Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II

Hozzászólások

(#501) falsetrue válasza vazzz (#496) üzenetére


falsetrue
tag

valóban felismeri, de bootolni nem fogod az xp-t róla (abit nf7s nforce2)

(#502) vazzz válasza falsetrue (#501) üzenetére


vazzz
őstag

Erről nem tudok nyilatkozni, csak nforce4 tapasztalataim vannak.

(#503) Tanya-


Tanya-
tag

Nekem is volt gondom egy seagate 160assal nem akart bootolni windoz nforce4 lappal kiprobáltam nforce2vel azzal sem. Feltettem ubuntut, ami amugy egyböl felment rá. Majd windoz telepitöböl töröltem a teljes winyot, s utána felment rá xp. Kiprobáltam nforce2vel is azzal is ment. Biztos megijedt linuxtol a winfos vagy nem tudom :P

(#504) mad1 válasza IRON STORM (#2) üzenetére


mad1
veterán

az nforce 3 is kezeli a sata 2 ot...
samsungbol 160ast nem ajanlom,mert sata1,az 4honap alatt tonkrement!!!
sata 2 jobb... :B

Ne szemetelj ! = Steam

(#505) nRu3 válasza mad1 (#504) üzenetére


nRu3
addikt

azt nem veted észre hogy egy kicsit nem aktuális a válaszod időben, kb 7hónap telt ell, azota talán a lapja sincs meg :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#506) Johnny Cage


Johnny Cage
addikt

Kérdésem, hogy egy SATAII-es meghajtót lehet e használni sima ATA-s /Promise Ata100/ alaplappal? (Esetleg átalakitóval.) Várom válaszotokat.

[Szerkesztve]

(#507) lazydog válasza Johnny Cage (#506) üzenetére


lazydog
addikt

Le kell butítani a meghajtót SATA I-re, ezután lehet használni. Nem kell hozzá átalakító. Jumper-el, vagy megfelelő progival kell az átállítást elvégezni, a vinyó gyártójától függően.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#508) vazzz válasza lazydog (#507) üzenetére


vazzz
őstag

Sata vinyo ata-s lapba mindenféle átalakítás nélkül??? :U
És hova dugod a sata kábelt? :F
Vagy addig kell butítani, míg ata nem lesz belőle? :DDD
(Pl. össze kelle zárni egy hétre kiszeltündével :D)

[Szerkesztve]

(#509) lazydog válasza vazzz (#508) üzenetére


lazydog
addikt

Bocsi, figyelmetlen voltam. Kéne még hozzá mondjuk egy Seriel átalakító is.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#510) Johnny Cage válasza lazydog (#509) üzenetére


Johnny Cage
addikt

De lényeg lényeg: meg lehet oldani... (?)

(#511) nRu3 válasza Johnny Cage (#510) üzenetére


nRu3
addikt

ha kapsz átalakitot ami sata-bol ide csatit csinál akkor meglehet oldani gond nélkül.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#512) vazzz válasza Johnny Cage (#510) üzenetére


vazzz
őstag

Pl. Asus A8N-SLI Deluxe laphoz jár egy pci-os sata csati, tehát valószínűleg boltban is lehet kapni...

(#513) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all.

Meséljétek már el nekem, hogy winfos mért 186 gigásnak látja a 200 gigás sata2-t..? :F Nagy geciség 14 gigát lenyúlni...

