Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) BoriszG válasza Motya (#799) üzenetére


BoriszG
csendes tag

én tudok egyet:
de keress még rá gugliban is szerintem...

[link]

http://www.madarasimeheszet.hu

(#802) Motya


Motya
csendes tag

Kösza linket, hát ha nem lennék smucig ;) én is valami normálisat vennék.

(#803) Motya


Motya
csendes tag

HD 201-et véletlenül nem próbáltad ki? ;)

(#804) fotel válasza ithomas (#786) üzenetére


fotel
aktív tag

Más kérdés hogy az Ex is inkább8k mint 10.

(#805) ithomas válasza fotel (#804) üzenetére


ithomas
őstag

Jahh..az 51-es...
71-est nem láttam pesten 10k alatt...nem mintha nem lenne mindegy a rohadó kábelje miatt... :)

Real eyes realize real lies!

(#806) Motya


Motya
csendes tag

Van valami vélemény EH 150-ről?

(#807) Motya


Motya
csendes tag

basys-tól hogy francba tudok online-on rendelni? :S
(na végre választottam HD 205) ;)

(#808) fotel válasza ithomas (#805) üzenetére


fotel
aktív tag

Nekem egy éve nem rohad, mondjuk ha rohad is, kicseréli a Sony (nem a kábelt, az egészet) és akkor újraindul agari. Egyébként www.olcsobbat.hu ott élből 9e Ft, aproenten 8k és alkudható, újonnan persze. Egyébként kíváncsi lennék a CX300-ra, az MX300RC nagy csalódás volt anno :( csak kipróbálni - érthető okokból - nemigen lehet.

(#809) ponti_ak válasza fotel (#808) üzenetére


ponti_ak
addikt

Hmm, valakinek mállik, valakinek nem...Sony-ja válogatja... :U

Az MX300-ashoz miért hasonlítasz? :F Teljesen más típusú, mint az IEM-ek..

Egyébként szerintem eleinte nem volt annyira rossz az mx széria a maga (ár-, és típus-) kategóriájában ... mx400rc-t hallgattam 1,5 évig, és elvoltam vele...

A cx300 teljesen más.. te is tudod.. ;)
És jól szól, ezt viszont csak hidd el.
De ha teheted, tényleg próbáld ki... pl ha van valamelyik ismerődödnek, tedd át rá az EX-ed gumikalapját... valahol olvastam, hogy kompatibilisek egymással... (a Shure-ról legalábbis írták valahol a neten, ez biztos).

MOD: egyébként szerintem te is mx400-at akartál írni az előbb... az mx300RC a Sennheiser oldala szerint: ''Please notice that this product is just available in VR China.'' Bár ez sem teljesen biztos.... vagy mindekettő igaz, és voltál Kínában? :D

[Szerkesztve]

(#810) rumos14 válasza fotel (#808) üzenetére


rumos14
nagyúr

az egy dolog, hogy elméletileg kicseréli a Sony ill. a bolt (bár egyeseket elküldtek melegebb éghajlatra ilyen kéréssel, de a frannak sincs kedve haconta visszavinni, x hetet várni arra amig cserepéldányt kap. csak annyit, hogy 7k-ért nagyon megérte, főleg hogy több netes teszt és személyes vélemény alapján is jobb mint a Sony.

(#811) rumos14 válasza ponti_ak (#809) üzenetére


rumos14
nagyúr

ha brutálisan őszinte lehetek, az mx400-ast én egy percig sem nagyon viseltem el.
no bass = no fun :)

(#812) ithomas


ithomas
őstag

Az MX400 a maga idejében,és maga kategóriájában igen is jó volt!
3 évvel ezelőtt a bogyósok között igen kiemelkedő volt a hangja.
Azzal teljesen egyetértek hogy az MX x50-es széria totál felesleges húzás volt részükről,mert manapság ez már édeskevés minden tekintetben,és a legtöbb 1-2 ezer forintos gagyi is hozza azt a szintet.
Szerintem ilyen bogyókban egyértelmüen a zárt füleseké a jövő,mert nem kicsit,...hanem nagyságrendekkel jobb a hangjuk mint a sima társaiknak.

[Szerkesztve]

Real eyes realize real lies!

