Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:19

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!(beleértve a sárga kazettákat is)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Rezuhu válasza khron78 (#12000) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Köszönöm az információt, és elnézést a félreértésért!

(#12002) LordVenom


LordVenom
tag

Mindenkinek köszönöm az infót srácok! ;)

(#12003) aya válasza Rezuhu (#11992) üzenetére


aya
addikt

Az a mocskos elem ami benne van mindig lemerül, és elveszti az állásmentéseket :O

Van otthon tartalék, de a memo kártya a megoldás.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#12004) khron78 válasza aya (#12003) üzenetére


khron78
őstag

Azt nem tudom, hogy került-e bele olyan, hogy egy elemcseréig tartja a a mentett állásokat?
Mondjuk akkor nem annyira merül, ha folyamatosan áram alatt van. Te így használod, vagy néha kötöd csak hálózatra?

(#12005) aya válasza khron78 (#12004) üzenetére


aya
addikt

Néha van hálózaton, lithiumos az elem elvileg.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#12006) khron78 válasza aya (#12005) üzenetére


khron78
őstag

Elvileg igen, nem kéne merülnie. Itt nálunk a szervizben elő szokott fordulni, ha sokáig áll egy alaplap, akkor az elem hamarabb merül.
Nem tudom, hogy van e kapcsolat. Talán ameddig áram alatt van, addig azt használja a gép?

(#12007) aya válasza khron78 (#12006) üzenetére


aya
addikt

Lehet hogy vissza tölt valamennyit, de 1/2 év dobozban és ugrott minden :(

Nincs lehetőségem állandóan hálózatban tartani, pár gép van csak elöl hagyva.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#12008) Aramir


Aramir
őstag

Ez ugyanaz a szitu, mint Dreamcastnál és Xboxnál a dátum megjegyzése, amíg áram alatt van a készülék, akár kikapcsolt állapotban is, addig megjegyzi, anélkül pár nap/hét elteltével elfelejti. Szerintem ezeket az akksikat a gép kikapcsolt állapotban is tölti, anélkül meg lemerülnek annyira, hogy már nem elég az adatok megtartásához a feszültség.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#12009) aya válasza Aramir (#12008) üzenetére


aya
addikt

Még az xbox360 is elfelejti.

De itt játékállás vesztés is van.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#12010) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Elkészült! :D
Ocsmánysárga Dreamcast a'la patika hófehér. :DDD

A.

(#12011) sz.balazs.95 válasza AndrewBR (#12010) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Ha a szürke részeket lefestenéd valamilyen színnel, na az ütős lenne. :K

Piros, kék vagy narancssárga lenne az igazi

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12012) khirill válasza sz.balazs.95 (#12011) üzenetére


khirill
aktív tag

nem szabad "moddolni"... :D max a 2. vagy 3. gépet ;) először a teljes rekonstruálás! :K

:))

ratabyzou

(#12013) sz.balazs.95 válasza khirill (#12012) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

és ha ezt moddolja, de a másodikat nem? :P
vagy miből gondolod, hogy csak 1 van neki? :)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#12014) PiciDikenz


PiciDikenz
aktív tag

Valakinek van valami ötlete arra, hogy egy PSOne joystick LB,LT gumiját hogyan lehetne rendbehozni?

Sajnos a gumi "meggyűrődött", ezért az LT gomb bár benyomható, de nincs nyomáspontja, valamint a gombnyomást sem érzékeli a kontroller, mert nem ér hozzá a gumi belseje az érintkezőhöz.

Próbáltam már kilapítani, de nem jött be :D

(#12015) khirill válasza sz.balazs.95 (#12013) üzenetére


khirill
aktív tag

na jó! megfogtál! :))

ratabyzou

(#12016) Aramir válasza PiciDikenz (#12014) üzenetére


Aramir
őstag

Melyik gomb alatt gyűrődött meg? A nagyobbik gombnál?

