Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) A_ScHuLcZ


A_ScHuLcZ
addikt

Na újabb fejlemények, a Basys Andrássy úti üzletében még van 1 pár darab mx450-es füles, és egyik ismerősöm szerdán megy pestre, majd vele megpróbálom elhozatni.

Nemtudja vki véletlenül annak a boltnak a telefonszámát?
Neten nem találtam.

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#202) Zozz


Zozz
tag

Olvasgatom a fórumot, de késő van és jó lenne választ kapni a kérdésemre.
3-4e Ft-ért keresek fülhallgatót. Sennheiser érdekelne mert csak jót hallottam eddig róla.
Főleg rock zenéhez kéne. Basszus ne legyen tolakodó, ne nyomja el a magasabb hangsávokat a magas pedig ne rondítsa el az énekhangot fölöslegesen. Na innentől jöhet a vájtfülűsködés, hogy ki milyennek hallja de szívesen várom a véleményeket, hoyg ki melyiket ajánlaná. Fontos! MX v. PMX érdekelne.
Előre is köszi.

''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

(#203) A_ScHuLcZ válasza Zozz (#202) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Hali!

Ahogy elnézem, neked nagyjából ugyanazok az igényeid, mint nekem, ugyanis én szintén főleg rockzenéhez használnám.
Ebből következően mx-ből hanyagold az 5xx-es szériát, mert abban már el van túlozva a basszus, ami előnytelen. Viszont a 4xx széria a 3xx-nál állítólag jobban szól. Ezért rendeltem én mx450-et, csütörtökre jön meg, kíváncsi leszek rá.

PMX nálam nem jöhet szóba, mert nemszeretem a pántosakat utcán hordani... ;]

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#204) Zozz


Zozz
tag

A PMX még nem gázos utcára mert az tarkón fut végig, de ízlések és pofonok (bár a hosszú hajamra... :D).
No a lényeg. Ha megjön írj már róla pár szót. Lehetőleg legyél kritikus minél inkább. Tudom ez saját zsebre nem olyan könnyű, de próbáld meg légyszi.
Előre is köszi.

''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

(#205) bumper


bumper
senior tag

Többen kértek a PX100-asról tapasztalatokat.

Egy éve használom zenehallgatáshoz mindenféle zenéhez, tisztán szépen és harmónikusan szól. Ezért is vettem, mert maga a Sennheiser is ezt tekinti erényének, minden zenei stílushoz ajánlja (ha jól emlékszem szemben a 200-assal).
Általában a gép mellett ülve használom, ami iskolaszünetben elég sok időt tud jelenteni, de előbb érzem hogy a szemem folyik ki mintsem a fülem fáradna el...
Rengeteget CODoztam vele amin szépen adja az effektusokat, de ez egy 10K-s fülestől igazán elvárható.

Viszont ne ''túráztassátok'' a fülest. Elkövettem azt a hibát, hogy (levettem és) pár percre max hangerőre raktam miközben kemény basszus zene szólt. Elkezdett recsegni, mintha pattogna az áram a bal fülesben. Azóta ha a zenében nagyon mély basszus van és hangosan hallgatom akkor a baloldalon halkan de érezhetően beremeg /legalább nem recseg/, de szerencsére ez ritkán fordul elő.

Használtam párszor utcán is (nem békávén) és ott tényleg nem ajánlott, de aki igazán jó hangminőségű fülest akar az ne az utcán hallgassa. Arra jók a ''Koss The Plug'' tipusú fülesek.

Tavaly az Andrássy úton vettem ,fasza kis műanyag hordtokkal, 11Kért,
és életem eddig legjobb vétele volt :)

(#206) AGE-T


AGE-T
senior tag

nahh, vettem nem rég egy Sony Mdr-EX51-et. Aztán most, hogy jól kipróbáltam, :O váltanék, egy senhejre (px200), de ennek a kialakítása nem túl praktikus'' szerintem ''. Tudnátok javasolni valami alternatívát, ami úgy szól mint a px200?Olyan kéne aminek az átkötője nem a fejem fölött van. Néztem a PMX 60-at, van valakinek saját tapasztalata, a ketyerével kapcsolatban? :C

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#207) fogtunder


fogtunder
nagyúr

most akarok fejest venni, az mx350esem helyett (igazság szerint nincs vele bajom, csak a rövid kábelhossz miatt a gyakori húzogatás miatt megszakadt a kábel), és úgy gondoltam, hogy most valami egészen mást akarok. két versenyzőre redukáltam a mezőnyt: hd 202 és hd 437. mivel egy árban vannak, pusztán a hangzás és a kényelmi szempontok számítanak. preferált zenei stílusok a rock bármilyen vállfaja, jazz'n'bass, chillout. ha valakinek van ötlete/tanácsa, megköszönném.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#208) zlaboncz válasza fogtunder (#207) üzenetére


zlaboncz
tag

Elmegy, felpróbál, meghallgat. 3 kedvenc CD be a táskába, oszt' gyí!

