Hirdetés

2024. július 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sharepoint

Hozzászólások

(#1) Tonyk


Tonyk
veterán

Keresek Sharepoint gurut, aki tudna egy-két kezdő kérdésre válaszolni! Köszi!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#2) Tonyk


Tonyk
veterán

senki?

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#3) Integra válasza Tonyk (#1) üzenetére


Integra
titán

hi, egyik munkaköröm sharepoint, épp intranetet készítek vele, kb 2 hónapja tanulom, szóval a gurutól messze vagyok, de monca, hátha tudok segíteni:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#4) bobsys válasza Integra (#3) üzenetére


bobsys
addikt

2 honap alatt azert eleg sokmindendt meglehet tanulni sharepointbol
en CRM bevezeteskor foglalkoztam vele

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#5) Tonyk válasza Integra (#3) üzenetére


Tonyk
veterán

Köszi! Hál' Istennek a főnököm letett róla. Azért köszönöm!

Nincs tökéletes ember. Például belőlem is hiányzik a hiba!

(#6) Integra válasza bobsys (#4) üzenetére


Integra
titán

jaja, nagyon jól tanulható, kész is leszek határidőre az intranettel, de azért voltak izzadós pillanatok, mivel határidős projekt.. :DDD
végülis miután megérti az ember, hogy hogyan kell dolgozni a nézetekkel, azután már marha jó, és piszok jó a doksi kezelése, engedélyezése, de nem csoda, végülis erre találták ki:) alig várom már, hogy az egész lotus agyrém a kukában végezze és átálljunk sharepointra

Tonyk: elsőre gáz, de ha belejön az ember, akkor már nagyon jó, gyors és adja magát, nem állnék vissza a régi cuccra :N

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#7) bobsys válasza Integra (#6) üzenetére


bobsys
addikt

Lotus hmmm... :)) az osszesz customerunknel cserelik lefele
legalabb sharepoint 2007el dolgozol?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#8) Integra válasza bobsys (#7) üzenetére


Integra
titán

sajnos csak 2003 v2.0, de ha lecseréltük a fos notes-t exchange-re és outlook 2007-re, akkor utána jön a legújabb sharepoint is:)
most épp azzal szopok, hogy fizikailag hogy tudok egyik folderből a másikba átmozgatni egy filet, hogy ne kelljen letörölnöm és az új helyre felmásolnom.
ötlet?

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#9) bobsys válasza Integra (#8) üzenetére


bobsys
addikt

explorer viewba valtva cut and paste?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#10) Integra válasza bobsys (#9) üzenetére


Integra
titán

nemtom, hétfőn megnézem, töröltem és újratöltöttem, rövidebb idő volt így, mint pöcsölni vele:DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11) norbiphu válasza bobsys (#9) üzenetére


norbiphu
senior tag

nincs arra ötleted esetleg, hogy explorer viewba váltáskor miért kéri a belépési adatokat egymás után párszor? beírom, de újra felugrik az ablak, hogy adjam meg a felhasználónevem/jelszavam, eközben pedig faszán betölti a mappa tartalmát és utána tudok másolni, törölni, feltölteni stb. :D

beszállok én is a beszélgetésbe, habár túl nagy tapasztalom még nincs, egy sharepoint servert telepítettem, majd egy siteba employee portalt integráltam, amin keresztül el lehet érni a navisionon (nav5) belüli adatokat. (értékesítőknek lesz egy kitalált szituáción keresztül, önálló laborként foglalkozom a témával egy cégnél egyébként).

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#12) bobsys válasza norbiphu (#11) üzenetére


bobsys
addikt

milyen explorert hasznalsz?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#13) norbiphu válasza bobsys (#12) üzenetére


norbiphu
senior tag

explorer az 8, sharepoint az 2007, win2008 alatt fut.
ehhez ez exploreres nézethez lehet be kéne lőnöm valami rolet/featuret alaposabban, épp azután kutatodok, egyelőre eredménytelenül. :)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#14) Integra