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#12017) PiciDikenz válasza Aramir (#12016) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Igen, a nagyobbik adta be az unalmast :O

(#12018) Aramir válasza PiciDikenz (#12017) üzenetére


Aramir
őstag

Úgy rakd össze, hogy a nagy gombokat nem teszed be, csak utólag pattintod be a helyére, simán bepattan, nem fog eltörni. Sajnos elég macerás úgy összerakni, hogy bent van az a gomb, megakasztja a gumit amikor az csúszna a helyére, aztán ilyen gyűrött lesz.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#12019) PiciDikenz válasza Aramir (#12018) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Az a baj, hogy mostmár hiába rakom össze, mert ilyen gyűrött marad még ha a helyén is van és ezért nem tudom megnyomni a gombot :( Gondoltam valahogy "kilapítom" a gumit, de eddig nem nagyon jött be. Mindenesetre ezt a pattintós módszert kipróbálom, hátha így jó lesz :)

[ Szerkesztve ]

(#12020) aya válasza PiciDikenz (#12019) üzenetére


aya
addikt

Fogpiszkálóval nem megy a helyére mielőtt összepattintod ?

Csak egy ötlet.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#12021) PiciDikenz válasza aya (#12020) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Sajnos nem nyert, de majd még legózok vele, hátha egyszer mázlim lesz és véletlenül használható lesz újra :) Köszi a tippeket

(#12022) Aramir válasza PiciDikenz (#12021) üzenetére


Aramir
őstag

Ez a gyűrődés minimális, simán jó kell legyen úgy, ahogy mondtam, én is raktam már össze ilyen gyűröttet.
Azért nem tudod benyomni, mert ilyen állapotban még jobban összegyűrődik, amikor rakod össze. Ha nincs ott a gomb, akkor simán a helyére igazítod a gumit, aztán bepattintod a gombot, és már nem tud többet úgy elmozdulni, hogy gyűrődjön, mivel felette lesz a gomb, az nem engedi.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#12023) adalbert1 válasza LordVenom (#11939) üzenetére


adalbert1
veterán

Visszatérve még pár szó erejéig az ominózus NES hirdetésre: - szerintem ne sajnáld, hogy lemaradtál róla. Elhoztam azt, és a Gamecube-ot, és ugyan nem árult zsákbamacskát az eladó, de pl. a 2 kontroller nincs túl jó állapotban, jó, ha van hozzá alkatrészed (mindkettőn nagyon be van nyomódva az egyik gomb, szerintem a gumi azon a helyen kuka, még jó hogy van egy rossz kontrollerem, amiből az egyiket ki fogom tudni pótolni) - ezért kb. árában is adta (majd utánanézek a fehérítésnek is, mert ennek és a Gamecube hasonló színű burkolati elemének se ártana), szerintem kezdő gépnek jobban jársz, ha nézel pár ezerrel többért egy jobb állapotút. :K
A Saturn milyen?

(#12024) AndrewBR válasza adalbert1 (#12023) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Yeep, Saturn-t kérdezni akartam én is!

A.

(#12025) LordVenom válasza adalbert1 (#12023) üzenetére


LordVenom
tag

Sajnálom, hogy nem lett a vételed igazán szép. :(
Én egész jól jártam a Saturn-al, itthon kicsit letakarítottam, és beállt a sorba a többi Sega közé. A fő Sega vonalból már csak ő hiányzott. Most jöhetnek a kiegészítő gépek, mint a 32X, és a MegaCD, és persze nem lenne rossz egy Megadrive 1-es, és egy Master System 1-es kiadás sem. :)
A Saturn joypad felső gombok elég gyengék, azon kívül azt hiszem szép állapotban van a gép. Hála istennek...

(#12026) adalbert1 válasza LordVenom (#12025) üzenetére


adalbert1
veterán

Alapvetően árban nem jártam rosszul, csak a kontrollereket bánom kicsit, mivel jó állapotú tartozékokat szerintem sokkal nehezebb beszerezni mint gépeket.
Illetve alapvetően élvezem az ilyen kontroller mosós, géptisztítós pepecselést, de lassan ott tartok, hogy inkább kifizetek valamiért pár ezerrel többet, csak az ezekre szánt időt mással tölthessem. :))
A probléma csak ott van, hogy pár eladó kivételével mindenki olyan állapotban lévő gépeket árul, amivel van munka, már ha csak a takarításra gondolunk.
Jól néznek ki így egymás mellett a gépek, érdekes, hogy a Master System II mennyire kilóg külsőre a sorból.

