Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:19

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!(beleértve a sárga kazettákat is)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15001) samy 207 válasza szarvasbogár (#15000) üzenetére


samy 207
csendes tag

nem biztos,hogy erre gondolt:) :DDD

(#15002) PiciDikenz válasza szarvasbogár (#14999) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

A Bloodborne és a DS nálam is elég nagy időszeletet kihasít a szabadidőmből :D De valahogy mégis minden pillanatát élvezem.... :))

(#14995) samy 207

Wow, nem semmi, grat :D

[ Szerkesztve ]

(#15003) samy 207 válasza PiciDikenz (#15002) üzenetére


samy 207
csendes tag

köszönöm:)
az ujjam leszakadt meg nem tom,hogy hányszor kellett átvinnem de megcsináltam:))

(#15004) unfamous válasza shinmegaten (#14991) üzenetére


unfamous
csendes újonc

sajnos nem :DDD

A bontatlan játékok világa mindíg is vonzott, az általad leírt dolog gyanúja azért nem zavar jelen esetben, mert egy 20 eurós játékról van szó. De a tudat, hogy annyi éve be van csomagolva, várja az új gazdáját aki játszik vele, valamint, hogy egy ősrégi kultjátékról van szó meggyőzött. A doboza miatt dísznek nem mindennapi, hidd el :K

A Contra teljesítmény eszméletlen, én a 30 életből nehezen bírom végig vinni :F

Ezen kívül rég vettem én is játékokat, szükül nagyon a lista amire még kattogok, és abszolute számomra érdektelen dolgok is dobozosan kezdenek el irgalmatlan drágák lenni.

Nekem is van PS4-em, legutoljára az infamoust játszottam rajta végig még nyáron, de valahogy ezek az új játékok nehezen ragadnak meg. Túl összetettek lettek, és mivel nincs időm napi x órát beletenni, egy hét múlva már nem emlékszem és nem áll rá a kezem, hogy éppen melyik három gomb megnyomásával történik éppen valami. Bosszant, hogy 8 gombbal kell irányítanom valamit. Pont ezért köt le jobban a szabadidőmböl néhány órát a retrozás, Contra-zás, Mega Manezés és pont ezért télen tök jól elvoltam a New Super Mario meg a New Super Mario U-val is. Öregszem.... :DD
Persze biztosan megveszem majd az Uncharted 4-et, mert mind a 3-at végig vittem többször, de mondjuk az új Metal Gear sem szólitott meg /bár sosem voltam Metal Gear-es :DDD /.

(#15005) PiciDikenz válasza unfamous (#15004) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Én személy szerint nagyon élvezem az újabb játékokat is, szeretem látni, hogy hová is fejlődött az ipar :)

Amúgy én is észrevettem, hogy most pár hónap ahogy kimaradt, minden MÉG drágább lett, kíváncsi vagyok vajon meddig fog ez még menni... egyszercsak majd hoppon maradunk ha kidurran a lufi :)

(#15006) Cartevo


Cartevo
őstag

(#15007) shinmegaten


shinmegaten
aktív tag

Soha többet Sí és No! :DD

(#15008) unfamous válasza szarvasbogár (#14999) üzenetére


unfamous
csendes újonc

az egyik Contra-n fehér Nintendo jel van, a másikon fekete :DDD az egyikre licitáltam, és megnyertem, a másik meg nagyon jó áron volt meghirdetve. Mega Man 6-ból is kettőt vettem, az egyik komplett, a másik meg csak kazi ;]

(#15009) unfamous


unfamous
csendes újonc

SOS

az előbb miközben vettem volna ki a tokjából a Gamecube freeloader discemet, elpattant a lemez :W
A neten van fent ISO file, 1.06b ,de a sima DVD ugye nem fér bele a Gamecube-ba. Viszont ha veszek egy üres mini DVD-t és kiírom arra, akkor felismeri ezt a gép, vagy mindenképp vegyek egy új Freeloadert?

