Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II

Hozzászólások

(#1) beautifulmin


beautifulmin
aktív tag

Láttam nincs még ilyan topic gondoltam nyitok egyet..!!!
De nam csak viccből, hanem érdekelne hogy a sata 2-es vinyókat melyik lap kezeli?
Nem láttam feltűntetve egyiknél sem külön!!
Vagy mi kell hozzá hogy sata 2ként működjön?;]:C

[Szerkesztve]

(#2) IRON STORM válasza beautifulmin (#1) üzenetére


IRON STORM
őstag

Úgy tudom , hogy az nforce 4 ultra chipes alaplapok kezeli a sata2-t.
Valamint az Intel 955X-es lapok.

Csak a TDi!

(#3) operator10 válasza IRON STORM (#2) üzenetére


operator10
aktív tag

Jól tudod:R

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#4) operator10 válasza beautifulmin (#1) üzenetére


operator10
aktív tag

Szerintem jó ötlet ez a topic.De szerintem először azt is tisztázni kellene mi is az a sata2?És sata1?
Mert ahogy itt olvasgatok sokan még ezzel sincsenek tisztában sajna:Y

"Hogy nem vagyok magyar?Azért 1990-ben már a "te"hazád határát őriztem" -SVÉDORSZÁG- ngelbreksgatan 16 , 211 33 Malmö

(#5) Ganger válasza operator10 (#4) üzenetére


Ganger
aktív tag

:) hat igen engem spec érdekel mik a pontos, számokkal alátámasztott különbségeik, mert csak nagy vonalakban tudom.
Nehol ellentmondo infokat is talaltam ilyen teren. ezert utalom a google-t, minden szart megtalal, inkabb fordul ide az ember, itt a hulyeseg hamar kiderul.

Ezt minden olyan ember megszivlelheti aki csak annyit nyog a topicba hogy hasznald a googlet. ;)

a topic jo otlet!


[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#6) petikeke


petikeke
tag

Hi!
Nekem van 1 ASUS P5GD2 deluxe alaplapom, 3,2 Ghz P4 (prescott), X700pro (256 mb, PCIe), 1 GB DDR2 533 Kingston memória. 200 Gb Samsumg SATA II+ 120 gb seagate PATA+ 80 GB samsung Pata, 420 wattos chieftec táp. Az lenne a gondom hogy szeretném újratelepíteni az XP-t de a telepítés közben (még dos alatt amikor betölti a szükséges fájlokat(kék képernyő))megáll és bejön egy másik kék ablak ahol közli velem hogy: ''A rendszer problémát talált, és a windows a számítógép károsodásának megelőzése érdekében leállt'' (***STOP: 0x0000007b stb.).
Már frissítettem Biost is de ugyanezt írja ki. Egszer sikerült már feltelepíteni (ugyanez volt a probléma), de egy komplett gép tisztítás segített, most nem.

OnePlus 7t

(#7) anulu


anulu
félisten

3 napja lettem tulaja egy SATA2-es 200GB-os Samsung vinyónak. nem lassú :) az alaplapom csőből lekezeli :)

amúgy a 2 SATA vinyóm közötti (a 200-as és a 160-as Samsung (a 160-as sima SATA)) másolás jóval kevésbé terheli a gépem, mintha SATA-PATA, vagy PATA-PATA között másolok. ez így normális? vagy a PATA vezérlésemmel valami gáz lehet?

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#8) Ganger válasza petikeke (#6) üzenetére


Ganger
aktív tag

Na ez nem tudom mennyire ide tartozik, de!

valszeg hardverhiba, vagy erintkezessel van gond! Melyikre vinyora telepitesz?

vinyoproblema valoszinu, baaar hol is akad el a rendszer pontosan?

telepites elokeszitese, fajlok masolasa...?


[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#9) Ganger válasza Ganger (#8) üzenetére


Ganger
aktív tag

lehet ram is!


[Szerkesztve]

Repül a rohadt gép ki tudja hol áll meg, s kit hogyan talál meg

(#10) petikeke


petikeke
tag

A SATA II-re telepítek, már kezdené a windows telepítést, de nem tud átlépni a telepítő környezetbe, vagyis az első újraindítás előtti résznél van. Minden kék és ekkor tölti be a telepítéshez szükséges fájlokat.
Ram, nem hiszem mert PATA-ra meg tökéletesen működik.

OnePlus 7t

(#11) beautifulmin


beautifulmin
aktív tag

Örülök hogy sokak számára jónak tűnik a topic ötlet,nekem is eddig egy sata 160G samsungom van és 925Xe csipszet,ebbe akkor nem érdemes sata 2-t venni,nem kezeli?
Én nagyon meg vagyok elégedve a monstani vincsimmel is..!!!

(#12) beautifulmin válasza anulu (#7) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Akkor megvagy elégedve a sata2-vel?
Mennyibe vetted és hol?