A dugóhoz képest nagy változás egy zárt, fül körül fekvő füles, úgyhogy mindenképpen egy hosszeb tesztet javasolnék.

ZooLee

(#209) Sunyi Sanyi


Sunyi Sanyi
senior tag

Hy All!Nekem HD 212Pro fejhallgatóm van és nagyon cool!!!!A basszusok nagyon jól jönne k belőle.15ezer HUF volt.
Nagyon kényelmes
-jó zárt
-magas mély közép stb.. jól jönnek át
-A műanyag ami megtartja és adja a formát attól félek 1 kicst(amikor táskába etc. rakom)nehogy eltörjön mert nem 1 vastagság.
-Könnyű
-a két oldalsó zsínór zavar 1 kicsit(kár hogy nem csak az 1ik oldalán van)
4 osztályzatot érdemel az 5ősből szerintem

(#210) Torry


Torry
addikt

Segítsetek egy kicsit.
Mostmár szeretnék fasza fülest venni.
Amit kinéztem:

Sennheiser HD 202
Sennheiser HD 437
Sennheiser HD 457

A füles játékra meg tuc-tuc zenére. Úgy tudom tuc-tuc-ra a zárt a legjobb.
Kérdés természetesen, hogy melyiket válasszam.

[Szerkesztve]

(#211) ByB


ByB
addikt

Remélem legalább itt értékelik a minőséget: eladó PX100-as!!! Bővebben: link

(#212) Torry


Torry
addikt

HD 202-es fülest honnan a jó égből tudnék szerezni???

(#213) ByB válasza Torry (#212) üzenetére


ByB
addikt

Basys-től! Bővebben: link 6000Huf

(#214) Torry


Torry
addikt

Hi!

Segítsetek egy kicsit.
Mostmár szeretnék fasza fülest venni.
Amit kinéztem:

Sennheiser HD 202
Sennheiser HD 437
Sennheiser HD 457

A füles játékra meg tuc-tuc zenére. Úgy tudom tuc-tuc-ra a zárt a legjobb.
Kérdés természetesen, hogy melyiket válasszam.

(#215) Torry válasza Torry (#214) üzenetére


Torry
addikt

UP!

(#216) Zozz válasza A_ScHuLcZ (#203) üzenetére


Zozz
tag

Üdv. Megvan már az MX 450-esed? Ha igen írnál róla pár szót?
Lehet, hogy azt veszek. Viszonylag olcsó és úgy sejtem jót kapok a pénzemért (ha nem is marantz, vagy onkyo :D, de azok nem is csinálnak fülest. :) ).

[Szerkesztve]

''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

(#217) bwoay válasza d-a-n (#191) üzenetére


bwoay
nagyúr

válaszolok ''jobb későn, mint soha'' alapon,
meg hátha van még valaki, akinek nem tiszta a dolog:

A Sennheiser mx400-ból igazából nincs több fajta,
mert a füldugó maga ugyanaz,
csak a kábelezés miatt különböztetünk meg két eltérő kivitelt.
Az egyik a sima: 1m-es kábellel, szimmetrikus kábelhosszal, L alakú jack dugóval
a másik pedig az rc (remote control): 70 cm kábel, asszimetrikus kábelhossz, egyenes dugó.

Az mx500-ason levő tolópotméter pedig olyan rémeccerű,
hogy nem nagyon ad esélyt meghibásodásnak.
Mondjuk egy idő után biztos, hogy recsegni kezd az oxidáció miatt,
de egy csepp WD40 azonnal megoldja a problémát,
más karbantartást nem igényel. Ellenben nagyon jól jön,
amikor nem kell a hangerőállításhoz
a zsebünkben kotorászni az mp3 lejátszó után.

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#218) ponti_ak


ponti_ak
addikt

Sziasztok,
Lenne 1 kérdésem PX200 tulajokhoz: mennyi ideig ''bejáratós'' a füles? (kb. hány üzemóra kell, hogy ''beálljon''?) :)

Vettem egyet, és eddig nem tűnik túl jónak a hangja (igaz eddig csak a gépem alaplapi hangkarijára dugtam rá), az viszont biztos, hogy a MM-ben meghalgatott példány sokkal jobban muzsikált... :U

[Szerkesztve]

(#219) [G@B] válasza Torry (#215) üzenetére


[G@B]
tag

én is progressive zenét hallgatok nagyrészt.HD 202esem van, nagyon meg vagyok vele elégedve, nem fogod megbánni ha megveszed.nem kell hozzá audigy hangkártya h elkápráztassa az embert, de nem árt:)

VR6 // by vw vento

(#220) Torry válasza [G@B] (#219) üzenetére


Torry
addikt

Egy SB live is elég lesz nem?