Integra
titán

ok, hülye kérdés, de mi a túrót értetek explorer mode alatt? lehet, hogy én azt nem is látom? vagy látom, de nem tudom, hogy az pont explorer mode amit nézek:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#15) norbiphu válasza Integra (#14) üzenetére


norbiphu
senior tag

én azt, hogy amikor kiválasztok egy doktárat, ott pedig műveletek -> megnyitás windows intézőben opció. :)
egy dologról beszélünk? :DDD

[ Szerkesztve ]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#16) bobsys válasza norbiphu (#13) üzenetére


bobsys
addikt

ie8 alatt eleg soka sikerult rajonnom, de itt a megoldas, hogy ne kerjen be jelszavakat (nalam is ez volt a problema)

Dear All,
To use internet explorer 8 without entering password on all sites please do the following:
Configure the Sites
To configure the sites:
In Internet Explorer, click Tools, and then click Internet Options.
Click the Security tab.
Click Local intranet.
Click Sites.
Ensure that Include all sites that bypass the proxy server is checked, and then click Advanced.
In the Local intranet (Advanced) dialog box, enter all relative domain names that will be used on the intranet (e.g. myhost.bea.com).
Click OK to close the dialog boxes.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#17) bobsys


bobsys
addikt

en meg azt, hogy a az oldalon jobb oldalt van nalunk a shared documents (ahol vannak a doksik, mert a main siteon altalaban csak infokat rakunk ki) es azon belul megintcsak van egy explorer view (szinten jobb oldalon)
azzal ugy nyilik meg az oldal, mintha egy explorerben talloznad a doksikat

ooo, asszem ugyanazt irtam le mint Screammm :)

[ Szerkesztve ]

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#18) norbiphu válasza bobsys (#16) üzenetére


norbiphu
senior tag

köszönöm, működik is jól. :R

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#19) bobsys válasza norbiphu (#18) üzenetére


bobsys
addikt

szivesen, gondolod itt hanyan szoptunk vele mig meglett a megoldas

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#20) norbiphu válasza bobsys (#19) üzenetére


norbiphu
senior tag

ja, lehet szívni a témával jól, én is szívtam az integrációval források meg nagyon nincsenek.

Sharepoint lehetőségekkel kapcsolatban az új ferrari lap MOSS 2007 alapon szalad: [link] ;)

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#21) norbiphu válasza norbiphu (#20) üzenetére


norbiphu
senior tag

+ sp designer ingyenes lett: [link]

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#22) Integra


Integra
titán

nem enged ez a mocsok .mde kiterjesztésű file-t feltölteni..
ötletek?!

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#23) baroczp válasza Integra (#22) üzenetére


baroczp
tag

Szia,

Central Admin -> Operations -> Security Configuration -> Blocked file types -> mde-t törlöd.

(#24) Integra válasza baroczp (#23) üzenetére


Integra
titán

thx, asszem ezt hétfőn kipróbálom:)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#25) baroczp válasza Integra (#24) üzenetére


baroczp
tag

Azt elfelejtettem kérdezni, hogy 2003-as vagy 2007-es verzióról van-e szó. :) Ez a 2007-esre vonatkozik.

(#26) Integra válasza baroczp (#25) üzenetére


Integra
titán

természetesen 2003:DDD
central admin linket nem is látok a site settingsben. már ha ott lenne.. :(

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#27) norbiphu válasza Integra (#26) üzenetére


norbiphu
senior tag

central admin a sharepoint admin részén van, ha oda nincs hozzáférésed, akkor kerítsd elő azt akinek van és konfiguráltasd vele. :K

"Hmm," sed teh lolrus. "Maybe we shud go ask Ceiling Cat?"

(#28) Integra válasza norbiphu (#27) üzenetére


Integra
titán

jah, basz6om, mert arra nincsen jogosultságom, teljesen szétvan darabolva a jogosultság nálunk..

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#29) szabti


szabti
csendes tag

Sziasztok,

van itt valaki, aki az internet felől (is) beenged embereket a sharepointjára?

Amire egy megoldást keresek (gondolom, több is van/lehet, de beérem eggyel):

Van egy sima sharepoint dokumentumtárba publikált (vagy feltöltött), a benti hálózaton elérhető adatbázisból kimutatást készítő excel munkafüzet. Nos, az ő kimutatását kell a dokumentumtárat (s a munkafüzetet) kintről, az internet felől elérő felhasználónak frissíteni. Az excel adatforrása a sharepoint egy trusted location-ba felvett Data Connection Libraryba elmentett odc fájl.

