Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:19

LOGOUT.hu

TILOS A WAREZ, EMLÍTÉS SZINTJÉN IS TILOS BESZÉLGETNI GÉPEK TÖRÉSÉRŐL, KALÓZKÁRTYÁKRÓL ROM-OK FUTTATÁSÁRÓL, MINDEN EZZEL KAPCSOLATOS TÉMÁRÓL!(beleértve a sárga kazettákat is)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11001) PiciDikenz válasza khron78 (#10996) üzenetére


PiciDikenz
aktív tag

PSP Slim, PS2 FAT az én voksom :) Szerintem viszonylag egyedül leszek ezzel, de ez van :) Egyébként én sem tudok egyértelműen dönteni, rengeteg konzol formája tetszik. Egyszerűbb lenne felsorolni, hogy melyik NEM tetszik :)

[ Szerkesztve ]

(#11002) szarvasbogár


szarvasbogár
aktív tag

Dreamcast, ps2 fat kéziből pedig nintendo g&w dupla kijelzős sorozat, casio flip sorozat:)

(#11003) sz.balazs.95


sz.balazs.95
veterán

Ha jól sejtem, akkor itt alapvetően erősen befolyásoló tényező az életkor is ebben a kérdésben. :D

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11004) szarvasbogár válasza sz.balazs.95 (#11003) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

A kedves emlékek:) a fehér ps4 et kihagytam:D (nagyon szép a kék csíkkal)

(#11005) LordVenom válasza khron78 (#10996) üzenetére


LordVenom
tag

A Megadrive a szívem csücske, de külalakra mégis a PS1 (fat) ami talán a legjobban tetszik a maga kissé robosztus kocka formájával. :)
Kéziben pedig a PSP slim, és a klasszikus Gameboy.

A párkapcsolati témára visszatérve, én is csak kisarkítottam a párom reakcióit, de hála istennek nagyrészben minden gyűjteményes hobbimat tolerálja, pedig nincs kevés...(képregény, motu figurák, szobrok, lego, konzolok, numizmatika stb...) :D

Persze nem mindnek hódolok folyamatosan, mindig valamelyik elkap, és arra több időt és energiát fordítok. Most éppen a retro konzolok azok. :)

[ Szerkesztve ]

(#11006) Aramir válasza sz.balazs.95 (#11003) üzenetére


Aramir
őstag

Annyira nem, akkor a Pong tetszene meg a Western Bar kvarcjáték :DDD A PS2-PS3 FAT gépek meg szerintem kimondottan csúnyák az aszimmetrikus formájukkal, de ez persze nem azt jelenti, hogy utálom azokat a gépeket, csak kinézetre nem szimpik.

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#11007) LordVenom válasza Aramir (#11006) üzenetére


LordVenom
tag

Hát a PS3 fat az valami katasztrófa. Konkrétan, ha lenne fogantyúja, egy kézisúlyzónak tökéletesen megfelelne. A superslim meg annyira gyenge konstrukció, hogy féltem hozzányúlni, nehogy letörjön a lemez fedele... Mindkettő volt már, mindkettőt eladtam. Most jövő héten jön a sima PS3 slim, ami formára talán a legszebb a három közül, remélem nem fogok csalódni benne. :)

Jah, és lego-ra cseréltem, hogy az asszony ne legyen kiakadva. :DDD

(#11008) szarvasbogár válasza LordVenom (#11007) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Nem fogsz benne csalódni jó konstrukció nálam régóta fut gond nélkül szép csendben.

(#11009) LordVenom válasza AndrewBR (#10951) üzenetére


LordVenom
tag

Én ezeket "túrtam" nemrég. A Tekkennel baromi szerencsém volt. Makulátlan, és 500ft volt az ára. Ritka jó vétel volt... :)

[ Szerkesztve ]

(#11010) Zigur


Zigur
senior tag

Nekem tetszik a Sega MD 1 a Mega CD 1-en, olyan jó kis toronygép hatása van :)
Az Atari Jaguar is tetszik, mondjuk a kontrollere az egy vicc, de itt csak a gépről van szó.

