

Kösz srácok! Már megy a felvétel, majd tanulok az eredményéből.

(#42) Lord Lion válasza Lord Lion (#41) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

Az akksi nem sokáig bírta, kb. 1 óra lehetett. 12MP felbontással ez idő alatt egy 174MB-os videót készített, ami egész jó lett, pont a besötétedést vette fel. Jó tanulópénz ez, majd még tesztelem. Persze valahogy meg kellene oldani a vízállóságot (hajnalra csöpögött a tokról a pára miatt a víz) ÉS a külső tápellátást is egyszerre.

(#43) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Hali
még 1 kérdés.

A 2X lassított felvétel bekapcsolása esetén ő automatikusan 1080P 60 fps-el vesz fel csak egyből belassítja ?
A 4X lassított esetében meg 720P 120fps ?

Illetve ha 1080P 60FPS-ben rögzítek és szerkesztem a videót és bizonyos részeit lelassítom a felére akkor gondolom nem akadozik a kép. Ilyenkor dupla akkor lesz a videó mint 1080P 30 fps esetén ?

(#44) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Ja és én 1080P 60fps felvétel esetében olyat látok visszajátszáskor hogy mintha akadozna vagy kicsit ugrálna a kép. Mintha kimaradna fps. A lejátszó nincs jól beállítva? Mert szerkesztés után és mkv-re kódolás után mindne ok.
A memóriakártyám 64 gigás UHS-1 osztályú.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#45) Lord Lion válasza Khaosz55 (#44) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

Nekem is ezt csinálta VLC Playerrel, néha egy ugrás. Windows Media Playerrel meg minden rendben van.

(#46) OccsE


OccsE
aktív tag

A GearBest-rol rekord gyosrsasag alatt ide ert (1,5 het) az M20-asom.
Nagyon kis aranyos. Tetszik, hogy ennyire kicsi es konnyu. Kivancsi vagyok az akku idejere.

Egy gondom van csak vele. Sajnos ehhez nem adtak a szokasos "hang-ateresztos" hatlapot :(((

(#47) OccsE válasza OccsE (#46) üzenetére


OccsE
aktív tag

Tegnap egy kis koncert felvetelezes.... 81 perc folyamatos felvetel utan, az akku kb. feleig merult!!!

Firmware frissitve a legujabbra: 1.2.4

[ Szerkesztve ]

(#48) Danex válasza OccsE (#46) üzenetére


Danex
addikt

Jó neked, nekem Juni 10-től még nincs itt, bár úgy néz ki tegnap érkezett be magyarhonba :U

(#49) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Én motorhoz használom. Van egy pótaku, de még veszek egy dupla töltőt és 2 aksit és powerbankot. Egy napos túrázásra kell. Egy aksi max 1,5 órát bír nálam.

(#50) coolabácsi válasza Danex (#48) üzenetére


coolabácsi
tag

Én 06.30-án rendeltem GB EU raktárból, még aznap a DHL-nél volt a csomag (Anglia), most Németországban van, azt írja hogy várhatóan hétfőn megkapom. :)) , 113$ volt futárral.
5000x elit-ot akartam de 1 nap alatt elfogyott, meg szóba került az Elephone Explorer Pro.
Remélem jó választás volt az M20.

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  SJCAM M20 ActionCam (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.