Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:38:27

LOGOUT.hu

SJCAM SJ4000 FullHD Action Cam téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12201) razzorr válasza sityupityu (#12200) üzenetére


razzorr
őstag

Neked milyen van?
Az a 120fps azért csábít, el lehet vele szórakozni :)
Ahogy nézem a YT-on a videókat, kezd eldőlni hogy csak a + osat veszem meg. Bár ha valaki lebeszélne róla, holnapig szóljon, mert akkor rendelem, üdv.

(#12202) sityupityu válasza razzorr (#12201) üzenetére


sityupityu
veterán

Nekem sima 4000 wifi-m van. De vannak itt jó páran akik használják (használták) mind a kettőt, sőt még más típust is. Az ő véleményüket kéne kikérni. De ha visszaolvasol itt a fórumon, akkor rengeteg összehasonlító videó linket is találsz amit a többiek raktak fel. Ezek segítenének a döntésben.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12203) Uzi74 válasza Rent (#12172) üzenetére


Uzi74
senior tag

Neked milyen FW-el eszi a 64GB-os kártyát a sj4000? (az sj4000 wifi-m még mindig nem kapott megfelelőt, de valaki már írt 2.0-ásról, de én 1.2-eset látom mint legfrissebb)

(#12204) Rent válasza Uzi74 (#12203) üzenetére


Rent
senior tag

Nekem 1.0-t ír sj4000 a menüben, nem sikerült frissítenem, pedig sjcamhd oldalról szedtem le a legfrissebbet. .bin-t formázott kártyára raktam és ugyanúgy elindul az sjcam ahelyett, hogy frissítene. Szerintem az enyémen 1.0 van (legalábbis a menüben ezt látom).
Viszont remekül teszi a dolgát így is, viszont szeretném frissíteni ha lehet, hátha jobb a fehéregyensúly új fw-vel.

[ Szerkesztve ]

(#12205) OccsE válasza Rent (#12204) üzenetére


OccsE
aktív tag

Talan te is hasonlo cipoben jarsz mint en (nem tudtam frissiteni a 4000+ om)
A kartyat FAT32-re kell formazni es PRIMARY-re.

Nalam a 4000+ alapbol masra formazta..... es hiaba formaztam FAT32-re.... sokadjara jottem ra, hogy a PRIMARY beallitas is fontos!

[ Szerkesztve ]

(#12206) +vakultam válasza Rent (#12204) üzenetére


+vakultam
csendes tag

Nekem is sima 4000-s van, 1.0 volt rajta amikor vettem, idén 2 hete. Letöltöttem a frissítést (1.2), itt már több helyen is felrakták a linket, csomagold ki a gépre majd másold át a formázott kártyára ( amit a kamerával formázz le, mert nekem is csak így sikerült a frissítés ) de csak a 2 fájlt, ne a mappát. Tedd bele a kártyát és kapcsold be, ha 10-15 mp múlva nem indul el, vedd ki a kártyát és utána kapcsold újra be. Nekem először nem sikerült az aksit is ki kellett vennem, de utána jó lett, azóta 1.2 van rajta, talán ez a legfrissebb, mert január közepe a dátuma.

(#12207) hamate911 válasza razzorr (#12201) üzenetére


hamate911
újonc

Ha csak a 120fps csábít akkor nem feltétlenül éri meg. Nem rég tárgyaltuk pont, hogy nem az igazi az a 720p, elég csúnya a képe, főleg ha nem tökéletes fényviszonyban vagy.
De szerintem mindemellett igen jó kis kamera, ne sajnáld rá azt a plusz pénzt, főleg ha eustock áron veszed kb (29.990huf). Tökéletes ár érték arány.

(#12208) sityupityu


sityupityu
veterán

SJCAM M10-el van valakinek tapasztalata?

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12209) razzorr válasza hamate911 (#12207) üzenetére


razzorr
őstag

Persze nem csak a 120fps miatt választanám. Úgy összességében azért jobb mint a sima 4000. Köszi a válaszod.

(#12210) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Képminőségben jobb az SJ4000+ wifi mint a sima sj4000 ha a 2k-t nem vesszük figyelembe?
Esetleg 2k ról való visszakonvertálás 1080p re szebb képminőséget ad? Vagy nincs jelentősége?

