Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II

Hozzászólások

(#751) mr_ricsi válasza Sn00k (#743) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Vagy elég ha a win telepito cd -ről, particionalom és formázom ntfs -re''
Persze, hogy elég. (Dosos lemezről nem is tudnál NTFS particiót csinálni.)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#752) robika88


robika88
tag

Szaisztok!
Remélem tudtok segíteni, van egy Asus A8N-SLI lapom meg egy Maxtor Diamondmax10-em és sehogy nem akkorja azt a 3gb-ot elérni, és nem jövök rá hogy miért, 1,5-ön tökéletesem múködik, és ha a jumpert átdugom akkor felismeri a lap, de a windows nem indul el vele, és nem is lehet rá telepíteni a lemez ellenőrzésénél megáll(sp2-es) :F

(#753) Sn00k válasza mr_ricsi (#751) üzenetére


Sn00k
veterán

Azt vágom dos alól nem tudnám NTFS re formázni, csak kiváncsi voltam ,hogy Van -e értelme, jelentőségre, hogy előszőr DOS alól formáznám és utána win telepítő cd-ről a többit...

3njoy the Lif3

(#754) !!đAniEl


!!đAniEl
csendes tag

OK köszi akkor megnézem azt a tesztet :)

(#755) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Sziasztok. nekem most ata-s vinyom van..de sata-sra cserélném..meg is van a vinyo de egyszerüen nem tudok rá win-t telepiteni..meg particionálni se lehet..nem láta a gép..régi fajta a alaplapom..valami ötlet?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#756) mr_ricsi válasza robika88 (#752) üzenetére


mr_ricsi
veterán


[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#757) mr_ricsi válasza Sirandrish (#755) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''valami ötlet?''
Az alaplapod kézikönyvének 2.9 pontja szerint készíts egy SATA driver floppyt, majd az XP telepítés kezdetén nyomj F6-ot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#758) Sirandrish válasza mr_ricsi (#757) üzenetére


Sirandrish
legenda

a Driver floppy megvan..de mit jelent a telepités kezdete? amikor elkezd tölteni(kék képernyő)?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#759) mr_ricsi válasza Sirandrish (#758) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Alul ki is írja az F6-ot.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#760) Sirandrish válasza mr_ricsi (#759) üzenetére


Sirandrish
legenda

mikor? amikor elinditom a telepitést akkor kék képernyő és elkezdi alulra irogatni a cuccokat hogy miket fog felrakni..akkor F6..ezelőtt persze megkell csinálni a driver floppyt?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#761) robika88 válasza mr_ricsi (#756) üzenetére


robika88
tag

köszi, hát nem valami biztató a helyzet :(

(#762) robika88 válasza Sirandrish (#760) üzenetére


robika88
tag

persze hogy elötte kell megcsinálcsi a flopyt, és mikor bejön a kék képernyő akkor az a legelső amit kiír alul, hogy nyomja meg az F6-ot ha más vezérlőt szeretne telepíteni

(#763) Sirandrish válasza robika88 (#762) üzenetére


Sirandrish
legenda

értem...hát nagyon szépen köszönöm..ma lessz mit kipróbálni:)

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#764) Odro


Odro
csendes tag

Hali!
Mi a véleményetek erről?
MAXTOR DiamondMax 10 - 300 Gb - 7200RPM - 16 Mb - SATAII
a maxtor daimondmax 10 vinyókkal mi vanazt hallottam elég jól futnak és jók is .
Szerintetek megéri venni?
bruttó 29 e.
Előre is köszi!

(#765) Odro


Odro
csendes tag

Hali!
Az alaplapom támogatja a sata-s vinyókat!
A sata-s vinyó ugyan olyan csatlakozóval kapja az áramot mint az IDE-s vinyó?
Vagy külön csatlakozónak kell lennie az alaplapon?
Sata II vnyókat át lehet jumperelni sata vinyóvá.
Szerintetek melyik vinyó a jobb ?
-Maxtor 300gb Sata II 16 cach 7200rpm
-Samsung 250 gb Sata 8 cach 7200rpm
??
Tesztek alapján milyen vinyót vegyek ?
Segate Hitach Maxtor Samsung?
A maxtor diamondmax 10 vinyók már ki lettek javitva nem?
Tehát jól futnak, azt hallottam!
Segitesetek!!
Irjatok!!
Előre is köszi!!!

(#766) Odro


Odro
csendes tag

Hali!
WESTERN DIGITAL Caviar SE - 320 Gb - 7200 RPM - 8 Mo - EIDE (bulk)
Ez a vinyó milyen a western digital-nak milyen híre van ?
Ez jó vinyó???

