Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II

Hozzászólások

(#1801) SlayR


SlayR
senior tag

Hello mindenki egy kis segítség kéne..
A következő lenne a téma van egy 80Gigás Samsung Sata 2es vinyó amit beszeretnék rakni a gépembe amiben egy ASUS P5PE-VM alaplap található amin ugye nincs Sata 2. Előszőr rackbe szerettem volna lehet idővel az is lesz csak most sűrgős volna a dolog és tanács kéne hgy berakhatom e így külön hűtés nélkül a merevlemezt? és ha Racket veszek ott milyet vegyek ha Sata 1re kötöm? thx előre is

(#1802) PAStheLoD


PAStheLoD
csendes tag

Szépjóestét!

Van egy jó kis Asus M2N E lapom (nForce 570 Ultra), egy rakás SATA II csatolóval, van hozzá 4 darab 320-as Seagate SATA II-es vinyőkém. Ezeket RAID0-ban hajtom (bátor vagyok, jah :]) és valamiért nem akarja a Windóz koma a 3 Gb/s-os SATA II módot használni, nem is lehet kiválasztani az eszközkezelőben. Csak 1.5 Gbps-en hajlandó menni :/

Remélem tudtok mondani valami okosat, előre is köszönnettel. :) :R

(#1803) Zso Ro válasza SlayR (#1801) üzenetére


Zso Ro
senior tag

Attól,hogy nem támogatja a lapod a SATAII-t,még berakhatod a vinyót,és különösebb hűtást sem igényel.Bár nekem a 250G SATAII-es vinyómon egy Zalman passzív van,tökéletesen leadja a felesleges hőt.Ha gondolod vegyél te is rá,több szempontból is előnyös.Amúgy sem melegedne a vinyód kritikusan,de ezáltal a lehetőséget is elveszed tőle,továbbá passzivitása miatt hangtalan.5,25-ös helyére lehet beszerelni.

(#1804) m1sk4r


m1sk4r
aktív tag

HY! Egy SATA2-es 320 GB-os Samsung HD 321KJ típusú winyó vásárlását tervezem. Kérdés: Működne ez az ABIT NF7-S (v2.0) alaplapommmal. A chipset Nforce2-U400.

Aurea mediocritas

(#1805) RexpecT válasza m1sk4r (#1804) üzenetére


RexpecT
addikt

Én úgy tudom,hogy azok a lapok támogatják a sata-t.Nézd meg a manualban vagy az Abit honlapján.

(#1806) m1sk4r válasza RexpecT (#1805) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Igen, de csak a SATA I-et. Nemtudom hogy a SATAII-t "megeszi"-e.

Aurea mediocritas

(#1807) lazydog válasza m1sk4r (#1806) üzenetére


lazydog
addikt

Bármelyik SATA1-es laphoz lehet SATA2-es vinyót csatlakoztatni.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1808) m1sk4r válasza lazydog (#1807) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Tehát akkor bátran megvehetem a 320 GB-os Samsungot!?

Aurea mediocritas

(#1809) lazydog válasza m1sk4r (#1808) üzenetére


lazydog
addikt

Ne habozz egy percet sem! :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1810) m1sk4r válasza lazydog (#1809) üzenetére


m1sk4r
aktív tag

Oké, köszi!

Aurea mediocritas

(#1811) mi73x


mi73x
csendes tag

Sziasztok!

Sok szépet irtatok eddig a sata2-ről, de nem igazán találtam használható választ a problémámra, ami a következő:

Van két 500GB SATA2 winyom. Samsung, amit nem kell jamperolni, meg egy Seagate amit SATA2re állitottam. Mindkettőn ugyanaz az a frissitett XP másolat fut hibárlanul. Persze külön-külön inditva őket. SATA1es alaplapon illetve SATA1es vezérlőkártyán tőkéletesen működnek.
Most alapot cseréltem, a drivereket frissitettem a SATA1es vezérlőkártyán keresztül. Majd mikor rádugom az alaplap SATA2jére az XP üdvözöl és lefagy :F . Ez a jobbik eset. Valamikor nem is bútol a winyóról. A Samsungot sokszor fel sem ismeri a Bios. :W A Biosban minden Auto-ra állitva. Ez egy VT8251es déli hid.
Csak gyanitom hogy a Bios beállitasok nem jók, mert ha visszarakom a SATA1es vezérlőkártyára, akkor minden nagyon szép és jó.

So, tele van a cipőm a sata2vel! De úgylátom másnak is.

Mit tegyek hogy rendesen működjön?