Kézigépen a PSP 1000-es, olyan kellemes fogású bumfordi kis gép.

(#11011) szarvasbogár


szarvasbogár
aktív tag

Sega multi mega (ha jól mondom?) is nagyon jó kis forma:) van olyan valakinek?

(#11012) shinmegaten


shinmegaten
aktív tag

Ha már kontroller, váltsunk egy témára, ami jelentősen meghatározza a játékélményt is.

Kinek melyik kontroller jön be a legjobban, illetve van-e olyan, amelyiknek a dizájnerét a világból kikergetnétek?

Én legjobban a Dual Shock dizájnját kedvelem. Eddig alig akadt vele problémám. Nyilván egy Capcom verekedős játékhoz mondjuk a Saturn 6-gombos kontrollere a nyerő, de általába véve a Dual Shock kielégít (*na nem úgy ;] *). A szögletes kontrollerek nem igazán jönnek be, de mégis azt kell mondjam, hogy a Nintendo 64 irányítójával nem tudok mit kezdeni. Pedig az Xboxé sem kutyafüle, a maga asszimetrikus analógjaival, de az N64 az valami egészen érdekes bűneset. A GC-t nem próbáltam, mert féltem tőle :))

[ Szerkesztve ]

(#11013) szarvasbogár válasza shinmegaten (#11012) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Számomra a legkényelmesebb a gamecubé, minden a helyén van jó a gumiborítás strapabíró kézbe simul egyedül a kereszt van rossz helyen túlságosan benyúlik és alacsonyan is van de nincs jelentősége azoknál a játékoknál amikkel játszom rajta rezi sorozat pl:)

(#11014) Aramir válasza shinmegaten (#11012) üzenetére


Aramir
őstag

Számomra meg pont az aszimmetrikus elrendezés miatt tetszik jobban az Xbox S-es és a 360-as joypadja, illetve a ravasz gombok miatt is jobb szerintem mint a Sony Dual Shock 2-es joypadjai. A Dreamcast gépek joypadjánál tetszett meg ez az elrendezés, a Microsoft csak azt tökéletesítette tovább. Nekem jobban kézre áll az, hogy feljebb tették az analóg kart, és így egy magasságba került a négy tűzgombbal, így szimmetrikusan fogom gyakorlatilag a legtöbb esetben, mert a d-padra és a jobb analóg karra ritkábban van szükség.

A N64 joypad tényleg katasztrófa :D

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#11015) szarvasbogár


szarvasbogár
aktív tag

Nem a témához kapcsolódik azért feldobom amíg el nem felejtem:) én is kukáztam egy ilyet most:)

(#11016) adalbert1 válasza szarvasbogár (#11013) üzenetére


adalbert1
veterán

+1, ránézésre kissé furcsa, de nagyon kényelmes a Gamecube kontrollere (második az Xbox360 kontrollere, ha ergonómiáról van szó, legalábbis számomra). Legszebb gépet nem tudnék mondani, talán a Gamecube (igaz a SNES is erősen tetszik), handheldnél pedig a 2DS. Azon gondolkoztam, hogy a Gamecube játékokat simán adhatták volna olyan tokban mint a DS játékokat, sokkal jobban mutatnának egymás mellett. :))

Takarítás témában: cigiszag ellen ti mit tesztek? Mert a műanyag borítást oké, hogy párszor átmosom (meg esetleg kirakom a napra szellőzni pár napot), de a NYÁK-ot mivel lehet tisztítani, ami nem tesz kárt benne?

(#11017) AndrewBR válasza szarvasbogár (#11015) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Melyik kukában? :D

A.

(#11018) szarvasbogár válasza AndrewBR (#11017) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Szelektív hulladék retró gyűjtő tartály:D

(#11019) AndrewBR válasza szarvasbogár (#11018) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Fúdejó! :P

A.

(#11020) sz.balazs.95 válasza shinmegaten (#11012) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Aminek számomra a legtökéletesebb a formája, az a Wii Classic Controller Pro.
Ezen kívül még a GCN kontrollert is imádom, de az SNES-é, vagy a sima Xbox régebbi fajta kontrollere sem akármi.