Az bentről megy a dolog, kintről, vpn-nel megy a dolog.

Nos, de vpn nélkül? Nos, nekem kintről is a lokális címen levő sql servert keresi, s persze nem találja

Mindenféle ötletre nyitott vagyok!

szabti

(#30) Integra válasza szabti (#29) üzenetére


Integra
titán

őőőőőőő, csak lövöldözöm, de vpn nélkül szerintem nem megy, ha pedig vpn van, akkor bármit eltudsz érni.

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#31) Integra


Integra
titán

hogy én hogy rühellem a rich text editort....
létezik, hogy word-öt lehessen integrálni sharepoint web part-ba? borzalmasan kín keserves a formázása a szövegeknek, ha nem dokumentumban postolom, hanem a doksiból inkább egy textes web partot szeretnék létrehozni..
felsorolások, karakterezés, egy elkúrt szar ez az rich text editor:(((

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#32) baroczp válasza szabti (#29) üzenetére


baroczp
tag

Huh, erre a "Sharepoint kívülről" dologra külön tudományág épül. :D
Nem egyszerű, az biztos. Főleg security szempontból.
Anno voltam MOSS 2007 workshop-on és a MS instruktornak is külön vizsgát kellett tennie a Sharepoint külső eléréséből, hogy oktathassa.

(#33) baroczp válasza Integra (#31) üzenetére


baroczp
tag

Word-ről nem tudok, hogy működne ilyen formában, csak az Excel képes hasonlókra MOSS 2007-en (pontosabban az Excel Services, ami egy enterprise feature).

(#34) Integra válasza baroczp (#33) üzenetére


Integra
titán

vagyis marad a bjútifil text editor.. :(
egyszerűen nem tudom megérteni a felsorolást és számozást, a bekezdés bogyózást, hogy mit miért csinál.. ok tudom, lúzer vagyok.. :DDD

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#35) baroczp válasza Integra (#34) üzenetére


baroczp
tag

Az tény, hogy elég kezdetleges eszköz...

(#36) Integra válasza baroczp (#35) üzenetére


Integra
titán

egy rohadt tabulátort nem tud ez a buzi... :(((
már ott tartok, hogy wordben minimálisan formázom és kopi pésztelem. és még mindig jobb lesz mintha editorban bármit is csinálnék vele

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#37) kiskutya21


kiskutya21
csendes tag

Szia!

Sp kérdésem lenne, mivel szopok már egy jó ideje vele. A főnök most akar 400 giga adatot beletolatni velem a dokumentumtárba. Az adatbázisszervert már kicseréltem alatta MS SQL 2008 standardra szóval itt már nincs a 4 gigás express korlát. Szerinted persze tudom hogy agyrém ez megoldható?

üdv

(#38) baroczp válasza kiskutya21 (#37) üzenetére


baroczp
tag

Szia!

Elvileg megoldható, de jó tisztában lenni a limitációkkal:
[link]

Üdv!

(#39) kiskutya21


kiskutya21
csendes tag

Köszi szépen látom hogy alapból 50 MB a korlát egy file-nak de van lehetőség kitolni 2 gigára. Ezt a beállítást hol találom?

(#40) baroczp válasza kiskutya21 (#39) üzenetére


baroczp
tag

Szia!

Central Administration > Application Management > Web Application General Settings

Üdv!

(#41) kiskutya21


kiskutya21
csendes tag

Sziasztok!

Újabb őrült kérdés :)
A Sp 2007 Rendszerben az Adatkapcsolattárat hogyan tudom használni? Hogyan tudok UDC fileokat létrehozni?

üdv

(#42) kovgab válasza kiskutya21 (#41) üzenetére


kovgab
aktív tag

Az adatkapcsolattárat létrelehet hozni a webhelyműveletek menüből.
UDC fájl pedig egy sima xml
de ha rákeresel erre:
"Universal Data Connection V2"
akkor kapsz egy mintát xsn-ben, amit MS Infopath programmal tudsz kitölteni.
ha ez megvan elmented és feltöltöd. Majd jóváhagyod és hivatkozhatsz rá...