(#1812) lazydog válasza mi73x (#1811) üzenetére


lazydog
addikt

Itt nem a SATA2-vel lehet a gond, sokkal inkább a VIA-val, illetve a drivereivel. Az sem zárható ki, hogy nem a megfelelő driver-t töltötted le.
Az új alaplap működött a driver frissítés előtt?
Harmadrészt, alaplapcsere után illik újratelepíteni az XP-t.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1813) mi73x válasza lazydog (#1812) üzenetére


mi73x
csendes tag

Mikor először rádugtam csak a winyot, és a földön kipróbáltam, gyönyörűen és gyorsan betöltödött az XP. (a korábbihoz képest.) Az előző alapom Nforceos volt. Na de mindegy, mert a frissitések után működik, csak az alaplap Satájáról nem. Szerintem vagy az alaplapi Via a hibás, vagy a Sata driver (vagy mindkettő?). Első tulaja is csak sata1ben tudta használni.

(#1814) lazydog válasza mi73x (#1813) üzenetére


lazydog
addikt

Továbbra is ajánlom az XP újratelepítését.
Alapvetően különböző chipset-ek esetén, mint ez nálad is fennáll az alaplapcsere óta, ez elengedhetetlen a normális működéshez.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1815) mi73x válasza lazydog (#1814) üzenetére


mi73x
csendes tag

Ok, megpróbálom.
Az újabb Sata2es alapoknál nincs ilyen probléma? Ott fut a winyó 3Gb átvitelen, vagy vissza kell butitani?

(#1816) mhuszti


mhuszti
csendes tag

Hali
Be szeretnék szerezni egy sata 2es vinyót. az alaplapban van két bemenet,viszont azt nem tudom h 1es v 2es.
Még egy kérdés: Ha telepíteném rá a windowst a biosból,ugynúgy lehetne particionálni mint a régi ide vinyókat?
előre is köszi

(#1817) lazydog válasza mi73x (#1815) üzenetére


lazydog
addikt

Nem létezik olyan vinyó amelyik elérné ennek az elméleti maximális sebességnek akár csak a felét, vagyis a SATA1 szintén elméleti maximális sebességét..

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1818) lazydog válasza mhuszti (#1816) üzenetére


lazydog
addikt

Ha SATA1-es az alaplapod, akkor is használhatsz SATA2 vinyót, SATA1-re "butítva".
Az XP telepítővel pedig ugyanúgy partícionálhatod, formázhatod, mint az IDE vinyót.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1819) mhuszti válasza lazydog (#1818) üzenetére


mhuszti
csendes tag

:R 1000x :R
Akkor ha bootolom az xp telepítőt felismeri ugye(sp2)?
köszi

[ Szerkesztve ]

(#1820) lazydog válasza mhuszti (#1819) üzenetére


lazydog
addikt

Valószínűleg be kell töltened az XP telepítése közben (F6 billentyű megnyomása után) a lapodnak megfelelő SATA-drivert is. Ehhez pedig floppy meghajtóra és lemezre is szükséged lesz.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1821) mhuszti válasza lazydog (#1820) üzenetére


mhuszti
csendes tag

és azt hogy csinálok?mit kell tartalmazzon a floppy és a cd(ez gondolom az alaplap cdje)előre is köszi..ehhez a témához kicsit nagyon nem értek.

(#1822) lazydog válasza mhuszti (#1821) üzenetére


lazydog
addikt

Az alaplaphoz kapott CD-ről, vagy a lap gyártójának oldaláról letöltött driver-t kell egy floppy lemezre másolni.
Milyen alaplapod van?

[ Szerkesztve ]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1823) mhuszti válasza lazydog (#1822) üzenetére


mhuszti
csendes tag

szal kicsit rákerestem a témára és megtaláltam a alap cdjén a drivers mappát viszont van benne 2 is ami a sataval foglalkozik:
egyik- SATA amiben úgy mond magán az xp felületén lehet telepíteni
másik- SATA_DRIVERDISK_V130 -amiben találtam 3 mappát(INTEL-SILICON-VIA)és mellette egy txtsetup.oem fájlt....
na most melyiket húzzam a floppyra...amúgy abit az alaplap...

ja meg van egy exem is amit másik cdmen találtam az is ehhez az alaplaphoz való driver....