Fehérítéshez használ valaki 12%-os krémet? Vagy nálatok milyen módszer vált be leginkább?

(#12027) LordVenom


LordVenom
tag

Én még nem fehérítettem egyenlőre, de a Dreamcast-nél nagyon érik. :)

Mai piac:

A rezgős Dreamcast memória kártyának kifejezetten örülök. :)

(#12028) Rezuhu válasza LordVenom (#12027) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Ma a piacon nem jártam szerencsével és üres kézzel tértem haza.
A tegnapi nap legalább volt történés, bár nem a piacon! :D

(#12029) LordVenom válasza Rezuhu (#12028) üzenetére


LordVenom
tag

Hű, most nagyon rázúmoltam a Saturn cuccokra. Szépek. Lassan nekem is kell pár játékot szereznem hozzá, hogy egy picit be tudjam kapcsolni. :)

[ Szerkesztve ]

(#12030) ayo válasza Rezuhu (#12028) üzenetére


ayo
addikt

banjo mennyi volt meg hol - ha szabad kérdezni :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#12031) Rezuhu válasza ayo (#12030) üzenetére


Rezuhu
aktív tag

Playmania 20k
Korábban megvolt, aztán eladtam, most újra beszereztem.
Ilyen állapotban kb ennyit ér, szóval nem az évszázad biznisze volt. :)

(#12032) PiciDikenz válasza Aramir (#12018) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Éés siker :) Kettőtök módszerét kombinálva végülis újra működésre bírtam a gombot :) Köszi ismét a tippeket. Azért be voltam tojva, hogy eltörik a nagy gomb, annyira recsegett :D Eddig csak úgy raktam össze PS joy-t hogy azok a gombok a vázban maradtak...

[ Szerkesztve ]

(#12033) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

:DDD :DDD :DDD

A.

(#12034) PiciDikenz válasza AndrewBR (#12033) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

(#12035) adalbert1


adalbert1
veterán

Manapság nincs szerencsém a vásárlásokkal:
Vásárlás 1: Mega Drive csomag 2 játékkal, az egyik játék persze, hogy nem eredeti :((
Vásárlás 2: 3DS játék, komplettnek mondva, persze, hogy a PIN hiányzik :(
Vásárlás 3: Mega Drive játékok, leütöttem a Vaterán, de az eladó gyerekei napközben már eladták őket... :F

szerk.: de legalább ma hozzájutottal egy Tale Spinhez, és a Mega Drive RGB kábelem is megérkezett! :)

[ Szerkesztve ]

(#12036) khron78 válasza adalbert1 (#12035) üzenetére


khron78
őstag

A pin kódot már nem sokáig lehet beváltani. Értelme amúgy se sok van, alig kapsz érte valami.

(#12037) adalbert1 válasza khron78 (#12036) üzenetére


adalbert1
veterán

Ha jól emlékszem, szeptember 30-ig be lehet még váltani (UK club nintendo account esetén -habár itt a support simán ellentmondó infót adott, mint ami a honlapon le van írva), és pár hete néhány játék is bekerült a star catalogue-ba, igaz a legolcsóbbhoz is kell kb. 5 kód (néhány virtual console címet vettem már, szerintem még mindig jobb, mint ha valami olyan tárgyra tudnám beváltani, amit amúgy is csak Angliába postáznak).

Nem is az az egy darab PIN zavar, vagy egy hamis MD játék,vagy a 2 NES gamepad, hanem pár embernek az eladáshoz való hozzáállása, én pl. direkt kiemeltem a hibáját annak amin túl akartam adni, és nem próbáltam elhallgatni/palástolni, másként feltüntetni, mint ahogy ezt pár embernél érzem (nem akarok senkit gyanúsítgatni, mindenkiről a legjobbat feltételezem, de az elmúlt pár napban folyamatosan ilyenekbe futok bele). Nyilván, ha valami olcsó, akkor benne van, hogy van valami gond vele (másképp eladná drágábban), de jó áron szerintem úgyis megvennék az emberek, ha ismernék a termék hibáját.