[ Szerkesztve ]

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12211) coolicool_hu válasza Moonwolf (#12210) üzenetére


coolicool_hu
csendes tag

Szerintem ne zavarjunk össze senkit, tisztázzuk, hogy van sj4000 (basic), sj4000 wifi és sj4000+ egyébb kombináció nincs, talán ha valaki nagyon szőrszállhasogató akar lenne akkor van sj4000 basicből régebbi és újabb vagy más kijelzővel szerelt ezt pontosan nem tudom, de a gyártó nem is tartja külön számon.

A hivatalos oldalon össze is lehet hasonlítani őket.
Felbontásban, sensorbanm számos beállításban eltér a két kamera. itt igaz, hogy az újabb jobb

Korábban valaki írta, hogy a nagyobb felbontásban rögzített majd FullHD-re méretezett kép szebb mint az eredetileg FullHD-ben rögzített. (személy szerint nem próbáltam)

Ami számomra tapasztalat idáig az sj4000+ kameráról, hogy ha sok természetes fényt kap akkor egy rossz szavam sem lehet. A gyro nagy találmány, viszont vagy firmware probléma (2.8) vagy hardver de wifi-t bekapcsolva úgy merül a készülék látszólag, hogy 1/3 az üzemidő (kikapcsol). Viszont kikapcsolás után vissza tudom kapcsolni és ha nem próbálom meg ismét a wifi-t akkor egész sokáig elvan.

(#12212) Moonwolf válasza coolicool_hu (#12211) üzenetére


Moonwolf
senior tag

A honlapon ahol néztem így volt feltüntetve.

Ez egyértelmű hogy mindegyik kamerának verőfényes napsütésben van a legjobb képe.
Azt viszont még megkérdezném hogy mondjuk esti fényviszonyok között (motorozáshoz) elfogadható a képe az sj4000+ nak?
A sima sj4000 esről láttam ilyen esti felvételt viszont az a régebbi típus volt.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12213) razzorr válasza coolicool_hu (#12211) üzenetére


razzorr
őstag

Ha jól tudom ezek a típusok vannak:
1.sj4000
2.sj4000wifi
3.sj4000+wifi

De mivel a pluszosból csak wifis létezik, így azt nem szokták kiírni,viszont hivatalos termékleírásokban így szerepel. Vagy rosszul tudom?

Videóvágáshoz mi a legajánlottabb progi?
Illetve fontos kérdés számomra,hogy ha betelik a memókari,akkor be lehet e úgy állítani,hogy kikapcsoljon,ergo ne vegye rá a már meglévő felvételre.
Lehet le volt már írva bocs,de mobilról nem olyan egyszerű azt a sok hsz.-t átnézni.

(#12214) coolicool_hu válasza razzorr (#12213) üzenetére


coolicool_hu
csendes tag

Ennek soha nem lesz vége... de lényegtelen is, ahány oldal annyi...
A hivatalos oldalon amúgy Sj4000+Plus 2k a neve az egyik helyen a másikon meg SJ4000 Plus :)

Én Sony Vegas-t használok a vágásra.
Szerintem ha nincs bekapcsolva a körkörös felvétel akkor leáll a rögzítés (nem próbáltam még)

(#12215) Rent


Rent
senior tag

Köszi!

Sikerült frissítenem az sj4000-et. Pontokba szedném akkor, hogy hogyan kell.

1. FAT32 Primary-re kell formázni a kártyát.
2. Kártya gyökerébe kell másolni az fw .bin fájlát.
3. Behelyezni és bekapcsolni az SJCAM-ot.
4. Kb 1 perc mire felfrissül és bekapcsol
5. Ezután formázható SJCAM menüjében és újra a teljes terület használható lesz.

Ennyi!

Én azzal szívtam először, hogy nem tudtam, hogy exfat nem jó frissítéshez, aztán azzal, hogy 64GB kártyám van, amit alapból nem enged formázni fat32-re a windows.
3rd szoftverrel formáztam egy 2 gigás partíciót rajta fat32 re, majd a korábbi hozzászólások után beraktam az sjcam-be és azzal is leformáztam. Ez nem jó, mert az sjcam a teljes tárterületre újraformázza és természetesen exfat fájlrendszerre, tehát kezdődik elölről az egész.

Tehát akinek 32GB-nál nagyobb kártyája van az külső progival formázza egy kb. 2GB méretűre a fenti pontok alapján és menni fog!

Köszi mindenkinek!