(#1824) lazydog válasza mhuszti (#1823) üzenetére


lazydog
addikt

amúgy abit az alaplap

Pontosabban, milyen Abit?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1825) mhuszti válasza lazydog (#1824) üzenetére


mhuszti
csendes tag

ha a cd nem téved akkor abit i865

(#1826) lazydog válasza mhuszti (#1825) üzenetére


lazydog
addikt

Úgy elég nehéz lesz hogy nem tudod milyen alaplapod van. :U
Az i865 csak a lapban használt chipset típusa. Ilyennel készül például az AI7, IC7, IS7-E2, satöbbi.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1827) japy


japy
őstag

Hali! Érdeklődni szeretnék hogy lehet hogy a 250 samu gyorsabb mint amit nekem ajánlottak 320-as amibe már 16Mb cache van ? :O

(#1828) mhuszti válasza lazydog (#1826) üzenetére


mhuszti
csendes tag

Megvan:D . IS7-E2 -es

(#1829) mhuszti


mhuszti
csendes tag

Még annyi hogy találtam egy exe-t s ami a sata winyó drivere, az jó lenne ha azt nyomnám fel
a floppyra?

(#1830) mhuszti válasza mi73x (#1815) üzenetére


mhuszti
csendes tag

Köszönök mindent
...Gondoltam belevágok...hát összejött...lagalább ez a problema is megoldódott

(#1831) Integrale


Integrale
veterán

Hy! Vinyó vásárlás elött állok kiszemetek közé csak Hitachi tartozik (2db) mind2 160G
az egyik 1 lemezes a másik 2

a jelöltek:
1. Hitachi Deskstar 7K160 (HDS721616PLA380)

2. Hitachi Deskstar 7k250 (HDS722516VLSA80)

3. Hitachi Deskstar T7K250 (HDT722516DLA380)

ezekközül melyiket?

Egy Abit NF7 S (V2.0) lapba kéne. Az a lényeg, h ne jumperrel keljen állítani, h sata1 v sata2
(hanem a vinyó álljon át automatice)
Ezekről a vinyókról mit érdemes tudni?

"Bad reklám is reklám too"

(#1832) kircso13 válasza Integrale (#1831) üzenetére


kircso13
senior tag

Az 1 lemezest érdemes megvenni, gyorsabb mint a 2 lemezes :)

..,

(#1833) Integrale válasza kircso13 (#1832) üzenetére


Integrale
veterán

Köszi! És a leírt vinyók közül (ami egy lemezes HDS) azokközül melyiket érdemes? Melyikkel van kevesebb probléma, melyik kiforrottab? stb

"Bad reklám is reklám too"

(#1834) Gui válasza lazydog (#1818) üzenetére


Gui
csendes tag

Szia

Igaz e a 2,5 winyok eseteben is ?

Acer Aspire 3050notim van

ami benne van az seagate ST980811AS 80gb SATA I
amit szeretnek beletenni egy Toshiba [link] 250gb SATA II

Az alaplap: Prespa M

Mukodni fog a Toshiba a gepben Sata I-en ? a winyon nincs se jumber se semmi, szal automatan erzekeli a sata I et ?

Life is hard but not fair

(#1835) pigatt


pigatt
őstag

Üdv Emberek!

Az normális, hogy SATAII vinyónál kirákja a hardever biztonságos eltávolítása ikont, mint a peneknél?

i9 / 4080 / 32"

(#1836) pigatt


pigatt
őstag

Megoldódott.

i9 / 4080 / 32"

(#1837) Cyno válasza pigatt (#1835) üzenetére


Cyno
tag

Normális, úgy hívják, hogy hot swap.

"Egy rendszer és a hozzá kapcsolható eszközök azon képessége, amely lehetővé teszi utóbbiak leválasztását és/vagy cseréjét a gazdaállomás áramtalanítása és újraindítása nélkül is.

A forrócserét az egység és az illesztő hardvere mellett a működtető operációs rendszernek is támogatnia kell, egyéb esetben a leválasztás adatvesztést okozhat."

(#1838) krupitomi


krupitomi
tag

Hy all!

Új vinyó vásárlásán töröm a fejem de a nagyobbak (legalább 400GB) amiket én nézegettem már mind SATA 2esek és nekem nincs csak Sata1es "helyem" van. Olvastam fórumon hogy nem baj ha nincs sata 2es helyem mivel az 1esre is rá lehet kapcsolni csak úgy az le lesz butítva 1es szintre. Ez pontosan mit jelent?

