Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) [G@B] válasza ponti_ak (#432) üzenetére


[G@B]
tag

Kíváncsi lennék, hogy a Basys hoz-e be belőle Mo-ra...mert én is épp egy 555ösre gyűjtögetek:)

VR6 // by vw vento

(#452) pyrannha


pyrannha
senior tag

Kicsit OFF, de talán tudtok segíteni.Az lenne a kérdésem, hogy valaki megtudná Nekem mondani a Sennheiser Hungária krt.-i szervízének a címét?

Előre is köszi!

PSN ID: VDFPO

(#453) Nautilus


Nautilus
csendes tag

Hi!En tegnap vegig probaltam a HD csaladot es ami tetszett az a 515 es 555 volt.Ugyan azt mondom h megeri azt a plusz 6e ft ot.A tobbi nem tetszett,sennheiser ide v oda, de fulesert nem fogok ennyi penzt kiadni.
Meg mindig azt mondom h olcson inkabb Philips SBCHS900 -t vennek.Haveromnak volt es nagyon jol szolt.
Nem tudtok vmi forgalmazot mondani Bp.en ahol lehet kapni Philips SBCHE590 vagy SBCHN060-t?
Elore is kofi.
Csutortokon kiprobalom a senn MX csaladot :) lehet h ezekutan le fogok mondani a filipszrol :C

Elég vastagok a combjaim, de szerencsére a hasam eltakarja őket!

(#454) ponti_ak válasza ponti_ak (#422) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nnyahh, sziasztok. Letettem a fehér színű mx500-mániámról (egyelőre :D), ugyanis előkerült a kb 1 éve elajándékozott mx400RC-m, amit 300-asnak hittem eddig.. :))

No, mondom küldjük csak rá a G3-masra gyorsan, és.... :Y... DÖBB.. Van basszusa, ÉS - árához/kategóriájához képest - tisztán szól! (Persze a lejátszó is számít, aki ismeri, tudja, hogy elég jól konfigurálható az EQ-ja..)
Ezt kerestem a Cresyn-ben, amit adtak a lejátszóhoz.. de az nekem búgott, mindent csinált, csak épp rendesen nem akart szólni (és a fülemet is nyomta... :( )

Egyből vissza is csakliztam tesómtól, a kis 400-ast.. a rövid kábel pont elég ahhoz, hogy ing- (ill. kabát-belső-) zsebben hordva pont kényelmes legyen. Plusz asszimetrikus, és egyenes a jack rajta, ami azér' jó, mer jó.. :C

Szóval: aki így hordja a lejátszóját, és jót akar, vegyen magának mx400RC-t.

ui: hogy necsak tömjénezzem itt a terméket: a zsinórja persze megtört, és kilátszik a burkolat alól a vezeték, de ha egy fél évet még elmegy így, akkor is 1,5 évig bírta.. (csak az a kár, hogy a blokkja már nincs meg.. ;] )

[Szerkesztve]

(#455) jzola


jzola
tag

hi

nah 555 megvettem tegnap, fasza!!
lehet szükség lenne 1-2 méter es hosszabító kábelre.
tom hogy sennheisernek van hosszabítója de az 6 m és 6 rongy..

csak sima hoszsabító kábel kell, de jó minőségűt akarok hogyha már ilyen fejhalgatóm van.

mit ajánlotok mit érdemes venni és hol nézzek utána ennek?

"De nyelvelnek, zsibongnak, ûznek S nekihajtanak önvesztükre Mindig új hitnek, dalnak, tûznek."

(#456) Nautilus


Nautilus
csendes tag

Sziasztok!
Igeretemet megtartva ma vegigprobaltam az MX csaladot.Arra jutottam hogy a 16 ohmosok meg ingyen sem kellenenek.A 400 es az rc egesz jol szol a basszus abban meg keves.Az 500as tetszik , persze meg nem az igazi ;), de vettem egy 500ast kez alatt 3000 ert :).
Meg per pillanat azt mondom hogy a philips sbche590 jobb ennel, de majd irok meg 1 het mulva amikor be lesz jaratva.
Egy kerdes: a bejaratastol a torzitas is megszunik egy bizonyos szintig?(magas hangerore gondolok..)
Jah, es ezenkivul ha mar ottvoltam meghallgattam a HD 600-t is :Y, hat öööö mit nem mondjak , jobb nem kell.Mondtam hogy koszonom a 650-t mar felesleges lenne meghallgatnom mert jobb nem lehet ennel.
Tudok meg olcson MX 400, es HD 201 es fulhallgatot, ha kell vkinek szoljon, megprobalom lezsirozni.;]

Elég vastagok a combjaim, de szerencsére a hasam eltakarja őket!