(#12216) OccsE válasza Rent (#12215) üzenetére


OccsE
aktív tag

Komolyabb particionalo software-rel lehet 64GB-os kartyat is FAT32-re formazni (pl. EaseUS Partition Master 10.5)

(#12217) Rent


Rent
senior tag

Ja és még annyi, hogy szombaton mikor megvettem, eléggé elkeseredtem, hogy kékesek a felvételek. Szerintem az egyik legelső fw lehetett az enyémen, mert még a dátumot sem írta ki, de mindenképpen 1.0-t írt. Most viszont 3 rövid tesztvideó alapján (irodában, mesterséges fénynél) nem tudok belekötni!

Ajánlom mindenkinek a frissítést, aki még nem tette volna meg, mert úgy néz ki nekem megoldotta a problémámat. :)

(#12218) kiscéé


kiscéé
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy 1080p/60 fps 1 órányi felvétel mennyi helyet foglal? Kezdetnek csak 32 gigás kártyát vennék és azért kérdem, vagy inkább rögtön 64-est vegyek?

(#12219) coolicool_hu válasza kiscéé (#12218) üzenetére


coolicool_hu
csendes tag

Nekem 32Gb kártya van benne, üresen azt írja kb 3,5 órát tud rögzíteni 1080p 60FPS-ben

(#12220) WZP


WZP
aktív tag

Jól értelmezem egyik másik kommentet, hogy a sima SJ4000 megeszi a 64-es kártyát ?
Jó lett volna ha a hivatalos oldalon nem b@sznak át, mert akkor azt veszek, és nem 32-eset :DD

Inter Arma Enim Silent Leges

(#12221) Rent válasza WZP (#12220) üzenetére


Rent
senior tag

Én 64-est vettem és hibátlanul kezeli, formázza, stb. (sandisk ultra) Amúgy 1920x1080@30fps esetén 9,5 óra fér a kártyára.

Pedig itt is írják: [link]
Sj4000+ firmware lognál pedig azt is, hogy javítva lett a 64 és 128-as kártyák támogatása: [link] :)

[ Szerkesztve ]

(#12222) axlfsi válasza coolicool_hu (#12214) üzenetére


axlfsi
veterán

Teszteltem, nem all le, megy korbe-korbe. Car mode-ban, 10 perces felvetelekre volt beallitva es ha te kulon nem lockolod az adott felvetelt gombbal, akkor az nem lesz megvedve semmitol es ha betelik a kartya, kezdi a legregebbit torolni felulirni, majd igy szepen sorba.
Ez igy is van jol. Ha egy sok oras utra megyek, akkor nekem ne alljon le, mert tele a kartya(!). Vegyen szepen mindent es ha esemeny van, odanyulok es egy gombnyomassal lockolom az adott felvetelt. Ez igy van rendjen.

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12223) razzorr válasza axlfsi (#12222) üzenetére


razzorr
őstag

De nincs is olyan opció,hogy ne vegye rá az elejére ha véletlenül betelik és elbambul az ember ránézni hogy hol is áll a szabad hely?

És ha lemerül az akku felvétel közben,akkor menti vagy sem az aktuális mozit?

(#12224) axlfsi válasza razzorr (#12223) üzenetére


axlfsi
veterán

Nincs es nem menti.

Egyebkent - de most viccen kivul - ezt, hogy kepzeled el a valosagban? Pl. elindulsz egy hosszabb utra, legyen az mondjuk nyaron Horvatorszag, es legyen olyan 1000km. FullHD-ban egy 64-es kartya is valahol 6 ora kornyeken (most nem szamoltam utan, nagyon hasrautosen tippelem), elkezd betellni. Ugyebar, nem a tajat videozom x oran keresztul (arra akkor mar szerzek egy celeszkozt, ha sok oran keresztul kell, valoban hasznos anyagot felvennem), hanem egy dashcam funckciot betolto eszkozrol beszelek, aminek pont az lenne a szerepe, hogy biztosan legyen mindig felvetel rogzites, de en csak azokat a 10 perceket lockolom, ahol valoban tortent valami (ha tortent), egyebken hadd ne kelljen mar(!) figyelgetnem, hogy eppen hol tart a kartyan a szabad tarhely. Tehat, "ne telljen be a kartya" es meg csak ne is kelljen azzal foglalatoskodni vezetes kozben, hogy figyeljem, esetleg mikor tellik be.