[ Szerkesztve ]

(#1839) Lenist


Lenist
tag

Hali
Nemrég vettem egy 500Gb (HD501LJ) Samu Háttértárat.Nekem mindig is sima ide-ás winyóm volt.
De nem vagyok biztos benne hogy mindent jol csináltam.
Az alaplapom uj igy nem kellett ahoz driver hogy felismerje az xp telepitő cd je.
Sikerült is minden,de nekem egy kicsit lassunak tűnik.
A régi Samu Diamondmax 9es vinyom 35 ezer körűl másolt saját particióra.
Ez most 45 ezer,szerintem ez nem nagy külömbség.
Kell valahol állitani valamit?
Vagy ha már a particionálásnál felismerte a winyot akkor nem is kell már driver?
A Biosban is szét néztem, ezeket a beállításokat találtam ami a satára vonatkozik:
[link]
Ezeket nem kellene enabledre rakni?
Vagy valami driver kéne?
köszi
Lenist

[ Szerkesztve ]

(#1840) mynameis?!


mynameis?!
tag

Valaki tud segíteni abban hogy 15-20e Ft környékén melyik winyo a legjobb választás, ha kaphatnék linket... :R

b e s Z O o T á Á á ??

(#1841) Chaser válasza krupitomi (#1838) üzenetére


Chaser
titán

A vinyót visszajumpereled sata1-re és kész. Nem lesz lassulás sata2-höz képest, a sata1-et se használja ki egy vinyó se.:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1842) mynameis?!


mynameis?!
tag

És egybk a vinyó mennyi számít a gép összeképén, egyáltalán melyik terültetén érzékelhető a külömbség, gyorsaság? :R

b e s Z O o T á Á á ??

(#1843) Chaser válasza mynameis?! (#1842) üzenetére


Chaser
titán

Nem egészen értem mire irányul a kérdés, ha arra gondolsz, hogy mi lesz gyorsabb egy gyorsabb hdd-től, akkor pl a remdszer, bootolás, alkalmazások betöltése etcetc..ne várj csodákat egy "sima" sata vinyótól, ha igazán gyors rendszert akarsz akkor egy 10k rpm-es wd raptor a minimum, raidben meg pláne odab@sz:) Vannak ennél gyorsabb vinyók is, csak az áruk hózós...az igaiz majd az SSD lesz, de az még évek kérdése mire egy átlagember meg tudja venni.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#1844) Gammarton


Gammarton
csendes tag

Háj!egy olyan kérdésem lenne melyre még nem találtam választ sehol, vagy legalább is nem teljesen kielégítőt.Van 1 ASUS K8N deszkám Socket 754; AMD Sempron/Athlon 64 Chipset: NVIDIA nForce3 250 Front Side Bus: 800 MHz Memória: 3 GB 400/333/266 MHz... .Rendeltem neten Samsung Sata2-es 500 Gb-os wincsit és nem tudom kompatibilis lesz-e úgy hogy jelenlegi Sata winchesterem mobilreckként használnám.Rákérdesztem az oldalon de nem válaszoltak.Vki mondja már meg hogy mi a helyzet... :W

[ Szerkesztve ]

(#1845) Thrawn válasza Gammarton (#1844) üzenetére


Thrawn
félisten

Kompatibilis lesz, de vissza kell jumperelned (vagy gyári szoftverrel beállítanod) SATA I-re.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1846) pimbi


pimbi
csendes tag

hali

kicsit láma vok, egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy ma vettem egy samsung 160Gb-os vinyót, a boltostól sata2-eset kértem, és nem is figyeltem hogy mit ad nekem, a számlára az is volt írva hogy ....sata2.... de csak otthon nézegettem a vinyót és láttam hogy 1,5Gbps sebesség van ráírva és nem tudom hogy sata2-es vinyó csak 3Gbps-os lehet vagy lehet 1,5-es is. a vinyó modellszáma hd160JJ a samsung oldalán ez 3Gbps-osra van írva.
ilyenkor mi van? átvertek a boltban? :( :(( szerencsére még nem csomagoltam ki szoval ha átvertek akk viszem vissza hétfőn. előre is kössz a segítséget.

(#1847) Thrawn válasza pimbi (#1846) üzenetére


Thrawn
félisten

SATA II-es

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1848) pimbi


pimbi
csendes tag

csak azt nem értem hogy a samsung oldalán 3Gbps van írva, viszont az én vinyómra csak 1,5Gbps. :F valamelyiket elírhatták?

(#1849) Thrawn válasza pimbi (#1848) üzenetére


Thrawn
félisten

A 3Gbps-t nem írják rá, ha jól sejtem a 1.5Gbps felirat mellett a jumperelés van lerajzolva, ha esetleg SATA I-es laphoz kellene csatlakoztatni.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#1850) pimbi válasza Thrawn (#1849) üzenetére


pimbi
csendes tag

nem a jumpereléshez van írva. csináltam róla egy képet [link]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.