(#221) [G@B] válasza Torry (#220) üzenetére


[G@B]
tag

elég.szebben szól mint 1 integrált

VR6 // by vw vento

(#222) A_ScHuLcZ válasza Zozz (#216) üzenetére


A_ScHuLcZ
addikt

Hi!

Bocsi, h nem írtam róla, elfelejtettem :B

Igen, megvan már a füles, és nagyon meg vagyok vele elégedve, a panasonicnál sokkal jobban szól. Van benne basszus is, de szerencsére nincs eltúlozva, pont jó :)
A magasakat is szépen kiadja, akárcsak a mélyeket.
Persze nem szól úgy, mint egy hifi füles, dehát egy fülbedugóstól olyat ne is várjon az ember, a maga kategóriájában sztem kiváló darab, csak ajánlani tudom...

Nekem jobban bejön a szimmetrikus kábelezés, panasonicnál asszimmetrikus volt, de ez jobb sztem.

A dobozát elég nehéz használni, max utazásnál jöhet jól, de akkor meg úgyis zenét fogok vele hallgatni út közben, nem? :))

Egyetlen hátránya az, hogy a szivacs mostmár állandóan leesik róla, persze ez sztem nem a füles hibája...

Ja és a bejáratás dolog tényleg nem hülyeség! Mikor megvettem, először kicsit csalódtam, semmivel sem szólt jobban a panánál. Itthon letettem az asztalra, és 2-3 napon keresztül folyamatosan nyomattam neki a zenét egyre hangosabban.

Ezután ismét összehasonlítottam, és kb ég-föld volt a különbség :D

"I'd tell you a joke about UDP, but you probably wouldn't get it."

(#223) korneel


korneel
tag

hello

vettem egy mx400-t,sajnos nem olvastam a topicot előtte és sikerült kifognom a 70-es kábellel rendelkezőt, ráadásul ki se lehet bontani sehol szóval esély nincs rá hogy kipróbálja az ember, na mind1 kicseréltem a kábelt, nem vmi bonyolult szerkezet, még a hülye is meg tudja oldani!:) de nem értem miért az összes fülhallgatómnak a jobb oldala megy szarrá, mint pl ennek is.. a bal oldali nem is recseg a jobb oldalival meg már minden baj van, alig adok rá 1 kis volume-t és máris recseg, haverom az iriver cd lejátszójához kapott,de neki is a jobb oldali ment tönkre...ja és a kis szivacsok közül is elvesztettem az egyiket, szerintetek így még vissza cserélik gariban? vagy ha vissza teszem rá az eredeti kábelt? (a hangszóró recsegését biztos nem a kábel kicserélése okozta, mert a membránhoz nem is lehet hozzá férni,csak az érintkezőkhöz) vagy ez a garancia hogy érvényes? eredeti csomagolást ugye nem kérnek a media marktban? :F
hm én azt hiszem ezután a sennheiser után maradok sony párti, az azonos árban lévő sonyk nem adják vissza olyan részletességgel a zenét(azonos tudásúak drágabbak,de jobbak), de viszont sokkal jobban terhelhetőek, és nem mennek szarrá mint ez a trutyi...mintha direkt rosz minőségűre csinálnák, éljen a fogyasztói társadalom...

[Szerkesztve]

(#224) M@trixfan válasza ponti_ak (#218) üzenetére


M@trixfan
addikt

Először nagyon agresszívnek tűnt a mély, de az elmúlik egy idő után. Úgy éreztem, hogy a magas tartomány is tisztul idővel. Nem használtam semmilyen tesztjelet, hanem simán hallgattam rajta a zenét. 1-2 nap Gyakori zenehallgatás megtette hatását. Ezt felgyorsíthatod ha járatod a zenét állandóan rajta és otthagyod. Csak ne járasd túl magas hangerőn, mert tönkreteheted a fülest.

[Szerkesztve]

twitter: MatrixfanLive | Ősidőktől a PH!-n

(#225) ponti_ak válasza M@trixfan (#224) üzenetére


ponti_ak
addikt

Thx.