(#457) gelbelex válasza Nautilus (#456) üzenetére


gelbelex
őstag

Háát, igen, a 16 ohmos MX450-es nekem is csalódás volt, mélyek alig vannak benne... :O

HD600 vs. HD650.
Pedig de. Volt szerencsém a Basys-nál (Bartók Béla út) mindkettőbe belehallgatni ugyanazon zenével, és bizony a 650-es még a 600-asnál is sokkal jobb... :C
Ha rászánnék ennyit, akkor tkpen a ~74eFt-os 600-asnál a ~94eFt-os 650-es jobban megéri... :Y


[Szerkesztve]

(#458) Franklyn


Franklyn
csendes tag

Hi .

Egy PMX60 -as fejhalgató tulajdonosa vagyok bátran ajánlom mindenkinek , nagyon szépen szól , gyakolatilag csak nagy hangerőn sikerült torzításra bírni de az már nekem is fájt. Kb 6 K volt MM -ben, szerintem kényelmes .Mély terén azért elég gyenge , de a magas az iszonyat 30 e felett halottam csak hasonlót füleseknél.

(#459) Franklyn


Franklyn
csendes tag

Hi .

Egy PMX60 -as fejhalgató tulajdonosa vagyok bátran ajánlom mindenkinek , nagyon szépen szól , gyakolatilag csak nagy hangerőn sikerült torzításra bírni de az már nekem is fájt. Kb 6 K volt MM -ben, szerintem kényelmes .Mély terén azért elég gyenge , de a magas az iszonyat 30 e felett halottam csak hasonlót füleseknél.

(#460) bumper


bumper
senior tag

Ma vettem egy új MX 350 -est 2190-ért, gondoltam ennyi pénzt bizti megér, le is csaptam rá, mint gyöngytúk a takonyra.
Viszont amikor meghallgattam majdnem elsírtam magam, a dinamikája nem az igazi a magas nagyon erős szinte fülsértő, a mély meg sehol...
Basszus be fog ez járatódni valamikor, vagy örökre ilyen lepkefos cincegő hangja lesz?:O
plíííz help mííí

(#461) ponti_ak válasza bumper (#460) üzenetére


ponti_ak
addikt

(#462) Nautilus


Nautilus
csendes tag

Hello!
Probald meg az EQ-t varialni, ez sok embernek nehezsegbe kerul,vagy szimplan csak nem gondol ra , vagy nincs zenei izlese.Az en mx 500asom sokkal jobban szolt miutan hegesztettem egy sajat EQ-t az emp500-hoz.Igy lehet kivedeni a torzitasokat es a fulhallgatora atszabni a parametereket.

Elég vastagok a combjaim, de szerencsére a hasam eltakarja őket!

(#463) bumper válasza Nautilus (#462) üzenetére


bumper
senior tag

heggeszteni ?? hát azthiszem az nem fog menni !
Próbléma megoldódott levásároltam az árát

(#464) Nautilus


Nautilus
csendes tag

Bocs.Aki nem ertene annak javitanam.A hegeszteni kifejezest atvitt ertelemben hasznaltam az : Önlépző szakkör - Rémálomföld c. darabjabol (''fat vagott es tortat hegesztett a kerten..'').Kulonben en is belekothetek hogy csak egy g...
A bejaratastol a torzitas is megszunik egy bizonyos mertekben a fullhalgatoknal?

Elég vastagok a combjaim, de szerencsére a hasam eltakarja őket!

(#465) Bernardo20


Bernardo20
senior tag

érdemes venni egy hd 515öt ? Laptopom van és a fülhallgató kimenet szeretném hanszálni.(integrált hangkártya van benne. Ki lehet hajtani vele a fülest? thx előre is.:))

(#466) Yaye válasza bumper (#463) üzenetére


Yaye
őstag

Szerintem elsietted a levásárlást... Én múlt héten vettem mx450-et. Rögtön be is dugtam, bár nem vártam tőle elsőre egetverő minőséget. 3 perc után kivettem a fülemől mert fájt hallgatni. Egész délután ment a zsebemben, meg egy bő napra otthon hagytam rákötve egy rádióra, és ezután tényleg lényegesen jobb lett, mint az addig használt, lejátszókhoz kapott gyári fülbevalóim, és bár nyilván nem egy supraaural vagy circumaural minőség, de teljesen beváltotta a hozzá fűzött reményeket.