Ká Úr

(#43) kiskutya21


kiskutya21
csendes tag

Sziasztok!

Köszi az eddigi segítségeket nagyon hasznos volt.

Sajnos időközben rájöttem hogy annyira hülye vagyok hogy még kérdezni se tudok.
Ennek ellenére megpróbálok kérdezni a dokumentumtár mappáinak a jogosultságairól.

Kérdés A:

Hogyan lehetséges beállítani egy bonyolult mappa fa struktúra jogosultságait az SP rendszerben úgy hogy adottak felhasználói csoportok és felhasználók. A adott mappát csak bizonyos felhasználók vagy felhasználói csoportok tagjai láthassák?

Kérdés B:

Hogyan tudom a különböző siteok dokumentumtáraiba beletölteni a fileokat úgy hogy egy több dukumentumtában is megdalálhatóak legyenek bizonyos fileok? (Többbször kell feltöltenem, vagy valahol tudok hivatkozni a már feltöltött mappákra vagy fileokra?)

üdv

(#44) madcat77


madcat77
csendes tag

Sziasztok!

Egy alkönyvtárban létrehozok egy új oszlopot, hogy tudom beállítani hogy csak az adott könyvtárra legyen érvényes/látható? Alapesetben a létrehozott oszlop a dokumentumtár összes könyvtárában megjelenik, én viszont ezt szeretném elkerülni.

Előre is köszi!

(#45) madcat77


madcat77
csendes tag

Vagy bonyolultat kérdeztem vagy hülyeséget... :)

(#46) moonman


moonman
titán

SBS 2003 R2 SP2-ről van szó. az event logban a következők gyűlnek 5 percenként (ennyi a search crawler indexelési időköze):

The start address <sts3://servernév/contentdbid={373fe62f-ac88-440c-bf26-8f8531c4820d}> cannot be crawled.

Context: Application 'Search index file on the search server', Catalog 'Search'

Details:
Access is denied. Verify that either the Default Content Access Account has access to this repository, or add a crawl rule to crawl this repository. If the repository being crawled is a SharePoint repository, verify that the account you are using has "Full Read" permissions on the SharePoint Web Application being crawled. (0x80041205)

The update cannot be started because the content sources cannot be accessed. Fix the errors and try the update again.

Context: Application 'Search', Catalog 'index file on the search server Search'

a search crawler network service-ként fut, full read joga van az adatbázishoz, ezen már túl vagyok, egyszerűen semmi nem segít. ja és persze a fő probléma, hogy a keresés nem működik a szájton. help! :O

[ Szerkesztve ]

(#47) baroczp válasza moonman (#46) üzenetére


baroczp
tag

Hello,

Első körben vagy az authentikációra tippelnék (nem NTLM-et használsz), vagy a másik tippem a NT AUTHORITY\network service jogosultsága lenne (Policy for Web Application menüpontban Full Read beállítása a webapp-ra).

Üdv!

(#48) moonman válasza baroczp (#47) üzenetére


moonman
titán

hali,

az autentikációs és policy beállítások a következőképp állnak:

(#49) bobsys válasza moonman (#46) üzenetére


bobsys
addikt

ezt olvastad?

The start address, which in this case was the netbios name
of the server, could not be crawled properly. So although it seemed to have the
content indexed for all the sites in the web application you could not search on
any of it due to the default URL being inaccessible

Resolution

stsadm.exe -o createsite -url http://servername -ownerlogin DOMAIN\username
-owneremail email@mail.com

Once a crawl was completed we could return search results from the new site but the
sites that had been created previously would only show search results if you added
new content to the sites. The previously incremental crawled content had been
flagged or security trimmed so it could not be returned in search.

There is no way to start a full crawl for WSS search, it is always incremental so
we had to stop the search service in the SharePoint Admin page and start it
again.

http://servername:PORT/_admin/Server.aspx

Once this had been done we could return search results from all of the clients WSS
sites.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#50) moonman válasza bobsys (#49) üzenetére


moonman
titán

olvastam, bár nem egészen értem, amit magyaráz. van szájt, minden működik, csak a keresés nem.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Sharepoint
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.