Ez a ''járatás'' jó 5let, este hazamegyek, és rá is kötöm valamire..
Eddig még nem volt időm hallgatni, viszont péntekre pöpec kéne, hogy legyen, mert indulunk nyaralni.. :)

(#226) bwoay válasza korneel (#223) üzenetére


bwoay
nagyúr

Engem nagyon érdekelne, hogy mi módon tudtad kicserélni a kábelt,
mert én már nézegettem többször is magát a füldugót,
de egyáltalán nem tűnt bonthatónak. Szóval lehet, hogy a hülye is meg tudja oldani, de nekem nem sikerült :B

Más: szerintem nem jobbak a magasabb árkategóriás Sony-k,
csak drágábbak, ráadásul nekem azok is beadták a kulcsot kb egy év alatt,
szintén membrán problémával.

érdekesség: nekem pont a bal oldali szokott meghalni,
talán azért, mert balkezes vagyok ;)

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#227) [Ixub]


[Ixub]
tag

nekem volt egymás után 2 mx 500am, de mind kettő kidurrant, ezután egy picit felhúztam magamat és vettem egy px 200 nah azzal semmi gond és szól mint az atom, meg otthonra van HD200-as, meg egy rs 110-es az öregemnek, hát egy szent én az életben más gyártótol nem vaszek fülhallgatót, iszonyat meggyőzőek. nem véletlen Mr Sennheiser fülorvos volt.

(#228) Torry válasza ByB (#213) üzenetére


Torry
addikt

Hogyan lehet a Basys-nél vásárolni?

(#229) ponti_ak válasza [Ixub] (#227) üzenetére


ponti_ak
addikt

''...nem véletlen Mr Sennheiser fülorvos volt.''

...érdekes, ezt eddig nem is tudtam. :U

(#230) borob válasza Torry (#228) üzenetére


borob
tag

bemész mondjuk a MOM Parkba v a körúton vhol van üzlet, bla bla :D

(#231) Mic ACE


Mic ACE
aktív tag

A tönkremenést illetően, van úgy, hogy nem is megy tönkre a füles. Nem egyszer fordult erő velem, hogy erősebb hangerőnél zizegett valamelyik füles, vagy éppen recsegett az erős basszusnál, és mikor kibontottam kiderült, hogy egy beszorult apró hajszál, vagy piszok az okozója, vagy éppen a membrán horpadt be egy pontján pl. egy hajszál nyomásának köszönhetően. Első esetben csak ki kell tisztitani a membrán előtti részt, a második esetben pedig addig babrálni valami kicsi, nem éles tággyal a membránt, míg ki nem rúgja a horpadást. Érdemes utánanézni, nem ilyen-e a hiba oka, mielőtt kukába küldjük a cuccot.

"De minek az a párt, ami övön alul árt, meg a nagy vörös állami szuszpenzor!''

(#232) ByB válasza Torry (#228) üzenetére


ByB
addikt

Odamész és megveszed! Ennyi... ;)

(#233) Torry válasza ByB (#232) üzenetére


Torry
addikt

Nem postáznak?
Mert nem nagyon járok Pestre.

(#234) cherockee


cherockee
aktív tag

valakinek van seni 202ese, 212ese vagy valami hasonlo zárt erős fülese, és ipod-ja? csak érdekelne hogy az impedancia nem probléma? hangereje van? ... hallottam egy olyant hogy leeht +30mW-ot adni ipodra, mert le van gyárilag szabályozva.

eccómincáz: ipod + seni hifi zárt fejes joo erőt produkálhat bárhogyis?

(#235) zlaboncz válasza cherockee (#234) üzenetére


zlaboncz
tag

Zárt fülesben tuti, hogy elég lesz. Én egy nagy 595-öst hajtottam meg róla (iPod mini) és elég volt, pedig az nyitott.
Úgy tudom, hogy nem +30mW szoftvermódosítás van, hanem az egész firmware-t le lehet cserélni (természetesen nem hivatalosan) az amerikai, nem korlátozottra.

ZooLee

(#236) Tsunami


Tsunami
senior tag

Én most akarok egyet venni, méghozzá fülhallgatót, mer nem nagyon szeretem a fejhallgatót utcán, esetleg olyat ami fülre csiptethető vagy nem felül hanem hátul van a ''teteje'' biztos értitek:D Szal melyiket ajánljátok?

''három a kettő tizen''

(#237) Tsunami


Tsunami
senior tag

Na szal pmx40 vagy pmx60 vagy pedig mx szériából valamelyik.

