Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  SJCAM M20 ActionCam (téma lezárva)

Hozzászólások

(#51) Kroni1 válasza coolabácsi (#50) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez minden szempontbol jobb mint az elite! Mikrofonja is, akkuideje is, mérete is, távirányitható is.. sztem a képe is jobb kicsit.

(#52) Danex válasza coolabácsi (#50) üzenetére


Danex
addikt

Mondjuk én sima postával és 93$-ért rendeltem, azért a VÁM csalás itt is megvan meg Cseh-be küldik először majd onnan ide :U

(#53) coolabácsi válasza Danex (#52) üzenetére


coolabácsi
tag

A gyereknek azonnal kell, nem lehet várni rá heteket :N , de még így sem volt valami drága.Németországot elhagyta :C , kíváncsi leszek hogy hétfőn megjön e, akkor 4 nap rendeléstől.Neked akkor Kínából jön ?

[ Szerkesztve ]

(#54) coolabácsi


coolabácsi
tag

Lassítás milyen ? Jó ?

(#55) Danex válasza coolabácsi (#53) üzenetére


Danex
addikt

Igen kínából.

[ Szerkesztve ]

(#56) Danex


Danex
addikt

Youtube vs Renderelt videóanyag

(#57) yfoogg


yfoogg
csendes tag

Sziasztok

Csak én nem tudok zoomolni vagy az M20-on nincs is?
Videót láttam róla, hogy lehet, de nekem nem sikerül!

(#58) Danex válasza yfoogg (#57) üzenetére


Danex
addikt

Felvétel közben nyomd az oldalsó gombokat.

(#59) OccsE


OccsE
aktív tag

Valaki esetleg érdeklődött már a gyártónál/talált-e az M20-hoz olyan vízálló tok hátsó ajtót, mint a többi Sjcam-hez jár: amin van "vágás", jobban fel lehet venni vele a hangot

(#60) tejeskifly


tejeskifly
aktív tag

Rendeltem egy ilyen kamerát, a kérdésem az lenne, hogy milyen sd kártyát javasoltok? Elég a 16Gb?
Kb mennyi videóanyag férne egy ekkora kártyára?

(#61) Danex válasza tejeskifly (#60) üzenetére


Danex
addikt

1 akksihoz elég lehet a 16GB

De ugye illik pótaksit venni, ezért nagyobb SD kártya kell.

(#62) tejeskifly válasza Danex (#61) üzenetére


tejeskifly
aktív tag

Legroszabb esetben egy 10 perces film mekkora helyet foglal?

(#63) Danex válasza tejeskifly (#62) üzenetére


Danex
addikt

FullHD 60FPS, magas bitrate, 5 perc az 730MB, szóval kb 1,5GB körül lehet a 10 perc.

(#64) Lord Lion


Lord Lion
csendes tag

Már többször próbálkoztam éjszakai timelapse videót készíteni az égboltról, de a csillagok nem látszanak és a kép is zajos. Videó- és fotó timelapse-szel is kísérleteztem. Utóbbinál több dolgot is be lehet állítani, de én nem találtam a rekeszidő (exposure) lehetőséget, pedig az a kulcsa az egésznek.
Próbáltam 2 és 3 MP-lel, 10 másodpercenkénti képkészítésnél. Folyamatos tápellátás mellett.
RAW formátumban 3MP-nél egy kép 23MB, azzal gyorsan betelt a 16GB-os kártya.
Valakinek sikerült már ez?

(#65) Danex válasza Lord Lion (#64) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy photolapse és videolapsénál nem tudsz expó időt állítani (legalábbis ahogy néztem), viszont sima fényképüzemmódnál igen, ott már lehet állítani ezt, csak az időzítés problémás, reméljük egy frissítésben kapunk ehhez valamit

(#66) Lord Lion válasza Danex (#65) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

Na pont ez a gondom. Már az jutott eszembe, hogy a telómmal (SGS4) hamarabb megoldom ezt a feladatot.

(#67) Danex válasza Lord Lion (#66) üzenetére


Danex
addikt

De nem is erre van kitalálva a készülék, ez csak egy olyan plusz finomság lenne, viszont fényfestéshez meg tökéletes.

(#68) Lord Lion válasza Danex (#67) üzenetére


Lord Lion
csendes tag

Azért nem ártana, ha beletennék a nightlapse módot, ha már a GoPro HERO4 is tudja. Nem hiszem, hogy a CCD ne tudná, gondolom firmware-ből meg lehet oldani a rekeszidő állítási lehetőségét.

(#69) Danex válasza Lord Lion (#68) üzenetére


Danex
addikt

Az a baj, hogy egy 30s-es felvétel után még egy csomó ideig le van "fagyva" a kamera, legalábbis érzetre nagyon olyan (nem mértem stopperrel), szóval lehet más miatt sincs benne, kitudja.

(#70) yfoogg


yfoogg
csendes tag

Sziasztok

Találkozott már valaki ilyennel?