Legalabbis, esetemben (illetve dashcam tekinteteben) ez igy a tokeletes. Ha andalgok a termeszetben es mindent rogziteni akarok sok oran keresztul, amikor felo, hogy betelik a kartya, nyilvanvaloan van idom ranezni, hogy eppen hol tart (kozben rajottem, hogy meg csak ez sem eletszeru, mert sokkal hamarabb lemerul az akku, mintsem betelne egy 64-es kartya).

Szoval, Neked hol van szukseged, milyen helyzetben arra, hogy vegigvegyen egy kamera X orat (6+), amire aztan mindenre szukseged van, de kozben nem merul le az akku (hiszen azt irtad, csak a szabad tarhelyet kellene monitorozni, illetve, hogy ne torolje a felvetelek elejet).

[ Szerkesztve ]

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12225) Rent válasza axlfsi (#12224) üzenetére


Rent
senior tag

9,5 óra (9:34) 64GB-nál 1080@30fps

(#12226) Rent válasza razzorr (#12223) üzenetére


Rent
senior tag

Úgy értette, hogy car mode ra állítva írja felül a kártyát folyamatosan, mert annak az a lényege, hogy ha baj történne, vissza lehessen nézni, legyen bizonyíték, hogy ki volt a hibás. Arra meg elég az utolsó majdnem 10 óra anyaga. Természezesen car mode off beállítás esetén megtelik a kártya és nem tud rá tovább rögzíteni.

[ Szerkesztve ]

(#12227) Uzi74 válasza WZP (#12220) üzenetére


Uzi74
senior tag

Nem mindegyik 64-eset eszi, enyémet pl. nem... A tapasztalatok alapján úgy tűnik szerencse kérdése...

(#12228) Rent válasza Uzi74 (#12227) üzenetére


Rent
senior tag

Milyen kártyádat nem eszi meg? Illetve melyik fw?
1.0 illetve 1.2 fw, sandisk ultrával (64gb) tökéletes, extremek gyári ajánlásúak, ahogy olvastam samsung prokkal, evokkal (64,128) sincs gond. :)

[ Szerkesztve ]

(#12229) Uzi74 válasza Rent (#12228) üzenetére


Uzi74
senior tag

Transcend-et nem eszi meg, ha jól emlékszem 1.0 a FW, de majd megnézem. (Sandisk-et nem szeretem, abból túl sok pusztult el nálam, lehet majd megpróbálom egy Samsung-ot is)

(#12230) razzorr válasza axlfsi (#12224) üzenetére


razzorr
őstag

Várjál, itt senki nem beszélt 64-es kártyáról. Sőt semmilyenről. Nekem éppenséggel van sok 8,16gb-os kártyám és azokat fogom használni elsősorban. Ha kell,veszek nagyobbakat. Ekkor azért már más a leányzó fekvése. De egyébként ez a car mode (10perces) a legjobb, könnyebb a pc-nek is vágni a videót,meg nekem is kikeresni 1-2 szitut,pláne egy hosszabb és összetettebb bringázásnál. Nyaralásos bohóckodás meg autóba egyszer kétszer nem téma,de bringázásnál nem szeretnék lemaradni valami fontosról. De majd úgyis kitapasztalom.

(#12231) razzorr


razzorr
őstag

Amúgy ezt a 900-as akkut meddig kell tölteni hogy full legyen?

(#12232) sityupityu válasza razzorr (#12231) üzenetére


sityupityu
veterán

Ha rárakod a készüléket vagy a töltőt usb-re akkor a beépített led jelzi, hogy ha kész van. Időtartamra egy teljesen lemerült akku 0.5A-al töltve szerintem kb 2-2.5 óra.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12233) razzorr válasza sityupityu (#12232) üzenetére


razzorr
őstag

Akkor jó,azt hittem kell vagy 6-7órát.

(#12234) sityupityu válasza razzorr (#12233) üzenetére


sityupityu
veterán

Lehet, hogy 3 óra is van, rég töltöttem teljesen lemerült aksit. De 6-7 óra biztos, hogy nincs.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12235) stefi1234


stefi1234
újonc

Hi!
Amatőr felhasználóként keresek magamnak akció kamerát, amit tudnék használni autóban dashcamként, kerékpározás, illetve motorozás közben. Igazából a véleményetekre lennék kíváncsi, hogy mit ajánlotok, mi lenne az az fps szám ami megfelelő lenne számomra. Ti miket használtok, menyire vagytok megelégedve vele. Válaszaitokat köszönöm előre is. Üdv mindenkinek!