(#12038) khirill válasza adalbert1 (#12037) üzenetére


khirill
aktív tag

ha olcsó az azt is jelentheti, h gyorsan szeretné készpénzre váltani a valaki a valamit...

ratabyzou

(#12039) Johnb* válasza PiciDikenz (#12034) üzenetére


Johnb*
csendes tag

best ! :)

https://i.chzbgr.com/maxW500/7962161664/h14327F5A/

(#12040) energy4ever válasza AndrewBR (#12033) üzenetére


energy4ever
addikt

Ennek gondolom azert lett ez a neve, mert kiejtesileg megegyezik a "Police Station"-el. :DDD

Mas: Vegigvittem Snes-re a Yoshi's Cookie-t. Kerdes, a tobbi resze is ilyen konnyu?

[ Szerkesztve ]

(#12041) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Valaki legyen már olyan kedves, hogy lemér nekem egy eredeti Super Nintendo dobozt!
Óriási :R :R :R

Up: 17.80x12,50x3,20? :U

[ Szerkesztve ]

A.

(#12042) AndrewBR válasza AndrewBR (#12041) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Időközben megoldódott....

A.

(#12043) aya válasza AndrewBR (#12042) üzenetére


aya
addikt

Azt is tudsz késziteni?

Nekem saturn meg dreamcast doboz kellene :)

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#12044) AndrewBR válasza aya (#12043) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Persze: majdnem mindent! :K ;)

A.

(#12045) aya válasza AndrewBR (#12044) üzenetére


aya
addikt

Régóta felem a fogamat rájuk :)

[ Szerkesztve ]

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#12046) szarvasbogár válasza Rezuhu (#12028) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Szépek!:) hát igen banjoo az annyi amennyi de innentől csak felfelé megy:D én még mindíg a final x -et gyűröm végig kell verni az összes dark aeont:DDD nagyon jó lett ez a hd kiadás.

(#12047) PiciDikenz


PiciDikenz
aktív tag

PS guruk segítségét kérném. Valószínűleg megmakkant az olvasógej, de hátha más probléma. PS One az alany, SCPH-102. Berakom a játékot (természetesen eredeti, és jó, PS2 beolvassa simán), elkezdi pörgetni, jön a jellegzetes "sípolás", majd nem sokkal ezután megáll a lemez pörgetése és bejön az audio CD / memóriakártya menü. Ha lemez nélkül lenyomom egy tollal a biztosító pöcköt, akkor látom, hogy próbál fókuszálni a lézer, aztán kétszer rövid ideig megpördül üresen a pörgettyű és kész, nem tudom ez fontos infó-e, annyira nem értek még a PS lelkivilágához :D

(#12048) szarvasbogár válasza PiciDikenz (#12047) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Nálam a dreamcast csinálta ezt:( nem pörgette a lemezt, annyira nem vágom de szerintem egy fejcsere segít. Már egész olcsón láttam valamelyik oldalon:)

(#12049) khron78 válasza PiciDikenz (#12047) üzenetére


khron78
őstag

Valószínűleg rossz az olvasó fej.
Próbálja beolvasni, de mivel nem tudja, ezért nem kezd el pörögni.

szarvasbogár:

Ha egyáltalán nem fókuszál a lézer és nem pörög a lemez, akkor ott a vezérlő elektronika szokta megadni magát és önmagában egy fejcsere nem segít. Általában egy IC szokott elégni.

[ Szerkesztve ]

(#12050) szarvasbogár válasza khron78 (#12049) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Értem köszi, ehhez szerintem nagyban hozzájárultak a írott lemezek is ((igen akkor és ott egyszer átálltam a sötét oldalra)) mert azokat gyorsabban kell pörgetni, hogy beolvassa vagy valami ilyesmi) nincs már meg a gép. Van helyette egy szép dobozos ami mára inkább csak dísz mint használati cikk:) bár ha szereznék egy skies of arcadiát vadul és rögtön kirángatnám a dobozból..:D

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.