(#767) Sirandrish válasza Odro (#765) üzenetére


Sirandrish
legenda

én a maxtort venném..nekem most 250es van satas...az én alaplapom is támogatja a satat és mégis 3 napja szopunk vele..nemtudjuk belőli sehogysem:(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#768) Sirandrish válasza Odro (#766) üzenetére


Sirandrish
legenda

a WD az egyik legjobb..ha nem a legjobb.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#769) nRu3 válasza Odro (#765) üzenetére


nRu3
addikt

Vannak sata vinyok amelyiken 2féle táp csati van igy arra kötöd ami szimpatikus.
A samsung vinyokat jumperelni lehet sata és sata2 -re, a hitachi vinyókat pedig egy progival lehet variálni de a hita vinyok gyárilag sima sata vinyoként kezdik életüket.
A tesztek alapján hitachi vinyó a jobb minden téren.
Az általad írt 2vinyó közül én maxtort választanám, egyszerüen azért mert nekem személy szerint a maxtorokal nem volt bajom (mások szidják) a samsung vinyoval pedig sok negativ tapasztalatom van,(a samsung vinyókrol vegyes vélemények vannak van aki szidják, vannak akik istenitik) az biztos hogy gyorsak de sokan panaszkodnak a rezonanciájukra.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#770) Sirandrish válasza nRu3 (#769) üzenetére


Sirandrish
legenda

Szia..te értessz a satahoz..mármint ismered a csinját binyját?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#771) nRu3 válasza Sirandrish (#770) üzenetére


nRu3
addikt

Picit igen, de atol még lehet hogy énsem tudok valamiben segiteni amore más azonal tudná a választ, nyugodtan kérdez.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#772) Sirandrish válasza nRu3 (#771) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát az lenne a gondom hogy vette egy 250es maxtort..sata-s természetesen...16M cache-s..nagy nehezen tudtunk rá két particiót meg egy rendszert rakni de aztán nem tudtunk rola bootolni..ki lehetett váasztani de nem sikerült bootolni rola..aztán ujra wint akartunk telepiteni hátha és már nem látta a win..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#773) nRu3 válasza Sirandrish (#772) üzenetére


nRu3
addikt

Ha megvan még a régebbi vinyód én akkor ezt a lehetőséget probálnám és ajánlanám, természetesen a legújabb és legfrisebb bios és driverek legyenek fenn.
1.a régi vinyoval kellene használni a gépet amin wan normálisan működö win (az a vinyó mastera kötve természetesen) az új vinyot pedig valamelyik sata csatira kötöd (remélem a táp birja)
2. gép bekapcs a win betölt remélem, az minket nem érdekel hogy win alol látni e az új vinyót! mert mi máshol babrálunk. és pedig :)

3. -> Vezérlőpult -> Felügyeleti eszközök -> Számitógép kezelés -> Lemezkezelés : itt lehet a legkönyeben particionálni formázni és itt látni pontosan mi van a problémás vinyóval is ha éppen eltünt. A lényeg töröld formázd le a sata vinyod, utána particionáld amilyen méretüre szeretnéd , a végeredményt már látni fogod win alol is milyen vinyókat kaptál.
4.Ha minden ok, akkor gép kikapcs régi vinyó le csak sata-s vinyó bent marad, a biosban majd beálitani hogy a vinyód a master vagy épp slave a win telepitésnél ahogy neked menni szokot(nálam nincs jelentősége) és mehet a win telepitése.

A win xp telepitésnél néha az szokot lenni a gond hogy az sp2 nélküli xp még nem ismeri a nagy méretü merevlemezeket ezért elrejti a több Gb-okat de ez megkereshető és aktiválható az általam leirtak szerint a lemezkezelésben.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#774) Sirandrish válasza nRu3 (#773) üzenetére


Sirandrish
legenda

megvan persze..okay..ezeket majd megkukkantom...egyébként sp2vel probálkozok márjóideje de semmi..de majd megsasolom az általad leirtak szerint:) Köszönöm.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#775) nRu3 válasza Sirandrish (#774) üzenetére


nRu3
addikt

Egy probát megér, én igy szoktam particionálni magamnak és ismerősöknek gond nélkül, remélem hogy neked is segit, persze lehet hogy nálad egészen más jelegü a gond, de ez kiedrül majd.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#776) Sirandrish válasza nRu3 (#775) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát nagyon remélem hogy sikerül..amugy akkor most végülis az a lényeg hogy az xp-n prticionáljam meg formázzam meg a vinyot?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#777) nRu3 válasza Sirandrish (#776) üzenetére


nRu3
addikt

Igen, igy egészséges és biztosan müködö formázot particiókat kapsz ,amikel már remélhetöleg nem lesz gond a xp telepitésénél sem.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#778) Sirandrish válasza nRu3 (#777) üzenetére


Sirandrish
legenda

hát remélem..már 3 vagy 4 napja szopunk vele:( ha esetleg ez nem jön be akkor mit ajánlassz?