(#813) rumos14 válasza ithomas (#812) üzenetére


rumos14
nagyúr

tisztán szól az MX400, csak kár hogy nincs benne basszus. de tényleg, szinte semmi. nekem nem jött be, de mondjuk filmet nézni, vagy jazz zenére jó.
de hogy Machine Head-re nem, abban biztos vagyok :)

elnézést az offért, ha vkit érdekel van egy pár eladó fülesem: [link]

(#814) vili13


vili13
őstag

Kíváncsi leszek, milyen hozzászólások születnek majd pár hónap múlva, ha az első CX300-ak szigetelése is elkezd lerohadni... ;]

(#815) ithomas válasza vili13 (#814) üzenetére


ithomas
őstag

Naaa!Ne fesd az ördögöt a falra... :(((

Real eyes realize real lies!

(#816) Motya


Motya
csendes tag

Honnan lehet HD 205-öst szerezni?! :F

(#817) Motya


Motya
csendes tag

huhhhh Megvan az új fülesem!!!
Először HD 205-ösre gondoltam, kipróbáltam és kula már csak a kényelem szempontjából is!
Kemény a párnája és nyomja a fület! De aztán rátaláltam a hd 515-re ;) , hangja nem rossz
kényelem viszont nagyon jó!!!
Sajnos csak most olvastam hogy, Hd 555 kb. 5 ször jobb.......sajnos pedig csak 3 rugóval lett volan drágább! :O

(#818) guppy válasza Motya (#817) üzenetére


guppy
őstag

Hello
Én is a HD-515-öt vettem meg nagyon elégedett vagzok vele :R Nekem nem vol kérdés hogy kiadok e érte 21k-t de először én is a HD-465-öt néztem de ezt vettem meg. :R :)) :R

(#819) Motya


Motya
csendes tag

Én azon rágom magam hogy megvehettem volna az 555-öst vagy az 595-öst is!
Medimarkt-ba 24990 mind a kettő! :O Franc a hülye fejembe :D de nem baj ez is nagyon tetszik! :)

(#820) vili13 válasza Motya (#817) üzenetére


vili13
őstag

Nem rossz az 515 sem, kár hogy az egész 5x5 sorozat nyitott! Nem hallatszik be - illetve ki - túl sok minden?
Én ebből a megfontolásból a HD 250-II-vel szemezgetek egy ideje (az zárt, és igen jó paraméterekkel rendelkezik), de túl sokba kerül ahhoz képest, hogy nincs is rá igazán szükségem. :)

(#821) guppy válasza vili13 (#820) üzenetére


guppy
őstag

Nem hallatszik se be se ki semmi kivéve amikor nem a fejeden van :DD :DD

(#822) ponti_ak válasza Motya (#819) üzenetére


ponti_ak
addikt

Vidd vissza, ember.
Szerintem kicserélik, ha szépen beszélsz velük... legalábbis velem eddig rugalmasak voltak. Rádobsz 3k-t, és kész.

(#823) ponti_ak válasza rumos14 (#813) üzenetére


ponti_ak
addikt

MOST már én is tudom, hogy eddig (szinte) basszus nélkül éltem... CX300 RULEZ!
Ha lesz 1 kis időm, írok róla pár szót még, de annyit mondhatok, hogy hibát eddig nem nagyon találtam benne...

[Szerkesztve]

(#824) rumos14 válasza ponti_ak (#822) üzenetére


rumos14
nagyúr

én vittem már vissza Sennheiser MX450-t a MM-ba és engedték hogy kicseréljem MX400-ra, tehát működik a dolog. mindezt annak reményében tettem, hogy egy basszusban erősebb fülest kapjak. de csak a sz.rnak adtam egy pofont :DDD

(#825) BennyRay


BennyRay
tag

Hadd kérdezzem meg, van tapasztalatok a cx300 és pmx 60 hangzásának viszonyáról? Egy ideje a pmx 60-at használom, de szeretnék valami szebb hangút, ehhez keresek ötleteket. Gyakorlatilag mindenféle füles érdekel, ami utcára elfogadható méretű, mert otthon akg k501-gyel hallgatok zenét, de az meg elbukik az elfogadható méret feltételen...

(#826) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Mától 11e a CX300 a BaSysnál. :( Olcsóságának emlékét örökké fogjuk őrizni. :O

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#827) gelbelex válasza ithomas (#788) üzenetére


gelbelex
őstag

'' ''A barátnőm sem értette, hogy minek adtam ki újabb 7ezret egy kütyüre, amikor ott a másik 2 fülhallgató, azok mér' nem jók? '' ''
'' Jézusom...mintha magamat olvasnám.... ''


Dettó. :D :D

Mert otthon figyel az eredeti MPIO-füles után az MX450, valami gagyi Panasonic, és persze a PX200 (télen inkább a sapka játszik)..., a fejemen pedig az AKG K12P.
(Ezutóbbi teljesen jó, beltéren. Utcán/metrón kevésbé.)