(#15010) perge666 válasza shinmegaten (#15007) üzenetére


perge666
veterán

:C :C

Cartevo : Ez hatalmas! :K

(#15011) Petreszku


Petreszku
senior tag

Sziasztok!

Megint sikerült gazdagítani a gyűjteményem, íme képekben.


Super Aleste r.h.dt nehéz játék, de próbálkozom vele. Szeretem az ilyen/hasonló stílusú játékokat, de félelmetesen ügyetlen vagyok. Gondolkodom egy stick beszerzésén, talán több sikerélményem lesz/lenne.

[ Szerkesztve ]

(#15012) Aramir válasza unfamous (#15009) üzenetére


Aramir
őstag

Ha nem chipelt a géped, akkor ne írd ki, nem fog menni, nyilván ha Freeloadert használsz, akkor nincs chip a gépedben, szóval ebből másik freeloader vásárlás lesz szerintem :(

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#15013) Goldwin válasza Petreszku (#15011) üzenetére


Goldwin
aktív tag

eBay?

(#15014) Petreszku válasza Goldwin (#15013) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia!

Nem.

(#15015) don_peter válasza Petreszku (#15011) üzenetére


don_peter
senior tag

Sega-t teljesen feladtad?
Vagy még akard az is a gyűjteményedben?

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15016) Petreszku válasza don_peter (#15015) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia!

A Sega-t már nem gyűjtöm. Bőven elég a Nintendo, manapság már nem olcsó ez a hobbi így sem.

(#15017) aya válasza Petreszku (#15016) üzenetére


aya
addikt

Dettó, sajnos már csak a célplatformjaimra gyűjtők én is.

悪魔城ドラキュラ , NINJA 外伝 , モンスターハンター Switch pro scorpio mi11i

(#15018) don_peter válasza Petreszku (#15016) üzenetére


don_peter
senior tag

Áhh értem és igazat kell adjak :D
Most én is szüneteltetem a gyűjteményem növelését..
Ez van, ha az ember kicsit túlzásba esik... Meg kell húzni a határt.

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15019) PiciDikenz


PiciDikenz
aktív tag

Azért szomorú látni, hogy nem csak én vagyok így ezzel a leállással :( De nekem még van pár tétel amit feltétlen be akarok szerezni, mert ha nem teszem meg záros határidőn belül akkor szerintem már sosem fogom, annyira el fog szállni az áruk... Ilyen pl a Final fantasy III és a Chrono Trigger, de egy earthbound se lenne rossz... Ami még poén, hogy a japán komplett super metroid is 20k, majdnem leesett az állam :D

(#15020) ayo


ayo
addikt

nekem a táblázat, amit anno is írtam sokat segített. mivel nem egyszer pakkokat veszek, mert külön nem adja az eladó sok eladásom is van és most még jobban látom a balance-ot, ami nem is olyan rossz.ű

Vásárolni meg mindig türelmesen szoktam, pl.: nem ugrok rá a 30-50K Fire Emblemre, hanem szépen kivárom azt amikor pofátlanul olcsó és szép valami (16K volt :D). Havi 1-2 nagyobbat veszek, ha veszek, többi meg egy-két ezres tétel.

Emellett ott vannak a mostani játékok.. azokat kedvező áron szoktam venni, mert szerencsére PC-n jók a kapcsolatok ;] és ott is viszonylag kevés van, amit azonnal megveszek, hiszen amire időm lenne hozzányúlni már olcsón vagy ingyen adják.

Nintendónál meg ált. ha nem tetszik a kollektor cucc, akkor azokból hozom vissza a játékárát, hogy valamennyire visszajöjjön legalább a szórakozásom :)

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#15021) don_peter válasza PiciDikenz (#15019) üzenetére


don_peter
senior tag

Én hála égnek még sikeresen kimaszkoltam a Neo-Geo gyűjteményem.
Az összes konzol megvan amit kiadtak és persze amit nem az is :D
A játékok már más kérdés, de azt szinte lehetetlen is begyűjteni mindent annyi van és olyan drágák.
DPTP Sega Flash projektemmel meg a játékok gyakorlatilag megvannak, még majd egy 32X-et valahogy begyűjtök aztán azt is megnézem flash ügyileg, ha kell fejlesztek hozzá egy kártyát és arról is le lesz a gond.
Kb ennyi is ami érdekel úgy igazán..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15022) Petreszku válasza ayo (#15020) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia!