(#514) Rover623 válasza YODA mester (#513) üzenetére


Rover623
félisten

Nagy geciség a gyártóktól ([link]) hogy ''nagy betűvel'' a felkerekített, bruttó kapacitást írják rá a vinyókra...és általános emberi figyelmetlenség/tudatlanság hogy nem nézik meg a minden vinyón feltüntetett valós kapacitást...;)
A winfos ebben a perben ártatlan...felmentve...a bíróság az ülést berekesztette...:C
A felperest informatikai alapképzésre ítéli...a perköltség megtérítésétől kivételesen eltekint...;]


[Szerkesztve]

primus inter pares

(#515) Rover623 válasza YODA mester (#513) üzenetére


Rover623
félisten

No meg is van:
Egy átlagos 200GB-os vinyó (pl. egy Seagate) kapacitása a címkéről:
390.721.968 szektor. Mivel a szektorok 512Byte-osak, ez 390.721.968/2=195.360.987Kbyte
Ez pedig 195.360.987/1024/1024=186,311GByte...stimmel...:C

primus inter pares

(#516) YODA mester válasza Rover623 (#515) üzenetére


YODA mester
senior tag

Grat. Nagyon jól tom, hogy miért nem annyi mint amit ráírnak, de 186 giga az már nagy pofátlanság... És minél nagyobbat veszek annál nagyobb az eltérés... Ha megnézem mennyi a valós kapacitás vásárláskor, amit nem boltocskákban szoktam elkövetni, akkor 200 gigához vehetnék 250 giga nettósat... Sz'al kurjanak rá több szektor a pénzemért...

(#517) D600


D600
tag

Egyetértek! Sokan hiszik azt, hogy nettó kapacitást tüntetnek fel a gyártók a listáikon! Megoldhatnák már, hogy nettó legyen tényleg(adjanak hozzá annyi bruttót), vagy annyi megabájtosnak adnák el amennyi.

(#518) nRu3


nRu3
addikt

Legközelebb inkább kilóra kérjétek a gigákat az üzletben :D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#519) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all.

Van egy 7200.9 160gigásom és egy Samu P120-as 200gigásom.. HDTach 7200.9-re 245Mb/s-nél soha nem írt kevesebbet, P120-nál meg soha 184Mb/s-nél többet... Mitől van ez a rohadt nagy különbség, mikor ráadásul P120-at sokkal gyorsabbnak érzem..?

[Szerkesztve]

(#520) Jester01 válasza D600 (#517) üzenetére


Jester01
veterán

Elolvastad amit Rover623 linkelt? :U
Nincs szó semmi nettó-bruttó dologról, ez egyszerûen az 1024 vs 1000 váltószám problematikája. És bármennyire fáj, de a gyártóknak van igazuk. Ráadásul tényleg nagy betûkkel kiírják mindenhova, hogy 1GB = 1000000000 byte (10^9), mert SI-t használnak. Pont.

Semmi átverés nincs. Az említett 200-as vinyó 390.721.968 * 512 = 200049647616 byte, ami még több is mint 200GB :Y

Jester

(#521) nRu3


nRu3
addikt

ezért a legkifizetdöbb ilyen szempontbol a 160GB-os hitachi vinyó ami gyárilag 164GB bruttó netto 153GB és 164 695 490 560bájt

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#522) matt22


matt22
tag

Tudnátok segíteni abban a kérdésben hogy mekkora az ''ideális'' szektorméret manapság?
Vettem ugyanis egy 160 gigás WD vinyót, és alapból 4 K-s szektorokra való formázást ajánlott fel, én meg elfogadtam. Mielőtt felnyomom rá az xp-t szeretnék meggyőződni róla hogy tényleg ez a szektorméret a legjobb nekem... :F

(#523) mr_ricsi válasza matt22 (#522) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Az a legjobb, mert ha eltérsz tőle, az XP lemeztöredezettségmentesítője nem tud a lemezzel mit kezdeni.

''Vettem ugyanis egy 160 gigás WD vinyót, és alapból 4 K-s szektorokra való formázást ajánlott fel''
Valami ''alternatív'' particionáló progit használsz?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#524) matt22 válasza mr_ricsi (#523) üzenetére


matt22
tag

Akkor megnyugodtam :)
A WD honlapján volt hozzá valami szoftver, de most nem jut eszembe a fantázianeve. Azzal ''vettem használatba'' a vinyót.