By the way... bár a hangja szerintem jó, de maga a hallgató nem vágott földhöz. Ezüstre festett dugasz, csak szivaccsal használható, vékony, merev drót, nyiszlett csatlakozó... kíváncsi vagyok meddig bírja (nehezen hihető ami a dobozon áll, hogy ''extremely rugged'').

(#467) Yaye válasza Bernardo20 (#465) üzenetére


Yaye
őstag

Biztosan ki lehet vele hajtani, kérdés hogy milyen hangminőséget produkál a noti. Na nem mintha valami high-end sznob lennék, de pl az enyémnek botrányos az integrált hangja, magasabb hangerőn egyszerűen torzít. Így csak úgy tudom használni hogy minimum hangerőn szól, külső aktív hangszóróval, de fejhallgatóval direktbe már nem egy zenei élmény. :(
Szerintem inkább vegyél egy picivel jobbat, amit egy rendes hifinek is méltóbb párja, csak egy kicsivel többért legalább egy 555-öt (kb 25k), de ha tényleg csak notihoz kell akkor ahhoz a minőséghez szvsz bőven elég egy HD202 is, töredék pénzért (bruttó 6k, és szerintem nem szól rosszul).

[Szerkesztve]

(#468) Bernardo20 válasza Yaye (#467) üzenetére


Bernardo20
senior tag

köszönöm a választ!
Most a zalmann 5.1es fülesemet szeretném lecserélni, bár még nem vagyok biztos benne.:B
Igazából tényleg csak a notihoz hasnzálnám dvdkhez meg zenahallgatásra..esetleg discman-hez.

A notimba elég jó hangari van,mert szépen szól és nem is torzit,csak ha nagyon hangosra veszem.

Igazából én nem sok különbséget hallottam az 515 és az 555 között. talán egy picivel tisztább a hangja,de csak komolyzenénél érezhető(nekem).

(#469) Yaye válasza Bernardo20 (#468) üzenetére


Yaye
őstag

A noti kis beépített erőlködője valószínűleg nem tud olyan frekvenciaátvitelt ami túl jó fejhallgató után kiáltana. De ha rendes zenehallgatásra is fogod használni, akkor szerintem vedd meg a legjobbat amit meg tudsz fizetni. Számtalanszor tapasztaltam, hogy a kiváló minőség mennyire sokat számít egy rendes zene esetében, sőt még a gyengébbeket is hallgathatóvá teheti.
Egy ilyen fejhallgatót nem pár hónapra vagy egy évre vesz az ember (én legalábbis), hanem hosszú időre, mert nincs pénzem folyton cserélgetni és vigyázok rá. Akkor meg már nem azon a plusz 15 vagy akár 20k-n fog megbukni a családi sarokház :) Úgyhogy én anno mikor hifit vettem, megvettem az akkor egyik legjobb Sennheiser fülest (HD590), valami 36k körül volt, de befektetésként kezeltem, és nagyon nem bántam meg :)
Nemrég vettem faternak egy HD202-t tévézéshez, és akkor már meghallgattam a 600-ast, meg a 650-est, és mit mondjak, könnyeket csaltak a szemembe :O :)

(#470) Bernardo20 válasza Yaye (#469) üzenetére


Bernardo20
senior tag

Köszönöm.Meg fogom fogadni a tanácsod!:R

(#471) ManY


ManY
senior tag

nemtudjátok honnan lehet beszerezni pmx 100 asat vagy 200 asat ?

(#472) golyani válasza bumper (#463) üzenetére


golyani
addikt

szerintem is elsietted.
kell neki 2-3 nap míg bejáratódik.
mit veszel helyette?

(#473) SQX_Barto


SQX_Barto
addikt

Ezúton szeretnék felháborodásomnak hangot adni:D
Az Mx550-esem elfelejtett stereo maradni... :(((
CSekély két-három hónap alatt...
Remélem a Médiába nem fognak cseszekedni és szó nélkül kicserélik...

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#474) ponti_ak válasza ManY (#471) üzenetére


ponti_ak
addikt

(#475) ponti_ak válasza golyani (#472) üzenetére


ponti_ak
addikt

szvsz már megvette..

(#476) Nautilus


Nautilus
csendes tag

Csocsi!
Nincs valakinek elado , philips sbche590 fülhalgatója?
Nekem mx 500 van es, ize, jobban bejott a regebbi.Nekem mar volt ien csak elloptak , es most mar nem forgalmazzak.Remelem h csak enyelore.