''három a kettő tizen''

(#238) Tsunami


Tsunami
senior tag

najo akkor most keresek egy olyan tesztet, hogy mx450 vs pmx60:D

''három a kettő tizen''

(#239) zlaboncz válasza Tsunami (#238) üzenetére


zlaboncz
tag

Egyértelműen a pmx60 lesz a jobb. nézz vissza a topicban, ahol egy mx vs. pmx60 vs. px200 összevetés volt, én ott még a px200-nál is egy lehelletnyivel jobbnak találták a pmx-et.
Az mx csak akkor jobb. ha mindeképpen csak dugót akarsz.

ZooLee

(#240) c41r0^ válasza zlaboncz (#239) üzenetére


c41r0^
őstag

namost én vettem egy PMX40-est, de már megbántam..hogy miért? Mert annyira nyitott, hogy full hangerő mellett is elszáll a basszus, a tömegközlekedés nagyon behallatszik. Élvezhetetlen régi buszon, ill. villamoson. Metrón már tűrhető. Szal mindenképpen ki akarom próbálni az MX 450-et, csak jobb lehet ennél. Az igazi persze a px200, mert az zárt, ráadásul a frekitartomány is óriási. Hiába no, meg is kérik az árát.

(#241) Tsunami


Tsunami
senior tag

Nos, én vettem ma egy mx450-et, mer mindenképp fülbedugós kellett, mert simán zsebre is tudom vágni. Először is, úgy szól hogy majdnem lehugyoztam a bokám:DDD Másodszor pedig ha valaki az utcán használ fülest, akkor mindenképp hallani fogja a külső zajt, kivéve ha valami nagyobb brutál fejhallgatót vesz. Harmadszorra pedig hiába van egy fülesnek irdatlan nagy frekvenciatartománya, ha azt meg se hallod, max egy bagoly:D Szóval az mx450-et csak ajánlani tudom, sőt nagyon komoly ha valaki fülbedugóst akar.

''három a kettő tizen''

(#242) c41r0^ válasza Tsunami (#241) üzenetére


c41r0^
őstag

Perszepersze, utcai fülesnek bőven elég egy 20Hz-19-20kHz-ig terjedő frekitartományt megszólaltató cucc. Az is OK, hogy behallani a zajokat, de ennyire biztos nem fogom majd az MX450-el, mint ahogyan a PMX40 beengedi a zajt. Én is ilyet tervezek venni, ezt meg eladom vagy nemtom...

(#243) fogtunder


fogtunder
nagyúr

van valakinek eh150-e?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#244) Predator666


Predator666
aktív tag

Kinek van PC160 Sk-ja? mert érdekelne a véleménye róla. Lényegében csak a negatívumok, mert a pozitívumokról mindenhol regélnek, szóval vkiesetleg? :R

Kivettem, mert volt, kit zavart.

(#245) SLi


SLi
tag

Beszervárltam egy mx500 white ot az ipodhoz! Hát nem vagyok elájulva az ipod füleshez képest,vhogy eltűnt az a meleg apple füles melegség,mélyek olyan félig összecsapottak,dinamikuskezdés majd elvész az apple füleshez képest,viszont közép és magasan steril:D Nekem szeméylszeritnt szépen fülbe illik. Ha vki érdekel egy MX 500 White akkor az irjon. Vadi új a füles,igazán 1 órát volt hazsnálva,lehet az aond h be se ''járattam'' még,de aki cserélne apple fülest (mert sokan szidtátok a ph-n az apple füleseket) akkor egy csere vagy akit érdekel irjon!

(#246) feise válasza SLi (#245) üzenetére


feise
aktív tag

FONTOS a bejáratás... én eddig esküdtem a Pana fülesekre, aztán vettem egy MX400-at 2-3 hónapja... azthittem ott viszem vissza a boltba... borzalmas hangja volt.. mostmár ennyi használat után újra belehallgattam a panába.. Szörnyű doboz hangja volt!

Miért van a templomtornyon villámhárító?

(#247) [G@B]


[G@B]
tag

Van egy eladó Sennheiser HD-515-öm, még 1 hónapos kb, nem járattam még be, annyi h a dobozát nem hoztam el.2 év gari van rá.Csak a problem , h Nyíregyi vagyok.ha érdekel valakit, írjon, v msn: techno19@freemail.hu ár: 16.9 k

VR6 // by vw vento

(#248) c41r0^


c41r0^
őstag

Eladó lett a PMX 40-es fülesem...okok és minden egyéb infó a topikjában:
Bővebben: link

(#249) golyani


golyani
addikt

az iriver lejáccókhoz melyik fülest adják????
mx300?

(#250) lorcsi válasza [G@B] (#221) üzenetére


lorcsi
veterán

tényleg hallhatóan jobb lesz mint a ( az adataimnál lévő alaplapon az ) integrált hang ?
az audigy meg még jobb ugye? akár az 1 is...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.