(#828) gelbelex válasza ponti_ak (#823) üzenetére


gelbelex
őstag

MOST már én is tudom, hogy eddig (szinte) basszus nélkül éltem... CX300 RULEZ!

Nocsak. A PX200-hoz képest is??
Kérnék tisztelettel alapos összehasonlítást!!! :R
(Amennyire lehet, nyilván nem egyszerű, az egyik a fülről, másik a fülből szól.)

Ja: Gratula a szemfüleseknek, akik a bevezető (elszámolt?) áron szerváltak CX300-at!! :C

(#829) fotel válasza ponti_ak (#809) üzenetére


fotel
aktív tag

Igazad van a 400-asra gondoltam, annál még a Sony E808 is jobb volt. CX300-at meg keresek próbára előtt-utóbb, mert ha netán mégis megbarmul az Ex71-em kábelje, akkor nem veszek újra olyat, az 100% (hacsak nem oldom meg okosban a garit valaki mással)

(#830) ponti_ak válasza gelbelex (#828) üzenetére


ponti_ak
addikt

Jajjajaj, gyerekek, tegnap feltettem a px200-at közel 1 hét cx300 után...
:Y Döbb! :Y
Mondom: - Vazz, hol a basszus? :F :DDD
Najó, annyira azért nem volt drasztikus a változás, de kétségtelen tény: rövid idő alatt hozzászoktam a yóóó kis telt, lágy mélyekhez... (Ma reggel majd bevizeltem a metrón, amikor a BEP egyik száma, a They Don't want music elkezdődött, huhh.. :U)
Persze összességében a px200-zal sincs semmi baj (naná.. eddig se volt.. :) ), de mélyekben az új szerzeményt alig közelíti... (Ez szvsz amiatt is van, hogy a PX nem áll rendesen a fejemen, de ha erősen rányomom a fülemre, akkor sem tud olyan erős basszust adni, mint a CX...).

A px200 hangzása tisztább, jobban kihozza a magas tartományt, (ez szvsz a kialakításából is adódik), viszont a CX sem marad el tőle jelentős mértékben. 1-2 napos játszadozás után sikerült belőnöm olyan EQ-beállítást, amivel számomra tökéletesen adja vissza a zenéket az új bogyó. Erre egyébként nem is nyagyon lett volna szükség, mert (mint ahogy azt korábban is írtam), teljesen Flat - Normal - beállításon is szépen szól.
Jó a dinamikája, szinte minden számban felfedeztem 1-2 új hagszert... (ezt részben annak is tudom be, hogy jól zár, és csak a zenére figyel az ember fia..).
Pop zenét (pl Depeche Mode), némi tuctuc Scooter-t, Emil Rulezt, és a jó öreg Dire Straits-et hallgattam eddig rajta, 10-12 órát összesen. Ja, rádióban is fejlődött a lejátszóm (G3), most már abban is van némi mély, eddig nem igazán volt.. (EQ nyista, ugye..)

A zsinórja tartósnak látszik, és nem is merevedett meg eddig, mint a px, vagy a mx-ek madzagja... (bár olyan nagy hideg sem volt.... este lehet berakom a fagyasztóba.. :D
Jól zár. Nem 100%-osan, de a metrón már csak attól, hogy berakom, felére csökken a kinti zaj, amit 22-es hangerőn már szinte teljesen elnyom a benti zenebona.

Negatívumok
Szélzaj: enyhe fütyülést hallok néha (mindkét oldalról), erősebb szélben (alacsony hangerőn).
On-the-move: alacsony hangerőn hallom a lábdobogásomat :DDD, illetve azt is, ahogy a zsinór a kabátomhoz ér.. (habár a zárt kialakítás miatt ezek szerintem nehezen kiküszöbölhető hibák..)

Összefoglalva:
Aki szereti az erős basszust, annak mindenképpen tudom ajánlani. Aki nem, annak is. :) Sajnos az ára felment, de megkockáztatom, hogy így is nyerő a kategóriájában. Engem meggyőzött, 100%-ig megérte az árát (7k), és most már azt mondom, hogy talán még a 11-et is elkérhetik érte, nem túlzás érte. (Hasonló Sony MRD, és KOSS the Plug-ot nem próbáltam eddig!)

Egyelőre ennyit, sorry, de muszáj dolgoznom is, úgyhogy ennél bővebb összehasonlítást nincs most időm írni. Ha van kérdés, írjatok.