Nintendónál a mai generációkra nem is veszek gyűjtői játékokat, egyszerűen nem érik meg az árukat. A figurák a mai napig a gyengéim, legyen az Mario, Halo vagy éppen Killzone. Ha szép és emberi árban van akkor jöhet a gyűjteményembe. Utoljára xbox 360-ra vettem gyűjtői játékokat, mai eszemmel már nem venném meg őket.
PS4 - em van a mai generációból, de erre a gépre eszembe se jut gyűjtőit venni, ár/érték arány nagyon messze van a valóságtól.

(#15023) PiciDikenz válasza don_peter (#15021) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Én valahogy sosem éltem át ezt a flashcart dolgot :( Nekem nem adja át ugyanazt, plusz szeretem tudni, hogy azzal, hogy megvettem ezeket "be is fektettem", nem értéktelenedik a pénzem (amíg a retro lufi ki nem durran ugye...). Van raspberrym Emulation Stationnel tv-re tolva, amire rá tudom kötni a snes kontrollerem is, de valahogy nem az igazi... 10 perc után kinyomom úgy a játékokat és betöltök valami mást, amit megint 10 perc után kinyomok.

(#15024) don_peter válasza PiciDikenz (#15023) üzenetére


don_peter
senior tag

Úgy fejlesztettem ki a kártyát mint az eredetit ahogyan készítették, annyi különbséggel, hogy újraírható a memória.
Tehát egy az egyben eredeti játékkal játszom.
Amúgy eredetiben is megvannak a játékok, én már azokat jóval korábban még e felfújt retro mizéria előtt beszereztem, legalább is azokat amik nagy kedvencek voltak.
El is adtam 80 darabot még korábban, mert sok volt a felesleges kazi.
Ha játszani akarok valamivel bedugom a saját kártyám, és játszok, fillérekből, és nem számok több pénzt a feleslegesen porosodó címekre..
Ami meg nagy kedvenc azt úgy is megveszi az ember...

felfoghatjuk úgy is, hogy kipróbálom elsőnek azt a játékot amit mindenképp meg akarok venni..
Most például az MKII UNLIMITED-re vagyok rákattanva..
Azt sajnos nem lehet megvenni, csak elkészíteni..
Ja de azt hiszem egyet árulnak az ebay-on... ;)

[ Szerkesztve ]

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15025) ayo válasza Petreszku (#15022) üzenetére


ayo
addikt

nekem tetszik egy két dolog, pl. ott a Hyrule Warriors Legends, amihez egy iránytűt adtak, na most 15-17K körül ment ebay-en, a játék meg 18K. Ha most neked az nem kell, akkor legalább visszajön a pénz :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#15026) PiciDikenz válasza don_peter (#15024) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Értem én, hogy megvan az élmény, csak nekem valamiért mégis más. Azt hiszem annak a lehetősége, hogy ott van 10000db játék az sd kártyán és csak rá kell tolni a load gombra, elveszi az élvezeti értéket számomra. Én eleve csak a kedvenceim veszem meg, nem kívánok versenyre kelni a "kinek van több játéka" című péniszméregetésben :) Kevés játékom van, de azt mind kijátszottam / kijátszom.

Egyébként gratula a kártyához, elképesztő tudás szükségeltetik egy ilyenhez. Van egy pici rálátásom, bár én a hardver oldalt annyira nem szeretem, inkább szoftveres arc vagyok :)

(#15027) don_peter válasza PiciDikenz (#15026) üzenetére


don_peter
senior tag

Ez a szép az én kártyámban...
Nem SD kártyás és nem csak rányomsz a load gombra, hanem meghagytam az eredeti rendszerét és működését.
Egyszer csak 1 játék, persze az az amit te rátöltesz.
Amúgy köszi, én is büszke vagyok rá... ;)

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15028) MasterMark


MasterMark
titán

Hehe. :))

Switch Tax

(#15029) don_peter válasza MasterMark (#15028) üzenetére


don_peter
senior tag

Csontig benyalt magyarul :D

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15030) Petreszku válasza ayo (#15025) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia!