(#525) morceaux


morceaux
aktív tag

Ide is betenném, látom itt többen vagytok:

[link]

Köszi előre is. Rover mester, esetleg megnyugtathatnál... Ja és olvasom itt ezt a 264 MB/s-t, hát ez hogy... HDTach eredményeim a fenti linkben.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#526) YODA mester


YODA mester
senior tag

#519..?

(#527) YODA mester válasza morceaux (#525) üzenetére


YODA mester
senior tag

245Mb/s-et írtam, 264-et... Mind1. Nem az avarage read-re gondoltam...

Ez a Seagate 7200.9
[kép]

(#528) morceaux válasza YODA mester (#527) üzenetére


morceaux
aktív tag

Én sem... De nálam a burst speed is csak 123 körül van. Most már jól össze vagyok kavarodva, minél többet olvasok :DDD
Hazamegyek, futtatok teszteket, aztán jövök.

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#529) éN79 válasza YODA mester (#527) üzenetére


éN79
addikt

Nálam a 200-as Samu is csak 180 körüli Burst Speed-et ad. :F
Az átlagos meg vagy 10 Mb-vel kevesebb. :O

(#530) YODA mester válasza éN79 (#529) üzenetére


YODA mester
senior tag

De nehogymá gyorsabb legyen 7200.9 mint P120, mert leszopom magam.. :O Nagyon nagy különbség... Ráadásul sokkal gyorsabbnak érzem P120-at...

(#531) éN79 válasza YODA mester (#530) üzenetére


éN79
addikt

Akkor ennyit lehet hinni egy benchmarknak? Nálam se lassú a Samsung, sőt semmivel nem lassabb mint a volt 160-as Seagate-em.
NCQ-nak látta már valaki érdemi hasznát?

(#532) lazydog válasza YODA mester (#530) üzenetére


lazydog
addikt

A Burst Speed szerintem is hihetetlenül magas értékű. Az én 74 GB WD Raptor-om a következőket tudja:
Random Access:7,9 ms
CPU Utilization:0
Average Read:65,0 MB/s
Burst Speed:124,4 MB/s

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#533) nRu3


nRu3
addikt

hitachi sata2 160gb
Average Read:64,0 MB/s
Burst Speed:196,0 MB/s

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#534) YODA mester válasza lazydog (#532) üzenetére


YODA mester
senior tag

Pedig többször is megcsináltam a tesztet és ez lett a legrosszabb... :D Kéne találni valakit akinek dettó ilyen Seagate 160G 7200.9 SATA 2-je van... Mert Pénteken elviszik a vinyót és nem tom mi legyen, mert Samu halkabb és gyorsabbank is érzem, sz'al azt akarom meghagyni...

(#535) morceaux


morceaux
aktív tag

Na végre tudtam tesztelni:

1. Seagate Barracuda 7200.7 Plus ST3120026A:
- Burst speed: 67,8 MB/s
- Random access: 14,6 ms
- CPU utilization: 5%
- Average read: 46,4 MB/s

2. Samsung SP2504C:
- Burst speed: 127 MB/s
- Random access: 14,5 ms
- CPU utilization: 7%
- Average read: 61,9 MB/s

Hát, gyorsabb mint az ATA 100, de vannak fenntartásaim. Most leszedem az nvidia ide drivert.

szerk: NCQ-t honnan tudom hogy be van-e kapcsolva vagy nincs? hol lehet állítani?


[Szerkesztve]

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#536) morceaux válasza morceaux (#535) üzenetére


morceaux
aktív tag

Driver eltávolítása után (de az eszközkezelőben még mindig NVidia driver van írva):

1. Seagate Barracuda 7200.7 Plus ST3120026A:
- Burst speed: 84,3 MB/s
- Random access: 14,8 ms
- CPU utilization: 5%
- Average read: 46,7 MB/s

Burst speedben szembetűnő a változás egyedül.