[Szerkesztve]

(#13) nRu3 válasza operator10 (#4) üzenetére


nRu3
addikt

sata1 Pufferelt adatsebesség max150 MB/mp
sata2 Pufferelt adatsebesség max300 MB/mp lényegében ennyi a különbség
, és mivel a sata2 új technologia igy némelyik már tudja a NCQ-t(Native Command Queuing )
De hogy öszinte legyek nekem sata2 hita vinyom van a NCQ engedélyezve van de nagy különbséget nem tapasztalok a sima sata-hoz képest.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#14) beautifulmin válasza nRu3 (#13) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Ha sata 2-ről másolsz mondjuk sima sata 1-re akkor is 300-at másol?
ja és akkor is ha nem támogatja a lap a sata 2-t?:)

(#15) erdoke válasza anulu (#7) üzenetére


erdoke
titán

Hát nForce alapú rendszernél mindig lehet gubanc az IDE kezelésével. ;)

A legjobb aláírás a héten

(#16) nRu3 válasza beautifulmin (#14) üzenetére


nRu3
addikt

1.akkor természetesen nem 300-al másol.
2.ezt meg mire érted?

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#17) erdoke válasza beautifulmin (#11) üzenetére


erdoke
titán

SATA(1)-ként tudja hajtani a 2-es vinyót a lapod, egy későbbi lappal ki tudod használni az egyéb tulajdonságait is (ami majdnem semmi jelen pillanatban :D).

A legjobb aláírás a héten

(#18) beautifulmin válasza erdoke (#17) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Akkor teljesen egyértelmű hogy felesleges sata 2-t venni ugye?
(méég;]......)

[Szerkesztve]

(#19) nRu3 válasza beautifulmin (#18) üzenetére


nRu3
addikt

felesleges ,csak ha presze megszálot ''mindenböl a legújabb technika kell'' akkor persze ajánlott:DDD

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#20) erdoke válasza beautifulmin (#18) üzenetére


erdoke
titán

Azt azért ne felejtsd el, hogy az újabb generációs HDD-k általában nagyobb adatsűrűségű tányérokkal (tipikusan 125 GB/tányér jelenleg), tovább finomított mechanikával jönnek, tehát valamivel gyorsabbak akkor is, ha nem SATA2-n és NCQ nélkül futtatjuk őket.

A legjobb aláírás a héten

(#21) beautifulmin válasza erdoke (#20) üzenetére


beautifulmin
aktív tag

Most arra bíztatsz hogy vegyek:)?

(#22) petikeke


petikeke
tag

200 gb Samsung SATA II 26500 Ft volt. Amúgy azért vettem mert 2000 ft különbség volt egy sata 1-s winyó között. Szerintem jó, még semmi gondom nem volt vele (a fent említett problémán kívül, amit már megoldottam). Gyors és halk, csak melegszik, de vettem rá egy baromi nagy hűtőt így nem gond :D

[Szerkesztve]

OnePlus 7t

(#23) MoP_FX 57


MoP_FX 57
őstag

Akinek SATA2-es vinyója van, az tudna nekem mondani egy két eredményt ezzel a progival mérve. Bővebben: link vagy inkább feltölteni egy képet az eredményről ide Bővebben: link
Előre is köszi

Mod.:Lécci olyan teszteljen aki SATA2-ként is hajtja a vinyót!

[Szerkesztve]

(#24) liksoft válasza nRu3 (#13) üzenetére


liksoft
nagyúr

Az adatátvitel gyakorlatilag nem változik, hiszen azt a fej-felület átvitele fogja meghatározni. A cache csak egy helyen elhelyezkedő apró file-ok vagy töredezett kis mennyiségű írás esetén segít. Szekvenciális nagy mennyiségű adat írása-olvasása esetén a felület a mérvadó. A SATA2 az átvitel során a DMA rendszert terheli kevésbé. Ennek 1 felhasználós esetben nem sok előnye van. Server-t meg még SCSI-re építenek, így az NCQ-nak sincs igazi jelentősége. Ezzel csoportba lehet az írási és olvasási parancsokat gyűjteni, majd a drive optimalizálja azok végrehajtási sorrendjét. Így 4-5 utasítást fele-harmadannyi idő alatt képes elvégezni. Ezt az SCSI már vagy 20 éve tudja. Tehát az NCQ ezzel a tulajdonságával a serverekben ki fogja tudni váltani az SCSI-t. Csak egy a gond. A mai SATA2-es drive-ok nem SCSI minőségű mechanikával rendelkeznek. Tehát a plusz ár az SCSI-nél egy régi, de még ma is fejlettebb elektronikát, valamint egy strapabíróbb, gyorsabb mechanikát takar. Majd ha a SATA2 ilyen mechanikával rendelkezik, valamint az OP-k ki fogják tudni használni az NCQ-t, akkor serverbe kitűnőek lesznek. Addíg meg Mi felhasználók csak teszteljük.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#25) MoP_FX 57 válasza MoP_FX 57 (#23) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Na senki se akar tesztelni?

(#26) petikeke


petikeke
tag

Én szívesen tesztelnék, de az én SATA II-s winyóm csak SATA I-ként műxik (nem támogatja az alaplap), így nem sok értelme lenne.

OnePlus 7t

(#27) MoP_FX 57 válasza petikeke (#26) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Igen, most pont olyan user kéne akinél mind a kettő teljesül.