Ha valami nem kell csak a figura, iránytű miatt nem veszem meg. Akkor már a játék is érdekeljen és legyen a polcomon együtt.

(#15031) ayo válasza Petreszku (#15030) üzenetére


ayo
addikt

pont azt mondom, ha a játék kell és pár ezerért jár hozzá valami, az sokszor simán fedezi a teljes költséget :)

http://jateknaplo.blog.hu

(#15032) MasterMark


MasterMark
titán

Scart RGB jelnél Gamecubeon, a képen átlós vonalak mitől lehetnek? Valamilyen interferencia?

Lehet vajon teljes érintkezős szerelhető AV csatlakozót kapni? Akkor csinálnék minőségi kábelből és csatlakozóból kábelt hozzá.

szerk.: Ejj egy olyan komponens kábel de jó lenne. :D

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#15033) shinmegaten válasza MasterMark (#15032) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

PAL-os géphez PAL-os kábelt használsz?

(#15034) unfamous


unfamous
csendes újonc

Mivel a Gamecube-os Freeloaderem eltört, és az új megérkezésére heteket kell várnom, úgy döntöttem előszedem a Wii-t, és meg Softmoddolom :D [a Wii-k alapból kompatibilisek GC játékokra, csak ugye az a fránya NTSC] . Egy estém ráment mire mindent ráerőszakoltam, hogy Gamecubes NTSC játékok futtatására is képes legyen lemezről, így Mega Man-ezhettem tovább. :C Itt nem álltam meg, kiváncsiságból feltettem rá SNES és NES emulátort, valamint az usb-ről való futtatást is. Nem volt minden triviális,de kis idegeskedés után megoldottam. Természetesen kellett egy Gamecube kontroller is ezekhez, meg az igazsághoz hozzátartozik, hogy komponens kábelről jön a kép is, DE működik, és nem is akárhogy!!! A kép pazar, az input lag észrevehetetlen, a játék élmény pedig majdnem tökéletes! :)) Azt hiszem megtaláltam a tökéletes retro gép környezetet, kár, hogy a csilliókért beszerzett eredeti játékok nem is kellenek hozzá :W

(#15035) Zigur válasza unfamous (#15034) üzenetére


Zigur
senior tag

GC-s játékokkal én is Wii-n játszok, a komponens kábel nálam is ami eldöntötte a kérdést. Van egy GC-m is, de minek vegyem elő így...
Az eredeti játékaid értéke nem veszett el, bármikor eladhatod őket, de szerintem jó a dobozra ránézni és birtokolni a játékot :)

(#15036) perge666 válasza unfamous (#15034) üzenetére


perge666
veterán

Tavaly énis szereztem olcsón egy Wii-t,meg is csináltam rajta minden huncutságot,emulátor is volt fent,pazar volt,de.......
Nem tudtam hozzá beszerezni az istennek sem GC kontrollert sem újanon,sem pedig használtan.
Konzolokszervizénél rendeltem egyet,2 hónap után sem érkezett meg,így visszamondtam.

Ja meg nekem is volt hozzá komponens kábelem,meg 64GB pendrive.