Szóval kb. ez a négyes.
De igazából a többit is jónak tartom.
Kivéve persze a PS. :P Túl kicsi, meg olyan fura formája van, mintha direkt tervezték volna úgy, hogy képtelenség legyen úgy kézbe venni, hogy belesimuljon az ember kezébe. :))

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11021) szarvasbogár válasza AndrewBR (#11019) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Felétek top secret turi nálunk meg ilyen csodakuka:DD

(#11022) Aramir válasza sz.balazs.95 (#11020) üzenetére


Aramir
őstag

Létezett egy Dual Analog kontrollerük, annak hosszabb volt a markolata, már analóg karok voltak rajta, de a rezgőmotorok még nem voltak beépítve, bár a helyük és az elektronika meg volt bennük, a jó ég tudja miért rövidítették le a markolatot később, és az analóg karokon sem gumi volt, viszont egy "gödör" volt a tetejükön, ezt is kár volt szerintem lecserélni a gumira, de legalább a PS4-nél visszatértek erre a peremes megoldásra az analóg karoknál.
[link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#11023) sz.balazs.95 válasza Aramir (#11022) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na a PS4 kontrollerét konkrétan még nem volt lehetőségem kipróbálni, de egyrészt az Xbox One-é ránézésre sokkal kidolgozottabbnak tűnik, másrészt meg még mindig a Wii U kontrollere tűnik a legjobbnak nekem ebben a generációban ;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11024) khron78


khron78
őstag

Szerintem a legszebb konzol a Master System I. az Atari 2600. és a Gamecube.
Nekem nem tetszik a PS3 Fat a PS Slim és a CD32.
Kézikonzolból meg a Gameboy tetszik a legjobban.
A legcsúnyább meg a sima DS.
A legkényelmesebb kontroller Gamecube-Xbox 360-PS4

A kézikonzolokhoz visszatérve, szerintetek melyiknek a legkényelmesebb a fogása?
Természetesen kiegészítők nélkül.
Nálam a Game Gear és Game Boy még mindig vezet. A PSP PS Vita és a sima DS-ek borzalmas fogással rendelkeznek.
A DS-ek közül a DSi XL és a 2DS, ami kényelmesebb.

(#11025) shinmegaten válasza Aramir (#11022) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

A peremeknek tudok örülni. Őszintén. Meg a normális ravasz gomboknak.
Egyébként fura, hogy mindenki azzal jön, hogy nem lehet a Dual Shockot kézbe venni. Pedig nem vagyok kicsi ember, a magam 184-5 centijével :)

(#11026) szarvasbogár


szarvasbogár
aktív tag

Na ez az mega cd ötvözve zene cd lejátszóval:) nagyon jól néz ki:)

(#11027) shinmegaten válasza khron78 (#11024) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Jó kérdés. PSVita, talán.

(#11028) sz.balazs.95 válasza shinmegaten (#11025) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

"Egyébként fura, hogy mindenki azzal jön, hogy nem lehet a Dual Shockot kézbe venni."

Akkor talán lehet, hogy nem légből kapott a dolog. ;]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11029) szarvasbogár válasza khron78 (#11024) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

A game gear tényleg jó kellőképp kövér és nagy. A két kéz távol esik egymástól így hosszútávon is kényelmes. Igaz kicsit nehéz, de szerencsére jó kondiban vagyunk..:)

(#11030) AndrewBR


AndrewBR
senior tag

Master System 1 nagyon ott van,
Joystick terén pedig a Playstation/360 a szavazatom.
N64, GC joy nekem egyáltalán nem jött be,
"csúnya" gépen még gondolkodok. :)

[ Szerkesztve ]

A.

(#11031) AndrewBR válasza szarvasbogár (#11026) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Tiszta discman feeling... :N

Hasonló érzés: mikor belefutottam a Philips Cd-i 370-be, simán átnéztem felette,
azt hittem valami retro hordozható dvd lejátszó.