[Szerkesztve]

(#831) rumos14


rumos14
nagyúr

továbbra is CX 300. a pozitívumokról már írtunk eleget, írok pár negatívumot is.
-nehezebb berakni mint pl. a plug-ot, viszont egy kéz is elég hozzá mivel nem kell összenyomni a szivacsot.
-a plug egy fokkal jobban ''zár'', bár némi fülben matatással a CX is jobban helyre rakhat, de nekem nehezebb megy.
-szélzaj van, bár nálam a zene elnyomja.

cserébe állat jól szól. :)

nem kérdezte meg vki hogy a kis műanyag rárakható bogyók pótlása megoldható-e, lesz-e tartalék a Basys-nél? nekem a középső passzol, ha elvesztem/leesik, bajban leszek.

(#832) ponti_ak válasza rumos14 (#831) üzenetére


ponti_ak
addikt

nekem a középső passzol.. Dettó.

Valaki írta egy külföldi honlapon, hogy egyenesen Sennheiser-éktől rendelt (10 párat!) a gumi-dugaszokból, valami 10 dolcsiért... szerintem a basys is tud adni... ha csak ilyen nagy tételben van, összeállhatunk, mert engem is érdekelne.

(#833) vili13 válasza ponti_ak (#832) üzenetére


vili13
őstag

1 tartalék párat a középméretből én is bevállalnék... Bár szerintem elég nehéz elhagyni, és nem megy szét könnyen.
Első ránézésre egyébként úgy tűnik, végszükség esetén egy szigeteléshiányos ex71-ről leoperált darab is simán rámenne. :) (Ezt esetleg kipróbálhatom, csak még nem volt kedvem leszedni a gumit a CX-ről.)

(#834) rumos14 válasza vili13 (#833) üzenetére


rumos14
nagyúr

vili vettél CX300-at? (amúgy a gumi elég könnyen lejön, mármint ha le akarod szedni le lehet, magától nem esik le.)
hja álljunk össze, egy-két pár középső dugasz kőne nekem tarcsiba :)

(#835) vili13 válasza rumos14 (#834) üzenetére


vili13
őstag

Vettem hát, már egy hete, szerencsére még olcsón... :DDD ([link])
Akkor már csak még pár ember kellene CX300-zal és középméretű füllel, és 1 közülük, aki hajlandó intézni a Basys-nél a dolgot... Bár lehet, hogy a nagy érdeklődésre való tekintettel akár hajlandóak lennének rendesen árulni is párosával, max ki kellene menni érte Budaörsre. Ők se buknának rajta, meg nekünk se kellene hülyére szervezni a dolgot... Meg az is lehet, hogy tulajdonképpen már árulják is, csak még nem kérdezte meg tőlük senki! :)

(#836) brembo válasza rumos14 (#834) üzenetére


brembo
tag

Ha valaki beszél a basys-szal, én is betársulnék 1-2 közepes dugaszba...

(#837) Tangerine válasza vili13 (#835) üzenetére


Tangerine
senior tag

Inkább kis- és nagyfülűeket kellene keresni, és csere-berélni ingyé'. :))

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#838) ponti_ak válasza Tangerine (#837) üzenetére


ponti_ak
addikt

Pontosan. Keressetek valami koreai szájtot, meg indiai elefántfülű júzereket is, aztán mehet a change.. :))

(#839) ponti_ak válasza Tangerine (#837) üzenetére


ponti_ak
addikt

Öhh, ezexerint vettél te is? Tudtam én, hogy valamit elcsesztem... [link] Na mind1... majd legközelebb.. ;]

...vagy inkább befogom pofámat, és örülök a jó vételnek... :D . ja, hogy ne csak off legyek:

A CX kalsszikus zenéhez is naon jó, Brahms magyar táncok megy épp.. és nem is akárhogyan.. szeretem a csellók meg a nagybőgők hangját, ahogy ''megtámasztják'' az egész dallamot, miközben csilingelnek a hegedűk, meg a cimbalom.. bammm, most meg az üstdob :DDD... :R

Oké, befejeztem az áradozást/ömlengést/ajnározást/tömjénezést/stb. De ha egyszer jó... :U

[Szerkesztve]

(#840) ithomas


ithomas
őstag

Középméretü szilikonharang pótlásba én is bennevagyok...sose lehet tudni.. :)
Amúgy ha árulnak is ilyet akkor szettben árulják(tehát mindhárom fajta egy tasakban),külföldi online boltokban én láttam is ...kb 800-1000Ft volt egy szett.

Real eyes realize real lies!