[ Szerkesztve ]

(#15037) unfamous válasza Zigur (#15035) üzenetére


unfamous
csendes újonc

Jó...jó, igen!
Bizonyos tétel felett szerintem szívás lenne eladni, mert egyben csak áron alul lehetne. Na nem mintha megválnék bizonyos játékoktól. :U Az érem másik oldala, hogy van egy majdnem újszerű Mega Man X-em SNES-re például, aminek a dobozát a védőtokból kivenni sem merem, nehogy gyűrödjön/kopjon valahol. :DDD

Kontrollert nem hiszem el, hogy nem tudsz szerezni, jófogás/vatera, legextrémebb esetben amazon vagy ebayen van akármennyi. A NES játékokat a Wiin én a sima Wii kontrollerrel nyomom, szögletes, és két gomb van rajta :))

Letöltöttem egy ilyet:

Full_ROMset_-_Nintendo_NES.rar

FCE Ultra GX az emulátor neve, csinált egy channel-t magának. Minden frankó, válogatás nélkül viszi PAL,NTSC játékokat. :Y

(#15038) szarvasbogár válasza unfamous (#15037) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

én vevő vagyok pár jó címre ha úgy döntessz ,hogy eleget 'porosodtak' a polcon ;]

(#15039) szarvasbogár válasza Petreszku (#15011) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

szép kis darabok ismét ;) azok a repülősök nem könnyűek régen még csak csak ment pl axelay de most örülnék ha a második max harmadik pályáig elvergődnék.. :D abból mindenképp szeretnék majd egy szép komplettet.

(#15040) t256 válasza perge666 (#15036) üzenetére


t256
őstag

Én Kínából rendeltem egy ilyen adaptert Wii-hez.
Ezzel simán megy a NES, SNES, MD kontroller. Beállítás nélkül.
Persze ha van otthon ilyen kontrollered. :)

Spock says, “Logic clearly dictates that the needs of the many outweigh the needs of the few.” Captain Kirk answers, “Or the one.”

(#15041) perge666 válasza t256 (#15040) üzenetére


perge666
veterán

Ez se rossz megoldás!

(#15042) Petreszku válasza szarvasbogár (#15039) üzenetére


Petreszku
senior tag

Szia!

Köszönöm!
Második, harmadik pálya, örülök ha az elején átvergődök. Régebben kölcsönben volt nálam, akkor sikerült a második pálya közepéig elvergődnöm.

(#15043) PiciDikenz


PiciDikenz
aktív tag

Celluxszal körberagasztott SNES dobozra szerintetek jók lehetnek a label-off és hasonló cuccok? Sikerült szereznem nagyon jó áron egy super mario all starst, az egyetlen probléma vele, hogy a tetején át van ragasztva celluxszal teljesen feleslegesen... Jó lenne megszabadulni tőle :)

(#15044) ayo válasza PiciDikenz (#15043) üzenetére


ayo
addikt

label off nem jó rá, hajszárítót mondják, de nagyon óvatosan kell csinálni - nekem még nem sikerült :(

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

(#15045) PiciDikenz válasza ayo (#15044) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

Hajjaj, akkor inkább hagyom, annyira azért nem vészes, hogy kockáztassak egy nagyobb szakadást :)

kép

(#15046) khron78 válasza PiciDikenz (#15043) üzenetére


khron78
őstag

Jó rá a label off, csak többet kell rá fújni és tovább várni. Ugye a ragasztót oldja, a cellux alá meg csak oldalról szivárog be.

(#15047) ayo válasza khron78 (#15046) üzenetére


ayo
addikt

neked hogy sikerült? én sokat szívtam vele, de sehogy se jött le.. mármint szépen.

http://jateknaplo.blog.hu

(#15048) PiciDikenz


PiciDikenz
aktív tag

Na ezzel a dizájnnal nagyot fogott a nintendo nálam :) Bár nem terveztem 3DS beszerzését, de egy ilyen nem lenne rossz :D

(#15049) don_peter


don_peter
senior tag

Skacok, tud valaki segíteni VGM Music Maker program használatába?
Privátban keressen aki tudna, mert azt előbb észre veszem.
Köszi előre is..

----== Neo Geo és Arcade Fórum : www.neo-geo.hu ==----

(#15050) ayo válasza ayo (#15047) üzenetére


ayo
addikt

update: 1 óráig kb. széjjeláztattam label-offban a celluxot egy n64-es dobozon és olyan 98%-osan le is jött. lényeg, hogy tocsogjon ;]

[ Szerkesztve ]

http://jateknaplo.blog.hu

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.