Elég vastagok a combjaim, de szerencsére a hasam eltakarja őket!

(#477) golyani válasza ponti_ak (#475) üzenetére


golyani
addikt

hö?
megvette-> nem teccett-> visszavitte-> levásárolta

én aszondom várnia kellett volna 2-3 napot.

(#478) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Na, vettem egy PX100-asat az mp3 lejátszómhoz. Hát mit ne mondjak azért érezhető a különbésg az mx 400hoz képest :)
Megérte :)

(#479) ponti_ak válasza golyani (#477) üzenetére


ponti_ak
addikt

Oké, vágom, hogy szerinted elsiette, csak azért írtam, hogy már megvette, helyette az újat, mert így kérdezted (jelen időben):
''mit veszel helyette?''

Jaj, egészen lefáradtam már, ne ragozzuk tovább.. :)

bumper: Ezexerint rendesek voltak az ósanba.. ja, amúgy milyet vettél a 350-es helyett? :DDD

(#480) ponti_ak válasza KergeK@csa (#478) üzenetére


ponti_ak
addikt

Grat. :C

(#481) golyani válasza ponti_ak (#479) üzenetére


golyani
addikt

bocccs.
ott pont.:R

(#482) Nautilus


Nautilus
csendes tag

Hi!
Ha valaki nem ismerne, es aki megis, annak is ajanlom:)
Naggyon durva :D .
Nezzetek meg a Sennheiser HE 90 Orpheus - t.
En lefostam a bokam.Lesz megint miert irigykedni:(

Elég vastagok a combjaim, de szerencsére a hasam eltakarja őket!

(#483) SMS Help


SMS Help
csendes tag

Szasztok!

Szerintetek melyik Sennheiser szimetrikus füles a legjobb 3000 HUF alatt?
Ja és hol a legolcsobb?

:R Válaszokat köszönöm! :R

(#484) Jared


Jared
aktív tag

Üdv!
Azt szeretném tudni, hogy a px200 tartalmazza-e a kevés basszus betegséget.Kb 1 hónapja vettem egy mx200-ast és egy double-failure:kevés basszus és a bal bogyó állandóan kiesik a fülemből.:U

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#485) SMS Help válasza SMS Help (#483) üzenetére


SMS Help
csendes tag

Letöltöttem egy PDF árlistát.
Ahogy nézem, nálam csak az mx300 és 350 jöhet számításba.

Melyiknek jobb a hangzásvilága?

(#486) Tangerine válasza Jared (#484) üzenetére


Tangerine
senior tag

A PX 200-nak tökéletesen szól a basszusa. Nem is lehet összehasonlítani ezekkel a fülbedugós bogyókkal. Nem is egy kategória.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#487) Jared válasza Tangerine (#486) üzenetére


Jared
aktív tag

Ezt örömmel hallom.:)Vajószínüleg november környékén buyolok egyet.
Epilogue:Nekem nem jött be az mx sorozat,de csak a basszus miatt.

[Szerkesztve]

Jared Soldier vagyok, Hendrix szellemi örököse. A szomszéd lakásban lakom.

(#488) gelbelex válasza Jared (#487) üzenetére


gelbelex
őstag

Ha meglesz a PX200, valószínűleg annak magasai miatt is úgy fogod gondolni, hogy megérte... azok is sokkal tisztábbak, szebbek az MX-ekénél...

(#489) Tsunami


Tsunami
senior tag

Nem értem, hogy ha utazik valaki metrón vagy buszon, akkor mért érdekes, hogy minnél tisztább legyen. Nekem mx450 van, de tökéletesen megfelel. És úgyis beszűrődik a kinti zaj, felhangositani meg nem fogom annyira, hogy szétmenjen az agyam.

''három a kettő tizen''

(#490) VVoid válasza Tsunami (#489) üzenetére


VVoid
aktív tag

Miért, csak metrón vagy buszon lehet zenét hallgatni?
Az MX meg PX széria között meg óriási a hangzásbeli különbség, nem egyszerűen tisztább az egyik, mint a másik. Ráadásul a PX200 alaposan kiszűri a külső zajt, így metrózúgás meg MX-es cincogás helyett élvezhető hangzást kapsz, kisebb hangerőn is.