(#841) Tangerine válasza ponti_ak (#839) üzenetére


Tangerine
senior tag

Ja. Én is. Még 7 ezerér'. :DD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#842) ponti_ak válasza ithomas (#840) üzenetére


ponti_ak
addikt

No, akkor - ha jól számolom - már 6-an vagyunk (mint a gonoszok.. ;] ) ...és mindenkinek a közepes méretű passzol a fülibe'.... :U

(#843) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

Engem mos itt meg fognak kövezni, de azért beírom az én és az egyik haveromnak a nagyjából megegyező közös és szubjektív véleményét a CX300 vs EX71 témában.

Tegnap előtt kicsit megteszteltük a haverom CX-ét és az én EX-emet. A kísérlet drum'n'bass zenékkel zajlott, ahol van dögivel lágy basszus és cincegő magas is, és közép is akad elég. Véleményünk szerint nincs drasztikus különbség a két füles hangzása között.

A teszt alatt az iAudio U3-omba egy elosztón keresztül egyszerre dugtuk rá a két fülest, majd egyik fülbe az egyiket, a másikba a másikat dugtuk és fordítva. A helyes összehasonlításhoz a CX felé kellett kb 5 egységgel eltolni a balanszt (''pan''), mert a Sennheiser határozottan hangosabb. Ami pedig a korábban emlegetett túlzott sziszegő hangokat illeti a Sonynál valamint az extra erős lágy mélyeket illeti a Sennheisernél, hát mi nem igazán találkoztunk velük, azaz nem vettünk észre drasztikus künönbséget a két márka között ilyen téren, akár hogy is cserélgettük a füleseket. Sőt a haverom szerint pont az ő CX-e szólt egy icipicit gyengébben magas és mély terén is, bár én ezt na írnám alá. A teljesség kedvéért hozzátészem, hogy a Sony már be van járatva, míg a Sennheiser még nincs, tehát a Sennheisernek még idővel határozottan jobb hangja is lehet majd, mint a Sonynak.
Véleményem szerint ha ez megtörténik, akkor elmondható, hogy hangban kb. pont annyival fog többet érni a CX300, mint az EX71, mint amennyi az árkülönbség most a kettő között.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#844) vili13 válasza Mic ACE (#843) üzenetére


vili13
őstag

Az EX71-nek eddig sem a hangjával, hanem a tartósságával voltak problémák, ettől aztán kicsit átértékelődik az árkülönbség! A hangerő pedig üzemidő szempontjából is a CX felé billenti a mérleget.

(#845) Mic ACE válasza vili13 (#844) üzenetére


Mic ACE
aktív tag

Igen, valóban, ha a CX300 tartósnak bizonyul, plusz még kevesebbet is fogyaszt, netán még a hangja is jobb egy picit, akkor mindenféleképp az a jobb vásár.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#846) Laca19 (a)


Laca19 (a)
aktív tag

Sziasztok

Csak annyit szeretnék kérdezni, hogy (esetleg bocs ha már volt róla szó) hol lehet kapni ezt a Sennheiser CX300-as fülest? Várpalota és 20km-es körzetében kellene valamilyen üzlet.Székesfehérvár, Várpalota, Veszprém a szóbajöhető városok. Fehérváron a MM-ba már néztem, de nincsen. Pár webáruházba is néztem, de nem találtam, rendelésbe is bennelennék, bár személyesen szeretek ilyet venni.

Ha esetleg tud valaki segíteni előre is köszi

sziasztok

http://www.diesel.com

(#847) vili13 válasza Laca19 (a) (#846) üzenetére


vili13
őstag

Szerinetm kérdezd meg a forgalmazót, ők tudni szokták hol kapható:[link]. Valószínűleg előbb-utóbb jut a MM-ba is.

(#848) #75604736


#75604736
törölt tag

Nekem a sony ex51-em hangja jobban tetszik ennél a cx-300-nál. Persze még nem igazán járódott be a senni, de nekem a magasai nem nagyon tetszenek. Az ssss nél nem igazán megy feljebb szoval az igazi sziszegés elmarad :) A kettő közül talán mégis a senni jobb egy hajszállal de csak azért mert a sonyék trehányul rakják össze a cuccokat. (Pl két sony fülesem volt és mind a kettőnél tapasztaltam hogy az egyik oldal hangosabb mint a másik és ez általában baromi zavaró..) Ez a kábelfoszlás meg egyenesen katasztrófa. :) ha akarnám kétújjal szét lehetne morzsolni mint valami gyurmát... jelenleg a sony gumidugaszaival használom a sennit annak jobb az anyaga szvsz...

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#849) fotel


fotel
aktív tag

Szeirntetek lesz valaha CX300RC?
Másfél méteres dróttal felejtős...

(#850) ithomas válasza fotel (#849) üzenetére


ithomas
őstag

Ecetes olló? ;]

Real eyes realize real lies!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.