(#12236) axlfsi válasza razzorr (#12230) üzenetére


axlfsi
veterán

De egyébként ez a car mode (10perces) a legjobb, könnyebb a pc-nek is vágni a videót,meg nekem is kikeresni 1-2 szitut,pláne egy hosszabb és összetettebb bringázásnál.

Pontosan! :K Ugyanakkor azt senki ne felejtse el, hogy Car mode-ban valoban adott a lehetoseg, hogy az adott 10 percet (ami eppen fut) szukseg eseten lockolhato egy gombnyomassal (es maris nem lesz felulirva, amennyiben ez az igeny, mert pl. tortent valami es szukseg van arra a 10 perces felvetelre).

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12237) Moonwolf


Moonwolf
senior tag

Sziasztok!

Az mennyire normális hogy felvétel közben melegszik a kamera?

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12238) sityupityu válasza Moonwolf (#12237) üzenetére


sityupityu
veterán

Mennyire melegszik, nagyon? Mert a minimális melegedés az szerintem természetes.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12239) Moonwolf válasza sityupityu (#12238) üzenetére


Moonwolf
senior tag

Egy kicsit melegebb mint akkutöltés közben.

=Privát üzenetre illik válaszolni!= \...Az élet értelme nem a létezés, hanem a létezés által megtett út...\

(#12240) Golyo69


Golyo69
senior tag

EUSTOCK-ra nincs kupon kódja vkinek? Ingyenes szállítás vagy ilyesmi?

Xiaomi 13T + Haylou Solar Plus RT3 | Xbox Series X + LG 65NANO866 +HiMedia Q5 Pro + Denon X1400h+Optoma HD 27 + 120" + I7 11700KF+7800XT 64GB DDR4 + DELL S3422DWG

(#12241) +vakultam válasza axlfsi (#12236) üzenetére


+vakultam
csendes tag

na ez engem érdekelne, hogy melyik gomb megnyomásával tudod levédeni, hogy ne törlődjön ????

[ Szerkesztve ]

(#12242) axlfsi válasza +vakultam (#12241) üzenetére


axlfsi
veterán

A "mode" gomb az, a kamera elejen a lencse mellett ami van.

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12243) +vakultam válasza axlfsi (#12242) üzenetére


+vakultam
csendes tag

köszönöm, ezt jó tudni :K :R

(#12244) axlfsi válasza +vakultam (#12243) üzenetére


axlfsi
veterán

Azt azert tartsd szem elott, hogy amennyiben a kijelzo ki van kapcsolva (screensaver), akkor az elso gombnyomassal azt bekapcsolod es a masodikkal lockolsz (azert ellenorizd, de emlekeim szerint, nalam igy mukodik)

˜”*°•.˜”*°• 𝟚𝟘+ é𝕧𝕖 𝕒 𝕜ö𝕫ö𝕤𝕤é𝕘 𝕥𝕒𝕘𝕛𝕒 •°*”˜.•°*”˜

(#12245) +vakultam válasza axlfsi (#12244) üzenetére


+vakultam
csendes tag

Igen így van, erre már rájöttem én is, de én most autóban használom és állandóra van a kijelző kapcsolva.
Köszi hogy szóltál !!! :C

(#12246) sityupityu válasza Moonwolf (#12239) üzenetére


sityupityu
veterán

Szerintem nincs gond azzal.

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12247) coolicool_hu


coolicool_hu
csendes tag

Rendeltem ebayről egy keretet az sj4000+-hoz. Ma érkezett egész használható. Van egy kamion kiegészítő de ilyen pont nincs a gyári csomagban, gondoltam megosztom.

(#12248) TaaT válasza coolicool_hu (#12247) üzenetére


TaaT
veterán

Ilyet én is rendeltem :K

És ma megjött a nagy autós tartó. :) [link]

Give them hell Ukraine!

(#12249) sityupityu válasza coolicool_hu (#12247) üzenetére


sityupityu
veterán

Ez egyébként mire jó, illetve miben különleges?
Kamion kiegészítő? Ilyen is van? :) Amúgy én is kamionozom. :)

--albán bérgyilkosok, nürnbergi gengszter... na hagyjál már!--

(#12250) krumplista


krumplista
tag

"Kamion kiegészítő?" Szerintem úgy gondolta, hogy van egy "kamionnyi kiegészítő" (értsd: sok kiegészítőt adnak hozzá) ;]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.