2. Samsung SP2504C:
- Burst speed: 126,2 MB/s
- Random access: 14,5 ms
- CPU utilization: 5%
- Average read: 62,3 MB/s

semmi. na most mi legyen? :D

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#537) morceaux válasza YODA mester (#527) üzenetére


morceaux
aktív tag

Neked meg azért ennyi mert SATAII csatoló van az alaplapodon.
Erre már sikerült rájönnöm... :DDD

http://www.summitpost.org/object_list.php?object_type=3&contributor_id=30661

(#538) real_davidka


real_davidka
tag

sziasztok.

butácska kérdésem lenne: ha van egy sata 2-es vinyó (200gb), erre simán fel lehet rakni az xp-t?

semmi más vinyó nincs a gépben..

[Szerkesztve]

(#539) qtrica válasza real_davidka (#538) üzenetére


qtrica
aktív tag

Igen.

Yoda Jr.

(#540) nRu3 válasza real_davidka (#538) üzenetére


nRu3
addikt

gond nélkül, néha előfordul hogy az xp a sp1-2 nélküli vátozat nem ismeri fell a nagyobb gb méretü vinyokat de ez ritka eset és utolag formázni lehet az egészet win alol

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#541) éN79 válasza morceaux (#535) üzenetére


éN79
addikt

NCQ-t a rendszer/eszközkezelő és a megfelelő ide vezérlő kiválasztása után fogod látni annak tulajdonsáainál kipipálva v. nem kipipálva.

(#542) real_davidka válasza nRu3 (#540) üzenetére


real_davidka
tag

utólag formázni? ezt hogy érted? ha egy azonos vinyón van a win és amit formázok, akkor nem enged formázni, csak ha partíciókra van osztva, ha jól tudom...

(#543) éN79 válasza real_davidka (#542) üzenetére


éN79
addikt

Van egy partition manager nevű progi, amivel azt csinálsz a vinyóddal amit nem szégyellsz. Bár lehet hogy nekik más alternatívájuk is van erre.

[Szerkesztve]

(#544) real_davidka válasza éN79 (#543) üzenetére


real_davidka
tag

azt ismerem... meg is van, szeretem is.

a kérdés az, hogy ha a formázatlan 200-asra felrakom a wint, ha jól tudom, csak 130gb körül látja a vinyót. ha felraktam a rendszert, akkor utána a windows-os partíciót (windows alól) nem tudom formázni, ez evidens... saját magát nem törli a rendszer.

tehát ha felrakom a win-t, az oprendzser 130 gb ot lát, utána hogy oldjam meg, hogy lássa a többit is?

(#545) éN79 válasza real_davidka (#544) üzenetére


éN79
addikt

Az a baj, hogy nekem nem csak 130 gigát lát. Az oprendszer telepítése során sem látja a teljes méretet ha a winnek fenntartassz a C-n valamit?

(#546) qtrica válasza nRu3 (#540) üzenetére


qtrica
aktív tag

Ez biztos?Nem particionálásra gondoltál? :U

Yoda Jr.

(#547) YODA mester válasza morceaux (#537) üzenetére


YODA mester
senior tag

Az egy dolog, hogy közted és köztem mi a különbség, de a 7200.9 és a P120 között miért ekkora... Ez itt a kérdés... :F

(#548) nRu3 válasza qtrica (#546) üzenetére


nRu3
addikt

sima xp -t felraksz (sp1-2 nélküli) és a win pl200Gb winyobol csak kb 130Gb lát a többi elveszet valahol, majd ha a wint feltelepited a hiányzó részt utána már meglehet találni win alol és formázni, igaz gyakorlatilag végeredményben 2particios vinyód lesz ,de ez ritkán fordul elő, de már nálam is volt ilyen 160Gb vinyóval.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#549) G@ß!


G@ß!
őstag

Olvastam a topicot, de nem tom h miért szidják ennyire a max-t :(

(#550) nRu3 válasza G@ß! (#549) üzenetére


nRu3
addikt

én nem szidom a maxtort, én a samsungot szidom ;]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.