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#779) Odro


Odro
csendes tag

Hali!
A sata és a sata II csatlakozók azok egyformák vagy különbözőek???
Western Digital sata II vinyót át lehet jumperelni satásá??? :F
Vettem egy:
Western Digital Caviar SE WD2500Js Hard Drive 250 Gb Sata II 7200rpm (bulk version)
Ezt a vinyót átlehet valahogy ''alakitani'' sima sata vinyóvá? :F
Előre is köszi ! :F :C

(#780) nRu3 válasza Sirandrish (#778) üzenetére


nRu3
addikt

Ha igy is gondok leszenk ,akkor leírod pontosan a gondok és hiba jelenségeket mikortol kezdödnek, meddig még ok-s talán stb. és azután valamit tovább variálunk de egyenlőre bizunk hogy csak az xp roszalkodik a nagy vinyóval.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#781) nRu3 válasza Odro (#779) üzenetére


nRu3
addikt

a csatlakozok megegyeznek, nem ismerem a WD vinyókat de ha nem is lehet át jumpereni a sata2-s vinyok viszafele kompatibilisek simán.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#782) bozont válasza Odro (#779) üzenetére


bozont
veterán

Nekem egy 160as WDm van és azt jumperelni kell h sataként menjen.

(#783) Sirandrish válasza nRu3 (#780) üzenetére


Sirandrish
legenda

jó rendben..van msn-ed? délután 4 körül tudom megnézni amit javasoltál..tehát ha nem menne akkor ott megduálnánk akkor..

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#784) Odro


Odro
csendes tag

Hali! :C
Az alaplapomra az van rá irva hogy serial ata raid, de nincs feltüntetve hogy sata II. :R
De nekem azt mondták hogy 100% hogy felismeri ! :F
Valaki erre tud mondani valamit ? :F
Felismeri ?? :F
Biztos ez? :F :Y
Válaszokat előre is köszi! :F

[Szerkesztve]

(#785) bozont válasza Odro (#784) üzenetére


bozont
veterán

És pontosan milyen is ez az alaplap?Azt is jólenne tudni.

(#786) nRu3 válasza Sirandrish (#783) üzenetére


nRu3
addikt

nincs msn, de lehet hogy délután nem is leszek gép közelben,, de az oldalt úgy is látogatom gyakaran írj nyugodtan.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#787) nRu3 válasza Odro (#784) üzenetére


nRu3
addikt

Ahogy az előtem lévö is írta nem ártana tudni milyen lapod van, akkor tudnánk milyen chipsetes pontosan és valolyában mitt is ismer a lap egyszerüen fell. ;)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#788) Odro válasza bozont (#785) üzenetére


Odro
csendes tag

Hali!
Az alaplapom egy:
Soltek SL-KT880E-RL :R :))
Szerinted bozont?? :R
Menni fog? :F :F :Y


[Szerkesztve]

(#789) nRu3 válasza Odro (#788) üzenetére


nRu3
addikt

[link] menni fog, mivel már töbször írtam a sata2 vinyók viszafele is kompatibilisek.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#790) Sirandrish válasza nRu3 (#786) üzenetére


Sirandrish
legenda

jolvan..köszi szépen.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#791) bozont válasza Odro (#788) üzenetére


bozont
veterán

Ahogy nézem ez csak sata-t tud,de ahogy most énelőttem írták,a sata2es vinyók visszafelé kompatibilisek,csak nálad sztem jumperelni kell,ha ez a 250es WDknél is úgyvan mint a 160asoknál.Sebbeségben nincs különbség közöttük.

(#792) Odro válasza bozont (#791) üzenetére


Odro
csendes tag

Hali !
Nagyon szépen köszönöm, a segitséget :
bozont és nRu3
köszi szépen még egyszer!! :C :C :DD :Y :R :R :)

(#793) nRu3 válasza Sirandrish (#790) üzenetére


nRu3
addikt

mi a helyzet?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#794) Sirandrish válasza nRu3 (#793) üzenetére


Sirandrish
legenda

a helyzet az hogy megcsináltuk azt az eszközkezelős formázást de amikor elinditttuk a telepitést akkor ugyanugy nemlátta..kiirja hogy nem talált olyan cuccot amire telepiteni tudna:(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#795) nRu3 válasza Sirandrish (#794) üzenetére


nRu3
addikt

Pedig volt nekem is ilyesmi jelenségem az egyik gépnél és egy másik xp segitet azal felment, ha nem particionálod és egy vinyoként használnád és telepitenéd rá a wint, akkor hogy viselkedik.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#796) Sirandrish válasza nRu3 (#795) üzenetére


Sirandrish
legenda

egyszer ugy volt megoldva hogy csak egy partició volt..tehát amin a win volt...akkor bootolt rola..de az ugy nem jo nekem.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#797) Sirandrish


Sirandrish
legenda

több ötlet senkinél?:(

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#798) nRu3 válasza Sirandrish (#796) üzenetére


nRu3
addikt

ha particionáld a vinyot akárhány részre és formázod win alol meg minden és látod is őket, utána telepités előtt a biosban látod őket?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#799) Sirandrish válasza nRu3 (#798) üzenetére


Sirandrish
legenda

a BIOS látja...mármint hogy van olyan vinyó...viszont mikor telepiteném a rá wint akkor kiirja hogy nem talált olyan cuccot amire r tudná rakni.

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#800) nRu3 válasza Sirandrish (#799) üzenetére


nRu3
addikt

A biosban nem lehet kiválasztani melyik az elsődleges és másodlagos, talán segit de nem hiszem, meg kénne probálni másik szériáju xp telepitésével, erre a problémára nekem nincs további ötletem sajnos,

[Szerkesztve]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.