Eddig csak párszor csinálta és az akksi ki-be vétele után megjavult, de ma már nem segített!
Újra raktam a firmwaret, de semmi.

(#71) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok,
motoron készítem felvételeket. Kormányra van rögzítve és sajnos felveszi a motor rezgéseit így romlik a képminőség, Most gumi bakokat építek be alá így remélhetőleg jobb lesz. Van melkas pántom azzal jobb a minőség.
Azt akarom kérdezni, hogy tudom elérni a legjobb képminőséget?

Gondolom a bitrate-et a legmagasabbra rakom, de a többit hogy kell beállítanom ? Iletve mennyivel foglal több helyet a magas bitrate a normálnál. Motoros túrára készülök van 4 aksim, powerbank és 64 gigás memória kártya 1080P 30fsp-ben fogok rögzíteni idáig normál volt a beállítás, de lehető legjobb minőséget szeretném.
Élességet normál vagy élesre állítsam ?

(#72) coolabácsi válasza Khaosz55 (#71) üzenetére


coolabácsi
tag

vidámpark 1080p60
bob1 1080p60
bob2 1080p60

Nekem így van beállítva: 1080p60, gyro bekapcsolva, élesség lágy, bitrate normál, 2-es bobnál bitrate magasra állítva.Youtube sajnos eléggé lerontja a videókat, nyersen sokkal jobb.

(#73) Khaosz55 válasza coolabácsi (#72) üzenetére


Khaosz55
addikt

A nyers anyagon észreveszel különbséget ha a bitrate normal vagy magasra van állítva ?

(#74) coolabácsi válasza Khaosz55 (#73) üzenetére


coolabácsi
tag

Nem nagyon.

(#75) immi77


immi77
tag

Sziasztok!

Én is beneveztem egy ilyen kis kamerára, sokat még nem játszottam vele, próbaképpen összedobtam egy videolapse klippet, ügyes kis szerkezet. :)

[link]

GoPro Studioval egész jó eredményeket lehet elérni, ezt is azzal raktam össze, ti mivel szerkesztitek a videókat?

Flickr: http://goo.gl/CQVhcp

(#76) coolabácsi válasza immi77 (#75) üzenetére


coolabácsi
tag

Hello !

Én PowerDirectror-ral próbálkozom, de lehet egyszerűbb lenne a GoPro Studio 2 , viszont nem támogatott formátumot ír ha behúzom a file-t (mp4) , konvertálásig nem jut el :( .Mi lehet az ok ? Win10 64bit .
Telepítésnél kihagytam a quicktime-ot meg a kamera software-t .
Hogy lehetne működésre bírni ?

(#77) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok!
Legújabb tesztvideóm elkészült a legjobb sjcam kamerákkal
https://youtu.be/v8m10IzEHCo
M20, 5000X, 4000+, M10
További tesztvideókat itt találtok:
https://www.youtube.com/playlist?list=PLMTVhCtNTiC_iwBSErMLv1lpQ6VnAIIQL

(#78) [CM]Crusher válasza szuper94 (#77) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Jó lett a teszt, grat. :R

Volt egy kis időm, így összeraktam egy gokartos videót, amit az M20-al készítettem.

[link]

(#79) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Új firmware a láthatáron:

Thu, 25 Aug, 2016 at 7:09 PM

SJCAM_M20_Firmware_V1.2.6
Change logs in V1.2.6:

1. Increase app download speed when connect with WiFi
2. Modify the compatibility with the new APP

(#80) OccsE


OccsE
aktív tag

Valakinek sikerult mar szerezni az M20-hoz +ajtot, amit lehetne hasznalni pl. motorozashoz?
(jo lenne a "szokasos" lyukaszott ajto, hogy jobban lehessen a hangot felvenni!)

(#81) Khaosz55 válasza OccsE (#80) üzenetére


Khaosz55
addikt

Felveszi rendesen a hangot. Én is motoron használom, igaz olyan hangja van a motornak mintha egy dohos riga lenne, ellenben nincs semmi szélzaj.

Ja hozzá teszem azután lehetett hallani hangot miután frissítettem a frimware-t.

(#82) Kamikazeman


Kamikazeman
aktív tag

Visszataláló :DD

(#83) jofiucska


jofiucska
tag

Sziasztok, vennék egy m20-as kamerát honnan lehet a legjobb áron beszerezni? Ahogy én láttam gearbesten 96 euro eu-s raktárról.

(#84) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Sziasztok, M20 gondolom ilyet nem tud:
[link]

A kamera képe egyenesen áll a motornak meg döntését lehet látni. Marhán tetszik. Ez egy hero go pro 4.

Úgy látom a tartó tud ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#85) Kroni1 válasza Khaosz55 (#84) üzenetére


Kroni1
veterán

Ez nem a kamera tudása, hanem a közel ugyanannyiba kerülő giroszkópikus stabilizátoré..