(#491) ponti_ak válasza Jared (#487) üzenetére


ponti_ak
addikt

Nézd meg a PX100-ast is előbb, mert nem mindenkinek kényelmes a 200-as, többen is írták külföldi fórumokon is (pl nekem is fura volt sokáig), plusz sajnos a ''zárt'' jelző sem teljesen igaz az ÉN ESETEMBEN, mert nem elég széles a kobakom.. :U

Ennek megfelelően persze a basszus is érezhetően kevesebb (kipróbáltam, ha csak 1 picit is odanyomom a fülemhez, már sokkal jobban zár a füles, és a basszus is jóval erősebb). DE még így is király!

A PX100-at pont amiatt nem akartam, mert nem zárt... így szvsz valahol a kettő között kötöttem ki, de NEM BÁNTAM MEG, az tuti. PX200: :R

Summa summarum: próba cseresznye! ;)

(#492) VVoid válasza ponti_ak (#491) üzenetére


VVoid
aktív tag

Hehehe... pont így vagyok én is vele... de ha jól rányomom a fejemre (kicsit deformálódik a felső, aránylag rugalmas része), akkor már egész jó.
Az tény, kell vele kísérletezni, hogyan rakd fel, de ha megtaláltad az ideális pozíciót a jó hangzáshoz, azontúl már nincs baj vele.

(#493) Tangerine válasza VVoid (#492) üzenetére


Tangerine
senior tag

Mikor úgy érzed, hogy pont jól áll a füleden, húzzál ki mégegy kattanásnyit mindkét oldalon. Na ekkor fog jól zárni és jól szólni! Legalábbis én ezt tapasztaltam.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#494) VVoid válasza Tangerine (#493) üzenetére


VVoid
aktív tag

Télleg, egész jó így!
:DD :DD :DD :R

(#495) gelbelex válasza Tangerine (#493) üzenetére


gelbelex
őstag

Ugyanezt tapasztaltam... :)

(#496) ponti_ak válasza Tangerine (#493) üzenetére


ponti_ak
addikt

Kösz a tippet, ha hazaérek, kipróbálom. :R

Egyébként valami ilyesmi kezdett kialakulni a használat során nálam is, csak nem tudatosult egészen (..amikor sikerült tuti-jól beállítani a fejemen, egész napra fent hagytam, és emiatt kevesebbszer vettem le/fel... :D)

... de ha nekem is bejön a trükk, megírom a Sennheisernek, hogy írja bele a használati utasításba pl. ''How to put on PX200 properly..?'' címszóval. :DDD

(#497) gelbelex válasza ponti_ak (#496) üzenetére


gelbelex
őstag

A headphone.com-on (Bővebben: link) írják, hogy ha/akinek nem fekszik fel tökéletesen a fülre vagy elmozdul (mozgás közben), akkor nincs basszus.

Ez a felfekvés a fülemen egy kicsit lejjebb van annál, ahol korábban a többi (supraaurális) fejhallgatómat hordtam... és ha csak egy kicsit is elemelem a fülemtől, tényleg eltűnnek a mélyek és a hangszigetelés is.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#498) Tangerine válasza ponti_ak (#496) üzenetére


Tangerine
senior tag

Kérek jogdíjat. :)
Egyébként a legtöbb helyen szerintem emiatt húzzák le a px 200-ast. Szerintem nem szól jobban a px 100 sem. A múltkor a pécsi MM-ben kipróbáltam a gminimmel. Bár elég nagy hangzavar volt. Sajnos a px200-asom pont nem volt nálam. Az meg nem akartam mondani, hogy bontsanak ki egy px 200-at is.
Szerintem kb tökegyforma a 100-as és a 200-as, bár jó lenne egyszer nyugis/csendes helyen összehasonlítani. Az a baj, hogy a 100-ast sok helyen nem lehet használni bizonyos hangerő felett. Pl munkahelyemen sem szeretnék másokat zavarni, buszon is idegesítő.
A másik hátránya, hogy a hagyományos szivacs egy idő után tuti, hogy lerohad róla. Ja és a 200-as szerintem jobban is néz ki. :DDD Igaz nálam a kinézet az utolsó.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#499) ponti_ak válasza Tangerine (#498) üzenetére


ponti_ak
addikt

Oké, ha kapok valamit, megfelezzük. :D (persze csak akkor, ha nem valami nagy értékű dolog lesz, pl HD515-ös, stb ;])

Amúgy mostanában visszaálltam az mx400-asra, mert metrón jó az is, és kicsit egyszerűbb kezelni...
Ha meg föld felett (busz, vili, gyalog stb) utazom, akkor px200, és kész (...lassan muszáj is lesz, mert kezd fázni a fülem.. brrr.. :)) )

(#500) Tangerine


Tangerine
senior tag

öccáz 500. :DDD

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.