(#28) petikeke


petikeke
tag

Van már olyan alaplap ami támogatja a SATA II-t? Ha nincs akkor nem hinném hogy egyhamar találnál jelentkezőt

OnePlus 7t

(#29) MoP_FX 57 válasza petikeke (#28) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Például Anulu lapja igen, meg ha jól tudom akkor neki van most egy SATA2-es vinyája is, csak nagyon eltűnt.

(#30) Trak válasza MoP_FX 57 (#23) üzenetére


Trak
addikt

nForce 4 Ultra+Samsung 250 SATA II jó lesz?

Ha igen, akkor este megnézem.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#31) MoP_FX 57 válasza Trak (#30) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Tökéletes, előre is köszönöm.

(#32) nRu3 válasza MoP_FX 57 (#23) üzenetére


nRu3
addikt

Bővebben: link
Bővebben: link
elvileg és gyakorlatilag sata 2 ként kezelem és használom

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#33) MoP_FX 57 válasza nRu3 (#32) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszönöm, ilyen kellett nekem.
Trak majd lécci azért futtass Te is egy 32 megásat.

(#34) nRu3 válasza MoP_FX 57 (#33) üzenetére


nRu3
addikt

És egy 32megás Bővebben: link

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#35) MoP_FX 57 válasza nRu3 (#34) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Köszi tulajdonképpen csak össze akartam mérni őket. Egyébként itt az enyém. Maxtor 200GB SATA1 Bővebben: link

(#36) nRu3 válasza MoP_FX 57 (#35) üzenetére


nRu3
addikt

És mievel letél okosabb:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#37) MoP_FX 57 válasza nRu3 (#36) üzenetére


MoP_FX 57
őstag

Sokkal, annyival biztosan, hogy érdemes belefektetni azt a plussz 2-3k-t főleg annak aki jövőben kíván olyan lapot venni ami támogatja a SATA2-t. Mégegyszer köszi.

(#38) anulu válasza beautifulmin (#12) üzenetére


anulu
félisten

elégedett vagyok vele. :)
nagyker... br 21.

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#39) Cimi+Csabi válasza petikeke (#28) üzenetére


Cimi+Csabi
tag

Gigabyte K8N-ULTRA9 itt van SATA2.

The Unofficial Apple Team! Dual Apple Power! (''Nincs végzet, csak ha magad is bevégzed'')

(#40) beautifulmin


beautifulmin
aktív tag

Látom elég jó megszaladt a topic!!:C:C
Lehet én is veszek jövőhéten sata2-es vinyót..!!:DD

[Szerkesztve]

(#41) nRu3 válasza beautifulmin (#40) üzenetére


nRu3
addikt

most pedig leszeladó félben van a topic:U

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#42) Ace válasza anulu (#38) üzenetére


Ace
tag

Érezhetően gyorsabb mint a SATA1?

(#43) nRu3


nRu3
addikt

Érezhetöen nem érezni a különbséget.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#44) mr_ricsi válasza liksoft (#24) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''Ennek 1 felhasználós esetben nem sok előnye van''

Ne legyél ilyen pesszimista! Milyen jó lesz nekünk, hogy a SATA 2-höz jönnek majd a SATA elosztó HUB-ok, és attól kezdve ismét dughatunk 1 drótra több meghajtót. :C

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#45) Kraptor


Kraptor
őstag

Itt egy test Sata 1 Raid 0ban

Bővebben: link

(#46) noren válasza nRu3 (#32) üzenetére


noren
tag

Hello...))

Azt nem tudom hogy ide irjam amit akarok vs küldjek mailt..!

Végig olvastam ezt a topicot...nem véletlenül mert gépet veszek hamarosan!

Nyilván egy új gépnél sokat dobb a latba a vinyó is..!

Igy már SATA II gondolkodom..!

Engem ami érdekelne hogy milyen deszkád van és milyen vinyód van...?

noren

(#47) nRu3 válasza noren (#46) üzenetére


nRu3
addikt

Hali

rá klikelsz a nick nevemre és az adataimnál megtalálod a konfimat.

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#48) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Azt hallottátok, hogy a VIA 8237 délihíd SATAvezérlője (ilyen van K7-es és a64-es lapokon is) nem ismeri fel, ha SATA2-es vinyót dugnak rá?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#49) GD válasza liksoft (#24) üzenetére


GD
őstag

osztom a meglátást.. szvsz parasztvakítás.. egyre több és gagyibb vinyót gyártanak
a másik baj hogy a technológia már rég a terrás vinyónál jár, de előbb még kiszórják 100gigánként hogy mindíg vegyél újat, anyagtéren hígabbat, kicsit nagyobbat..
amíg be nem hozza a technológiába fektetett pénzt sokszorosan.. amennyi fölös adatot feltud halmozni az átlag juzer, letöltési és hörcsögfelhalmozó betegség.. nemcsoda ha van is piaca..

(#50) noren


noren
tag

Tud nekem valaki olyan vinyót ajánlani ami...

SATA II

16 M Puffer van benne

NCQ támogatás

és M.országon lehet kapni....!?!

noren

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SATA II
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.