Amúgy ez az igazi kézi konzol.. ;]
Sehogy nem áll kézre, ha mégis, leszakad a kezed mivel akkuval simán 2,5 kg a stuff.
Összecsukva pedig... :N :N :N

A.

(#11032) szarvasbogár válasza AndrewBR (#11030) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Philips cdi a műanyag felültöltős az valami csodás mint egy régi telefax:D

(#11033) shinmegaten válasza sz.balazs.95 (#11028) üzenetére


shinmegaten
aktív tag

Volt egy 10-esem arra, hogy beszólsz. Nyertem. Köszi :DD
Jó tudni, hogy egy kib*szott mutáns vagyok :D

[ Szerkesztve ]

(#11034) AndrewBR válasza szarvasbogár (#11032) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Nem mosógép az! :DDD

Oda lemez megy!

A.

(#11035) sz.balazs.95 válasza shinmegaten (#11033) üzenetére


sz.balazs.95
veterán


;)

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11036) szarvasbogár válasza AndrewBR (#11034) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

Az tényleg fini..:D én erre gondoltam :DDD

[ Szerkesztve ]

(#11037) Aramir válasza sz.balazs.95 (#11028) üzenetére


Aramir
őstag

Az Xbox klassziknál meg a bazinagy joypad volt a probléma, ezeknek a gémereknek semmi sem tetszik :DDD

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#11038) sz.balazs.95 válasza Aramir (#11037) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Na én azt egy retro kiállításon kipróbáltam, és ami azt illeti, nekem kimondottan tetszett az a fajta kontroller. :D

Tervben is van, hogy vegyek egy Xbox classic-ot, 1-1 régi és S kontrollerrel :)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11039) AndrewBR válasza szarvasbogár (#11036) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Ezt nem tudod überelni. Batár - nyertes kategória.

A.

(#11040) szarvasbogár válasza sz.balazs.95 (#11038) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

nálam is listán van the thing c. játékkal együtt:)

(#11041) sz.balazs.95 válasza AndrewBR (#11039) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

emmegmiaménkű? :DDD

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#11042) AndrewBR válasza sz.balazs.95 (#11041) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Az. :) Már bánom hogy eladtam... :O

A.

(#11043) Aramir válasza sz.balazs.95 (#11041) üzenetére


Aramir
őstag

CD-I 210 szerintem: [link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#11044) szarvasbogár válasza AndrewBR (#11039) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

You win:D:D

(#11045) szarvasbogár válasza Aramir (#11043) üzenetére


szarvasbogár
aktív tag

De miért készült ebből ennyi fajta?? Vagy csak prototípus?

(#11046) Aramir válasza AndrewBR (#11039) üzenetére


Aramir
őstag

Ez azért batárabb, súlyra mindenképpen, a CD-i 220-as gépem pillekönnyű hozzá képest :D

[ Szerkesztve ]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#11047) LordVenom válasza AndrewBR (#11042) üzenetére


LordVenom
tag

Mennyiért ment el, ha szabad tudni? :)

Joypadok közül nekem a Megadrive, és a PlayStation viszi a prímet. De lehet, hogy azért, mert azok voltak kézben a legtöbbet. :U

(#11048) Aramir válasza szarvasbogár (#11045) üzenetére


Aramir
őstag

Szerintem ezek üzleti forgalomban voltak, nem protok, gondolom olyasmi lehetett a háttérben, mint manapság a slim gépeknél, olcsósították az előállítást idővel, illetve más piacokat céloztak meg a 200-as és a mondjuk a 400-as sorozattal: [link]

http://retrocovers.uw.hu http://aramir.uw.hu

(#11049) AndrewBR válasza Aramir (#11043) üzenetére


AndrewBR
senior tag

Yeep.

Fú.... Abban aztan van anyag. :D

szarvasbogár:
Nem, ilyen sok letezik belole!
+ az emlitett "portable" valtozat.

A.

(#11050) AndrewBR válasza LordVenom (#11047) üzenetére


AndrewBR
senior tag

[link] :))

A.

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Sega, Nintendo - retro konzolok (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.