(#86) Danex válasza Khaosz55 (#84) üzenetére


Danex
addikt

Gyroszkóppal csinálják az ilyet, írja is a leírásban

(#87) Mrlink


Mrlink
tag

sziasztok!
azt szeretném kérdezni hogy ha bekapcsolom a kamerát akkor magától tud kapcsolódni a távirányítóhoz?
vagy azt mindig manuálisan kell?
csak azért kérdezem mert sj5000x elitem van és lehet váltani fogok.
illetve olvastam h nincs hozzá "kivágott"
hátlap. ez igaz?
köszönöm.

(#89) gyureee5


gyureee5
csendes tag

Sziasztok!

Hosszú dilemma után úgy döntöttem, hogy meglepem magam egy akció kamerával. A fórumokat végigolvasva az M20-as típus eléggé felkeltette figyelmemet.
A kérdésem az lenne, hogy mennyire biztonságos és eredeti a

http://www.gearbest.com/action-cameras/pp_314996.html?wid=21

oldalról rendelhető M20? Tapasztalatok? vagy inkább a hazai kereskedőt válasszam?

https://www.seccam.hu/SJCAM-M20-WIFI-akciokamera-sportkamera-4K-8MP-video-12MP-kep-vizallo-tokkal-szines-LCD-kijelzovel-GYARI-EREDETI.html

Körülbelül mennyi idő alatt érkezett meg a Gearbest-ről rendelt kamera? Eu vagy China-t érdemes választani? árban nem sok különbség van.
Valamiben különbözik a külföldi és a magyar oldalról rendelhető termék?
Válaszotokat előre is köszönöm.
További szép estét! :)

[ Szerkesztve ]

(#90) molgyorgy


molgyorgy
csendes tag

Sziasztok!

Gondolkodok egy ilyen kamera vásárlásán, viszont felmerült egy kérdés.
A látószöget lehet-e állítani, csökkenteni, mert néha szeretném belső térben családi kamerázásra is használni (bár a fő felhasználása nem erre lenne)?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#91) cdm12


cdm12
tag

Mi a különbség az M20 és az 5000 X Elite között ? Melyiknek mi az erőssége , mert ránézésre kb ugyan azt a minőséget prezentálják ugyan azért az árért ugyan olyan paramétzerekkel ?

(#92) den80 válasza gyureee5 (#89) üzenetére


den80
tag

Szia !
Nekem pont ugyan ez a kérdés vetődött fel,hisz ha Kínából jön és megakad a vámon, majdnem ugyan annyiból jönne ki mintha itthon vennénk.

volt, van, lesz

(#93) coolabácsi válasza den80 (#92) üzenetére


coolabácsi
tag

Gearbest EU raktárból kell rendelni , nekem a 4. napon a kezemben volt, vám mentesen.
sjcam oldalán elsőre hamisnak hozta :) de másodjára már eredeti volt :)

molgyorgy :

[SJCam M20 FOV Settings]
belső térben nem lessz valami jó képe, kültéri megvilágítást kedveli, szép napos időben nagyon jó.

(#94) Scytale


Scytale
csendes tag

Sziasztok. Gearbestrol szeretnek rendelni egy ilyen kamerat, de van nehagy hozzaszolas alul, ahol azt irjak, hogy akksi nelkul kuldik. A kicsomagolos videokban van benne akksi. Aki a gearbestrol rendelt, hogy kaptatok, volt benne akksi?
Koszi

(#95) den80 válasza Scytale (#94) üzenetére


den80
tag

Szia, az enyém tegnap jött meg onnan, és van a kamerában akksi .

volt, van, lesz

(#96) Scytale válasza den80 (#95) üzenetére


Scytale
csendes tag

Megjött az enyém is, van benne akksi.
Érdekes, hogy miért mondja az ügyfélszolgálat, hogy nincs benne.

(#97) szuper94


szuper94
tag

Sziasztok!
Ha minden jól megy akkor jövőhéten jön nekem egy SJ6 Legend egyenesen az SJCAM tól.
Egyből készítem is a videós összehasonlítást M20 és 5000X Elite biztos benne lesz.
4. kamerának pedig lehet hogy egy xiaomi yi 4k lesz.
Addig is nézzétek meg eddigi tesztvideóimat!
https://www.youtube.com/playlist?list=PLMTVhCtNTiC_iwBSErMLv1lpQ6VnAIIQL

(#98) den80


den80
tag

így tökéletes több órán keresztül is ...:D[kép]

volt, van, lesz

(#99) den80


den80
tag

Sziasztok!
Kép készítésénél hiába választom a 2MHD 1920x1080 opciót, mindig 1600x1200 ban lövi, mit állítsak hogy helyesen tegye?

volt, van, lesz

(#100) Skimaster


Skimaster
senior tag

Helló,vettem egy M20-t és egy alap monopod van hozzá,nem a gyári csúcs,és mikor betekerem felül a kilógó csavarba a konzolt,akkor nem feszül meg,van közte hézag,ezáltal körbe forog a kamera....lehet hogy hosszabb a csavar a kelleténél?

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  SJCAM M20 ActionCam (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.